رفتن به مطلب

کولر مناسب برای اینتل نسل ۱۲ - LGA1700

Recommended Posts

سلام دوستان من این تاپیک رو زدم تا   در مورد سوکت نسل جدید پردازنده‌های اینتل با همدیگه صحبت کنیم و به راه حلی برسیم که بتونیم از سوکتهای کولرهای قبلمون روی نسل فعلی استفاده کنیم ضمن اینکه یک سری از مادربردها که تو سایت خود لیون هستند که از همین سوکت ۱۲۰۰ برای ۱۷۰۰ پشتیبانی می کنند ولی یه مشکلی که هست اینه که ارتفاع روی نسل ۱۷۰۰ کمتر شده پس در نتیجه  چسبندگی خوبی برقرار نمیکنه با سطح کولر اگر راهی دارید دوستان بفرمایید اگر مدل پرینتر ۳ بعدی ساخت این براکت خودتون درست کردید یا میدونید فلان کولر از ۱۷۰۰ بصورت  دیفالت پشتیبانی میکنه حتما اعلام کنید تا همه دوستان استفاده کنند الان قیمت پردازنده سری ۱۲۶۰۰ عالی هست ولی بخاطر مشکل کولر خیلی ها نمیخرن

لطفاً همه شرکت کنید تا با هم به یه نتیجه خوبی برسیم و دوستان کارآفرین هم دست بکار بشین

لینک به دیدگاه

• ارسال 124
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

بنده هم قصد ارتفا به نسل ۱۲ دارم ولی همین مشکل رو دارم

برای مدل بنده که corsair هست واتر کولرم خود سایت گفته باید ۴تا پیچ ۱۷۰۰ خرید چون ارتفاعش با ۱۲۰۰ و قبلیهاش فرق داره

ولی خب فروشگاه ها الان چجوری دارن استفاده میکنن مثلا خود لیون انواع واترکولر هارو روی ۱۷۰۰ بسته

لینک به دیدگاه

۶ ساعت قبل، The Tech سعید جولا گفته است:

سلام دوستان من این تاپیک رو زدم تا   در مورد سوکت نسل جدید پردازنده‌های اینتل با همدیگه صحبت کنیم و به راه حلی برسیم که بتونیم از سوکتهای کولرهای قبلمون روی نسل فعلی استفاده کنیم ضمن اینکه یک سری از مادربردها که تو سایت خود لیون هستند که از همین سوکت ۱۲۰۰ برای ۱۷۰۰ پشتیبانی می کنند ولی یه مشکلی که هست اینه که ارتفاع روی نسل ۱۷۰۰ کمتر شده پس در نتیجه  چسبندگی خوبی برقرار نمیکنه با سطح کولر اگر راهی دارید دوستان بفرمایید اگر مدل پرینتر ۳ بعدی ساخت این براکت خودتون درست کردید یا میدونید فلان کولر از ۱۷۰۰ بصورت  دیفالت پشتیبانی میکنه حتما اعلام کنید تا همه دوستان استفاده کنند الان قیمت پردازنده سری ۱۲۶۰۰ عالی هست ولی بخاطر مشکل کولر خیلی ها نمیخرن

لطفاً همه شرکت کنید تا با هم به یه نتیجه خوبی برسیم و دوستان کارآفرین هم دست بکار بشین

ببخشید من درست متوجه قسمت اول صحبتتون نشدم.

سوکت 1200 برای نسل 12 اینتل؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببند بره دوست عزیز. الان مشکل صاف نبودن سطح IHS پردازنده های نسل 12 هست. ارتفاع که با یه واشر درست میشه. حالا نبود رم DDR5 تو بازار پیش کش.

https://www.reddit.com/r/intel/comments/s60eqi/17_temperature_drop_using_igors_washer_mod/

https://www.youtube.com/watch?v=tUEDU6oQmzs

ویرایش شده توسط Devileytion
لینک به دیدگاه

سلام

از اونجایی که سایز سوکت‌ها متفاوت هست براکت با سایز جدید نیازه٬ همچنین ارتفاع سوکت جدید کمتره که باعث میشه سیپیو با کولر سطح تماس خوبی نداشته باشه

km5DYDDeufge4bQSZq9qJZ-1024-80.thumb.jpg.73064b23b9ebb60d3439a86a75b25557.jpglga-1700-mounting-system-01-1024x640.thumb.jpg.13e8e3a97ac07c3bbffd684458a60167.jpg

به طور کلی خودتون بنا به نوع اتصال کولرتون باید راه حل پیدا کنید که چفت بشه

یه سریا فقط پیچ جدید لازم دارن مثل این که کورسیر گذاشته

یه سریا براکت لازم دارن که این نمونه پرینت سه بعدی میتونه کارشونو راه بندازه

لینک به دیدگاه

۷ ساعت قبل، The Tech سعید جولا گفته است:

سلام من هم همین مشکل رو داشتم تنها واترکولینگ های aorus و ml360/240 illusion براکت 1700 نصب دارن  که روی 

مدل aorus متصله ولی برای کولرمستر باید از بازار یا پیج کولرمستر ایران تهییه بشه به قیمت ۱۰۰ هزار تومان

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، omrani1055 گفته است:

ببخشید من درست متوجه قسمت اول صحبتتون نشدم.

سوکت 1200 برای نسل 12 اینتل؟؟؟

بله بعضی مادربردهای سری ۶۹۰ قابلیت استفاده از ۱۲۰۰ رو دارن 

1 ساعت قبل، شهر کامپیوتر گفته است:

سلام من هم همین مشکل رو داشتم تنها واترکولینگ های aorus و ml360/240 illusion براکت 1700 نصب دارن  که روی 

مدل aorus متصله ولی برای کولرمستر باید از بازار یا پیج کولرمستر ایران تهییه بشه به قیمت ۱۰۰ هزار تومان

مدل دقیق اروس چیه؟

2 ساعت قبل، Devileytion گفته است:

ببند بره دوست عزیز. الان مشکل صاف نبودن سطح IHS پردازنده های نسل 12 هست. ارتفاع که با یه واشر درست میشه. حالا نبود رم DDR5 تو بازار پیش کش.

https://www.reddit.com/r/intel/comments/s60eqi/17_temperature_drop_using_igors_washer_mod/

https://www.youtube.com/watch?v=tUEDU6oQmzs

اره خیلیها با سمباده نرم سطحشو صاف میکنن

رم هم که مادربردهای بین نسلی سری ۴ رو ساپورت میکنن این کولر فقط حل بشه تمامه

ویرایش شده توسط The Tech سعید جولا
لینک به دیدگاه

۱۳ ساعت قبل، The Tech سعید جولا گفته است:

مدل aorus 360xیا 280x

لینک به دیدگاه

۱۵ ساعت قبل، mitternacht گفته است:

بنده هم قصد ارتفا به نسل ۱۲ دارم ولی همین مشکل رو دارم

برای مدل بنده که corsair هست واتر کولرم خود سایت گفته باید ۴تا پیچ ۱۷۰۰ خرید چون ارتفاعش با ۱۲۰۰ و قبلیهاش فرق داره

ولی خب فروشگاه ها الان چجوری دارن استفاده میکنن مثلا خود لیون انواع واترکولر هارو روی ۱۷۰۰ بسته

روی مادربورد ایسوس فقط میشه بست

لینک به دیدگاه

ناظر عزیز لطفا پست رو پین و مهم کنید که دوستان بیشتری ببینن شاید کسی راه حلی داشت البته منظورم از راه یک راه خلاقانه و ارزان برای همه هست این مشکل عمدترین مشکل حال حاظر همه شده که بعد از حل مشکل رم با مین های  بین نسلی  این تنها مشکل هست که سر یه سوکت نمیشه ارتقاع راحت و بی دردسر داشت 

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، The Tech سعید جولا گفته است:

ناظر عزیز لطفا پست رو پین و مهم کنید که دوستان بیشتری ببینن شاید کسی راه حلی داشت البته منظورم از راه یک راه خلاقانه و ارزان برای همه هست این مشکل عمدترین مشکل حال حاظر همه شده که بعد از حل مشکل رم با مین های  بین نسلی  این تنها مشکل هست که سر یه سوکت نمیشه ارتقاع راحت و بی دردسر داشت 

دادا موضوع مرگ و زندگی که نیست. اولا راه حل رو استاد Devileytion دادن. در صورت امکان یک واشر میتونه مشکل رو  حل کنه. تا جاییکه میدونم شرکت Green برای کولر هاش براکت LGA1700 به زودی موجود میکنه.  شرکت کولر مستر هم که همین الان براکت LGA1700 رو موجود کرده، شرکت های دیگه مثل دیپ کول و ایسوس و بقیه هم براکت موجود خواهند کرد. کولر های گیگابایت LGA1700 دارند.

به نظرم تنها راه حل خلاقانه واسه چند میلیمتر اینه که صبر کنیم تا براکت اورجینالش موجود بشه.

بگذریم از اینکه ملت اصلا توان خرید نسل جدید رو ندارن.

لینک به دیدگاه

۲۰ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

دادا موضوع مرگ و زندگی که نیست. اولا راه حل رو استاد Devileytion دادن. در صورت امکان یک واشر میتونه مشکل رو  حل کنه. تا جاییکه میدونم شرکت Green برای کولر هاش براکت LGA1700 به زودی موجود میکنه.  شرکت کولر مستر هم که همین الان براکت LGA1700 رو موجود کرده، شرکت های دیگه مثل دیپ کول و ایسوس و بقیه هم براکت موجود خواهند کرد. کولر های گیگابایت LGA1700 دارند.

به نظرم تنها راه حل خلاقانه واسه چند میلیمتر اینه که صبر کنیم تا براکت اورجینالش موجود بشه.

بگذریم از اینکه ملت اصلا توان خرید نسل جدید رو ندارن.

تو نسل Am4 ما به این مشکل خوردیم که برد اتصالی میداد و این واشر جواب نداد بهترین راه بکپلیت سه بعدی هست که داریم روش کار میکنیم اگر درست بشه طرحشو میزاریم همه استفاده کنن

لینک به دیدگاه

۲۰ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

در صورت امکان یک واشر میتونه مشکل رو  حل کنه.

چه سایزی؟ چه جنسی؟ بیشتر توضیح میدید؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، The Tech سعید جولا گفته است:

تو نسل Am4 ما به این مشکل خوردیم که برد اتصالی میداد و این واشر جواب نداد بهترین راه بکپلیت سه بعدی هست که داریم روش کار میکنیم اگر درست بشه طرحشو میزاریم همه استفاده کنن

بسیار عالی

43 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است:

والا هنوز که نخریدم، انشاالله بخرم و با کولر فعلی به مشکل بخورم با رسم شکل و مشخصات توضیح خواهیم داد.

لینک به دیدگاه

۵۴ دقیقه قبل، Blueman۶ گفته است:

واشره حتما لازم نیست من با کولر گرین تست کردم خمیر مناسب پخش شده بود و سی پی یو هم هیچ خم شدگی نداشت 

لینک به دیدگاه

۳۵ دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

والا هنوز که نخریدم، انشاالله بخرم و با کولر فعلی به مشکل بخورم با رسم شکل و مشخصات توضیح خواهیم داد.

نه آخه من تصور کردم از این روش استفاده کردید تا حالا، چون بالاتر حرفشو زدید.

ان شاالله قسمت بشه.

بهترین راه حل صبر هست تا شرکت ها براکت مناسب ارائه بدن.

مگر افرادی خلاقیت خاصی داشته باشن که نه هزینه و نه صبر لازم باشه.

26 دقیقه قبل، nima_ch گفته است:

واشره حتما لازم نیست من با کولر گرین تست کردم خمیر مناسب پخش شده بود و سی پی یو هم هیچ خم شدگی نداشت 

خیلی عالی

مدل کولر و مدل مادربورد رو میفرمایید؟

لینک به دیدگاه

۳ دقیقه قبل، Blueman۶ گفته است:

نه آخه من تصور کردم از این روش استفاده کردید تا حالا، چون بالاتر حرفشو زدید.

ان شاالله قسمت بشه.

بهترین راه حل صبر هست تا شرکت ها براکت مناسب ارائه بدن.

مگر افرادی خلاقیت خاصی داشته باشن که نه هزینه و نه صبر لازم باشه.

خیلی عالی

مدل کولر و مدل مادربورد رو میفرمایید؟

مدل کولر Green Glacier 360 ARGB

مدل برد هم ایسوس استریک a هستش 

لینک به دیدگاه

سلام
تو بازار ایر کولری که با LGA 1700 سازگار باشه وجود داره؟
ترجیحا زیر ۱ میلیون
سپاس

لینک به دیدگاه

خب امروز مسافرت کردم به نسل ۱۲ و خوشبختانه واتر مولر corsair که داشتم بدون نیاز به چیزی خیلی راحت روی 12700k و مادربرد z690 strix نصب شد 

بابت دما هم مشکلی نداشتم با اینکه خب به علت سطح بالاتر پردازنده میگفتن دما بالامیره و ... تازه من خمیر ۱۰هزار تومنی زدم 😅

لینک به دیدگاه

تجربه شخصی :

با استفاده از کولر ryujin 360 ایسوس که کولر تقریبا قدیمی هست و مال چند سال پیش هست و با استفاده از سوکت 1200 مادربرد های ایسوس به راحتی دمای 12700k رو کنترل کردم و تفاوت محسوسی هم با ryujin 2 360 که به طور رسمی از 1700 ساپورت میکنه ندیدم

لذا اگر قصدتون تهیه مادربرد ایسوس هست با خیال راحت کولر 1200 تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

۴۱ دقیقه قبل، Alirezatha گفته است:

تجربه شخصی :

با استفاده از کولر ryujin 360 ایسوس که کولر تقریبا قدیمی هست و مال چند سال پیش هست و با استفاده از سوکت 1200 مادربرد های ایسوس به راحتی دمای 12700k رو کنترل کردم و تفاوت محسوسی هم با ryujin 2 360 که به طور رسمی از 1700 ساپورت میکنه ندیدم

لذا اگر قصدتون تهیه مادربرد ایسوس هست با خیال راحت کولر 1200 تهیه کنید.

واقعیتش اینکه یه کولر مناسب LGA1700 باشه، خیلی بستگی به مکانیسم بستنش داره، اگر مکانیسم بستنش اجازه نشست بیشتر به بلاک رو بده، خوب چند میلیمتر کوتاه تر شدن آلدرلیک رو به راحتی جواب میده. اما اگر مکانسیم بسته شدن کولر، در مرحله ای چفت بشه و اجازه نشست بیشتر رو نده، اونجاست که دیگه ممکنه فشار مناسب روی پردازنده ایجاد نشه.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان همانطور که میدونید اکثر کولرهای بادی و واتر که روی سوکت های قبلی اینتل از جمله 115X و 1200 نصب  میشدن، روی سوکت 1700 و سری 12 اینتل قابل نصب نیستن. 

از اونجایی که کولر اورجینال خود اینتل بسیار داغون و بدرد نخور هست و همچنین قیمت بهتر مدل های تری و بدون کولر، داشتن یک کولر بادی حداقل معمولی برای سری 12 جزء واجبات هست. اما بخاطر تغییر اندازه سوکت، کولرهای بادی که قبلا استفاده میکردیم بدون همراه داشتن براکت جدید، قابل نصب روی سری 12 نیستن. 

حالا از دوستان سوال داشتم، که آیا واقعا راهی بجز خرید کولر جدید نیست؟ اینطوری یک هزینه اضافه روی دست کسانی میاد که قصد ارتقا دارن، حتی اگر کولرشون خوب باشه. خیلی از کمپانی ها مثل دیپ کول و کولر مستر شروع کردن براکت مناسب برای LGA 1700 رو به صورت رایگان به مشتری هاشون عرضه میکنن. اما همچین اتفاقی بعید میدونم در ایران بیافته. در نتیجه شما چه راهی برای برطرف کردن مشکل کولر بادی برای سوکت 1700 پیشنهاد میکنید؟ 

لینک به دیدگاه

سلام من ۵۰ روزه دنبال کولر میگردم‌ برای سوکت ۱۷۰۰ و چیزی‌ موجود نیست. کلا از فکر بادی هم بیا بیرون با کولر های ابی ۳۶۰ توی بازار دما به ۱۰۰ میرسه با مثلا ۱۲۷۰۰ به بالا اگه قصد تهیشو داری. کولر هایی هم که براکت دارند ihs پردازنده رو خم میکنن اکثرشون چون استاندارد نیست و باید برای این سوکت از اول کولر طراحی شده باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من راهکارم اینه:

هرچی دستم بیاد میبندم.

قلق این پلتفرم همینه. سری 11 هم همین بود. یا با یه کولر ایر 1 میلونی میتونستی 11900K رو خنک کنی، یا نمیتونستی حتی با واتر کاستوم دمارو زیر 90 نگه داری. انتخاب با کاربر بود.

اونایی که ادعای کولرشون میشه و فکر میکنن یه AiO مثلا 240 آلمینیومی خیلی شاهکاره، همین سری 11 و 12 رو ببرن زیر لود طوری که مصرف بشه 280 وات و بالاتر (یعنی بایوسو نبندن) بعد عکس از دما بدن. 125 وات رو که عمه منم میتونه خنک کنه. بچه بازی نیست، 8 تا هسته رو +5 گیگاهرتز فول تایم نگه داری.

خلاصه یا 10 درصد پرفرمنس رو فدا میکنی وجلوی CPU رو میبندی که دماش با کولر های متداول کنترل میشه، یا جلوشو باز میزاری و از دما های بالا تو زمستون لذت میبری. توی این مواردی هم که گفتم هیچکدوم منظورم OC نبود.

پس بحث، بحث مصرفه؛ شما مصرف رو کنترل میکنی نه تکنیک خمیر زدن، حجم کولر یا حتی براکت مانت مخصوص 1700 چون همه اینارو داشته باشی مصرف بره روی 350 وات، تراتل رو بغل میکنی. البته 12900 همچین مشکلی داره و 12700 با کمی پرفرمنس پایین تر خیلی خنک تره. ولی کلا اینتل چند نسله که داغه و روی اون قدیم ندیمای AMD رو سفید کرده.

لینک به دیدگاه

48 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است:

سلام من ۵۰ روزه دنبال کولر میگردم‌ برای سوکت ۱۷۰۰ و چیزی‌ موجود نیست. کلا از فکر بادی هم بیا بیرون با کولر های ابی ۳۶۰ توی بازار دما به ۱۰۰ میرسه با مثلا ۱۲۷۰۰ به بالا اگه قصد تهیشو داری. کولر هایی هم که براکت دارند ihs پردازنده رو خم میکنن اکثرشون چون استاندارد نیست و باید برای این سوکت از اول کولر طراحی شده باشه.

من از 12700 دارم استفاده میکنم با کولر 360 گرین در حالت عادی زیر تست 10 دقیقه ای سینه بنچ دما بالای 65 نمیره با اور هم بالای 85 ندیدم بره اصلا مشکل کنترل شدن دما نداره این مدل 12900 هست که داغ هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...