رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

این خمیر سیلیکون با حرارت تکان هم نمیخوره تا 600 درجه حرارات تحمل میکنه.

اگه سی پی یو از مادربرد در اوردی و سی پی یو چسبیده به هیت سینک ، یه نخ از سیم ترمز باز کن، و بنداز بینش و اروم اروم ببر تا جدا بشه

مدل مین بنده :

Giga EP41-UD3l

مدل CPU دوست عزیزم که  به علت سوتی در امر خطیر استفاده از چسب به جای خمیر ایشون رو پروفسور بالتازار می نامیم تا درس عبرتی برای آیندگان شود:

Intel E5300 Chegere Bad Badan

+

Intel Stock Cooler Kesafate sefte Baz Nasho

من سیستم رو بدون فن  باهاش بازی کردم دمای Cpu رسید به 70 درجه و سیستم رو خاموش کردم .

به امید اینکه شاید بشه هیت سینک رو برداشت ولی متاسفانه نشد.😂

برد رو از روی کیس باز کردم و با سشوار خونگی هیت سینک رو گرم کردم (اجازه ندادم داغ بشه ) ولی بازم تاثیری نداشت.😬

طبق فرمایش شما تا دمای 600 درجه هم که این مقاومه .😶

گزینه گرما و فشار فیزیکی (هد لاک کشتی کج  و موتای و انواع سبک های رزمی مخصوصا فن شماره ی 47 بروسلی ) هم حذف میشه .

میمونه استفاده از مواد شیمیایی (مثل حلال ها الکل تینر بنزین ) چیزی که بتونه این CPU رو باز کنه و برسونه به صاحاب اصلیش (جناب پروفسور بالتازار)

کسی از دوستان اگه تجربه ای داره لطفا کمک کنه.

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، nemisis6 گفته است :

من سیستم رو بدون فن  باهاش بازی کردم دمای Cpu رسید به 70 درجه و سیستم رو خاموش کردم .

بدون فن 70 خوبه دیگه استفاده کن 😄

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hosein Amiri گفته است :

بدون فن 70 خوبه دیگه استفاده کن 1f604.png

Cpu خودم Intel Q8400 هست که واسه دانلود استفاده میکنم.

اینم cpu دوستمه که الان هی میزنگه میگه باز شد یا نه

ویرایش شده توسط nemisis6
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، nemisis6 گفته است :

Cpu خودم Intel E8400 هست که واسه دانلود استفاده میکنم.

اینم cpu دوستمه که الان هی میزنگه میگه باز شد یا نه

به نظرم همین جوری استفاده کن و سر تغییر سی پی یو باهم توافق کنید

یه دفعه بلایی سر مادربرد میاد تو این جریانات و بعدا میگید ای کاش همینجوری استفاده میکردم😄

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Yosef Faraji گفته است :

به نظرم همین جوری استفاده کن و سر تغییر سی پی یو باهم توافق کنید

یه دفعه بلایی سر مادربرد میاد تو این جریانات و بعدا میگید ای کاش همینجوری استفاده میکردم1f604.png

مشکل اینه که مادربرد ایشون این Cpu بنده رو نمی تونه ساپورت کنه.

مدل مادربرد ایشون

Asus P5VDC-MX Rev 2

ویرایش شده توسط nemisis6
لینک به دیدگاه

سلام

چسب سیلیکون اگه منظورتون چسب آکواریم هست که فکر نمیکنم حلال در دسترس براش پیدا بشه!

بنظرم بهترین روش بریدن چسب با تیغ هست.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، nemisis6 گفته است :

مدل مین بنده :

Giga EP41-UD3l

مدل CPU دوست عزیزم که  به علت سوتی در امر خطیر استفاده از چسب به جای خمیر ایشون رو پروفسور بالتازار می نامیم تا درس عبرتی برای آیندگان شود:

Intel E5300 Chegere Bad Badan

+

Intel Stock Cooler Kesafate sefte Baz Nasho

به امید اینکه شاید بشه هیت سینک رو برداشت ولی متاسفانه نشد.1f602.png

برد رو از روی کیس باز کردم و با سشوار خونگی هیت سینک رو گرم کردم (اجازه ندادم داغ بشه ) ولی بازم تاثیری نداشت.1f62c.png

طبق فرمایش شما تا دمای 600 درجه هم که این مقاومه .1f636.png

گزینه گرما و فشار فیزیکی (هد لاک کشتی کج  و موتای و انواع سبک های رزمی مخصوصا فن شماره ی 47 بروسلی ) هم حذف میشه .

میمونه استفاده از مواد شیمیایی (مثل حلال ها الکل تینر بنزین ) چیزی که بتونه این CPU رو باز کنه و برسونه به صاحاب اصلیش (جناب پروفسور بالتازار)

کسی از دوستان اگه تجربه ای داره لطفا کمک کنه.

شما هر کاری بخوای بکنی اول باید سی پی یو با فن از مادربرد خارج کنی. حتی حلال هم باشه که نمیتونی بریزی رو مادر برد. پدرش در میاره.

عکس مادر بردتو بزار. و همچنین عکس بدون سی پی یو  و عکس خود سی پی یو از تو اینترنت هم بزار. تا چاره ای بیندیشیم.

لینک به دیدگاه

سلام به همه ی دوستان 😍

امروز طبق توافقاتی که با مستر بالتازار (صاحاب cpu) داشتم گزینه نظامی و جنگ بیلوژیک (استفاده از حلال ها ) رو خط زدیم.

و رفتیم اونور میز گزینه ی استفاده از نخ دندون رو جامه عمل بپوشانیم که در طی یک عملیات فرسایشی پس از تموم شدن یک بسته نخ دندون و دادن تلفات بسیار  این گزینه نیز کنار گذاشته شد.

سپس به زیر میز رفتیم تا گزینه عملیات شهادت طلبانه (کامیکازی) رو اجرایی کنیم که البته شامل بیمه ی حضرت ابوالفضل هم میشد.

سپس با رمز آستا لا ویستا بیبی ( آرنولد در ترمیناتور ۲) با دو عدد دو سو به جون مادربرد مذکور افتادم و در کمال شگفتی و تعجب جهانیان و امداد های غیبی موفق به جداسازی هسته ی  اتم ببخشید cpu cooler kesafate sefte baz nashoo شدم.

از تمام دوستانی که نظراتشونو گفتن و کمک کردن ممنونم .

این جا بود که فهمیدم منطق دانته در DMC 3 همیشه جواب میده.(اگر وسیله ای بد کار کرد بزنیدش )

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

شما هر کاری بخوای بکنی اول باید سی پی یو با فن از مادربرد خارج کنی. حتی حلال هم باشه که نمیتونی بریزی رو مادر برد. پدرش در میاره.

عکس مادر بردتو بزار. و همچنین عکس بدون سی پی یو  و عکس خود سی پی یو از تو اینترنت هم بزار. تا چاره ای بیندیشیم.

اینم عکس ها

20200413_160256.jpg

20200413_160308.jpg

20200413_160409.jpg

20200413_160429.jpg

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، nima_hl1 گفته است :

یعنی اگر فکر کنی این دوستتون تنها کسیه که این کار را کرده سخت در اشتباه هستید 1f602.png

داستان من بمانه برای بعد اول بریم سراغ راه حل که تقریبا 2 روز دستمو با یه سیستم مشابه بند کرد 

اگر با کمی حرارت که دوستان گفتند کار حل شد ( که درکیس من نشد ) که هیچ در غری اینصورت به روش زیر من تونستم هیت سینک  را جدا کنم

یه تکه نخ دندان نسبتا بلند بردار از زیر دو تا پایه های هیت سینک رد کن جوری که بیوفته بین cpu و هیتسینک بعد مثل نخ کشیدن دندان نخو بکش شانس بیاری خمیر خیلی سفت نشده باشه تو حرکت اول هیت سینک جدا میشه 

اگر نشد 90 درجه بچرخ به یه ضلع دیکه باش همین کارو تکرار کن و اگر نشد باز بچرخ

یکم زمان بگذاری تقریبا بدون آسیب جدا میشه 

فقط سعی کن نخ را موازی مادربرد بکشی که هم نخ به لبه هیت سینک گیر نکنه پاره شه و نه به cpu و هیت سینک آسیب برسونی

داداش شما بیفتی زندان با این پشتکارت راحت میتونی فرار کنی😂

لینک به دیدگاه

به اون دوستت بگو این کارش، محاربه با اینتل بحساب میاد و تحت پیگرد قانونی خواهد قرار گرفت. احتمالا مجازتش حداقل 6 سال سه ماه ، ترک و دوری از سیستم است.

لینک به دیدگاه

cpu رو براش رو سیستمش نصب کردم .😇

اون چسب سیلیکونش رو هم منهدم کردم.😉

میگفت ننداز دور شاید لازم بشه !!!😅🤣😂🤒

لینک به دیدگاه

سلام دوستان..

یکمی کارت رو اور کردم حالا برای کنترل بهتر دماش میخوام خمیر رو عوض کنم..

1500

2250 

دما هم max روی 75 یا 76 هست 

ببینم الان به نظرتون نیازه من پدهای سیلیکونی خنک کننده رو هم عوض کنم یا نه فقط تمیزشون کنم و خمیر سیلکون رو چنچ کنم ؟

پد ها هم خیلی با هم فرق میکنن از نظر کیفیت ؟

فدا مدا

لینک به دیدگاه

دما خوبه ولی اگه میخوای کمتر بشه خمیر chill factor 3 برای گرافیک خوبه ولی گرونه .

z9 نگیر به درد این گرافیک نمیخوره

گریزلی و لیکوئد اولترا هم عالین ولی وحشتناک گرونن

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

دما خوبه ولی اگه میخوای کمتر بشه خمیر chill factor 3 برای گرافیک خوبه ولی گرونه .

z9 نگیر به درد این گرافیک نمیخوره

گریزلی و لیکوئد اولترا هم عالین ولی وحشتناک گرونن

فدات

میگم پدهای سیلیکونی رو هم عوض کنم ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است :

سلام دوستان..

یکمی کارت رو اور کردم حالا برای کنترل بهتر دماش میخوام خمیر رو عوض کنم..

1500

2250 

ببینم الان به نظرتون نیازه من پدهای سیلیکونی خنک کننده رو هم عوض کنم یا نه فقط تمیزشون کنم و خمیر سیلکون رو چنچ کنم ؟

پد ها هم خیلی با هم فرق میکنن از نظر کیفیت ؟

فدا مدا

درود

کم پیش میاد که با تعویض خمیر بتونید نتیجه ی بهتری از نظر دفع حرارت داشته باشید. معمولا سازنده ها از بهترین خمیر ها استفاده می کنند.

مگر تحت شرایطی خمیر اثرش رو از دست داده باشه که برای کارت شما اینطور به نظر نمیرسه.

مدل دقیق کارت رو هم میگفتی بهتر مشخص میشد که محدوده دماتون خوب هست یا خیر.

ضمن اینکه میتونید از روش های جایگزین برای بهتر شدن دفع حرارت استفاده کنید. مثلا بهبود گردش هوای کیس، آندر ولت یا محدود کردن TDP و یا بالا بردن دورفن کارت گرافیک بصورت دستی که برای شما که اورکلاک می کنین گزینه مناسب تری هست.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است :

کارت رو اور کردم حالا برای کنترل بهتر دماش میخوام خمیر رو عوض کنم..

1500

2250 

😕 داداش واقعا دماش خوبه رو این فرکانس 

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، HeX گفته است :

دماش خوبه فرکانس خوبی هم اورکلاک شده احتمالا استریکس TOP هست 

لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر محترم، دوستان  خمیر سیلیکون ناکتوآ مدل NT-H1  چطوره ؟

لینک به دیدگاه

درود

عزیز دماتون که خیلی خوبه |:

من 1060 OCV1 خودم رو تا فرکانس 2260 اوور کردم، دما تا 82 بالا اومد ... |:

منتظرم گارانتی کارتم تموم بشه، یه حال اساسی به کولینگ کارت بدم چون واقعا کولینگ ضعیفی داره و بایوسش به صورت دیفالت به شدت تقلیل فرکانس داده شده تا دمای کارت متعادل بمونه

شماهم اگه مدل دقیق کارتتون رو بفرمائید ممنون میشیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 52 دقیقه قبل، M.Data گفته است :

با اجازه استارتر محترم، دوستان  خمیر سیلیکون ناکتوآ مدل NT-H1  چطوره ؟

خمیر خوبی هست ولی برای کارت گرافیک خیلی مناسب نیست.

در دماهای بالا 60-65 کمی افت عملکرد داره ولی زیر این محدوده عالی هست. بخصوص برای زیر واتربلاک.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

خیر نیاز نیس

سپاس

در 3 ساعت قبل، HeX گفته است :

درود

کم پیش میاد که با تعویض خمیر بتونید نتیجه ی بهتری از نظر دفع حرارت داشته باشید. معمولا سازنده ها از بهترین خمیر ها استفاده می کنند.

مگر تحت شرایطی خمیر اثرش رو از دست داده باشه که برای کارت شما اینطور به نظر نمیرسه.

ضمن اینکه میتونید از روش های جایگزین برای بهتر شدن دفع حرارت استفاده کنید. مثلا بهبود گردش هوای کیس، آندر ولت یا محدود کردن TDP و یا بالا بردن دورفن کارت گرافیک بصورت دستی که برای شما که اورکلاک می کنین گزینه مناسب تری هست.

نمیدونم والا چون به صورت مذخرفی به دمای سیستم  و خود سیستم حساس هستم

گفت شاید چند درجه ای اختلاف بندازه

فن رو دستی کردم دیگه روی دور 100 خیلی زور بزنه توی بازی metro exodus  روی دمای 78 قفل میشه خیلی زمان میبره تا برسه با این دما البته 

کیس هم jaguar x2 هست.. 

واقعتش گرافیک رو با توجه به صحبت های که توی فروم میبینم انگار جز نامرغوب ترین های Rx هست :((

xfx rx 580 8gb oc

در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

درود

عزیز دماتون که خیلی خوبه |:

من 1060 OCV1 خودم رو تا فرکانس 2260 اوور کردم، دما تا 82 بالا اومد ... |:

منتظرم گارانتی کارتم تموم بشه، یه حال اساسی به کولینگ کارت بدم چون واقعا کولینگ ضعیفی داره و بایوسش به صورت دیفالت به شدت تقلیل فرکانس داده شده تا دمای کارت متعادل بمونه

شماهم اگه مدل دقیق کارتتون رو بفرمائید ممنون میشیم

سپاس عزیزم

یکم حساسیت زیاد دارم به قطعات .. بخاطر همین میره رو مخ XD

xfx rx580 8gb oc

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یه لپتاپ asus g551jw دارم cpu 4720hq و gpu gtx960m حدود ۴ سالی هست که دارمش تاحالا خمیرش عوض نشده بود دمای cpu تو حالت معمولی به ۶۰ ۶۵ میرسید تو حالت لود تا ۹۵ میرفت حتی با یه امولاتور معمولی دما سریع بالای ۹۰ میرفت و وقتی عملا  دما بالای ۹۲ ۹۳ میره fps به شدت میاد پایان لگی میشه کول پد گرفتم هیچ تاثیری نداشت لپتاپ باز کردم خمیر خشک شده بود گفتم ۱۰۰ درصد برای همینه خمیر نوکتا nt h1 خریدم زدم ولی خیلی تاثیر گذار نبود تو حالت معمولی ۵۹ تا ۶۲ رسید تو حالت لود میرسه به ۹۳ ۹۴ یعنی عملا ۲ ۳ درجه تاثیر داشته من فکر میکردم حد اقل ۱۵ تا ۲۰ درجه تاثیر داشته باشه یه بار دیگه باز کردم خمیر پاک کردم سری اول نقطه وسط  زده بودم یه نقطه تقریبا کوچیک و خیلی محکم بستم و روی خازن این چپ های اطراف cpu کارخانه پد سیلیکونی زده بود من همه رو پاک کردم خمیر زدم نمیدونم ایرادی داره یا نداره اگه داره دوستان راهنمایی کنن... وقتی دیدم جواب نداد یه سری دیگه باز کردم و پاک کردم و به صورت کامل خودم  پخش کردم روی cpu و gpu   خیلی محکم نبستم در حد نرمال  و نتیجه بد تر از سری اول شد حالا نمیدونم چیکار کنم میخوام برم خمیر گریزلی کونداکتونات بخرم قیمتشم خیلی بالاست نمیدونم تاثیر داره یا بازم فرقی نمیکنه دوستان راهنمایی کنید 

photo_2020-04-19_11-52-15.jpg

ویرایش شده توسط Mohamad_skiller
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mohamad_skiller گفته است :

سلام دوستان من یه لپتاپ asus g551jw دارم cpu 4720hq و gpu gtx960m حدود ۴ سالی هست که دارمش تاحالا خمیرش عوض نشده بود دمای cpu تو حالت معمولی به ۶۰ ۶۵ میرسید تو حالت لود تا ۹۵ میرفت حتی با یه امولاتور معمولی دما سریع بالای ۹۰ میرفت و وقتی عملا  دما بالای ۹۲ ۹۳ میره fps به شدت میاد پایان لگی میشه کول پد گرفتم هیچ تاثیری نداشت لپتاپ باز کردم خمیر خشک شده بود گفتم ۱۰۰ درصد برای همینه خمیر نوکتا nt h1 خریدم زدم ولی خیلی تاثیر گذار نبود تو حالت معمولی ۵۹ تا ۶۲ رسید تو حالت لود میرسه به ۹۳ ۹۴ یعنی عملا ۲ ۳ درجه تاثیر داشته من فکر میکردم حد اقل ۱۵ تا ۲۰ درجه تاثیر داشته باشه یه بار دیگه باز کردم خمیر پاک کردم سری اول نقطه وسط  زده بودم یه نقطه تقریبا کوچیک و خیلی محکم بستم و روی خازن این چپ های اطراف cpu کارخانه پد سیلیکونی زده بود من همه رو پاک کردم خمیر زدم نمیدونم ایرادی داره یا نداره اگه داره دوستان راهنمایی کنن... وقتی دیدم جواب نداد یه سری دیگه باز کردم و پاک کردم و به صورت کامل خودم  پخش کردم روی cpu و gpu   خیلی محکم نبستم در حد نرمال  و نتیجه بد تر از سری اول شد حالا نمیدونم چیکار کنم میخوام برم خمیر گریزلی کونداکتونات بخرم قیمتشم خیلی بالاست نمیدونم تاثیر داره یا بازم فرقی نمیکنه دوستان راهنمایی کنید 

photo_2020-04-19_11-52-15.jpg

سلام ، شما نباید پد ها رو بجاش خمیر میزدی و اینکه من این لپتاپ رو خودم قبلا داشتم کولرش ضعیفه. بهترین نتیجه رو با گریزلی میگیرید البته اگه واستون میصرفه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...