رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز،

با تشکر از @ali_8114 محترم،

برد را به خانه سخت افزار ایران می فرستم،

اما باید تا شنبه صبر کنم تا برد رو تحویل بگیرن.😐

امیدوارم گندکاری نکنن و برد رو همون شنبه درست کنن.

با تشکر از تمامی دوستانی که در این تاپیک شرکت و کمک کردند.🤍

لینک به دیدگاه

ریسکش خیلی زیاد.دست نزنی بهتر همچینوری که کار میکرده ومشکلی هم پیش نیامده اگر پایهاش کچ بشه که دیگه هیچ به دردسرش نمی ارزه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

یه سوزن خیاطی یا سوزن نازک + استون یا تینر

پارچه‌ای رو آغشته می‌کنین به این مواد بعد با نوک سوزن خیلی آهسته خمیر رو ورمیدارین

یا اینکه از این حلال‌های لاک دخترونه هم میتونین استفاده کنین، پنبه رو به این حلال آغشته کنین و آهسته اقدام به پاکسازی کنین، ته مونده‌هاش رو هم با سوزن جدا کنین

فقط توجه کنین که - جز اینها - حلّالی که استفاده می‌کنین پلاستیک رو ذوب نکنه، همچنین فشار بیش از حد به زیف نیارین...

لینک به دیدگاه

سلام منم همین مشکل رو با رایزن داشتم ولی خوب سوکنت رایزن برعکس اینتله مادگی رو برده هر چند همین قضیه 

باعث شد ۸۰ ٪ خمیرارو درام ولی خمیر رفته بود تو سوکت و بدون مشکل کار میکرد و راحت هم تمیز شدش 

ولی خوب اینتل سخته ولی از بابت رسانایی و سوختن مشکل پیش نمیاد 

اگر بلویر داشتین میشد هیت بدید کم کم شل میشد میریخت بیرون خودش 

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

سلام امروز اتفاقی برنامه z-gpu رو نصب کردم و دیدم و دمای گرافیک بالاس باید 32 باشه در حالت عادی ولی 40 بود گرافیک من asus gtx 960 strix oc هست و 3 سالی هست سیستمو خریدم از اون موقع خمیر عوض نکردم

1 - میخوام بدونم خمیر سیلیکون تخصصیه عوض کردنش ؟ یا خودم میتونم ؟

2 - توی چنتا سایت قیمت خمیرو از 7 تومن تا 700 تومن زده بودن از چه برندی بگیرم ؟

3 - خمیر cpu رو هم عوض کنم ؟ چون اونم تا الان دست نزدم اگه نظرتون بله هست چنتا برای cpu و گرافیک لازمه ؟

4 - گرافیکمو میخوام عوض کنم یه چیز بهتر بگیرم cpu i5 4460 و مادربرد گیگابایت h97 gamin 3 با رم 8 و پاور 650 gold green دارم بهترین گرافیک که میتونم بخرم چیه با توجه به سیستم 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Mehdi.N1 گفته است :

سلام امروز اتفاقی برنامه z-gpu رو نصب کردم و دیدم و دمای گرافیک بالاس باید 32 باشه در حالت عادی ولی 40 بود گرافیک من asus gtx 960 strix oc هست و 3 سالی هست سیستمو خریدم از اون موقع خمیر عوض نکردم

1 - میخوام بدونم خمیر سیلیکون تخصصیه عوض کردنش ؟ یا خودم میتونم ؟

2 - توی چنتا سایت قیمت خمیرو از 7 تومن تا 700 تومن زده بودن از چه برندی بگیرم ؟

3 - خمیر cpu رو هم عوض کنم ؟ چون اونم تا الان دست نزدم اگه نظرتون بله هست چنتا برای cpu و گرافیک لازمه ؟

4 - گرافیکمو میخوام عوض کنم یه چیز بهتر بگیرم cpu i5 4460 و مادربرد گیگابایت h97 gamin 3 با رم 8 و پاور 650 gold green دارم بهترین گرافیک که میتونم بخرم چیه با توجه به سیستم 

سلام و وقت بخیر اگه دما در حالت 100% از 65_70  بالاتر نمیره مشکلی نداره    برای کارت 960 

فعلا نیازی به تعویض خمیر نیست

ویرایش شده توسط woooo639
لینک به دیدگاه

اگر بخواهید خمیر بزنید باید جنس خوب بگیرید ، الان قیمت ها خیلی بالا رفته 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، woooo639 گفته است :

سلام و وقت بخیر اگه دما در حالت 100% از 65_70  بالاتر نمیره مشکلی نداره    برای کارت 960 

فعلا نیازی به تعویض خمیر نیست

آخه تو بعضی از سایت ها نوشته بود از 55 نباید بره بالا درحالی که برای من 65 هم میرسه در بازی bf4 تنظیمات الترا خمیر بزنم یا بفروشم ؟

در 40 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

اگر بخواهید خمیر بزنید باید جنس خوب بگیرید ، الان قیمت ها خیلی بالا رفته 

آره قیمتا بالاس این دما غیر طبیعیه ؟ روی تنظیمات الترا برای بازی بتلفیلد 4 دمای 65 میده چند حدودا میتونم بفروشم ؟

لینک به دیدگاه

بابا اوکیه دوست عزیز

این وسواس های الکی چی هستن دیگه؟

65 عالیه برای کارت گرافیک، مخصوصا اگه جمع و جور باشه و خنک کننده کوچیکی داشته باشه.

تعویض خمیر کار اوکی ئی هست و کمک میکنه. کار تخصصیش هم که... بستگی به خودتون داره. اگه میتونید تمیز دربیارید انجام بدید ولی اگه نمیتونید بسپارید دست نفر متخصص

خمیر مناسب هم دیپکول گیمراستورم g15 رو من توصیه میکنم، تیوب 1.5 گرمی. اگه آینده نگر هستید و حس میکنید که بعدا خمیر به کارتون میاد، پیشنهاد من گرین GT-4 و دیپکول گیمراستورم g14 (همون g15 ولی 4 گرمی) هست

فکر فروشش رو هم اصلا نکنید که هیچی نمیتونید بخرید در حال حاضر =))) کارتتون سالم سالمه.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

بابا اوکیه دوست عزیز

65 عالیه برای کارت گرافیک، مخصوصا اگه جمع و جور باشه و خنک کننده کوچیکی داشته باشه.

تعویض خمیر کار اوکی ئی هست و کمک میکنه. کار تخصصیش هم که... بستگی به خودتون داره. اگه میتونید تمیز دربیارید انجام بدید ولی اگه نمیتونید بسپارید دست نفر متخصص

خمیر مناسب هم دیپکول گیمراستورم g15 رو من توصیه میکنم، تیوب 1.5 گرمی. اگه آینده نگر هستید و حس میکنید که بعدا خمیر به کارتون میاد، پیشنهاد من گرین GT-4 و دیپکول گیمراستورم g14 (همون g15 ولی 4 گرمی) هست

فکر فروشش رو هم اصلا نکنید که هیچی نمیتونید بخرید در حال حاضر =))) کارتتون سالم سالمه.

به نظرتون خمیر عوض کنم ؟با این وضعیت آخه تو سایتا بالا ترین حالت رو 61 در نظر گرفته بود این دما زیاد نیست آسیب نزنه یه موقع چون با این قیمتا جرئت نمیکنم نگاه کنم بهشون چه برسه بخوام برم برای خرید با آموزشای یوتوب نمیتونم خودم انجام بدم راستش داشتم تو نت میچرخیدم نوشته بود بعد از 3 سال خمیر گرافیک و cpu حتما باید عوض شن وگرنه مشکل ایجاد میکنن منم برای همین گفتم تاپیک بزنم ببینم تا چه حد این قضیه صحت داره دمای گرافیکو که دیدم خودمو باختم گفتم این یچیزیش هست حالا اگه بخوام خمیر cpu و gpu باهم عوض شن چنتا بخرم یدونه 4 گرمی کافیه یا دوتا بگیرم ؟ و اینکه وقتی گرافیک کار نمیکنه و فشاری روش نیست فن هاشم کار نمیکنه طبیعتا با اینکه گرافیک داره کار خودشو میکنه ولی در حالت عادی تا 37 درجه دماش بالا میره این اختلاف دما به خاطر خمیر سیلیکونه یا عدم تهویه مناسب ؟ کیس من گرین  x2 جگوار هست 

همین الان داشتم دوتا 2 بازی میکردم مود 12vs12 افت فریم ایجاد شد فکر کردم از نته لگ میشه رفتم کانتر تنظیمات رو روی بالاترین حد تنظیم کردم افت فریم داشتم سیستمو خاموش روشن کردم گزاشتم خنک شه بعد نیم ساعت خوب بود علتش دمای بالا نیست ؟

در 17 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

بابا اوکیه دوست عزیز

همین الان داشتم دوتا 2 بازی میکردم مود 12vs12 افت فریم ایجاد شد فکر کردم از نته لگ میشه رفتم کانتر تنظیمات رو روی بالاترین حد تنظیم کردم افت فریم داشتم سیستمو خاموش روشن کردم گزاشتم خنک شه بعد نیم ساعت خوب بود علتش دمای بالا نیست ؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، reza21a گفته است :

اگه برای گرافیک باشه در همون حالت دستتو بزار رو گرافیک حس کن گرماشو ببین تا چه حد دستت گرم میشه 

اگه گرماش در حدی بود نمیتونی تحمل کنی خب خمیرش عوض کن 

اصلا همچین کاری نکنید!!!!!!!

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Mehdi.N1 گفته است :

این یه کم غیر عادیه...

افت فریم در دمای 60 و خورده ای «به خاطر دما» نباید رخ بده. اینکه شاید اصلا مسئله از چیز دیگه ای باشه یا اینکه دما خیلی بالاتر از این حرفا باشه و اون 65 درجه درست نباشه

اینکه برای تعویض خمیر اقدام کنید به نظر من در حال حاضر، مخصوصا اگه چند ساله که کارت خمیرش تعویض نشده. این کار رو شرکت های گارانتی با دریافت هزینه انجام میدن. همینطور هر خدمات کامپیوتری هم این کار رو انجام میده

لینک به دیدگاه

وظیفه خمیر رساندن گرما از پردازنده به هیت سنیک است(از بین بردن خلا و ایجاد رسانای حرارتی)

میشه اینطوری تعریف کرد: اگه مقدار دمای سنسور پردازنده خیلی بیشتر از مقدار دمای داغترین نقطه هیت سینک(نزدیک ترین نقطه اتصال هیت سینک به پردازنده)بود. او موقع میشه تصمیم گرفت که خمیر کارایی شو از دست داده. البته دماسنج لیزر این جور چیزا میخواد.

ولی بهترین کاراینکه تو وب سرج کنی ببینی حداکثر دمای کار تو فول لود چقدره و یا قبلا که زیر دست خودتون کار میکرده چقدر بوده . اگه تفاوت دما بیشتر از 10 درجه بود اون موقع خمیر عوض کنید. کمتر از 10 درجه اختلاف با تنظیم فن هم میتونید انجام بدید.

لینک به دیدگاه

کارت ۹۶۰ msi داشتم دماش به ۷۰ میرسید

کارتت اوکیه ،دست بش نزن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گالاکس 960 دما 77 تو بازی

به هیچ وجه دست به خمیر نزن دمای کارتت خوبه میزنی کارتتم نابود میکنی

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

سلام

لطفا اگر تخصص نداریم کاربران رو راهنمایی نکنیم، ممکنه با راهنمایی اشتباه باعث آسیب به قطعه یا قطعات یا حتی فراتر از اون آسیب جسمانی به کاربر بشیم...

همچنین بحث اصلی در تاپیک‌‌ها رو به سمت موارد حاشیه‌ای و غیرمرتبط منحرف نکنیم.

لینک به دیدگاه

اصلا کارت گرافیک چیزی به اسم سقف دمایی داره که بعد از اون هم بلو اسکرین می گیرید دمای کارت گرافیک تا 80 درجه هیچ خطری نداره و کاملا طبیعی هست مدل های پایه که کلا از همون روز اول دماشون بالای 80 هست مخصوصا قدیمی ها

خمیر بالای 80 عوض کنید حتی تا 85 هم بره بازم جای نگرانی نیست سقف مکس کارت ها بالای 90 درجه هست. بسته به نوع بین 94 تا 98 هست.

بهترین خمیر هم گریزلی kryonauts هست بعدش Cooler Master MasterGel Maker هست

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان من ی Rx 570 4gb Asus دارم ک روی فول لود مثلا روی بازی rd2 دماش از ۸۰ تا ۸۹ بازی داره ولی اگر بخوام میانگینشو بگم تقریبا ۸۶ درجس و دما بالا پایین میاره تو بازه ۸۳ تا ۸۹ اما هیچ مشکل افت فریم یا تکسچر و هیچی ندارم مثل مرد کار می‌کنه اما دماش اینه عادیه ب نظرتون برای این سری کارت گرافیک یا آیا نیاز ب تعویض خمیر سیلیکون هست؟!

گارانتی هم هنوز داره 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یه کارت گرافیک rx 570 rog strix دارم یه دو سالی هست که خریدم و می خواهم خمیر سیلیکون رو عوض کنم محدوده قیمت هم تا 500 لا 600 باشه می خواستم بدونم کدوم خمیر رو خریداری کنم 

لینک به دیدگاه

سلام پیشنهاد من cf3 یا خمیر گریزلی هست 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام پیشنهاد من cf3 یا خمیر گریزلی هست 

بهتر از Deep col z9 یا z5 هست؟ 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Alirazmjo گفته است :

درود دوست عزیز Z5 اشغال به تمام معناس !

------------------------------------------------------------------------

رسانایی تف من از این Z5 بیشتره

Z9 هم رده GT4 گرین هستش ... ( GT4  تست کردم واقعا" کیفیت خوبی داره )

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Alirazmjo گفته است :

بله z9 زدم‌ به ۵۸۰ زیاد جالب نبود و بیشتر به درد گرافیکای ضعیف میخوره

cf3 بچه ها زدن تا ۲۰ درجه هم تاثیر داشته

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

بله z9 زدم‌ به ۵۸۰ زیاد جالب نبود و بیشتر به درد گرافیکای ضعیف میخوره

cf3 بچه ها زدن تا ۲۰ درجه هم تاثیر داشته

از این خمیر cf3 کجا می تونم گیر بیارم و قیمتش چقدر هست و cpu هم q9400 هست که خیلی داغ میکنه برای اون هم جواب میده 

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Alirazmjo گفته است :

سلام دوستان من یه کارت گرافیک rx 570 rog strix دارم یه دو سالی هست که خریدم و می خواهم خمیر سیلیکون رو عوض کنم محدوده قیمت هم تا 500 لا 600 باشه می خواستم بدونم کدوم خمیر رو خریداری کنم 

کولرمستر میکر یا ژل پرو

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...