رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سی پی یو به این خوشگلی رو چیکار کردین =))  =))  =))  =))

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بهترین روش برای شما که تقریبا مبتدی هستید (من خودمم استفاده می کنم اینه که X بزنید

یعنی یه نوشته X بکشید با خمیر (نه زیاد نه کم) بعد پردازنده رو بزارید روش

ترجیحا چیزی هم بهش نزنین که ناخالصی جذب نکنه مخصوصا دست

لینک به دیدگاه

سی پی یو به این خوشگلی رو چیکار کردین =))  =))  =))  =))

والله من کاری نکردم :laughing: صاحبش بوده :laughing:  منم این روش و ندیده بودم  ..روش ابتکاری بوده .  :-?

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

کاش عکسهای این تاپیک دوباره آپلود بشن.

لینک به دیدگاه

من سیستمو دیروز گرد و خاک گیری کردم....دیدم خمیر cpu تقریبا خشک شده.برا همین پاکش کردم تا خمیر جدید بزنم بعدا...گفتم بریم حالا یه تستی کنیم ببینیم چه قد تفاوت داره...دما تو بازی gta v حدود 71 بود با اون خمیر تقریبا خشک.وقتی پاکش کردم در عرض یک دقیقه شد 90!!!!!سریع بستمش تا سیستم نترکید.واقعا خمیر خیلی مهمه.

:D

لینک به دیدگاه

درود خدمت همه ی دوستان گلم  اقا من بعد از 2 سال سیستم جدیدو خریداری کردم الان تو زدن این خمیر موندم یعنی از اونجایی که این خمیر از جنس فلز مایع هست و اینطور که متوجه شدم ممکنه در صورت استفاده نادرست به قطعات اسیب بزنه  یه مقدار استرس دارم در زدنش  برای همین گفتم از تجربه دوستانی که از این خمیر استفاده کردن بهره مند بشم بعد یه چیز دیگه هم که تو بستن سیستم های قبلیم همیشه برام سوال بود اینه که چه اتفاقی میفته که پین های cpu روی مین کج میشن یعنی همیشه موقع جا انداختن cpu استرس داشتم تو بستن این سیستم دیگه به اوج خودش رسیده از دوستان خوبم تقاضا دارم بنده رو راهنمایی کنن با تشکر درضمن

cpu 5820k و cooler deepcool captain 360 هستش

لینک به دیدگاه

اين خمير رو اطلاع ندارم ولي براي سي پيو اين ويدئو مي تونه بهتون كمك كنه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?app=videos&do=view&id=16

لینک به دیدگاه

کامل شده در پست های بعدی ..........

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

به نظر من بهترین روش برای زدن این خمیر این هست که شما یه کاغد یا طلق رو به اندازه cpu وسطش رو در بیاری بعد بزاری رو cpu اگه یه کمی م ازش زد بیرون رو کاغد یا طلق بخوره بعد اونارو برداری و کولر نصب کنی فقط به مقداری خمیر بزنید که زمان بستن از کنارش بیرون نزنه

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

بهترین خمیری که تو عمرا استفاده کردم 

در ضمن حواستون باشه که یک کمی خمیر بزنید.داخل جعبش دوتا فرچه ویک اسفنج داره که با فرچه وبا حوصله تمام سطع سی پی یو را بزنید

من هم برای گرافیک استفاده کردم وهم سی پی یو فوقلادست

لینک به دیدگاه

با سلام .

بدلیل تقاضا  کاربران تاپیک برای این مطلب درج گردید

بررسی خمیر لیکویید الترا

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز ویدئو رو قبلا دیده بودم مشکل من جا انداختن cpu نیست میخواستم بدونم در چه صورت امکان داره پین های مین کج بشن و لی بازم ممنون

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز ممنون از راهنماییت تا فردا پسفردا خمیرو میزنم قبل از جا انداختن رو مین عکسشو میزارم اگر مشکلی نداشت جا میزنمش ^_^

لینک به دیدگاه

دوست خوبم

پیشنهاد میکنم از خمیر سیلیکن معمولی برای استفاده ی عادی از سیستم بهره بگیرید.

لیکویید اولترا زدنش آسونه، اما دفعه ی بعد اگر مجبور به باز کردن بلاک از روی cpu بشید، مصیبته. یه جورایی، اگر مطمئن هستید دیگه قرار نیست بلاک رو از روی cpu بردارید، از این خمیر استفاده کنید.

جهت اطلاع، لیکویید اولترا خمیر سیلیکن رساناست، یک ذره اش جایی روی برد بریزه باعث اتصالی میشه، اگر از کنار لبه های cpu بزنه بیرون و شرره کنه روی مادربرد، کار مادربرد تمومه. یه چیزی هم بگم، بعد از مدتی، این خمیر زیر بلاک رو کمی میخوره و جاش زیرش میمونه.

من نمیدونم چه کسی به شما پیشنهاد داده از این خمیر استفاده کنید، این رو فقط برای مصارف خاص استفاده میکنند.

لینک به دیدگاه

درود خدمت شما دوست عزیزم

از پیشنهاد شما ممنونم ولی من قبل از تهیه این خمیر در موردش زیاد تحقیق کردم ودر مورد مواردی که شما فرمودین اطلاع داشتم  خمیرم به انتخاب خودم خریدم  الانم متاسفانه 5 عدد از این خمیر رو دارم :) یه جورایی دیگه راه برگشتی نیست باید استفاده کنم ازش فقط در مورد این نکته بلاک که شما متذکر شدین میخواستم علتش رو بدونم چون احتمال داره که بخوام بللاک رو جدا کنم بعد در مورد خوردگی هم  قبلا از دوستان تو همین فروم شنیده بودم میخوام بدونم در حد قابل توجهی هست یا نه @};-

لینک به دیدگاه

5 تا ؟؟؟ رادیاتور ماشین مگه میخوای بزاری ؟  :D

لینک به دیدگاه

درود خدمت شما دوست عزیزم

از پیشنهاد شما ممنونم ولی من قبل از تهیه این خمیر در موردش زیاد تحقیق کردم ودر مورد مواردی که شما فرمودین اطلاع داشتم  خمیرم به انتخاب خودم خریدم  الانم متاسفانه 5 عدد از این خمیر رو دارم :) یه جورایی دیگه راه برگشتی نیست باید استفاده کنم ازش فقط در مورد این نکته بلاک که شما متذکر شدین میخواستم علتش رو بدونم چون احتمال داره که بخوام بللاک رو جدا کنم بعد در مورد خوردگی هم  قبلا از دوستان تو همین فروم شنیده بودم میخوام بدونم در حد قابل توجهی هست یا نه @};-

حد قابل توجه رو متوجه نميشم چه حديه.

اينقدرى هست كه جاش بمونه و ميزانش بستگى به آلياژ ته بلاك داره. هرچى مس ته بلاك خالصتر باشه، جاى كمترى باقى ميگذاره.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز از این خمیر استفاده نکن.

با هر فلزی واکنش نشون میده.

بعد 6 ماه هم خشک میشه و باید با سمباده ورش داشت.

مشخصات روی cpu رو هم موقع پاک شدن با خودش میبره.

لینک به دیدگاه

این مایع فقط با فلز آلومینیوم واکنش نشون میده اگر قرار بود با هر فلزی واکنش نشون بده به نظر شما اصلا تولید می شد و یا کسی اون رو مصرف می کرد!

برای اطمینان سرچ کنید مدل دقیق کارتتون رو و اطلاعات مربوط به هیت سینک رو که از چه فلزی ساخته شده

همانطور که یکی از دوستان گفتند زدن این ناقل حرارتی دقت و حوصله می خواهد

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود

به نظر من بیخیال این خمیر شو!

این خمیر برای زدن مستقیم روی هسته گرافیک و پردازنده خوبه، نه روی IHS‏ و خنک کننده!

پیشنهاد من استفاده از خمیر CF III ‎‎& Noctua‏ هست که اصلا دردسر ندارند.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یه مقدار برای بیخیال شدن دیره چون من چند عدد از این خمیر رو تو خونه دارم  و هزینه زیادی هم بابتش دادم  و تا جایی که متوجه شدم و یکی از دوستان راهنمایی کردن با cpu و کولر من مشکلی نداره  دیگه بیخیال همه چی شدم فردا خمیرو میزنم یا درست میشه یا  نابود میشه دیگه @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یه مقدار برای بیخیال شدن دیره چون من چند عدد از این خمیر رو تو خونه دارم و هزینه زیادی هم بابتش دادم و تا جایی که متوجه شدم و یکی از دوستان راهنمایی کردن با cpu و کولر من مشکلی نداره دیگه بیخیال همه چی شدم فردا خمیرو میزنم یا درست میشه یا نابود میشه دیگه @};-

خب اونی که استفاده کردی هیچ!

اونایی که داری بفروش، دوستان رو هوا میخرند:دی

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

سلام دوستان

بنده با خمیر Deepcool z5  خیلی وقت هستش کار میکنم و از نظر قیمت و کارایی واسه کسی که زیاد استفاده میکنه بهترینه

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

با سلام

دوستان بنظرتون کدوم یکی برای واتر کولینگ بهتر جواب میده ؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

0e6jn70pehds7icpypzd_thumb.jpg   e47vmgwi012rqajcxejv_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان بنظرتون کدوم یکی برای واتر کولینگ بهتر جواب میده ؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

0e6jn70pehds7icpypzd_thumb.jpg   e47vmgwi012rqajcxejv_thumb.jpg

فکر کنم cf3

ولی بزارید اساتید نظر بدن

وسطی رو نمی شناسم

این tx2 از کجا پیدا کردین؟ tx3 برای 6 سال قبله!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...