رفتن به مطلب

مشکل بلو اسکرین های متعدد

Darksoul
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من روی لپ تاپم چند وقتی هست بلو اسکرین دریافت میکنم حتی شده سیستم رو روشن کردم و به محض ورود به ویندوز بلو اسکرین میده ! بدون اینکه برنامه ایی رو باز کنم توی این مدت هایی که بلو اسکرین میده هر بار یه ارور متفاوت میده که لیست ارور هارو پایین میذارم ممنون میشم پاسخ بدید چون خیلی رو اعصاب میره سخت افزار لپ تاپ هم ضعیف نیست که بگیم از سخت افزاره ! کلا دوماه بیشتر نیست لپ تاپ رو خریدم

cpu : 5900hx

gpu : 3060

ram : 16gb ddr4 3200 mhz

ارور ها :

1 - KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

2- DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

3-SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M

لینک به دیدگاه

احتمالا بخاطر نقص یا معیوب شدن فایلای ویندوز هست، از اطلاعات مهم  بکاپ بگیرید جدیدترین و بروزترین نسخه ویندوز نصب کنید درایور،پردازنده و کارت گرافیک و .... همه رو به جدیدترین‌نسخه آپدیت کنید

حالا باز صبح بشه اساتید بهتر نظر میدن

28 دقیقه قبل، aminak گفته است:

طبیعی هستش با رایزن.

دوست عزیز ربطی به پردازنده نداره 

لینک به دیدگاه

به قولی یکبار همه رو بشور از نو بچین. خونه تکونی کن. بایوس ریست کن اگر نیازه اپدیت کن. مجدد ویندوز بریز. درایور ها هم همگی بروز . ترجیحا ویندوز 10 بریز که استیبل تره.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، raajer گفته است:

احتمالا بخاطر نقص یا معیوب شدن فایلای ویندوز هست، از اطلاعات مهم  بکاپ بگیرید جدیدترین و بروزترین نسخه ویندوز نصب کنید درایور،پردازنده و کارت گرافیک و .... همه رو به جدیدترین‌نسخه آپدیت کنید

حالا باز صبح بشه اساتید بهتر نظر میدن

دوست عزیز ربطی به پردازنده نداره 

ویندوزش اورجیناله فک نکنم نقصی داشته باشه

بعد من نمیتونم ویندوز رو عوض کنم کلا یه درایو بیشتر ندارم اونم درایو c هستش که کلی اطلاعات مهم توش دارم جایی هم ندارم بخوام بکاپ بگیرم بریزم اونجا

1 ساعت قبل، milad.azn گفته است:

به قولی یکبار همه رو بشور از نو بچین. خونه تکونی کن. بایوس ریست کن اگر نیازه اپدیت کن. مجدد ویندوز بریز. درایور ها هم همگی بروز . ترجیحا ویندوز 10 بریز که استیبل تره.

همه چیز آپدیته هم ویندوز هم درایور ها . ویندوزش اورجیناله

بعید میدونم از ویندوز باشه حتی اگه عوض کنم هم بازم مطمئنم همین ارور هارو میده مشکل از جای دیگس ولی نمیدونم از کجاس

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Darksoul گفته است:

سلام من روی لپ تاپم چند وقتی هست بلو اسکرین دریافت میکنم حتی شده سیستم رو روشن کردم و به محض ورود به ویندوز بلو اسکرین میده ! بدون اینکه برنامه ایی رو باز کنم توی این مدت هایی که بلو اسکرین میده هر بار یه ارور متفاوت میده که لیست ارور هارو پایین میذارم ممنون میشم پاسخ بدید چون خیلی رو اعصاب میره سخت افزار لپ تاپ هم ضعیف نیست که بگیم از سخت افزاره ! کلا دوماه بیشتر نیست لپ تاپ رو خریدم

ارور ها :

1. اگر ویندوز اورجیناله، پس نتیجه میگیریم تمام درایور ها از پیش روش نصب بوده یا نصب شده.

2. هر سه این Error هایی که نام بردین، مربوط به رمه، یکیش میتونه علاوه بر رم، مربوط به پردازنده هم باشه، یکیش میتونه علاوه بر رمها، مربوط به درایور هم باشه. پس متهم اصلی فعلا رمه.

نتیجه اینکه، لپتاپ جناب عالی خرابه، دوماهه خریدید پس گارانتی داره، لطفا تمام فایل هایی که دارین رو از روی سیستم بردارید و لپتاپ رو به شرکت گارانتی ارسال کنید.

اگر ایراد از رمها باشه با تعویض رم، و اگر ایراد اساسی تر باشه با تعویض لپتاپ موضوع حل میشه.

3 ساعت قبل، aminak گفته است:

طبیعی هستش با رایزن.

نه دیگه این حجم از خطا و تکرارش طبیعی نیست.

۱ ساعت قبل، Darksoul گفته است:

بعد من نمیتونم ویندوز رو عوض کنم کلا یه درایو بیشتر ندارم اونم درایو c هستش که کلی اطلاعات مهم توش دارم جایی هم ندارم بخوام بکاپ بگیرم بریزم اونجا

ببنید وقتی شما ماشین میخرید، باید براش زنجیر چرخ واسه زمستون هم بخرید، باید براش دزدگیر هم بخرید، قفل فرمون هم بخرید، نمیشه بگین نه من فقط ماشین خریدم مثلا اگر برف بیاد دیگه کل زمستون از تو پارکینگ بیرون نمیام. یکسری مسائل و هزینه ها در کنار خرید محصول، جزو الزاماته، و برای دوستانی که لپتاپ دارند، داشتن هارد اکسترنال، برای بک آپ و جابه جایی فایل ها جزو مواردیه که باید حتما در نظر بگیرند.

لینک به دیدگاه

۱۲ دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

1. اگر ویندوز اورجیناله، پس نتیجه میگیریم تمام درایور ها از پیش روش نصب بوده یا نصب شده.

2. هر سه این Error هایی که نام بردین، مربوط به رمه، یکیش میتونه علاوه بر رم، مربوط به پردازنده هم باشه، یکیش میتونه علاوه بر رمها، مربوط به درایور هم باشه. پس متهم اصلی فعلا رمه.

نتیجه اینکه، لپتاپ جناب عالی خرابه، دوماهه خریدید پس گارانتی داره، لطفا تمام فایل هایی که دارین رو از روی سیستم بردارید و لپتاپ رو به شرکت گارانتی ارسال کنید.

اگر ایراد از رمها باشه با تعویض رم، و اگر ایراد اساسی تر باشه با تعویض لپتاپ موضوع حل میشه.

نه دیگه این حجم از خطا و تکرارش طبیعی نیست.

ببنید وقتی شما ماشین میخرید، باید براش زنجیر چرخ واسه زمستون هم بخرید، باید براش دزدگیر هم بخرید، قفل فرمون هم بخرید، نمیشه بگین نه من فقط ماشین خریدم مثلا اگر برف بیاد دیگه کل زمستون از تو پارکینگ بیرون نمیام. یکسری مسائل و هزینه ها در کنار خرید محصول، جزو الزاماته، و برای دوستانی که لپتاپ دارند، داشتن هارد اکسترنال، برای بک آپ و جابه جایی فایل ها جزو مواردیه که باید حتما در نظر بگیرند.

منم حقیقتش احساس میکنم مشکل از رمه چون ده تا تب همزمان توی فایرفاکس که باز میکنم دو سه تا بیشتر که بشه سیستم هنگ میکنه اصلا عجیبه ! گارانتیش امرتاته به نظرتون عوض میکنن ؟ من حقیقتش چشم آب نمیخوره به این گارانتی مسخره

من هارد اکسترنال هم دارم منتهی نمیدونم جا داشته باشه یا نه باید ببینم میتونم فضایی ازش خالی کنم یا نه

حالا من زنگ بزنم گارانتی بهشون چی بگم ؟ اصلا کارشناس خبره ایی ندارن همه تازه واردن ! چی بهشون بگم که قانع بشن ؟ مطمئنم اگه بگم بلو اسکرین میگیرم میگن مشکل از ویندوزه و ویندوز رو عوض کن :|

لینک به دیدگاه

شما اول با برنامه memtest86 یه تست سلامت از رم بگیرید ، page file هم غیر فعال کنید 

لینک به دیدگاه

اول ویندوز عوض کنین تا از ویندوز مطمعن بشین بعد برین سروقت سخت افزار ارجینال بودن ویندوز دال بر سالم بودنش نیس.

بعد نصب ویندوز ی کم بدون نصب درایورها کار کنین اگر استیبل بود درایورها رو نصب کنین(حتما از سایت مرجع یک ب یک دتنلود کنین)

تو این مراحل معلوم میشه ابرادتون از کجاس.اگر از همه اینها رد بشه برین سخت افزار و علی الخصوص رم.اگر از رم بود جای شما باشم با هزینه شخصی تعویضش میکنم ب دردسر و زمانش نمی ارزه ب نظرم

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، Darksoul گفته است:

منم حقیقتش احساس میکنم مشکل از رمه چون ده تا تب همزمان توی فایرفاکس که باز میکنم دو سه تا بیشتر که بشه سیستم هنگ میکنه اصلا عجیبه ! گارانتیش امرتاته به نظرتون عوض میکنن ؟ من حقیقتش چشم آب نمیخوره به این گارانتی مسخره

من هارد اکسترنال هم دارم منتهی نمیدونم جا داشته باشه یا نه باید ببینم میتونم فضایی ازش خالی کنم یا نه

حالا من زنگ بزنم گارانتی بهشون چی بگم ؟ اصلا کارشناس خبره ایی ندارن همه تازه واردن ! چی بهشون بگم که قانع بشن ؟ مطمئنم اگه بگم بلو اسکرین میگیرم میگن مشکل از ویندوزه و ویندوز رو عوض کن :|

سلام 

اگر تحویل گارانتی بدید، حداقل یک ماه بدون سیستم خواهید بود.

شما درایور گرافیک و چیپست رو حذف و مجدد نصب کنید. بالای ۹۰ درصد مشکل شما حل میشه.

به سایت پشتیبانی لپتاپ هم سر بزنید، شاید مشکل شایعی بوده که مثلا با آپدیت بایوس حل شده.

بعضی اوقات ویندوز بصورت سرخود اقدام به آپدیت درایور میکنه، حتی اگه کانکشن شما لیمیت باشه.

نیازی به نصب مجدد ویندوز نیست.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز احتمالا خیلی بالا مشکل از فایلای سیستمی ویندوز هست، شما فرمودین گارانتی داره و ویندوز اورجینال روش نصبه طبق نظر دوستان و حدس جناب عالی احتمال مشکل سخت افزاری( ماژول رم) وجود داره.به نظر بنده بهترین حالت اینه بفرستینش گارانتی یک ماه هم طول کشید ارزش داره چون دستکاریش بکنید هزار بهونه و...میارن که دستکاری شده و از این حرفا اگه گارانتی جواب نداد بعد خودتون یه فکری بکنید الان که گارانتی داره وشمام پول گارانتی دادین از سخت افزار مشخصه لپ تام گرونی هم هست  

باز تصمیم با خودتون هست 

لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، Darksoul گفته است:

حالا من زنگ بزنم گارانتی بهشون چی بگم ؟

بگو از روز اولی که لپتاپ رو خریدم "هارد کرش" میکنه و دائم بلو اسکرین میگیرم، اصلا نتونستم 1 ساعتم باهاش کار کنم، درخواست تعویض دارم. عکس بلو اسکرین ها رو هم بگیر روی گوشی سیو داشته باش، اگر تونستی پرینت بگیر همراه لپتاپ تحویل بخش فنی بده.

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، aminak گفته است:

طبیعی هستش با رایزن.

من همین کانیفگو دارم  بلو اسکرین به جز یه باری بهم نخورده.رایزن موردی نداره

17 ساعت قبل، Darksoul گفته است:

ارور ها :

دوست عزیز شما  کدوم ورژن ویندوز رو  دارید؟چه ویندوز ده و چه ویندوز یازده من ریختم ،درایور Wifi با برنامه ای نصب میکردم مدام بلو اسکرین میداد.این مدت درایور خاصی نصب نکردید؟

لپ تاپتون از کدوم برنده؟چه مدلیه.ببینید اپدیتی چیزی داره از طریق اپ همون شرکت انجام بدید.

در قدم  اخر میشه یه تست رم گرفت اگر رم ها مشکل داشته باشن در مقدار پارامتر هایی نهایی تاثیر میذارند و  اختلاف دارند با نتایج معمول.پس میشه فهمید که رم مشکل داره یا نه

ویرایش شده توسط Yasin.s
لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Devil69Devil گفته است:

اول ویندوز عوض کنین تا از ویندوز مطمعن بشین بعد برین سروقت سخت افزار ارجینال بودن ویندوز دال بر سالم بودنش نیس.

بعد نصب ویندوز ی کم بدون نصب درایورها کار کنین اگر استیبل بود درایورها رو نصب کنین(حتما از سایت مرجع یک ب یک دتنلود کنین)

تو این مراحل معلوم میشه ابرادتون از کجاس.اگر از همه اینها رد بشه برین سخت افزار و علی الخصوص رم.اگر از رم بود جای شما باشم با هزینه شخصی تعویضش میکنم ب دردسر و زمانش نمی ارزه ب نظرم

راستش وقت تعویض ویندوز رو ندارم اگه بخوام عوضش کنم هم باید کرکی بریزم که لایسنس اورجینال میپره

نرم افزاری واسه تست سخت افزار نیست ؟

8 ساعت قبل، raajer گفته است:

دوست عزیز احتمالا خیلی بالا مشکل از فایلای سیستمی ویندوز هست، شما فرمودین گارانتی داره و ویندوز اورجینال روش نصبه طبق نظر دوستان و حدس جناب عالی احتمال مشکل سخت افزاری( ماژول رم) وجود داره.به نظر بنده بهترین حالت اینه بفرستینش گارانتی یک ماه هم طول کشید ارزش داره چون دستکاریش بکنید هزار بهونه و...میارن که دستکاری شده و از این حرفا اگه گارانتی جواب نداد بعد خودتون یه فکری بکنید الان که گارانتی داره وشمام پول گارانتی دادین از سخت افزار مشخصه لپ تام گرونی هم هست  

باز تصمیم با خودتون هست 

نرم افزاری واسه تست سخت افزار نیست که اول مطمئن شم بعد بفرستمش گارانتی ؟

6 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

بگو از روز اولی که لپتاپ رو خریدم "هارد کرش" میکنه و دائم بلو اسکرین میگیرم، اصلا نتونستم 1 ساعتم باهاش کار کنم، درخواست تعویض دارم. عکس بلو اسکرین ها رو هم بگیر روی گوشی سیو داشته باش، اگر تونستی پرینت بگیر همراه لپتاپ تحویل بخش فنی بده.

امروز که زنگ زدم ظاهرا تا بعد عید تعطیل هستن از شانس ما

ببخشید با چه نرم افزاری رم رو تست کنم که از سلامتش مطمئن شم اگه آموزشی هم داره ممنون میشم قرار بدید

ویرایش شده توسط Darksoul
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، Blueman6 گفته است:

سلام 

اگر تحویل گارانتی بدید، حداقل یک ماه بدون سیستم خواهید بود.

شما درایور گرافیک و چیپست رو حذف و مجدد نصب کنید. بالای ۹۰ درصد مشکل شما حل میشه.

به سایت پشتیبانی لپتاپ هم سر بزنید، شاید مشکل شایعی بوده که مثلا با آپدیت بایوس حل شده.

بعضی اوقات ویندوز بصورت سرخود اقدام به آپدیت درایور میکنه، حتی اگه کانکشن شما لیمیت باشه.

نیازی به نصب مجدد ویندوز نیست.

منظورتون از چیپست چیه متوجه نشدم

اگه بدون سیستم بشم ایرادی نداره یه pc هم دارم

۱۷ ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

شما اول با برنامه memtest86 یه تست سلامت از رم بگیرید ، page file هم غیر فعال کنید 

چقدر باید تست بگیرم ؟

لینک به دیدگاه

۱۷ ساعت قبل، Darksoul گفته است:

اکثر گارانتی تا وقتی دقیق خودتون عیبش رو پیدا نکنید قبول نمیکنن فقط هی چند روز لپتاپو میگیرن بعد میگن ما عیبی پیدا نکردیم

یه ذره جزئیات مختلف رو در نظر بگیرید ببینید دقیقا کی و در چه حالتی ایراد خودشو نشون میده که همونجا بهشون نشون بدین وگرنه بهونه میارن

مارک لپتاپ و شرکت گارانتی چیه؟

لینک به دیدگاه

۷ ساعت قبل، Yasin.s گفته است:

من همین کانیفگو دارم  بلو اسکرین به جز یه باری بهم نخورده.رایزن موردی نداره

دوست عزیز شما  کدوم ورژن ویندوز رو  دارید؟چه ویندوز ده و چه ویندوز یازده من ریختم ،درایور Wifi با برنامه ای نصب میکردم مدام بلو اسکرین میداد.این مدت درایور خاصی نصب نکردید؟

لپ تاپتون از کدوم برنده؟چه مدلیه.ببینید اپدیتی چیزی داره از طریق اپ همون شرکت انجام بدید.

در قدم  اخر میشه یه تست رم گرفت اگر رم ها مشکل داشته باشن در مقدار پارامتر هایی نهایی تاثیر میذارند و  اختلاف دارند با نتایج معمول.پس میشه فهمید که رم مشکل داره یا نه

ویندوز ورژن 21H2 هستش

برند ایسوس هستش مدل asus rog strix g173qm-b

چه مدت زمان باید تست بگیرم از رم ؟

52 دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

اکثر گارانتی تا وقتی دقیق خودتون عیبش رو پیدا نکنید قبول نمیکنن فقط هی چند روز لپتاپو میگیرن بعد میگن ما عیبی پیدا نکردیم

یه ذره جزئیات مختلف رو در نظر بگیرید ببینید دقیقا کی و در چه حالتی ایراد خودشو نشون میده که همونجا بهشون نشون بدین وگرنه بهونه میارن

مارک لپتاپ و شرکت گارانتی چیه؟

مشکل اینجاس که اصلا مشخص نیس کی بلو اسکرین میده ولی شایع ترینش زمانی که تب های زیادی باز باشه یا برنامه های زیادی باز باشن ولی یه بار هم به محض ورود به ویندوز بلو اسکرین داد

لپ تاپ مدلش asus rog strix g173qm-b 

شرکت گارانتی کننده اش امرتات هست

لینک به دیدگاه

۶ ساعت قبل، Darksoul گفته است:

چقدر باید تست بگیرم ؟

معمولا یک دفعه کافیه ، برای اطمینان 3 دفعه بزارید تست کامل بشه

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Darksoul گفته است:

ویندوز ورژن 21H2 هستش

برند ایسوس هستش مدل asus rog strix g173qm-b

چه مدت زمان باید تست بگیرم از رم ؟

مشکل اینجاس که اصلا مشخص نیس کی بلو اسکرین میده ولی شایع ترینش زمانی که تب های زیادی باز باشه یا برنامه های زیادی باز باشن ولی یه بار هم به محض ورود به ویندوز بلو اسکرین داد

لپ تاپ مدلش asus rog strix g173qm-b 

شرکت گارانتی کننده اش امرتات هست

برنامه My Asus رو نصب کنید بزنید یه چک آپ کلی بکنه ببینید نتیجه چی میشه

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

برنامه My Asus رو نصب کنید بزنید یه چک آپ کلی بکنه ببینید نتیجه چی میشه

چیزی پیدا نکرد

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Darksoul گفته است:

چیزی پیدا نکرد

گارانتی هم ببرید همین اسکن میکنن بعد میگن ما چیزی پیدا نکردیم

باید خیلی دقت کنید حالت های مختلف رو تست کنید ببینید دقیقا چه موقعی بلو اسکرین میده که بتونید اونجا بهشون نشون بدید

منم لپتاپم مشکل پرش صفحه داشت همین بساط رو داشتیم با گارانتی که اونجا که میبردیم لپتاپ رو، پرش نمیداد ولی توی خونه مشکل دار میشد

البته یه نکته دیگه هم اینه که گاهی وقتا مسخره ترین جزئیات باعث اشکال های خیلی بی ربط و مسخره میشن مث دیوایس های خارجی، usb ها، دمای سیستم، یه برنامه خاص، شارژر لپتاپ و ...

همه اینارو چک کنید

ولی دیگه نهایتا اگه نتونستین پیدا کنید که کِی مشکل خودشو نشون میده ببرید گارانتی دیگه شانستون بگه یا مسئول گارانتی آدم حسابی باشه یا اونجا مشکل خودشو نشون بده

پ.ن : سال نو رو هم به همگی تبریک میگم :) 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۲۸ در ۲۱:۰۸، Darksoul گفته است:

136524796_Annotation2022-03-21111909.thumb.png.44569a28c54fdaa10a115a4b595d94e6.png

شما نه تنها چیپست، بلکه درایور گرافیک هم آپدیت کنید.

بایوس هم همچنین.

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، Blueman۶ گفته است:

136524796_Annotation2022-03-21111909.thumb.png.44569a28c54fdaa10a115a4b595d94e6.png

شما نه تنها چیپست، بلکه درایور گرافیک هم آپدیت کنید.

بایوس هم همچنین.

همرو دیشب دوباره دانلود و نصب کردم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...