رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

ممنون دوستان...

فقط این میمونه که از کجا تهیه کنم؟

از کجا مناسب تر هست که بگیرم؟

تقریبا میشه گفت مناسبترین قیمت رو میشه از همینجا تهیه کرد..با خیال راحت از بابت کیفیت و کمیت جنس

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/fans-and-heatsinks-and-coolers/thermal-paste/green-gt-4-thermal-paste.html

لینک به دیدگاه

https://www.novinphone.com/محصولات-موجود-در-انبار-ایران

این دو سه مدلو تو انبار ایران دارن و ارسالشون چند روزس . البته اگه این مدل خمیرا به کارتون میاد

لینک به دیدگاه

سلام مدل گرین رو نخر انتقال گرماش زیاد خوب نیست بجاش از دیجی کالا مستر ژل پرو بگیر

لینک به دیدگاه

سلام گرین نخر به جاش mastergel maker جدید بگیر خیلی عالیه من خودم استفاده میکنم https://www.erfanrayaneh.ir/cooler-master-mastergel-maker-thermal-paste?utm_medium=PPC&utm_source=Torob قیمتشم مثل بعضی فروشگاه ها فضایی نیست

لینک به دیدگاه

من چند ساله از خمیر Gt4 گرین استفاده میکنم از روزی که اومد و قبلش هم CFIII. اتفاقا خمیر گرین خیلی هم خوبه در اختلاف دمایی که با CFIII داره یکی دو درجس تنها. خب خمیرهای بهتر داریم ولی موضوع اینه قیمت اونا الان فضاییه و ارزش نداره خریدشون. GT4 واقعا خمیر خوبیه الکی چندصد تومن به خمیرهای گرونتر پول ندید

ویرایش شده توسط Mehdi_FXX
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

ممنون دوستان...

فقط این میمونه که از کجا تهیه کنم؟

از کجا مناسب تر هست که بگیرم؟

لیون که ماشالا داره گرون میده.نمایندگی اینجا اصفهان 160 تومن میده و دیجی کالا هم موجود دارن و165 تومن میدادن همین چند روز پیش که شده 176.

بنظر نمایندگی گرین سر بزنید همین رنج باید بدن بهتون

لینک به دیدگاه

من گرین gt4 رو تأیید میکنم بعد از سه سال استفاده از روزی که اومده

در حال حاضر دیجیکالا بهترین قیمت این خمیر رو داره (تقریبا 170) در حالیکه بقیه فروشگاها زیر 200 نمیدن این خمیر رو

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام من یه غلتی کردم اومدم لپ تاپم رو باز کردم خمیر سیلیکون هم عوض کردم وقتی اومدم تست بیرم دیدم که هیچ اتفاقی نمی افته و فقط صفحه روشن میشه و هیچ اتفاقی نمی افته سی پی یو هم دماش بالا هست m4600 i72820

لینک به دیدگاه

سلام. دقیقا چیکار کردید دوست عزیز؟ به خود پردازنده که دست نزدید؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، MohammadAdel گفته است :

سلام من یه غلتی کردم اومدم لپ تاپم رو باز کردم خمیر سیلیکون هم عوض کردم وقتی اومدم تست بیرم دیدم که هیچ اتفاقی نمی افته و فقط صفحه روشن میشه و هیچ اتفاقی نمی افته سی پی یو هم دماش بالا هست m4600 i72820

سلام دوست عزیز،

اطمینان دارید که تمامی سیم کشی ها و اسمبل کردن قطعات رو درست انجام دادید؟ قطعه ی اضافه یا پیچ اضافه پیدا نکردید؟

(فکر کنم حتی برق کولر cpu هم وصل نکردید. باید چیز های دیگری هم باشد که برق بهشون نمیرسه.)

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، MohammadAdel گفته است :

باز کردن لپ‌تاپ کار هر کسی نیست دوست عزیز

منم یه سری باز کردم و یه کابل فلتش رو به فنا دادم.

باید بدی بیرون برات ببندن درست می‌شه احتمال زیاد

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، no one looking for nothing گفته است :

باز کردن لپ‌تاپ کار هر کسی نیست دوست عزیز

منم یه سری باز کردم و یه کابل فلتش رو به فنا دادم.

باید بدی بیرون برات ببندن درست می‌شه احتمال زیاد

اتفاقا به نظرم اصلا کار سختی نیست و میشه خود شخص انجام بده، فقط باید دقت و حوصله داشت، از روی تجربه شخصی میگم، دیدن چند تا ویدئو تو یوتیوب و سرچ در مورد بازکردن مدل لپ تاپ مورد نظر هم خالی از لطف نیست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

منظور از روشن شدن صفحه چیه؟ یعنی تصویر میاد؟ یا فقط بکلایت روشن میشه؟

شاید باطری بایوس رو دست زدی ریست شده باشه، بعد از اینکه روشن شد، دکمه ی خاموش رو نگه دار تا لپتاپ خاموش شه، بدون از برق درآوردن، دوباره روشن کن ببین چی میشه

یه مشکل که خیلی شایع هست و زیاد هم برای من پیش اومده، اینه که با خارج کردن رم از اسلات و دوباره جا زدنش سیستم تصویر نمیده، رم هارو در بیار و اگه دو تا رم هست، تک اسلات هم امحان کن، رم هارو یکی یکی و هر کدوم روی یک اسلات امتحان کن تا به نتیجه ی مطلوب برسی.

لینک به دیدگاه

سلام ممنون حالا با هر بد بختی یه جوری سیستم روشن کردم الان وقتی هاردو میزارم انگار نه انگار الان دارم ویندوز نصب میکنم اینجا هم نیاورد در حالی کهاارد داره کار میکنه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان عزیز،

بنده یک خمیر گرین خریدم تا cpu خنک تر باشه، خمیر قبلی هم متفرقه بود و مثل آب تکون میخورد، امروز کیس رو باز کردم، قبلا توی فروم دیده بودم که افراد برای تعویض خمیر cpu رو از سوکت خارج میکردند و این کار باعث آسیب به سوکت میشد، برای همین سوکت رو باز نکردم، با یک دستمال کاغذی، خمیر رو پاک کردم، اما دیدم که بین محافظ cpu و cpu یک مقدار خمیر مونده، برای همین cpu رو درآوردم، و دیدم که خمیر به طرز فوق العاده عجیبی رفته توی سوکت!😐

asus h81 plus 

سوکت 1150

cpu: i3 4130

ram: ddr3l 4gb 1600mgh

جایی رو سراغ دارید این مشکل رو حل کنه؟ خمیر خشک شده. به نظرتون فقط مادربرد، CPU ،RAM رو بفرستم؟ تست نکردم ببینم pc کار میکنه یا نه اما احتمالا کار نکنه. لطفا فقط جایی رو معرفی کنید که قبلا تجربه ی کار باهاش رو داشتید.

خودم دوست دارم مشکل رو حل کنم اما میترسم پایه هاشو کج کنم. لعنت به این زندگی که این جمعه رو کوفتم کرد.😐

20201022_184211.thumb.jpg.16548a0b199701626c2a13c9501f528e.jpg20201022_184211.thumb.jpg.7c14c2ff2ac3c37e317c920ba9ebda76.jpg(تصویر کج شد متاسفانه.)

خیلی ممنون از دوستان عزیز،

با تشکر.

لینک به دیدگاه

به نظرم اگر کار می‌کنه و دما عادیه اصلا بهش دست نزنید. شر می‌شه :دی

لینک به دیدگاه

نیازی به تمیز کردن نیست خمیر های ارزون رسانای الکتریسیته نیستن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر خیلی حساس هستید، با فرچه آنتی استاتیک و تینر 20هزار، به ارومی خمیر هارو بشورید

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

نیازی به تمیز کردن نیست خمیر های ارزون رسانای الکتریسیته نیستن

در 6 دقیقه قبل، MasoudK96 گفته است :

به نظرم اگر کار می‌کنه و دما عادیه اصلا بهش دست نزنید. شر می‌شه :دی

به نظرم تست cpu میتونه خیلی کار ریسکی ای باشه، حتی اگر 1 درصد هم خمیر رسانا باشه کل pc به فنا میره اونم توی این گرونی.

در هم اکنون، MAhmoOD Nazari گفته است :

اگر خیلی حساس هستید، با فرچه آنتی استاتیک و تینر 20هزار، به ارومی خمیر هارو بشورید

این کار باعث خم شدن پایه ها نمیشه؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، HosseinRF گفته است :

به نظرم تست cpu میتونه خیلی کار ریسکی ای باشه، حتی اگر 1 درصد هم خمیر رسانا باشه کل pc به فنا میره اونم توی این گرونی.

ریسک تمیز کردنش به نظر من بیشتره. مگه ابزار خاصی داشته باشه کسی که بعید می‌دونم

شاید دوستان تجربه داشته باشن

لینک به دیدگاه

سلام. کلا ولش کنید :))))))

زیف های سوکت خیلی حساس هستن و اگه خبره نباشید و دست به این کار نداشته باشید، خیییییلی راحت تر از اونی که فکرش رو بکنید صدمات جبران ناپذیری به سوکت و مادربرد وارد میکنید

اینکه اگه کلا داره کار میکنه ولش کنید پی کارش. خمیری که قبلا استفاده کرده بودید اصلا رسانا نیست گویا

البته اگه قصد دارید وسواس به خرج بدید و روی اعصابتونه داستان، تشریف ببرید خانه سخت افزار. سوکت مادربرد Z170-A شخصی بنده رو ترمیم اساسی کردن (شست و شوی خمیری که از پنبه افتاده بود، کاشتن زیف کنده شده به دست الیاف پنبه...)

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

سلام. کلا ولش کنید :))))))

زیف های سوکت خیلی حساس هستن و اگه خبره نباشید و دست به این کار نداشته باشید، خیییییلی راحت تر از اونی که فکرش رو بکنید صدمات جبران ناپذیری به سوکت و مادربرد وارد میکنید

اینکه اگه کلا داره کار میکنه ولش کنید پی کارش. خمیری که قبلا استفاده کرده بودید اصلا رسانا نیست گویا

جایی نیست که بتونه درستش کنه؟ اگر خمیر رسانا باشه آسیب به بورد نمیزنه؟

در 3 دقیقه قبل، MasoudK96 گفته است :

ریسک تمیز کردنش به نظر من بیشتره. مگه ابزار خاصی داشته باشه کسی که بعید می‌دونم

شاید دوستان تجربه داشته باشن

منم برای ریسکش میخوام بدم درستش کنن، تصور دست زدن به سوکت خیلی برام ترسناکه!

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، HosseinRF گفته است :

سلام دوستان عزیز،

بنده یک خمیر گرین خریدم تا cpu خنک تر باشه، خمیر قبلی هم متفرقه بود و مثل آب تکون میخورد، امروز کیس رو باز کردم، قبلا توی فروم دیده بودم که افراد برای تعویض خمیر cpu رو از سوکت خارج میکردند و این کار باعث آسیب به سوکت میشد، برای همین سوکت رو باز نکردم، با یک دستمال کاغذی، خمیر رو پاک کردم، اما دیدم که بین محافظ cpu و cpu یک مقدار خمیر مونده، برای همین cpu رو درآوردم، و دیدم که خمیر به طرز فوق العاده عجیبی رفته توی سوکت!😐

asus h81 plus 

سوکت 1150

جایی رو سراغ دارید این مشکل رو حل کنه؟ خمیر خشک شده. به نظرتون فقط مادربرد، CPU ،RAM رو بفرستم؟ تست نکردم ببینم pc کار میکنه یا نه اما احتمالا کار نکنه. لطفا فقط جایی رو معرفی کنید که قبلا تجربه ی کار باهاش رو داشتید.

خودم دوست دارم مشکل رو حل کنم اما میترسم پایه هاشو کج کنم. لعنت به این زندگی که این جمعه رو کوفتم کرد.😐

20201022_184211.thumb.jpg.16548a0b199701626c2a13c9501f528e.jpg20201022_184211.thumb.jpg.7c14c2ff2ac3c37e317c920ba9ebda76.jpg(تصویر کج شد متاسفانه.)

با تشکر.

سلام عزیز بنظرم اگه دست به اچار هستین یکم اسپری تینر خشک بزنین تا خمیر رون شه بعد یا با باد بگیرن یا اینکه با پنسی چیزی ک باید بلد باشی

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، HosseinRF گفته است :

سلام دوستان عزیز،

asus h81 plus 

سوکت 1150

با تشکر.

سلام.دست زدن به سوکت خیلی سخته.آدم میترسه بشکنه.نمیشه گفت ولی معمولا خمیر ها رسانا نیستن.ولی اگه آبکی باشه ممکنه رسانا باشه.cpu هم تا اون خمیر هارو تمیز نکردید اصلا نزارید رو سوکت.چون ممکنه پایه ها بشکنن.فکر کنم راهش هم شستن با موادی که رسوب نمیکنن باشه.بدید بیرون یه جای خوب و مطمئن که مسئولیت پذیر باشن تمیزش کنه.

لینک به دیدگاه

نه اسپری نه تینر. 

شل میشه و نفوذ میکنه. 

بهتره برد خارج بشه از کیس. 

با ذره بین و یه سوزن بلند کم کم ازش خارج کنید. 

اگر خشک شده هر تکه رو که میکنید برد رو برعکس کنید بیوفته. 

لازم نیست خیلی خیلی تمیز بشه. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...