رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید لوازم استریم در یوتیوب

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خوبید یک سوالی

ما برای اینکه میکروفونمون کیفیت صداش خوب باشه چه چیزی غیر از میکروفون باید بخریم؟ این فانتوم پاور و کارت صدا چیه جریانش چیه؟

یعنی اگر ما این میکروفون رو خالی بخریم کافیه؟

میکروفون ینمای Q8

یا باید حتما کارت صدا بخریم و این فانتوم پاور فلان رو؟ من بلد نیستیم اگر کسی اطلاعاتی داره بگه

یک هدست هم داریم مخریم

هدست گیمینگ ای دیتا XPG PRECOG

همه یوتیوبرها این دوربین رو معرفی کردن نظرتون چیه

وب کم لاجیتک C930e HD

در کل من سر در نمیارم برای اینکه کیفیت صدا خوب باشه غیر از میکروفون به چه چیزهایی نیاز هستش

مرسی کمک میکنید

بودجه رو هم در حد پایین در نظر بگیرید مثلا زیر 10 میلیون

آقا مرسی از سایت خوبتون ولی خیییییییییییییییییلی سرعتش پایینه

یک تاپیک میزنی کلی طول میکشه ثبت بشه

لینک به دیدگاه

شما برای کیفیت صدای خوب به یک میکروفون معمولی و نرم افزار nvidia broadcast نیاز دارین و یک عدد گرافیک GTX یا RTX

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۵ ساعت قبل، Eli_lastoufs گفته است:

همه یوتیوبرها این دوربین رو معرفی کردن نظرتون چیه

وب کم لاجیتک C930e HD

من خودم استریمرم و تا جایی که بتونم راهنماییت میکنم فقط به شرطی که بگی که این جمله جهانی رو گفته که C930e برای استریم مناسبه؟

لینک به دیدگاه

@Alirezatha

مرسی از کمکت

گرافیک که 3070 هستش

پس برای کیفیت صدای خوب نیاز به این کارت صدا و ... نداریم؟ مطمئنی دیگه؟

مرسی

@Devileytion

سلام والا این سیستم برای برادرزاده ام هستش میخواد یویتوبر بشه

بعد این آرین کیوکسل و ... که ایرانین معروفن رو تماشا میکنه فکر کنم اونها بهشون گفتن

حالا شما تو یوتیوب استریم میکنی یا آپارات؟

اگر کمک کنی ممنون میشم داداش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده توییچ استریم میکنم. استریمر های معروف مثل آریا کئوکسر اینها همه دوربین بدون آینه دارن (یا بهتره بگیم داشتن چون دیگه استریم نمیکنن و یوتیوبر شدن) که خیلی بخوای ارزون در بیاری فقط 20 میلیون هزینش میشه. پس این هیچی. وبکم C930e هم مناسب ویدئو کنفرانس های جمعی هست و برای استریم پیشنهاد نمیشه. مدل C920 بد نیست (قدیمیه و گیرآوردنش سخته) یا هم سطح این یکم بهتر C922 میشه تهیه کرد. خلاصه تو بودجه 5 میلیون برای وبکم رقابت نزدیک به همه و مثلا ریزرش هم ته تهش همین در میاد. اما نور مهمه. اگه میخوان وبکم تصویر با کیفیتی بده باید نور فراوون داشته باشن جوری که خودشون تو اتاق اوایل کمی احساس ناراحتی بهشون دست میده و بعد عادت میکنن. اما اگه سبک استریمشون بازی ترسناکه و میخوان تو اتاق تاریک استریم کنن دیگه باید خلاقیت و سطح توقع رو بالانس کنن.

برای میکروفون اما مدلی که دادید یه تبدیل XLR به 3.5 ساده داره و همینجا میشه فهمید که محصول شَری هست. به جاش Razer Seiren Mini تهیه کنید با همون قیمت تقریبا ولی نکته مهمش نزدیک بودن میکروفون به دهنه. خیلی از میکروفون های خوب هستن که با فاصله گرفتن از دهن به شدت کیفیتشون افت میکنه که خب طبیعیه. در مورد کارت صدا و اینترفیس این موارد از بودجه شما میزنه بالاتر. پس ترجیها واردش نشیم.

نکته نهایی هم اینه که اگه ایشون میخوان برای درآمد زایی ورود کنن به معقوله استریم پیشنهاد میکنم همین اولش منصرف شن. ولی اگر جدی هستن و بحث درآمد زایی نیست، با نصف این بودجه یعنی 5 میلیون شده از مارکت دست دوم کارشون رو استارت بزنن و 5 میلیون باقی رو در طول زمان با تفکر و نیاز هایی که براشون پیش میاد خرج کنن. شاید ایشون به پنل آکوستیک بیشتر از میکروفون خفن نیاز داشته باشن و در آینده متوجه بشن. شاید بعد از مدتی حس کنن دکورشون خیلی حوصله سر بره و مقداری از این بودجه رو برای تقویت فضا سازی هزینه کنن. اینا همه هست.

لینک به دیدگاه

۷ ساعت قبل، Eli_lastoufs گفته است:

@Alirezatha

مرسی از کمکت

گرافیک که 3070 هستش

پس برای کیفیت صدای خوب نیاز به این کارت صدا و ... نداریم؟ مطمئنی دیگه؟

مرسی

نیاز که قطعا داریم. ولی اینکه برای کاری نه شروع شده و نه نتیجه ای داشته بیاییم هزینه کنیم میکروفون استودیویی و کارت صدا و ... بگیریم خیلی حرکت اشتباهی هست. فعلا با یه میکروفون معمولی و nvidia broadcast کار رو میشه شروع کرد مدتی که بگذره خودش شخص استریمر دستش میاد مرد اینکار هست یا نه و اگر بود حالا میره تجهیزات میخره

لینک به دیدگاه

@Alirezatha

آهان مرسی خییییییلی علاقه داره ولی کم سنه 12 سالشه یا کمتر

@Devileytion

پس دوربین رو C922  بگیره درسته؟

من سرچ کردم وب کم لاجیتک مدل C922 Pro  

4.230 بود خوبه؟

میکروفن کندانسر ریزر مدل Seiren mini

هم 2.30 بود

ولی ارتفاع نداره این بشینه پشت میز که فاصله اش زیاد میشه با این میکروفون کیفیت صداش بد نمیشه؟ طبق گفته خودتون فاصله اش نباید به میکروفون دور باشه

بعد اینکه این خیلی حساسه اهل جنس دست دوم نیست

پس با این توصیفات این میکروفون خوبه؟

راستی بازی ترسناک بازی نمیکنه امثال ماینکرافت بازی میکنه

الان به نظرتون این دو قطعه که گفتیم رو بخره؟ اوکیه؟ میکروفون از این بهتر نیست نزدیک 5 میلیون؟

از اون آمپر فایر فلان کارت صدا و .. نیاز نیست؟

کارت گرافیکش 3070 هستش

مرسی از کمکت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۴ ساعت قبل، Eli_lastoufs گفته است:

پس دوربین رو C922  بگیره درسته؟

من سرچ کردم وب کم لاجیتک مدل C922 Pro  

4.230 بود خوبه؟

میکروفن کندانسر ریزر مدل Seiren mini

هم 2.30 بود

ولی ارتفاع نداره این بشینه پشت میز که فاصله اش زیاد میشه با این میکروفون کیفیت صداش بد نمیشه؟ طبق گفته خودتون فاصله اش نباید به میکروفون دور باشه

بعد اینکه این خیلی حساسه اهل جنس دست دوم نیست

پس با این توصیفات این میکروفون خوبه؟

راستی بازی ترسناک بازی نمیکنه امثال ماینکرافت بازی میکنه

الان به نظرتون این دو قطعه که گفتیم رو بخره؟ اوکیه؟ میکروفون از این بهتر نیست نزدیک 5 میلیون؟

از اون آمپر فایر فلان کارت صدا و .. نیاز نیست؟

کارت گرافیکش 3070 هستش

مرسی از کمکت

بله به C922 Pro معروفه بین وبکم ها. 4200 قیمت خوبیه.

در مورد میکروفون.

https://emalls.ir/List.aspx?Search=Seiren mini

این میکروفون بین یوزر و کیبورد قرار میگیره، لبه ی میز یعنی. باز میتونید تصاویرش رو ببینید توی ستاپ های مختلف یا سایت رسمیش. نسبت به قیمتش میکروفون خیلی خوبیه. نیاز به هیچی هم نداره یه کابل USB که همراهشه کافیه. کانفیگی هم نداره.

این دو مورد هم هست بالای سه میلیون و نزدیک 5 میلیون. دیگه با خودتونه انتخابشون:

https://emalls.ir/مشخصات_Microphone-Elgato-Wave-1~id~4370246

https://www.lioncomputer.com/product/kw54r/RODE-NT-USB-Mini-Studio-Quality-USB-Microphone

اینک که کیفیت صداشون چقدر بهتره یه بحثه و اینکه تفاوتشو میشه تشخیص داد یه بحث دیگه. بنظر من، باز قیمت ریزر به همه اینا میچربه. یعنی شما از اون مدل Wave انتظار معجزه نداشته باشید. تو کلاس USB فقط امکاناته که تغییر میکنه. کیفیتی که در نهایت با 160 کیلوبیت به تماشاچی استریم میرسه مشهود نیست. اگر میخواد میکروفونش داخل تصویر نباشه که چندان کار حرفه ای نیست برای یه استریمر، باید میکروفون شاتگانی بگیره و اینترفیس که میزنه بالای 12 میلیون.

لینک به دیدگاه

خوب به نظر شما کدوم رو بگیره بالاخره؟ همون ریزر سیرن مینی خوبه به نظرت؟ یا اون دوتای دیگه رو بگیره؟ کیفیت صدا براش مهمه و دنگ و فنگ کانفیک و فلان نداشته باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...