رفتن به مطلب

آموزش تعمیرات پاور های گرین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

پس چرا طریقه تستشون مثل ترانزیستور نیست خیلی  فرق میکنن.امکانش هست طریقه تستشونو بگین؟

تو تست دیود دو تا از پایه هاش به هم راه میدن.فکر کنم دوتاشون سوختن البته بجز k2717.

,ولتاژرSB وظیفه K2717هستش درسته؟

دوتا مقاومت این شکلی هم رو برد پیدا کردم که یکیش R33ودیگریR21.جفتشونم 1Kنشون میدن.

R33.PNG

ویرایش شده توسط حسین26
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/05/21, 10:54:55، حسین26 گفته است :

پس چرا طریقه تستشون مثل ترانزیستور نیست خیلی  فرق میکنن.امکانش هست طریقه تستشونو بگین؟

تو تست دیود دو تا از پایه هاش به هم راه میدن.فکر کنم دوتاشون سوختن البته بجز k2717.

,ولتاژرSB وظیفه K2717هستش درسته؟

دوتا مقاومت این شکلی هم رو برد پیدا کردم که یکیش R33ودیگریR21.جفتشونم 1Kنشون میدن.

R33.PNG

خوب اون مقاومت ها درست هست و مشکلی نداره

اون ترانزیستور هم اگه بهم راه میدن سوخته

k2717 هم مربوط به استندبای هست

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام آقای شعبانی واقعا تعمیرکار حرفه ای هستینا.از بعداز ظهر دارم سوال و جوابهارو میخونم.من دو هفتست درگیر یه پاور lcd هستم که ولتاژ خروجیش بجای بیست و چهار بیست و هشته  دوازده هم شده چهارده ولی پنج ولت درسته خازنهای خروجیشو عوض کردم درست نشد.میشه راهنمایی کنید دیگه چی تو ولتاژ خروجی اثر میزاره ؟راستی یکی از فت های اولیه پایه گراندش ولتاژ نداره یا یک ولت داره ولی اون یکی دویست و پنجاه  دی سی بود.خیلی  مهمه برام.

IMG_20171020_070035.jpg

IMG_20171021_223712.jpg

IMG_20171030_030342.jpg

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام من پاورم گرین 380A هستش سیستمو که روشن میکنم بعد از یکی دو دقیقه خودش خاموش میشه. میشه بگید مشکل از کجای پاوره؟در ضمن از پاور صدای سوت شنیده میشه یه خازن هست که یکمی باد کرده (c14:2200uf) میتونه صدای سوت از این خازن باشه؟

ممنون میشم جواب بدید

ویرایش شده توسط Reza ZK
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 ساعت قبل، Reza ZK گفته است :

سلام من پاورم گرین 380A هستش سیستمو که روشن میکنم بعد از یکی دو دقیقه خودش خاموش میشه. میشه بگید مشکل از کجای پاوره؟در ضمن از پاور صدای سوت شنیده میشه یه خازن هست که یکمی باد کرده (c14:2200uf) میتونه صدای سوت از این خازن باشه؟

ممنون میشم جواب بدید

درود

خازن فوق رو تعویض کنید مشکل ریست بر طرف خواهد شد

ویرایش شده توسط m.shabani
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، m.shabani گفته است :

درود

خازن فوق رو تعویض کنید مشکل ریست بر طرف خواهد شد

1-سلام،خازن رو عوض کردم،سیستم دیگه ریست نمیشه ولی تصویر نمیده دیگه.مانیتور در حالت روشنه ولی صفحه سیاهه.

2-صدای سوت از چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/08/28, 11:58:22، Reza ZK گفته است :

1-سلام،خازن رو عوض کردم،سیستم دیگه ریست نمیشه ولی تصویر نمیده دیگه.مانیتور در حالت روشنه ولی صفحه سیاهه.

2-صدای سوت از چیه؟

عکس از برد بندازید بگم چی رو عوض کنید

لینک به دیدگاه

در در 1396/08/29, 19:19:48، m.shabani گفته است :

عکس از برد بندازید بگم چی رو عوض کنید

1511510341410-983066800.jpg

لینک به دیدگاه

سلام یه سوال دوست عزیز

شما ک اینقدر اطلاعات دارید یه راهنمایی بکنید

عمر واقعی پاوردهای گرین چقدره

لینک به دیدگاه

مثلا بعد از چند وقت کار کرد به فکر تعویض باشیم

منظورم اینه که قبل از این ک یه قطعه رو بسوزونه و خرابیشو نشون بده ما ب فکر تعویضش باشیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/09/03, 11:29:56، Reza ZK گفته است :

1511510341410-983066800.jpg

1511510341410-983066800.jpg.198ff00998d6079e0aafbf626a6454f1.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، Salar ss گفته است :

مثلا بعد از چند وقت کار کرد به فکر تعویض باشیم

منظورم اینه که قبل از این ک یه قطعه رو بسوزونه و خرابیشو نشون بده ما ب فکر تعویضش باشیم

سلام دوست عزیز

عمرکارکردپاور بسته به شرایط زیادی داره

برای مثال قسمت استندبای پاور . در این قسمت بسیاری از دوستان عادت به خاموش کردن پاور با کلید پ0-1 بعد از استفاده روندارند این یعنی استندبای پاورهمیشه در حال کار هست اگر این مورد رعایت شود قسمت استند بای  پاورها سالیان سال کار خواهد کرد

اماقسمت های دیگرمنوط به استفاده صحیح میباشد  پاوری که 100درصد تو لود باشه از هر پاوری وهر برندی که باشه وحشتناک عمر پاور رو کم میکنه فشار زیادی به پاور میاره اما پاوری که تو65درصد لود باشه عمر مفید خوب و راندمان عالی خواهد داشت

در کل خرابی در قطعات الکترونیک یک استاندارد قابل قبول هست و تعریف خودش رو داره که تو پاورهای گرین هم قابل قبوله ومیتونم بگم پاورگرین یار و یاورشماودوست خوب قطعات شما خواهد بود

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، m.shabani گفته است :

سلام دوست عزیز

عمرکارکردپاور بسته به شرایط زیادی داره

برای مثال قسمت استندبای پاور . در این قسمت بسیاری از دوستان عادت به خاموش کردن پاور با کلید پ0-1 بعد از استفاده روندارند این یعنی استندبای پاورهمیشه در حال کار هست اگر این مورد رعایت شود قسمت استند بای  پاورها سالیان سال کار خواهد کرد

اماقسمت های دیگرمنوط به استفاده صحیح میباشد  پاوری که 100درصد تو لود باشه از هر پاوری وهر برندی که باشه وحشتناک عمر پاور رو کم میکنه فشار زیادی به پاور میاره اما پاوری که تو65درصد لود باشه عمر مفید خوب و راندمان عالی خواهد داشت

در کل خرابی در قطعات الکترونیک یک استاندارد قابل قبول هست و تعریف خودش رو داره که تو پاورهای گرین هم قابل قبوله ومیتونم بگم پاورگرین یار و یاورشماودوست خوب قطعات شما خواهد بود

سلام مهندس

یعنی شما میگین هر بار ک سیستم رو خاموش کردیم از پشت پاور  کلا دکمه 0-1 هم پاور رو خاموش کنیم و کلید رو رو حالت 0 بذاریم؟؟

و یک سوال دیگه

استفاده از fanless آیا توصیه میشه یا خیر؟بنده پاور 650 ocpt رو دارم و فن این پاور اصلا صدایی نداره و عملا من مشکلی با روشن موندن فن ندارم

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام اقای شعبانی یه پاور گرین هست 

روشن نمیشه هیچ ولتاژی نداره مشکلش چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام آقای شعبانی

سپاس بابت راهنمای هاتون 

آقای شعبانی اگه از یه پاور 500 وات گرین مقدار بیشتر از حد جریان کشیده بشه ( آمپر بالا ) چه اتفاقی ممکنه براش بیفته ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 ساعت قبل، masoud.6826 گفته است :

سلام اور گرین 330 صدای سوت میده مشکل چیه

سلام دوست عزیز با یک ولتمتر تست کن ببین سیمبنفش چقدر ولتاژ داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 ساعت قبل، Cube گفته است :

سلام آقای شعبانی

سپاس بابت راهنمای هاتون 

آقای شعبانی اگه از یه پاور 500 وات گرین مقدار بیشتر از حد جریان کشیده بشه ( آمپر بالا ) چه اتفاقی ممکنه براش بیفته ؟

سلام دوست گرامی

بعضی پاورها پروتکشن جریان وبار اضافی دارند واگه بیشتر از حد مجاز  جریان کشیده بشه پاورخاموش میشه اما بعضی از پاورها هم پروتکشن رونداره و میشه بار اضافی کشید که امااتفاقات زیادی میفته اولیش تولید حرارت در پاور هست دوم افت شدید راندمان ریپل زیاد در خروجی ها وکاهش عمرپاور

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون .

لطفا در مورد Sense A و Sense B در کانکتور های 6 پین و 8 پین PCI هم توضیح بدین دقیقا چه وظیفه ای بر عهده دارن . (البته یه توضیح کوچک ای تصویر داده ولی چندان مفهموم نیست)

Dv9738Z.png

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام خسته نباشید
یه پاور گرین 380 هست روشن نمیشه هیچیولتاژ نداره 
روی برد از نظر ظاهری همه قطعات سالم هستن
کدوم قطعه خراب شده که تعویضش کنم روشن بشه.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

IMG_20171231_100505.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، masoud.6826 گفته است :

سلام خسته نباشید
یه پاور گرین 380 هست روشن نمیشه هیچیولتاژ نداره 
روی برد از نظر ظاهری همه قطعات سالم هستن
کدوم قطعه خراب شده که تعویضش کنم روشن بشه.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

IMG_20171231_100505.jpg

سلام

بفرمائید آیا ولتاژ استندبای رو دارید ؟؟

سیم بنفش

لینک به دیدگاه

سلام آقای شعبانی بنده دوستم یه پاور داره که اطلاعاتی ازش ندارم  و تا به حال ندیدیمش ولی به نظر میاد پاورش فیک هستش البته سیستمش رو پنج سالی هست که داره و فقط برای کارهای روزمره استفاده اش کرده . ایشون مدار استندبای پاورش دائماً در حال کار بوده . ایشون سیستمش روشن میشده ولی تصویر نمیداده و بعد از مدتی خاموش میشده که جدیدا دیگه روشن هم نمیشه. بنده مطمئن هستم که از پاوره . به نظرتون کجای پاور مشکل داره؟ و جدیدا که روشن نمیشه برد هم سوزونده؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

سلام آقای شعبانی بنده دوستم یه پاور داره که اطلاعاتی ازش ندارم  و تا به حال ندیدیمش ولی به نظر میاد پاورش فیک هستش البته سیستمش رو پنج سالی هست که داره و فقط برای کارهای روزمره استفاده اش کرده . ایشون مدار استندبای پاورش دائماً در حال کار بوده . ایشون سیستمش روشن میشده ولی تصویر نمیداده و بعد از مدتی خاموش میشده که جدیدا دیگه روشن هم نمیشه. بنده مطمئن هستم که از پاوره . به نظرتون کجای پاور مشکل داره؟ و جدیدا که روشن نمیشه برد هم سوزونده؟ 

سلام

به احتمال خیلی زیاد مشکل از پاورهست و بیشتر مدار استند بای  میتونه مشکل داشته باشه معمولا خرابی  مدار استند بای به برد اسیب نمیرسونه

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، m.shabani گفته است :

سلام

بفرمائید آیا ولتاژ استندبای رو دارید ؟؟

سیم بنفش

سلام نه هیچ ولتاژی نداره.حتی سیم بنفش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...