رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در هم اکنون، Ali Subi گفته است :

عزیز مشکل کارت 970 چیه؟؟

والا تستش نکردم امروز رفتم محل کار اون طرف تو بررسی خودم متوجه شدم که اون برچسب رو پیچ نیست که وقتی پرسیدم چرا او طرف هم گفت که بله پشت کارت رو باز کردم برای تعویض خمیر

میگن کارت سالمه و مشکلی نداره حالا الله و اعلم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 دقیقه قبل، **pouya** گفته است :

دیگه ته ته جیبمو در اوردم و با قرض و قوله شده 800 هیچ کارتی که از 760 قبلیم قوی تر باشه نمیشه خرید متاسفانه

با سلام
دوست گرامی بودجه تون خیلی خوب هست بهتره مقداری صبر کنید . مطمئن باشید مقداری به پو لتون اضافه میشه و سعی کنید کارت دست دوم نگیرید
RX470 بشدت توصیه میشه خریدش برای شما (البته نو )

لینک به دیدگاه

گارانتیا همینجوری باز نکرده ازیت میکنن چه برسه به باز کرده.

با 800 میشه یه 970 دوفنه مثل گلکسی یا زوتاک گیر اورد. اگه بودجه رو بیشتر کنی در حد 850 یا 900 میتونی مدل های سه فنه و کلا به تر از اون دو مدل پیدا کنی.

من خودم 970 گیگا oc با گارانتی رو با هزینه ارسال 850 خریدم. 

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام
دوست گرامی بودجه تون خیلی خوب هست بهتره مقداری صبر کنید . مطمئن باشید مقداری به پو لتون اضافه میشه و سعی کنید کارت دست دوم نگیرید
RX470 بشدت توصیه میشه خریدش برای شما (البته نو )

بله ظاهرا چاره دیگه ای نیست و باید صبر کنم

در 2 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

گارانتیا همینجوری باز نکرده ازیت میکنن چه برسه به باز کرده.

با 800 میشه یه 970 دوفنه مثل گلکسی یا زوتاک گیر اورد. اگه بودجه رو بیشتر کنی در حد 850 یا 900 میتونی مدل هدی سه فنه و کلا به تر از اون دو مدل پیدا کنی.

من خودم 970 گیگا oc با گارانتی رو با هزینه ارسال 850 خریدم. 

والا شانس شما ها خیلی خوبه من هر دفعه قصد خرید دارم یا کارت ها غیب میشن یا قیمتشون میچسبه به سقف

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، **pouya** گفته است :

بله ظاهرا چاره دیگه ای نیست و باید صبر کنم

والا شانس شما ها خیلی خوبه من هر دفعه قصد خرید دارم یا کارت ها غیب میشن یا قیمتشون میچسبه به سقف

با سلام
میدونید برای چی میگم کارت دست دو نخرید
نمونش خود من
کارت 1060 گیگابایت نو از بازار  خریدم مشکل صدای فن داشت فروختمش
کلی هم ضرر کردم روش. حدود 400 تومن
البته تو تاپیک فروش این موضوع رو ذکر کردم ولی خب بعضی دوستان سعی میکنند فقط جنس رو بفروشن
برام پیش اومده میگم خدمتتون دسته دوم نگیرید

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، **pouya** گفته است :

شما ترجربشو داشتید؟

من سازگار مادربرد با zif خراب (البته نه خیلی داغون) بردم قبول کردن ... در کل خیلی احترام میزارن به مشتری.... (یه نکته ی مثبت دیگه:مشتری پاور گرین اشتباهی آورده بود اونجا طرف خیلی محترمانه گفت برای ما نیست حتی آدرس و شماره تلفن گارانتی گرین دو هم  بدون درخواست طرف بهش داد...) + زیاد طول نمیده سازگار نهایت 10 روز شده کار من .... اونم به خاطر اینکه مین جایگزین مدلش استباه بود که اونم خیلی محترمانه قبول کرده و خیلی هم معذرت خواهی کردن...

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، **pouya** گفته است :

والا تستش نکردم امروز رفتم محل کار اون طرف تو بررسی خودم متوجه شدم که اون برچسب رو پیچ نیست که وقتی پرسیدم چرا او طرف هم گفت که بله پشت کارت رو باز کردم برای تعویض خمیر

میگن کارت سالمه و مشکلی نداره حالا الله و اعلم.

نخر نخر نخر
این سریه که درد نمیکنه. اگر بخری دستمالو بستی و ادامه ماجرا.

به نظر منم صبر کن.

البته اصلا اصلا هیچ چیزی مشخص نیست و اینده خاصی نمیشه برای بازار متصور شد.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام
میدونید برای چی میگم کارت دست دو نخرید
نمونش خود من
کارت 1060 گیگا خریدم مشکل صدای فن داشت فروختمش
کلی هم ضرر کردم روش حدود 400 تومن
البته تو تاپیک فروش این موضوع رو ذکر کردم ولی خب بعضی دوستان سعی میکنند فقط جنس رو بفروشن
برام پیش اومده میگم خدمتتون دسته دوم نگیرید

بله بغیر از بخش اقتصادیش بقیه موارد همه به نفع کارت اکبند هست

اینکه از اول دست خودت بوده و میدونی بلایی سرش نیومده. اورکلاک سنگین نشده

از پاور درست استفاده شده و...

ولی منی که دانشجو هستم پولی به اون صورت دستم نمیاد. یکی دو سال جمع میکنم میشه همین حدود ها  میام کارت بخرم میبینم یه کارت مثل 1060 که تو خارج بهش میگن اینتری لول و برای گیمر های با بودجه کم هست 1300 تا 400 تومنه. مثل همین قضیه 970 اون موقع که تازه اومده بود 1700 پس باید صبر میکردم قیمتش بیاد پایین.الان که اومده پایین شده کارت نسل قبل.همین داستان هم برای 1060 پیش میاد تا بخواد بیاد پایین میشه کارت نسل قبلی.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، crash گفته است :

من سازگار مادربرد با zif خراب (البته نه خیلی داغون) بردم قبول کردن ... در کل خیلی احترام میزارن به مشتری.... (یه نکته ی مثبت دیگه:مشتری پاور گرین اشتباهی آورده بود اونجا طرف خیلی محترمانه گفت برای ما نیست حتی آدرس و شماره تلفن گارانتی گرین دو هم  بدون درخواست طرف بهش داد...) + زیاد طول نمیده سازگار نهایت 10 روز شده کار من .... اونم به خاطر اینکه مین جایگزین مدلش استباه بود که اونم خیلی محترمانه قبول کرده و خیلی هم معذرت خواهی کردن...

والا مادربرد یکم داستانش با گرافیک فرق داره.

لینک به دیدگاه

سلام.

یه باندل خریدم.ای ام دیه.یجوری روی سی پی یو خمیر ریخته شده که...! در حد تیم ملی.

تا اونجا که شده تمیز کردم اما سی پی یو رو وقتی دراوردم دیدم اطراف سوکت هم رفته.

سوال اینه که همینجوری روشن کنم مشکلی پیش میاد و اصلا کلا خمیر سیلیکون رساناست؟اگه باید تمیز کنم چجوری باید اینکارو بکنم؟

نمیدونم خمیر چه مدلی هست اما سفیده رنگش.

لینک به دیدگاه

دقیقا باید عکس بذاری

اما به صورت کلی می شه گفت که روی قسمت هایی طلایی زیر پردازنده نباید بره

اگه اونجاها نرفته ولش کن دستش نزن تا بعدا خودش خشک بشه بریزه

بقیه قسمت ها مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

بیشتر میخوام بدونم مشکلی واسه برد و سی پی یو بوجود نمیاد .خمیرهای سیلیکونی رسانا نیستن؟

یکی دو ردیف سوکت سی پی یو یجورایی غرق خمیرن.اگه مانع اتصال بشه که روشن نمیشه احتمالا دیگه و اونوقت باید یفکری برای تمیزکردنش بکنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خمیر سیلیکون آلیاژ هایی از فلزات رسانا دارن و در کل رسانا هستند.

مادربرد رو میشه با تینر فوری شست تا خمیر سیلیکون هاش بره.

ولی cpu رو مطمئن نیستم که با همین روش بشه تمیز کرد.مخصوصا cpu با سوکت BGA.

لینک به دیدگاه

بستگه به خمیرش داره ، مثلا خمیر NT-H1 جنسش کربنی هست و در مقابل liquid ultra !

حضوری خریدید؟

پردازنده رو احتمالا با قلم مو یا مسواک نرم میشه پاک کرد ولی اگه داخل سوکت برد رفته یکم تمیز کردنش سخته!

ویرایش شده توسط AJOR
لینک به دیدگاه

نه.حضوری بود که میدیدم.خمیر سفید و حالتش تو مایه های ماست چکیده پر چربه!

خودمم خندم گرفت ازین توصیف خمیر

لینک به دیدگاه

سی پی یو های amd که پین هاش روی خودش هست

تا جایی که من به یاد دارم پین هاشون هم خیلی محکم هست و مثل lga روی بورد های اینتل حساس نیست

نمیشه با مسواک کشید تمیزش کرد؟

من قبلا یه سی پی یو atlon داشتم برای am2 بود

انقدر پین های سی پی یوش محکم بود با پا هم میرفتی روش خم نمی شدن.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

خود سی پی یو که میدونم میشه تمیز کرد.مسئله خود سوکت سی پی یو هست.یکی دو ردیف الان خمیر رفته داخل خود سوکت برد و خمیر هم تازست و خشک نیست.الان از خود اون بنده خدا پرسیدم میگه مورد نداره روشن کن بره.

اگه پول باندل رو نداده بودم و مطمئن بودم  و خودش هم که حالا گفته خب خیالی نبود

البته خودم بیشتر احتمال میدم مشکلی نداشته باشه اما خب میخوام مطمئن بشم.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، amin110 گفته است :

خود سی پی یو که میدونم میشه تمیز کرد.مسئله خود سوکت سی پی یو هست.یکی دو ردیف الان خمیر رفته داخل خود سوکت برد و خمیر هم تازست و خشک نیست.الان از خود اون بنده خدا پرسیدم میگه مورد نداره روشن کن بره?.

اگه پول باندل رو نداده بودم و مطمئن بودم  و خودش هم که حالا گفته خب خیالی نبود☺

البته خودم بیشتر احتمال میدم مشکلی نداشته باشه اما خب میخوام مطمئن بشم.

احتمالا از خمیر های ارزون هست که 5 کیلو 5 هزار تومن قیمتشونه که اونجوری زده که همیشه خنک باشه!

این خمیری که عرض کردم وضعیتش از خمیر دندون و چسب چوب هم بدتره از لحاظ انتقال دما ولی رسانا نیست! (اگر از اونی باشه که گفتم!)

بنده حتی نمیتونم یک روز هم تحمل کنم اون شرایط رو  ولی اگر شما مشکلی ندارید با مسئولیت فروشنده اش روشن کنید.

لینک به دیدگاه

اره احتمالا ازین کیلویاست بقول شما.

این مورد که دیگه کیلویی زده به سی پی یو ولی قبلا هم دیده بودم که خمیر زیاد استفاده شده و نمیدونم چرا بعضیا اینقدر خمیر میزنن.بنظرم اندازه سر یه کبریت هم زیادشه.

لینک به دیدگاه

اینم تصویر.البته دورش خیلی بیشتر بود که تا اونجا که حوصلم اومد تمیز کردم.با تینر فوری بشورم خوبه بنظرتون؟

_20170213_083430.JPG

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم تصویر.البته دورش خیلی بیشتر بود که تا اونجا که حوصلم اومد تمیز کردم.با تینر فوری بشورم خوبه بنظرتون؟

_20170213_083430.JPG

اون وسط هم خمیر سیلیکون عه؟

لینک به دیدگاه

سلام.

یه باندل خریدم.ای ام دیه.یجوری روی سی پی یو خمیر ریخته شده که...! در حد تیم ملی?.

تا اونجا که شده تمیز کردم اما سی پی یو رو وقتی دراوردم دیدم اطراف سوکت هم رفته.

سوال اینه که همینجوری روشن کنم مشکلی پیش میاد و اصلا کلا خمیر سیلیکون رساناست؟اگه باید تمیز کنم چجوری باید اینکارو بکنم؟

نمیدونم خمیر چه مدلی هست اما سفیده رنگش.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amin110 گفته است :

_20170213_083430.JPG

سعی کن با سرنگ خمیر اضافیو در بیاری ، بعضی از خمیر ها رسانا هستن مثل سیلور 5 و ... ، با توجه به رنگ حدس میزنم خمیر از سری z باشه که رسانا نیست ، اما جوانب احتیاط رو به عمل بیار !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...