رفتن به مطلب

مشکل کرش کردن کارت گرافیک ۳۰۷۰ تاف گیمینگ ایسوز مدل اورکلاک شرکتی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

۴۲ دقیقه قبل، milad-over گفته است:

تو سایت بری مدل مادربوردت رو بزنی اونجا گزینه Specification بزنی مشخصات مادربوردت میاره میتونی لیست رمهایی که با مادربرد همخوانی داره رو دانلود کنی

2.jpg

99%  رم ها الان سازگاری دارن با همه سیستم ها . درحالی که دیتاشیت توی سایت خیلی خیلی محدوده. 

4 ساعت قبل، ahmadbararian گفته است:

من منظور شما رو متوجه نشدم. "از رو ساپورت مادربورد رم مناسبش رو گرفتم" اینو نفهمیدم. منظورتون برند مناسب با مادربورد هست یا مشخصات رم مناسب با مادربورد؟

مادربورد من z590p هست و مشخصات رمم هم اینه:

2x8gb dual channel 3000 mhz cl16

اگه منظورتون مشخصات رم هست این مشخصات رو مادربورد ساپورت میکنه و مشکلی نداره.

اگر گرافیک رو گرفتید رو سیستم دیگه چک کنید. الکی این همه  چاره جویی نکنید .  رم ها و گراف رو سیستم دیگه چک کنید.  بایوس رو هم اپدیت کنید. بجز چک کردن رم ها و سایر قطعات رو سیستم دیگه راه حل جادویی دیگه ای نداره برای پیدا کردن  مشکل. 

لینک به دیدگاه

این مشکل اگر نرم افزاری نباشه سخت افزاری ارتباط بین سی پی یو و کنترل مادربرد و گرافیک مشکل داره چون ادرس دهی در ارور روی فایل درایور گرافیک هست nvwgf2umx.dll

یک مشکل میتونه باشه اگر گرافیک تست شده مشکل نداشته میتونه از سی پی یو یا سوکت سی پی یو باشه چک کنید همه پینهای سوکت سی پی یو سالم سالم باشه !!!!! چون پینها سی پی یو جز ولتاژ غیره خیلیها برای ادرس دهی رم و گرافیک و غیره هستند اگر پین ادرس دهی پی سی ای اسپرس (گرافیک) مشکل داشته باشه سیستم بدون مشکل کار میکنه اما موقع استفاده از ادرس های دیتا گرافیک بعد نصب درایور مشکلات شروع میشه 

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، mahdix3 گفته است:

این مشکل اگر نرم افزاری نباشه سخت افزاری ارتباط بین سی پی یو و کنترل مادربرد و گرافیک مشکل داره چون ادرس دهی در ارور روی فایل درایور گرافیک هست nvwgf2umx.dll

یک مشکل میتونه باشه اگر گرافیک تست شده مشکل نداشته میتونه از سی پی یو یا سوکت سی پی یو باشه چک کنید همه پینهای سوکت سی پی یو سالم سالم باشه !!!!! چون پینها سی پی یو جز ولتاژ غیره خیلیها برای ادرس دهی رم و گرافیک و غیره هستند اگر پین ادرس دهی پی سی ای اسپرس (گرافیک) مشکل داشته باشه سیستم بدون مشکل کار میکنه اما موقع استفاده از ادرس های دیتا گرافیک بعد نصب درایور مشکلات شروع میشه 

خب حالا چطور بفهمم پینها سالمن؟ همینطوری از روی ظاهرش میشه فهمید یا راه دیگه ای داره؟

10 ساعت قبل، milad.azn گفته است:

99%  رم ها الان سازگاری دارن با همه سیستم ها . درحالی که دیتاشیت توی سایت خیلی خیلی محدوده. 

اگر گرافیک رو گرفتید رو سیستم دیگه چک کنید. الکی این همه  چاره جویی نکنید .  رم ها و گراف رو سیستم دیگه چک کنید.  بایوس رو هم اپدیت کنید. بجز چک کردن رم ها و سایر قطعات رو سیستم دیگه راه حل جادویی دیگه ای نداره برای پیدا کردن  مشکل. 

فعلا یکی یکی دارم تست میکنم ببینم چی میشه. میخوام بدونم دقیقا مشکل از چه چیزایی میتونه باشه که همه رو تست کنم. فعلا که رمها رو تست کردم مشکلی نداشتن کارت گرافیک هم به زودی معلوم میشه مشکل داره یا نه چون فرستادم گارانتی که اگه مشکل داشته باشه خودشون تشخیص بدن. بایوس مادربورد رو هم اوکی کردم. نهایتا اگه کارت گرافیک مشکلی نداشته باشه باید رمها رو عوض کنم ببینم مشکل حل میشه یا نه. ولی اگه حل نشد احتمالش هست مادربورد ایراد داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

۷ ساعت قبل، ahmadbararian گفته است:

خب حالا چطور بفهمم پینها سالمن؟ همینطوری از روی ظاهرش میشه فهمید یا راه دیگه ای داره؟

فعلا یکی یکی دارم تست میکنم ببینم چی میشه. میخوام بدونم دقیقا مشکل از چه چیزایی میتونه باشه که همه رو تست کنم. فعلا که رمها رو تست کردم مشکلی نداشتن کارت گرافیک هم به زودی معلوم میشه مشکل داره یا نه چون فرستادم گارانتی که اگه مشکل داشته باشه خودشون تشخیص بدن. بایوس مادربورد رو هم اوکی کردم. نهایتا اگه کارت گرافیک مشکلی نداشته باشه باید رمها رو عوض کنم ببینم مشکل حل میشه یا نه. ولی اگه حل نشد احتمالش هست مادربورد ایراد داشته باشه؟

بله سی پی در بیارید سوکت سی پی با دقت بررسی کنید ببنید پینی کج یا شکسته نیست روی ظاهرشون میشه متوجه شد 

چون پینهای سوکتهای اینتل بسیار حساس با  کمی بی دقتی امکان کج شدن وجود داره 

کلا شما باید تست پله پله انجام بدهید 

اول ظاهر قطعات اگر مشکلی نبود تست تعویض قطعات.  رم بعد سی پی یو بعد گرافیک بعد مادربرد  ... تا مشکل پیدا بشه 

رو هوا نمیشه بررسی کرد

لینک به دیدگاه

۴۸ دقیقه قبل، mahdix۳ گفته است:

بله سی پی در بیارید سوکت سی پی با دقت بررسی کنید ببنید پینی کج یا شکسته نیست روی ظاهرشون میشه متوجه شد 

چون پینهای سوکتهای اینتل بسیار حساس با  کمی بی دقتی امکان کج شدن وجود داره 

کلا شما باید تست پله پله انجام بدهید 

اول ظاهر قطعات اگر مشکلی نبود تست تعویض قطعات.  رم بعد سی پی یو بعد گرافیک بعد مادربرد  ... تا مشکل پیدا بشه 

رو هوا نمیشه بررسی کرد

راستی بد نیست اینم بگم که من چند تا بازی سبکتر نصب کردم و بدون کارت گ افیک با همون گرافیک آن بورد سی پی یو اجرا میشن بدون هیچ مشکلی. اگه خود سی پی یو یا پینهای مادربورد مشکل داشته باشن با نرم افزارهایی که به سی پی یو استرس وارد میکنن معلوم نمیشه؟

لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، ahmadbararian گفته است:

یکمی ادمو پیر میکنه اینکارا. سیستم منم هر هفته دوهفته نیم ثانیه لگ میزنه همه قطعاتم چک کردم راه حل  یا مشکل رو پیدا نکردم هنوز. 

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، ahmadbararian گفته است:

راستی بد نیست اینم بگم که من چند تا بازی سبکتر نصب کردم و بدون کارت گ افیک با همون گرافیک آن بورد سی پی یو اجرا میشن بدون هیچ مشکلی. اگه خود سی پی یو یا پینهای مادربورد مشکل داشته باشن با نرم افزارهایی که به سی پی یو استرس وارد میکنن معلوم نمیشه؟

با استرس وارد کردن مشکل حل نمیشه استرس بیشتر برای دما و کارکرد غیر نرمال هست مثل اورکلاک ...

کلا ادرس های گرافیک داخلی با پورت پی سی ای اسپرس برای گرافیک فرق میکنه یعنی ارتباط متفاوت هست 

کار بنده برنامه نویسی و توسعه رابط نرم افزار و سخت افزار هست یا همان سفت افزار firmware (bios) برای بردهای الکتریکی از تلویزیون تا انواع گجتها 

برای همین کارکرد مادربرد سی پی و غیره کاملا مشرف هستم البته بدون ادعا عرض کردم 

ویرایش شده توسط mahdix3
لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، mahdix۳ گفته است:

دوستان نکنین این راهنمایی ها رو. اگر چنین مشکلاتی از جهت پایه cpu وجود میداشت باید وضع سیستم خیلی بدتر از چیزی میبود که ایشون ترسیم کرده.

ایشون بدون گرافیک سیستمتش مشکل نداشته، با گرافیک مشکل داره. همین.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

دوستان نکنین این راهنمایی ها رو. اگر چنین مشکلاتی از جهت پایه cpu وجود میداشت باید وضع سیستم خیلی بدتر از چیزی میبود که ایشون ترسیم کرده.

ایشون بدون گرافیک سیستمتش مشکل نداشته، با گرافیک مشکل داره. همین.

سلام

نخیر دوست عزیز اینجوری نیست 

پینها سی پی یو هر کدام کار متفاوت انجام میدن از پینهای ولتاژ تا انواع دیتا و اینتراپت و غیره 

امکان داره چندین پین مشکل دار بشه باز سیستم بصورت عادی کار کنه 

مثال پینهای دیتا پارالل اکثرآ 8 یا 16 یا 32 ... مثلا برای رم و پی سی ای اکسپرس کارای دارند هر چقدر سرعت و دیتا بیشتر میشه پینها اضافه تر میشه در مدلهای و ورژنهای پی سی ای این موضوع را میبینید

مثلا امکان داره پینهای دیتا روی سی پی یو  که ارتباط با  اسلات دوم رم دارند مشکل دار بشه و فقط اسلات دوم کار نکنه و بقیه بدون مشکل کار کنند 

بسیار مثالهای عجیب دوستان متخصص و تعمیر کارها دیده اند

گفتم پینهای سی پی چک کنند شاید پینهای دیتا پی سی ای اسپرس مخصوص گرافیک مشکل دار شده باشه 

گرافیک داخلی سی پی یو از نظر ارتباط  سی پی یو با پرت پی سی ای گرافیک فرق میکنه 

پس هر چیزی سر جای خودش هست و برای تست سیستم گفتم باید بصورت مرتب  و پله ای همه چی تست بشه تا مشکل برطرف بشه 

اینجا عکس از دیتا شیت سی پی یو قدیمی اینتل هست از نظر کارکرد مشابه جدید ترین سی پی یو ها هست  فقط تعداد پینها بسیار و سرعت و تکنولوژی سی پی یو جدید تر شده 

اما از نظر پینها جز سری جدید تعداد انها اضافه شده شبیه این عکس باز پینهای D دیتا هستند vcc ولتاژ تا  A انالوگ ..... 

هر کدام از پینهاِ D یا مجموع چندتاش برای قسمتی بکار میره مثلا ارتباط با رم یا گرافیک یا غیره

اگر یکی از پینهای دیتا معیوب باشه برای ارتباط با قسمتی باشه شما استفاده نمیکنید امکان داره بدون مشکل سیستم بالا بیاد 

اما اگر پینهای دیتا مثلا پی سی ای خراب باشه تو ادرس دهی یا خواندن نوشتن مشکل دار میشه

یک مثال جالب مثال کیفیت 1080p روی بازی استفاده میشه از نظر دیتا امکان داره 64 پین دیتا بکار رفته باشه و سیستم بدون مشکل کار کنه اما وقتی شما کیفیت روی 4k قرار میدهید بخاطر استفاده دیتا دو برابر 128 پین احتیاج برای نوشتن و خواندن دیتا 

برای این امکان داره پین خراب جز 128 پین استفاده 4k در سیستم پی سی ای گرافیک باشه در نتیجه شما مشکلی با 1080p در بازی ندارید اما وقتی سیستم رو 4k قرار میگیره سیستم ارور میده (اینجا امضا دیجیتال crc برای تشخیص دیتا درست هست نمیگنجه در اینجا صحبت درباره اش )

apph-f001.jpg

ویرایش شده توسط mahdix3
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، milad.azn گفته است:

یکمی ادمو پیر میکنه اینکارا. سیستم منم هر هفته دوهفته نیم ثانیه لگ میزنه همه قطعاتم چک کردم راه حل  یا مشکل رو پیدا نکردم هنوز. 

والا منم داغونم. له له شدم 🤣

4 ساعت قبل، mahdix3 گفته است:

سلام

نخیر دوست عزیز اینجوری نیست 

پینها سی پی یو هر کدام کار متفاوت انجام میدن از پینهای ولتاژ تا انواع دیتا و اینتراپت و غیره 

امکان داره چندین پین مشکل دار بشه باز سیستم بصورت عادی کار کنه 

مثال پینهای دیتا پارالل اکثرآ 8 یا 16 یا 32 ... مثلا برای رم و پی سی ای اکسپرس کارای دارند هر چقدر سرعت و دیتا بیشتر میشه پینها اضافه تر میشه در مدلهای و ورژنهای پی سی ای این موضوع را میبینید

مثلا امکان داره پینهای دیتا روی سی پی یو  که ارتباط با  اسلات دوم رم دارند مشکل دار بشه و فقط اسلات دوم کار نکنه و بقیه بدون مشکل کار کنند 

بسیار مثالهای عجیب دوستان متخصص و تعمیر کارها دیده اند

گفتم پینهای سی پی چک کنند شاید پینهای دیتا پی سی ای اسپرس مخصوص گرافیک مشکل دار شده باشه 

گرافیک داخلی سی پی یو از نظر ارتباط  سی پی یو با پرت پی سی ای گرافیک فرق میکنه 

پس هر چیزی سر جای خودش هست و برای تست سیستم گفتم باید بصورت مرتب  و پله ای همه چی تست بشه تا مشکل برطرف بشه 

اینجا عکس از دیتا شیت سی پی یو قدیمی اینتل هست از نظر کارکرد مشابه جدید ترین سی پی یو ها هست  فقط تعداد پینها بسیار و سرعت و تکنولوژی سی پی یو جدید تر شده 

اما از نظر پینها جز سری جدید تعداد انها اضافه شده شبیه این عکس باز پینهای D دیتا هستند vcc ولتاژ تا  A انالوگ ..... 

هر کدام از پینهاِ D یا مجموع چندتاش برای قسمتی بکار میره مثلا ارتباط با رم یا گرافیک یا غیره

اگر یکی از پینهای دیتا معیوب باشه برای ارتباط با قسمتی باشه شما استفاده نمیکنید امکان داره بدون مشکل سیستم بالا بیاد 

اما اگر پینهای دیتا مثلا پی سی ای خراب باشه تو ادرس دهی یا خواندن نوشتن مشکل دار میشه

یک مثال جالب مثال کیفیت 1080p روی بازی استفاده میشه از نظر دیتا امکان داره 64 پین دیتا بکار رفته باشه و سیستم بدون مشکل کار کنه اما وقتی شما کیفیت روی 4k قرار میدهید بخاطر استفاده دیتا دو برابر 128 پین احتیاج برای نوشتن و خواندن دیتا 

برای این امکان داره پین خراب جز 128 پین استفاده 4k در سیستم پی سی ای گرافیک باشه در نتیجه شما مشکلی با 1080p در بازی ندارید اما وقتی سیستم رو 4k قرار میگیره سیستم ارور میده (اینجا امضا دیجیتال crc برای تشخیص دیتا درست هست نمیگنجه در اینجا صحبت درباره اش )

ممنون از راهنماییتون. با این اوصاف بهتره اول کارایی که راحت تر هست رو انجام بدم و اگر حل نشد برم سراغ چک کردن پینها چون برای این کار باید کولر رو در بیارم و دوباره وصل کنم که خودش یه دردسر اساسیه ولی همین که فهمیدم یکی از جاهایی که میتونه منشا مشکل باشه پینهای سی پی یو هست ارزشمند بود.

این دو تا ارور رو هم از داخل ایونت ویوئر پیدا کردم شاید بد نباشه اینا رو هم ببینید. روی تصویر بزنید و زوم کنید نوشته ها واضح میشه

20211218_222839.jpg

20211218_223052.jpg

1 ساعت قبل، ahmadbararian گفته است:

این دو تا ارور رو هم از داخل ایونت ویوئر پیدا کردم شاید بد نباشه اینا رو هم ببینید. روی تصویر بزنید و زوم کنید نوشته ها واضح میشه

20211218_222839.jpg

20211218_223052.jpg

اینا رو هم ببینید. ببخشید که زیاد شد ولی تو یکیش نوشته ویندوز به خاطر مشکل سخت افزاری درست کار نکرده. حالا این مشکل سخت افزاری یا باید از رم باشه یا از گرافیک یا به قول دوست بزرگوارمون از پین های مادربورد. رم ها رو که تست کردم مشکل نداشت. میمونه گرافیک و بعدشم مادربورد. البته نمیدونم شاید ممکن باشه مشکل رمها توی memtest مشخص نشه. دوستان نظرتون چیه در این مورد؟

20211218_224629.jpg

20211218_224521.jpg

20211218_224502.jpg

20211218_224417.jpg

20211218_223052.jpg

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ahmadbararian گفته است:

اینا رو هم ببینید. ببخشید که زیاد شد ولی تو یکیش نوشته ویندوز به خاطر مشکل سخت افزاری درست کار نکرده. حالا این مشکل سخت افزاری یا باید از رم باشه یا از گرافیک یا به قول دوست بزرگوارمون از پین های مادربورد. رم ها رو که تست کردم مشکل نداشت. میمونه گرافیک و بعدشم مادربورد. البته نمیدونم شاید ممکن باشه مشکل رمها توی memtest مشخص نشه. دوستان نظرتون چیه در این مورد؟

20211218_224629.jpg

20211218_224521.jpg

20211218_224502.jpg

20211218_224417.jpg

20211218_223052.jpg

این کدها هر کدام ادرس دهی برای مشکلی هست code : 1a blue screen مربوط به نوشتن خواندن رم هست درست انجام نشده اگر رمها تست کردید و رم دیگه رو سیستم انداختید باز مشکل دارید احتمالا مشکل اول از سی پی یو بعد مادربرد بعد گرافیک هست !

لینک به دیدگاه

۶ دقیقه قبل، mahdix۳ گفته است:

این کدها هر کدام ادرس دهی برای مشکلی هست code : 1a blue screen مربوط به نوشتن خواندن رم هست درست انجام نشده اگر رمها تست کردید و رم دیگه رو سیستم انداختید باز مشکل دارید احتمالا مشکل اول از سی پی یو بعد مادربرد بعد گرافیک هست !

از بقیه ارور ها چیزی در نمیاد؟

پس کارت گرافیک که برگشت اول رمها رو عوض میکنم ببینم درست میشه یا نه. امیدوارم درست بشه چون واقعا مشکل سی پی یو و مادر بورد روانی کنندس

لینک به دیدگاه

سرچ کنید مشخصات اکثر کدها هست

برنامه برای انالیز فایل دامپ بلو اسکرین فکر کنم وجود داره 

https://hetmanrecovery.com/recovery_news/bsod-errors

مثال

0x0000001A MEMORY_MANAGEMENT

ویرایش شده توسط mahdix3
لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، ahmadbararian گفته است:

من دقیق نمیدونم مشکل این دوستمون چی هست! 

ولی با حرف کاربر mahdix3 موافقم ،من خودم وقتی سیستمم رو خریدم یه مورد برام عجیب بود که چرا رم هام در اسلات 1-2 هستند و وقتی در اسلات 1-3 گذاشتم مشکل داشت و همچنین 2-4 ولی گفتم مهم نیست ،سیستم که کار میکنه ،خلاصه تا تابستون امسال که میخواستم خودم خمیر گرافیک و سی پیوم رو عوض کنم ،بعد از دیلید سیپیوم ،وقتی داشتم با الکل تمیز میکردم سی پیوم رو دیدم یکی از پینها چیزی شبیه به جوهر خودکار کشیده شده وقتی پاکش کردم و خلاصه کارو تموم کردم مشکل مربوط به اسلات رمم حل شد و رم هارو تو اسلات 1-3 گذاشتم! حالا به عنوان راه حل آخر میتونید این قضیه رو بررسی کنید!

ویرایش شده توسط yasin1380
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، yasin۱۳۸۰ گفته است:

من دقیق نمیدونم مشکل این دوستمون چی هست! 

ولی با حرف کاربر mahdix3 موافقم ،من خودم وقتی سیستمم رو خریدم یه مورد برام عجیب بود که چرا رم هام در اسلات 1-2 هستند و وقتی در اسلات 1-3 گذاشتم مشکل داشت و همچنین 2-4 ولی گفتم مهم نیست ،سیستم که کار میکنه ،خلاصه تا تابستون امسال که میخواستم خودم خمیر گرافیک و سی پیوم رو عوض کنم ،بعد از دیلید سیپیوم ،وقتی داشتم با الکل تمیز میکردم سی پیوم رو دیدم یکی از پینها چیزی شبیه به جوهر خودکار کشیده شده وقتی پاکش کردم و خلاصه کارو تموم کردم مشکل مربوط به اسلات رمم حل شد و رم هارو تو اسلات 1-3 گذاشتم! حالا به عنوان راه حل آخر میتونید این قضیه رو بررسی کنید!

ممنون. آره منم دیگه به عنوان آخرین راه حل باید برم سراغش فعلا اسلات رم ها رو از دو و چهار به یک و سه تغییر دادم کارت گرافیک رو هم فرستادم گارانتی که تست کنن ببینن مشکل داره یا نه اگه کارت گرافیک مشکل نداشته باه باید رمها رو عوض کنم و اگه بازم حل نشد دیگه مجبورم برم سراغ پسنهای سی پی یو

لینک به دیدگاه

خب دوستان خبر جدید این که کارت گرافیک رو شرکت گارانتی تست کرد و مشکلی نداشت.گفتن چند ساعت بازی های مختلف و بنچمارکهای مختلف رو اجرا کردن و مشکلی نبوده. به احتمال خیلی زیاد مشکل از رم ها باشه چون توی لیست qvl مادروبردم که نگاه کردم اصلا هیچ رمی از برند کینگ مکس رو نداشت. حالا قرارهرم جدید بگیرم ببینم چی میشه امیدوارم حل بشه. ارور اصلی که مشکل ایجاد میکرد رو سرچ کردم اکثرا گفتن یا واسه کارت گرافیکه یا واسه رم که کارت گرافیک مشکلی نداره و احتمالا رم ها یا اسلات رم ها و در بدترین حالت سوکت سی پی یو مادربورد مشکل داره. چند روز دیگه رمهای جدید میرسه

لینک به دیدگاه

و بالاخره مشکل حل شد

مشکل از رمها بود. رم جدید خریدم که بر اساس لیست برندها و مدلهای مورد تایید سازنده مادربورد هست از برند جی اسکیل. خوشبختانه مشکل کاملا بر طرف شد. ممنون از همه دوستانی که کمک کردن و مشورت دادن.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...