رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام میخواستم بدونم خمیر سیلیکون دیپ کول Z3 برای سی پی یو i3 7100 خوبه و اینکه آیا برای کارت گرافیک rx 470 خوبه من برا هردو میخوام 

لطفا اگه کسی این مدل خمیر رو روی cpu و گرافیک شبیه به مال من (از نظر قدرت و دمای تولیدی متوسط) تست کرده بگه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، K...M گفته است :

سلام میخواستم بدونم خمیر سیلیکون دیپ کول Z3 برای سی پی یو i3 7100 خوبه و اینکه آیا برای کارت گرافیک rx 470 خوبه من برا هردو میخوام 

لطفا اگه کسی این مدل خمیر رو روی cpu و گرافیک شبیه به مال من (از نظر قدرت و دمای تولیدی متوسط) تست کرده بگه

برای این cpu خمیر دندان هم جواب میده اما برای گرافیک z5 به بالا

لینک به دیدگاه

خمیر برای گرافیک و سی پی یو nvidia gt525m و  Intel® Core i7-2670QM CPU @ 2.20GHz چی خوبه؟

نظرتون در مورد خمیر کولر مستر مدل PTK-L01 برای cpu و gpu چیه؟

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان

از بین خمیرهای زیر کدام رو برای RX 580 پیشنهاد می کنید؟

کولر مستر مدل E2 ESSENTIAL

GAMER STORM G40 Thermal Grease

دیپ کول مدل Z9

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

برای i3 10100f خمیر حرارتی لازم هست یا از قبل خودش داره؟ چون بعضی سایت‌ها نوشته بودن فن های استوک cpuهای اینتل از قبل خمیر حرارتی زده شده

ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

سلام اگه پردازنده رو باکس یعنی با فن بخرید خودش داره

اما اگه تری ،یعنی پردازنده خالی باشه باید براش بخری

لینک به دیدگاه

لازم به ذکر است که خمیر رو جدا نزاشتن و روی کولر زدن.

پس اگر قصد خرید کولر جدیدی دارید نمیتونید از خمیر خود CPU استفاده کنید و باید خمیر جدید بخرید.

لینک به دیدگاه

اگه تری هست اره باید خمیر بزنی

اگه باکس خریدی لازم نیست  رو فن هست

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در ۹ ساعت قبل، ورای محدودیت گفته است :

خمیر بمالی روی هیت سینگ😨😌

گرافیک 730 بدون فن رو فن دار کرده ینی؟ خمیر خنک نمیکنه داداش . فقط انتقال حرارتی میده بین دوتا جسم یا سطح. اگر روی هیت سینک گرافیک فن بسته خب مشخصا خنک تر میشه . نیازی به  خمیر هم نداره .  خمیری اگه نیاز باشه زیر هیت سینک باید بزنی روی خود چیپ گرافیک.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ورای محدودیت گفته است :

حقیقتش فن نچسبونده به هیت سینک - امده این فن رو خریده که لینکش تو ایمالز https://emalls.ir/مشخصات_فن-داخلی-کیس-با-اسلات-pci-(لمونتک)~id~2541992

بعد فیکسش کرده زیر گرافیک  بعد روی هیتسنک یه خمیر سیلیکون کلا خالی کرده رو هیتسینگ گرافیکش - در دسترس نیست بهش بگم یه عکس از داخل کیسش بفرسته - ولی اینکه شما میگی موثر نیست😬 بنظر من موثره 😏- مثل ریختن اب روی دستت که باعث خنک تر شدن دست میشه در معرض باد - ولی خب خمیر زودتر تبخیر میشه و خشک میشه - 

عزیز جان گرفتی مارو؟؟؟؟ خمیر رو بمال رو هیت سینگ دماش بدتر بالا میره . خمیر به ذاتا هیچ قدرتی برای خنک کردن نداره . 

اگر خنک تر شده بخاطر فن بوده نه خمیر. 

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

سلام دوستان به نظرتون بهتیرن خمیر برای گرافیک msi 1070ti gaming دما تا رو ۸۳ میاد چه خمیری پیشنهاد میدین تشکر

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام واسه کارت گرافیک  msi rx 580 چه خمیر سیلیکونی بهتره استفاده بشه؟

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، hamiddrr53 گفته است :

قیمت و خرید خمیر حرارتی کولر مستر ICE FUSION V2||لیون کامپیوتر (lioncomputer.com)

لینک به دیدگاه

در ۲۳ ساعت قبل، hamiddrr۵۳ گفته است :

گرین بگیر

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۴/۲۵ در ۱۴:۳۷، hamiddrr۵۳ گفته است :

سلام 

Noctua nt h1 بشرطی که تاریخ تولیدش از یکسال بیشتر نباشه

لینک به دیدگاه

سلام پد سیلیکون خوب از کجا مبشه خرید؟

سلام بین این خمیر ها نسبت به قیمت کدوم مناسب تره (اختلاف ها یکم زیاده ولی خب نسب به قیمت بسنجید)

https://www.lioncomputer.com/product/4p55p/Cooler-Master-MASTERGEL-PRO-V2-Thermal-Paste

https://toprayan.com/product/4965/Noctua-NT-H1-Thermal-Compound

که فروشنده اش خیلی معروف نیست

Deepcool g15 gamer storm 

کدوم بهتره؟  دوامشون هم مهمه!

لطفا از روی تجربه بگید.

در در ۱۴۰۰/۵/۹ در 12:24، smhk گفته است :

سلام بین این خمیر ها نسبت به قیمت کدوم مناسب تره (اختلاف ها یکم زیاده ولی خب نسب به قیمت بسنجید)

https://www.lioncomputer.com/product/4p55p/Cooler-Master-MASTERGEL-PRO-V2-Thermal-Paste

https://toprayan.com/product/4965/Noctua-NT-H1-Thermal-Compound

که فروشنده اش خیلی معروف نیست

Deepcool g15 gamer storm 

کدوم بهتره؟  دوامشون هم مهمه!

لطفا از روی تجربه بگید.

?

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

درود دوستان قصد تهیه یک خمیر سیلیکون با قیمت مناسب دارم 

میخوام هم برای ps4 هم برای سی پی یو 9700k استفاده کنم که قطعا اورکلاک سنگینی میخواد روش بزنه کم نیاره

بعد یه چیز باشه تقلبیش کم باشه حضوری میخوام از بازار کامپیوتر بخرم فقط نمیدونم چه مدلی باید دنبالش باشم از دوستانی که میدونن و تجربه دارن ممنون میشم بگن 

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

دوستان من یک عدد دو عدد از کارت گرافیک هامو بدلیل وارد نبودن پدش کندم بجاش خمیر سیلیکون زدم آیا برام مشکل ساز میشه یا خیر ؟

لینک به دیدگاه

درود پدها معمولا روی مدار تغذیه و رم ها گذاشته میشن که با هیت سینک اصلی ارتباط پیدا کنن و کمی از حرارتشون کاسته بشه خیر مشکلی پیش نمیاد ولی چند درجه ای داغ تر فعالیت می کنن قاعدتا

لینک به دیدگاه

۲۷ دقیقه قبل، Sezar & sanaz گفته است:

دوستان من یک عدد دو عدد از کارت گرافیک هامو بدلیل وارد نبودن پدش کندم بجاش خمیر سیلیکون زدم آیا برام مشکل ساز میشه یا خیر ؟

سلام بله مشکل پیش میاد پد جایی استفاده میکنن که دما یکم کمتر هست و دوم فاصله قطعه با هیت سینک زیاد هست . خمیر سیلیکون وقتی ضخامتش از یه حدی بیشتر باشه گرما را انتقال نخواهد داد. 

لینک به دیدگاه

۳ دقیقه قبل، zen گفته است:

سلام بله مشکل پیش میاد پد جایی استفاده میکنن که دما یکم کمتر هست

عزیز جسارتا دمای vrm و vram کجاش کمتر هست برادر من دمای چیپ رم کارت 3090 بالای 100 درجه هست

لینک به دیدگاه

33 دقیقه قبل، Sezar & sanaz گفته است:

100% فول این داستان

شما وقتی پد عوض میکنی میخای پد جدید بذاری حتی قطرشم کمتر بیشتر باشه به مشکل بر میخوری...همون قطر فابریکی باید پیدا کنی

لینک به دیدگاه

۱۲ ساعت قبل، matrix.trixx گفته است:

عزیز جسارتا دمای vrm و vram کجاش کمتر هست برادر من دمای چیپ رم کارت 3090 بالای 100 درجه هست

Ddr6 خیلی داغ هست ولی ddr5 کمتر داغ میکنه . من نمیگم داغ نمیکنه داغ میکنه اختلاف دما وقتی متوجه میشه . یک بار پد ها را برداری از روی vram تست دماش را بگیری یک بار هم پد ها را بذاری ولی بین gpu و هیت سینک یه کاغذ بذار ببینم دما چقدر میره بالا . اون موقع متوجه اختلاف دما میشی عزیز.

لینک به دیدگاه

۱۴ ساعت قبل، Sezar & sanaz گفته است:

سلام

از نظر دما که بعضی دوستان فرمودن، بستگی به کیفیت پد یا خمیر داره.

اما در قسمت vrm معمولا بخاطر فاصله ای که وجود داره، خمیر تو دمای بالا ممکنه تغییر حالت بده و اون اتصال یا رسانایی رو نداشته باشه یا به جای دیگه سرایت کنه.

البته جنس بعضی خمیر ها انقد غلیظ و سفت بوده که حتی پشت بک پلیت که فاصله بیشتری هست، استفاده شده و مشکلی نبوده.

شما بهتره بعد این کار تست بگیرید و دمای قسمت های مختلف رو چک کنید ببینید در دمای مورد انتظار هستن یا نه.

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است:

دمای بالا بی معنی هست

جایی از بورد داغ هست که مصرف برق بالایی داشته باشه که عموما تراشه اصلی یا مدارتغذیه هست

وی رم ها قطعات بسیار بسیار کم مصرفی هستن

علت اینکه تو 3090 مشکل وی رم داریم اینه که وی رم ها پشت کارت هستن و هیچ سیستم خنک کنندگی موثری ندارن

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...