رفتن به مطلب

مشکل در بایوس مادربرد

AliMv
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

مادربرد من b360g هست  یه تغییراتی داده بودم صرفا جهت کنجکاوی  مثلا aura رو غیر فعال کرده بودم و تایمینگ رو از 17 17 39 به 15 15 35 تغییر داده بودم و فرکانس رو روی 2400 ست کرده بودم  که یهو برق ها رفت و تنظیمات همونجوری سیو موندن و بایوس ریکوور خواست با همون تنظیماتی که من داده بودم     مادربرد رو بردم بیرون پروگرام زدن الان مادربرد به دستم رسیده میبینم همون تنظیمات به عنوان تنظیمات اصلی ذخیره شدن   میام الان کلر کاموس میکنم همه چی درست میشه ولی وقتی میگه f1 رو بزن و سیو کن  وقتی این کارو میکنم دوباره اون تنظیماتی که دادم به عنوان دیفالت ذخیره میشن  چکار کنم؟   چون به تایمینگ اینا دست زدم سیستم شدیدا کرش میکنه و فریز میشه

سیستمم هم مشخصاتش اینه

i3 9100f

ram 8 geil 2400 cl 17

b360g

power 650 mwe برنز

dual gtx 1070

hdd ttb

خیلی نگرانم چکار کنم؟

الان فرکانس ها تو بایوس به این شکل هست که روی 2400 هست  مگه نباید دیفالت رو 2133 باشه؟   تاخیر هم تو بایوس دیدم رفته بود رو 15 15 35  الان تو ویندوز اینارو دیدم 1276490776_Screenshot(425).thumb.png.b6d3a7c6dbad7368b3e20cc223f71be8.png1406713932_Screenshot(426).thumb.png.fada3d04ef0671ecb72381bae1ab896f.png

دوباره برگشتم بایوس دیدم اینبار رو 17 17 39 هست   چرا عوض میشه خود به خود؟

چرا فرکانس همچنان رو 2400 باقی مونده؟       تو یوتوب دیدم طرف این مشکل منو با b550f داشت با فلش زدن بایوس مشکلش حل شد   من چکار کنم؟

کاربران با تجربه @ARMIN @matrix.trixx @big VULTURE @hosin @سعید بهمنیان @Sabertooth @MAhmoOD Nazari @میلاد بهرامن @WINNER @AORUS نظری ندارید؟  ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

F10 ذخیره میکنه اگه اشتباه تایپی نباشه!

این مادربردا قفل سخت افزاری دارن و به جز شرکت گارانتی کسی ‌پروگرام نمیتونه بکنه مگه اینکه منظورتون از پروگرام آپدیت بایوس باشه!

اگر مطمئن هستید که راه رو درست میرید و حتما تنظیمات پیش فرض میکنید و سیو میکنید ولی بعد از ریستارت بایوس ذخیره نمیکنه چاره کار فرستادن مادربرد به گارانتی و تعویض آیسی بایوسه. حتی اگه گارانتی نداره با توضیحات کامل روی کاغذ مشکل رو بنویسید و به شرکت گارانتی اون برند بفرستید. اگه مشکلو حل کنن هزینه زیادی نمیگیرن.

لینک به دیدگاه

هم اکنون، jj-۱۹۱ گفته است:

F10 ذخیره میکنه اگه اشتباه تایپی نباشه!

این مادربردا قفل سخت افزاری دارن و به جز شرکت گارانتی کسی ‌پروگرام نمیتونه بکنه مگه اینکه منظورتون از پروگرام آپدیت بایوس باشه!

اگر مطمئن هستید که راه رو درست میرید و حتما تنظیمات پیش فرض میکنید و سیو میکنید ولی بعد از ریستارت بایوس ذخیره نمیکنه چاره کار فرستادن مادربرد به گارانتی و تعویض آیسی بایوسه. حتی اگه گارانتی نداره با توضیحات کامل روی کاغذ مشکل رو بنویسید و به شرکت گارانتی اون برند بفرستید. اگه مشکلو حل کنن هزینه زیادی نمیگیرن.

منظورم همون گارانتی بود  رفته گارانتی و پروگرام کردن آی سی بایوسش رو

اینطوری میشه که کلر کاموس میزنم میرم تو بایوس و f10 رو میزنم میبینم اون تنظیمات قبلیم برگشتن  حتی قبل از f10 میام f5 رو هم میزنم که دیفالت بشه ولی تاثیری نداره  گارانتی هم داره  ولی نمیخوام بفرستم برا گارانتی چون شهرستانم  وضعیت ارسال خیلی خرابه   از گارانتی برگشته نامردا اینقدر تو پورت یکی از usb ها کیبورد و موس در اوردن و زدن که پورت خراب شده  یکی از پورت ها هم ترک برداشته  ایندفعه بفرستم خدا میدونه چه بلایی سرش میاد  اون دفعه هم شخصا گفتم آی سی عوض شه  ولی گفتن آی سی موجود نیست و مجبوریم پروگرام بزنیم

لینک به دیدگاه

یبار xmp فعال کنید تست کنید

آخرین نسخه بایوس نصبه؟

تست کنید ببینید باتری سالمه

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

۳ دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

یبار xmp فعال کنید تست کنید

آخرین نسخه بایوس نصبه؟

تست کنید ببینید باتری سالمه

سلام

تک ماژول هست رم  xmp فعال نمیشه

نه یکی مونده به آخری نصب هست که تو گارانتی با پروگرام زدن بهش

بله باتری سالمه

ویرایش شده توسط AliMv
لینک به دیدگاه

۷ دقیقه قبل، AliMv گفته است:

سلام

تک ماژول هست رم  xmp فعال نمیشه

نه یکی مونده به آخری نصب هست که تو گارانتی با پروگرام زدن بهش

بله باتری سالمه

نسخه جدیدتر رو نصب کنید

من یدونه 16 دارم میتونم فعال کنم  

لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

نسخه جدیدتر رو نصب کنید

من یدونه 16 دارم میتونم فعال کنم  

همین الان باز تست کردم کلا xmp برا من غیر فعاله

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، AliMv گفته است:

سلام دوستان

مادربرد من b360g هست  یه تغییراتی داده بودم صرفا جهت کنجکاوی  مثلا aura رو غیر فعال کرده بودم و تایمینگ رو از 17 17 39 به 15 15 35 تغییر داده بودم و فرکانس رو روی 2400 ست کرده بودم  که یهو برق ها رفت و تنظیمات همونجوری سیو موندن و بایوس ریکوور خواست با همون تنظیماتی که من داده بودم     مادربرد رو بردم بیرون پروگرام زدن الان مادربرد به دستم رسیده میبینم همون تنظیمات به عنوان تنظیمات اصلی ذخیره شدن   میام الان کلر کاموس میکنم همه چی درست میشه ولی وقتی میگه f1 رو بزن و سیو کن  وقتی این کارو میکنم دوباره اون تنظیماتی که دادم به عنوان دیفالت ذخیره میشن  چکار کنم؟   چون به تایمینگ اینا دست زدم سیستم شدیدا کرش میکنه و فریز میشه

سیستمم هم مشخصاتش اینه

i3 9100f

ram 8 geil 2400 cl 17

b360g

power 650 mwe برنز

dual gtx 1070

hdd ttb

خیلی نگرانم چکار کنم؟

الان فرکانس ها تو بایوس به این شکل هست که روی 2400 هست  مگه نباید دیفالت رو 2133 باشه؟   تاخیر هم تو بایوس دیدم رفته بود رو 15 15 35  الان تو ویندوز اینارو دیدم 1276490776_Screenshot(425).thumb.png.b6d3a7c6dbad7368b3e20cc223f71be8.png1406713932_Screenshot(426).thumb.png.fada3d04ef0671ecb72381bae1ab896f.png

دوباره برگشتم بایوس دیدم اینبار رو 17 17 39 هست   چرا عوض میشه خود به خود؟

چرا فرکانس همچنان رو 2400 باقی مونده؟       تو یوتوب دیدم طرف این مشکل منو با b550f داشت با فلش زدن بایوس مشکلش حل شد   من چکار کنم؟

درود دوست عزیز رم هایی هستند که از پروفایل xmp پشتیبانی نمی کنن و صرفا یک فرکانس خاص رو دارن مدل های ارزان قیمت بازار مثل سری panther هم همینجوری بود که فرکانس صرفا 2400 بود و خبری از فرکانس پایه 2133 نبود این مورد ایرادی نیست و دلیلی برای نگرانی وجود نداره پس شما رمت فقط یک فرکانس براش تعریف شده بدون پشتیبانی از xmp

شما صرفا کاری که باید بکنی این هست f5 بزنی در بایوس و حالت دیفالت بایوس رو بگذاری خودش کارش رو بکنه و قاعدتا نباید مشکلی داشته باشید موفق باشید

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است:

درود دوست عزیز رم هایی هستند که از پروفایل xmp پشتیبانی نمی کنن و صرفا یک فرکانس خاص رو دارن مدل های ارزان قیمت بازار مثل سری panther هم همینجوری بود که فرکانس صرفا 2400 بود و خبری از فرکانس پایه 2133 نبود این مورد ایرادی نیست و دلیلی برای نگرانی وجود نداره پس شما رمت فقط یک فرکانس براش تعریف شده بدون پشتیبانی از xmp

شما صرفا کاری که باید بکنی این هست f5 بزنی در بایوس و حالت دیفالت بایوس رو بگذاری خودش کارش رو بکنه و قاعدتا نباید مشکلی داشته باشید موفق باشید

سلام

ممنونم

آخه اطمینان دارم قبل از اینکه بره گارانتی رو 2133 بود داشت کار میکرد حتی عکس هم دارم ازش  یه سوال   چرا وقتی که کلر کاموس میکنم برا دقایقی ( قبل از سیو اطلاعت بایوس) رو حالت 2133 هست؟

مشکلی هم که دارم اینکه تایمینگ رم خود به خود عوض میشه تو بایوس با نمونه ای که خودم طراحی کرده بودم (15 15 35)  این مورد مشکلی نیست؟

5 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

نسخه جدیدتر رو نصب کنید

چک کردم برا من نسخه 2901 نصب هست  میتونم به اولین نسخه این مادربرد برگردم؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، AliMv گفته است:

چک کردم برا من نسخه 2901 نصب هست  میتونم به اولین نسخه این مادربرد برگردم؟

به قدیم که بعید میدونم بدون پروگرامر بشه...چرا به نسخه جدید نمیرید؟ من مادربرد جدید دستم میرسه همیشه آخرین نسخه بایوس رو میریزم تو این 20 سال هم مشکلی نداشتم

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

به قدیم که بعید میدونم بدون پروگرامر بشه...چرا به نسخه جدید نمیرید؟ من مادربرد جدید دستم میرسه همیشه آخرین نسخه بایوس رو میریزم تو این 20 سال هم مشکلی نداشتم

میخوام ببینم به حالت اولیه که 2133 بود و تایمینگ اینا دستکاری نشده بود برمیگرده؟  به نسخه 2002 و 2301 چی؟ به اونا هم بر نمیگرده؟

الان من نسخه 2002 رو زدم تو فلش  رفتم بایوس تا آخرین گزینه رفتم خودش پیام داد میخوای این نسخه نصب شه که منتظر پاسخ شمام

ویرایش شده توسط AliMv
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، AliMv گفته است:

سلام

ممنونم

آخه اطمینان دارم قبل از اینکه بره گارانتی رو 2133 بود داشت کار میکرد حتی عکس هم دارم ازش  یه سوال   چرا وقتی که کلر کاموس میکنم برا دقایقی ( قبل از سیو اطلاعت بایوس) رو حالت 2133 هست؟

مشکلی هم که دارم اینکه تایمینگ رم خود به خود عوض میشه تو بایوس با نمونه ای که خودم طراحی کرده بودم (15 15 35)  این مورد مشکلی نیست؟

رم شما 2400 هست و نخیر مادربرد میتونه تنظیمات پیشفرض رو در مورد فرکانس رم  اتوماتیک عوض کنه.بنده هم رم 3000 رو روی گیگابایت مینداختم موقع دیفالت در صفحه اول به 2133 تغییر میکرد ولی بعد از ذخیره رو ریستارت دوباره اتوماتیک به 3000 برمیگشت. اگرم باگی بوده باگ مربوط به بایوس قبلی بوده که رم فرکانس 2400 رو 2133 میشناخته! 

ویرایش شده توسط jj-191
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، jj-191 گفته است:

رم شما 2400 هست و نخیر مادربرد میتونه تنظیمات پیشفرض رو در مورد فرکانس رم  اتوماتیک عوض کنه. اگرم باگی بوده باگ مربوط به بایوس قبلی بوده که رم فرکانس 2400 رو 2133 میشناخته! 

اوکی ممنون

راجب بازگشت به نسخه قبلی بایوس نظری ندارید؟

https://www.reddit.com/r/ASUS/comments/hmgnol/support_asus_x570p_need_to_downgrade_bios/

در این فروم افرادی هستن که تونستن بایوس رو نسخه عقب برگردونن

برا مادربرد من هم این امر امکانپذیر هست؟

با ai suite 3 هم نمیشه یه کاری کرد؟

یه سوال چرا در ai suite 3 فرکانس رم دايم در حال تغییر هست؟471268722_Screenshot(429).thumb.png.b139ea274725c9c11a44438a64433718.png

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام من b360g دارم و احتمالا تایپک های قبلی منو خوندین 

بنده رفتم 2 ماژول رم تریدنت زد رویال به همراه مادربرد b560f خریداری کردم

الان میخوام این مادربرد رو یه کاریش کنم با سی پی یوش بفروشم   برم یه 11400f بردارم

همونطور که میدونید ای سی بایوس مادربرد من تو گارانتی زیر پروگرام رفته و یه تنظیماتی داخل سیو بودن قبل از رفتن به گارانتی که با همون تنظیمات ای سی پروگرام شده و الان اون تنظیماتی که قبلا اعمال شده بودن به عنوان دیفالت میشناسه و فقط وقتی کلر کاموس میزنم تنظیمات درست میشن البته تا زمانی که نرم بایوس و سیو کنم که مجبورم برای راه اندازی سیستم این کارو بکنم

تنها راهش اینکه ای سی تعویض بشه که با گارانتی صحبت کردم گفتن تو ایران موجود نیست

با یه تعمیر کاری آشنا شدم گفت چندین سال پیش این مورد رو داشتم و به این صورت میتونم برات ردیف کنم  که اول باتری رو دربیارم و دو پین کلر کاموس رو اتصالی بدم وقتی که همه تنظیمات به حالت عادی برگشت قبل از اینکه تو بایوس سیو کنم از همونجا آخرین نسخه بایوس رو برات بزنم عین روز اول میشه

من به این شخص اعتماد کنم؟  اصلا همچین موردی وجود داشته؟   مادربرد به فنا نره؟

لینک به دیدگاه

۴ دقیقه قبل، AliMv گفته است:

سلام من b360g دارم و احتمالا تایپک های قبلی منو خوندین 

بنده رفتم 2 ماژول رم تریدنت زد رویال به همراه مادربرد b560f خریداری کردم

الان میخوام این مادربرد رو یه کاریش کنم با سی پی یوش بفروشم   برم یه 11400f بردارم

همونطور که میدونید ای سی بایوس مادربرد من تو گارانتی زیر پروگرام رفته و یه تنظیماتی داخل سیو بودن قبل از رفتن به گارانتی که با همون تنظیمات ای سی پروگرام شده و الان اون تنظیماتی که قبلا اعمال شده بودن به عنوان دیفالت میشناسه و فقط وقتی کلر کاموس میزنم تنظیمات درست میشن البته تا زمانی که نرم بایوس و سیو کنم که مجبورم برای راه اندازی سیستم این کارو بکنم

تنها راهش اینکه ای سی تعویض بشه که با گارانتی صحبت کردم گفتن تو ایران موجود نیست

با یه تعمیر کاری آشنا شدم گفت چندین سال پیش این مورد رو داشتم و به این صورت میتونم برات ردیف کنم  که اول باتری رو دربیارم و دو پین کلر کاموس رو اتصالی بدم وقتی که همه تنظیمات به حالت عادی برگشت قبل از اینکه تو بایوس سیو کنم از همونجا آخرین نسخه بایوس رو برات بزنم عین روز اول میشه

من به این شخص اعتماد کنم؟  اصلا همچین موردی وجود داشته؟   مادربرد به فنا نره؟

درود

اگر واقعا بیوس پروگرام شده ،  پس همه تنظیمات و دیتای قبلی از بین میره و. اینجوری نیست که از قبل چیزی داخلش بمونه.

احتمال داره فایل بیوسی که روش ریختن با مادربرد شما سازگار نباشه. یا شاید هم پروگرام نشده و الان مشکلی داره که نمیتونی تنظیمات اعمال کنی. پس باید بیوس پروگرام کنید. دوتا راه داره 1- با پروگرامر 2- از طریق نرم افزاری از طریق ویندوز یا بوت.

بعدشم فایل بیوس دیتای باینری است قابل ادیت نیست. البته شاید سازنده ابزاری برای اینکار ارایه داده باشه و با اون بشه کاری انجام داد. اونم باید سرچ کنید ببینید برای بیوس مادربرد شما همچین چیزی وجود داره یا نه.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، ali-0098 گفته است:

درود

اگر واقعا بیوس پروگرام شده ،  پس همه تنظیمات و دیتای قبلی از بین میره و. اینجوری نیست که از قبل چیزی داخلش بمونه.

احتمال داره فایل بیوسی که روش ریختن با مادربرد شما سازگار نباشه. یا شاید هم پروگرام نشده و الان مشکلی داره که نمیتونی تنظیمات اعمال کنی. پس باید بیوس پروگرام کنید. دوتا راه داره 1- با پروگرامر 2- از طریق نرم افزاری از طریق ویندوز یا بوت.

بعدشم فایل بیوس دیتای باینری است قابل ادیت نیست. البته شاید سازنده ابزاری برای اینکار ارایه داده باشه و با اون بشه کاری انجام داد. اونم باید سرچ کنید ببینید برای بیوس مادربرد شما همچین چیزی وجود داره یا نه.

بله پروگرام شده ولی مشکلی که هست من چند تا تغییر تو بایوس قبل از اینکه بره زیر پروگرام داده بودم داده بودم مثلا فرکانس رو روی 2400 فیکس کرده بودم و تایمینگ رو از 17 17 39 به 15 15 35 تغییر داده بودم که الان این تنظیمات به عنوان دیفالت شناخته میشن

روی ای سی رو چک کردم مشخصه هویه اینا خورده بهش

خودمم احتمال میدم فایلی که روش هست برای b360g نباشه چون یه جا دیدم زده h370 از اونجایی که سه مدل مادربرد b360g  b360f  h370f دقیقا یک نوع ای سی بایوس و خود بایوس استفاده شده تا جایی که وسایل همراهشون هم یکی هست این امکان وجود داره که فایلی که روی مادربرد هست برای h370f باشه؟

تنظیمات اصلی فقط برا لحظاتی که کلر کاموس میزنم نمایان میشن اون روشی که گفتم کلر کاموس زده بشه و قبل از اینکه سیو بشه مستقیم آخرین نسخه بایوس زده بشه جواب میده؟

این همون مورد هست که h370 زده شایدم اینجوریه من نمیدونم

@ali-0098

۲۰۲۱۱۲۲۵_۲۱۳۷۵۵.jpg

لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، AliMv گفته است:

این همون مورد هست که h370 زده شایدم اینجوریه من نمیدونم

@ali-0098

۲۰۲۱۱۲۲۵_۲۱۳۷۵۵.jpg

مدل دقیق مادربرد که روی شاسی مادربرد چاپ شده ملاک میباشد

بیوس هم باید برا پایه همون اطلاعات از سایت سازنده ماردبرد دانلود کنی و دوباره فلش کنید (فایلهایی که توی سایت سازنده است باید از طریق بوت یا محیط ویندوز انجام بدید این فایلها فکر نکنم برای پروگرامر باشه چون فایل مخصوص پروگرامر بصورت دامپ است و بیشتر از یک مادربرد سالم قبلا کپی گرفته شده است)

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

هم اکنون، ali-۰۰۹۸ گفته است:

مدل دقیق مادربرد که روی شاسی مادربرد چاپ شده ملاک میباشد

بیوس هم باید برا پایه همون اطلاعات از سایت سازنده ماردبرد دانلود کنی و دوباره فلش کنید (فایلهایی که توی سایت سازنده است باید اط طریق بوت یا محیط ویندوز انجام بدید این فایلها فکر نکنم برای پروگرامر باشه چون فایل مخصوص پروگرامر بصورا دماپ است و بیشتر از یک مادربرد سالم قبلا کپی گرفته شده است)

من قبلا با راهنمایی استاد آرمین @ARMIN از همون سایت سازنده یک ورژن پایین تر اومدم ولی فرقی به حالش نکرد نمیدونم تا چند ورژن میشه پایین اوردش ولی طبق گفته آقا آرمین تا جایی که فیرمور آپدیت نشده میشه پایین آوردش   چکار کنم؟  میدونم اگه به ورژن های خیلی قبل تر برگردم مشکلش حل میشه  تو چند تا فروم خارجی دیدم عین مشکل منو داشتن و چندین لول اومدن پایین و مشکلشون حل شد برا اونا اکثرا x570 بود      

لینک به دیدگاه

اون باری که بردی پروگرام کردن بعید واقعا اینکارو کرده باشه.  چون پروگرام کنی دیتای قبلی به کل حدف میشه. حالا اون فایل رو چکار کرده  که این شکلی شده یه اهل فن باید جواب بده. شما الان ببر پیش همون این قضیه رو بگو ببین چکار کرده . اگر لازمه تنظیمات درست رو بده به بایوس ولی ریستارت نکن .بگو همونکاری که قبلا با تنظیمات اشتباه سر بایوس اورده دوباره انجام بدن. دقیقا معکوس حرکت قبل. 

ایسی بایوس شما هم مگه ایراد داره ؟ ایسی سالمه فقط محتواش بهم ریخته. ته تهش باز شما میتونید از رو یه مادربرد خراب مشابه ایسی رو برداری بزاری رو این مادربرد. 

برای تست الان تنظیمات رسیت کنید نه تنظیمات دیفالت  این مادربرد و نه دیفالت اصلی . تنظیمات دیگری رو اعمال کنید بلکه  دیگه به f1 و برگشت به بایوس نیاز پیدا نکنه.

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، milad.azn گفته است:

اون باری که بردی پروگرام کردن بعید واقعا اینکارو کرده باشه.  چون پروگرام کنی دیتای قبلی به کل حدف میشه. حالا اون فایل رو چکار کرده  که این شکلی شده یه اهل فن باید جواب بده. شما الان ببر پیش همون این قضیه رو بگو ببین چکار کرده . اگر لازمه تنظیمات درست رو بده به بایوس ولی ریستارت نکن .بگو همونکاری که قبلا با تنظیمات اشتباه سر بایوس اورده دوباره انجام بدن. دقیقا معکوس حرکت قبل. 

ایسی بایوس شما هم مگه ایراد داره ؟ ایسی سالمه فقط محتواش بهم ریخته. ته تهش باز شما میتونید از رو یه مادربرد خراب مشابه ایسی رو برداری بزاری رو این مادربرد. 

برای تست الان تنظیمات رسیت کنید نه تنظیمات دیفالت  این مادربرد و نه دیفالت اصلی . تنظیمات دیگری رو اعمال کنید بلکه  دیگه به f1 و برگشت به بایوس نیاز پیدا نکنه.

گارانتی حامی پروگرام کردن

مگه قبول میکنن؟  چند بار رفتم برد رو میگیرن میگن سالمه مشکلی نیست بفرمایید و تمام

بله فعلا رفتم فرکانس رو گذاشتم رو 2133 و تایمینگ رو روی 17 17 39   راستی یه چیز یادم رفت بگم نامردا مثل اینکه هاردشون mbr بوده رفتن یه تنظیماتی تو csm زدن که بعد از دیفالت کردن از حالت uefi خارج میشه و مجبورم برم یه کارایی کنم تا دوباره به uefi برگرده و هارد gpt رو قبول کنه

منظورتون رو از ریست نفهمیدم  ببخشید میشه یکمی بیشتر توضیح بدین؟

میتونم ببرم بیرون جای دیگه بهش پروگرام بزنن؟ یا فقط گارانتی میتونه؟  یه نفر تو تایپک قبلی گفته بود که قفل سخت افزاری دارن و فقط گارانتی میتونه پروگرام کنه

ویرایش شده توسط AliMv
لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، AliMv گفته است:

گارانتی حامی پروگرام کردن

مگه قبول میکنن؟  چند بار رفتم برد رو میگیرن میگن سالمه مشکلی نیست بفرمایید و تمام

بله فعلا رفتم فرکانس رو گذاشتم رو 2133 و تایمینگ رو روی 17 17 39   راستی یه چیز یادم رفت بگم نامردا مثل اینکه هاردشون mbr بوده رفتن یه تنظیماتی تو csm زدن که بعد از دیفالت کردن از حالت uefi خارج میشه و مجبورم برم یه کارایی کنم تا دوباره به uefi برگرده و هارد gpt رو قبول کنه

منظورتون رو از ریست نفهمیدم میشه ببخشید میشه یکمی بیشتر توضیح بدین؟

منظورم  رو یه تنظیماتی بزارید که  بشه باهاش سر کرد بدون کرش و ...

اگر فلش میکردن نباید اثری از فایل و تنظیمات قبلی شما میموند. احتمالا از همون کپی گرفتن و مجدد همونو فلش زدن. این قضیه  بایوس پروگرام کردن مثل فرمت کردن فلش مموری و ریختن دیتا توشه.

اگر گارانتی گردن نمیگیره مجبورید ازاد هزینه کنید.درسته یه سری سخت افزار ها کمیابن ولی قطعا بین  اهل فنش پیدا میشه.

من خودم لپتاپم بایوس پروند  بردم  با اینکه خیلی مدلش کم بود با 4 تا تماس و پرس و جو بالاخره فایلش پیدا شد. 

به شخصه به نظرم خارج از گارانتی برید دنبال اصلاحش.

لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، milad.azn گفته است:

منظورم  رو یه تنظیماتی بزارید که  بشه باهاش سر کرد بدون کرش و ...

اگر فلش میکردن نباید اثری از فایل و تنظیمات قبلی شما میموند. احتمالا از همون کپی گرفتن و مجدد همونو فلش زدن. این قضیه  بایوس پروگرام کردن مثل فرمت کردن فلش مموری و ریختن دیتا توشه.

اگر گارانتی گردن نمیگیره مجبورید ازاد هزینه کنید.درسته یه سری سخت افزار ها کمیابن ولی قطعا بین  اهل فنش پیدا میشه.

من خودم لپتاپم بایوس پروند  بردم  با اینکه خیلی مدلش کم بود با 4 تا تماس و پرس و جو بالاخره فایلش پیدا شد. 

به شخصه به نظرم خارج از گارانتی برید دنبال اصلاحش.

بله فکر کنم همون فایل رو زدن متاسفانه         ظاهرا باید بیوفتم دنبال تعمیرکار که پروگرامر داشته باشه و بتونه پروگرام بکنه  یه سوال  با پروگرام میشه به نسخه های خیلی قبل تر برگشت؟ اون ورژن ها از این باگ ها نداشتن

فقط من برای فایل پروگرام باید چکار کنم؟

منتظر باشم یکی پیدا بشه از مادربرد اون کپی بگیرم ببرم بدم رو این بزنن؟ یا تو سایت ها پیدا میشه؟

لینک به دیدگاه

۴۳ دقیقه قبل، AliMv گفته است:

بله فکر کنم همون فایل رو زدن متاسفانه         ظاهرا باید بیوفتم دنبال تعمیرکار که پروگرامر داشته باشه و بتونه پروگرام بکنه  یه سوال  با پروگرام میشه به نسخه های خیلی قبل تر برگشت؟ اون ورژن ها از این باگ ها نداشتن

فقط من برای فایل پروگرام باید چکار کنم؟

منتظر باشم یکی پیدا بشه از مادربرد اون کپی بگیرم ببرم بدم رو این بزنن؟ یا تو سایت ها پیدا میشه؟

مادربرد رو ببر  مشکلش رو بگو . نیاز نیست کاری کنی. خود تعمیرکار اگه بلد کار باشه خودش پیدا میکنه فایلش رو . به هر ورژنی میتونید برگردید هیچ مشکلی نداره .

لینک به دیدگاه

یه مسله به ذهنم رسید:

احتمالا فایلی که رو مادر برد شما پروگرام کردن مال سیستم شما نبوده به خاطر همین است که الان هم نرم افزاری داری ابدیت میکنی تاثیری نداره. پس باید فایل دامپ همین مدل مادر برد باشه تا پروگرام سخت افزاری بشه تا همه چیز درست بشه.

بگرد دنبال تعمیرکاری که فایل دامپ مادربرد شما رو داشته باشه. اگر داشت اونوقت مادربرد بده دستش. توی نت هم نگرد هرچی پیدا کنی فایل های ابدیت نرم افزاری است.

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، AliMv گفته است:

میدونم اگه به ورژن های خیلی قبل تر برگردم مشکلش حل میشه

برادر با مسئولیت خودت بکن دیگه. من تا یه جایی میتونم راهنمایی بدم که safe باشه. از یک مرحله ای به بعد با خودتونه عزیز.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...