رفتن به مطلب

آموزش تعمیرات پاور های گرین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام اقای شعبانی عزیز

پاور بنده وقتی CPU بصورت کامل Load میشه یه صدایی از خودش در میاره و توی نمودار تستی که میگیرم قدرت پردازنده با شروع صدا کم میشه و با قطع شدن صدا زیاد میشه

پاور را باز کردم و دیدم صدا ضعیف هست و قادر به تشخیص دقیق صدا نیستم ولی تا جایی که فهمیدم مربوط به خازن اصلی بود که 420 ولت 330 میکرو فاراد هست

شما چه نظری دارید و اینکه اگر قرار بر جایگزین کردن خازن باشه چه خازنی تهیه کنم و چقدر قیمت داره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 ساعت قبل، Mehran Gh گفته است :

سلام

یه پاور گرین دارم 330 ، برق نوسان کرده و مشکل پیدا کرده

ولتاژ حالت استند بای 5 ولت هست ولی بقیه قسمت ها کار نمی کنه

کدوم قسمت رو باید تست و بررسی کنم؟

ممنون می شم راهنمایی کنید

سلام

وقتی پاور در اثر نوسان برق خراب بشه و شما ولتاژ استندبای داشته باشید معنیش اینه که وریستورها(مدار محافظ نوسان)درست کار نکرده پس احتمال خیلی زیاد ترانزیستورهای بزرگ روی هیت سینک اول پاور سوخته و قطعات ریز کنارش مثل مقاومت و دیود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 ساعت قبل، Royal گفته است :

سلام اقای شعبانی عزیز

پاور بنده وقتی CPU بصورت کامل Load میشه یه صدایی از خودش در میاره و توی نمودار تستی که میگیرم قدرت پردازنده با شروع صدا کم میشه و با قطع شدن صدا زیاد میشه

پاور را باز کردم و دیدم صدا ضعیف هست و قادر به تشخیص دقیق صدا نیستم ولی تا جایی که فهمیدم مربوط به خازن اصلی بود که 420 ولت 330 میکرو فاراد هست

شما چه نظری دارید و اینکه اگر قرار بر جایگزین کردن خازن باشه چه خازنی تهیه کنم و چقدر قیمت داره ؟

سلام

تا آقای شعبانی گل تشریف بیارند من نظر خودم را عنوان می کنم

احتمال زیاد پاور شما زیر بار کم میاره سوت کشیدن پاور همیشه معنی عیب نیست .کلا پاورها بعد مدتی که کار می کنند همین طور توان واقعی خروجیشون افت می کنه یعنی پاور مثلا 330وات که 2سال کار کرده شاید 280وات توان واقعی داشته باشه غیر از اینکه سرویس اساسی با قطعات مرغوب بشه که چون صرفه اقتصادی نداره اکثرا این کار انجام نمیشه .از طرفی مینهای جدید در قسمت 12ولت نیاز به توان بیشتری دارند برای همین سوکتهای جدید 8 پین شده ممکنه پاور شما در تامین 12ولت مورد نیاز توانایی لازم را نداره

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

سلام

تا آقای شعبانی گل تشریف بیارند من نظر خودم را عنوان می کنم

احتمال زیاد پاور شما زیر بار کم میاره سوت کشیدن پاور همیشه معنی عیب نیست .کلا پاورها بعد مدتی که کار می کنند همین طور توان واقعی خروجیشون افت می کنه یعنی پاور مثلا 330وات که 2سال کار کرده شاید 280وات توان واقعی داشته باشه غیر از اینکه سرویس اساسی با قطعات مرغوب بشه که چون صرفه اقتصادی نداره اکثرا این کار انجام نمیشه .از طرفی مینهای جدید در قسمت 12ولت نیاز به توان بیشتری دارند برای همین سوکتهای جدید 8 پین شده ممکنه پاور شما در تامین 12ولت مورد نیاز توانایی لازم را نداره

خیلی ممنون که به سوال من توجه کردید و جواب دادین ولی صحبت من در مورد HX1000W هست و سیستمی را که راه میندازه برق زیادی مصرف میکنه

یکی از خزنها زیر فشار صدا تولید میکنه که میخوام بدونم اگر تعویض کنم درست میشه یا شاید مشکل از جای دیگری باشه

power test.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 ساعت قبل، Royal گفته است :

خیلی ممنون که به سوال من توجه کردید و جواب دادین ولی صحبت من در مورد HX1000W هست و سیستمی را که راه میندازه برق زیادی مصرف میکنه

یکی از خزنها زیر فشار صدا تولید میکنه که میخوام بدونم اگر تعویض کنم درست میشه یا شاید مشکل از جای دیگری باشه

power test.jpg

مصرف سیستم شما چند واته؟؟؟

پاور چند ساله کار می کنه؟؟؟

همیشه صدا دادن پاور و خازن  دلیل بر خرابی پاور و خازن نیست اصلا خیلی وقتها تشخص اینکه کدام قطعه داره صدا تولید می کنه بسیار بسیار سخته .اصلا ممکنه صدا از سلفها و ترانسها باشه اما شما فکر می کنید از خازنه

در هر صورت اگر خازن سنج دارید خازن مشکوک را تست کنید ببینید ظرفیتش چقدره؟ یا عوضش کنید ببنید درست میشه یا نه اما اگر پاور زیاد کار نکرده خیلی بعیده خازن خراب شده باشه.و نکته مهم اینه که خازن خراب در 99درصد موارد موقع روشن شدن پاور و در لودهای 20-30درصد هم صدا میده نه فقط در فول لود

اینکه سیستم در آخر لودها افت سرعت داره ممکنه دلایل متعدد نرم افزار و سخت افزار داشته باشه که من اطلاع ندارم اما آخرین گزینه پاور خواهد بود .به نظر من جایی مشکل نرم افزار است.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

مصرف سیستم شما چند واته؟؟؟

پاور چند ساله کار می کنه؟؟؟

همیشه صدا دادن پاور و خازن  دلیل بر خرابی پاور و خازن نیست اصلا خیلی وقتها تشخص اینکه کدام قطعه داره صدا تولید می کنه بسیار بسیار سخته .اصلا ممکنه صدا از سلفها و ترانسها باشه اما شما فکر می کنید از خازنه

در هر صورت اگر خازن سنج دارید خازن مشکوک را تست کنید ببینید ظرفیتش چقدره؟ یا عوضش کنید ببنید درست میشه یا نه اما اگر پاور زیاد کار نکرده خیلی بعیده خازن خراب شده باشه.و نکته مهم اینه که خازن خراب در 99درصد موارد موقع روشن شدن پاور و در لودهای 20-30درصد هم صدا میده نه فقط در فول لود

اینکه سیستم در آخر لودها افت سرعت داره ممکنه دلایل متعدد نرم افزار و سخت افزار داشته باشه که من اطلاع ندارم اما آخرین گزینه پاور خواهد بود .به نظر من جایی مشکل نرم افزار است.

با کم و زیاد شدن صدا در پاور خطوت نمودار به این شکلی که مشاهده میشه در میاد

مصرف سیستم در حالت Full Load به این ترتیب هست

MB High End 100~110 Watt

CPU 140 Watt

VGA 250 Watt

RAM 8x4GB DDR3 x 3 Watt = 24 watt

HDD X 2 X 7.5 Watt = 15 Watt

4X 5000RPM Fan X 7 Watt = 28 Watt

با چند تایی تبدیل و فلش مموری سر هم 600 تا 650 مصرف داره نباید با این پاور ریپ بزنه ولی شاید به دلیل کهولت پاور باشه که محصول سال 2008 هست و حد اقل روزی 4 ساعت کار کرده بصورت میانگین

پاور را باز کردم و گوشم را نزدیکش بردم که صدا در نقطه ای هست که ترانس و خازن قرار داره البته 2 تا خازن داره که صدا از یکی از اونها هست

شما چه برند خازنی را پیشنهاد میکنید که دوام خوبی داشته باشه ؟

484_071.jpg

لینک به دیدگاه

درود

یه پاور ردمکس 700 گیمینگ داشتم که چندسال پیش بر اثر رعد و برق سوخت

هیچ اثری از ترکیدگی خازن، یا مشکل دیود و مقومت و برد و سیم پیچی و ... مشاهده نشد

ولی خروجیش قاطی کرده بود

یه خورده باهاش ور رفتم و الان روشن میشه ( البته به هیچ وجه روی کامپیوتر نمیذارمش ) ولی ولتاژش قاطی داره

خروجی هاش مشکل دارن، مثلا خروجی 5 الان 12 میده یا بالعکس!

باید چکار کرد!؟

لینک به دیدگاه

با سلام

پاور بنده دارای اتصال بدنه می باشد(فازمتر به بدنه میزنید دارای برق می باشد ).

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 ساعت قبل، Royal گفته است :

با کم و زیاد شدن صدا در پاور خطوت نمودار به این شکلی که مشاهده میشه در میاد

مصرف سیستم در حالت Full Load به این ترتیب هست

MB High End 100~110 Watt

CPU 140 Watt

VGA 250 Watt

RAM 8x4GB DDR3 x 3 Watt = 24 watt

HDD X 2 X 7.5 Watt = 15 Watt

4X 5000RPM Fan X 7 Watt = 28 Watt

با چند تایی تبدیل و فلش مموری سر هم 600 تا 650 مصرف داره نباید با این پاور ریپ بزنه ولی شاید به دلیل کهولت پاور باشه که محصول سال 2008 هست و حد اقل روزی 4 ساعت کار کرده بصورت میانگین

پاور را باز کردم و گوشم را نزدیکش بردم که صدا در نقطه ای هست که ترانس و خازن قرار داره البته 2 تا خازن داره که صدا از یکی از اونها هست

شما چه برند خازنی را پیشنهاد میکنید که دوام خوبی داشته باشه ؟

484_071.jpg

ممکنه نرم افزار لود را کم و زیاد میاد می کنه و با کم و زیاد شدن لود سوت کم و زیاد میاشه

تو ایران خازن برند و اصلی تاکید می کنم اصلی خیلی کم پیدا میشه اونم در این طرفیت و ولتاژ اما capxon-rubycon-elnaجز مارکهای خوبه که ایران هم شاید بشه کمی و بیش پیدا کرد elnaکیفیت پایین تری از 2مورد دیگه داره اما احتمال پیدا شدنش در ایران بیشتره مارکهایی مثل ماتسوشیتا الکترونیک (همون پاناسونیک) یا دوو و....هم خوبه بیشتر از فروشنده مورد اعتماد بخرید بهتره تا دنبال مارک باشید چون خازن تفلبی تو بازار پره

پاور شما خیلی زیاد کار کرده احتمال اینکه کلی خازن خراب دیگه هم داشته باشه هست نیاز به خازن سنج داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود

یه پاور ردمکس 700 گیمینگ داشتم که چندسال پیش بر اثر رعد و برق سوخت

هیچ اثری از ترکیدگی خازن، یا مشکل دیود و مقومت و برد و سیم پیچی و ... مشاهده نشد

ولی خروجیش قاطی کرده بود

یه خورده باهاش ور رفتم و الان روشن میشه ( البته به هیچ وجه روی کامپیوتر نمیذارمش ) ولی ولتاژش قاطی داره

خروجی هاش مشکل دارن، مثلا خروجی 5 الان 12 میده یا بالعکس!

باید چکار کرد!؟

سلام

اگر رنگ سیمها را اشتباه نمی کنید پس پاور از جنسهای آشغال بازاره و اصلا ارزش تعمیر نداره چون پاور پدر مادر دار اصلا اجازه نمیده چنین ولتاژهایی در خروجی ظاهر بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، robinhood2500 گفته است :

با سلام

پاور بنده دارای اتصال بدنه می باشد(فازمتر به بدنه میزنید دارای برق می باشد ).

سلام

طبیعی مشکلی نیست.با اتصال سیم ارت پاور شاید درست بشه.اما به همین صورت هم مشکلی ایجاد نمی کنه .

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

سلام

بنده یه پاور 580B گربن دارم که بصورت استوک تهیه کردم

مشکلی که داره با بعضی گرافیکها اذیت میکنه

قبلا 6850 داشتم همش تصویر راه راه میشد ولی وقتی پاور رو تعویض کردم مشکل حل شد

بعد از اون 7950 تهیه کردم که با اون که حدود 2 سالی داشتم مشکل خاصی نداشت ولی این اواخر  تصویر کلا بنفش یا سبز میشد و باید کامپیوتر رو ریست میکردی..

الان هم که 970 دارم وارد بازی Call of Modern warfare 2 میشدم سیستم ریست میشد همیشه هم همینطور بود،ولی با بازیهای دیگه 4k هم تست کردم مشکلی نبود

من که گفتم پاور مشکل داره و با یه پاور 530 گرین امتحان کردم مشکلی نبود،الان بنظرتون پاور تعمیر میشه؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

سلام

اگر رنگ سیمها را اشتباه نمی کنید پس پاور از جنسهای آشغال بازاره و اصلا ارزش تعمیر نداره چون پاور پدر مادر دار اصلا اجازه نمیده چنین ولتاژهایی در خروجی ظاهر بشه

درود

پاور که به قول معروف از خوبهای روزگاره

رنگ ها رو هم مطمئن هستم

رعد و برقی که زد و پاور سوخت کل تجهیزات و لوازم خانگی همسایه ها رو - با وجود محافظ برق- تا 7 خیابون اینطرف و اون طرف تر سوزوند.

این جوانمرد نذاشت بقیه قطعات بسوزن...

حالا فقط قاطی داره بعد تعمیر

ولی چون هیچ تجربه ای توی تعمیر پاور نداشتم سوال کردم

700 وات ریل بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 50 دقیقه قبل، rfadayi گفته است :

سلام

بنده یه پاور 580B گربن دارم که بصورت استوک تهیه کردم

مشکلی که داره با بعضی گرافیکها اذیت میکنه

قبلا 6850 داشتم همش تصویر راه راه میشد ولی وقتی پاور رو تعویض کردم مشکل حل شد

بعد از اون 7950 تهیه کردم که با اون که حدود 2 سالی داشتم مشکل خاصی نداشت ولی این اواخر  تصویر کلا بنفش یا سبز میشد و باید کامپیوتر رو ریست میکردی..

الان هم که 970 دارم وارد بازی Call of Modern warfare 2 میشدم سیستم ریست میشد? همیشه هم همینطور بود،ولی با بازیهای دیگه 4k هم تست کردم مشکلی نبود

من که گفتم پاور مشکل داره و با یه پاور 530 گرین امتحان کردم مشکلی نبود،الان بنظرتون پاور تعمیر میشه؟

سلام

با توجه به اینکه این سری پاور قدیمی هستند ممکنه افت توان پیدا کرده باشه .و در لودهای بالا نوسان پیدا کنه با تعویض خازنهای پاور با خازنهای جنس خوب شاید مشکل حل بشه اگر مشکل حل نشد معمولا کسی روی این سری از پاورها بیشتر وقت نمی گذاره با توجه به اینکه دست دومش الان 90-100تومن بیشتر نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 48 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

درود

پاور که به قول معروف از خوبهای روزگاره

رنگ ها رو هم مطمئن هستم

رعد و برقی که زد و پاور سوخت کل تجهیزات و لوازم خانگی همسایه ها رو - با وجود محافظ برق- تا 7 خیابون اینطرف و اون طرف تر سوزوند.

این جوانمرد نذاشت بقیه قطعات بسوزن...

حالا فقط قاطی داره بعد تعمیر

ولی چون هیچ تجربه ای توی تعمیر پاور نداشتم سوال کردم

700 وات ریل بود

سلام

پاورهای کامپیوتر حتی بدترین مدلها چون ورودی و خروجی ایزوله هست اکثرا باعث سوختن قطعات در اثر رعد نمیشه

با توجه به اینکه می فرمایید پاور شما ردمکس اصلی پس700وات ریله .مشکل شما خیلی عجیبه احتمال زیاد موقع تعمیر خطایی رخ داده(مثلا جای سیمهای خروجی برعکس بسته شده اگر نه پاورهای درست حسابی تمام خروجی ها به یک آی سی وصله و در صورت اضافه ولتاژ سریعا فرمان خاموش میده

روی خازنهای 16ولت خروجی الان شما 5ولت دارید به جای 12؟؟؟؟؟از روی خود پایه های خازن ولتاژ بگیرید نه سیمهای خروجی

لینک به دیدگاه

سلام ! آیا میشه فن پاور GP885B رو عوض کرد ؟ اگر آره روش خاصی داره و چه فنی باید جایگزنیش بشه ؟ بعد فن جدید به خود پاور وصل میشه یا باید مولکس برق بزنی ؟ دورش خودکار کم و زیاد میشه ؟ ( محدودیت بودجه برای خرید فن ندارم یه فن درجه 1 معرفی کنید که از فن خودش بهتر باشه ! )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 38 دقیقه قبل، Google گفته است :

سلام ! آیا میشه فن پاور GP885B رو عوض کرد ؟ اگر آره روش خاصی داره و چه فنی باید جایگزنیش بشه ؟ بعد فن جدید به خود پاور وصل میشه یا باید مولکس برق بزنی ؟ دورش خودکار کم و زیاد میشه ؟ ( محدودیت بودجه برای خرید فن ندارم یه فن درجه 1 معرفی کنید که از فن خودش بهتر باشه ! )

سلام

بله میشه عوض کرد

روش خاصی نداره همین طور که فن را باز کردید به همون صورت فن نو را جایگزین کنید

فن را که باز کردید پشتش را نگاه کنید یک پلاک مشخصات داره مدلش را تو نت سرچ کنید اگر مشخصات اومد cfmرا نگاه کنید چقدره فن مشابه با همون cfmو همون تعداد سیم خریداری کنید و جایگزین کنید

اگر cfmفن را پیدا نکردید که چنده فنی با آمپر مشابه بخرید

اگر هم پاور را باز کردید از پلاک پشت فن عکس بگذارید راهنماییتون می کنم

لینک به دیدگاه

سلام.خسته نباشید. یه پاور330a دارم که در هیت سینک اول و دوم یکی ترانسیستور سوخته بود و عوض کردم. در ولتاژ ۱۲ هم یه خازن نشتی داشت که فعلا خارج کردم.۲تا مقاومت کنار سینک دوم سیاه شده بود که تعویض کردم. ۵ ولت سیم سبز و بنفش درسته. اصلا استارت نمیشه با اتصال سیم سبز و مشکی .
یه خازن کنار سوکت فن بود ۵۰ولت ۱میکرو که برداشتم . استارت که میکنم پاور تیک تیک میکنه و حتی یه بار روشن شد برای ۳ ثانیه و ولتاژ ۱۲کاملا درست بود . ولی دیگه روشن نشد. خازن کاملا سالمه . تعویض هم کردم ولی وقتی خازن رو میزارم دیگه تیک تیک نمیکنه .میشه منو راهنمایی کنین

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

IMG_20170214_133418.jpg

IMG_20170214_133443.jpg

IMG_20170214_133528.jpg

ویرایش شده توسط hamed_crazy
لینک به دیدگاه

میشه روغن کاریش کرد و دیگه تعویضش نکنم ! ؟؟؟ چه مدل روغنی باید ریخت  و از کجا تهیه کنم ؟ 

مدل فن رو توی سایتش زده 135mm -STNC

ویرایش شده توسط Google
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

سلام.خسته نباشید. یه پاور330a دارم که در هیت سینک اول و دوم یکی ترانسیستور سوخته بود و عوض کردم. در ولتاژ ۱۲ هم یه خازن نشتی داشت که فعلا خارج کردم.۲تا مقاومت کنار سینک دوم سیاه شده بود که تعویض کردم. ۵ ولت سیم سبز و بنفش درسته. اصلا استارت نمیشه با اتصال سیم سبز و مشکی .
یه خازن کنار سوکت فن بود ۵۰ولت ۱میکرو که برداشتم . استارت که میکنم پاور تیک تیک میکنه و حتی یه بار روشن شد برای ۳ ثانیه و ولتاژ ۱۲کاملا درست بود . ولی دیگه روشن نشد. خازن کاملا سالمه . تعویض هم کردم ولی وقتی خازن رو میزارم دیگه تیک تیک نمیکنه .میشه منو راهنمایی کنین

IMG_20170214_133418.jpg

IMG_20170214_133443.jpg

IMG_20170214_133528.jpg

سلام

ترانزیستور سوخته که عوض کردید شماره اش چی بود؟؟بقیه قطعات کنار ترانزیستور سوخته را تست کردید؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، Google گفته است :

میشه روغن کاریش کرد و دیگه تعویضش نکنم ! ؟؟؟ چه مدل روغنی باید ریخت  و از کجا تهیه کنم ؟ 

مدل فن رو توی سایتش زده 135mm -STNC

پارت نامبر را باید از پشت فن فقط بخونید 13.5سانت بدونش که که خوب مشخصه

بله میشه روغن کاری کرد . روغن هم زیاد مهم نیست روغن چرخ خیاطی یا حتی روغن موتور ماشین میشه اسفاده کرد .زیر برچسب پشت فن روغن بزنید

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

پارت نامبر را باید از پشت فن فقط بخونید 13.5سانت بدونش که که خوب مشخصه

بله میشه روغن کاری کرد . روغن هم زیاد مهم نیست روغن چرخ خیاطی یا حتی روغن موتور ماشین میشه اسفاده کرد .زیر برچسب پشت فن روغن بزنید

میشه یه فن 13.5 سانتی که که cfm باشه یا به این پاور وصل بشه بدون مشکل معرفی کنید ؟ محدودیت بودجه ندارم ، فن درجه 1 معرفی کنید ! تشکر 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 20 دقیقه قبل، Google گفته است :

میشه یه فن 13.5 سانتی که که cfm باشه یا به این پاور وصل بشه بدون مشکل معرفی کنید ؟ محدودیت بودجه ندارم ، فن درجه 1 معرفی کنید ! تشکر 

cfmواحدی برای مقدار حجم هوایی که فن می تونه انتقال بده .مثل دبی آب و.... من مقدار cfmفن 885گرین را نمی دونم .

الان هم چک کردم تو فروشگاه لیون اصلا فن 13.5سانت موجود نیست پس تو بازار هم احتمال زیاد خیلی کم یاب خواهد بود و تنوع نداره که بخواهید مدل خوب انتخاب کنید .

2راه دارید بهترین اینه که فن خودتون را سرویس و روغن کاری کنید یا از نمایندگیهای گرین فن مخصوص همین پاور را سفارش بدهید.

راه فرعی اگر 2تا بالایی نشد فن 14سانت بخرید و ببینید میشه جای 13.5 جا زد یا نه (البته بعیده شدنی باشه)

http://lioncomputer.ir/product/248/فن+ترمال+رایت+TY140+140mm+PWM/

لینک به دیدگاه

سلام
ترانزیستور سوخته که عوض کردید شماره اش چی بود؟؟بقیه قطعات کنار ترانزیستور سوخته را تست کردید؟

13009. 60a04
بقیه قطعات اطراف(دیودها و ترانزیستور های بین ۲ هیت سینک)هم تست کردم سالم بودن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1395/11/21, 02:28:00، Royal گفته است :

سلام اقای شعبانی عزیز

سلام و ارادت

تشخیص صدا تو پاور خیلی سخته فقط تجربه میتونه تو این زمینه کمک کنه خازن اصلی شما اگه ظرفیت کم کرده باشه میتونه این مشکل رو بوجود بیاره البته وجود صدا در پاور دلایل بسیار زیادی داره بارها برای من اتفاق افتاده یه ترانزیستور کوچیک تو مدار چنان صدائی تولید میکرد که برای خودم جالب بود یا  صدا میتونه از سلف ها باشه که تو لود صدا بده یا ایزوله نبودن جاپرها اما خازن رو میتونید تو پاساژ امجد طبقه زیرین فروشگاه ژاپن تهیه کنید خوشبختانه این رنج خاژن ارجینالش تو بازار هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...