رفتن به مطلب

خداحافظی ایرانیان با گوگل ؛ جایگزین ایرانی گوگل در راه است

روبیک
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

اسم پیشنهادی برای موتور‌جست‌وجوی ملی «فجر» به معنای فراهم‌کنندگان جویش‌گر رایانه‌ای انتخاب شده است.

IMAGE634784800420089246.jpg

به نقل ازجام نیوز؛ اسم پیشنهادی برای موتور‌جست‌وجوی ملی «فجر» به معنای فراهم‌کنندگان جویش‌گر رایانه‌ای انتخاب شده است.

زمان واقعی راه‌اندازی این موتور جست‌وجو شهریورماه امسال درست زمانی است که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وعده راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات- اینترنت ملی- را داده است.

به نوشته وایمکس نیوز، زمانی موتورهای جست‌وجوی گوگل و یاهو نوعی غول اطلاعات محسوب می‌شدند و حتی به ذهن کاربران هم خطور نمی‌کرد که اطلاعات موتور موردنظر خود را از طریق غیر این دو سایت تامین کنند. اما اکنون چند سالی است که کشورهای مختلف به راه‌اندازی موتور جست‌وجوهای ملی دست زده‌اند و در این میان موفقیت‌های متعددی هم به دست آورده و گاه به رقابت جدی با این دو سایت پرداخته‌اند.

اکنون موتور جست‌وجوی ملی چین که با نام «بایدو» فعالیت می‌کند، دهمین سایت پربازدید دنیا محسوب می‌شود و طبق تحقیقات اخیر صورت گرفته، موتور جست‌وجوی «بینگ» که متعلق به مایکروسافت است، سایت‌های «یاهو» و «گوگل» را از نظر دقت پشت سرگذاشته و از آنها پیشی گرفته و در شرایطی که سال گذشته میزان دقت و موفقیت گوگل کمتر از 68 درصد بود، این موتور جست‌وجو موفقیت 80 درصدی خود را به رخ اولین موتور جست‌وجو دنیا کشیده است.

image634784727891193856.jpg

علاوه بر این موارد کشوری مثل ترکیه تاکنون 36 موتور جست‌وجوی اختصاصی برای خود طراحی کرده و حداقل از نظر تعداد موتور جست‌وجوهای ملی یکی از کشورهای پیش‌رو محسوب می‌شود.

مروری بر همین چند تجربه کوتاه به خوبی نشان می‌دهد که امکان طراحی سایت‌هایی به منظور رقابت با دو ابر جست‌وجوگر دنیا وجود دارد، اما قطعا این کار نیازمند دانش و عزمی جدی است.

jamnews.ir

لینک به دیدگاه

روبيك جان،

به شهامتت قبطه مخورم. @};-

(ويرايش شد - دوستان منفى ندين.)

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منفی رو بخاطر خبر میخوام بدم ولی این عزیز زحمت کشیده و خبر رو زده چه گناهی کرده؟...

لینک به دیدگاه

آقا این موتور جست و جو های ملی که میگین در سراسر دنیا هست استفاده ازشون اختیاری هست میتونید استفاده کنید یا میتونید همون گوگل استفاده کنید ولی تو کشور ما زوریه آقا ما همون گوگل و بینگ خودمونو بخواهیم باید کی رو ببینیم؟

لینک به دیدگاه

اگه گوگل بلاک شه واقعا اینترنت دیگه معنی نداره(البته برای من) :-SS

لینک به دیدگاه

با عرض پوزش از استارتر عزیز من منفی رو به خاطر خبر میدم . بیشتر شبیه یه موتور جاسوسی میتونه باشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من فقط اطلاع رسانی کردم وگرنه کدوم جستجوگر میتونه جای گوگل را بگیره

لینک به دیدگاه

من فقط اطلاع رسانی کردم وگرنه کدوم جستجوگر میتونه جای گوگل را بگیره

نمیخوام بحث سیاسی بکنم اینجا اصلا جاش نیست ولی معمولا قبل از انجام هر کاری اول خوب اطلاع رسانی میکنن که ذهن مردم کاملا آماده باشه .نمونه هم زیاد دیدیم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دیگه حالم داره بد میشه از بس تولید ملی خوندم! اما جاییش ندیدم نوشته باشه گوگول رو قدقن می کنند؟؟؟ :huh:

لینک به دیدگاه

یکی به این نابغه ها بفهمونه که اینترنت یه شبکه ی بین المللی هست و کاربرانش هم تو تمام دنیا گستردن

موتور جوستجوی بومی و خونگی و کشوری و خودمونی و زیرپتویی نداریم.

خیلی وقته شورش در اومده،فقط نمیدونم بعد شورشو در آوردن باید چه لفظی رو بکار برد که زبان قاصر از وصف و بیان این وضعه

افتخارات ملی مون باز شروع شد، دیشب دسترسی به گوگل امکان پذیر نبود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

google و عشق است نبینم روزی رو که گوگل نباشه:دی B)

لینک به دیدگاه

اینجوری حتی اگه دسته بیل بنویسیم به صفحه صلواتی میخوریم! :lol:

تخم مرغ ===> پیوند ها :mellow:

آبگوشت ===> پیوند ها :huh:

لیون کامپیوتر ===> پیوند ها :wacko:

لینک به دیدگاه

هر چی بگم مدیران که بنده خدا ها حق هم دارن یا پاک می کنند یا ویرایش

حرف آرومی ندارم که نیاز به ویرایش نداشته باشه !!!

پس همون که کنستانتین گفت " حرفی واسه گفتن ندارم"

لینک به دیدگاه

آقا از دیدن تیتر خبر کلی خندیدم ( + ) ، شادمون کردی خدا شادت کنه

همین

ویرایش شده توسط Mashhad
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...