رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

آقا دمت گرم. فقط چرا تاپیک رو تو این قسمت ایجاد کردی؟ میخوای بفروشیش؟

اگر قصد فروش نداری بگو مدیریت تاپیک رو منتقل کنه لااقل بتونیم لایک بزنیم. (*)

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

خمیر های چسبی(نواری) خیلی هم گرون هستش ! البته از یکی شنیدم ها ....

دوستان اضافه کردن کمی پودر نقره به خمیر چطوره ؟ فکر خوبی نیست !؟ برای بالا بردن کیفیت خمیر های ارزان قیمت خوب نیست !؟

لینک به دیدگاه

یادمه از خمیر کولر مستر برای فنوم 955 استفاده کردم بعد 3 ما ه فن رو از کولر خواستم جدا کنم نشد مجبور شدم بزور بکشم و ضامن سوکت هم باز نبود با همون قدرت  فن رو جدا کردم دیدم سی پیو همچنان به فن چسبیده و تعجب کردم  پایه های سوزنی سی پیو سالم بود و چیزیش نشد بعد به آرامی خمیرهای اضافی دور سی پیو رو که خشک شده بود با سوزن تمیز کردم و با تقی فشار سی پیو از فن جدا شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یادمه از خمیر کولر مستر برای فنوم 955 استفاده کردم بعد 3 ما ه فن رو از کولر خواستم جدا کنم نشد مجبور شدم بزور بکشم و ضامن سوکت هم باز نبود با همون قدرت  فن رو جدا کردم دیدم سی پیو همچنان به فن چسبیده و تعجب کردم  پایه های سوزنی سی پیو سالم بود و چیزیش نشد بعد به آرامی خمیرهای اضافی دور سی پیو رو که خشک شده بود با سوزن تمیز کردم و با تقی فشار سی پیو از فن جدا شد

1090 من هم معمولا وقتی کولر رو جدا میکنم میاد تو دستم با کولر :دی

لینک به دیدگاه

دلتون آب مال من(اینتل)سفت چسبیده سر جاش:دی

لینک به دیدگاه

1090 من هم معمولا وقتی کولر رو جدا میکنم میاد تو دستم با کولر :دی

معمولاً روزی چند وعده کولر رو جدا میکنید ؟ :دی

-----------------------------------------------------

دوستان ، خمیر چسبی ، کجا میشه گیر آورد و چنده ؟ برای mosfet به نظرم چسبی بهتره ، درسته ؟ روش دیگه ایی پیشنهاد میکنید ؟

فرض کنید هست سینک مدار تغذیه رو باز کردیم تمیز کردیم دوباره میخوایم سره جاش بچسبونیم :دی

فکر کنم پاساژ امجید داشته باشن ، اگه کسی اطلاعای راجب مشخصات مدلهایی که اونجا بفروشن داره خوشحال میشیم به اشتراک بگذاره ....

-----------------------------------------------------

راجب این فن های چسبیده به پردازنده ، من عادت دارم کولر رو وقتی میخوام بازکنم ، قبل از بلند کردن کمی میچرخونم (در حد 1 درجه مثلا) که اینجوری مثلاً پردازنده رو از جا در نیارم ! کاره خطرناکی نیست ؟

یادمه یه عکسی دیده بودم طرف یه فنوم 2 رو برده بود زیره نیترو ، موقع بلند کردن گرمش نکرده بود ، نصف پردازنده رو سوکت جا مونده بود ، نصف دیگش کف بلاک ! :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بسیار عالی هست 

درود 

بعضی از عکس ها خراب شدن (اگه وقت شد درست کنید) 

به شخصه خیلی دوست دارم تایپیک 7 رو با عکس داشته باشم 

درود

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام خدمت دوستان و اساتید اهل فن من قصد خریدن این خمیر رو دارم ولی نمی دانم که این خمیر برای سی پی یو  و سی پی یو کولر بنده خطر و یا مشکلی ایجاد میکند یا خیر اینم مشخصات 

http://www.green-case.com/products/fan/fan.php?model=axp_140rt  سی پی یو کولر ترمالایت مدل axp 140 

cpu :fx 8350 

از دوستان و اساتید خواهش دارم به صورت کارشناسانه و با دلیل جواب بدن ممنون از شما بزرگواران 

لینک به دیدگاه

نحوه صحیح بستن کولر و خمیر زدن مهمه نوع و کیفیت خمیر هم تاثیر داره

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان و اساتید اهل فن من قصد خریدن این خمیر رو دارم ولی نمی دانم که این خمیر برای سی پی یو  و سی پی یو کولر بنده خطر و یا مشکلی ایجاد میکند یا خیر اینم مشخصات 

http://www.green-case.com/products/fan/fan.php?model=axp_140rt  سی پی یو کولر ترمالایت مدل axp 140 

cpu :fx 8350 

از دوستان و اساتید خواهش دارم به صورت کارشناسانه و با دلیل جواب بدن ممنون از شما بزرگواران 

سطح بيس اين كولراز يك لايه نيكل پوشيده شده، و زير اين لايه مس خالصه.

قاعدتا" اين خمير كه با آلمينيوم ناسازگاره، بعيد به نظر ميرسه با بيس اين كولر مشكلى داشته باشه.

اگر ميتونيد زير كولر رو LAP كنيد تا به مس برسيد و خمير رو روي اون مس استفاده كنيد.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز با توجه به عکس زیر که سطح سمباده خورده پردازنده 8350 هست ،میشه گفت که IHS از جنس مس هست.

post-7048-0-30634700-1379322817_thumb.jpg

کف کولر AXP140 هم از جنس نیکل هست.با توجه به اینکه این ماده با آلمینیوم مشکل داره پس میشه گفت برای شما مشکل ساز نخواهد بود.

البته از خود فروشنده هم سوال کنید.

اگر هم نمی خواهید ریسک کنید من NTH1 رو بهتون پیشنهاد میدم.

لینک به دیدگاه

عزیز با توجه به عکس زیر که سطح سمباده خورده پردازنده 8350 هست ،میشه گفت که IHS از جنس مس هست.

attachicon.gifFX8350post-220grit.jpg

کف کولر AXP140 هم از جنس نیکل هست.با توجه به اینکه این ماده با آلمینیوم مشکل داره پس میشه گفت برای شما مشکل ساز نخواهد بود.

البته از خود فروشنده هم سوال کنید.

اگر هم نمی خواهید ریسک کنید من NTH1 رو بهتون پیشنهاد میدم.

ممنون از پاسختون واقعا تشکر میکنم از وقتی که میگذارید خود فروشنده میگه مشکلی با کولر نداره فقط درمورد سی پی یو تردید داشت گفت که از شما اساتید سوال کنم و در ضمن دارم از ایشون کارت گرافیک 670oc میخرم که تاپیکشم موجوده در سایت که برای گرافیک از این خمیر استفاده کرده 

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=20956

ویرایش شده توسط hossin
لینک به دیدگاه

سطح بيس اين كولراز يك لايه نيكل پوشيده شده، و زير اين لايه مس خالصه.

قاعدتا" اين خمير كه با آلمينيوم ناسازگاره، بعيد به نظر ميرسه با بيس اين كولر مشكلى داشته باشه.

اگر ميتونيد زير كولر رو LAP كنيد تا به مس برسيد و خمير رو روي اون مس استفاده كنيد.

ممنون از راهنماییتون 

لینک به دیدگاه

ممنونم داداش خسته نباشی

لطفا  مقدار ولتاژ پردازندتون رو اعلام کنین دما مشکوکه هر چند من این کولر رو نداشتم و نمیدونم چقدر قدرتمنده ولی من با کولر axp 140 و تو تابستون و زیر کولر آبی دمای خیلی خیلی پایینتری تو فول لود دارم!؟

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تاپیک هنوز منتقل نشده؟ :(

به یکی از مدیران پیام خصوصی بدید/

لینک به دیدگاه

ممنونم داداش خسته نباشی

لطفا  مقدار ولتاژ پردازندتون رو اعلام کنین دما مشکوکه هر چند من این کولر رو نداشتم و نمیدونم چقدر قدرتمنده ولی من با کولر axp 140 و تو تابستون و زیر کولر آبی دمای خیلی خیلی پایینتری تو فول لود دارم!؟

موضوع اصلا مربوط به کولر نیست . من فقط اخلاف دما رو خواستم بگم. کل منظور من خمیر بود که چطور عمل کرده.ممنون

راستی اختلاف دما تو core temp  و برنامه asus حدود 10 درجه فرق داره.قبلا هم این مشکل رو  داشتم . خیلی رو دمای core temp اطمینان ندارم.و اینکه تست رو با برنامه تیدیل فرمت ویدیویی گرفتم نه prime چون زمانی که convert  رو میزنم که مثلا یه dvd  رو تبدبل کنه کل سیستم رو به چالش میکشه. حتی یک لحظه هم از فشار روی cpu کم نمیکنه تا زمانی که تبدیل بشه.

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=341754

ویرایش شده توسط Core iMan
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

میشه لطف کنید بگویید حدودا چند وقت یکبار خمیر سیلیکون سی پسی یو را باید عوض کنم من حدودا 7 ماه پیش خمیر زدم الآن باز هم خمیر بزنم یا لازم نداره؟

راستی یک سوال من cpu cor i3 2120 استفاده میکنم دمای سی پی یو من 42 هست با فن خودش دمای 42 خوبه یا زیادی گرمه؟

با تشکر

ویرایش شده توسط S.HAMID.M
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

میشه لطف کنید بگویید حدودا چند وقت یکبار خمیر سیلیکون سی پسی یو را باید عوض کنم من حدودا 7 ماه پیش خمیر زدم الآن باز هم خمیر بزنم یا لازم نداره؟

راستی یک سوال من cpu cor i3 2120 استفاده میکنم دمای سی پی یو من 42 هست با فن خودش دمای 42 خوبه یا زیادی گرمه؟

با تشکر

بستگی به نوع خمیر و کیفیت اون داره.

مثلا بنده خمیره Z5 دیپ کول رو توصیه می کنم حداقل سالی 1 بار تعویض کنید ولی خمیری مثل TX4 و NTH1 تا  دو سال هم موردی نداره.

دمای 42 کاملا منطقی و ایده آل هست.البته بستگی داره این دما در حالت بیکاری باشه و یا حالت لود ؟

لینک به دیدگاه

سلام.

درجه حرارات اینتل E8400 و E5700 در حالت بیکاری و لود چقدر باید باشه مرسی..

:)

لینک به دیدگاه

با سلام

منم ci3 2100 دارم...از من که تو حالت عادی همیشه بین 30 تا 32 هست.. 42 درجه برای ci3 به نظر من زیاده... شاید پایه فنتون شکسته.. درب کیس اونی که پشت مادربرده رو باز کنین مشخص میشه

لینک به دیدگاه

مثلا بنده خمیره Z5 دیپ کول رو توصیه می کنم حداقل سالی 1 بار تعویض کنید ولی خمیری مثل TX4 و NTH1 تا  دو سال هم موردی نداره.

دمای 42 کاملا منطقی و ایده آل هست.البته بستگی داره این دما در حالت بیکاری باشه و یا حالت لود ؟

به نظر شما z5 حرارت رو بهتر منتقل میکنه یا z9?

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون که جواب دادید

در حالت بیکاری سیستم با برنامه RealTemp  گاهی اوقات روی 40 میاد اسکرین شات قرار دادم

خمیری که استفاده میکنم z3 هست کلا در حالت لود هم ندیدم از 52 بالا تر برود

حالا راهنمایی بفرمایید ببینم لازم هست خمیر بزنم یا خیر

نکته: اولین بار که سیستم را خریده بودم و نو بود دمای سیستم همین 38 تا 42 بود بعد از یک سال دماش رفت 45 منم باز کردم و خمیر زدم الان دقیقا از خمیر زدنم 7 ماهی گذشته!!!!!!!!

پایه های فن هم درست سر جای خودشون هستند.

27371957473602085996.jpg

15516298023925481554.jpg

ویرایش شده توسط S.HAMID.M
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

برای لپ تاپ، از چه خمیر خنک کننده ای برای GPU و بعد برای CPU استفاده کنم؟

من چندباری خریده بودم اما الان باخبر شدم که از مواد متفاوت ساخته میشن و کارایی متفاوت دارن. بهترین کدوم هست؟

به جای خمیر، سعی کردم از نوار سیلیکون استفاده کنم، اما گیرم نیومد. پیدا کردم اما 50 تومان یک تکه ی بزرگ من فقط یک کمی میخواستم.

شنیدم که نوار بهتره تا خمیر. ولی باز چون راهی نیست، حداقل از یک خمیر خوب استفاده کنم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...