رفتن به مطلب

آموزش تعمیرات پاور های گرین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

محمد جان سلام اون چیزی که اونجا ترکیده وریستور هست که نسبت به و افزایش ولتاژ تو ورودی واکنش نشون میده اون دوتا وریستور که روکش وارنیش حرارتی داره رو از رو برد جدا کن و یه فیوز بنداز به احتمال زیاد مشکلت حل میشه

سلام

آقای شعبانی این پاور روشن نمیشه

به نظرتون ایرادش از اون خازنی میباشد که در تصویر مشخص کردم؟

ممنون

6edc93505434.jpg

eeef9bd04fac.jpg

f50d0737a738.jpg

لینک به دیدگاه

محمد جان سلام اون چیزی که اونجا ترکیده وریستور هست که نسبت به و افزایش ولتاژ تو ورودی واکنش نشون میده اون دوتا وریستور که روکش وارنیش حرارتی داره رو از رو برد جدا کن و یه فیوز بنداز به احتمال زیاد مشکلت حل میشه

سلام

ممنون از شما

آقای شعبانی میشه مبتدیانه تر بنده رو راهنمایی بفرمایید؟

اینایی که فرمودید یعنی چه؟ :wacko:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

ممنون از شما

آقای شعبانی میشه مبتدیانه تر بنده رو راهنمایی بفرمایید؟

اینایی که فرمودید یعنی چه؟ :wacko:

تو عکس اول اونی که با فلش گذاشتم رو از روی برد جدا کن در حقیقت اون ترکیده

بعد روبروی فن یه دونه فیوز 6.3 آمپر هست اون رو هم تعویض کن البته 6.3 پیدا نمیشه 6 آمپیر بنداز

post-94-0-61648800-1343416875_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

درود ..........

ممنون از تاپیک مفیدتون جناب شعبانی .........

عذر میخوام من هم یمک پاور gp300a دارم که قبلا" برای تعمیر داده بودم اما گفتن گویا آیسی 2005z (اگه اشتباه نکنم..) سوخته و گیر نمیاد .....

خواستم ببینم شما این قطعه رو ندارید یا این قطعه مشابه نداره ؟!

با تشکر

ویرایش شده توسط tarashee
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکلش چی بوده که گفتن IC سوخته؟؟

لینک به دیدگاه

دقیقا" نمیدونم ...فقط با سیستم که کار میکردم یک دفعه خاموش شد حدود 3 و4 ماه هم توی تعمیرگاه موند و میگفتن دنبال آی سیش هستیم و گیر نمیاد ....

به برق که میزنم حتی فنش هم کار نمیکنه و با ولتمتر به اون کانکتور 24 پین میزنم همشون 3.2 ولت هستن و بقیه فیشها هم هیچ ولتاژی نمیدن ......!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیقا" نمیدونم ...فقط با سیستم که کار میکردم یک دفعه خاموش شد حدود 3 و4 ماه هم توی تعمیرگاه موند و میگفتن دنبال آی سیش هستیم و گیر نمیاد ....

به برق که میزنم حتی فنش هم کار نمیکنه و با ولتمتر به اون کانکتور 24 پین میزنم همشون 3.2 ولت هستن و بقیه فیشها هم هیچ ولتاژی نمیدن ......!

اصلا شما اطمینان دارید که شماره آی سی همینه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چون من هرچی سرچ کردم دیتا شیت ازش پیدا نشد

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

با سلام و خسته نباشید و تشکر از زحمات بسیار مفیدتون

من یک پاور گرین model:gp380a دارم یکی ذو روز فنش خوب کار نمیکرد بنظرم چون گاهی موقع روشن کردن فنش راه نمیافتاد پرسیدم گفتن طبیعیه ولی حالا امروز دیدم سیستمم روشن نمیشه

یه چراغ سبز کوچولو تو سیستم هست یعنی برق وارد سیستم میشه ضمنا وقتی سیم اصلی رو از پاور قطع میکنم و وصل میکنم برای اولین بار که میخوام کیس رو روشن کنم دکمه ی کیس چند ثانیه روشن میشه و بعد خاموش میشه

در صورت امکان دوستان راهنمایی کنن

اولین قطعه ای که ممکنه اسیب دیده باشه چی میتونه باشه ؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

اقا من مشکلم حل شد گفتم شما هم بدونید قضیه چی بود من فن کارت گرافیک رو تازه عوض کرده بودم احتمالا برق دزدی داره چون وقتی کارت گرافیک رو از مادربورد جدا مبکنم سیستم روشن میشه

حالا باید بگردم ببینم مشکل کارت گرافیک چیه فعلا با اجازه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...

با سلام خدمت دوستان.
من یه پاور گرین430A دارم که سوت می کشید ولی دیگه سیستم رو روشن نمیکنه. ولتاژ استندبای اون موقعی که خازنهای 1000 و470 میکرو و10 میکرو را عوض کردم 8 ولت شده و سیستم روشن نمیشه یه مقاومت روی مدار استندبای کنار دیود سیگنال وجود داره که کاملا سوخته و قابل تشخیص نیست.
مقاومت سوخته را با 33اهم نیم وات جایگزین کردم ولتاژ استندبای تصحیح شد ولی مقاومت خیلی گرم میشه و وقتی سیستم روشن میشه مقاومت از شدت جریان کشی سرخ میشه.لطفا اساتید بزرگوار راهنمایی بفرمایند ممنون. :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
با سلام خدمت دوستان.

من یه پاور گرین430A دارم که سوت می کشید ولی دیگه سیستم رو روشن نمیکنه. ولتاژ استندبای اون موقعی که خازنهای 1000 و470 میکرو و10 میکرو را عوض کردم 8 ولت شده و سیستم روشن نمیشه یه مقاومت روی مدار استندبای کنار دیود سیگنال وجود داره که کاملا سوخته و قابل تشخیص نیست.

مقاومت سوخته را با 33اهم نیم وات جایگزین کردم ولتاژ استندبای تصحیح شد ولی مقاومت خیلی گرم میشه و وقتی سیستم روشن میشه مقاومت از شدت جریان کشی سرخ میشه.لطفا اساتید بزرگوار راهنمایی بفرمایند ممنون. :(

درود :

چندتا عکس از قسمت مقاومت مذکور و کل مدار بزارید .

لینک به دیدگاه

درود :

چندتا عکس از قسمت مقاومت مذکور و کل مدار بزارید .

سلام. الان عکس ازش ندارم.

توی قسمت استندبای سه تا مقاومت و یک دیود سیگنال و یک دیود معمولی هست که همه کنار هم چیده شده. از چپ به راست دو مقاومت دوترانزیستور چوک وسط را درایو می کنه و مقدارشون 1.5کیلو اهم است مقاومت کنار این دو که کاملا سوخته الان مقاومتش 700 اهم است. اگه کافیه لطفا راهنمایی کنید در غیر اینصورت تا فردا عکسش را میدم خدمتتون.

ممنون.

ویرایش شده توسط mjdk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام. الان عکس ازش ندارم.

توی قسمت استندبای سه تا مقاومت و یک دیود سیگنال و یک دیود معمولی هست که همه کنار هم چیده شده. از چپ به راست دو مقاومت دوترانزیستور چوک وسط را درایو می کنه و مقدارشون 1.5کیلو اهم است مقاومت کنار این دو که کاملا سوخته الان مقاومتش 700 اهم است. اگه کافیه لطفا راهنمایی کنید در غیر اینصورت تا فردا عکسش را میدم خدمتتون.

ممنون.

نقشه از شماتیک موجود نیستش که بشه دقیق گفت چی هست .دوتا راه میمونه یا از روی یه پاور هم مدلش رنگشو بخونید یا اینکه دقیقا بگید این مقومت به چی وصل شده یا چیو داره درایو میکنه بشه تخمین زد .

لینک به دیدگاه

نقشه از شماتیک موجود نیستش که بشه دقیق گفت چی هست .دوتا راه میمونه یا از روی یه پاور هم مدلش رنگشو بخونید یا اینکه دقیقا بگید این مقومت به چی وصل شده یا چیو داره درایو میکنه بشه تخمین زد .

ممنون. هم مدلش را گیر نیاوردم.

راه دوم: این مقاوت از یک طرف به دیود سیگنال وصله و از طرف دیگه به پایه وسط چوک وسط.

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ممنون. هم مدلش را گیر نیاوردم.

راه دوم: این مقاوت از یک طرف به دیود سیگنال وصله و از طرف دیگه به پایه وسط چوک وسط.

ممنون

پایه وسط چوک از طرف برق شهری یا طرف ایزوله شده ؟

منظورتون از دیود سیگنال همون شاتکی هست یا چیزه دیگه ای منظورتونه ؟  48 آخرشه؟

تا الان چیارو به جای چی تعویض کردی ؟

یه عکس حتما بزار . و کلا بگو چیکار کردی .

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت اساتید محترم

بنده هم مشکلی مشابه دوستمون دارم .مدل پاور GP-380A هستش وشماره مقاومت روی برد r33 .مقاومت از یک طرف به خازن سرامیکی 10n وصله واز طرف دیگر به  سر آند دیود LT8736.

ومشکل دوم اینه که بدون استارت پاور حدود 4.5 ولت روی سیم زرد داریم. ولتاژ سیم بنفش 5.2 میباشد.خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید .با تشکرpost-11750-0-83397500-1356600648_thumb.jpg

ویرایش شده توسط afi2asal
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
با عرض سلام خدمت اساتید محترم

بنده هم مشکلی مشابه دوستمون دارم .مدل پاور GP-380A هستش وشماره مقاومت روی برد r33 .مقاومت از یک طرف به خازن سرامیکی 10n وصله واز طرف دیگر به  سر آند دیود LT8736.

ومشکل دوم اینه که بدون استارت پاور حدود 4.5 ولت روی سیم زرد داریم. ولتاژ سیم بنفش 5.2 میباشد.خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید .با تشکرattachicon.gifP1000333.jpg

فقط همون مقاومت سیاه شده ؟

ظاهرا که سالم به نظر میرسه رنگش پیدا نیست ؟

همونطور که گفتم نقشه شماتیک این پاور ها نیستش شما مسیر بعد از دیود و خازن سرامیکی رو دنبال کنید ببینید به چی وصل شده .

لینک به دیدگاه

1-خازن به یکی از پایه های ترانس t3 وصله که اونم وصله به بدنه.

2-کاتد دیود وصله به مثبت خازن 10u.50V ومقاومت 22 اهم و این مقاومت وصله به پایه 12 آی سی TL494

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1-خازن به یکی از پایه های ترانس t3 وصله که اونم وصله به بدنه.

2-کاتد دیود وصله به مثبت خازن 10u.50V ومقاومت 22 اهم و این مقاومت وصله به پایه 12 آی سی TL494

نگفتید اون مقاومت سیاه شده یا نه ؟

دوست عزیز صبر کنید آقای شعبانی آنلاین بشن . ایشون به احتمال زیاد GP-380A موجود دارند از روی برد نگاه کنند مقدار مقومت رو بهتون بگن .

لینک به دیدگاه

با درود

با تشکر از دوست عزیز بالاخره خودم با ازمون و خطا مقدار مقاومت را پیدا کردم.مقدار مقاوت 5 اهم بود.مشکل دوم هم با تعویض یکی از دیودهای 4148 حل شد و پاور راه افتاد.با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست من

5 اهم؟؟

اون مقاومت 1 کیلو اهمی هست درش بیار یه مقامت 1 کیلو اهمی بذار

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...