رفتن به مطلب

آموزش تعمیرات پاور های گرین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
سلام جناب شعبانی، ممنون از تاپیک مفیدتون. من یه پاور Green GP330A دارم که یه چند روزیه که با وجود اینکه چراغ Stand By روی مادربورد روشن میشه، استارت نمیزنه و تنها عکس العملی که موقع فشار دادن دگمه ی  Power on از خودش نشون میده اینه که صداش ( منظورم اون صداییه که مثل صدای روشن شدن آیفون تصویری میمونه ) قوی و قوی تر میشه و وقتی که روی یه سیستم دیگه تستش کردم؛ کیبورد اون سیستم رو کلاً از بین برد (!!!) و من الان دارم با On-Screen Keyboard تایپ میکنم! :p گارانتیش سال 1389 تموم شده؛ خوب حالا من اینو چیکارش کنم؟ خودم تعمیر کنم ( زیاد وارد نیستم؛ شاید بهتره بگم اصلاً! ) ؟ ببرم نمایندگی گرین ؟ کلاً بندازمش دور برم یکی دیگه بخرم؟ یه راه کم هزینه و درست و حسابی پیشناهاد کنید.

ممنون میشم اگه سریع جواب بدین.

سلام یه عکس از روی برد  قرار بدین و بفرمائید باالکرونیک آشنا هستید

لینک به دیدگاه

سلام یه عکس از روی برد  قرار بدین و بفرمائید باالکرونیک آشنا هستید

به نظر میاد این پاور قبلاً هم تعمیر شده، چون برچسب روی یکی از پیچ هاش مخدوش بود. روی دیواره ی داخلیش هم آثار یه جور سیاهی دیده میشه. اوه! این تو خیلی شلوغه! دقیقاً از کجاش باید عکس بذارم؟؟؟؟ تو الکترونیک هم تجربه ی قابل توجهی ندارم؛ ترجیح میدم موقعیت رو به افراد با تجربه بسپارم! :p

اینم یه عکس کلی:

http://inspic.com/8C85E7EF

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

salam man 1power430 green behem dadan vase tamir che juri mitunam befahmam power salem hastesh bayad fanesh kar kone?

man tu ghesmat ghodrat power ru khazenaye 1000Uf 200v sedaye sut mishnavam khazena kharab?

badesh taraf zade ru voltazhe 110 bad behesh 220 vasl karde vdr sukhte hatman bayad vdr khodesho bezaram?mishe vase testesh bedune vdr testesh konam khatar nadare mishe jenab shabani ba shomare 09355407419 tamas begirin be komaketun ehteyaj daram?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست من

بدون وریستور هم میشه تست کنی کلا خیلی از تعمیر کارا علی الخصوص تعمیرکارهای گرین وریستورها رو دیگه نمیزنند  وریستورهای هم دی سی 150 ولت هست و به وفور تو باازر پیدا میشه حدود 250 تومنه

تو این حالت تو خوشبینانه ترین حالت وریستورها میترکه و در بدترین حالت ترانزیستور استندبای و حتی ترانزیستورهای 3220 میسوزند که باید تک تکشون رو تست کنی

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

بدون وریستور هم میشه تست کنی کلا خیلی از تعمیر کارا علی الخصوص تعمیرکارهای گرین وریستورها رو دیگه نمیزنند  وریستورهای هم دی سی 150 ولت هست و به وفور تو باازر پیدا میشه حدود 250 تومنه

تو این حالت تو خوشبینانه ترین حالت وریستورها میترکه و در بدترین حالت ترانزیستور استندبای و حتی ترانزیستورهای 3220 میسوزند که باید تک تکشون رو تست کنی

mamnun babate rahnamayiyatun

mishe begin in teranzistora ke farmudin dar koja gharar daran?

va mishe begin che juri mishe fahmid power salem shode?

لینک به دیدگاه

mamnun babate rahnamayiyatun

mishe begin in teranzistora ke farmudin dar koja gharar daran?

va mishe begin che juri mishe fahmid power salem shode?

raste emkane sukhtane terans ha ham hastesh?

لینک به دیدگاه

SALAM MAN 1POWER 430 GREEN DARAM 3TA KHAZEN 470 VA 1000UF SUKHTE BUD

VA 1 MOGHAVEMATE 22 HAME INA AVAZ KARDAM VALI MOGHE ROSHAN KARDAN BA 110 V ROSHAN KARDAM DAR HALI KE 220 BUD VARISTOR SUKHT DARAVORDAMESH VA HAME CHI CHECK KARDAM HICH CHIZ NASUKHTE BUD VALI FAGHAT 5V STAND BAY DARAM BAGHI VOLTAZHA KHILI PAYINAND KHAHESHAN ZUD KOMAKAM KONID KHILI GIRAM

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

chera hich ka30 komak nemikone :(

درود دوست عزیز :

پست هاتون رو فارسی تایپ کنید .

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز :

پست هاتون رو فارسی تایپ کنید .

سلام عزیزان من 1پاور گیرین 430 دارم مقاومت22اهم و مقاومتای پایینیش ترکیده بود عوض کردم خازناشم عوض کردم همه چیزم چک کردم سالمه فقط 5ولت استندبای و 7.5 ولت سیم بنفش و مشکی دارم پاورم روشن نمیشه اگه میشه اهم دقیق مقاومت های پایین 22 اهم بگین و بگین چه کنم روشن شه پیشاپیش ازتون ممنونم فقط خواهشن کمک کنید بد جور گیرم

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با سلام.کسی میدونه مقاومت مدار استنبای چند اهمه یا چند باندست با چه رنگهایی

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

با سلام.کسی میدونه مقاومت مدار استنبای چند اهمه یا چند باندست با چه رنگهایی

22 اهم هست قرمز قرمز سیاه

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام آقای شعبانی

من دو بار براتون پست گذاشتم ولی جوابی نگرفتم . لطفا اگر براتون مقدوره منو راهنمایی کنید

یک پاور گرین 430 دارم که تمام فست دیودهاش سالمن . خازن ورودیش تعویض شده فت ها ی ورودی سالمن . وقتی با لامپ سری میکنم فن میچرخه ولی وقتی مستقیم به برق میزنم کار نمیکنه جالب اینجاست که وقتی دو شاخه رو از پریز میکشم فن راه میوفته و 10  20 دور میزنه  ضمنا خازنهای خروجی رو هم عوض کردم و 5 استند وبالاست و متغیره . خازن 5 استند رو هم عوض کردم به نظر شما اشکال از کجاست ؟؟؟؟؟

یه پاور دیگه هم دارم که جریان زیادی ازش کشیده شده و از کار افتاده تمام خازنهای خروجی و ورودیشو عوض کردم تمام دیودهاشو چک کردم فت های ورودی تعویض شدن 5 استند درسته ولی روشن نمیشه

لینک به دیدگاه

سلام عزیزان من 1پاور گیرین 430 دارم مقاومت22اهم و مقاومتای پایینیش ترکیده بود عوض کردم خازناشم عوض کردم همه چیزم چک کردم سالمه فقط 5ولت استندبای و 7.5 ولت سیم بنفش و مشکی دارم پاورم روشن نمیشه اگه میشه اهم دقیق مقاومت های پایین 22 اهم بگین و بگین چه کنم روشن شه پیشاپیش ازتون ممنونم فقط خواهشن کمک کنید بد جور گیرم

این اتفاق موقعی میوفته که ولتاژ لاین استند بیش از بالا بره شما اول خازن 50 ولت 10 میکرو بین دو سینک رو عوض کن تا استند درست شه ( سیم بنفش همون استند بایه ) صبز کنید تا نگاه کنم مقاومتهارو براتون بنویسم

لینک به دیدگاه

این اتفاق موقعی میوفته که ولتاژ لاین استند بیش از بالا بره شما اول خازن 50 ولت 10 میکرو بین دو سینک رو عوض کن تا استند درست شه ( سیم بنفش همون استند بایه ) صبز کنید تا نگاه کنم مقاومتهارو براتون بنویسم

زیر22 اهم به ترتیب از راست به چپ ( 3تا مقاومت )

1 قهوه ای مشکی زرد

2 زرد بنفش قرمز

3 زرد بنفش قرمز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام آقای شعبانی

من دو بار براتون پست گذاشتم ولی جوابی نگرفتم . لطفا اگر براتون مقدوره منو راهنمایی کنید

یک پاور گرین 430 دارم که تمام فست دیودهاش سالمن . خازن ورودیش تعویض شده فت ها ی ورودی سالمن . وقتی با لامپ سری میکنم فن میچرخه ولی وقتی مستقیم به برق میزنم کار نمیکنه جالب اینجاست که وقتی دو شاخه رو از پریز میکشم فن راه میوفته و 10  20 دور میزنه  ضمنا خازنهای خروجی رو هم عوض کردم و 5 استند وبالاست و متغیره . خازن 5 استند رو هم عوض کردم به نظر شما اشکال از کجاست ؟؟؟؟؟

یه پاور دیگه هم دارم که جریان زیادی ازش کشیده شده و از کار افتاده تمام خازنهای خروجی و ورودیشو عوض کردم تمام دیودهاشو چک کردم فت های ورودی تعویض شدن 5 استند درسته ولی روشن نمیشه

سلام برای مورد دوم آی سی 494 رو عوض کن مواظب باش یه مقاومت اس ام دی 20 کیلو اهم هم کنار آی سی هست

برای مورد اول کدوم خازن رو عوض کردی احتمالا یه خازن هسن که فراموش کردی تعویض کنی عکس برد رو بذار نشون بده کدوم ها رو عوض کردی تا بگم

لینک به دیدگاه

سلام من یک پاور 430 دارم موقعی که در حالت استندبای هست سوت میکشه وقتی روشنش میکنم فن خیلی کم زور میچرخه وصدای سوت پاور زیادتر میشه دوتا خازن 470 و 1000 میکرو ترکیده بودن تعویض کردم درست نشد یه مقاومت کنار دیود ژرمنیوم دی 18 و نزدیک مقاومت ار 25 نزدیک ای سی - تی ال 494 سوخته بود ومقدارش معلوم نمیشد که بجاش مقاومت 100 اهم  گذاشتم ولی باز هم پاور راه نیفتاد للفا اگه ممکنه راهنمائی بفرمائید . با سپاس فراوان از شما  :wacko:

لینک به دیدگاه

سلام برای مورد دوم آی سی 494 رو عوض کن مواظب باش یه مقاومت اس ام دی 20 کیلو اهم هم کنار آی سی هست

برای مورد اول کدوم خازن رو عوض کردی احتمالا یه خازن هسن که فراموش کردی تعویض کنی عکس برد رو بذار نشون بده کدوم ها رو عوض کردی تا بگم

سلام

ممنون از توجهتون

مورد دومی : حتی 494 هم عوض کرده بودم که درست نشد . منم ار حرصم انداختمش دور :D

البته من تعمیراتو صرفا برای یاد گرفتن انجام میدم اما اون پاور اصلا قصد نداشت چیزی بهم یاد بده

مورد اولی

گرین 430

امروز که رفتم سراغش خودش درست شده بود !!!!!!!

الان روشن میمونه و خاموش نمیشه ولی 12 ولتش 13.5 میزنه . بقیه ولتاژها تقریبا با یه در صد خطای کم . درستن مثلا 3.3 میزنه 3.4 یا 5 میزنه 5.3

431 و کوپلر هم عوض شدن ولی افاقه نکرد

به نظر شما ممکنه با تعویض ای سی ps223 که روی برد جداگانه نصب شده . درست شه ؟؟؟؟؟؟/

لینک به دیدگاه

با تشکر از آقای شعبانی بابت توجهشون

بالاخره درست شد

برای استفاده دوستان اعلام میکنم

مشکل از ایسی 494 بود

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخواستم بدونم یک پاور رو به تنهایی روشن کنم اتصال سیم ها در شاخه ی 24 پین بین کدوم سیم ها باید اتفاق بیوفته

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخواستم بدونم یک پاور رو به تنهایی روشن کنم اتصال سیم ها در شاخه ی 24 پین بین کدوم سیم ها باید اتفاق بیوفته

عزیز سیم سبز و سیاه رو اتصال کوتاه بده

لینک به دیدگاه

عزیز سیم سبز و سیاه رو اتصال کوتاه بده

اینجا یه سیم سبز با هفتا هشتا سیم سیاه هست به کدوم بزنم

لینک به دیدگاه

اینجا یه سیم سبز با هفتا هشتا سیم سیاه هست به کدوم بزنم

فکر کنم منظورشون سبز و خاکستری بود

لینک به دیدگاه

کسی نیست جواب مارو بده

دوم:میشه از دو پاور برروی یه سیستم استفاده کرد مثلا برای گرافیک یه پاور و برای بقیه سیستم یک پاور دیگه همچنین طوری سیستم رو روشن کرد که همزمان دو پاور با هم روشن بشن مشکلی پیش نمیاد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...