رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

یخورده با سشوار بگیرید روش تا نرم بشه

بعد پهنش کنید

لینک به دیدگاه

سلام

اول دقت کن ببین خمیر سیلیکاتی نباشه

این خمیر ها اگر بچسبه میشه مثل چسب فوری

دیگه راحت جدا نمیشه

اگر سیلیکونی هست ، مشیکلی نداره، گرم بشه ردیف میشه

موفق باشی

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، WINNER گفته است :

یخورده با سشوار بگیرید روش تا نرم بشه

بعد پهنش کنید

تست کردم تاثیری ننداشت روش، تازه خیلی هم زیاد گرفتم

همینطوری واسه امتحان فندکم گرفتم روش :) ظاهرا با سشوار و گرما خشکترم میشه ولی نرم نمیشه

در 23 دقیقه قبل، alihoo گفته است :

سلام

اول دقت کن ببین خمیر سیلیکاتی نباشه

این خمیر ها اگر بچسبه میشه مثل چسب فوری

دیگه راحت جدا نمیشه

اگر سیلیکونی هست ، مشیکلی نداره، گرم بشه ردیف میشه

موفق باشی

اونش رو دیگه خبر ندارم.

روش نوشته

20% سیلیکون

10% کربن

20% نقره

50% فلز

لینک به دیدگاه

سلام

بنده تا حالا ۲ بسته از این مدل تموم کردم و یدونش که از ۸ ماه پیش باز کردم مقدار باقیموندش توی سرنگ هنوز عین اولشه

ویسکوزیتش هم یه مقداری بیشتر ازکرم دست و صورته

احتمالا مورد شما تقلبیه دوست عزیز

لینک به دیدگاه

والا برادر منم گرفته بود بعد از چند ماه خشک شد 

به نظرم cf3 بگیرین 

هم راحتتر پخش میشه هم فک کنم یه کم بهتر دما رو انتقال میده 

لینک به دیدگاه

ویدئو رو دیدم

به نظر خشک شده

من CF3 یک سال پیش خریدم هنوز مثل روزه اولشه 

قبلش هم Z5 داشتم  اونم نرم بود اینی که شما  داری خیلی سفته.

احتمالا زمان زیادی توی مغازه طرف مونده خشک شده.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوستان سلام

یه چند وقتیه حدود دو سه ماه که دمای CPU روی 50 تا 58 هست و سرعت دور فن هم متوسط تا نسبتی زیاد شده!! بدون استفاده از برنامه ای لپ تاپ این حالت هست فقط رو صفحه دسکتاپ!!

دیروز بود که نرم افزار Speccy رو همین طوری نصب کردم و بعد از نصب نرم افزار سرعت گردش فن تقریبا زیاد شد و دمای CPU الان شده 45 تا49

من خودم احتمال میدم خمیر سیلیکون خراب شده و باید تعویض بشه

نظر شما چیه؟؟؟

لینک به دیدگاه

تقریبا" هر دو سال یک بار نیاز به چنین سرویسی برای لپتاپ هست. اگر این مدت گذشته عوض کنید بهتره.

لینک به دیدگاه

در ادامه صحبت دوستمون باید بگم من chill factor3 استفاده کردم به کررات برا لپتاپم و جواب داده.. خیلی خوبه

لینک به دیدگاه

ممنون بابت پاسختون حدود 2 سال و نیم هست لپ تاپ رو دارم!

میخوام از Deep Cool z5 استفاده کنم!!

لینک به دیدگاه

مگه مشکل دیپ کول چیه؟

بنظر Chill Factor III یه خورده زیادی گرانه!! cpu من i3 3110m هست برا همین دیپ کول هم از سرش زیادیه!!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز موقع تعویض خمیر سیلیکون حتما هدسینک جلوی فن سی پی یو رو هم تمیز کن.تاثیرش در کم کردن دما خیلی زیاده

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، omidvar777 گفته است :

دوست عزیز موقع تعویض خمیر سیلیکون حتما هدسینک جلوی فن سی پی یو رو هم تمیز کن.تاثیرش در کم کردن دما خیلی زیاده

هدسینک همیشه تمیزه!!!

lenovo g500 خوبیش اینه مثل کیس دوتا پیچش رو باز کنی کل فن و cpu و گرافیک و ..... همه زیر دستته!!

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، amir gorgan گفته است :

دوستان سلام

یه چند وقتیه حدود دو سه ماه که دمای CPU روی 50 تا 58 هست و سرعت دور فن هم متوسط تا نسبتی زیاد شده!! بدون استفاده از برنامه ای لپ تاپ این حالت هست فقط رو صفحه دسکتاپ!!

دیروز بود که نرم افزار Speccy رو همین طوری نصب کردم و بعد از نصب نرم افزار سرعت گردش فن تقریبا زیاد شد و دمای CPU الان شده 45 تا49

من خودم احتمال میدم خمیر سیلیکون خراب شده و باید تعویض بشه

نظر شما چیه؟؟؟

دما که خوبه 

خمیر سلیکون در دسترسم نبود خمیر دندون زدم دماش مثل مال تو هستش تازه اورکلاکم کردم

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

برای لپ تاپ ها در بین  خمیر سیکون های مرغوب آنهایی که چسبندگی بیشتری دارند و سفت تر هستند بهتر عمل می کنند!

لینک به دیدگاه

حاجی 20-25 تومنه .. یجوری میگی گرون

بعدم شیش هف بار میشه زد به لپتاپ.. به اندازه نصف نخود چیل فکتور بزنی.. هیت سینکو که بذاری روش پخش میشه تازه از بغلا میزنه بیرون ..

لینک به دیدگاه

سعی کنید خمیر رو به صورت یک لایه یکنواخت با ضخامت  مناسب روی سی پی یو بزنید  تا تمام سطح پوشش داده بشه ! اینطوری بهتره تا اینکه یه ذره بذاری و هیت سینک رو روش بذاری؟!!!

اگه خواستی کلا لپ تاپت رو باز کنی با حوصله و دقت انجام بده و اگه موقع جدا کردن کاور لپ تاپ دیدی براحتی باز نمیشه بدون یه جایی پیچ داره و گیره و اگه زیادی فشار بدی و بکشی ممکنه بزنی داغونش کنی؟؟!!

موقع باز کردن لپ حواستون به کیبرد باشه  چون در بعضی مدل ها  از زیر با پیچ وصل میشن و بعضی ها با خار (گیره های کناری) ؟!! مواظب کابل های فلت باش و هیچ چیزی رو با زور در نیار چون اکثرا ضامن دارن و باید آزاد بشن ، بعد در بیان ، پس دقت کن دوست عزیز.... .

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

فن Notus 100 گرین گرفتم خمیر سلیکونشو اومدم با یه کارتک بمالم رو سی پی یو، مثل موقعی که کیسه میکشی چرکا گوله میشن اونطوری شد

جمشون کردم وسط سی پی یو فنو چسبوندم 

دما تو فول لود 60 درجه شد

این طبیعیه خمیر اینطوری باشه؟؟

لینک به دیدگاه

من انواع و اقسام روشهارو امتحان کردم کلا ۲سرنگ پرت کردم تا اینکه به نتیجه ی مطلوب رسیدم با nt-h1. به اینصورت که بصورت ۵نقطه ای میزنم.

روش کار به این صورت که حجم یک عدس رو به ۵ قسمت تقسیم میکنم ویک بخش رو به وسط و ۴بخش باقیمانده رو به ۴گوشه متمایل به وسط میزنم و هیت سینک رو سوار میکنم. خیلی خوب جواب میده

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Solo گفته است :

من انواع و اقسام روشهارو امتحان کردم کلا ۲سرنگ پرت کردم تا اینکه به نتیجه ی مطلوب رسیدم با nt-h1. به اینصورت که بصورت ۵نقطه ای میزنم.

روش کار به این صورت که حجم یک عدس رو به ۵ قسمت تقسیم میکنم ویک بخش رو به وسط و ۴بخش باقیمانده رو به ۴گوشه متمایل به وسط میزنم و هیت سینک رو سوار میکنم. خیلی خوب جواب میده

کف هیت سینک اگه دیده باشی دوتا لوله مسی هست کناراش فرو رفتگی داره یکم اونجارو چیکار کنم؟

با کارتک میمالم گوله میشه، پر نمیشه

41b1de.thumb.jpg.0ef7dcf2c52006c4b4e824882289f8ee.jpg 

ویرایش شده توسط ali Mohamadi
لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، ali Mohamadi گفته است :

فن Notus 100 گرین گرفتم خمیر سلیکونشو اومدم با یه کارتک بمالم رو سی پی یو، مثل موقعی که کیسه میکشی چرکا گوله میشن اونطوری شد

جمشون کردم وسط سی پی یو فنو چسبوندم 

دما تو فول لود 60 درجه شد

این طبیعیه خمیر اینطوری باشه؟؟

احتمالا خمیر فاسد شده . خمیر مرغوب باید کاملا یکدست باشه . اندازه یک نخود وسط پردازنده بریزید و هیت سینک رو وصل کنید و نیازی به کاردک و پخش کردن نیست کثیف کاری میشه.

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، ali Mohamadi گفته است :

کف هیت سینک اگه دیده باشی دوتا لوله مسی هست کناراش فرو رفتگی داره یکم اونجارو چیکار کنم؟

با کارتک میمالم گوله میشه، پر نمیشه

41b1de.thumb.jpg.0ef7dcf2c52006c4b4e824882289f8ee.jpg 

دوست عزیز شما خمیر رو باید به پردازنده بزنید نه به هیت سینک. هیت سینک رو روش سوار بکنید باید. کاردک و اینا هم نکشید. به روشی که عرض کردم عمل کنید حتما نتیجه میگیرید. خمیر سیلیکون باید به میزان مناسب استفاده بشه زیاد هم باشه باعث ضخیم شدن لایه بین پردازنده و سینک میشه و عدم انتقال درست رو دربر داره. 

لینک به دیدگاه

خمیر سیلیکون قبلی رو بطور کامل با پنبه و الکل تمیز کنید بعد استفاده کنید. خمیرها بطور کلی یکبار مصرف هستن یعنی نمیشه هی سینک رو باز و بسته کرد و از همون خمیر اول استفاده کرد. اگر اینکار رو کردید و گوله شده طبیعی هست و باید تمیز کنید و دور بندازید و از خمیر تازه استفاده کنید. در هر حال وقتی با خمیر کار میکنید دستکش دستتون باشه چون از طریق پوست میتونه جذب بشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...