رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید و اسمبل سیستم گیمینگ ( RAM DDR5 , CPU 12th )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

18 ساعت قبل، dragon2010 گفته است:

سلام دوستان

کیس Asus Rog Helios رسیده دستم و برای پورت های جلو کیس دو تا کابل USB 3 داره و باید چکار کنم؟ برای کار کردن هر چهار یو اس بی جلوی کیس باید هر دو کابل متصل بشه؟ چون هیچ مادربردی دو تا جای USB 3 نداره و اکثر مادربردهای بالارده هم فقط 1 عدد دارن

مادر من اینه ASUS ROG Strix Z690-E Gaming و باید الان چکار کنم؟ یه جای توندربولت هدر داره و میشه از اون استفاده کرد؟

لطفا هر چه سریعتر دوستان پاسخ بدن

81bMfW2KJML._AC_SL1500_.jpg

درود 

1-این طرز برخورد شما کلا صحیح نیست اگر واقعا اطلاعاتی ندارید DIY انجام ندید چون فاجعه رقم میزنید فردام میندازید گردن اینو اون!

2- مشخصه دیگ 2تا هدر 3.2 دارید پورت کیس رو به اون متصل کن اگه پورتش میخوره ، اون پایین مادربرد هم چندتا پورت داره که میتونی وصل کنیش ولی ورژن 2 هست

از تبدیل هدر هم میتونی استفاده کنی

ویرایش شده توسط SaToshi
لینک به دیدگاه

• ارسال 73
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۱۲ ساعت قبل، dragon۲۰۱۰ گفته است:

من همچین چیزی نمیخوام چون هزینه اضافی هست برای اون یو اس بی ها که داره

یه چیز باشه که فقط برای اون دو کابل USB3 جلوی کیس باشه

اتفاقا شما دقیقا همچین چیزی میخوای
چیزی که شما دنبالشی میشه این محصول که توی ایران نیست . پس چاره ای ندارید جز اینکه از همین لینک ها که اقای ولی پور گذاشتن یکی رو تهیه کنید .

۱۲ ساعت قبل، dragon۲۰۱۰ گفته است:

اصلا چرا مادربردها فقط 1 عدد از این پورت ها دارن حتی مادربردهای گرون؟!

شما به بزرگی خودت ببخش

لینک به دیدگاه

۶ ساعت قبل، SaToshi گفته است:

درود 

1-این طرز برخورد شما کلا صحیح نیست اگر واقعا اطلاعاتی ندارید DIY انجام ندید چون فاجعه رقم میزنید فردام میندازید گردن اینو اون!

2- مشخصه دیگ 2تا هدر 3.2 دارید پورت کیس رو به اون متصل کن اگه پورتش میخوره ، اون پایین مادربرد هم چندتا پورت داره که میتونی وصل کنیش ولی ورژن 2 هست

از تبدیل هدر هم میتونی استفاده کنی

دوست عزیز مگه من چی گفتم چه برخوردی داشتم که صحیح نیست 😁 و DIY رو هم متوجه نشدم

چه فاجعه ای مگه دو کابل متصل کردن فاجعه میشه! کجا مشخصه بی زحمت با رسم شکل برام نشون بده . روی مادربرد فقط یک پورت USB3 وجود دارد و یک پورت تاندربولت هدر که هر چی میپرسم کسی جواب درست و حسابی نمیده

میشه عکس تبدیل هدر رو بفرستی تا بدونم منظورت چیه

۳ ساعت قبل، m.reza گفته است:

اتفاقا شما دقیقا همچین چیزی میخوای
چیزی که شما دنبالشی میشه این محصول که توی ایران نیست . پس چاره ای ندارید جز اینکه از همین لینک ها که اقای ولی پور گذاشتن یکی رو تهیه کنید .

شما به بزرگی خودت ببخش

پشت مادربرد من 10 تا پورت USB داره دیگه چرا بخوام باز اضاف کنم و اصلا همچین چیزی به دردم نمیخوره

من همون اول تاپیک گفتم که امکان خرید از تمام سایت های خارجی رو دارم و هر چی معرفی میکنید قیمت جهانی و سایت خارجی رو در نظر بگیرید

من فیلم اسمبل با این کیس رو زیاد دیدم و هیچ جا ندیدم از تبدیل چیزی استفاده کنن. یعنی هاب یا هدر درست و حسابی برای پورت USB3 وجود ندارد؟ مثل هاب فن های rgb ؟

لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، dragon۲۰۱۰ گفته است:

پشت مادربرد من 10 تا پورت USB داره دیگه چرا بخوام باز اضاف کنم و اصلا همچین چیزی به دردم نمیخوره

من همون اول تاپیک گفتم که امکان خرید از تمام سایت های خارجی رو دارم و هر چی معرفی میکنید قیمت جهانی و سایت خارجی رو در نظر بگیرید

من فیلم اسمبل با این کیس رو زیاد دیدم و هیچ جا ندیدم از تبدیل چیزی استفاده کنن. یعنی هاب یا هدر درست و حسابی برای پورت USB3 وجود ندارد؟ مثل هاب فن های rgb ؟

مشکی بنویس چشم درد گرفتیم 😅

اگه از سایت خارجی میخوای بگیری که لینک دادم . بخوای بخری کمتر از 500 600 پات آب نمیخوره . قیمتش هم معقول نیست .
اما صفحه قبلی که اقای ولی پور سه تا لینک دادن شما خوب دقت نکردی بهشون . 
ببین شما وقتی این https://janebi.com/product/orico-2-port-usb3-pci-e-expansion-card-pme-4ui#slides-4 رو وصل میکنی به کیس ، علاوه بر اون 2 تا پورت USB که پشت کیس در اختیارت میذاره ، یه قابلیت دیگه هم داره .
210471.thumb.jpg.d53663db91e980155c70cb1a7adc34dc.jpg

این عکسشه دیگه
یه هدر 19 پین نری داره که اون سیم مربوط به پنل جلویی کیس رو بهش وصل میکنی 

یعنی کلا کیس شما 2 تا کابل این شکلی داره برای USB3 :103_point_down:
image.thumb.jpeg.1c903a07c642b4fc47a4cad6331f9e1b.jpeg

که یکی رو وصل میکنی به مادربرد ، یکی دیگه هم وصل میکنی به همین کارت توسعه که لینکش بالاتر هست .

لینک به دیدگاه

۲۷ دقیقه قبل، m.reza گفته است:

مشکی بنویس چشم درد گرفتیم 😅

اگه از سایت خارجی میخوای بگیری که لینک دادم . بخوای بخری کمتر از 500 600 پات آب نمیخوره . قیمتش هم معقول نیست .
اما صفحه قبلی که اقای ولی پور سه تا لینک دادن شما خوب دقت نکردی بهشون . 
ببین شما وقتی این https://janebi.com/product/orico-2-port-usb3-pci-e-expansion-card-pme-4ui#slides-4 رو وصل میکنی به کیس ، علاوه بر اون 2 تا پورت USB که پشت کیس در اختیارت میذاره ، یه قابلیت دیگه هم داره .
210471.thumb.jpg.d53663db91e980155c70cb1a7adc34dc.jpg

این عکسشه دیگه
یه هدر 19 پین نری داره که اون سیم مربوط به پنل جلویی کیس رو بهش وصل میکنی 

یعنی کلا کیس شما 2 تا کابل این شکلی داره برای USB3 :103_point_down:
image.thumb.jpeg.1c903a07c642b4fc47a4cad6331f9e1b.jpeg

که یکی رو وصل میکنی به مادربرد ، یکی دیگه هم وصل میکنی به همین کارت توسعه که لینکش بالاتر هست .

ممنون دوست عزیز

شما به من میگی اون پورت روی مادربرد که عکس دادم تاندربولت هدر برای چیه و این کابل یو اس بی جلو کیس بهش نمیخوره؟

اگه از این چیزی که شما گذاشتی نخوام استفاده کنم باید چکار کنم؟ از اون کابل یک به دو باید استفاده بشه؟ اون کابل اگه از تمام یو اس بی ها استفاده بشه قطعا سرعتو کاهش میده درسته؟

یه چیز بهتر نیست معرفی کنید که نخوام بزنم به اسلات pci مادر برد

لینک به دیدگاه

۹ ساعت قبل، dragon۲۰۱۰ گفته است:

ممنون دوست عزیز

شما به من میگی اون پورت روی مادربرد که عکس دادم تاندربولت هدر برای چیه و این کابل یو اس بی جلو کیس بهش نمیخوره؟

اگه از این چیزی که شما گذاشتی نخوام استفاده کنم باید چکار کنم؟ از اون کابل یک به دو باید استفاده بشه؟ اون کابل اگه از تمام یو اس بی ها استفاده بشه قطعا سرعتو کاهش میده درسته؟

یه چیز بهتر نیست معرفی کنید که نخوام بزنم به اسلات pci مادر برد

خواهش میکنم
هدر تاندربولت برای وصل کردن کارت توسعه تاندربولت هست . اصلا چیزی که شما میگی ممکن نیست . هدر تاندربولت 13 پین داره . هدر USB3 ، نوزده تا . شکلشون هم فرق میکنه .
بله اگه نخوای از اون کارت ها بگیری ، باید کابل رو تهیه کنید . کاهش سرعت هم بستگی به استفاده داره . برای وصل کردن مودم USB و فلش احتمالا جوابگو باشه اما مثلا بخوای 4 تا SSD اکسترنال وصل کنی خب بله قطعا سرعت رو کاهش میده . یا شاید نتونه توان مورد نیاز برای روشن کردن 4 تا هارد دیسک اکسترنال رو همزمان تامین کنه .
این تبدیل هم میتونید تهیه کنید که عملا دوتا از USB های جلوی کیس به USB 2 تبدیل میشن . اما خب بهترین محصولی که بشه تهیه کرد که محدودیتی ایجاد نکنه ، همون کارت های توسعه هستن .

میشه علت اینکه نمیخواید از اسلات های مادربرد اشغال بشه رو بدونم ؟ اگر برای زیبایی کیس اینکارو میکنید ، میشه توی اسلات پایینی نصب کنید . کارت گرافیک که عمودی نصب بشه دیگه این کارت USB اصلا پیدا نیست .

ویرایش شده توسط m.reza
اصلاح لینک
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، m.reza گفته است:

خواهش میکنم
هدر تاندربولت برای وصل کردن کارت توسعه تاندربولت هست . اصلا چیزی که شما میگی ممکن نیست . هدر تاندربولت 13 پین داره . هدر USB3 ، نوزده تا . شکلشون هم فرق میکنه .
بله اگه نخوای از اون کارت ها بگیری ، باید کابل رو تهیه کنید . کاهش سرعت هم بستگی به استفاده داره . برای وصل کردن مودم USB و فلش احتمالا جوابگو باشه اما مثلا بخوای 4 تا SSD اکسترنال وصل کنی خب بله قطعا سرعت رو کاهش میده . یا شاید نتونه توان مورد نیاز برای روشن کردن 4 تا هارد دیسک اکسترنال رو همزمان تامین کنه .
این تبدیل هم میتونید تهیه کنید که عملا دوتا از USB های جلوی کیس به USB 2 تبدیل میشن . اما خب بهترین محصولی که بشه تهیه کرد که محدودیتی ایجاد نکنه ، همون کارت های توسعه هستن .

میشه علت اینکه نمیخواید از اسلات های مادربرد اشغال بشه رو بدونم ؟ اگر برای زیبایی کیس اینکارو میکنید ، میشه توی اسلات پایینی نصب کنید . کارت گرافیک که عمودی نصب بشه دیگه این کارت USB اصلا پیدا نیست .

بیشتر برای زیبایی هست و نمیخوام اون کابل های اضافی که تو دید هست رو وصل کنم و گرافیک هم میخوام عادی ببندم و مورد بعدی هم مادربرد من پورت های خیلی زیادی داره و اون یو اس بی ها هزینه اضافی هست

یک سوال برام پیش اومد اون کارت که بخوام به مادربرد وصل کنم اندازه PCI مینی داره و میشه به PCI بزرگ متصل کرد؟ کلا هر کارت چیزی که کوچک یاشه میشه به جای اون بزرگتره که جای گرافیک هست وصل کرد؟

الان خودم کمی سرچ زدم و دو چیز پیدا کردم یکی همین که شما فرستادین و فکر کنم بهترین گذینه باشه چون همزمان چهار USB3  جلو به دردم نمیخوره و دو تا ورژن2 و دو تا ورژن 3 کافیه و ایسوس نباید این کارو میکرد وقتی مادربردها پورت مورد نیاز رو ندارن 😁

اون کابل های دو به سه هم به نظرم جالب نیست چون اینجوری هیچ پورت جلوی کیس مستقیم به مادربرد وصل نیست و این تو عملکرد شاید تاثیر بزاره

مورد دوم که پیدا کردم و به نظرم خوبه اینه

https://www.amazon.com/Sabrent-Internal-USB-Splitter-HB-INTS/dp/B08Y3GG82F

شرکت معتبری هم هست یه نگاه میندازید ببینید این خوب و با کیفیت هست. اگه هر 4 یو اس بی استفاده بشه تو سرعت تاثیر نمیزاره؟

لطفا بهترین و باکیفیت ترین هاب از این مدل حالا برند ایسوس و سامسونگ و هر چی معتبرتر هست اگه پیدا کردید لینکش رو بفرستید

و اون کابل USB2 به USB3 هم بهترین و باکیفیت ترین برند رو برام بفرستید بلاخره از این دو یکی رو میخرم فقط اون کابل Type C نداشته باشه

....................................

کمی سرچ زدم اینو پیدا کردم. از این بهتر هست؟

https://linkup.one/usb-2-0-female-to-usb-3-0-male-20-pin-idc-motherboard-adapter/

ویرایش شده توسط dragon2010
ویرایش متن
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، dragon۲۰۱۰ گفته است:

یک سوال برام پیش اومد اون کارت که بخوام به مادربرد وصل کنم اندازه PCI مینی داره و میشه به PCI بزرگ متصل کرد؟ کلا هر کارت چیزی که کوچک یاشه میشه به جای اون بزرگتره که جای گرافیک هست وصل کرد؟

PCI تقریبا دیگه منسوخ شده . الان مادربرد های جدید و کارت های توسعه از PCI Express یا همون PCIe استفاده میکنن . و بله ، کارت های x4 , x2 , x1 و x8 رو میشه به اسلات x16 که همون جای گرافیک هست وصل کرد .

۱ ساعت قبل، dragon۲۰۱۰ گفته است:

مورد دوم که پیدا کردم و به نظرم خوبه اینه

https://www.amazon.com/Sabrent-Internal-USB-Splitter-HB-INTS/dp/B08Y3GG82F

شرکت معتبری هم هست یه نگاه میندازید ببینید این خوب و با کیفیت هست. اگه هر 4 یو اس بی استفاده بشه تو سرعت تاثیر نمیزاره؟

لطفا بهترین و باکیفیت ترین هاب از این مدل حالا برند ایسوس و سامسونگ و هر چی معتبرتر هست اگه پیدا کردید لینکش رو بفرستید

و اون کابل USB2 به USB3 هم بهترین و باکیفیت ترین برند رو برام بفرستید بلاخره از این دو یکی رو میخرم فقط اون کابل Type C نداشته باشه

کمی سرچ زدم اینو پیدا کردم. از این بهتر هست؟

https://linkup.one/usb-2-0-female-to-usb-3-0-male-20-pin-idc-motherboard-adapter/

تا جایی که میدونم محدودیت سرعت بخاطر ساختار و طراحی USB3 هست .

یعنی شما چه از هاب سابرینت استفاده کنید و چه از همون تبدیل 1 به 2 ، مجموع نهایت سرعت پورت ها 5 گیگابیت بر ثانیه هست . ( اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن )

اون لینک سایت آمازون که پست بالاتر گذاشته بودم اشتباه بود . احتمالا از بین محصولات لینک اشتباه رو کپی کردم . اصلاحش میکنم . این تبدیل یا این یکی براتون مناسبه .

سامسونگ و ایسوس از این مدل لوازم جانبی تولید نمیکنن . حداقل من ندیدم . در شأنشون نیست بیان ازین چیزا بزنن !

این لینک آخر پستتون و دو لینکی که بنده گذاشتم مناسبن . در ضمن این تبدیل کار شاقی نمیخواد انجام بده که بخواید برای خریدش وسواس به خرج بدید .

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، m.reza گفته است:

این تبدیل یا این یکی براتون مناسبه .

این لینک آخر پستتون و دو لینکی که بنده گذاشتم مناسبن . در ضمن این تبدیل کار شاقی نمیخواد انجام بده که بخواید برای خریدش وسواس به خرج بدید .

من هر چی گشتم این تبدیل رو جایی پیدا نکردم برای خرید

و اون دو تا تبدیل ها که گذاشتین معلومه کیفیت بدی دارن انگار با دست درست شدن

هر چی میگردم چیز درست درمون پیدا نمیشه

لطفا یه تبدیل خوب و با کیفیت برام لینک بدین تا خرید کنم و قیمتش مهم نیست فقط خوب باشه مثل این linkup

از چیز بی کیفیت نمیخوام تو کیسم استفاده کنم 😁

لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، dragon۲۰۱۰ گفته است:

من هر چی گشتم این تبدیل رو جایی پیدا نکردم برای خرید

این لینک خرید همین مورد که خودتون گذاشتید https://www.amazon.ca/dp/B084D58HBP?ref=myi_title_dp&th=1

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۲/۲۴ در ۱۴:۲۴، SaToshi گفته است:

میشه از هدر usb های کیستون عکس بدید؟

همچنین عکس مادربرد به طور کامل

هدر usb کیس متوجه نشدم 

۴ تا یو اس بی ۳ داره و یک یو اس بی تایپ سی در پنل جلوی کیس، و سه کابل داره دو تا کابل برای usb3 و یکی برای تایپ سی  اینجا عکس کامل مادربرد هست  https://www.amazon.com/ASUS-ROG-Gaming-motherboard-Thunderbolt/dp/B09JS5DHSX/ref=mp_s_a_1_7?crid=2OER7EC1M8Z29&keywords=asus+z690+motherboard&qid=1652682936&sprefix=asus+z690%2Caps%2C509&sr=8-7

در ۱۴۰۱/۲/۲۴ در 15:35، m.reza گفته است:

این لینک خرید همین مورد که خودتون گذاشتید https://www.amazon.ca/dp/B084D58HBP?ref=myi_title_dp&th=1

ممنون ولی تو امازون امریکا نتونستید این کابلو پیدا کنید؟

لینک به دیدگاه

۶ ساعت قبل، dragon۲۰۱۰ گفته است:

ممنون ولی تو امازون امریکا نتونستید این کابلو پیدا کنید؟

https://www.amazon.com/dp/B084D58HBP?ref=myi_title_dp&th=1

لینک به دیدگاه

ببین دوست عزیز من خودم یه اشتباهاتی تو خرید قطعات کردم که بعدا پشینون شدم

اولا اینکه اگه بودجت محدوده و سیستم میخوای که بصورت عادی باهاش گیم بزنی و حتی برای رندر گیری هم استفاده کنی چندتا نکته رو توحه کن

اول اینکه مادربردای گرون مخصوصا برند ایسوس و ام.اس.ای بیشتر به درده کسایی میخوره ک اولا بودجشون محدودیت کمتری داره دوما دنبال اورکلاک و زببایی هم هستن

تو حالت عادی یه مادربرد میانرده سری p و یه مادربرد maximus formula به عنوان مثال از برند ایسوس تاثیری رو پرفورمنس پردازنده و گرافئکت ندارن مگر اینکه اورکلاکر باشی

دوما دنبال برند الکی نباش کیسی ک شما میگی الان ۱۱ تومن قیمتشه ولی با میتونی از برندهای دیگه مثل مستر تچ یا اوست یا دیپ کول استفاده کنی و حدود قیمت ۴ تومن یه قاب کیس با همون کارایی و حتی زیباتر از هلیوس ۱۱ تومنی بخری

پردازندت رو اگه بجای  12700k از 12600k استفاده کنی هم حدود ۴ تومن قیمتش میاد پایینتر هم اینکه تو بحث گرما خیلی خنک کننده خیلی برات به صرفه تره

خنک کننده هم باز تاکید میکنم دوروبر ایسوس نرو چون نسبت به کاراییش الکی قیمتش گرونه تو ایران بخاطر محدودیتش میتونی از برند دیپ کول ک تقریبا نصفه قیمت ایسوسه استفاده کنی با همون کارایی البته ۳۶۰ بگیر ک بعدا اگر خواستی پردازندت رو ارتقا بدی مشکلی نداشته باشی

از بابت رم هم باز اشتباه من رو تکرار نکن و اول چک کن ویدئو هارو و خودت ببین اصلا بصرفه هست که بخاطر بالاتر کلی هزینه ی اضافی بکنی.تو تقریبا تمام بازی ها بین باس ۵۲۰۰ تا ۶۰۰۰ میانگین تقریبا دو تا سه درصد فرق داره تو بعضی بازیهاهم ک اصلا فرقی نمیکنه میتونی مقایسشون رو تو یوتیوب سرچ کنی و متوجه بشی

گرافیکم به نظر من اگه amd بخری واقعا بصرفته چون حداقل به نسبت قیمت به کارایی تو بحث گیمینگ حداقل ۳۰ درصد و تو بحث رندرینگ حدود ۴۰ درصد ارزونتره.الان 6900 xt حدود ۳۵ تومنه قیمتش و ۳۰۹۰ حدود ۵۵ تومن بعد تو بازی بین ۵ تا ۱۰ درصد ۶۹۰۰ از ۳۰۹۰ فریم کمتری میده و تو رندرینگ ۶۹۰۰ تقریبا ۲.۳ درصد قدرتمند تره اونم با این اختلاف فاحش قیمت.درکل اگر نمیتونی یکی از دوتارو بگیری فعلا از کارت خودت استفاده کن بعدا اونو ارتقا بده چون گرافیک قیمت جهانیش حدود ۴۰ درصد افت داشته و تو ایران تو بعضی مدلا تا ۶۰ درصد افت قیمت داشتن.پس به نظر من برای خرید کارت عجله نکن چون همین الان ک ارزونم شده بازم از قیمتی ک خود کمپانی ها اعلام کردن حدود ۳۰ درصد گرونترن و بازم ارزونتر میشن.

تو بحث hdd و ssd هم طوری انتخاب کن که از قطعاته دیگت نزنی بخاطرش.برند xpg از کمپانی adata هم خیلی سرعت عالی داره و با برندای گرون مثل سامسونگ و وسترن برابری میکنه.پس برای شروع بهتره یه ۲۴۰ برای ویندوزت بخری تاکید میکنم باز که برای ویندوز حتما یه ssd nvme جدا بخری یه هارد hdd هم مثلا ۴ ترا کافیه برای مدیا و فیلم و این چیزا اگه بودجت میرسه یه ssd nvme ۱ ترا هم برای گیم بخر و بازیهای نسل جدیدتو رو اون ذخیره کن اگر نداری فعلا از همون hdd استفاده کن بعدا میتونی ssd اضافه کنی

امیدوارم بدردت بخوره حرفام و چون خودم تو خرید مادربرد و قاب کیس و رم اشتباه کردم و خرج اضافه کردم با اینکه من از بقیه قطعات بخاطره اینا نزدنم ولی بعدا فهمیدم اون مدلایی ک بالا گفتم بهت هم همون کارایی و زیبایی رو داره برام

مثلا من کیسمو cosmos c700m خریدم ۲۰ تومن ک درسته غولیه برای خودش ولی منی ک اهله شوآف و عکس گذاشتن اینور اونور نیستم یه کیسه ۵.۶ تومنی هم همین کارو برام میکرد

بالاخره هرچی ک میخری امیدوارم بخوبی استفاده کنی

لینک به دیدگاه

۲۱ ساعت قبل، Unidev۲۳۳۲ گفته است:

حدود ۵۵ تومن بعد تو بازی بین ۵ تا ۱۰ درصد ۶۹۰۰ از ۳۰۹۰ فریم کمتری میده و تو رندرینگ ۶۹۰۰ تقریبا ۲.۳ درصد قدرتمند تره اونم با این اختلاف فاحش قیمت

این صحبت های آماتوری هست

شما با dlss و RTX کاملا برتری انویدیا رو خواهی دید

البته منکر فناوری FRS و ... نیستم ولی واقعا هنوزم amd به پای nvidia نمیرسه

در زمینه رندر هم اگه منظورتون نرم افزار هست بهتره بدونیدتکنولوژی cuda تو همه این برنامه ها هست ولی opencl نه

کلی پلاگین برای کاهش نویز توسط rtx ها وجود داره ولی amd نداره

کلا تو این زمینه nvidia با اختلاف جلوتر هست

البته اگه نسل 2 بود میگفتم 1000درصد amd ولی الان نه...

21 ساعت قبل، Unidev2332 گفته است:

تو بحث hdd و ssd هم طوری انتخاب کن که از قطعاته دیگت نزنی بخاطرش

اشتباهه بازم

برای این سیستم قطعا انتخاب یه ssd pci 4 مهمه

در کار روزمره حس نمیشه ولی در پردازش حس میشه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۲/۲۷ در ۱۴:۳۴، SaToshi گفته است:

این صحبت های آماتوری هست

در زمینه رندر هم اگه منظورتون نرم افزار هست بهتره بدونیدتکنولوژی cuda تو همه این برنامه ها هست ولی opencl نه

اشتباهه بازم

سلام خدمت شما دوست عزیز

ببینید دوست عزیز من وقت میکنم زیاد تو اینجور بحثا شرکت کنم ک بگم از این و اون شنیدم نه موقع خرید قطعات ذره ای به حرف بقیه گوش میدم اگه توجه کنید گفتم اشتباه خودمه.یکسال پیش حدود ۱۱۰ تومن دادم یه rog strix 3090 خریدم.همون موقع 6900xt lc rog strix قیمتش ۵۷ تومن که بهترین حسنش نسبت به ۳۰۹۰ خنک کننده ابیش بود.نمیدونم داشتین ولی قطعا گرماش رو هر کیسی نمیتونه دفع کنه بسکه داغه این کارت.این بکنار.من الان از فریم ریت اون کارت رو بازیا اسکرین ندارم ولی تقریبا تو اکثر بازیا رو 2k با دوتا مانیتور برابرن.بدون dlss که هیچ فرقی نمیکنن.ولی اصلا ارزش نداره دو برابر پول بدی برای اینکه فریم ریتت از مثلا ۱۵۰ بشه ۱۶۰.اره تو 4k باز محسوس تره ولی اگر مانیتور 4k ای داشته باشی ک بالای ۱۴۴هرتز باشه وگرنه با مانیتور 4k ک ۱۲۰ و ۷۵ باشه هیچ توجیحی نداره.یا مثلا یه مشکله دیگه داره ک نمیدونم مختص ۳۰۹۰ هستش فقط یا کلا رده بالای انویدیا این مشکل رو دارن.وقتی از دوتا مانیتور تصویر میگیری وسطه بعضی بازیا مثل وارزون حتی اگه مانیتورتون g-sync داشته باشه یه لحظه هایی یه مانیتور یه لحظه افت فریم پیدا میکنه ولی با ۶۹۰۰ من ندیدم همچین مشکلی حتی تو شلوغ‌ترین لحظه ها.کاملا مانیتورا باهم سینک میشن.اینا همش تجربیه و سرچ نکردم ببینم کسه دیگه هم داشته این مشکل رو یا نه.برای رندر هم بستگی به نرم افزاری ک استفاده میکنی داره.بله تو منتال ری یا وی ری انویدیا بهتره اما lumion و keyshot ک من استفاده میکنم amd خیلی بهینه تره.در ضمن با همون مبلغی ک میشه یه ۳۰۹۰ گرفت میتونی دوتا 6900xt بگیری ک به فرض محال اصلا تو پرفورمنس گیمینگت تاثیری نذاره اما تو رندر حداقل ۵۰ تا ۶۰ درصد پرفورمنی بهتری داره

درباره nvme هم من چون بودجشون محدود بود گفتم اگر کم اوردی برای اون این اشتباه رو نکنی مثلا رم ارزونتر یا پردازنده و مادربرد ارزون بخری ک برای ارتقا باید تعویضش کنی ولی ssd رو بعدا هم خیلی راحت میتونی اضافه کنی رو سیستم.

من خودم یه مادبرد z270 maximus formula داشتم ۶ سال ۲۰۱۷ خریدم ۶ میلیون.7700k حدود ۲.۵ بود قیمتش 1080ti اون موقع فک کنم ۵۸۰۰ حساب کرد باهام.خب من پارسال ۱۰۸۰ رو فروختم ۲۸ تومن سی‌پی ‌یو رو فروختم ۷ تومن وای مادربرد رو فروختم ۶.۵.هیچ استفاده ی خاصی بدام نداشت جز اینکه اون موقع براش یه پمپ و رادیات جدا باید میخریدم ک دوبرابره قیمت یه کولره کلوز لوپ درجه ۱ بود .

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۲/۲۶ در ۱۴:۳۵، m.reza گفته است:

خیلی عجیبه خودم هر چی گشتم قبلا پبداش نکرده بودم

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۲/۲۶ در ۱۶:۵۲، Unidev۲۳۳۲ گفته است:

ببین دوست عزیز من خودم یه اشتباهاتی تو خرید قطعات کردم که بعدا پشینون شدم

اولا اینکه اگه بودجت محدوده و سیستم میخوای که بصورت عادی باهاش گیم بزنی و حتی برای رندر گیری هم استفاده کنی چندتا نکته رو توحه کن

اول اینکه مادربردای گرون مخصوصا برند ایسوس و ام.اس.ای بیشتر به درده کسایی میخوره ک اولا بودجشون محدودیت کمتری داره دوما دنبال اورکلاک و زببایی هم هستن

تو حالت عادی یه مادربرد میانرده سری p و یه مادربرد maximus formula به عنوان مثال از برند ایسوس تاثیری رو پرفورمنس پردازنده و گرافئکت ندارن مگر اینکه اورکلاکر باشی

دوما دنبال برند الکی نباش کیسی ک شما میگی الان ۱۱ تومن قیمتشه ولی با میتونی از برندهای دیگه مثل مستر تچ یا اوست یا دیپ کول استفاده کنی و حدود قیمت ۴ تومن یه قاب کیس با همون کارایی و حتی زیباتر از هلیوس ۱۱ تومنی بخری

پردازندت رو اگه بجای  12700k از 12600k استفاده کنی هم حدود ۴ تومن قیمتش میاد پایینتر هم اینکه تو بحث گرما خیلی خنک کننده خیلی برات به صرفه تره

خنک کننده هم باز تاکید میکنم دوروبر ایسوس نرو چون نسبت به کاراییش الکی قیمتش گرونه تو ایران بخاطر محدودیتش میتونی از برند دیپ کول ک تقریبا نصفه قیمت ایسوسه استفاده کنی با همون کارایی البته ۳۶۰ بگیر ک بعدا اگر خواستی پردازندت رو ارتقا بدی مشکلی نداشته باشی

از بابت رم هم باز اشتباه من رو تکرار نکن و اول چک کن ویدئو هارو و خودت ببین اصلا بصرفه هست که بخاطر بالاتر کلی هزینه ی اضافی بکنی.تو تقریبا تمام بازی ها بین باس ۵۲۰۰ تا ۶۰۰۰ میانگین تقریبا دو تا سه درصد فرق داره تو بعضی بازیهاهم ک اصلا فرقی نمیکنه میتونی مقایسشون رو تو یوتیوب سرچ کنی و متوجه بشی

گرافیکم به نظر من اگه amd بخری واقعا بصرفته چون حداقل به نسبت قیمت به کارایی تو بحث گیمینگ حداقل ۳۰ درصد و تو بحث رندرینگ حدود ۴۰ درصد ارزونتره.الان 6900 xt حدود ۳۵ تومنه قیمتش و ۳۰۹۰ حدود ۵۵ تومن بعد تو بازی بین ۵ تا ۱۰ درصد ۶۹۰۰ از ۳۰۹۰ فریم کمتری میده و تو رندرینگ ۶۹۰۰ تقریبا ۲.۳ درصد قدرتمند تره اونم با این اختلاف فاحش قیمت.درکل اگر نمیتونی یکی از دوتارو بگیری فعلا از کارت خودت استفاده کن بعدا اونو ارتقا بده چون گرافیک قیمت جهانیش حدود ۴۰ درصد افت داشته و تو ایران تو بعضی مدلا تا ۶۰ درصد افت قیمت داشتن.پس به نظر من برای خرید کارت عجله نکن چون همین الان ک ارزونم شده بازم از قیمتی ک خود کمپانی ها اعلام کردن حدود ۳۰ درصد گرونترن و بازم ارزونتر میشن.

تو بحث hdd و ssd هم طوری انتخاب کن که از قطعاته دیگت نزنی بخاطرش.برند xpg از کمپانی adata هم خیلی سرعت عالی داره و با برندای گرون مثل سامسونگ و وسترن برابری میکنه.پس برای شروع بهتره یه ۲۴۰ برای ویندوزت بخری تاکید میکنم باز که برای ویندوز حتما یه ssd nvme جدا بخری یه هارد hdd هم مثلا ۴ ترا کافیه برای مدیا و فیلم و این چیزا اگه بودجت میرسه یه ssd nvme ۱ ترا هم برای گیم بخر و بازیهای نسل جدیدتو رو اون ذخیره کن اگر نداری فعلا از همون hdd استفاده کن بعدا میتونی ssd اضافه کنی

امیدوارم بدردت بخوره حرفام و چون خودم تو خرید مادربرد و قاب کیس و رم اشتباه کردم و خرج اضافه کردم با اینکه من از بقیه قطعات بخاطره اینا نزدنم ولی بعدا فهمیدم اون مدلایی ک بالا گفتم بهت هم همون کارایی و زیبایی رو داره برام

مثلا من کیسمو cosmos c700m خریدم ۲۰ تومن ک درسته غولیه برای خودش ولی منی ک اهله شوآف و عکس گذاشتن اینور اونور نیستم یه کیسه ۵.۶ تومنی هم همین کارو برام میکرد

بالاخره هرچی ک میخری امیدوارم بخوبی استفاده کنی

در ۱۴۰۱/۲/۲۷ در ۱۴:۳۴، SaToshi گفته است:

این صحبت های آماتوری هست

اشتباهه بازم

در ۱۴۰۱/۲/۲۸ در ۱۸:۱۷، Unidev۲۳۳۲ گفته است:

سلام خدمت شما دوست عزیز

ببینید دوست عزیز من وقت میکنم زیاد تو اینجور بحثا شرکت کنم ک بگم از این و اون شنیدم نه موقع خرید قطعات ذره ای به حرف بقیه گوش میدم اگه توجه کنید گفتم اشتباه خودمه.یکسال پیش حدود ۱۱۰ تومن دادم یه rog strix 3090 خریدم.همون موقع 6900xt lc rog strix قیمتش ۵۷ تومن که بهترین حسنش نسبت به ۳۰۹۰ خنک کننده ابیش بود.نمیدونم داشتین ولی قطعا گرماش رو هر کیسی نمیتونه دفع کنه بسکه داغه این کارت.این بکنار.من الان از فریم ریت اون کارت رو بازیا اسکرین ندارم ولی تقریبا تو اکثر بازیا رو 2k با دوتا مانیتور برابرن.بدون dlss که هیچ فرقی نمیکنن.ولی اصلا ارزش نداره دو برابر پول بدی برای اینکه فریم ریتت از مثلا ۱۵۰ بشه ۱۶۰.اره تو 4k باز محسوس تره ولی اگر مانیتور 4k ای داشته باشی ک بالای ۱۴۴هرتز باشه وگرنه با مانیتور 4k ک ۱۲۰ و ۷۵ باشه هیچ توجیحی نداره.یا مثلا یه مشکله دیگه داره ک نمیدونم مختص ۳۰۹۰ هستش فقط یا کلا رده بالای انویدیا این مشکل رو دارن.وقتی از دوتا مانیتور تصویر میگیری وسطه بعضی بازیا مثل وارزون حتی اگه مانیتورتون g-sync داشته باشه یه لحظه هایی یه مانیتور یه لحظه افت فریم پیدا میکنه ولی با ۶۹۰۰ من ندیدم همچین مشکلی حتی تو شلوغ‌ترین لحظه ها.کاملا مانیتورا باهم سینک میشن.اینا همش تجربیه و سرچ نکردم ببینم کسه دیگه هم داشته این مشکل رو یا نه.برای رندر هم بستگی به نرم افزاری ک استفاده میکنی داره.بله تو منتال ری یا وی ری انویدیا بهتره اما lumion و keyshot ک من استفاده میکنم amd خیلی بهینه تره.در ضمن با همون مبلغی ک میشه یه ۳۰۹۰ گرفت میتونی دوتا 6900xt بگیری ک به فرض محال اصلا تو پرفورمنس گیمینگت تاثیری نذاره اما تو رندر حداقل ۵۰ تا ۶۰ درصد پرفورمنی بهتری داره

درباره nvme هم من چون بودجشون محدود بود گفتم اگر کم اوردی برای اون این اشتباه رو نکنی مثلا رم ارزونتر یا پردازنده و مادربرد ارزون بخری ک برای ارتقا باید تعویضش کنی ولی ssd رو بعدا هم خیلی راحت میتونی اضافه کنی رو سیستم.

من خودم یه مادبرد z270 maximus formula داشتم ۶ سال ۲۰۱۷ خریدم ۶ میلیون.7700k حدود ۲.۵ بود قیمتش 1080ti اون موقع فک کنم ۵۸۰۰ حساب کرد باهام.خب من پارسال ۱۰۸۰ رو فروختم ۲۸ تومن سی‌پی ‌یو رو فروختم ۷ تومن وای مادربرد رو فروختم ۶.۵.هیچ استفاده ی خاصی بدام نداشت جز اینکه اون موقع براش یه پمپ و رادیات جدا باید میخریدم ک دوبرابره قیمت یه کولره کلوز لوپ درجه ۱ بود .

دوستان ممنون از توضیحاتتون

اتفاقا من خودم قبلا سیستم بستم و بعد پشیمون شدم که چرا مادربرد و سی پی یو و کیس رو بالاتر نگرفتم 😁

اگه پیام های منو کامل خونده باشین متوجه میشین که من قطعات رو تقریبا انتخاب کرده بودم و بیشتر سر اسمبل و بعضی کابل ها مشکل داشتم

من بهتون گفتم که گرافیک و SSD و پاور رو دارم و کیس هم الان رسیده دستم و بقیه قطعات هم خرید کردم

من تحت هیچ شرایطی حاضر به استفاده از گرافیک و سی پی یو AMD نیستم و فن اینتل و انویدیام

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۲ در ۱۵:۴۵، dragon۲۰۱۰ گفته است:

دوستان ممنون از توضیحاتتون

اتفاقا من خودم قبلا سیستم بستم و بعد پشیمون شدم که چرا مادربرد و سی پی یو و کیس رو بالاتر نگرفتم 😁

اگه پیام های منو کامل خونده باشین متوجه میشین که من قطعات رو تقریبا انتخاب کرده بودم و بیشتر سر اسمبل و بعضی کابل ها مشکل داشتم

من بهتون گفتم که گرافیک و SSD و پاور رو دارم و کیس هم الان رسیده دستم و بقیه قطعات هم خرید کردم

من تحت هیچ شرایطی حاضر به استفاده از گرافیک و سی پی یو AMD نیستم و فن اینتل و انویدیام

من چون هم ۳۰۹۰ داشتم هم ۶۹۰۰ دارم پیشنهادم به کسایی ک میخوان یه سیستم خوب با قیمت مناسب جمع کنن این بود چون با ۶۹۰۰ تو بعضی بازیا دارم به اندازه ی ۳۰۹۰ فریم میگیرم در صورتی ک تقریبا قیمتش نصفه قبمت ۳۰۹۰ هستش.در ضمن چون مدل lc با رادیات ۲۴۰ هستش خیالم بابت تایمه زیاده بازی و کادم راحته.چون خیلی وقتا رندره یه پروژه ۴تا۵ ساعت طول میکشه خودمم ۵.۶ ساعت میشینم پای بازی اون ۳۰۹۰ قبلیه تو چنتا فروم خوندم ممکنه براش مشکل پیش بیاد ولی کارت جدید دماش بعده ۵ ساعت رندر و چند ساعت بازی بزور به ۵۰ میرسه اونم تا به ۵۰ میرسه سرعت گردش اب و فنا میره بالا دوباره برمبگرده تا ۴۲.در حال حاضر برای ما ایرانیا فن بودن هیچ چیز جز ضرر نداره.مگه اینکه ۳۰.۴۰ میلیون برامون پول خورد باشه.درسته الان پردازنده های نسل ۱۲ اینتل نسبت به هم قیمت خودشون از amd تو گیم خیلی بهترن و تو بحث رندر و نرم‌افزارهای گرافیکی هم زیاد تفاوتی ندارن پس الان صرف با اینتله ولی تو گرافیک میشه بجای اینکه ۵۵ تومن بدی یه ۳۰۹۰ ایسوس بخری با ۳۰ تومن میشه یه 6900xt lc هیبرید گرفت ک دماس بسیار پایینتره و پرفورمنسشم چیزی از اون کم نداره.و امیدوارم ک بالاخره هرطور انتخاب کردی قطعاتتو با دل خوش استفاده کنی ازشون

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Unidev۲۳۳۲ گفته است:

من چون هم ۳۰۹۰ داشتم هم ۶۹۰۰ دارم پیشنهادم به کسایی ک میخوان یه سیستم خوب با قیمت مناسب جمع کنن این بود چون با ۶۹۰۰ تو بعضی بازیا دارم به اندازه ی ۳۰۹۰ فریم میگیرم در صورتی ک تقریبا قیمتش نصفه قبمت ۳۰۹۰ هستش.در ضمن چون مدل lc با رادیات ۲۴۰ هستش خیالم بابت تایمه زیاده بازی و کادم راحته.چون خیلی وقتا رندره یه پروژه ۴تا۵ ساعت طول میکشه خودمم ۵.۶ ساعت میشینم پای بازی اون ۳۰۹۰ قبلیه تو چنتا فروم خوندم ممکنه براش مشکل پیش بیاد ولی کارت جدید دماش بعده ۵ ساعت رندر و چند ساعت بازی بزور به ۵۰ میرسه اونم تا به ۵۰ میرسه سرعت گردش اب و فنا میره بالا دوباره برمبگرده تا ۴۲.در حال حاضر برای ما ایرانیا فن بودن هیچ چیز جز ضرر نداره.مگه اینکه ۳۰.۴۰ میلیون برامون پول خورد باشه.درسته الان پردازنده های نسل ۱۲ اینتل نسبت به هم قیمت خودشون از amd تو گیم خیلی بهترن و تو بحث رندر و نرم‌افزارهای گرافیکی هم زیاد تفاوتی ندارن پس الان صرف با اینتله ولی تو گرافیک میشه بجای اینکه ۵۵ تومن بدی یه ۳۰۹۰ ایسوس بخری با ۳۰ تومن میشه یه 6900xt lc هیبرید گرفت ک دماس بسیار پایینتره و پرفورمنسشم چیزی از اون کم نداره.و امیدوارم ک بالاخره هرطور انتخاب کردی قطعاتتو با دل خوش استفاده کنی ازشون

ممنون دوست عزیز بابت توضیحات

ولی مثل اینکه شما کل پیام های منو نخوندیدن

من اصلا فعلا قصد خرید گرافیک ندرام چون خودم یه 1070TI دارم و فعلا خرید گرافیک رو میندازم بعد از معرفی مدل های جدید سری 4000 انویدیا

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۴ در ۰۰:۴۱، dragon۲۰۱۰ گفته است:

ممنون دوست عزیز بابت توضیحات

ولی مثل اینکه شما کل پیام های منو نخوندیدن

من اصلا فعلا قصد خرید گرافیک ندرام چون خودم یه 1070TI دارم و فعلا خرید گرافیک رو میندازم بعد از معرفی مدل های جدید سری 4000 انویدیا

بله خوندم توضیحاتتون رو و صحبتهام هم به همین خاطر بود ک خودم هردو پرچمداره از هردو برند رو داشتم و نه براساس صحبتها و بنچها بلکه براساس تجربه دارم توصیه میکنم ک ارزش خرید amd حداقل داخل ایران بیشتر از انویدیا هستش.البته نظر شخصی خودتون مهمترین عامله و بستگی به سلیقه ی شخصیتون داره ولی خب نسل بعد amd با چیپست  navi31 ک احتمالا قبل از سری ۴۰ انویدیا عرضه میشه و پرچمدار این سری هم 7900xt هستش تقریبا با ۷۰درصد پرفورمنس بیشتر با قیمت پایه ۱۰۹۹ دلار ولی نسل ۴۰ انویدیا تو مدل ۴۰۹۰ به گفته ی خودشون فقط ۳۰ درصد نسبت ۳۰۹۰ پرفورمنس بیشتری داره با قیمت پایه ۲۱۹۹ دلار.اگه اطلاعات منتشر شده درست باشه قطعا پرچمدار سری بعد amd قویتر از انویدیا هستش و تقریبا با نصفه قیمتش.این دیگه بستگی به خودتون داره ک تا چ حد برند براتون مهمه.حرف من اینه هرزمانی هم ک بخواین کارتتون رو تعویض کنید حداقل تست کردن برند amd ضرری نداره چون حتی اگه قدرتشون هم در یک سطح باشه فرق قیمت دوبرابری نه تنها توی ایران بلکه تو هرجای دنیا خیلی مهمه.البته بازم میگم خواست و علاقه ی خود ادم مهمترین عامله 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوباره دوستان

الان کل قطعاتم رسیده و یه جا گیر کردم. از ظهر میخوام پیام بدم سایت باز نمیشد

دلیل اینکه همش میپرسیدم همین بود که بعدا گیر نکنم

فقط بگم لعنت به گیگابایت که تو برگ راهنماش یه توضیح درستی در مورد نصب کولرش نداده!

کولر Aorus Waterforce X360 گرفتم

اینجور که مشخصه نه سوکتی داره برای cpu fan و نه cpu otp !

مگه همچین چیزی میشه؟!

سه تا فنش هر کدوم سه کابل داره یه نری و مادگی Argb و یه سوکت مادگی سه پین فن

از رادیات دو کابل اومده یه argb که به فن ها متصل میشه و فن ها نری و مادگی ها به هم وصل میکنی و در اخر یه کابل argb میمونه و میره مادربرد

از پمپ هم یه کابل برق اومده که وصل میشه پاور و یه کابل usb2 که میره مادربرد

الان مشکل من اینجاست که سه کابل سه پین فن هست برای سه فن و از رادیات هم یه کابل اومده به هم متصله و سه نری سه پین فن داره، من الان سه کابل فن ها رو متصل کنم به اون سه نری که از رادیات اومده؟

پس رو مادربرد cpu fan و cpu otp و aio pump رو چکار کنم؟ خالی بمونه؟

تو دفترچه مادربرد عکس کشیده از کولر که کابل میاد و به این سه جا باید متصل کنی و منم تو فیلم ها اینجوری دیدم ولی این کولر چرا اینجوریه؟ هر چی تو یوتیوب میگردم نحوه متصل کردن فن ها نیست اصلا

لطفا یکی کامل توضیح بده

۲۰۲۲۰۶۰۸_۰۲۰۸۰۱.jpg

۲۰۲۲۰۶۰۸_۰۲۰۹۰۹.jpg

ویرایش شده توسط dragon2010
ویرایش
لینک به دیدگاه

مشکل جدید دارم و این کابل Argb کولر با هم همخوانی ندارن. یه کابل argb نری از رادیات اومده که طبق عکس باید به کابل argb فن ها متصل بشه و در نهایت یه مادگی بمونه که به مادربرد وصل کنم اما در نهایت یه نری argb میمونه و اونو چجوری به مادربرد وصل کنم؟!! اصلا باید سه فن ها کلا به هم‌ متصل بشه یا اون نری از رادیات اومده چکارش کنم و چجوری کابل رو به مادربرد وصل کنم ، واقعا دو روزه گیرم و کلافه شدم

من موندم چرا هیچ جای اینترنت اموزشی نیست که چجوری باید کابل ها رو به هم وصل کرد!!

لینک به دیدگاه

دو حالت داره ، یا مادگی فن اول رو میزنیم به مادربرد و سه فن به هم وصل میکنیم و در اخر یه نری argb فن اضاف میاد و یه نری argb که از رادیات  اومده

حالت دوم نری رادیات رو به فن متصل میکنیم و فن ها به هم وصل میکنیم و در اخر یه نری argb فن اضاف میاد و نمیشه به مادربرد متصل کرد

جز این رو روش راه دیگری نیست و فکر میکنم روش دوم درسته. اما نمیخواد این کابل به مادربرد وصل بشه تا از طریق نرم افزار کنترل بشه؟ یعنی از همان کابل usb2 کلا نورپردازی و همه چی کنترل میشه؟

کلا این واتر کولینگ همه چیش متفاوته و خیلی منو گیج کرده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...