رفتن به مطلب

مشکل با تنظیم xmp و بورد asus p8z77-v

Recommended Posts

با سلام به همه دوستان و اساتید

چند وقتی هست که یه سیستم برپایه چیپz77 و cpu Ivybridghe اسمبل کردم (مشخصات کامل سیستم در امضا هست) همونطور که می دونید به صورت دیفالت رم باس 1600 روی 1333 کار می کنه اما با فعال کردن گزینه xmp رم در فرکانس اصلی خودش یعنی 1600 باید کار کنه و این گزینه در منوی بایوس در این مسیر وجود داره.

Avanced mode

Ai tweaker ==> Ai Overclock Tune ==> XMP

اما وقتی به این قسمت رفتم گزینه xmp ندیدم این هم اسکیرین شات از بایوس و مدل دقیق رم مورد استفاده بنده

سوال من از دوستانی هست که دقیقا همین بورد را دارن آیا آنها گزینه xmp را در این قسمت می بینن؟ و کسی تا حالا با این مشکل برخورده؟

در ضمن بایوس را هم آپدیت کردم.

یه شات از کاتالوگ مادربورد را هم می زارم که نشون می ده این منو در این بورد وجود داره و در همین قسمت هست.

post-8090-0-23718600-1341758675_thumb.jpg

post-8090-0-61013500-1341758704_thumb.png

post-8090-0-45644300-1341759249_thumb.png

ویرایش شده توسط Cyrus-the-great
لینک به دیدگاه

سلام مادر برد من زد77وی پرو هست ولی فکر نکنم تو بایوسش فرقی داشته باشه الان چک میکنم جوابشو میدم

لینک به دیدگاه

دوباره سلام عزیز این عکسها از بایوس مادر برد من است موفق باشید

post-5898-0-30686300-1341760817_thumb.jpg

post-5898-0-56774400-1341760972_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

:D

یاد زمانی افتادم که دنبال cpu level up تو Turbo V EVO میگشتم!

ایسوس نمیدونم این دفترچه هارو برای چی میزاره تو کارتن بورداش

بعدا متوجه شدم که این گزینه روی سی پی یو های غیر بلک غیر فعال میشه

شمام یه کم بگیردی احتمالا به این نتیجه میرسی که بورد با این مدل رم مشکل داره(البته این یه حدسه)

یا ....

یا اگه اجازه میده بایوس بورد رو با مدل قبلی عوض کن ببین حل میشه یا نه،چون تازگی ها مشکلاتی زیادی دیدم که دوستان با بایوس های ایسوس داشتن

شاید اینم از همون موارده!

ویرایش شده توسط amin69r
لینک به دیدگاه

ممنون دوستان، طبق دفترچه راهنما باید این گزینه رو داشته باشه، اما نمی دونم چرا نداره؟!!!!؟ خلاصه یکم کلافه هستم. الان که خودم دارم می گردم ببینم به چه نتیجه ای می رسم. :(

لینک به دیدگاه

سلام . من میگم شما یه رم دیگه بذار رو سیستم و امتحان کن . رم 1600 به بالا باشه . ببین میاد . شاید مشکل از رم باشه .

لینک به دیدگاه

والا رم دیگه ای در حال حاضر در دسترس ندارم متاسفانه حالا ببینم فردا می تونم قرض کنم از کسی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز شما 4تا از این رم رو گرفتید؟

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820104261

اگه درسته؟

خوب من واست یه خبر بد دارم, اونم اینه که این رمها xmp رو ساپورت نمیکنن...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببین میتونی دستی فرکانس رم رو مشخص کنی؟

لینک به دیدگاه

عزیز شما 4تا از این رم رو گرفتید؟

http://www.newegg.co...N82E16820104261

اگه درسته؟

خوب من واست یه خبر بد دارم, اونم اینه که این رمها xmp رو ساپورت نمیکنن...

والا من فکر می کردم تمام رمهای هایپر ایکس xmp ساپورت می کنند. حالا شما از کجا می گید که ساپورت نمی کنند؟!! :(

البته خودمم هم کم کم دارم به همین نتیجه می رسم.

لینک به دیدگاه

ببین میتونی دستی فرکانس رم رو مشخص کنی؟

آره الان دستی گذاشتمش روی 1600 داره هم کار می کنه اما ولتاژ را نمی دونم چیکار کنم اونم بگذارم روی 1.65؟ مشکلی پیش نمیاد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا من فکر می کردم تمام رمهای هایپر ایکس xmp ساپورت می کنند. حالا شما از کجا می گید که ساپورت نمی کنند؟!! :(

البته خودمم هم کم کم دارم به همین نتیجه می رسم.

والله تو سایت سازنده و همین صفحه ای که گذاشتم نوشته...

آره الان دستی گذاشتمش روی 1600 داره هم کار می کنه اما ولتاژ را نمی دونم چیکار کنم اونم بگذارم روی 1.65؟ مشکلی پیش نمیاد؟

خوب تو سایتشون که زده روی باس 1600 روی ولتاژ 1.65 کار میکنه...

اینو دیگه باید از اساتید بپرسی ولی بابت ولتاژ میتونی تست کنی که آیا رم stable هست یا نه...

لینک به دیدگاه

این توضیحیه که تو سایتش در مورد XMP نوشته :

Compatible with Intel XMP auto-overclocking function (available with selected models) and Core i3 processors

لینک به دیدگاه

این توضیحیه که تو سایتش در مورد XMP نوشته :

Compatible with Intel XMP auto-overclocking function (available with selected models) and Core i3 processors

آره اینم خودم ددیم اما باورم نمی شد که چجوری می شه فقط با i3 فعال می شه؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در کل دیگه باهاش کنار آمدم یا باید رم هام را عوض کنم یا با همین کنار بیام که خیلی هم بد نیست.

لینک به دیدگاه

فکر نمیکنم فقط با i3 منظورش باشه . نوشته و i3 . یعنی مدلهای دیگه ای هم هستن . آدم تو کار اینها میمونه . مثل آدم درست کنید دیگه . شرایط میذارن برای قطعات همش .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا چه اصراری دارید حتما xmp فعال باشه ؟ به راحتی میتونید همون پارامتر ها رو دستی ست کنید و حتی بهترش رو ست کنید. هیچ فرقی نداره! من هیچ وقت از xmp استفاده نمیکنم. دستی ست کردن یه لذت دیگه داره :lol:

لینک به دیدگاه

به هر حال هر چی که هست واسه من خیلی غیر منطقی هست که مشکل از مادربورد باشه یعنی فقط همین یه دونه منو دیده نشه!!!! به نظر خودم هم مشکل از همین رمهای مسخره هست که حالا به هر دلیلی xmp با این قطعات فعال نیست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مثلا همین رم خودم xmp داره رو 1600 و CL 9-9-9

ولی خودم ست کردمش داره رو 2350 و CL 10-14-14 کار میکنه! کاملا هم پایدار و بدون مشکل همه تست ها رو هم پاس میکنه.

لینک به دیدگاه

حالا چه اصراری دارید حتما xmp فعال باشه ؟ به راحتی میتونید همون پارامتر ها رو دستی ست کنید و حتی بهترش رو ست کنید. هیچ فرقی نداره! من هیچ وقت از xmp استفاده نمیکنم. دستی ست کردن یه لذت دیگه داره :lol:

کاملا باهات موافقم اما فقط دنبال این بودم بدونم چه دلیلی داره که فعال نیست وگرنه الان داره روی 1600 کار می کنه مشکلی هم نیست. این سوالات و سرچها جهت رفع کنجکاوی بود فقط.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به هر حال هر چی که هست واسه من خیلی غیر منطقی هست که مشکل از مادربورد باشه یعنی فقط همین یه دونه منو دیده نشه!!!! به نظر خودم هم مشکل از همین رمهای مسخره هست که حالا به هر دلیلی xmp با این قطعات فعال نیست.

شما رم ها رو در بیار تک تک بذار رو مین بورد و تست کن ببین فرقی میکنه یا نه. شاید هم درست جا نرفتن

لینک به دیدگاه

شما رم ها رو در بیار تک تک بذار رو مین بورد و تست کن ببین فرقی میکنه یا نه. شاید هم درست جا نرفتن

این کار را هم کردم اما باز هم همون طوری بود.

لینک به دیدگاه

بهمن جان کلا من خاطره خوشی از سیستم ناپایدار و دستکاری های اینطوری ندارم واسه همین از اورکلاک و این چنین کارها دوری می کنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مثلا همین رم خودم xmp داره رو 1600 و CL 9-9-9

ولی خودم ست کردمش داره رو 2350 و CL 10-14-14 کار میکنه! کاملا هم پایدار و بدون مشکل همه تست ها رو هم پاس میکنه.

عزیز رمهات چی هستن؟

2350؟؟؟؟ :wacko:

حالا cpu شما چی هست؟

آیا واقعا افزایش پرفورمنس هم دارید؟

چون خود من تو گرفتن رم موندم دارم میپرسم عزیز... ^_^

میخواستم gskill low voltage sniper بگیرم که یکی از دوستان گفت آنچنان اورکلاک نمیشه... :(

الان هم مشکل همین آقا سیروس رو شاید داشته باشم با این بردی که دارم هیچ کدام از سریالهایی که از gskill تو فروشگاه میبینم تو ساپورت مین نیستش!!!!! :(

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

عزیز رمهات چی هستن؟

2350؟؟؟؟ :wacko:

حالا cpu شما چی هست؟

آیا واقعا افزایش پرفورمنس هم دارید؟

چون خود من تو گرفتن رم موندم دارم میپرسم عزیز... ^_^

میخواستم gskill low voltage sniper بگیرم که یکی از دوستان گفت آنچنان اورکلاک نمیشه... :(

الان هم مشکل همین آقا سیروس رو شاید داشته باشم با این بردی که دارم هیچ کدام از سریالهایی که از gskill تو فروشگاه میبینم تو ساپورت مین نیستش!!!!! :(

دوست من مدل دقیق رم توی پست اول ازش اسکیرین شات گرفتم، قطعه هم توی امضام هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من مدل دقیق رم توی پست اول ازش اسکیرین شات گرفتم، قطعه هم توی امضام هست.

عزیز منظورم شما نبودید... :blink:

ولی شما هم زیاد خودتو ناراحت نکن, به قول دوستمون بیخیال xmp شو...

مشکل ساپورت رم بوده که سیستمت الان داره کار میکنه بدون مشکل... ;)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...