رفتن به مطلب

مسابقه این دوره در مورد اورکلاک

Recommended Posts

با سلام به همه دوستان

ما بعد از مدتی میخواستیم با مشورت شما عزیزان یک مسابقه دیگه طبق روال همیشه ترتیب بدیم که ایندفعه میخوایم بریم سراغ اورکلاک .

حالا من از شما میخوام نظرهاتون رو در این زمینه بفرمایید که این مسابقه به چه نحو و چه طور برگزار بشه و اصلا بهترین راه برای اجرای چنین مسابقه ای چیه ؟

بر طبق نظرهای شما ما تصمیم نهایی رو با مدیران انجمن میگیریم .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام حسینی جان مام مشتاقیم بچه های فعال سایت همه جمع بشن در یه جایی ! هم جنبه آشنایی باشه هم جنبه کاری ! جاش مهمه!؟ ما که خیلی مشتاقیم دوستان چطور؟ هم جنبه آشنایی باشه هم جنبه کاری هان؟منتظر نظراتتون هستیم

موفق و موید باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

حسین جان ما فکر کردیم اگر همه رو اینجا دعوت کنیم خیلی از اعضای فروم بچه های شهرستان هستند و امکان اومدنشون خیلی کم و سخته . ما که از خدامونه اینجا همه رو دعوت کنیم و اگر دوستان قریب به اتفاق بگن مسابقه در اینجا بر گذار بشه من انجام وظیفه میکنم .

ولی نظر من اینه که یه کاری کنیم که بشه هر کسی این مسابقه رو با سیستم خونگیه خودش انجام بده خیلی بهتر میشه . البته این نظر منه . اگر سایر دوستان نظری دارن بگن که ما بعد از نظرسنجی با رای شما پیش میریم و مسابقه رو برگذار میکنیم .

نحوه مسابقه و روشش رو شما بگید .

لینک به دیدگاه

بسلام سعید جان والا من ایده ای ندارم چی بگم!!! دوستان بیایند یه نظری بدهند ببینیم جریان چی میشه!

موفق و موید باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

نميشه .... به نظرم اين مسابقه بايد در شرايط يكسان انجام بشه ..... اينكه هر كي با سيستم خونگيش شركت كنه زياد منطقي به نظر نمياد ..... بايد يه فكر ديگه اي كرد !!!!؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام بر همه دوستان گل

بخصوص سعید خان

سعید جان به نظر من برگزاری مسابقه اورکلاک بدون داشتن مقدمات و اطلاعات کافی فایده ایی ندارد، و

در ضمن بهتر است عملی باشد تا تئوری.

من پیشنهادی دارم:

عده ایی در سایت که دانش اینکار را دارند در یک گروه یوزری به نام تیم اورکلاک قرار بگیرند و مثلا تا تاریخ

نمایشگاه رایانه هر سال این گروه مقالات را قرار بدهد اما در کنارش با همکاری تیم لیون در محل دفتر هر

ماه توسط تیم سخت افزاری شما یک سیستم برای اورکلاک آماده شود و بصورت آموزشی این فیلم از

روند اورکلاک تهیه گردد و همراه مقالات در سایت قرارگیرد.

در تاریخ نمایشگاه هم که قرار است مسابقه برگزار شود، میتوان دو گونه مسابقه برگزار کرد:

1- تئوری و تحت وب

2- عملی

لینک به دیدگاه

سلام بر همه دوستان گل

بخصوص سعید خان

سعید جان به نظر من برگزاری مسابقه اورکلاک بدون داشتن مقدمات و اطلاعات کافی فایده ایی ندارد، و

در ضمن بهتر است عملی باشد تا تئوری.

من پیشنهادی دارم:

عده ایی در سایت که دانش اینکار را دارند در یک گروه یوزری به نام تیم اورکلاک قرار بگیرند و مثلا تا تاریخ

نمایشگاه رایانه هر سال این گروه مقالات را قرار بدهد اما در کنارش با همکاری تیم لیون در محل دفتر هر

ماه توسط تیم سخت افزاری شما یک سیستم برای اورکلاک آماده شود و بصورت آموزشی این فیلم از

روند اورکلاک تهیه گردد و همراه مقالات در سایت قرارگیرد.

در تاریخ نمایشگاه هم که قرار است مسابقه برگزار شود، میتوان دو گونه مسابقه برگزار کرد:

1- تئوری و تحت وب

2- عملی

درود

خوب پیشنهاد بدی نیست فقط میشه در مورد اون دو مورد بیشتر توضیح بدید . ؟

لینک به دیدگاه

نميشه .... به نظرم اين مسابقه بايد در شرايط يكسان انجام بشه ..... اينكه هر كي با سيستم خونگيش شركت كنه زياد منطقي به نظر نمياد ..... بايد يه فكر ديگه اي كرد !!!!؟؟؟؟؟؟

درود

خوب به نظر بنده هم درست نیست که هر شخصی بخواهد با سیستم خودش اورکلاک رو انجام بده و بر این مبنا برنده رو تعین کرد. دلیل این موضوع هم این هست که اگر از قضیه تجربه و دانش اورکلاکر در زمینه اورکلاک بگذریم بحث امکانات کمکی و قابلیت های سخت افزاری سیستم برای اورکلاک به وجود میاد که ممکنه شخصی به این امکانات دسترسی داشته باشه و شخص دیگری هم نداشته باشه .مثلا ممکنه یک نفر بخواهد عایق بندی انجام بده و از نیتروژن مایع استفاده کنه و حسابی پردازنده رو اور کنه ولی بقیه افراد به چنین امکاناتی دسترسی نداشته باشن :D یا مثلا واتر کولینگ یا هر چیز دیگه

IMG_6180.jpg

IMG_6226.jpg

uk.jpg

از طرفی برای دوستانی که ساکن شهرستان هستند ممکنه امکان اینکه به تهران سفر کنند مقداری سخت یا امکانپذیر نباشه.

بنده فکر میکنم با توجه به اینکه هدف از برگزاری این مسابقه بالا بردن سطح اطلاعات کاربران هست بهتره یک مقاله جامع در زمینه دانش اورکلاک تهیه بشه و در اختیار همه شرکت کنندگان قرار بگیره و در پایان سولاتی از متن همین مقاله تهیه بشه و به قید قرعه به دوستانی که پاسخ درست میدهند جوایزی داده بشه و البته اگر 4 گزینه ای هم باشه که بهتر هست چون دیگه قضیه تعبیر و استنباط از اینکه کدام پاسخ کاملتر و بهتر هست پیش نمیاد.

لینک به دیدگاه

جناب حسینی اگه توتهران برگزار بشه خیلی بهتره ودر ضمن بهتر است عملی باشد وشرایط یکسان برگزارشود

لینک به دیدگاه

خوب پیشنهاد خوبیه اقای خسروی و من هم یک نظری میدم ببییند میشه ؟

مسابقه رو اینطور برگذار میکنیم خیلی سادست :

مثلا هر کسی سیستمی که داره توی خونه اگه بتونه درصد بیشتری اورکلاک کنه با بیشترین تغییر و اور انتخاب میشه . مثلا امکان داره با یک سیستم سلرون این کار بکنه و حدود 30 درصد افزایش قدرت بده و یکی با Q6600 هم نتونه چنین کاری بکنه . پس ما میایم مقدار درصد اورکلاک رو در نظر میگیریم . چون من واقعا دوست دارم بچه های شهرستان هم که واقعا حقشونه که در این شرکت کنن بتونن سهمی داشته باشن .

نظرتون رو بفرمایید .

لینک به دیدگاه

درود

جناب حسینی پیشنهاد بدی نیست ولی باز توی این قضیه هم مثلا شخصی که مادربرد حرفه ای تر یا کولینگ بهتری داره بیشتر میتونه اور کنه که این قضیه هم قابل کنترل نیست برای ما که چه کسی از وسایل کمکی استفاده کرده یا مثلا با همون فن استوک اور کرده.

لینک به دیدگاه

درود

جناب حسینی پیشنهاد بدی نیست ولی باز توی این قضیه هم مثلا شخصی که مادربرد حرفه ای تر یا کولینگ بهتری داره بیشتر میتونه اور کنه که این قضیه هم قابل کنترل نیست برای ما که چه کسی از وسایل کمکی استفاده کرده یا مثلا با همون فن استوک اور کرده.

خوب درسته صحبتهاتون ولی من کسی رو میشناسم که CPU 430 celeron intel رو فرکانسش رو دقیقا دو برابر کرده بود بدونه امکانات .

من این نظر رو بر این مبنا دادم که هر کسی با سیستم معمولی خونگیشو هم بتونه اور کنه و افزایش قدرت بده . بازم دوست دارم که نظر همه دوستان رو ببنیم که چیه و بر طبق اون با شما انتخاب میکنیم که چه کار کنیم .

ممنونم

لینک به دیدگاه

سلام من حرف mr pc رو کاملآ قبول دارم بحث تست 4 جوابیو!!!!

لینک به دیدگاه

جالب بود .

حالا جناب حسینی بعداً با چه نرم افزاری میخواید مشخص کنید که کدوم پردازنده بیشتر اور شده . من خودم 2 تا سیستم دارم یکیش 1.8 فول هستش یکی 3 . 2ئگ کش من اولی رو تا 2.4 هم رسوندم . شاید بیشتر هم بره . اما دومی رو هر کار کردم به بیشتر از 3.4 نرسیدم . راستش آدم یه خورده میترسه . چون اینجور چیزا عین میضیه هرچقدر جلوتر میری دلت میخواد بیشتر اور کنی . البته از طرفی هم ما چیزی زیادی بلد نیستیم و احتیاج به یه آموزش حرفه ای داریم . به نظر من خیلی عالی تر میشه اگه قبلش یه حلی برای بحث در این مورد ایجاد بشه و کسایی که خیلی حرفه ای هستند بیه رو راهنمایی کنن . اینطوری علاوه بر جنبه مسابقه جنبه آموزشی اش هم ارزش بالایی برای کاربران فروم پیدا میکنه .

ممنون و خدا نگهدار

لینک به دیدگاه

جالب بود .

حالا جناب حسینی بعداً با چه نرم افزاری میخواید مشخص کنید که کدوم پردازنده بیشتر اور شده .

درود

دوست عزیز بهترین نرم افزار برای تعین اینکه چه مقدار پردازنده اور شده cpu z هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...