رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم ddr5 یا ارتقا سیستم ddr3

Recommended Posts

3 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

برادر اگر سیستم شما به هر دلیلی کم میاورد، مشکل جای دیگری بوده. ربطی به 11400 بدبخت نداره. شاید در داغی زیاد اون پردازنده Throttle می کرده وگرنه 11400 از 4650G قوی تره. هزار و یک دلیل میتونه مشکلاتی رو در یک سیستم بوجود بیاره که شما با عوض کردنش تصور کنی مثلا این جدیده بهتره در صورتی که در حالت عادی اگر سیستم قبلیتون درست کار میکرد، چنین تصوری نمی داشتین.

مورد بعدی در مورد 4650G اینه که این پردازنده فقط از PCIe Gen.3 پشتیبانی میکنه، در حالیکه 11400 از PCIe Gen.4 پشتیبانی کامل داره. یه نکته ای هم در مورد کارت گرافیکتون بگم، برای RTX 3070 Ti باید حداقل Core i7 ببندی، نه Core i5. این موضوع مهمیه که غفلت کردین.

در مورد نسل ها، نسل 8، 9، 10 اینتل هر سه یک معماری واحد دارند، صرفا عملکرد و فرکانسشون بهینه شده، اما این موضوع در مورد نسل 11 صدق نمیکنه چون معماری متفاوتی داره و بسیار پیشرفته تره، منطقا شما وقتی تعریف میکنید باید سه نسل 8، 9 و 10 رو در یک کاسه و نسل 11 رو در کاسه دیگری برای مقایسه قرار بدین.

در مورد داغ بودن، نسل 8 بسیار داغ بود، نسل 9 هم داغ بود اما نسل 9 فعلی که در بازار هست اصلاحیه خورده عملکرد Thermal بسیار مطلوبتری داره. نسل 10 و نسل 11 همچنان داغ هستند. اگر نتونید پردازنده های نسل 10 و 11 رو به خوبی خنک کنید، خود پردازنده هاشون به صورت خودکار کاهش پرفورمنس میدن، ایراد از اونها نیست، ایراد از ماست که خنک کننده مناسب استفاده نمیکنیم.

در مورد AMD، واقعیت تجربیاتی که داشتم خیلی متفاوت بوده، تلخ و شیرین قاطی داره، مثلا 5600X دیدم دما عالی بوده با کولر استوک خودش عالی کار میکرده، یه 5600X دیگه با همون شرایط، بیش از 10 درجه داغتر کار میکرده و کولر استوکش ناتوان از خنک کردنش بوده و تروتل میکرده. یه مورد دیگه بحث خرابیه، کم ندیدم دوستانی که مادربرد یا پردازنده اشون خراب شده از شهرستان کوبیدن اومدن تهران برای گارانتی. در صورتی که اینتل خرابیش در حد صفره.

یعنی یه واتر کول 240 نمیتونه یه سی پی یو خنک کنه دمای پردازنده هم چک شده بود اوکی بوده نکته بعدی اینکه چندتا سیستم هم بستم با مادربرد های مختلف و رم ها و کانفیگ های مختلف حرف شما درست شاید یه مشکل دیگه باشه ولی آخه یک سیستم اینطوری باشه دوتا اینطوری باشه 10 تا سیستم اینطوری نمیتونه باشه . حتی روی سیستم قبلی خودم چند مدل ویندوز تست کردم . ولی هیچ کدام جواب نداده و وقتی برنامه سوم و چهارم اجرا میشد سیستم به کما می‌رفت و بنده فقط مادربرد و سی پی یو عوض کردم و مشکل هست . من با اینتل مخالف نیستم ولی نسل 10 و 11 باگ داره و در نسل های 8 و 9 من این مشکل ندارم. بازم دارم تحقیق میکنم مشکل از کجاست. ولی تا جایی که متوجه شدم همیشه یکی از هسته های پردازنده نسل 10 و 11 حالا فرقی نمیکنه چه مدلی همیشه 100 در 100 کار می‌کنه و این باعث فریز های لحظه ای و کندی در سیستم میشه . و راه های مختلف را تست کردم برای حل مشکل با کانفیگ های مختلف و ویندوز با ورژن های مختلف ولی به نتیجه نرسیدم.

لینک به دیدگاه

• ارسال 55
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۲ دقیقه قبل، zen گفته است:

یعنی یه واتر کول 240 نمیتونه یه سی پی یو خنک کنه دمای پردازنده هم چک شده بود اوکی بوده نکته بعدی اینکه چندتا سیستم هم بستم با مادربرد های مختلف و رم ها و کانفیگ های مختلف حرف شما درست شاید یه مشکل دیگه باشه ولی آخه یک سیستم اینطوری باشه دوتا اینطوری باشه 10 تا سیستم اینطوری نمیتونه باشه . حتی روی سیستم قبلی خودم چند مدل ویندوز تست کردم . ولی هیچ کدام جواب نداده و وقتی برنامه سوم و چهارم اجرا میشد سیستم به کما می‌رفت و بنده فقط مادربرد و سی پی یو عوض کردم و مشکل هست . من با اینتل مخالف نیستم ولی نسل 10 و 11 باگ داره و در نسل های 8 و 9 من این مشکل ندارم. بازم دارم تحقیق میکنم مشکل از کجاست. ولی تا جایی که متوجه شدم همیشه یکی از هسته های پردازنده نسل 10 و 11 حالا فرقی نمیکنه چه مدلی همیشه 100 در 100 کار می‌کنه و این باعث فریز های لحظه ای و کندی در سیستم میشه . و راه های مختلف را تست کردم برای حل مشکل با کانفیگ های مختلف و ویندوز با ورژن های مختلف ولی به نتیجه نرسیدم.

والا با توصیفی که کردی که اینکه همیشه یکی از هسته های پردازنده ات دائم روی 100 در 100 بوده مطمئن شدم سیستمت مشکل داشته. به 11400 بدبخت گیر نده برادر. اینجا تو انجمن بچه های زیادی نسل 10 و 11 دارند میتونن شهادت بدن هسته های پردازنده اونها دائم روی 100 در 100 نیست. به هر شکل حالا که سیستم رو عوض کردی و گذشته اما من خودم تجربه فریز یا کندی با هیچ نسلی از اینتل نداشتم.

لینک به دیدگاه

R5 5600x.  8400t

Gigabyte x570 gaming x 5600t
Ram adata d60 2x8gb 3300t
Hp omen x25 240hz 12500t
adata sx8100 512m.2 2120t
Power fsp hydro g750 3400t
Thermaltake TH240 2500t
MSI rtx3060 23000t
DeepCool MATREXX 70 3450t

27 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

والا با توصیفی که کردی که اینکه همیشه یکی از هسته های پردازنده ات دائم روی 100 در 100 بوده مطمئن شدم سیستمت مشکل داشته. به 11400 بدبخت گیر نده برادر. اینجا تو انجمن بچه های زیادی نسل 10 و 11 دارند میتونن شهادت بدن هسته های پردازنده اونها دائم روی 100 در 100 نیست. به هر شکل حالا که سیستم رو عوض کردی و گذشته اما من خودم تجربه فریز یا کندی با هیچ نسلی از اینتل نداشتم.

من نوشتم یکی از هسته های پردازنده روی 100 هست نکته بعدی بالای 10 عدد سیستم از نسل 10و 11بستم همه نمیتونن این مشکل داشته باشن ولی دارن. 

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، zen گفته است:

R5 5600x.  8400t

Hp omen x25 240hz 12500t
Thermaltake TH240 2500t
MSI rtx3060 23000t

اون فن بازی این خوبه اون بده رو کاری ندارم چون یکبار حرفم رو زدم 

میرسیم به این لیست کردن

این بنده خدا گفته آقا 40 الی 50 دارم و فقط cs-go بازی میکنم به نظرتون برم نسل 12 یا نه همین رو ارتقا بدم 

لیست شما رو همین جور با چشم دیدم شد 64 تومن حالا نمیدونم این 15 سال سابقه تو این فاصله 14 الی 24 میلیونی تاثیر داشته یا نه

بعد رم D60 چه باسی چه لتنسی ؟ 😂 کارت گرافیک msi RTX3060 ???? برادر من مگه بقالیه ؟ لااقل ضعیف ترین مدلش که Ventus باشه رو نام ببر

بعد با این بودجه ای که گفتی بره مانیتور 25 اینچ فول اچ دی بگیره ؟؟

بعد این بیچاره به عنوان یک گیمر همه گیم و آرشیو و ویندوز رو بریزه توی یک Nvme?? اونم 512 ؟

وقتی میخوای برای یکی مشاوره سیستم بدی همه چیز رو درست لیست کن و در پرایس رنجی که درخواست داشته

والا الان که دارم بهش فکر میکنم و به این لیست دقت میکنم میگم یحتمل اون 10 تا سیستم درست بوده ایراد کار جای دیگه بوده 

حالا باز تحقیقات کامل شد ما رو فراموش نکن

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، zen گفته است:

R5 5600x.  8400t

Hp omen x25 240hz 12500t
Thermaltake TH240 2500t
MSI rtx3060 23000t

من نوشتم یکی از هسته های پردازنده روی 100 هست نکته بعدی بالای 10 عدد سیستم از نسل 10و 11بستم همه نمیتونن این مشکل داشته باشن ولی دارن. 

من هم نسل 10 دارم هم 11 همچین موردی ندیدم

استارتر هم میتونه 

مادربرد b560

cpu 10400f & 11400f

رم 2تا 8گیگ 3200

گرافیک 1660ti یا 3060

m2 250 گیگ برای ویندوز  

ssd 500gig &1tra برای بازیها

هارد 1 یا 2 ترا برای آرشیو

پاور 600 وات به بالا 

کیس هم سلیغه ای هست بین 1.800 تا ......

مانیتور هم 144 از 9 تومن شروع میشه

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

باسلام

دوست عزیز من نظرم اینه که شما فعلا برای خرید دست نگهدارید و با همین منوال جلو برید؛ سال دیگه همین موقع ها فکر خرید سیستم باشید،بنظرم سری رایزن 6000 بیاد بازار هم موجودی بازار بیشتر میشه، رم های ddr5 هم قابل روعیت میشه توبازار، بهترم میشه اون موقع تصمیم گرفت که چیکار باید کرد! چون منم باشم  جای شما دوست ندارم تو این وضعیت که نسل جدید معرفی شده برم نسل قبلی بخرم با توجه به بودجه ای که شما دارید؛فعلا یه مانیتوری که مدنظر دارید بخرید و بودجه رو هم تا سال آینده افزایش بدید، اون موقع بنظرم نتیجه بهتری میگیرید.

درآخر که تصمیم با خود شما هست.

لینک به دیدگاه

۱۳ دقیقه قبل، yasin۱۳۸۰ گفته است:

باسلام

دوست عزیز من نظرم اینه که شما فعلا برای خرید دست نگهدارید و با همین منوال جلو برید؛ سال دیگه همین موقع ها فکر خرید سیستم باشید،بنظرم سری رایزن 6000 بیاد بازار هم موجودی بازار بیشتر میشه، رم های ddr5 هم قابل روعیت میشه توبازار، بهترم میشه اون موقع تصمیم گرفت که چیکار باید کرد! چون منم باشم  جای شما دوست ندارم تو این وضعیت که نسل جدید معرفی شده برم نسل قبلی بخرم با توجه به بودجه ای که شما دارید؛فعلا یه مانیتوری که مدنظر دارید بخرید و بودجه رو هم تا سال آینده افزایش بدید، اون موقع بنظرم نتیجه بهتری میگیرید.

درآخر که تصمیم با خود شما هست.

سال 99 با 50 میلیون چی میشد بست حالا چی؟سال بعد ...

لینک به دیدگاه

۱۱ دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

سال 99 با 50 میلیون چی میشد بست حالا چی؟سال بعد ...

حرف شما درست هست،منم گفتم این دیگه به انتخاب خود شخص هست!

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، EHSAN.K گفته است:

اون فن بازی این خوبه اون بده رو کاری ندارم چون یکبار حرفم رو زدم 

میرسیم به این لیست کردن

این بنده خدا گفته آقا 40 الی 50 دارم و فقط cs-go بازی میکنم به نظرتون برم نسل 12 یا نه همین رو ارتقا بدم 

لیست شما رو همین جور با چشم دیدم شد 64 تومن حالا نمیدونم این 15 سال سابقه تو این فاصله 14 الی 24 میلیونی تاثیر داشته یا نه

بعد رم D60 چه باسی چه لتنسی ؟ 😂 کارت گرافیک msi RTX3060 ???? برادر من مگه بقالیه ؟ لااقل ضعیف ترین مدلش که Ventus باشه رو نام ببر

بعد با این بودجه ای که گفتی بره مانیتور 25 اینچ فول اچ دی بگیره ؟؟

بعد این بیچاره به عنوان یک گیمر همه گیم و آرشیو و ویندوز رو بریزه توی یک Nvme?? اونم 512 ؟

وقتی میخوای برای یکی مشاوره سیستم بدی همه چیز رو درست لیست کن و در پرایس رنجی که درخواست داشته

والا الان که دارم بهش فکر میکنم و به این لیست دقت میکنم میگم یحتمل اون 10 تا سیستم درست بوده ایراد کار جای دیگه بوده 

حالا باز تحقیقات کامل شد ما رو فراموش نکن

عزیز خوب بقیه قطعات سیستم خودش را می‌تونه بفروشه. 3060 بله مدل vintus مورد بعدی رم d60 باس 3600 من در پیشنهاد قبلی خودم یدونه هارد 4 ترا بود با یه SSD که دوستان گفتن هارد چهارترا میخواد چکار.مانیتور چرا 25 چرا fhd چرا 240hz چون اولا با این بودجه نمیشه روی 2k بازی کرد سیستم کم میاره دوم برای بازی های فست مثل کانتر hz مهم تر هست . و سوم چرا 24 تا 25 چون سایز مناسب هست برای بازی های مثل کانتر .

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، zen گفته است:

چرا 24 تا 25 چون سایز مناسب هست برای بازی های مثل کانتر .

بله به نظر من هم fhd برای 25 اینچ به بالا با افت کیفیت مواجه میشین حالا هرچقدر هم مانیتور پیشرفته ای داشته باشین

با حدود 6 تومن مانیتور پنل va و 120hz به بالا موارد خوبی پیدا میشه

ویرایش شده توسط mahdi1226
لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

در مورد AMD، واقعیت تجربیاتی که داشتم خیلی متفاوت بوده، تلخ و شیرین قاطی داره، مثلا 5600X دیدم دما عالی بوده با کولر استوک خودش عالی کار میکرده، یه 5600X دیگه با همون شرایط، بیش از 10 درجه داغتر کار میکرده و کولر استوکش ناتوان از خنک کردنش بوده و تروتل میکرده. یه مورد دیگه بحث خرابیه، کم ندیدم دوستانی که مادربرد یا پردازنده اشون خراب شده از شهرستان کوبیدن اومدن تهران برای گارانتی. در صورتی که اینتل خرابیش در حد صفره.

قسمت آخرش بوی fanboy میده، یا صرفا تعمیم دادن نتیجه گرفته شده از موارد جزئی به همه موارد که دقیقا اشتباه کاربر @zen هست در مورد تعمیم دادن تجربشون از نسل 10 و 11 به همه پردازنده های نسل های 10 و 11.

در حال حاضر هیچ کسی نمیتونه ادعایی در مورد آمار خرابی داشته باشه، هیچ گزارش آماری جامع و قابل استنادی ارائه نشده.

چه پلتفرم اینتل و چه AMD ، از نظر میزان خرابی هیچ برتری نسبت به هم ندارن، هر چیزی غیر از این زاییده احساسات هست و بوی تعصب میده. ( مثل همون باور غلطی که از قدیما جا افتاده بود که AMD بخاریه، در صورتی که الان از نظر دما و حرارت کاملا بر عکسه و البته که موردی نیست که تو تصمیم تاثیر بذاره چرا که با خرید کولر مناسب، خروجی یکسان میشه. )

۷ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

وقتی فرکانس 3600 کارایی بهتری در پلتفرم AMD داره، چرا باید رفت سراغ 4133؟

خارج از بحث قیمت، البته که فرکانس بالاتر رم حتی تا 4000 مگاهرتز و بالاتر روی نسل 4000 و 5000 تاثیر مثبت در عملکرد داره.

خروجی بررسی زیر، تنها یک مورد از موارد فراوان سطح اینترنت هست :

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در ۱۴۰۰/۱۰/۹ در 12:37، hadi soleimanzadeh گفته است:
  • پردازنده
    Intel Core™ i5-4690 Haswell Processor
  • مادربورد
    GIGABYTE GA-H97-Gaming 3
  • رم
    Kingston HyperX FURY 4GB 1600Mhz DDR3
    Kingston 8GB 1600Mhz DDR3
    GB20=
  • کارت گرافیک
    asus - gt640-2g
  • ذخیره سازی
    Toshiba 1TB 32MB Buffer 7200RPM HDD
    SSD Silicon Power Ace A55 128GB
  • منبع تغذیه
    Cooler Master MWE 230V 550
  • کیس
    GREEN X1 Basic Gaming case
  • خنک کننده
    Thermaltake Contac Silent 12
  • مانیتور
    Samsung 20" LED Monitor
  • کیبورد و موس
    Keyboard Razer Huntsman Mini Mercury Red Optical Switch Linear
    Mouse Razer VIPER 8K

و کلا هم cs-go بازی میکنم
    حالا موندم سیستم ddr5 بخرم یا همین سیستم رو کارت گرافیکش رو ارتقا بدم؟
    چون سیستم ddr5 بخوام بخرم چون بودجم محدوده با این قیمت های فضایی کارت گرافیک فکر کنم نتونم بخرم و باید بدون کارت گرافیک یا از یه کارت گرافیک خیلی رده پایین ایستفاده کنم
    میشه راهنمایی کنید الان سیستم ddr3 م تا چه کارت گرافیکی این سیستم میکشه و گلوگاه نمیشه ؟
    و اون کارت گرافیک با این مشخصات سخت افزاری من چند FPS میتونم بگیرم؟
    اگر مد نظر ارتقا کارت گرافیک و نگه داشتن سیستم ddr3 باشه یه مانیتور خوب هم بخرم؟!
    بودجم هم درحال حاظر نهایت 40 تا 50 میلیون هست
    ممنون

سلام

با توجه به مواردی که فرمودید، پیشنهاد من اینه :

- i5 11400

- asus b560-f strix or aorus b560 pro ax

- 16G ddr4 3200mhz dual channel از هر برند معتبر که خوش قیمت تره.

- RX 6600 XT از هر برندی که بازم قیمت مناسب تری داره، کارت خنک و کم مصرفیه و از بابت کولرش نگرانی نداشته باشید، از 3060 هم حداقل 5 درصد قویتره.

- پاور 600 وات یا 650 وات با استاندارد حداقل برنز از هر برند معتبری که خوش قیمت تره مثلا سری GED گرین که تازه معرفی شده

تا اینجا خیلی گرون و بی حساب خرید کنید زیر 40 تومان میشه.

بد نیس که یک مانیتور جدید تر هم تهیه کنید که پیشنهادی در مورد مدل ندارم ولی با این مشخصات بهتر هست:

حدودا 24 یا 25 اینچ، پنل ips، با فرکانس 140 و زمان تاخیر 1 میلی ثانیه.

با این مشخصات زیر 10 میلیون پیدا میشه.

همه این پیشنهاد ها بر اساس بودجه شماست که میتونید بصورت حرفه ای بازی کنید وگرنه با قیمت خیلی پایین تر میتونید سیستمی بگیرید که باز هم خیلی از سیستم فعلی شما بهتره.

همون طور هم که اکثر دوستان فرمودن، با این بودجه نه میشه DDR5 خرید و نه حتی اگه بودجه نامحدود بود، خریدش منطقی. و طبق تجربه برای آینده نامعلوم و ناپایدار نمیشه نقشه کشید و بی خیال DDR5 بشید.

فریم فک کنم با این مشخصات و با دقت 1080، حدود 150 تا 200 باشه.

اگر هم اقتصادی فکر کنید:

- یک کارت gtx 1080 و یک عدد مانیتور جدید خروجی کاملا قابل قبولی داره برای csgo بصورت حرفه ای.

بالای 100 فریم دارید باهاش . قیمت این کارت هم حدود 18 تومان هست.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Blueman6 گفته است:

قسمت آخرش بوی fanboy میده، یا صرفا تعمیم دادن نتیجه گرفته شده از موارد جزئی به همه موارد که دقیقا اشتباه کاربر @zen هست در مورد تعمیم دادن تجربشون از نسل 10 و 11 به همه پردازنده های نسل های 10 و 11.

در حال حاضر هیچ کسی نمیتونه ادعایی در مورد آمار خرابی داشته باشه، هیچ گزارش آماری جامع و قابل استنادی ارائه نشده.

چه پلتفرم اینتل و چه AMD ، از نظر میزان خرابی هیچ برتری نسبت به هم ندارن، هر چیزی غیر از این زاییده احساسات هست و بوی تعصب میده. ( مثل همون باور غلطی که از قدیما جا افتاده بود که AMD بخاریه، در صورتی که الان از نظر دما و حرارت کاملا بر عکسه و البته که موردی نیست که تو تصمیم تاثیر بذاره چرا که با خرید کولر مناسب، خروجی یکسان میشه.)

دیگه من بیکار نبودم بشینم آمار بنویسم، اونچه که مشاهده کردم از دوستانی که پردازنده هاشون خراب شده اومدن پیش من برای سوال یا مشاوره، یا در همین سطح فروم دیدم، یا تو اینستاگرام به من مراجعه کردند، یا در تلگرام. بحث این نیست که هر روز اتفاق میفته، نه، بحث اینه تا حالا یک مورد از سوختن پردازنده Intel ندیدم، اما موارد سوختن پردازنده AMD رو دیدم و بهم گزارشش رسیده. آخرین مورد یه بنده خدایی بود که مادربردش DOA بود. رفته گارانتی مادربرد رو عوض کرده، جدیده هم کار نکرده چون بایوسش آپدیت نبوده، برده گارانتی بایوس رو آپیدت کرده اومده خونه، براکت های پردازنده رو گارانتی یادش رفته روی مادربرد بگذاره، دوباره رفته گارانتی براکت ها رو گرفته اومده، یعنی یه سیستم AMD خریده، همون اول 3 بار به گارانتی مراجعه کرده بیچاره شهرستان بوده پدرش درومده. تو همین لیون چند وقت پیش بود یه بنده خدایی پردازنده اش DOA بود از شهرستان کوبیده اومده تهران تا یکی دیگه بگیره.

من خودم از سیستم هایی که برای بررسی دستم میرسه، از سال 96 تا امروز، چهار پنج مورد خرابی در پلتفرم AMD داشتم و سمپل رو پسفرستادم. در حالیکه در مورد اینتل تا حالا یک مورد خرابی هم نبوده و فقط یک مادربرد بایوسش سیو نمیموند که ایراد از بایوسش بود ربطی به اینتل بودنش نداشت.

حالا میخواین برچسب Fanboy بازی بزنین یا نزنین بر عهده خودتونه.

لینک به دیدگاه

اگه میخواید برای نسل 12 صبر کنید به نظرم الان مانیتور و کارت گرافیک را بخرید و باندل برد و سی پی یو و رم را بزارید برای بعد

الان شما یه 6600xt بخرید و به قطعات خودتون وصل کنید درسته با پردازنده الان شما گلوگاه میشه و نمیتونید از همه قدرتش استفاده کنید ولی باز هم توی بازی یه افزایش فریم چشمگیری را مشاهده میکنید ( این کارت تقریبا خوش مصرف هست و با همین پاوری که دارید هم جوابه و نیازی به تغییر پاور نیست و شما میتونید وقتی بقیه قطعاتتون را عوض کردید با توجه به مصرف اونها یه پاور دیگه تهیه کنید )

علاوه بر گرافیک یه مانیتور هم بگیرید با نرخ بروزرسانی 120 تا 240 هرتز و زمان پاسخ ترجیحا 1ms و در مورد کیفیت هم به بودجتون نگاه کنید 1080 جوابگو هست ولی اگه 1440 یا همون 2k بخرید خیالتون بابت اینده هم راحت تره!

اینجوری هم الان میتونید با کفیت قابل قبولی بازی کنید و هم در اینده با توجه به شرایط بازار نسل جدید Amd یا نسل 12 اینتل را بگیرید!

تا اگر در اینده قیمت ها دوباره بالا رفت شما کمتر ضرر کنید و اصطلاحا همه تخم مرغ هاتون را توی یه سبد نچینید.

لینک به دیدگاه

۲۵ دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

حالا میخواین برچسب Fanboy بازی بزنین یا نزنین بر عهده خودتونه.

اصلا من حرفم این نیست. روی صحبتم با هر کسیه که سلیقه شخصی رو بر منفعت مراجعه کننده ترجیح بده.

اصل حرفم اینه که در این موارد نمیشه نظر کلی داد، دقیقا چنتا پست بالاتر یکی بیخود و بی منطق گفته بود اصلا پاور گرین نخرید، هیچ دلیلی هم نداشته. یا مورد پردازنده اینتل حالا معلوم نیس دقیقا مشکل چی بوده، بگیم همه نسل 11 بد هستن.

یکی از مشکلات شایع امروز اینه که افراد بدون تحقیق کافی میرن سیستم می بندن و بعد هم بعضا دچار مشکلات میشن یا فروشنده هایی که فقط به سود خودشون نگاه میکنن و مصلحت خریدار رو در نظر نمیگیرن و البته خیلی سخته ولی میشه هم سود کرد و هم مصلحت خریدار رو تامین کرد. جنس هم متاسفانه همه جا به اندازه کافی وجود نداره یا قیمت نامتعارفی خورده، و همه این عوامل دست به دست هم میدن، همون ایراداتی که فرمودید باهاش مواجه بشیم.

اگه همه چیز درست رعایت بشه، باز هم احتمال ایراد هست که گارانتی و پشتیبانی برای همین مواقع هست.

آمار رو نهادی باید بده که اولا کاملا مستقل باشه و نفعی نداشته باشه و همچنین آماری که میده باید جزئیات مشخص و بدون ابهام باشن و هر چقدر تعداد بیشتر باشه، بیشتر به واقعیت نزدیک میشه.

هر چقدر هم اون نهاد از نظر علمی و اخلاقی شناخته شده تر باشه، آماری که میده قابل اعتماد تر هست.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Blueman6 گفته است:

اصلا من حرفم این نیست. روی صحبتم با هر کسیه که سلیقه شخصی رو بر منفعت مراجعه کننده ترجیح بده.

اصل حرفم اینه که در این موارد نمیشه نظر کلی داد، دقیقا چنتا پست بالاتر یکی بیخود و بی منطق گفته بود اصلا پاور گرین نخرید، هیچ دلیلی هم نداشته. یا مورد پردازنده اینتل حالا معلوم نیس دقیقا مشکل چی بوده، بگیم همه نسل 11 بد هستن.

یکی از مشکلات شایع امروز اینه که افراد بدون تحقیق کافی میرن سیستم می بندن و بعد هم بعضا دچار مشکلات میشن یا فروشنده هایی که فقط به سود خودشون نگاه میکنن و مصلحت خریدار رو در نظر نمیگیرن و البته خیلی سخته ولی میشه هم سود کرد و هم مصلحت خریدار رو تامین کرد. جنس هم متاسفانه همه جا به اندازه کافی وجود نداره یا قیمت نامتعارفی خورده، و همه این عوامل دست به دست هم میدن، همون ایراداتی که فرمودید باهاش مواجه بشیم.

اگه همه چیز درست رعایت بشه، باز هم احتمال ایراد هست که گارانتی و پشتیبانی برای همین مواقع هست.

آمار رو نهادی باید بده که اولا کاملا مستقل باشه و نفعی نداشته باشه و همچنین آماری که میده باید جزئیات مشخص و بدون ابهام باشن و هر چقدر تعداد بیشتر باشه، بیشتر به واقعیت نزدیک میشه.

هر چقدر هم اون نهاد از نظر علمی و اخلاقی شناخته شده تر باشه، آماری که میده قابل اعتماد تر هست.

الان من مستقل نیستم؟ یا چه نفعی من این وسط دارم از دادن این آمار؟

ملت AMD ببندن یا اینتل چه سودی نصیب من میشه؟

2 حالت بیشتر نداره، یا شما به حرف یک نفر اعتماد داری یا نداری، اگر داری که به حرفش اعتماد میکنی، اگر نداری فرشته های آسمون هم بیان زمین بگن این بابا حق میگه شما باور نمیکنی.

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، Blueman۶ گفته است:

جناب بخشایش گل

حرفاتون کاملا" متین و باید به اعتبار و صحت صحبت های گوینده هم توجه کرد گه چه کاربری داره همچین صحبتی میکنه

در مورد @ARMIN جان که به شخصه اطمینان دارم به قدر موهای تو سر من هم خودش سیستم جمع کرده و هم سمپل دستش رسیده اصلا" یک زمانی تصویر نمایه اش RYZEN بود 😅

و همیشه به نظرم بهترین فرد برای گرفتن راهنمایی بدون جانبداری آرمین هست چون خیلی رک گل مطلب رو بهت میگه

کلا" هر کی توی فروم مشکل داره یا خودش آرمین رو تگ میکنه یا بقیه میان آرمین رو تگ میکنند 😁

ولی شما توجه داشته باش وقتی یکی میاد در سال 2022 میگه سری 11 اینتل داشتم 2 تا پنجره باز میکردم هنگ میکرد شما چه جوابی داری بهش بدی 😄 دیگه اینجا اصلا" باز کزدن مطلب جواب نمیده

چون اینجا دیگه برای گوینده مرغ یک پا داشته و ما هر چی بگیم باز نسل 8 و 9 با نسل 11 یکی قلمداد میشه شما دیگه تا انتهای ماجرا رو برو

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

الان من مستقل نیستم؟ یا چه نفعی من این وسط دارم از دادن این آمار؟

🙌 داداش چرا شما بخودتون گرفتین!!

شما تجربه خودتون که مفید هم هست به اشتراک گذاشتید.

اما تو یک آمار واقعی مثلا 100 نمونه از هر کدوم از پلتفرم ها با نظارت و انتخاب اون سازمان برای بررسی انتخاب میشن و دقیقا یک سیر مشخص از روال تست ها و قوانین یکسان روی اونها اعمال میشه و تازه تحت این شرایط میشه تا حدودی به اون آمار تکیه کرد. و دلیل اینکه هیچ موسسه مطالعاتی هم این کارو نکرده به خاطر اینه واقعا هیچ ضرورتی نداشته و درصد خرابی انقد پایینه که از ملاک های انتخاب قطعه حذف میشه. مثلا اگه یکی بگه از بین پردازنده فلان رو انتخاب میکنم چون خرابیش کمتر هست، حرفش خنده دار هست.

8 ساعت قبل، EHSAN.K گفته است:

جناب بخشایش گل

حرفاتون کاملا" متین و باید به اعتبار و صحت صحبت های گوینده هم توجه کرد گه چه کاربری داره همچین صحبتی میکنه

در مورد @ARMIN جان که به شخصه اطمینان دارم به قدر موهای تو سر من هم خودش سیستم جمع کرده و هم سمپل دستش رسیده اصلا" یک زمانی تصویر نمایه اش RYZEN بود 😅

و همیشه به نظرم بهترین فرد برای گرفتن راهنمایی بدون جانبداری آرمین هست چون خیلی رک گل مطلب رو بهت میگه

کلا" هر کی توی فروم مشکل داره یا خودش آرمین رو تگ میکنه یا بقیه میان آرمین رو تگ میکنند 😁

ولی شما توجه داشته باش وقتی یکی میاد در سال 2022 میگه سری 11 اینتل داشتم 2 تا پنجره باز میکردم هنگ میکرد شما چه جوابی داری بهش بدی 😄 دیگه اینجا اصلا" باز کزدن مطلب جواب نمیده

چون اینجا دیگه برای گوینده مرغ یک پا داشته و ما هر چی بگیم باز نسل 8 و 9 با نسل 11 یکی قلمداد میشه شما دیگه تا انتهای ماجرا رو برو

من مخلص شما و جناب ابیشی عزیز هم هستم 🌹

الان اگه toms hardware و techpowerup هم بیان بررسی کنن ولی هیچ گونه توضیح در مورد نحوه انجام تست های یکسان و نحوه انتخاب قطعات ارائه ندن نمیشه بهشون اعتماد کرد.

در مورد ماجرای اون نسل 11 که کاملا همنظر هستیم.

در اینکه جناب ابیشی همیشه راهنمایی های خوبی دارن و تجربه بالایی دارن و هم فن بیان خوبی دارن هیچ شک و شبهه ای نیست و منم جسارت نکردم خدمتشون.

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است:

🙌 داداش چرا شما بخودتون گرفتین!!

شما تجربه خودتون که مفید هم هست به اشتراک گذاشتید.

اما تو یک آمار واقعی مثلا 100 نمونه از هر کدوم از پلتفرم ها با نظارت و انتخاب اون سازمان برای بررسی انتخاب میشن و دقیقا یک سیر مشخص از روال تست ها و قوانین یکسان روی اونها اعمال میشه و تازه تحت این شرایط میشه تا حدودی به اون آمار تکیه کرد. و دلیل اینکه هیچ موسسه مطالعاتی هم این کارو نکرده به خاطر اینه واقعا هیچ ضرورتی نداشته و درصد خرابی انقد پایینه که از ملاک های انتخاب قطعه حذف میشه. مثلا اگه یکی بگه از بین پردازنده فلان رو انتخاب میکنم چون خرابیش کمتر هست، حرفش خنده دار هست.

نه دیگه نمیشه شما بیایی به من بگی Fanboy بعدش ادامه صحبتت با درو دیوار باشه، اگر کسی رو متهم به چیزی میکنی پاش وایسا.

نهاد و سازمان نمیخواد پاشو برو Amazon، ریویو های منفی رو برای 5600X بخون، ریویو های منفی راجب 11400 رو هم بخون، ببین برای 5600X چند صفحه گزارش خرابی داره، در حالیکه برای 1400 فقط 2 عدد گزارش بوده، که اونم یکیش خرابی گرافیک مجتمعه و یکیش Used بوده.

اینا واسه 5600X

5600X (1).PNG

5600X (2).PNG

5600X (3).PNG

5600X (4).PNG

5600X (5).PNG

5600X (6).PNG

5600X (7).PNG

5600X (8).PNG

5600X (9).PNG

5600X (10).PNG

حالا برای 11400:

11400.PNG

الان من Fanboy هستم، اینایی که پردازنده هاشون سوخته، همه فن بوی هستن مثل من، این آمار هم من از خودم درآوردم؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

نه دیگه نمیشه شما بیایی به من بگی Fanboy بعدش ادامه صحبتت با درو دیوار باشه، اگر کسی رو متهم به چیزی میکنی پاش وایسا.

نهاد و سازمان نمیخواد پاشو برو Amazon، ریویو های منفی رو برای 5600X بخون، ریویو های منفی راجب 11400 رو هم بخون، ببین برای 5600X چند صفحه گزارش خرابی داره، در حالیکه برای 1400 فقط 2 عدد گزارش بوده، که اونم یکیش خرابی گرافیک مجتمعه و یکیش Used بوده.

اینا واسه 5600X

حالا برای 11400:

الان من Fanboy هستم، اینایی که پردازنده هاشون سوخته، همه فن بوی هستن مثل من، این آمار هم من از خودم درآوردم؟

🙂 

اون قسمت fanboy از بقیه موارد جداست.از اون حرف بالاخره اون مفهوم استنباط میشد ولی بقیه موارد اصلا منظورم شما نبودی و در درستکاری و صداقت شما در حیطه کاریتون شکی نیست.ولی اجازه بدید یک همچین چیزیو با ارائه یک بررسی همه جانبه و یکسان و عادلانه قبول کنیم. امیدوارم خاطرتون مکدر نشده باشه که اگر شده و سو تفاهم شده، عذر ما رو بپذیرید.🌹

من یا هر کس دیگه ای نمیتونه بر اساس کامنت ها یا تجربیات نتیجه بگیریم که پردازنده های فلان شرکت بیشتر خراب میشن. مثلا باز اگر بخواییم بازخورد های آمازون رو مورد بررسی قرار بدیم، اولا باید منطقه به منطقه پیش بریم و بعد یک لیست از پردازنده های هر دو شرکت درست کرد و برای هر دو لیست رفت و بازخورد ها رو مورد بررسی قرار داد و تهش بگیم کاربران آمازون همچین بازخوردی داشتن.

مواردی که اصلا معلوم نیست چطوری مورد استفاده قرار گرفته و جزئیات مشخص نیست. زمانی میشه به اینگونه کامنت ها اعتنا کرد که انقد زیاد باشن که سر و صداش زیاد بشه. تازه بعدش باید مورد بررسی قرار بگیره.

۱ ساعت قبل، Blueman۶ گفته است:

این عرض من هست، رسانه های معتبر بین المللی هم تا زمانی که مطلبی رو با سند و شواهد ارائه ندن، قابل اعتنا و اتکا نیستن. (بالاتر 2 دوتاشونو ذکر کردم)

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

بنده چند نکته رو اشاره کنم تا حرفهای قبلیم تکمیل بشه

وقتی صحبت از سیستم بر مبنای DDR3 میشه باید سراغ اینتل رفت و بهترین سیستم ها رو بر مبنای پردازنده های اینتل باید بست و در 10 انتخاب برتر اگر همش بر مبنای پردازنده های اینتل نباشه اکثریت قاطعش هست .

در  سیستم بر مبنای DDR4 هم بهترین ها بی هیچ شک و شبهه ای از ای ام دی هستند و شواهد بسیاری از اعترافات خود اینتل گرفته که مدیرعاملش گفت با نسل 12000 و رم های DDR5 دوران رایزن ها به پایان میرسه ( یعنی قبلش دوران رایزن ها بوده ) تا خیز ای ام دی برای خرید یک شرکت بزرگ دیگه با 35 میلیارد دلار هزینه ( برای ای ام دی که ارزشش قبل رایزنها تا 4 - 5 میلیاد دلار کاهش پیدا کرد بود ) وجود داره .

قطعا پردازنده های ای ام دی کیفیت لازم و کافی رو داشتند که موفق شدند این همه فروش کنند و دو شرکت سونی و مایکروسافت رو برای استفاده از این پردازنده ها در کنسولهاشون قانع کرده اند.

وقتی فقط یک پردازنده ای ام دی بیشتر از کل سری پردازنده های اینتل فروش می کنه :

طبیعیه که مقدار خرابی هم بیشتر باشه .

نکته دیگه این که DDR4 برای اینتل تموم شده و خرج برای سیستم بر مبنای DDR4 و اینتل خرج برای یک پلتفورم از رده خارجه وقتی خود اینتل داره از DDR4 فرار می کنه واقعا دلیلی برای خرید سیستم DDR4 اینتلی !!! نیست . این در حالیه که با توجه به برخی از اخبار ای ام دی در بهار پیش رو تحت همین DDR4 و سوکت AM4 قصد داره نسل جدیدی رو عرضه کنه . حتی احتمال عرضه 2 نسل یکی CPU و دیگری APU بر مبنای RDNA2 هم مطرح هستش . هرچند حتی بدون نسل جدید هم نسل 3 و 5 هزار رایزن برتری کامل ای ام دی در DDR4 رو تضمین می کنند .

لینک به دیدگاه

۵۱ دقیقه قبل، big VULTURE گفته است:

نکته دیگه این که DDR4 برای اینتل تموم شده و خرج برای سیستم بر مبنای DDR4 و اینتل خرج برای یک پلتفورم از رده خارجه وقتی خود اینتل داره از DDR4 فرار می کنه واقعا دلیلی برای خرید سیستم DDR4 اینتلی !!! نیست .

بزرگترین و بهترین دلیل برای خرید نسل 11 که همون DDR4 هست، قیمت بسیار مناسب تر هست. البته بیشتر میان رده هاش.

موضوع فرار قابل درک نیست!!!

همیشه میزان عملکرد نسبت به مبلغ قابل پرداخت، مهمترین عامل در انتخاب قطعه هست. سرعت رشد تکنولوژی هم انقد سریع شده که بهتر هست کسی تو این حوزه زیاد رو آینده برنامه ریزی نکنه.

لینک به دیدگاه

دوستان با معرفی گرافیک radeon 6500 xt و 3050 به نظرتون من میتونم روی همین سیستمی که در حال حاظر دارم استفاده کنم؟ یا نه مشکل به وجود میاد؟!

ویرایش شده توسط hadi soleimanzadeh
لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، hadi soleimanzadeh گفته است:

دوستان با معرفی گرافیک radeon 6500 xt و 3050 به نظرتون من میتونم روی همین سیستمی که در حال حاظر دارم استفاده کنم؟ یا نه مشکل به وجود میاد؟!

کارت خوبیه

نه مشکلی پیش نمیاد ولی معلوم نیست با چه قیمت و چه زمانی اینجا موجود بشه، چون ۴ گیگ هم هست، خرید rx 5500 xt 8g بصرفه تره.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ در ۲۰:۳۶، Blueman۶ گفته است:

بزرگترین و بهترین دلیل برای خرید نسل 11 که همون DDR4 هست، قیمت بسیار مناسب تر هست. البته بیشتر میان رده هاش.

موضوع فرار قابل درک نیست!!!

همیشه میزان عملکرد نسبت به مبلغ قابل پرداخت، مهمترین عامل در انتخاب قطعه هست. سرعت رشد تکنولوژی هم انقد سریع شده که بهتر هست کسی تو این حوزه زیاد رو آینده برنامه ریزی نکنه.

رفتار اینتل دقیقا مصداق بارز فراره !!!!

در DDR4 پردازنده 11900K با تقریبا 60 درصد قدرت 5950 و مصرف بیشتر پرچمدار آخرین نسل اینتل هستش . اون هم در حالی که 5950 زودتر وارد بازار شده بود .

تحت چنین شرایطی اینتل میاد نسل 12000 رو معرفی می کنه و مدیر عاملش میگه دوران رایزن تموم شده و با رم DDR5 و درگاه PCIe5.0 اینتل بازار رو پس می گیره . این یعنی قبول داریم که تا قبل از این دوران رایزن بوده اما به لطف DDR5 و PCIe5.0 دوران اینتل شروع میشه خب این یعنی ما در DDR4 شکست خودیم و الان رفتیم در DDR5 پیروز بشیم !!!!

البته این ماجرا تا حدودی هم برای ای ام دی رخ داد . ای ام دی هم عملا در DDR3 فرار کرد به DDR4 اون اوایل هم با DDR4 مشکلاتی داشت .

..............................

اما کلیت بحث من چیز دیگس استارتر گرامی بین 2 گزینه کلی مونده .1 ارتقاء و بروز کردن سیستم 2. موندن تحت همین سیستم

برای ارتقاء ، DDR5 فعلا به خاطر قیمت کنار میره برای DDR4 هم با توجه به اخباری که برای عرضه نسل جدید AMD برای سوکت AM4 وجود داره و برتری کلی ای ام دی در DDR4 خرید یه سیستم بر مبنای ای ام دی هم فرصت ارتقاء به آخرین و بهترین نسل DDR4 رو فراهم می کنه هم در آینده جا برای ارتقاء بسیار بیشتره .

اما بنده قبلا هم گفتم که بهترین کار اینه که با حدود 20 تومن یه کارت خوب بگیرن و با همین سیستم تست کنن احتمال بسیار زیاد کاملا راضی میشن اگر نشدن برن سراغ ارتقاء .

استارتر گرامی یه نگاه به این تاپیک بنداز :

کمکت می کنه انتخاب بهتری داشته باشی .

لینک به دیدگاه

سلام من تا به حال سه سیستم خرید کردم amd 2 intel1 همیشه پول برای من مهم تر بوده که کمتر باشه اولیا سیستمی که خریدم فروشنده گفت وقتی سیستم خرید میکنی داری پولت رو داخل سطل آشغال می ریزی چون سری جدید میاد و افت قیمت پیدا می کنه پس سعی کن زیاد پول خرج نکنی (سال 91)  از اون زمان به بعد من همیشه برای خودم و هر کسی دیگه amd پیشنهاد دادم چون با هزینه کمتر کارایی  قابل قبولی به دست آوردم به نظرم هزینه کمتر کنید

ویرایش شده توسط HEGMATANE
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...