رفتن به مطلب

سوال مههم

Soroosh.3d
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بچه ها چنتا سوال:

1.ps3 گرافیکش بالاتره یا کامپوتر ؟ یا در یه سطح ؟

2. میشه از موس کیبورد برای بازی های ps3 استفاده کرد

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز .

۱. هیچ ربطی به هم ندارند ...نوع پردازنده گرافیکی در پلی استیشن Nvidia RSX هست...و همچین مدلی در کامپیوتر ها وجود ندارد...

۲. بله در بعضی بازی ها میتونید...

لینک به دیدگاه

سلام

هیچ کنسولی به گرافیکی که کامپیوتر داره نمی رسه

گرافیک بازی ها در کامپیوتر رو که میبینید واقعا ادم دلش وا میشه :clapping:

ویرایش شده توسط Ashkan.teh
لینک به دیدگاه

بازی هایی که در ps3 اجرا میشن کاملا با pc متفاوتند ...

Heavy Rain از هر نظر چه گرافیک و چه صدا بسیار بالاتر از بازی های pc هست اما به هیچ وجه در هیچ pc با هیچ کانفیگی قابل اجرا نیست .

برای همین گفتم به هم ربطی ندارند ...

لینک به دیدگاه

تا جائی که من می دونم واسه بازی های کنسول یکسری از افکتها و جزئیات وجود نداره تا پردازشگرشون به مشکل بر نخوره و فریم ریت پائین نیاد اما واسه pc این محدودیتها وجود نداره واین تنظیمات را به دست کاربر می گذارن تا با سخت افزارش هماهنگ کنه. از این جهت تا جائی که من دیدم جزئیات بازی هایی که واسه pc وجود داره خیلی بیشتر هست می تونی توی اینترنت سرچ کنی pc vs ps3 اینم یه لینک از یوتیوب

[media=]http://www.youtube.com/watch?v=ElPP5BFi9Wc[/media]

مقایسه .......... در pc و ps3 هست خودت می بینی که جزئیات بکار برده شده و افکتها کاملا در pc بیشتر هست.این عکس زیر مقایسه کرایسیز بین pc و ps3 هست دیگه فکر می کنم همه چیز گویا باشه توی این عکس تازه این مقایسه بین دایرکت ایکس 10 هست که این بازی واسه 11 امده و توی اون بازم جزئیات بیشتر هست. البته باید بگم که این تفاوت واسه همه بازی ها تا این حد نیست خیلی وقتها به سختی می شه فرقی پیدا کرد.

در عکسهای زیر به پردازش سایه ها و جزئیات لباس و ... دقت کن.

ویرایش: دوستان عزیز لطفا از اسم یک بازی خاص دردسر ساز در انجمن استفاده نکنید. روی این بازی حساسیت زیادی وجود داره

با تشکر . تیم مدیریت

post-8090-0-90775400-1342030980_thumb.jpg

post-8090-0-88771600-1342031028_thumb.jpg

post-8090-0-97548500-1342031036_thumb.jpg

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

بله ، منظور من هم بازی های انحصاری بود ، چون ایشون مشخص نکردند نسبت به چه سیستمی و با چه مشخصاتی ، بنابراین نمیشه قضاوت کرد ...

لینک به دیدگاه

Heavy Rain از هر نظر چه گرافیک و چه صدا بسیار بالاتر از بازی های pc هست اما به هیچ وجه در هیچ pc با هیچ کانفیگی قابل اجرا نیست .

صداگذاری که خب ربطی نداره الان بازی .......3 صداگذاری hdr داره که هم سطحش تو هیچ بازی دیگه ای نیست

از نظر گرافیک تکنیکی هم (technical) یعنی حجم افکت و تکنولوژی Heavy Rain در مقابل مثلا Crysis سال 2007 چیزی نیست که یه PC معمولی نتونه اجراش کنه

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

منظور سنگینی بازی به تنهایی نیست ، آرشیتکت پردازنده pc با بازی های ps3 هماهنگی نداره بنابراین مقایسه این دو به کل اشتباهه ....

صدای Heavy Rain استاندارد DTS HD هست که در BF3 در نسخه ps3 گزینه Dolby true hd داریم و البته DTS HD قدرت بیشتری داره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اینکه قدرت پردازش گرافیکی کامپیوتر بیشتر هست شکی درش نیست... اما بازی که ساخته میشه بگونه ای هست که بر روی هر کدوم بحنوی پردازش می شه که یکسان و قابل قبول باشه... مگر بعضی از بازی ها که اگر سازنده بخواهد در کامپیوتر تا حدودی بهتر خواهد بود! :D

لینک به دیدگاه

با سلام به دوست عزيز،

اگه تلويزيون بزرگ با كيفيت فول HD - اينچ بالا - دارى، (و كسى هم تو خونه بهت گير نميده هى بزن اين كانال و اون كانال فلان برنامه رو داره) مطمئناً حال و حول بازى تو كنسول بيشتره.

ولى اگه تلويزيون باحال ندارى، بازى داخل كامپيوتراز هر لحاظ سرتر و بهتره نسبت به كنسول. تازه كسى هم بهت گير نميده هى بزن اين كانال و اون كانال.

لینک به دیدگاه

منظور سنگینی بازی به تنهایی نیست ، آرشیتکت پردازنده pc با بازی های ps3 هماهنگی نداره بنابراین مقایسه این دو به کل اشتباهه ....

صدای Heavy Rain استاندارد DTS HD هست که در BF3 در نسخه ps3 گزینه Dolby true hd داریم و البته DTS HD قدرت بیشتری داره .

بله ساختار پردازنده با پردازنده دسکتاپ کاملا متفاوت اما کدهایی که براساس اون پردازنده نوشته میشه براساس پردازنده دسکتاپ هم قابل بازنویسیه و درصورت پورت شدن قابل اجرائه.

استاندارد صدا به تنهایی دلیل به کیفیت نمیشه خود سورس audio اهمیت داره منظور صداگذاری خود بازی (جدا از مدیوم صدا Dolby یا DTS)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ، شما ظاهرا دچار سوء تفاهم شدین ...

اینترنت منبع خوبی برای تحقیق شما میتونه باشه ، متاسفانه من وقت معرفی منبع ندارم .

یک نمونه بازی انحصاری PS3 مثال بزنید که روی pc پورت شده باشه .

لینک به دیدگاه

خیر. بنده گفتم کدهایی که برپایه PS3 مینویسند قابل بازنویسی برای PC هست.

بازی انحصاری اسمش روشه تا وقتی که امتیاز لایسانس بازی دست سونی باشه اون کمپانی اجازه پورت کردن نداره برای PC یا اکسباکس وگرنه قابل پورت هست و آپولو هوا کردن هم نیست

خیلی از این کمپانی فقط به منظور تبلیغ و مارکتینگ هایپ بیخودی میکنن که فلان بازی فقط روی PS3 قابل اجراس این حرفا فقط جنبه تبلیغاتی داره

اگه شما میگی کدهای پی اس 3 قابل پورت نیست که خب باید بگم تا الان خیلی بیشتر از یکی دو تا بازی بوده که برپایه پی اس 3 بوده که رو PC هم اومده

پس بازیهایی که پلت لیدشون پس اس 3 بوده چجوری برای پی سی و 360 عرضه شدن؟ شما میتونی عبارت ps3 lead platform سرچ کنی

L.A. Noire فقط یک مورد هست که ابتدا برا پایه پی اس 3 نوشته شده و بعد برای پی سی و 360 پورت، پس میبینید همون کدها پورت شده! بازی انحصاری هم قضیش همینه منتها تا زمانی که صاحب اثر نخواد که انحصاری بمونه

لینک به دیدگاه

دلیل عرضه شدنشون بازنویسی کد ها توسط خود برنامه نویس بوده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان اینقدر میگید که بازیهای کنسول واسه کنسول هیچ مشکلی نداره حرفتون اصلا واسه من قابل قبول نیست...

چرا؟

چون من metal gear 4 رو ps3 وقتی روی hd tv بازی میکردم(البته ps3 مال من نبود) تا یک انفجاری رخ میداد یا یکمی گرافیک و جزئیات بالا میرفت بازی به شدت افت فریم پیدا میکرد!!!

که واسه من یکی خیلی تعجب بر انگیز بود... که چرا بازی کنسول تو اجراش کنسول کم بیاره چه مسخره...

واسه اون سوالی هم که شما پرسیدی که کدوم بازی روی انحصاری ps3 رو pc پورت شده میشه به همین metal gear 2 اشاره کرد چندتای دیگه هم بود که الان حضور ذهن ندارم...

البته خود شرکت سازنده این کار رو کرد...

در ضمن emulator واسه ps2 هستش که من خودم به راحتی 95 درصد بازیهای ps2 رو باهاش اجرا کردم...

لینک به دیدگاه

ps2 به ps3 ربطی نداره ها !

ضمنا ظاهرا دستگاه شما معیوب یا اور هیت بوده ، به این دلیل که تمام استاندارد ها در هنگام تولید بازی برای ps3 رعایت میشه ، اون بازی رو من هم انجام دادم و بدون مشکل آرتیفکت ، لگ یا مواردی از این قبیل به پایان رسوندم .

مشکل یک نفر رو به یک جامعه تعمیم ندید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ای اقا، هم اکس باکس هم پلی 3 بالخره امولاتورشون میاد... مثل همون قبلیا... فقط موقعی میاد که بدرد ما دیگه زیاد نمی خورن! چرا ک طبق همون جمله ی نام اشنا: همه از اویند و به او باز می گردند! :D

(امولاتور همون شبیه ساز ها هستند که راحت کار دستگاه رو انجام می دهند)

لینک به دیدگاه

ای اقا، هم اکس باکس هم پلی 3 بالخره امولاتورشون میاد... مثل همون قبلیا... فقط موقعی میاد که بدرد ما دیگه زیاد نمی خورن! چرا ک طبق همون جمله ی نام اشنا: همه از اویند و به او باز می گردند! :D

(امولاتور همون شبیه ساز ها هستند که راحت کار دستگاه رو انجام می دهند)

هه هه هه ، :lol: خیلی باحال بود ...

آره ، شما یادتون هست اون زمان یه مدل نوکیا بود امولیتور داشت ؟ چی بود اسمش ؟ N-gage ؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اره یادش بخیر، هر دستگاهی که با نرم افزار و سخت افزار سرو کار داشته باشه بالاخره میشه با یه تبدیل رو کامپیوتر اجرا کردش... فقط نیاز داره به فایل سورس اون دستگاه و یه عده "ه ک ر خبره"! :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...