رفتن به مطلب

کمک ! پسوند کل اطلاعاتم شده cool

mmdreza
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

۲ دقیقه قبل، mmdreza گفته است:

کله شق بازی در آوردم یه مشت دیتا ریختم رو فلش زدم به یه کیس دیگه رو اونم فرمتش cool  هست اما ویروس انتقال داده نشد ... من ک نزدیک 10 ساعت کار کردم نتونستم کاری کنم / دیگه راهی ندارم یا هارد و بذارم کنار یا بیخیال دیتاهام بشم delete بزنم.

یه سوال اگه هارد و باز کنم بزنم به یه کیس دیگه که آنتی ویروس قوی و اکتیو روش هست بنظرت کاری اثری میتونه داشته باشه ؟

نه تاثیری نداره.

لینک به دیدگاه

مشابه همین جریان برای دوست من تقریبا 5 سال پیش اتفاق افتاد و اطلاعاتش رمزگزاری شد اون زمان تو مشهد کسی نتونست برای دوستم کاری کنه و اطلاعات به اصطلاح دی کریپ کنه متاسفانه:(

-----------------------------------

شما رو سیستمتون از چه آنتی ویروسی استفاده میکردین؟

لینک به دیدگاه

شما داخل گوگل در مورد این ویروس سرچ کن . معمولا روش هایی برای decrypt کردن وجود داره.

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

شما الان باید دنبال باز کردن قفل فایل‌هات باشی، نه آنتی‌ویروس

اگه می‌خوای چک کنی ببینی کدوم آنتی ویروس یا ابزار امنیتی باج افزار شما رو می‌شناسه - شاید بعد از شناسایی بتونه اونا رو نجات بده - میتونی یه فایل کوچیک آلوده رو توی سایت ویروس توتال آپلود کنی تا نتیجه رو بهت بده:

https://www.virustotal.com

بعد از انجام نتیجه رو اینجا بذار

کلا طبق تجربیات ناقص بنده، باج افزار شانسیه رایگان درست شدنش, شانس داشته باشی باج افزار قدیمی باشه خیلی خوبه ولی اگه جدید یا نسبتاً جدید باشه ...

لینک به دیدگاه

سلام و درود

مشکل مشابهی برای من چند سال پیش رخ داده بود، دنبال کرک یه نرم افزار بودم وسیستم به باج افزار آلوده شد، بهتون پیشنهاد میکنم قید کل فایل ها رو بزنید؛ من گشتم ولی نتونستم راهی واسه احیای فایل ها پیدا کنم.

واسه پیشگیری از این موضوع هم همیچ وقت از سایت های خارجی غیر مطمئن فایلی دانلود نکنید! تا جایی که من متوجه شدم این باج افزار ها پوشه های سیستمی رو مورد هدف قرار نمیدن؛ به نظرم برای اینکه این مشکل دیگه واستون پیش نیاد همیشه 2 تا پوشه به اسم Program Files و ProgramData تو همه درایو هاتون ایجاد کنید و پوشه های اصلیتون رو درون اون‌ها قرار بدید تا اگه ویروس احیاناً به سیستمتون منتقل شد فرض کنه پوشه ها فایل سیستمی دارن و دیگه سراغشون نره؛ البته مطمئن نیستم ولی از هیچی بهتره!

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، masooyan گفته است:

مشابه همین جریان برای دوست من تقریبا 5 سال پیش اتفاق افتاد و اطلاعاتش رمزگزاری شد اون زمان تو مشهد کسی نتونست برای دوستم کاری کنه و اطلاعات به اصطلاح دی کریپ کنه متاسفانه:(

-----------------------------------

شما رو سیستمتون از چه آنتی ویروسی استفاده میکردین؟

انتی ویروس خود ویندوز 10 

7 ساعت قبل، EHSANRF گفته است:

سلام دوست من

شما الان باید دنبال باز کردن قفل فایل‌هات باشی، نه آنتی‌ویروس

اگه می‌خوای چک کنی ببینی کدوم آنتی ویروس یا ابزار امنیتی باج افزار شما رو می‌شناسه - شاید بعد از شناسایی بتونه اونا رو نجات بده - میتونی یه فایل کوچیک آلوده رو توی سایت ویروس توتال آپلود کنی تا نتیجه رو بهت بده:

https://www.virustotal.com

بعد از انجام نتیجه رو اینجا بذار

کلا طبق تجربیات ناقص بنده، باج افزار شانسیه رایگان درست شدنش, شانس داشته باشی باج افزار قدیمی باشه خیلی خوبه ولی اگه جدید یا نسبتاً جدید باشه ...

سلام دوست عزیز

اول اون text که توضیحات و درخواست باج افزار داخلش قید شده رو اپلود کردم که با تصویر زیر روبرو شدم 

بعد یه فایل ک فرمت cool خورده رو به تنهایی تست کردم بعدشم چند تا فایل رو زیپ کردم تست زدم ک هردومورد با تصویر زیر رو به رو شدم

ممنون بابت راهنماییتون

1.jpg

2.jpg

هارد 500 گیگ اطلاعات شخصی رو بوسیدم گذاشتمش کنار به امید اینکه یه راه حلی براش پیدا بشه یا سازنده باج افزار از این کارش توبه کنه و درستش کنه 

هارد 3 ترابایت هم با 2ترا دیتا delete میزنم دیگه چاره ای نیست باید زود سیستم رو ردیف کنم کارمو ادامه بدم دو روز علاف شدم

استفاده کردم از کمک ها و راهنمایی هاتون ممنون از همه

لینک به دیدگاه

۵۵ دقیقه قبل، mmdreza گفته است:

یه فایل ک فرمت cool

دوست عزیز این مهمه که تصویری ازش نذاشتین

برای شما تنها فایل با پسوند cool باید باشه برای آپلود، نه فایل زیپ و txt و ...

آپلود کردین نتیجه چی شد؟

لینک به دیدگاه

حالا که کار از کار گذشته احتمالا ...

تقریبا همه برای یک بار هم که شده تجربه آلوده شدن سیستم و از بین رفتن اطلاعات رو داریم .

این آنتی ویروس و اینام زیاد روشون حساب نکنین !       ( کاری که من چند ساله میکنم )

یه هارد ظرفیت پایین 250 گذاشتم رو کیس ، که اونم نصفش خالیه / روش ویندوز و اطلاعات دم دستی ...

یه هارد اکسترنال هم دارم واسه کل اطلاعات . هر وقت لازم شد از 250 ایه اطلاعات انتقال میدم به اکسترنال . 

اگر یروزم این جور بلایی سرم بیاد اون هارد 250 ایه آلوده میشه و با یه فورمت خوشکل برمیگردم به بازی

لینک به دیدگاه

۱۲ ساعت قبل، EHSANRF گفته است:

دوست عزیز این مهمه که تصویری ازش نذاشتین

برای شما تنها فایل با پسوند cool باید باشه برای آپلود، نه فایل زیپ و txt و ...

آپلود کردین نتیجه چی شد؟

تمام فایل ها اینجور شده مثلا a.jpg.cool

عکسش رو گذاشتم که

لینک به دیدگاه

سلام بنده واست نگاه کردم  این میتونی درستش کنی تو این ویدیو کامل آموزش داده 

https://www.youtube.com/watch?v=fU8wa46prxE

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۸/۱۵ در ۱۳:۲۱، ariarko گفته است:

سلام بنده واست نگاه کردم  این میتونی درستش کنی تو این ویدیو کامل آموزش داده 

https://www.youtube.com/watch?v=fU8wa46prxE

سلام ممنون

هارد رو جدا کردم سر فرصت امتحان میکنم ببینم چی میشه

لینک به دیدگاه

این ویدیو کامل آموزش داده 

https://www.youtube.com/watch?v=Rc0YndD5ix8

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان 

با توجه به مشکل این دوست عزیز یه سوال کمی ذهن من رو درگیر کرده گفته ام از دوستان با تجربه بپرسم 

بنده با توجه به کارم معماری و مدل سازی و رندر هست همیشه نرم افزار ها ی مورد نیاز رو از سایت های ایرانی مثل

سافت 98

سافت ساز

پی سی دانلود 

حالا سوال اینه آیا امکان هست نرم افزاری رو از سایت مثلا سافت 98 بگیریم و بجای نرم افزار اصلی

این تیپ باج افزار ها از آب دربیاد بدون اینکه خوده سایت سافت 98 بدونه ؟!  

اگرراهکاری هم برای اینکه درگیر این مشکل نشیم هست بفرمایید البته بنده هر سال انتی ویروس کسپر رو اورجینال تهیه میکنم 

ممنون میشم راهنمایی کنید 

ویرایش شده توسط Naser.Morsali
لینک به دیدگاه

۱۷ ساعت قبل، Naser.Morsali گفته است:

با سلام خدمت دوستان 

با توجه به مشکل این دوست عزیز یه سوال کمی ذهن من رو درگیر کرده گفته ام از دوستان با تجربه بپرسم 

بنده با توجه به کارم معماری و مدل سازی و رندر هست همیشه نرم افزار ها ی مورد نیاز رو از سایت های ایرانی مثل

سافت 98

سافت ساز

پی سی دانلود 

حالا سوال اینه آیا امکان هست نرم افزاری رو از سایت مثلا سافت 98 بگیریم و بجای نرم افزار اصلی

اگرراهکاری هم برای اینکه درگیر این مشکل نشیم هست بفرمایید البته بنده هر سال انتی ویروس کسپر رو اورجینال تهیه میکنم 

ممنون میشم راهنمایی کنید 

این سایت ها معمولا خودشون هر چی میذارن رو تست میکنن. 

لینک به دیدگاه

۱۸ ساعت قبل، Naser.Morsali گفته است:

با سلام خدمت دوستان 

سافت 98

سافت ساز

پی سی دانلود 

ممنون میشم راهنمایی کنید 

دوست عزیز بعید هست که سایت های ایرانی براش این چنین اتفاقی رخ لده 

بیشتر در فروم ها و سایت های خارجی که همه دنبال کرک گیم و نرم افزار هستن باج افزار ها منتشر میشن

۱ ساعت قبل، Mostafa98 گفته است:

این سایت ها معمولا خودشون هر چی میذارن رو تست میکنن. 

بله این دوست عزیز درست اشاره کردن

حتما چگ میشه و بنده حداقل تا به الان نشنیدم که باج افزاری در سایت های ایرانی میربان نرم افزاری انتشار پبدا کرده باشه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

منم به همین مشکل دچار شدم

دوتا از دوستان یه فیلم از یوتیوب گذاشته بودن 

کسی هست اون راه رد رفته باشه و درست شده باشه؟

با کسی راه بهتری سراغ داره؟

ویرایش شده توسط Hadibagheri11
لینک به دیدگاه

به نظر حمله سایبری به جهان ولی نه ! ایرانه 

منم رو هاردم چند تا ویدئو مشکوک اومده که اصلا نداشتم. 

بازشون نکنید 

ممکنه ویروس بگیرید

احتمالا کار رژیم غاصب قدس هست 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...