رفتن به مطلب

آموزش تعمیرات پاور های گرین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 11 ساعت قبل، ali-gsxr گفته است :

سلام.بنده یک عدد پاور گرین  خراب رو دادم به تعمیرکار البته نسبتا حرفه ای تعمیرش کرد الان خداروشکر خوب کار میکنه  فقط مواقعی که کامپیوتر رو خاموش میکنم یه صدای فس مدام از پاور شنیده میشه البته صداش زیاد نیست فقط باید گوشتو ببری نزدیک پاور تا متوجه بشی که وقتی برق  پاور رو به کلی قطع میکنم دیگه کم کم از بین میره. میخواستم بدونم این صدا از کدوم قطعه هست؟ آیا به قطعاتم آسیب میرسونه یا نه؟؟؟

سلام دوست عزیز

این مشکل دلایل زیادی داره  اگه تعمیر شده احتمالا خازنهای استندبای تعویض شده بعضا دیده شده که چاپر استندبای  از ایزوله بودن خارج شده وهسته ها به صدا افتادن یا بعضا دیده شده ترانزیستورهای دچار نشتی شدن ((من خودمتوچند تا پاور با تعویض ترانزیستورهای 617 این مشکل روحل کردم)) وصدامیدن یا اینکه تمام خازنهای استندبای  تعویض نشده واونائی که موندن ظرفیت کم کردن یا اینکه سلف های ورودی  به صدا افتادن خیلی از پاورها این صدا رو دارند من حتی توبسیار از پاورهای نوهم دیدم  اگه ولتاژ استندبای درسته نگران نباش پاور بخوبی براتون کار خواهد کرد

ویرایش شده توسط m.shabani
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ali-gsxr گفته است :

سلام.بنده یک عدد پاور گرین  خراب رو دادم به تعمیرکار البته نسبتا حرفه ای تعمیرش کرد الان خداروشکر خوب کار میکنه  فقط مواقعی که کامپیوتر رو خاموش میکنم یه صدای فس مدام از پاور شنیده میشه البته صداش زیاد نیست فقط باید گوشتو ببری نزدیک پاور تا متوجه بشی که وقتی برق  پاور رو به کلی قطع میکنم دیگه کم کم از بین میره. میخواستم بدونم این صدا از کدوم قطعه هست؟ آیا به قطعاتم آسیب میرسونه یا نه؟؟؟

سلام صدا رو فقط شما میشنوی یا کس دیگه ای هم متوجه میشه؟وقتی گوشی یا .... رو شارژ میکنی صدا تغییر میکنه؟

احتمالا ترانزیستور تغذیه استند بای رو تعویض و معادل انداختن که کمی فرکانس رینگینگ تغییر کرده.

تست ولتاژ رو هم با یه بار اندازه گیری کنید.مثلا هنگام شارژ موبایل یا.....

لینک به دیدگاه

در در 1397/03/20, 23:37:02، Post-Human Warrior گفته است :

سلام صدا رو فقط شما میشنوی یا کس دیگه ای هم متوجه میشه؟وقتی گوشی یا .... رو شارژ میکنی صدا تغییر میکنه؟

احتمالا ترانزیستور تغذیه استند بای رو تعویض و معادل انداختن که کمی فرکانس رینگینگ تغییر کرده.

تست ولتاژ رو هم با یه بار اندازه گیری کنید.مثلا هنگام شارژ موبایل یا.....

درود.فقط من میشنوم یعنی اگر بچسبی به کیس شنیده نمیشه باید گوشتو خوب ببری نزدیک پاور تا بشنوی.

وقتی کامپیوتر روشنه گوشی رو میزنم ولتاژ از 12.192به 12.096 تغییر میکنه 2تا گوشی ام زدم باز همونه گوشی 5v هست نمیدونم چرا روی 12vتعثیر میذاره.

کلا وقتی پردازنده 100% لود میکنه هم از12.192 میشه 12.096. قطعاتم بسیار کم مصرفن به پاور زیاد فشاری نمیاد فنش  خیلی اروم میچرخه.

حالا وقتی که استندبای میکنم گوشی رو بعضی وقتا وصل میکنم صدا تغیر میکنه و قطع میشه کلا .

بعضی وقتا وصل میکنم صدا کمی تغیر میکنه اما قطع نمیشه.

حالا وقتی 2تا گوشی وصل میکنم صدا کلا قطع میشه.

مولتی متر ندارم حتما تهیه میکنم تست میکنم.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ali-gsxr گفته است :

درود.فقط من میشنوم یعنی اگر بچسبی به کیس شنیده نمیشه باید گوشتو خوب ببری نزدیک پاور تا بشنوی.

وقتی کامپیوتر روشنه گوشی رو میزنم ولتاژ از 12.192به 12.096 تغییر میکنه 2تا گوشی ام زدم باز همونه گوشی 5v هست نمیدونم چرا روی 12vتعثیر میذاره.

کلا وقتی پردازنده 100% لود میکنه هم از12.192 میشه 12.096. قطعاتم بسیار کم مصرفن به پاور زیاد فشاری نمیاد فنش  خیلی اروم میچرخه.

حالا وقتی که استندبای میکنم گوشی رو بعضی وقتا وصل میکنم صدا تغیر میکنه و قطع میشه کلا .

بعضی وقتا وصل میکنم صدا کمی تغیر میکنه اما قطع نمیشه.

حالا وقتی 2تا گوشی وصل میکنم صدا کلا قطع میشه.

مولتی متر ندارم حتما تهیه میکنم تست میکنم.

اگه از نرم افزار های برای اندازه گیری استفاده می کنید.اکثرا دارای خطا هستن.

این صدا مریوط به فرکانس رینگینگ تغذیه استند بای هست. 5 ولت استند بای رو با مولتی متر کالیبره تست کنید. اگه ولتاژ درسته پس مشکلی نداره.

علت تغییر صدا بعضی ها هم مربوط به تغییرات دمای ترانزیستور که مشکلی نداره.

حالا شما تست رو انجام بدین انشا الله که مشکلی نداره.

فقط  ?GSX-R1000

ویرایش شده توسط Post-Human Warrior
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام، یک عدد پاور coolmaster دارم که ولتاژ پاور گود درست نیست و صدا میداد خازنهای وسط رو تعویض کردم صداش کمتر شد ولی هنوز صدای فس خیلی کمی داره و ولتاژ پاور گود هنوز مشکل داره. ممنون میشم راهنمایی کنید.

P_20180624_083508.jpg

P_20180624_083531.jpg

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، amir.v گفته است :

سلام، یک عدد پاور coolmaster دارم که ولتاژ پاور گود درست نیست و صدا میداد خازنهای وسط رو تعویض کردم صداش کمتر شد ولی هنوز صدای فس خیلی کمی داره و ولتاژ پاور گود هنوز مشکل داره. ممنون میشم راهنمایی کنید.

P_20180624_083508.jpg

P_20180624_083531.jpg

سلام

مشکل تون رو کامل شرح بدید.مدل پاور

برای فس فس حازن های خروجی رو با ال سی ار متر تست کنید

تغذیه استند بای او کیه ؟یا نه

لینک به دیدگاه

قای شعبانی سلام خسته نباشی

ولتاژ سیم بنفش یه پاور 380 گرین بالا رفته بود که خازنهای بین دو هیت را

تعویض کردم اما هنگامیکه به پاور ولتاژ دادم ترازیستور 2717

اهم ترکیدن علت چی بوده که با تعویض فقط خازنهای بین دو هیت قطعات سوخته

(این مشکل برا  چندتا پاور به وجود اوده بود که با تعویض خازنها مشکل حل شد 

ولی این یکی....

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، parhammf گفته است :

قای شعبانی سلام خسته نباشی

ولتاژ سیم بنفش یه پاور 380 گرین بالا رفته بود که خازنهای بین دو هیت را

تعویض کردم اما هنگامیکه به پاور ولتاژ دادم ترازیستور 2717

اهم ترکیدن علت چی بوده که با تعویض فقط خازنهای بین دو هیت قطعات سوخته

(این مشکل برا  چندتا پاور به وجود اوده بود که با تعویض خازنها مشکل حل شد 

ولی این یکی....

احتمالا مشکل از قطعه دیگری هم بوده و بعد این که دوباره پاور روشن شده خودش رو نشون داده.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...
در در 1397/03/10, 16:20:39، Blanco گفته است :

نه من چک کردم دیدم جواب میده مادربرد گیگابایت ep41 هست در مورد میکرو کد هم فروشنده گفت لازم نیست ولی در کل من اون سی پی یو رو پس دادم و الان مشکلم این هست که چرا پاور گرین که خریدم دچار مشکل شده . قطعاتم اینا هستن سی پی یو dual core e5300 کارت گرافیک جی فورس 9500 gt  مادربرد رو هم که گفتم . این سیستم با پاور قبلی خودش کار میکنه فقط با پاور گرین مشکل داره یا سیستم روشن میشه و تصویر نمیده یا وقتی هم میده بعد لود شدن ویندوز یا حتی بعضی وقت ها قبل لود شدن ویندوز خاموش میشه .

خواستم بگم مشکل این پاور این بود که ولتاژ استندبای بالا رفته بود که با تعویض خازن 50 ولت 10 میکرو درست شد البته من چند تا از این خازن های 10 میکرو رو عوض کردم نمیدونم مربوط به کدوم بود ضمن اینکه این پاور موقع وصل شدن برق صوت میکشید که این مشکلش هم با تعویض اون خازن ها حل شد .

الان یه پاور دیگه دارم که گرین نیست و پاور قدیمی هست (اسمش الفکس هست )چند روز پیش برق رفت موقع اومدن یه صدایی از داخل پاور اومد و بعدش هم یه بویی از داخلش بلند شد وقتی خواستم سیستم رو روشن کنم دیدم روشن نمیشه و پاور خراب شده . ولتاژ سیم بنفش و سبز کم شدن و در حد 2.5 ولت هستن پاور اصلا روشن نمیشه نه با اتصال سیم های سبز و مشکی و نه بنفش و زرد مشکل از چی میتونه باشه ؟ یکی از ترانزیستورهای هیت سینک اول هم سوخته بود عوضش کردم ولی همونطوری خواستم روشن کنم (بدون درست شدن ولتاژ استند بای و رفع مشکل ) که فنش چند دور چرخید و همون صدا باز اومد و دوباره از کارافتاد بازم ترانزیستور سوخت . راستی در تست مدار لامپ سری هم فکر کنم درست عمل کرد یعنی لامپ یکی دو ثانیه روشن شد و بعدش خاموش شد .

یه پاور دیگه هم دارم که قدیمی تر هست (ای تی ایکس نیست ) روی مادربورد درست کار میکنه ولی بیرون مادربرد وقتی سیم های سبز و مشکلی رو اتصال میدم فن یه تکون کوچکی میخوره و اتفاقی نمیافته و پاور شروع به کار نمیکنه ولی همونطور که گفتم وقتی به مادربرد وصله خوب کار میکنه و ولتاژها هم درست هستن مشکل این از چی هست ؟

ممنون میشم اگه کمک کنید .

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با سلام خدمت آقای شعبانی و بقیه دوستان 

من یک پاور GP335 دارم که ولتاژ استاد بای 5ولت داره ولی وقتی سیم سبز رو به مشکی وصل میکنم خروجی هیچ ولتاژی نمیده .

در ضمن لحظه ایی که سبز رو به مشکی وصل میکنم خازن ورودی یه صدای خیلی ضعیفی میده.

ممنون میشم راهنماییم کنید 

153548466869144456178.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

Q9 وQ12  رو  تعویض کن

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با سلام من یه پاور 300a دارم اول هی تا کار میکردی خاموش میکرد بعد دیگه کلا سیستم روشن نمیشد

پاور باز کردم دوتا خازن باد کرده بود عوض کردم  470 lمیکرو 16 ولت و یکی هم 1000 میکرو 16 ولت

ولی وقتی به تستر وصل میکنم ایراد vsb میگیره بوق میزنه دوتا HH میزنه میره

با اهمتر گرفتم ولتاژ بالا بود 6 خورده ای نزدیک به هفت  چندتا خازن دیگه عوض کردم از جمله 50 ولت 470 میکرو ولی هنوز همنطوره

خازن های که دورشون دایره کشیدم عوض کردم  دیود و سینک دو رو هم بیرون اوردم چک کردم

20180923_191728.jpg

20180923_191817.jpg

20180923_191740.jpg

ویرایش شده توسط sina85
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 ساعت قبل، sina85 گفته است :

با سلام من یه پاور 300a دارم اول هی تا کار میکردی خاموش میکرد بعد دیگه کلا سیستم روشن نمیشد

پاور باز کردم دوتا خازن باد کرده بود عوض کردم  470 lمیکرو 16 ولت و یکی هم 1000 میکرو 16 ولت

ولی وقتی به تستر وصل میکنم ایراد vsb میگیره بوق میزنه دوتا HH میزنه میره

با اهمتر گرفتم ولتاژ بالا بود 6 خورده ای نزدیک به هفت  چندتا خازن دیگه عوض کردم از جمله 50 ولت 470 میکرو ولی هنوز همنطوره

خازن های که دورشون دایره کشیدم عوض کردم  دیود و سینک دو رو هم بیرون اوردم چک کردم

20180923_191728.jpg

20180923_191817.jpg

20180923_191740.jpg

سلام سینای عزیز

این مشکل میتونه از اپتوکوپلر مدار استندبای باشه اول خازن 22 میکرو فارادی که به پایه اپتوکوپلر وصل هست رو تعویض کن اگه حل نشد اپتو رو عوض کن

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، m.shabani گفته است :

سلام سینای عزیز

این مشکل میتونه از اپتوکوپلر مدار استندبای باشه اول خازن 22 میکرو فارادی که به پایه اپتوکوپلر وصل هست رو تعویض کن اگه حل نشد اپتو رو عوض کن

با تشکر خازن 22 میکرو عوض کردم درست شد فکر میکردم عوض کردم ولی نکرده بودم  الان که شما گفتید عوض کردم درست شد با تشکر

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام خدمت همه دوستان

یه پاور gb1230b چند روز پیش که برگشتم خونه دیدم کلا برقش قطع شده.وقتی نگاه کردم دیدم برق به مادربرد میرسه ولی روشن نمیشه،فقط انگار یه برق خیلی ضعیف به مادربرد میرسه که فن cpu و خیلی آروم به حرکت در میاره و یه صدای تق تق از داخل پاور میاد(مثل زمانی که برق رله هی قطع و وصل میشه).پاور و باز کردم به نظر صدا از ترانس کاهنده برق 5 ولت بود(البته زیاد مطمئن نیستم).ولتاژ پاور هم تست کردم برق سوئیچش 4.14 و استندبای 5.16 بود.ممنون میشم اگه راهنمائیم کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/07/15, 00:26:40، a.samani گفته است :

سلام خدمت همه دوستان

یه پاور gb1230b چند روز پیش که برگشتم خونه دیدم کلا برقش قطع شده.وقتی نگاه کردم دیدم برق به مادربرد میرسه ولی روشن نمیشه،فقط انگار یه برق خیلی ضعیف به مادربرد میرسه که فن cpu و خیلی آروم به حرکت در میاره و یه صدای تق تق از داخل پاور میاد(مثل زمانی که برق رله هی قطع و وصل میشه).پاور و باز کردم به نظر صدا از ترانس کاهنده برق 5 ولت بود(البته زیاد مطمئن نیستم).ولتاژ پاور هم تست کردم برق سوئیچش 4.14 و استندبای 5.16 بود.ممنون میشم اگه راهنمائیم کنید

سلام  اعلام نظر خیلی سخته

اما  چندبار برام اتفاق افتاده که صدای تق تق  از تو خازنهای ورودی هست چون وقتی مادربرد روتست میزنید پاورمیره زیر بار شما یه بار پاوررو بدون بار تست کن ببین ولتاژهای خروجی چطور هستند و یکبار همموقع تست با مادربرد ولتاژهای 12 و5 و3.3 رو اندازه بگیر

لینک به دیدگاه

سلام من یه پاور دارم 550 وات کورسیر که ریل 12 ولتش تو حالت عادی 12 ولت نیست 11.7 دهم هست وقتیم گرافیک حرفه ای بهش میزنم جریان ازش میشکه تا 11 ولتم میاد و کامپیوتر anti surage داره سیستم رو ریستارت میکنه به نظر شما کدوم قطعه از پاور خرابه و هزینش چه قدر میشه ؟
خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، Lesners گفته است :
سلام من یه پاور دارم 550 وات کورسیر که ریل 12 ولتش تو حالت عادی 12 ولت نیست 11.7 دهم هست وقتیم گرافیک حرفه ای بهش میزنم جریان ازش میشکه تا 11 ولتم میاد و کامپیوتر anti surage داره سیستم رو ریستارت میکنه به نظر شما کدوم قطعه از پاور خرابه و هزینش چه قدر میشه ؟
خیلی ممنون

سلام. توان پاور با گرافیک متناسب هست ؟

خازن های خروجی رو تست کنید.

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Post-Human Warrior گفته است :

سلام. توان پاور با گرافیک متناسب هست ؟

خازن های خروجی رو تست کنید.

بله با کارت های gtx 570  و gtx 670 و 5870 تست کردم همین مشکل بود

خازن های خروجی نویز گیر تویه ریل 12 ولت منظورتون هست ؟ متاسفانه مولتی متر خوب ندارم تست کنم

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Lesners گفته است :

بله با کارت های gtx 570  و gtx 670 و 5870 تست کردم همین مشکل بود

خازن های خروجی نویز گیر تویه ریل 12 ولت منظورتون هست ؟ متاسفانه مولتی متر خوب ندارم تست کنم

بله .اگه سلف تزویج داره همه خازن های 3.3 - 5 - 12 رو تست کنید. با مولتی متر نمیشه با  ال سی ار متر باید تست کنید.

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Post-Human Warrior گفته است :

بله .اگه سلف تزویج داره همه خازن های 3.3 - 5 - 12 رو تست کنید. با مولتی متر نمیشه با  ال سی ار متر باید تست کنید.

خازن ها باید ظرفیتشون تست کنم ؟ مگه ریل 5 و 3 ولت وصلن به ریل 12 ؟

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Lesners گفته است :

خازن ها باید ظرفیتشون تست کنم ؟ مگه ریل 5 و 3 ولت وصلن به ریل 12 ؟

بله ظرفیت و مقاومت داخلی(ESR) . گفتم اگه سلف تزویج داره (سلف زردی مشترک با ریل هستن 3.3-5-12) چون فید بک مستقل ندارن.

اگه ابزار های لازم رو ندارید. بدین یه تعمیر کار خوب تا ایرادش رو رفع کنه. چون ممکنه با یه اشتباه کل پاور نابود بشه ?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...