رفتن به مطلب

مشاوره خرید کابل تلفن روکش دار دوزوج مشکی

Master
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

اخیرا اینترنت خونمون شدیدا نویز پیدا کرده و به شدت کلافم کرده حتی بخاطرش یک مودم جدید خریدم ولی بازم مشکل حل نشد، وقتی بررسی کردم دیدم کابلهای تلفن خونمون وضعیتش خیلی افتضاح هست برای همین میخواهم از سر خط خونه یعنی از پست تلفن سیم کشی رو کلا عوض کنم که بهم گفتن باید یک کابل تلفن روکش دار دوزوج مشکی بخرم.

سوال من این هست که آیا برای خرید کابل باید برند خاصی خرید که با کیفیت باشه؟ آیا کابلها از لحاظ کیفیتی باهم تفاوت دارند یا اینکه نه تفاوتی ندارند و هر مغازه کابل فروشی برم کابل تلفن با کیفیت بهم میدن؟

ممنون میشم راهنمایی کنید من رو.

لینک به دیدگاه

• ارسال 55
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود

دو کابل من خیلی واسه مصارف اینترنت قبول دارم

یکی کابل مخابراتی زد افتاب با مغزی 0.6 تمام مس کرمان !

یکی دیگه کابل جنگی 0.6 با مغزی تمام مس !

( منظور از مغزی تمام مس اینه که - جدیدا" دیدم واسه اینکه سود بیشتری داشته باشه میان بجای تمام مس از الومینیوم واسه ساخت کابل ها استفاده میکنن :| )

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون.

این کابلهای ضدآفتاب و جنگی رو همه مغازه ها دارند یا باید از مغازه ها و جاهای خاصی بگردیم پیداشون کنیم؟

اگر عکسی ازشون دارید بگذارید تا دقیقا متوجه شکل و جنسشون بشیم.

ویرایش شده توسط Master
لینک به دیدگاه

۱۳ دقیقه قبل، Master گفته است:

خیلی ممنون.

این کابلهای ضدآفتاب و جنگی رو همه مغازه ها دارند یا باید از مغازه ها و جاهای خاصی بگردیم پیداشون کنیم؟

اگر عکسی ازشون دارید بگذارید تا دقیقا متوجه شکل و جنسشون بشیم.

اکثر الکتریکی ها دارن . ولی باید دقت کنی که مغزی تمام مس باشه !

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

دقیقا باس این شکلی باشه ( البته شما دو زوج کفایتتون میکنه / پوسته اش هم به شدت زخیم و سف که سالیان سال زیر نور افتاب بتونه دووم بیاره )

زمینی.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

فقط دو زوج مسی برند کرمان بگیر

پسوند وپیشوند هم نداشته باشه کرمان خالی.

مشکلت حل میشه

لینک به دیدگاه

دو زوج قندی خیلی خوبه

ولی گیر نمیاد و گرونه

بخای سیمکشی هم کنی خیلی گرون تموم میشه و نویزت برطرف نمیشه !!

بهترین کار خرید فیبر نوریه عزیزم

فیبر بخر

لینک به دیدگاه

مخابرات شهرستان ما فیبر نوری ساپورت نمیکنه متاسفانه.

لینک به دیدگاه

اگه tdlte ساپورت میکنه شهرتون بگیر.

مبین نت الان با مودم tfi60 قیمت هاش خیلی خوبه.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۱۲ در 13:54، Master گفته است:

مخابرات شهرستان ما فیبر نوری ساپورت نمیکنه متاسفانه.

بازم بنظرم فیبر بخر

گرون درمیاد برات ...

ولی ارزشش رو داره

مودم رو بزار تو باکس نزدیک کافو (اگه آپارتمانی) اگرم نیستی بزار تو جبه تو حیات
و مدیا کانورتر بخر تبدیلش کن به فیبر 

نویزت 0 میشه

دوتا از اینا

https://www.dlink.ru/mn/products/4/358.html

2 تا SFP

هر چند متر که سیم فیبر میخوای

2 تا فیوژن هم میخوای + ..

این سلوشن اگه تو آپارتمان باشی عالیه

خصوصا اگه طبقه های بالا باشی

اگه که زیر 10 متری
سیم شهید قندی 100% مس یا شرکت های دیگه بخر

شیلد دار

متری 15 اینا باید باشه

لینک به دیدگاه

بهترین راه اینه که خرابی تلفن رو گزارش کنید وقتی مامور مخابرات اومد باهاش صحبت کنید با پرداخت یه مبلغی کل سیم هارو براتون عوض میکنن اینجوری بهتره دیگه دردسر پیدا کردن سیم و عوض کردن رو ندارید همین طوری عوض نمیکنن ولی پول بدی تا پست مخابرات رو هم واست عوض میکنن

ویرایش شده توسط Aminj
لینک به دیدگاه

امروز وقتی رفتم برای خرید سیم مسی، تنها برندهای که داشتند اینا بود

سمنان

سیمیا

مازندران

آمل

یه مغازه دار میگفت سمنان از کرمان بهتره🤔.

یک جایی هم که کرمان داشت سیماش آلومینیومی بود با روکش مسی، منم نخریدم گفتم تمام مس میخام.

از این برندها کسی اطلاع داره کدوم بهتره؟ یا چطوری بفهمیم کدوم بهتره.

در ۱۴۰۰/۱۲/۱۲ در 20:02، Arthur گفته است:

اگه tdlte ساپورت میکنه شهرتون بگیر.

مبین نت الان با مودم tfi60 قیمت هاش خیلی خوبه.

شهرمون ندارهtdlte

در ۱۴۰۰/۱۲/۱۲ در 21:09، ealireza گفته است:

بازم بنظرم فیبر بخر

گرون درمیاد برات ...

ولی ارزشش رو داره

مودم رو بزار تو باکس نزدیک کافو (اگه آپارتمانی) اگرم نیستی بزار تو جبه تو حیات
و مدیا کانورتر بخر تبدیلش کن به فیبر 

نویزت 0 میشه

اونقدر توان ندارم که بخام فیبر بخرم ولی وقتی از مرکز همش مسیه من برای چی باید فیبر بخرم مگه چقدر میخاد تغییر ایجاد کنه؟ یعنی اگر من با همون سیم مسی بتونم همون 16مگابیت رو کامل بگیرم دیگه فیبر برام بیشتر از اون ساپورت نمیکنه که مگر اینکه خط من روی تعرفه فیبر باشه که اونم تو شهرمون نیست. اما از لحاظ اینکه نویز صفر بشه عالیه ولی اونقدر ندارم هزینه کنم براش.

در ۱۴۰۰/۱۲/۱۲ در 21:16، ealireza گفته است:

دوتا از اینا

https://www.dlink.ru/mn/products/4/358.html

2 تا SFP

هر چند متر که سیم فیبر میخوای

2 تا فیوژن هم میخوای + ..

این سلوشن اگه تو آپارتمان باشی عالیه

خصوصا اگه طبقه های بالا باشی

اگه که زیر 10 متری
سیم شهید قندی 100% مس یا شرکت های دیگه بخر

شیلد دار

متری 15 اینا باید باشه

خیلی عالیه این توضیحاتت من تو آپارتمان نیستم حالا سعی میکنم  برای وقتی فیبر خواستم بخرم ازشون استفاده کنم. خیلی ممنون.🙏

این کابل شهید قندی و کرمان رو تو شهرمون اصلا نداشتن. نمایندگی چیزی ندارن بشه اشون خرید؟

آها راستی این کابلای برندهای مختلف چند درصد از لحاظ کیفیت با هم متفاوتند؟

در ۱۴۰۰/۱۲/۱۲ در 21:24، Aminj گفته است:

بهترین راه اینه که خرابی تلفن رو گزارش کنید وقتی مامور مخابرات اومد باهاش صحبت کنید با پرداخت یه مبلغی کل سیم هارو براتون عوض میکنن اینجوری بهتره دیگه دردسر پیدا کردن سیم و عوض کردن رو ندارید همین طوری عوض نمیکنن ولی پول بدی تا پست مخابرات رو هم واست عوض میکنن

این فکر خیلی خوبیه. اتفاقا امروز یک مامور مخابرات دیدم داشت با یه کافو توی شهر ور میرفت اصلا به ذهنم نرسید برم ازش بپرسم این کارو میکنه یا نه که شمارشو بگیرم بیاد انجام بده.خیلی ممنون.

لینک به دیدگاه

بزرگوار سیم و کابل آمل تهیه بفرمایید،بسیار باکیفیت هست .

لینک به دیدگاه

اول شما مودم رو ببر سر خط وصل کن تا مطمین بشی سر خط نویز نداری بعد به فکر سیم کشی بیفت ، اینکه میگی سیمت داغون شده یعنی چی؟ اگر سیم تیکه تیکه نباشه مغزیش هم مس باشه ، مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

بزرگوار سیم و کابل آمل تهیه بفرمایید،بسیار باکیفیت هست .

خب پس آمل کیفیتش خوبه. خیلی خب ممنونم بسیار.

۱ ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

اول شما مودم رو ببر سر خط وصل کن تا مطمین بشی سر خط نویز نداری بعد به فکر سیم کشی بیفت ، اینکه میگی سیمت داغون شده یعنی چی؟ اگر سیم تیکه تیکه نباشه مغزیش هم مس باشه ، مشکلی نداره

از پست تلفن که توی کوچمون هست مطمئنم درسته چون اونجا رو کارشناسشون اومد گفت مشکلی نداره. ولی سیم کشی تلفن خونمون از پست یه کابل مشکی خورده که این کابل به یک سیم برق معمولی وصل شده، و این سیم برق معمولی رفته بالا پشت بوم بعد از اونجا سه تیکه شده به اتاقای مختلف رفته، زوج سیم تلفن بدون محافظ هستن و شیک با کابل برق توی هم هستن. برای همین اوضاعش خرابه. یعنی سیم کشی به صورت هشت پایی سیم کشی شده.

لینک به دیدگاه

بنظر بنده فرقی نمیکنه چی میخری

هرچی میخری 100% مس خالص بخر

و سعی کن با خود سیم بان هماهنگ کنی

از سر کافو تا جایی که مودمت نصبه یه پارچه برات سیم بزنه بدونه تیکه شدن

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، Master گفته است:

خب پس آمل کیفیتش خوبه. خیلی خب ممنونم بسیار.

از پست تلفن که توی کوچمون هست مطمئنم درسته چون اونجا رو کارشناسشون اومد گفت مشکلی نداره. ولی سیم کشی تلفن خونمون از پست یه کابل مشکی خورده که این کابل به یک سیم برق معمولی وصل شده، و این سیم برق معمولی رفته بالا پشت بوم بعد از اونجا سه تیکه شده به اتاقای مختلف رفته، زوج سیم تلفن بدون محافظ هستن و شیک با کابل برق توی هم هستن. برای همین اوضاعش خرابه. یعنی سیم کشی به صورت هشت پایی سیم کشی شده.

واسه اینکه خودت مطمین بشی ، مودم وصل کن سر خط بعد ببین SNR چقدر تغییر میکنه ، من همین مشکل رو قبلا داشتم الانم دارم مودم بردم وصل کردم سر خط ، زیر کنتر دیدم همچنان خط نویز داره ، اون کارشناس هم واسه اینکه از سر خودش باز کنه میگفت خط مشکل نداره 

لینک به دیدگاه

۱۴ ساعت قبل، ealireza گفته است:

بنظر بنده فرقی نمیکنه چی میخری

هرچی میخری 100% مس خالص بخر

و سعی کن با خود سیم بان هماهنگ کنی

از سر کافو تا جایی که مودمت نصبه یه پارچه برات سیم بزنه بدونه تیکه شدن

پس برند مهم نیست مهم 100 خالص مس بودن هست.باشه. دستت درد نکنه.

۱۳ ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

واسه اینکه خودت مطمین بشی ، مودم وصل کن سر خط بعد ببین SNR چقدر تغییر میکنه ، من همین مشکل رو قبلا داشتم الانم دارم مودم بردم وصل کردم سر خط ، زیر کنتر دیدم همچنان خط نویز داره ، اون کارشناس هم واسه اینکه از سر خودش باز کنه میگفت خط مشکل نداره 

مودم رو چطوری ببرم سر خط وصل کنم بهش یه ولبشویی هست اونجا که نگو. سیما معلوم نیستن چطوریه اصلا عکساشو ببین این پست کوچمونه.

IMG_20220308_143725.jpg

پست کوچه.jpg

IMG_20220308_143709.jpg

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Master گفته است:

پس برند مهم نیست مهم 100 خالص مس بودن هست.باشه. دستت درد نکنه.

مودم رو چطوری ببرم سر خط وصل کنم بهش یه ولبشویی هست اونجا که نگو. سیما معلوم نیستن چطوریه اصلا عکساشو ببین این پست کوچمونه.

داداش شما از اینجا کابل از جنس طلای 18 عیار خالص هم بکشی باز نویز خواهد داشت

لینک به دیدگاه

ابتدا شما باید یه برقی رو تا سرخط تامین کنید (نیاز به سیار با کابل طویل هست) ،بعدم یه سیم تلفن(rj11 سوکت)  که یه سرش لخت باشه و یه سرشم که سوکته ، متصل بشه به مودم بعدم از طریق وای فای مودم تست خط بگیرید با گوشی ،لبتاپ یا زنگ بزنید اپراتور براتون همون موقع تست کنه ببینه وضعیت snr به چه نحوی شده.

راه ساده ای هم که وجود داره برای تشخیص خط خونه شما کابلی که از خونه شما خارج شده و وارد تابلو سرخط شده رو پیدا و بعدم کار های مورد نیاز رو انجام بدید،راه حل دوم هم اینه که اگر فاصله با سرخط زیاده  ،از طریق تماس با گوشی و کسی که کنار تلفن خونه ایستاده درتماس باشید و یکی -یکی خط ها رو قطع و سپس وصل کنید تا خط خونه خودتون پیدا بشه.(فقط قطع اتصال یه سیم از هرزوج سیم کفایت میکنه برای تشخیص)

اینها هم درشرایطی که سیمبان سخته اومدنش یا خودتون نمیخواید که سیم بان بیاد براتون انجام بده و خط خونتون رو مشخص کنه.

لینک به دیدگاه

سلام

آقا سیم ما فیبر نیست منم این کارا رو انجام دادم. از توی کوچه سیم مستقیم گرفتم تا مودم اما اصلا روی نویز تاثیری نداشت. اینقدر نویز بالاست که کلا اینترنت قابل استفاده نیست. میگن بخاطر اینه که فاصله تا مرکز مخابرات زیاده! انگار شلنگ آبه...

8 ماهه دارم از اینترنت موبایل استفاده میکنم...

اگر کسی میتونه راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم.

ویرایش شده توسط Ali_14
لینک به دیدگاه

۱۵ ساعت قبل، Ali_۱۴ گفته است:

سلام

آقا سیم ما فیبر نیست منم این کارا رو انجام دادم. از توی کوچه سیم مستقیم گرفتم تا مودم اما اصلا روی نویز تاثیری نداشت. اینقدر نویز بالاست که کلا اینترنت قابل استفاده نیست. میگن بخاطر اینه که فاصله تا مرکز مخابرات زیاده! انگار شلنگ آبه...

8 ماهه دارم از اینترنت موبایل استفاده میکنم...

اگر کسی میتونه راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم.

سلام

نه واقعا تاثیر داره 

اگه فاصله تون از مرکز خیلی زیاد باشه نمی تونن اینترنت خوب بهتون بدن

لینک به دیدگاه

۴۳ دقیقه قبل، mahddi گفته است:

سلام

نه واقعا تاثیر داره 

اگه فاصله تون از مرکز خیلی زیاد باشه نمی تونن اینترنت خوب بهتون بدن

سلام 

خب راه حلش چیه 

من شکایت ثبت کردم زنگ زدن گفتن  مرکز مخابراتی مشکل داره

هیچ کاری نمیشه کرد  تجهیزات نداریم گفت فقط میتونیم تخلیه کنیم  گفتم وقتی

نمیشه بقیه شرکت ها گرفت چه فایده برا چند ثانیه  موند چی بگه

کافو هم فیبر نوری هست ولی فیبر نمیدن و نمیشه از بقیه شرکت ها گرفت راهی نداره کافو رو مسی کرد؟

لینک به دیدگاه

مسئله اینجاست ما 8 ماه پیش خونه دیگه بودیم که فاصلش با این خونه فقط 2 میلان هست. حدود 2 سال اونجا بودیم اینترنت مشکلی نداشت اما اینجا که مشکل داره میگن فاصله خونه از مرکز زیاده...

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، Ali_۱۴ گفته است:

مسئله اینجاست ما 8 ماه پیش خونه دیگه بودیم که فاصلش با این خونه فقط 2 میلان هست. حدود 2 سال اونجا بودیم اینترنت مشکلی نداشت اما اینجا که مشکل داره میگن فاصله خونه از مرکز زیاده...

p2p بگیر . از شر مخابرات راحت میشی .

یه مقدار هزینه تجهیزات اولیه و نصب داره ، اما میرزه !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...