رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

خمیر سیلیکون از هر مدل و برندی اگر یه درصدی نقره یا مواد هادی و انتقال دهنده گرما نداشته باشن همشون میشن همون ماست مالی بی فایده که دوستمون گفتن

اگه چیزی نوشته که از چه موادی تشکیل شده از اون قسمتاش عکس بزار ببینیم در چه حدیه

عکس گذاشتم 

ویرایش شده توسط hamed_crazy
لینک به دیدگاه

عزیز بستگی به استفادتون داره

اگر برات کیفیت مهمه و در اولویت قرار داره خیر اینا اصلا خوب نیستن(اما از اون خمیر سفیدا بهتره)

ولی برای کار را انداختن استفاده میکنی این به صرفه تره

برای خمیر های حرفه ای و خوش قیمت cf3 و z9 پیشنهاد میشه!

سوال دیگه ای بود در خدمتم!

لینک به دیدگاه

عزیز بستگی به استفادتون داره

اگر برات کیفیت مهمه و در اولویت قرار داره خیر اینا اصلا خوب نیستن(اما از اون خمیر سفیدا بهتره)

ولی برای کار را انداختن استفاده میکنی این به صرفه تره

برای خمیر های حرفه ای و خوش قیمت cf3 و z9 پیشنهاد میشه!

سوال دیگه ای بود در خدمتم!

خودتون استفاده کردین؟

Sent from my Galaxy Nexus

لینک به دیدگاه

دوستان یک سوال ابتدایی

خمنیر رو استفاده می کنید 2 طرفه هم رو کولر می زنید و هم cpu یا اینکه فقط روی کولر؟

لینک به دیدگاه

من سیستمو دیروز گرد و خاک گیری کردم....دیدم خمیر cpu تقریبا خشک شده.برا همین پاکش کردم تا خمیر جدید بزنم بعدا...گفتم بریم حالا یه تستی کنیم ببینیم چه قد تفاوت داره...دما تو بازی gta v حدود 71 بود با اون خمیر تقریبا خشک.وقتی پاکش کردم در عرض یک دقیقه شد 90!!!!!سریع بستمش تا سیستم نترکید.واقعا خمیر خیلی مهمه.

لینک به دیدگاه

من چند روز پیش سیستمو گرد و خاک گیری کردم و خمیر CPU رو با خمیر مرغوب عوض کردم.حدود 8 درجه کاهش دما داشتم.میخواستم بدونم که ایا ممکنه خمیر کارت هم در گذر زمان خاصیت خودش رو از دست بده و مثل قبل گرما رو منتقل نکنه؟با توجه به اینکه حدود 9 ماه هست که این کارتو دارم.

ویرایش شده توسط *ghost*
لینک به دیدگاه

من چند روز پیش سیستمو گرد و خاک گیری کردم و خمیر CPU رو با خمیر مرغوب عوض کردم.حدود 8 درجه کاهش دما داشتم.میخواستم بدونم که ایا ممکنه خمیر کارت هم در گذر زمان خاصیت خودش رو از دست بده و مثل قبل گرما رو منتقل نکنه؟با توجه به اینکه حدود 9 ماه هست که این کارتو دارم.

9 ماه زمان کمی هست حداقل 2 سال زمان لازم هست حتی بیشتر برا خشک شدن سلیکون کارت 

مدل کارت چی هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

asus dcuII 770 gtx.داخل بازی های سنگین بعضا تا 78 میره بالا...طبیعی هست؟

طبیعی هست تا 90 مشکلی پیش نمیاد

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان گل لیون کامپیوتر.

دوستان با توجه به این که فصل تابستونه و دمای کارت گرافیک و پردازنده بالا میره میخوام یه خمیر سیلیکون بخرم اما نمیدونم چه مارکی و چه مدلی بخرم.

توی اینترنت چند تا مدل مد نظرم هست که اینا اند: Deep Dool Z5 با قیمت 13 هزار تومن و Deep Cool Z9 با قیمت 23 هزار تومن. حالا میخوام بدونم که کدوم بهتره و کدوم بیشتر دوام میاره و کدوم حرارت رو بهتر و سریع تر دفع یا به هیت سینک منتقل میکنه؟ لطفا راهنمایی کنید.

به غیر از این مدل ها مدل های دیگه هم  معرفی کنید که از اون بالایی ها بهتر باشه و دوام بیشتری داشته باشه. بودجه هم در نظر بگیرید تا 30 هزار تومن.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

برای کارت گرافیک بهتره که از خمیرهای که سفت هستند استفاده کنید پیشنهاد من به شما خمیرChill Factor3 از برند ترمالرایت استفاده کنید این خمیر رو شرکت گرین عرضه می کند.من وقتی خمیر کارت GTX780 رو با این مدل جایگزین کردم دمای کارت گرافیکم 4Cدرجه بهتر شد.

لینک به دیدگاه

مرسی دوست عزیز یعنی میگید از z9 بهتره و Chill Factor3 بخرم اه چسبندگی z9 از Chill Factor3 بیشره من تو سایت ها که دیدم سفت تر از Chill Factor3 هستش. حجم کدوم بیشتره و چند با میشه ازش استفاده کرد

لینک به دیدگاه

من میخواستم یه تاپیک درباره خمیر سیلیکون بزنم. حالا اینجا سوالمو میپرسم.

خمیر سیلیکون fx 8350 که از توی کارخونه روی هیت سینک این سی پی یو هست. 

آیا کافیه ؟ چون یک لایه ی خیلی نازک و کم حجم بود

و اینکه این خمیر از چه نوعی هست. جنسش خوبه یا نه؟

سوال دوم هم اینه که این خمیر سیلیکون های 1000 تومانی که توی بازار هست جریانشون چیه ؟

ارزش خرید دارن اصلا ؟ مارک HUTIXI - HT-GY260 ساخت چین

ویرایش شده توسط warcraft2010
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.اون خمیر سیلیکونی که روی فن fx 8350 هست خوبه ولی عوض کنی بهتره من هم داشتم خوب بود ولی پاکش کردم و عوض کردم.

اون خمیر های 1000 تومنی اصلا به درد نمیخوره حتی اگه بدون خمیر هم استفاده کنی از اون 1000 تومنی ها بهتر جواب میده تا اسفاده کنی در نهایت چه بزنی و چه نزنی تاثیری نداره

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.اون خمیر سیلیکونی که روی فن fx 8350 هست خوبه ولی عوض کنی بهتره من هم داشتم خوب بود ولی پاکش کردم و عوض کردم.

اون خمیر های 1000 تومنی اصلا به درد نمیخوره حتی اگه بدون خمیر هم استفاده کنی از اون 1000 تومنی ها بهتر جواب میده تا اسفاده کنی در نهایت چه بزنی و چه نزنی تاثیری نداره

ممنون @};-

لینک به دیدگاه

کاش  جدولهایی بود که خمیرها رو از نظر طول عمر یا میزان انتقال حرارت و .... با هم مقایسه میکرد .

اونجوری کار مقایسه خیلی راحت میشد !

ویرایش شده توسط مهرداد اوستا
لینک به دیدگاه

کاش  جدولهایی بود که خمیرها رو از نظر طول عمر یا میزان انتقال حرارت و .... با هم مقایسه میکرد .

اونجوری کار مقایسه خیلی راحت میشد !

راست میگی خیلی خوب میشد اگه این طوری که میگی بشه

لینک به دیدگاه

من چه روی سی پی یو و چه زیر همین کارتم خمیر CF III زدم خوش قیمت ترین خمیر بازار هست.

ولی جالبه خمیر های زیر کارت های شرکت msi انقدر عالین که من با تعویض خمیر خشک شده خود msi ،هیچ کاهش دمایی ندیدم.  :D

ولی روی سایر کارت این خمیر رو تست کردم خیلی خوب دما رو کاهش میداد.

نظر من روی CF III هست.

لینک به دیدگاه

من چه روی سی پی یو و چه زیر همین کارتم خمیر CF III زدم خوش قیمت ترین خمیر بازار هست.

ولی جالبه خمیر های زیر کارت های شرکت msi انقدر عالین که من با تعویض خمیر خشک شده خود msi ،هیچ کاهش دمایی ندیدم.  :D

ولی روی سایر کارت این خمیر رو تست کردم خیلی خوب دما رو کاهش میداد.

نظر من روی CF III هست.

حرف شما برای من سنده و من خیلی به حرف شما دوستان احترام و اعتماد میکنم همون میرم CF III میخرم امید وارم از Z9 بهتر عمل کنه و حجمش چه طوره از Z9 بیشتره

لینک به دیدگاه

با تشکر از همه ی دوستانی که راهنماییم کردن میرم و یدونه CF III میخرم اگه خوب باشه که عالیه

لینک به دیدگاه

سلام دوستام بازم یک مشکل جدید

من داشتم جای خمیر کهنه رو از روی سی پی یو پاک میکردم یهو اتفاقی روش خش افتاده سطح Cpu

سیستم رو روشن که میکنم در همون ابتدا هنگ میکنه و وات مصرفی سی پی یو که همش ۹۵ واته میره روی ۴۰۰ وات(دمای سی پی یو در بایوس ۳۸ درجه است و در همون چند ثانیه در ویندوز که Core Temp رو باز میکنم هر۴ هسته روی ۴۰ درجه است و بعد از هنگ دما کم یا زیاد نمیشه فقط وات یا برق سی پی یو به شدت زیاد میشه منم میترسم بعدش با فشار طولانی روی On\Off سیستم رو خاموش میکنم.)

در ضمن من قبله اینکه وارد ویندوز بشه در بایوس سی پی یو رو از ۴.۵ گیگا هرتز به همون ۳.۴ گیگا هرتز برگردوندم به این علت که خمیر سی پی یوم تموم شد و سطح سی پی یو رو کامل پر نکرد منم مجبور شدم کلا پاکش کنم( خش بسیار کوچک میباشد ولی به شدت توی چشم).حالا به نظرتون از چی میتونه باشه خش روی سی پی یو یا نداشتن خمیر سیلیکون؟

ویرایش شده توسط PC Baz
لینک به دیدگاه

ربطی به خش نداره. روی سی پی یو قسمت حیاطی ایرنیست. مهم زیرشه. اما روش باید پر از خمیر سیلیکون باشه. مشکل از مقدار خمیره. تا نزدی روشن نکن

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

ویرایش شده توسط eng.babaeipour
لینک به دیدگاه

سلام . عزیز اول لطفا امضاتون رو کمی جمع کنید . اینقدر بلنده که یک صفحه باید بیاییم پایین .

شما الان دارید بدون خمیر سیلیکون استفاده میکنید ؟ اگر این کار رو دارید انجام میدید ، مطمئنا به پردازنده آسیب میزنید . خش روی سطح پردازنده نمیتونه عامل بروز مشکل بشه . مگر اینکه خیلی عمیق باشه . اگر آسیبی به پردازنده رسیده باشه ، ممکنه از سمت سطح زیری باشه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...