رفتن به مطلب

مشکل در فریز شدن تصویر و خاموش شدن مانیتور

zhossein
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

خوب شما بستگی به بازی که اجرا میکنید روی ویندوز xp و win 7 از dx 9 و dx11 به ترتیب استفاده میکنید...

وقتی از dx11 استفاده میکنید فشار بیشتری به گرافیک میاد ولی چون توی این بازیهایی که زدید غیر از crysis 2 چیزی نمیبینم که dx11 باشه فقط بحث به درایور برمی گرده...

یک راه پایین اوردن حرارت هم underclock کردن کارت گرافیک هستش...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

فرکانس CPu رو که از قبل تا 2600 پایین اورده بودم ولی باز اررور CPUTIN میداد

دلو زدم به دریا و محدودیت CPUTIN رو برداشتم گذاشتم تا 2:51s تست GPU ادامه پیدا کنه

Error صفر بود

Current clock 2600Mhz

Max FPS 67

اینم نتایجش دوستان راهنمایی کنن مشکلی هست یا نه؟

توی فایل OCCT TEST 2 پیوست کردم

دیشب اتفاقی بدون اررور تست ادامه پیدا کرد نمیدونم چرا!!!!

نتایج اون رو هم میذارم

به فرکانس cpu دقت کنید دیشب روی 3300 بود

current clock 3300Mhz

max FPS 217

البته حواسم نبود با رزولوشن 1024x768

فایل OCCT TEST 1 مال همون دیشبه

OCCT TEST 1.rar

OCCT TEST 2.zip

لینک به دیدگاه

خوب شما بستگی به بازی که اجرا میکنید روی ویندوز xp و win 7 از dx 9 و dx11 به ترتیب استفاده میکنید...

وقتی از dx11 استفاده میکنید فشار بیشتری به گرافیک میاد ولی چون توی این بازیهایی که زدید غیر از crysis 2 چیزی نمیبینم که dx11 باشه فقط بحث به درایور برمی گرده...

یک راه پایین اوردن حرارت هم underclock کردن کارت گرافیک هستش...

البته Need for speed Run هم Dx11 است توی اون مشکل bluescreen نداشتم ولی فریز داشتم

دارم دیونه میشم از دست این مشکل

ویرایش شده توسط zhossein
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حسین جان این صفحه آبی که اینجا زده مربوط به درایور و DirectX میشه . خط اول هم نوشته . شما اگر بازی سنگین مثل بتمن داری از دایرکس اون استفاده کن . درایورت هم محض احتیاط عوض کن و دوباره نصب کن . احتمال خیلی زیاد هست که مشکل حل بشه .

لینک به دیدگاه

حسین جان این صفحه آبی که اینجا زده مربوط به درایور و DirectX میشه . خط اول هم نوشته . شما اگر بازی سنگین مثل بتمن داری از دایرکس اون استفاده کن . درایورت هم محض احتیاط عوض کن و دوباره نصب کن . احتمال خیلی زیاد هست که مشکل حل بشه .

سلام ببخشید از این که این تاپیک بیش از حد طولانی شده

من با توجه به گفته های دوستان درایور قبلی را به طور کامل پاک کردم و درایور گرافیک را با خود install driver از داخل device manager نصب کردم directx را هم عوض کردم ولی هنوز هم فریز و هنگ کردن ادامه دارد که کار سیستم به ریست کشیده میشود(این قسمت مربوط به WIN7 64 bit است)

اخیرا توجه کردم در ویندوز XP هر بازی ای که اجرا میکنم (ان هم حتی با پایین ترین تنظیمات گرافیکی) GPU load را تا 100 درصد بالا میبرد! مثلا بازی های Assassin creed و batman Arkham city که هر کدام موتور گرافیکی متفاوتی دارند

احتمال این که اشکال از ویندوز یا درایور یا Direct-x یا ناسازگاری این بازی ها با ویندوز باشد قوی است و خیالم از این که مشکل سخت افزاری است راحت نشده

این تست را گرفتم خواهشا اساتید بفرمایند ایا از لحاظ سخت افزاری گرافیکم مشکل دارد یا نه چون کمتر از یک ماه برای گارانتی وقت دارم :(

با نادیده گرفتن CPUTIN این تست را به مدت 5 دقیقه از GPU با OCCT گرفتم

با تشکر از توجه دوستان

12-45.rar

ویرایش شده توسط zhossein
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حسین جان نتایج تست از کارت گرافیک عادیه . اگر ویندوز 7 فقط این مشکل رو داری یکبار ویندوز 7 شرکت نوین پندار نصب کن .

لینک به دیدگاه

حسین جان نتایج تست از کارت گرافیک عادیه . اگر ویندوز 7 فقط این مشکل رو داری یکبار ویندوز 7 شرکت نوین پندار نصب کن .

خیلی ممنون خیالمو راحت کردید

ویندوز ایکس پی چی بگیرم یا دانلود کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ویندوز xp sp3 بدون دستکاری

ویندوز 7 شرکت نوین پندار که معمولا رایتی پیدا میشه .

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

سلام دوستان

من دقیقا مشکل آقا حسین رو دارم.

من هر بلایی که بگی سر کامپوترم در آوردم تا این مشکل رو حل کنم اما متاسفانه مادر برد p8p67 le در اجرای  ویندوز هفت مشکل داره.

من ویندوز دیگری رو تست نکردم. از وقتی هم این مین رو گرفتم روش ویندوز هفت ریختم.میخوام ببرم گارانتی اگر بشه تعویض کنم با مین دیگری.

من هر کاری کردم اما فریز ها بیشتر شده کمتر نشده.انقدر کامپوتر رو دستی خاموش کردم که خدا میدونه...

آپدیت از کارت گرافیک و ویندوز بایوس و هر چی که فکرشو کنی انجام دادم...

این مین برد ایراد داره از بیس... من تو فضای مجازی خیلی ها رو دیدم که این مشکل رو دارن با این مین...

این مین رو میشه اور کرد.قابلیت این رو داره اما تا میای اور کنی فریز میکنه...

ویرایش شده توسط Tohidontop
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...