رفتن به مطلب

کار نکردن و کرش کردن گرافیک msi rx 580 8gb در فیورمارک و بازی ها

Recommended Posts

با سلام دوستان 

همونطور که از عنوان تاپیک مشخص هست یک گرافیک msi مدل 580 نسخه 8 گیگ هست که حدود 20 روزی هست از تو همین فروم خریدم

تا ده روز اول که خوب بود و مشکلی نداشت تو گیم ولی بعد از اون گاهی تو بازی ها کرش میکرد که من گفتم شاید مشکل بازیه و کاریش نداشتم و در کل خیلی اذیت نمیکرد اما اخیرا دیگه اصلا بازی رو بالا نمیاره و مدام کرش میکنه و تو تست furmark هم کرش میکنه و انگار تصویر شطرنجی با یک سری اعداد میشه

گرافیک ظاهرا بسیار تمیز و پیچش پلمپ هست و ماین هم نشده 

دوستان حرفه ای اگه تجربه ای دارند بگن ممنون میشم

دوستان یک چیزی که متوجه شدم اینه که وقتی ولتاژ و همینطور مموری رو فرکانس هسته رو پایین اوردم یعنی به تریب ولتاژ رو اوردم رو -118 و مموی رو رو 1950 و همینطور هسته رو 1046 الان تو فیورمارک و گیم بعد از چند دقیقه کرش نکرد 

بنظرتون مشکل از چیه؟ فیلمش هم قرار میدم

تست ماینینگ هم گذاشتم برای ازمایش بعد از اینکار الان کرش نمیکنه 

ویرایش شده توسط ABDEMOHAMMAD
لینک به دیدگاه

با درود 

میتونید تصویر و یا فیلم قرار بدین

این مواردی که فرمودین بیشتر مشکلات مموری هستش ممکنه یه دونه یا تعداد بیشتری از چیپ های  مموری معیوب باشن و کلا تو سری های amd خیلی شایع هستند مخصوصا اگه ماین شده باشن یااورکلاک شده باشن.

ممکنه الان یه سری از دوستان بیان نظر بدن اورکلاک هیچ اثری روی مموری ها نداره که اتفاقا سخت در اشتباه هستند و نتیجش در طول زمان مشخص میشه.

ویرایش شده توسط masooyan
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام  

گرافیک شما  مشکل  سخت  افزاری  پیدا  کرده  

احتمال خرابی چیپ (لحیم سردی ) و  احتمال  دیگه خرابی  رم های  گرافیکه   همونطور که دوستمون  ذکر کردند 

ولی  بدون شک  مشکل سخت افزاری  هست 

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

گذشته از مشکلات دیگه

دستکاری و اور روی ولتاژ تمام مشکلات میسازه بسیار حرفه ای باید عمل بشه ماکزیمم ولتاژ چیپ و قسمت تغذیه کارت باید اشنایی داشت باشید و با مطالعه این کار کنید تا به نتیجه درست برسه اما اگر رو هوا این کار کردید مشکل دار شده 

امید وارم چیپ مشکل دار نشده باشه قسمت تغذیه ( ماسفت و غیره) دچار مشکل شده باشه که متخصص خوب میتونه درست کنه 

اور فرکانس بسیار بسیار بسیار  سیف تر هست 

لینک به دیدگاه

با کمال احترام و معذرت برای استارتر عزیز.

این کار شما الآن اسپم در تاپیک محسوب نمیشه؟؟ امیدوارم ناظر های محترم رسیدگی کنند.

@ARMIN @Ehsan.k 

لینک به دیدگاه

با سلام

پست های نامربوط کاربری که استارتر نبود پاک شد

ببینید عزیزان یکبار دیگه تکرار میکنم

معاملات بین کاربران و مسائلش باید بین خود کاربرها و در پیغام خصوصی حل بشه

اگر بیاد کار به افشای چت و اینا برسه میشه میدان قضاوت نابجایی که من و شما هیچ اطلاعی ازش نداشتیم و نداریم

سیستم واسطه هم برای اعتماد سازی و معامله امن تر هست

مادامی که این تاپیک هم بحث فنی داخلش باشه که کاربران استفاده کنند باز خواهد بود

لحظه ای که از این مسیر خارج بشه تاپیک قفل و بعد از 24 ساعت حذف میشه

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است:

وقتی ولتاژ و همینطور مموری رو فرکانس هسته رو پایین اوردم یعنی به تریب ولتاژ رو اوردم رو -118 و مموی رو رو 1950 و همینطور هسته رو 1046 الان تو فیورمارک و گیم بعد از چند دقیقه کرش نکرد

درسته همین نشون میده که یه مشکلی در چیپ های مموری هست شاید با ریبال چیپ معیوب مشکل حل بشه و در کل فقط وقتی گرافیک خوب به لحاظ سخت افزاری بررسی بشه میشه نظر نهایی داد.

اینو در نظر داشته باش هر چیپ 1 گیگ به صورت خام یه چیزی حدود 15 تا 20 دلار قیمت داره بدون احتساب دستمزد تعمیرکار.

بنظر من این گرافیک هم ماین شده که به این روز افتاده(البته شما فرمودین فروشنده ماینر نبوده) و الان داره کم کم علائم معیوب بودن نشون میده و به مرور میره به سمتی که درایور نصب نشه و بعد از اون دیگه تصویر نده.

1 ساعت قبل، mahdix3 گفته است:

امید وارم چیپ مشکل دار نشده باشه قسمت تغذیه ( ماسفت و غیره) دچار مشکل شده باشه که متخصص خوب میتونه درست کنه 

به احتمال 90 درصد این چیپش مشکل نداره 

لینک به دیدگاه

بسیارم عالی

با درود خدمت جناب عبدی عزیز

کارت رو باز و تمیزکاری کنید مجدد ببندید درایور هم پاک کنید دوباره نصب کنید، این مسئله رو با کارت 470 که قدیم تر داشتم هر از چندگاهی چند روز اینطوری میشد که متوجه میشدم نیاز به تمیزکاری داره و یه قسمتاییش خوب خنک نمیشه

شاید مشکل شما هم حل شد

لینک به دیدگاه

۱۲ دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است:

با کمال احترام و معذرت برای استارتر عزیز.

این کار شما الآن اسپم در تاپیک محسوب نمیشه؟؟ امیدوارم ناظر های محترم رسیدگی کنند.

@ARMIN @Ehsan.k 

درود دوست عزیز من شکایتی از کسی ندارم فقط گفتم یعنی این کارت رو از همین‌جا خریدم نه اینکه مشکلی باشه و مسولیتش گردن خودمه 

الانم‌ این تاپیک رو باز کردم که ببینم برای کسی پیش اومده یا نه 

لینک به دیدگاه

باسلام

این مشکل برای بنده هم پیش اومده بود چند وقت پیش، وفکر کردم واقعا کارتم آخر عمرشه!  (rx480-rog strix) ولی با برگشت به یکی از درایور های پایدار قبلی که منتشر شده بود مشکلم حل شد!( من حتی گهگاهی یکدفعه داخل سرچ با مرورگر صفحم شطرنجی میشد!)

از اون موقع دیگه متوجه شدم تا هر آپدیت درایوری برای کارت amd میاد نباید آپدیت کرد، بهتره گواهی whql داشته باشه! همچنین از قبل مجموعه ای از درایور های پایدار رو روی سیستم ذخیره دارم که یه وقتی اگر درایور بتا پایدار نبود برگردم به ورژن پایدار.

برای شما هم فکر میکنم این مشکل پیش اومده ؛با تست چند نمونه درایور قبلی احتمال داره مشکلتون برطرف بشه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۰/۳ در 17:50، ABDEMOHAMMAD گفته است:

دوستان یک چیزی که متوجه شدم اینه که وقتی ولتاژ و همینطور مموری رو فرکانس هسته رو پایین اوردم یعنی به تریب ولتاژ رو اوردم رو -118 و مموی رو رو 1950 و همینطور هسته رو 1046 الان تو فیورمارک و گیم بعد از چند دقیقه کرش نکرد 

بنظرتون مشکل از چیه؟ فیلمش هم قرار میدم

سلام

بنظر منم کارتتون رو باز کنید و با حوصله و دقت تمیز کاری کنید.

ضمن اینکه ممکنه خنک کننده کارت از تعادل خارج شده باشه که باز هم با یکبار باز و بسته کردن و تمیز کاری مشکل حل میشه. ( اگه از مدل gamingX هست احتمال داره دچار مقداری سَگینگ شده باشه که باز هم بازش کنید و مجدد ببندید )

و احتمال اینکه مشکل حادی داشته باشه زیر 5 درصد هست و اصلا به ریبال و اینجور چیزها هم نیازی نیست.

و فارغ از موارد بالا به طور کلی، برای تست هر کارت گرافیکی از استاندارد ترین نرم افزار یعنی 3dmark استفاده کنید.

ویرایش شده توسط Blueman6
اصلاح فارق به فارغ
لینک به دیدگاه

درود

بنده Rx 580 8g xfx دارم

تا چند ماه پیش کارتم اورکلاک بود

بعد از نصب نسخه های جدید دیگه کارت زیر بار اورکلاک نمیره.. بعنی میرم توی بازی یکم که به کارت فشار میاد سریع سیستم فریز میشه یا صفحه شطرنجی میشه..

باید بزارم روی نرمال خودش تا همه چی اوکی باشه.. تست کردم با ورژن قدیمی تر این مشکل نیست .. پس بر میگرده بیشتر مواقع به درایور...

حتی با درایور جدید amd که خودش تست پایداری داره هم سیستم کرش میکرد.. در صورتی که با یک ورژن پایین تر همه چی نرماله... منم اولش سکته رو زدم بعد که تست کردم دیدم مشکل از کارت نیست..

نکته: وقتی از طریق سیستم اتومات اورکلاک amd استفاده میکنم همه چی اوکیه و کارت رو اورکلاک میکنه اما سیستم اورکلاک کاستوم مشکل ایجاد میکنه، بدی سیستم اتومات اینه فن هارو خاموش میکنه که این رو اعصاب منه

به شخصه درایورم به روز هست و فعلا بیخیال اورکلاک شدم تا بعدا ببینم چی میشه

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

با سلام من هم rtx580دارم از وقتی گرفتم هر بازی رو که از استیم دانلود میکنم بعد از ۴ ثانیه سیستم فریز میشه و باید ریستارت کنم درایور ها رو هم اپدیت کردم هنوز مشکلم حل نشده لطفا راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...