رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

عزیز من هم همین مشکل  با کارت گرافیکم داشتم

GTX 580 DC II 

گارانتیش ویستا بود

بردم گارانتی و ذکر کردم که کنترلر فنش و سنسور دماش مشکل پیدا کرده و این اتفاق میوفته و بهم پولشو دادن(چون همین مدلو نداشتن تعویضش نکردن و پولشو دادن)

بازش نکنید بهتره

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان.

من یک عدد کارت گرافیک Zotac GTX 560TI دارم.کارت رو به صورت دسته دوم از یکی از دوستان خریدم.در تست Furs mark افزایش دمای اون تمومی نداره!یعنی همینجوری دماش بالا میره تا جایی که دیگه من میترسم و قعطش میکنم.

دیروز کارت رو باز کردم و دیدم که خمیر اون تقریبا خشک شده.

یک عکس ازش براتون گزاشتم.

حالا من از خیلی از خمیر کارت گرافیک سر رشته ای ندارم.میخواستم بدونم که آیا کارت من نیاز به تعویض خمیر داره یا خیر.

اگر هم داره لطفا یک خمیر خوب و خوش قیمت(با توجه به جیب خالیم!) راهنمایی کنید.

ممنون.post-16391-14086314829996_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز چیزی که من میبینم اینه که خمیر کارتتون کارایی و پوشش رو از دست داده و باید نسبت به پوشش دوباره اقدام کنید.

یکی از خوبهای بازار طبق گفته اهالی فن این مورده

http://lioncomputer.ir/product/3142/ThermalRight+Chill+Factor+III++Thermal+paste/

Sent from my C5303 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

دوست عزیز چیزی که من میبینم اینه که خمیر کارتتون کارایی و پوشش رو از دست داده و باید نسبت به پوشش دوباره اقدام کنید.

یکی از خوبهای بازار طبق گفته اهالی فن این مورده

http://lioncomputer.ir/product/3142/ThermalRight+Chill+Factor+III++Thermal+paste/

بله.ممنون.خمیر خوب و خوش قیمتیه.فقط مقدارش کافیه یا خیر؟
لینک به دیدگاه

بله چند مرحله می تونید استفاده کنید

لینک به دیدگاه

با سلام.

عزیز قبل از اینکه پیچ گوشتی به کارت بزنین یه آزمایش انجام بدین که آیا واقعا خمیر سیلیکونتون به خوبی حرارت رو انتقال میده یا خیر:

معمولا وقتی خمیر خاصیت خودش رو از دست میده نشونه هایی داره.ببینین هیت سینک کارتتون به خوبی داغ داغ میشه یا نه.و اینکه آیا بالا رفتن دمای جهشی داره کارتتون یا نه.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.اگر امکان داره با نسخه دیگری از درایور گرافیک ،کارت رو تست کنید ببینید باز هم دما همین قدر هست یا نه؟

دارایور کارت معمولا آپدیت هست یعنی با چند تا درایور تست شده تا حالا ...

دوست عزیز فعلا با خمیر کارت کاری نداشته باشین تا در اخر اگه چاره ای نداشتین خمیر رو عوض کنین.البته اینو هم بگم که حدود 80 % این گونه مشکل ها به دلیل خمیر نامرغوب است که طی مدت کوتاه کیفیت شونو از دست میدن.بعضی از این مشکلات هم ممکنه از نحوه ی خازن چینی کارت باشه. . . . . .  ولی فکر کنم مشکل از خمیر باشه! :!

فعلا دست نگه داشتم ببینم چی میشه . مرسی ...

عزیز من هم همین مشکل  با کارت گرافیکم داشتم

GTX 580 DC II 

گارانتیش ویستا بود

بردم گارانتی و ذکر کردم که کنترلر فنش و سنسور دماش مشکل پیدا کرده و این اتفاق میوفته و بهم پولشو دادن(چون همین مدلو نداشتن تعویضش نکردن و پولشو دادن)

بازش نکنید بهتره

گارانتی این F2 Group هستش . 3 ماه از گارانتیش مونده به نظرتون ببرم گارانتی؟ میترسم بزنن چشمشم کور کنن ...

لینک به دیدگاه

با سلام.

عزیز قبل از اینکه پیچ گوشتی به کارت بزنین یه آزمایش انجام بدین که آیا واقعا خمیر سیلیکونتون به خوبی حرارت رو انتقال میده یا خیر:

معمولا وقتی خمیر خاصیت خودش رو از دست میده نشونه هایی داره.ببینین هیت سینک کارتتون به خوبی داغ داغ میشه یا نه.و اینکه آیا بالا رفتن دمای جهشی داره کارتتون یا نه.

اونو امتحان نکردم ولی بله وقتی تست furmark رو میگیرم به محض شروع تست، دما یه جهش زیادی داره و بعد آرورم آروم باز هم افزایش پیدا می کنه ...

لینک به دیدگاه

بعید میدونم ایسوس خمیر نامرغوب به کار ببره.!!!

بهتره قبل از اینکه دست به تیغ بشی یه سر کارت رو ببری گارانتی.

پس شما هم فکر میکنید این دما عادی نیست؟

این دما تو تست furmark بدست اومده. یعنی تو لود 100% . تو بازی فقط بعضی وقتا به 80 و بالای 80 میرسه ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

msi after burner را نصب کنید و بصورت زیر عمل کنید . قطعا دما کنترل میشه .

post-7865-0-81090500-1408710091_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

msi after burner را نصب کنید و بصورت زیر عمل کنید . قطعا دما کنترل میشه .

attachicon.giftemp.jpg

دوست گلم بعید میدونم مشکل این باشه. خود کارت دور فن رو تا 90 بالا میبره اتومات . نیاز نیست دستی تنظیم کنم ...

لینک به دیدگاه

اونو امتحان نکردم ولی بله وقتی تست furmark رو میگیرم به محض شروع تست، دما یه جهش زیادی داره و بعد آرورم آروم باز هم افزایش پیدا می کنه ...

اگر دقیقا به محض شروع تست هست مشکلی نداره.

هیت سینک رو چک کنین ببینین خوب گرم میکنه یا نه.با ترمو متر هم چک کنین که چه بهتر

لینک به دیدگاه

اگر دقیقا به محض شروع تست هست مشکلی نداره.

هیت سینک رو چک کنین ببینین خوب گرم میکنه یا نه.با ترمو متر هم چک کنین که چه بهتر

ترمومتر که ندارم . ولی سینکو چک میکنم ...

یه سوال موند تو ذهنم . بالاخره دمای 82 درجه در زیر بار 100% (منظورم استفاده از نرم افزار های تست و استرس هست) طبیعیه یا کارت رو ببرم گارانتی؟

لینک به دیدگاه

ترمومتر که ندارم . ولی سینکو چک میکنم ...

یه سوال موند تو ذهنم . بالاخره دمای 82 درجه در زیر بار 100% (منظورم استفاده از نرم افزار های تست و استرس هست) طبیعیه یا کارت رو ببرم گارانتی؟

زیر نرم افزارهای تست کمی دمای کارت بالاتر از حد معمول گیم میره (مثلا 3-4 درجه) اما دمای لود کارت شما باید حدود 75 باشه.تو گیم هم اگه اشتباه نکنم گفتین 80 هست پس به نظر میاد دمای کارت کمی بالاست.اما اگه تو بازی دور و بر 75-76 میچرخه موردی نداره.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

منظور من mx-2 و mx-4 بود.tx-4 ارزش خرید نداره همچنین کیفیت.فقط خواستن از اون اسم mx-4 استفاده کنن که بگه خوبه.بهترین خمیر سیلیکون دنیا mx-4 -mx-5 -mx-2 .

mx-2 برای کارهای معمولی  و روزانه  خوب هست.mx-4 وmx-5 برای overclock.هر 8 سال خمیر باید عوض بشود.4 بابر عمرnh-1 noctua...

load دمای cpu من بالای 47 نمیره به خاطر این خمیر

ویرایش شده توسط amooo
لینک به دیدگاه

با سلام

من یه مشکلی دارم و اونم اینه که دمای پردازنده سیستمم که اینتل g2030 هستش در حالت عادی idle روی 45 46 هست. به نظر خودم دمای بالایی هستش. دور فن سی پی یو هم در حالت نورمال idle روی 1800 rpm هستش. فن سی پی یو رو که باز کردم متوجه شدم یه مقدار از خمیر سیلیکون (اورجینال) کم شده! نظر شما در مورد یه راه خوب برای کم کردن دمای پردازنده چیه؟ اگر ممکنه یه خمیری که زیاد گرون نباشه و در شهر قم هم پیدا بشه معرفی کنید + محلی برای خرید این خمیر در شهر قم! ممنونم

این هم یه شات از نرم افزار aida در حالت عادی

2ryiob4.jpg

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اساتید محترم لطفا راهنمایی فرمایید که بین دو خمیر زیر کدوم بهتره؟؟

http://lioncomputer.ir/product/955/NOCTUA++NT-H1/

لینک به دیدگاه

چیل فاکتور 3 بگیر نسبت به قمینتش عالیه

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب

الان بهترین و ماندگارترین خمیر دنیا چه خمیرهایی میباشند؟

ممنونم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب

الان بهترین و ماندگارترین خمیر دنیا چه خمیرهایی میباشند؟

ممنونم

بنظر من لیکوئید اولترا محمد جان . 

ولی لیکوئید کمی کثیف کاری داره و بعد از مدتی تمام نوشته های روی سی پی یو رو از بین میبره اما تو دما بیسیار بسیار تاثیر داره اما در وحله ی دوم NOCTUA رو انتخاب کن . 

ویرایش شده توسط EHSAN BAHAVAR
لینک به دیدگاه

بنظر من لیکوئید اولترا محمد جان . 

ولی لیکوئید کمی کثیف کاری داره و بعد از مدتی تمام نوشته های روی سی پی یو رو از بین میبره اما تو دما بیسیار بسیار تاثیر داره اما در وحله ی دوم NOCTUA رو انتخاب کن . 

سلام بر آقا احسان گل

لیکوئید که منتفیه(خطرناکه)

اما طبق بررسی تامز Cooler Master Extreme Fusion X1 از Thermal Conductivity بسیار بالایی برخوردار میباشد.

http://www.tomshardware.com/reviews/thermal-paste-performance-benchmark,3616-10.html

میخوام ببینم ماندگاری خمیر به چه صورت است مثلا MX-4 نوشته 8 سال ماندگاری دارد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام بر آقا احسان گل

لیکوئید که منتفیه(خطرناکه)

اما طبق بررسی تامز Cooler Master Extreme Fusion X1 از Thermal Conductivity بسیار بالایی برخوردار میباشد.

http://www.tomshardware.com/reviews/thermal-paste-performance-benchmark,3616-10.html

میخوام ببینم ماندگاری خمیر به چه صورت است مثلا MX-4 نوشته 8 سال ماندگاری دارد.

اره درسته محمد جان خمیر لیکویئد خطرناک هست و خطرناک بودنشم بخاطر رسانا بودن این خمیره اما اگه احتیاط کنی هیچ مشکلی پیش نمیاد من خودم چند بار استفاده کرد هیچ مشکلی پیش نیومد .

ولی در هر حال اگه از لیکوئید خوشت نمیاد از  NOCTUA استفاده کن خمیر خوبیه . 

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان گرامی

مدتی بود که دمای زیاد کارت گرافیک مشکل ساز شده بود.‍‍‍‍کارت رو باز کزدم و دیدم که خمیرش کاملا خشک شده.

post-16391-14086314829996_thumb.jpg

رفتم یک عدد خمیر X1 تهیه کردم.

110_396ba6fcf29b7b302783919550b9f15b_136

بعد از تعویض خمیر سیستم رو زیر تست سنگین Fursmark قرار دادم.

نتایج عالی بود.دمای کارت با دور فن ۷۱٪ از ۷۹ درجه بالاتر نمیرفت.

کارت مورد تست قرار گرفته:Zotac GTX 560Ti

post-16391-0-81442800-1411404855_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...