رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید و اسمبل سیستم گیمینگ ( RAM DDR5 , CPU 12th )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

راهنمای نصبش رو دیدم و جالب بود برام .

برخلاف کولر هایی که تا الان دیدم ، مثل اینکه این کولر نه ورودی ARGB داره و نه به سوکت AIO وصل میشه . احتمالا همه ی عملکرد هاش توسط نرم افزار خود گیگابایت تنظیم بشه .

455903135_Screenshot(699).thumb.png.8e175c43034fa5193a51022d4ba901a5.png

خواستم توضیح بنویسم روی عکس ، دیدم نیاز به توضیح نداره .
شما کلا

سه عدد سوکت فن برای چرخیدن فن ها که 4 پین هستن
سه عدد سوکت ARGB برای نورپردازی که 3 پین هستن

یه برق ورودی ساتا که به پمپ وصل میشه

و یدونه USB که اینم به پمپ وصل میشه

رو باید وصل کنی .

الان مشکل چیه ؟

البته جسارت نباشه ، قبلا هم عرض کردم اگر تجربه نصب ندارید بهتره از شخصی کمک بگیرید برای اینکار

لینک به دیدگاه

• ارسال 73
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۳ دقیقه قبل، dragon۲۰۱۰ گفته است:

نری رادیات رو به فن متصل میکنیم و فن ها به هم وصل میکنیم و در اخر یه نری argb فن اضاف میاد و نمیشه به مادربرد متصل کرد

همین درسته

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، m.reza گفته است:

همین درسته

خیلی ممنون

آخه من هر چی فکر میکردم نمیشد argb به مادربرد متصل کرد و کلا منو گیج کرده بود

این کولر سیستمش با بقیه فرق داره و هیچ جا هم توضیحی ننوشته بود

بخاطر وصل نکردن و نداشتن سوکت cpu fan الان داره ارور میده و بالا نمیاد!!

از کجای بایوس باید تغییر بدم

۲۰۲۲۰۶۰۸_۱۰۵۰۵۹.jpg

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، dragon۲۰۱۰ گفته است:

خیلی ممنون

خواهش میکنم
BIOS -> Monitor -> CPU FAN Speed to [Ignore]

لینک به دیدگاه

@dragon2010
انشالله اسمبلتون که تموم شد عکس سیستم رو بذارید این تاپیک فیض ببریم ^_^

لینک به دیدگاه

۹ ساعت قبل، m.reza گفته است:

@dragon2010
انشالله اسمبلتون که تموم شد عکس سیستم رو بذارید این تاپیک فیض ببریم ^_^

چشم عکس سیستم هم میزارم به زودی

فقط چند سوال دارم 😁

مورد اول وقتی سیستم خاموش میکنم فقط نورپردازی مادربرد روشن میمونه و میخوام که اونم خاموش بشه اما از داخل بایوس چیزی پیدا نکردم یه عکس میفرستم ببینید همینه گذینه هست

عکس دوم هم دو گذینه هست که خاموشه و نمیدونم چیه میشه توضیح بدین و ایا مفیده یا نه؟ اینتل رپید استوراج تکنولوژی و XMP

چون هیچ سوکت فن و پمپی به مادربرد وصل نشده اصلا تو بایوس جزییات فن ها و این چیزا رو نمیاره!

اگه گذینه چیزی تو بایوس هست که خوبه و مفیده و باید انجام بدم رو هم بگین و حس میکنم سرعت بالا اومدن ویندوز انچنان بالا نیست و مثل قبل هست و تغییری نکرده. قبلا سی پی یو نسل سه و رم DDR3 و هارد ssd sata با سرعت 500 مگ بود و الان سی پی یو 12700K و رم ddr5 و SSD 980 pro هست و کلا بین 10 تا 15 ثانیه طول میکشه شایدم بیشتر! فکر میکردم با این مشخصات تو 3 تا 5 ثانیه ویندوز باید لود بشه . ویندوز 11 پرو اخرین نسخه رو نصب کردم

یک سوال داشتم در مورد پاور چرا شرکت های سازنده جوری پاور رو طراحی میکنن و نوشته های روش و دکمه که باید فن رو بدی به طرف داخل کیس؟!! اگه فن بدی پایین نوشته های پشت پاور ها و دکمه ها برعکسه و حتی تو مدل ایسوس ثور که وات رو نمایش اگه فن بدی پایین نمایشگر پاور میفته پشت کیس و اصلا معلوم نمیشه! و این باعث شد اون پاور رو نخرم!

واقعا برام عجیبه مگه استاندارد این نیست فن به طرف پایین باشه که هوای خنک رو بکشه؟ ایا اگه فن پاور رو به طرف بالا بدیم تو دمای پاور و عمر قطعاتش تاثیر داره یا نه؟ چون بلاخره داخل کیس یه خورده گرمتر هست

البته پاور من دو بغلش RGB داره و هر جور بزاری مهم نیست اما اگه فن بدم به طرف بالا نور پردازی فن هم مشخص میشه و یه خورده قشنگتر میشه

۲۰۲۲۰۶۰۹_۰۹۴۶۱۰.jpg

۲۰۲۲۰۶۰۹_۰۹۴۷۳۲.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۱۹ در ۱۰:۳۱، dragon۲۰۱۰ گفته است:

چشم عکس سیستم هم میزارم به زودی

فقط چند سوال دارم 😁

مورد اول وقتی سیستم خاموش میکنم فقط نورپردازی مادربرد روشن میمونه و میخوام که اونم خاموش بشه اما از داخل بایوس چیزی پیدا نکردم یه عکس میفرستم ببینید همینه گذینه هست

عکس دوم هم دو گذینه هست که خاموشه و نمیدونم چیه میشه توضیح بدین و ایا مفیده یا نه؟ اینتل رپید استوراج تکنولوژی و XMP

سلام

برای خاموش کردن تمام led های مادربرد باید stealth mode رو انتخاب کنید . اگه فقط میخواید نورپردازی خاموش بشه aura off رو انتخاب کنید .
از رپید استوریج اطلاعات زیادی ندارم ، فکر میکنم برای بهبود عملکرد هارد دیسک ها باشه . نمیدونم روی SSD ها تاثیرگذار هست یا نه .

@ARMINاگر لطف کنن راهنمایی کنن ممنون میشم

XMP رو روشن کنید . فرکانس رم شما الان روی 4800 هست . با روشن کردنش به 6000 افزایش پیدا میکنه .

چون هیچ سوکت فن و پمپی به مادربرد وصل نشده اصلا تو بایوس جزییات فن ها و این چیزا رو نمیاره!

دقیقا همینه
توی بایوس اطلاعاتی که از پین های هدر فن و پمپ به مادربرد داده میشه نمایش داده میشن .
راستی ! پردازنده رو زیر فشار بردید ببینید حداکثر دماش تا چه حد میره ؟

اگه گذینه چیزی تو بایوس هست که خوبه و مفیده و باید انجام بدم رو هم بگین و حس میکنم سرعت بالا اومدن ویندوز انچنان بالا نیست و مثل قبل هست و تغییری نکرده. قبلا سی پی یو نسل سه و رم DDR3 و هارد ssd sata با سرعت 500 مگ بود و الان سی پی یو 12700K و رم ddr5 و SSD 980 pro هست و کلا بین 10 تا 15 ثانیه طول میکشه شایدم بیشتر! فکر میکردم با این مشخصات تو 3 تا 5 ثانیه ویندوز باید لود بشه . ویندوز 11 پرو اخرین نسخه رو نصب کردم

اصولا باید زیر 10 ثانیه بیاد بالا

قسمت boot configuration برید و fastboot رو فعال کنید .

boot option #1 روی چه چیزی تنظیم شده ؟

یک سوال داشتم در مورد پاور چرا شرکت های سازنده جوری پاور رو طراحی میکنن و نوشته های روش و دکمه که باید فن رو بدی به طرف داخل کیس؟!! اگه فن بدی پایین نوشته های پشت پاور ها و دکمه ها برعکسه و حتی تو مدل ایسوس ثور که وات رو نمایش اگه فن بدی پایین نمایشگر پاور میفته پشت کیس و اصلا معلوم نمیشه! و این باعث شد اون پاور رو نخرم!

اشکالش چیه !
در این حالت هم که فن پاور به سمت بالاست دمای پاور در حد عالی قرار داره . بررسی هاش رو ندیدید مگه ؟

در ۱۴۰۱/۳/۱۹ در 10:31، dragon2010 گفته است:

واقعا برام عجیبه مگه استاندارد این نیست فن به طرف پایین باشه که هوای خنک رو بکشه؟ ایا اگه فن پاور رو به طرف بالا بدیم تو دمای پاور و عمر قطعاتش تاثیر داره یا نه؟ چون بلاخره داخل کیس یه خورده گرمتر هست

کی همچین استانداردی رو تعریف کرده ؟!

خود ایسوس داره میگه فن پاور رو بذار بالا ، 10 سال هم ضمانتش میکنه .

در ضمن تاثیر مثبت داره این کار در زمینه دفع حرارت پاور هنگام لود پایین سیستم .

این صفحه رو بخونید : https://seasonic.com/how-to-position-your-power-supply

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۱۸ در 10:56، dragon2010 گفته است:

خیلی ممنون

چرا به CPU_Fan فنهای رادیاتور رو وصل نکردین؟

9 دقیقه قبل، m.reza گفته است:

سلام

برای خاموش کردن تمام led های مادربرد باید stealth mode رو انتخاب کنید . اگه فقط میخواید نورپردازی خاموش بشه aura off رو انتخاب کنید .
از رپید استوریج اطلاعات زیادی ندارم ، فکر میکنم برای بهبود عملکرد هارد دیسک ها باشه . نمیدونم روی SSD ها تاثیرگذار هست یا نه .

Rapid Storage باید Off باشه.

9 دقیقه قبل، m.reza گفته است:

نرمالش یه چیزی بین 30 تا 45 ثانیه است.

در ۱۴۰۱/۳/۱۹ در 10:31، dragon2010 گفته است:

معمولا پاور های امروزی دو طرفه طراحی میشن، میتونید به هر دو شکل نصبشون کنید.

پاور Thor به خاطر نمایشگر صرفا فن به صورت بالا میشه نصب کرد، در صورتی کیس شما PSU Shroud یا کاور پوشش دهنده پاور داشته باشه، بهتره درش بیارید.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۱۸ در ۰۲:۱۱، dragon۲۰۱۰ گفته است:

سلام دوباره دوستان

الان کل قطعاتم رسیده و یه جا گیر کردم. از ظهر میخوام پیام بدم سایت باز نمیشد

دلیل اینکه همش میپرسیدم همین بود که بعدا گیر نکنم

فقط بگم لعنت به گیگابایت که تو برگ راهنماش یه توضیح درستی در مورد نصب کولرش نداده!

کولر Aorus Waterforce X360 گرفتم

اینجور که مشخصه نه سوکتی داره برای cpu fan و نه cpu otp !

مگه همچین چیزی میشه؟!

سه تا فنش هر کدوم سه کابل داره یه نری و مادگی Argb و یه سوکت مادگی سه پین فن

از رادیات دو کابل اومده یه argb که به فن ها متصل میشه و فن ها نری و مادگی ها به هم وصل میکنی و در اخر یه کابل argb میمونه و میره مادربرد

از پمپ هم یه کابل برق اومده که وصل میشه پاور و یه کابل usb2 که میره مادربرد

الان مشکل من اینجاست که سه کابل سه پین فن هست برای سه فن و از رادیات هم یه کابل اومده به هم متصله و سه نری سه پین فن داره، من الان سه کابل فن ها رو متصل کنم به اون سه نری که از رادیات اومده؟

پس رو مادربرد cpu fan و cpu otp و aio pump رو چکار کنم؟ خالی بمونه؟

تو دفترچه مادربرد عکس کشیده از کولر که کابل میاد و به این سه جا باید متصل کنی و منم تو فیلم ها اینجوری دیدم ولی این کولر چرا اینجوریه؟ هر چی تو یوتیوب میگردم نحوه متصل کردن فن ها نیست اصلا

لطفا یکی کامل توضیح بده

۲۰۲۲۰۶۰۸_۰۲۰۸۰۱.jpg

۲۰۲۲۰۶۰۸_۰۲۰۹۰۹.jpg

سلام خدمت شما دوست عزیز

منم چندتا فروم خارجی رو قبلا گشته بودم برای مورد مشابه ک تو سری جدید خنک کننده های ایسوس هستش ک ورودی مستقیم فن و otp و پمپ ندارن .ولی اینطور ک معلومه داخل خوده کولر یه کنترلر وجود داره ک توسط usb به مادربرد متصل میشه و خودش بصورت داخلی خروجی otb و فن و پمپ رو تفکیک میکنه و دلیلشم اینه که سیم کشی و نصب و احتمال خطارو کاهش بدن.در حالت عادی ممکنه موقع نصب ورودی های پمپ و otp و فن رو اشتباه نصب کنید ولی با این روش همچین اتفاقی نمیفته و این خیلی هم عالیه.شما فقط کافیه سوکت usb کولر رو به برد نصب کنید و اون کنترلری ک گفتم داخل کولر وجود داره و این کابل usb به اون متصله خودش ورودی های مختلف رو بصورت داخلی ایجاد و تفکیک میکنه.به عبارتی حتی اگه این کولر به مادربردی متصل بشه ک خروجی پمپ و otp هم نداشته باشه خودش این سوکت هارو ایجاد میکنه.اینجوری کارتون راحتتر هم هست شما کافیه سوکت های فن و rgb فنهارو به خروجی های کولر نصب کنید و ورودی usb کولر رو به مادربرد متصل کنید و تمام.کابل rgb هم ک همینطور ک گفتید بصورت سری هستش و سوکت نری فن اول به مادگی فن دوم و فن دوم به سوم متصل میشه و فنه سوم به کولر و از کولر هم به سوکت argb مادربرد متصل میشه.سه سوکت تغذیه فنها هم که به اون سه تا خروجی روی کولر متصل میشه وتنظیمات کولر هم ک توسط نرم افزار مخصوصش قابل کنترله

چند مدل کولر دیگه هم دیدم که این قابلیت رو داره البته اونا رو هم میشه با سوکت مجزا نصب کرد به برد و هم میشه با کابل usb  متصل کرد ولی تو این مدل فقط از طریق کابل usb امکان پذیره

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۲۱ در 03:18، m.reza گفته است:

سلام

XMP رو روشن کنید . فرکانس رم شما الان روی 4800 هست . با روشن کردنش به 6000 افزایش پیدا میکنه .

دقیقا همینه
توی بایوس اطلاعاتی که از پین های هدر فن و پمپ به مادربرد داده میشه نمایش داده میشن .
راستی ! پردازنده رو زیر فشار بردید ببینید حداکثر دماش تا چه حد میره ؟

قسمت boot configuration برید و fastboot رو فعال کنید .

boot option #1 روی چه چیزی تنظیم شده ؟

اشکالش چیه !
در این حالت هم که فن پاور به سمت بالاست دمای پاور در حد عالی قرار داره . بررسی هاش رو ندیدید مگه ؟

کی همچین استانداردی رو تعریف کرده ؟!

خود ایسوس داره میگه فن پاور رو بذار بالا ، 10 سال هم ضمانتش میکنه .

در ضمن تاثیر مثبت داره این کار در زمینه دفع حرارت پاور هنگام لود پایین سیستم .

این صفحه رو بخونید : https://seasonic.com/how-to-position-your-power-supply

ممنون بابت توضیحات ، من از داخل نرم افزار ARMOURY CRATE گذینه خاموش کردن RGB مادر برد موقع خاموش شدن سیستم رو پیدا کردم

من این رم رو با توضیحات فرکانس 6000 خریداری کردم و رم های DDR5 کلا از فرکانس بالای 5000 شروع میشه و ندیدم تو سایت ها نوشته باشن 4800 و اورکلاک تا 6000!!!! چرا اینجوریه و این اصلا اورکلاک محسوب میشه یا یه نوع محدودیت هست که گذاشتن برای رم؟ اگه XMP روشن باشه به رم فشار نمیاد و همیشه روی 6000 هست یا در مواقع مورد نیاز؟ تو کارایی و گیم تاثیر داره؟ اگه مثل اورکلاک هست نمیخوام به رم فشار بیاد چون اورکلاک کلا انجام نمیدم.

چجوری پردازنده رو ببرم زیر فشار؟ تو گیم RDR2 که دما عادی بود 30-35 درجه و یه فایل زیپ 60 گیگی رو اکستراکت کردم دما تا 60-65 درجه رفت و الان در حالت عادی 29 - 32 درجه هست. دما خوبه؟ و بعد مادربرد و نرم افزار ایسوس هوش مصنوعی و کنترل خوبی رو عملکرد فن و دما داره و نرم افزار خیلی خوبی داره حیف که نمیشه گرافیک و کولر گیگا را بهش متصل کرد و نرم افزار گیگابایت خیلی مزخرف هست و اصلا قابل مقایسه با ایسوس نیست. راهی نیست بشه کولر رو به نرم افزار ایسوس متصل کرد؟

در مورد نرم افزار گیگابایت وقتی روی کولر میزنم دور فن و دور پمپ هست که روی بالانس هست و این به صورت اتومات با توجه به میزان دمای پردازنده کنترل فن و پمپ رو دورش را بالا و پایین میکنه؟

و در نرم افزار ایسوس که فرکانس و دمای پردازنده و توضیحات رو زده ایا اونجا کار خاصی انجام میده؟

4 فن کیس هم که به کنترلر پنل جلو وصل هست و کلا تو بایوس و نرم افزار ایسوس هیچ فنی رو نمیاره. بهتر نیست فن های کیس رو به مادربرد وصل کنم؟

الان یه خورده بوت سریعتر شده و فکر کنم 10 ثانیه هست، از موقع نمایش لوگوی مادربرد تا بالا اومدن میشه 6 تا 7 ثانیه فقط وقتی دکمه پاور که میزنم تا موقعی که لوگو بیاد و تصویر بیاد یه کمی زمان میبره مثلا 4 تا 5 ثانیه. کلا از موقع زدن دکمه پاور نباید 5 ثانیه ویندوز بوت بشه؟ یا از موقع نمایش لوگوی مادربرد حساب میکنن؟

الان چک کردم از موقع زدن دکمه پاور 18 ثانیه طول کشید تا تصویر اومد و لوگوی رپابلیک اف گیمر مادربرد اومد و بعد از اون 5 ثانیه طول کشید تا ویندوز بالا اومد این طبیعیه؟

boot option #1 رو چک نکردم باید روی هاردی باشه که ویندوز روش نصبه؟ از کجا باید چک کنم؟

الان در مورد پاور یعنی فن به طرف داخل کیس باشه برای پاور بهتر هست و دمای پاور بهتر میشه؟ اخه داخل کیس هوا گرمتر هست چجوری میگین بهتره؟!! اینو اگه طرف بالا بهتره میخوام پاور رو جابجا کنم

اون لینک رو مطالعه کردم فکر کنم اگه روی پاور دکمه سایلنت مود هست بهتره فن به طرف داخل کیس باشه چون فن که ثابت میشه هوای گرم پاور از طریق کیس خارج میشه و اگه دکمه نداره و قراره فن پاور همیشه کار کنه بهتره رو به پایین باشه درست میگم؟ من همین الان هم دکمه سایلنت رو خاموش کردم چون الان نویزی از فن پاور نمیشنوم اما تست کردم و سایلنت مود رو روشن کردم هر 10 دقیقه یه بار فن پاور روشن میشه رو دور زیاد و نویز داره و صداش رو میشنوم!! چرا اینجوریه؟ باید صداش کمتر بشه نه زیادتر! میشه توضیح بدین. اگه فن پاور بدم به طرف داخل حتما سایلنت مود رو روشن کنم؟

چند تا عکس سیستم میزارم البته هنوز نهایی نیست چون میز کامپیوترم کوچیکه و جدید سفارش دادم و هنوز اماده نشده

تو یکی از عکس ها نوشته ائورا پرفورمانس مود که دقیق متوجه نشدم چکار میکنه و نوشته مصرف پردازنده بالا میره میشه توضیح بدین؟

یکی از عکس ها هم از نرم افزار ایسوس هست و دمای CPU رو نشون میده که تفاوت 5 درجه ای داره با دمای نمایش داده شده روی نمایشگر کولر! البته یه دمای دیگه هم نوشته CPU Package که با دمای روی کولر یکیه و این چیه؟ کدام دما معیار هست؟

دو گذینه دیگه هم هست یکی در مورد All Cooling و فن ها که آف نوشته و اون کنترل سرعت فن ها هست که کیس من کلا هیچ فنی به مادربرد متصل نیست درسته؟

و بالایی که نوشته All overclocking برای اورکلاک هست؟ کلا بخوام اورکلاک انجام بدم باید از کجا انجام بشه؟ بایوس یا نرم افزار ایسوس یا چیز دیگه؟

2022-06-13_103544_a26r.jpg

%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B6%DB%

ویرایش شده توسط dragon2010
ویرایش
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۲۱ در 03:23، ARMIN گفته است:

چرا به CPU_Fan فنهای رادیاتور رو وصل نکردین؟

Rapid Storage باید Off باشه.

نرمالش یه چیزی بین 30 تا 45 ثانیه است.

معمولا پاور های امروزی دو طرفه طراحی میشن، میتونید به هر دو شکل نصبشون کنید.

پاور Thor به خاطر نمایشگر صرفا فن به صورت بالا میشه نصب کرد، در صورتی کیس شما PSU Shroud یا کاور پوشش دهنده پاور داشته باشه، بهتره درش بیارید.

ممنون از شما ولی وصل نمیشه کلا از رادیات سه تا فیش فن میاد که سه تا فن ها بهش متصل میشن و یه خروجی اضاف نداره که بره به طرف مادربرد!

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۲۱ در 14:46، Unidev2332 گفته است:

سلام خدمت شما دوست عزیز

منم چندتا فروم خارجی رو قبلا گشته بودم برای مورد مشابه ک تو سری جدید خنک کننده های ایسوس هستش ک ورودی مستقیم فن و otp و پمپ ندارن .ولی اینطور ک معلومه داخل خوده کولر یه کنترلر وجود داره ک توسط usb به مادربرد متصل میشه و خودش بصورت داخلی خروجی otb و فن و پمپ رو تفکیک میکنه و دلیلشم اینه که سیم کشی و نصب و احتمال خطارو کاهش بدن.در حالت عادی ممکنه موقع نصب ورودی های پمپ و otp و فن رو اشتباه نصب کنید ولی با این روش همچین اتفاقی نمیفته و این خیلی هم عالیه.شما فقط کافیه سوکت usb کولر رو به برد نصب کنید و اون کنترلری ک گفتم داخل کولر وجود داره و این کابل usb به اون متصله خودش ورودی های مختلف رو بصورت داخلی ایجاد و تفکیک میکنه.به عبارتی حتی اگه این کولر به مادربردی متصل بشه ک خروجی پمپ و otp هم نداشته باشه خودش این سوکت هارو ایجاد میکنه.اینجوری کارتون راحتتر هم هست شما کافیه سوکت های فن و rgb فنهارو به خروجی های کولر نصب کنید و ورودی usb کولر رو به مادربرد متصل کنید و تمام.کابل rgb هم ک همینطور ک گفتید بصورت سری هستش و سوکت نری فن اول به مادگی فن دوم و فن دوم به سوم متصل میشه و فنه سوم به کولر و از کولر هم به سوکت argb مادربرد متصل میشه.سه سوکت تغذیه فنها هم که به اون سه تا خروجی روی کولر متصل میشه وتنظیمات کولر هم ک توسط نرم افزار مخصوصش قابل کنترله

چند مدل کولر دیگه هم دیدم که این قابلیت رو داره البته اونا رو هم میشه با سوکت مجزا نصب کرد به برد و هم میشه با کابل usb  متصل کرد ولی تو این مدل فقط از طریق کابل usb امکان پذیره

ممنونم از شما

ولی در مورد کابل ARGB اونجوری که گفتید نیست و این کابل هم به مادربرد وصل نمیشه چون در اخر یه نری میمونه و کنترل نورپردازی هم با اون USB و نرم افزار گیگابایت انجام میشه

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، dragon2010 گفته است:

ممنون از شما ولی وصل نمیشه کلا از رادیات سه تا فیش فن میاد که سه تا فن ها بهش متصل میشن و یه خروجی اضاف نداره که بره به طرف مادربرد!

برادر وصل نمیشه که نداریم. :D ولی ولش کن دست نزن به سیستم، همینطوری استفاده کن.

4 ساعت قبل، dragon2010 گفته است:

ممنون بابت توضیحات ، من از داخل نرم افزار ARMOURY CRATE گذینه خاموش کردن RGB مادر برد موقع خاموش شدن سیستم رو پیدا کردم

من این رم رو با توضیحات فرکانس 6000 خریداری کردم و رم های DDR5 کلا از فرکانس بالای 5000 شروع میشه و ندیدم تو سایت ها نوشته باشن 4800 و اورکلاک تا 6000!!!! چرا اینجوریه و این اصلا اورکلاک محسوب میشه یا یه نوع محدودیت هست که گذاشتن برای رم؟ اگه XMP روشن باشه به رم فشار نمیاد و همیشه روی 6000 هست یا در مواقع مورد نیاز؟ تو کارایی و گیم تاثیر داره؟ اگه مثل اورکلاک هست نمیخوام به رم فشار بیاد چون اورکلاک کلا انجام نمیدم.

چجوری پردازنده رو ببرم زیر فشار؟ تو گیم RDR2 که دما عادی بود 30-35 درجه و یه فایل زیپ 60 گیگی رو اکستراکت کردم دما تا 60-65 درجه رفت و الان در حالت عادی 29 - 32 درجه هست. دما خوبه؟ و بعد مادربرد و نرم افزار ایسوس هوش مصنوعی و کنترل خوبی رو عملکرد فن و دما داره و نرم افزار خیلی خوبی داره حیف که نمیشه گرافیک و کولر گیگا را بهش متصل کرد و نرم افزار گیگابایت خیلی مزخرف هست و اصلا قابل مقایسه با ایسوس نیست. راهی نیست بشه کولر رو به نرم افزار ایسوس متصل کرد؟

در مورد نرم افزار گیگابایت وقتی روی کولر میزنم دور فن و دور پمپ هست که روی بالانس هست و این به صورت اتومات با توجه به میزان دمای پردازنده کنترل فن و پمپ رو دورش را بالا و پایین میکنه؟

و در نرم افزار ایسوس که فرکانس و دمای پردازنده و توضیحات رو زده ایا اونجا کار خاصی انجام میده؟

4 فن کیس هم که به کنترلر پنل جلو وصل هست و کلا تو بایوس و نرم افزار ایسوس هیچ فنی رو نمیاره. بهتر نیست فن های کیس رو به مادربرد وصل کنم؟

الان یه خورده بوت سریعتر شده و فکر کنم 10 ثانیه هست، از موقع نمایش لوگوی مادربرد تا بالا اومدن میشه 6 تا 7 ثانیه فقط وقتی دکمه پاور که میزنم تا موقعی که لوگو بیاد و تصویر بیاد یه کمی زمان میبره مثلا 4 تا 5 ثانیه. کلا از موقع زدن دکمه پاور نباید 5 ثانیه ویندوز بوت بشه؟ یا از موقع نمایش لوگوی مادربرد حساب میکنن؟

الان چک کردم از موقع زدن دکمه پاور 18 ثانیه طول کشید تا تصویر اومد و لوگوی رپابلیک اف گیمر مادربرد اومد و بعد از اون 5 ثانیه طول کشید تا ویندوز بالا اومد این طبیعیه؟

boot option #1 رو چک نکردم باید روی هاردی باشه که ویندوز روش نصبه؟ از کجا باید چک کنم؟

الان در مورد پاور یعنی فن به طرف داخل کیس باشه برای پاور بهتر هست و دمای پاور بهتر میشه؟ اخه داخل کیس هوا گرمتر هست چجوری میگین بهتره؟!! اینو اگه طرف بالا بهتره میخوام پاور رو جابجا کنم

اون لینک رو مطالعه کردم فکر کنم اگه روی پاور دکمه سایلنت مود هست بهتره فن به طرف داخل کیس باشه چون فن که ثابت میشه هوای گرم پاور از طریق کیس خارج میشه و اگه دکمه نداره و قراره فن پاور همیشه کار کنه بهتره رو به پایین باشه درست میگم؟ من همین الان هم دکمه سایلنت رو خاموش کردم چون الان نویزی از فن پاور نمیشنوم اما تست کردم و سایلنت مود رو روشن کردم هر 10 دقیقه یه بار فن پاور روشن میشه رو دور زیاد و نویز داره و صداش رو میشنوم!! چرا اینجوریه؟ باید صداش کمتر بشه نه زیادتر! میشه توضیح بدین. اگه فن پاور بدم به طرف داخل حتما سایلنت مود رو روشن کنم؟

چند تا عکس سیستم میزارم البته هنوز نهایی نیست چون میز کامپیوترم کوچیکه و جدید سفارش دادم و هنوز اماده نشده

تو یکی از عکس ها نوشته ائورا پرفورمانس مود که دقیق متوجه نشدم چکار میکنه و نوشته مصرف پردازنده بالا میره میشه توضیح بدین؟

یکی از عکس ها هم از نرم افزار ایسوس هست و دمای CPU رو نشون میده که تفاوت 5 درجه ای داره با دمای نمایش داده شده روی نمایشگر کولر! البته یه دمای دیگه هم نوشته CPU Package که با دمای روی کولر یکیه و این چیه؟ کدام دما معیار هست؟

دو گذینه دیگه هم هست یکی در مورد All Cooling و فن ها که آف نوشته و اون کنترل سرعت فن ها هست که کیس من کلا هیچ فنی به مادربرد متصل نیست درسته؟

و بالایی که نوشته All overclocking برای اورکلاک هست؟ کلا بخوام اورکلاک انجام بدم باید از کجا انجام بشه؟ بایوس یا نرم افزار ایسوس یا چیز دیگه؟

برادر شاید چند سالی طول بکشه تا متوجه عملکرد سیستمتون بشید. خیلی خوبه این همه سوال دارین، ولی خیلی از این مسائل به مرور با مطالعه و گشت و گذار در اینترنت براتون روشن میشه.

از اونجایی که مشخصه از نظر فنی خیلی وارد نیستید توصیه میکنم فقط XMP رو فعال کنید و از سیستم استفاده کنید و فعلا دست به چیز دیگری نزنید.

لینک به دیدگاه

۲۳ دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

برادر وصل نمیشه که نداریم. :D ولی ولش کن دست نزن به سیستم، همینطوری استفاده کن.

برادر شاید چند سالی طول بکشه تا متوجه عملکرد سیستمتون بشید. خیلی خوبه این همه سوال دارین، ولی خیلی از این مسائل به مرور با مطالعه و گشت و گذار در اینترنت براتون روشن میشه.

از اونجایی که مشخصه از نظر فنی خیلی وارد نیستید توصیه میکنم فقط XMP رو فعال کنید و از سیستم استفاده کنید و فعلا دست به چیز دیگری نزنید.

چرا داریم وصل نمیشه میتونید خودتون سرچ بزنید و متوجه میشید. همینجا دوستان هم گفتند و تایید کردند که وصل نمیشه. من عکس و کاتالوگ و همه چی فرستادم اگه کل پیام ها رو مطالعه کنید متوجه میشید. 🤗

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، dragon۲۰۱۰ گفته است:

چرا داریم وصل نمیشه میتونید خودتون سرچ بزنید و متوجه میشید. همینجا دوستان هم گفتند و تایید کردند که وصل نمیشه. من عکس و کاتالوگ و همه چی فرستادم اگه کل پیام ها رو مطالعه کنید متوجه میشید. 🤗

باشه باشه، هرچی شما میگی. دستش نزن.

لینک به دیدگاه

دوستان کسی نیست پاسخ سوالات منو که با سبز نوشتم بده

@m.reza   -  m.reza@

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۲۳ در ۱۳:۴۰، dragon۲۰۱۰ گفته است:

ممنونم از شما

ولی در مورد کابل ARGB اونجوری که گفتید نیست و این کابل هم به مادربرد وصل نمیشه چون در اخر یه نری میمونه و کنترل نورپردازی هم با اون USB و نرم افزار گیگابایت انجام میشه

خب پس چ بهتر اینجوری سینک کردن نورپردازی هم توسط همون کابل usb انجام میشه و کابل کشی کمتر میشه.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۲۳ در ۱۳:۱۱، dragon۲۰۱۰ گفته است:

داداشم اینهمه هزینه کردی سیستمه به این خوبی گرفتی یه پد موس شاخ بگیر واسه رو میزت یه موس کیبرده خوبم بگیر.ی موس g502 کابلی و یه کیبورد ریز متوسط با یه پد گیمینگ rgb ک هم موستو جواب بده هم کیبردتو کلا ۵ تومنم نمیشه ولی هم تو گیم قطعا تو حرفه ای تر شدنت کمک میکنه هم جلوه ی سیستمت رو بسیار جذابتر میکنه.حیفه همچین سیستمی ی ست گیمینگ خفن کنارش نباشه.موسم گفتم کابلی بگیر چون هم قیمتش نسبت به وایرلس کمتره هم سرعت بیشتری داره چون موسهای وایرلس پرسرعت قیمتشون خیلی بیشتره و نظر من اینه صرفه اقتصادی نداره.

لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، Unidev۲۳۳۲ گفته است:

داداشم اینهمه هزینه کردی سیستمه به این خوبی گرفتی یه پد موس شاخ بگیر واسه رو میزت یه موس کیبرده خوبم بگیر.ی موس g502 کابلی و یه کیبورد ریز متوسط با یه پد گیمینگ rgb ک هم موستو جواب بده هم کیبردتو کلا ۵ تومنم نمیشه ولی هم تو گیم قطعا تو حرفه ای تر شدنت کمک میکنه هم جلوه ی سیستمت رو بسیار جذابتر میکنه.حیفه همچین سیستمی ی ست گیمینگ خفن کنارش نباشه.موسم گفتم کابلی بگیر چون هم قیمتش نسبت به وایرلس کمتره هم سرعت بیشتری داره چون موسهای وایرلس پرسرعت قیمتشون خیلی بیشتره و نظر من اینه صرفه اقتصادی نداره.

ممنون بابت پیشنهادت

ولی همونطور که قبلا گفتم این هنوز پایان کار نیست و یه میز بزرگتر و بهتر سفارش دادم و من دوست دارم موس و صفحه کلید RGB دار بگیرم ولی صفحه کلید بدون فونت فارسی واقعا نمیشه و همه صفحه کلید های خوب و برند ایسوس و ریزر حروف فارسی ندارن و نمیخوام برچسپ فارسی بزنم از ریخت میفته. ایا راحی هست برای صفحه کلید فارسی؟ تو بازار چیزی وجود داره و نمیشه با لیزر چیزی حروف فارسی رو روش حک کرد؟

در مورد گیم هم من دسته بازی xbox one s برای ویندوز تهیه کردم و راحت با بلوتوث وصل میشم. اصلا گیم با کنترلر خوبه و با موس و صفحه کلید هم کمر درد و هم چشم درد میگیری

دوستان لطفا یکی پاسخ سوالات منو بده

لینک به دیدگاه

۶ ساعت قبل، dragon۲۰۱۰ گفته است:

ممنون بابت پیشنهادت

ولی همونطور که قبلا گفتم این هنوز پایان کار نیست و یه میز بزرگتر و بهتر سفارش دادم و من دوست دارم موس و صفحه کلید RGB دار بگیرم ولی صفحه کلید بدون فونت فارسی واقعا نمیشه و همه صفحه کلید های خوب و برند ایسوس و ریزر حروف فارسی ندارن و نمیخوام برچسپ فارسی بزنم از ریخت میفته. ایا راحی هست برای صفحه کلید فارسی؟ تو بازار چیزی وجود داره و نمیشه با لیزر چیزی حروف فارسی رو روش حک کرد؟

در مورد گیم هم من دسته بازی xbox one s برای ویندوز تهیه کردم و راحت با بلوتوث وصل میشم. اصلا گیم با کنترلر خوبه و با موس و صفحه کلید هم کمر درد و هم چشم درد میگیری

دوستان لطفا یکی پاسخ سوالات منو بده

چرا میتونی بدی هم با لیزر فایبر هم co2 برات هک کنن روی کلیدا با هر فونت و اندازه ای هم بخوای درمیاد خیلی هم خوشکل میشه.من خودم چون دستگاه لیزر دارم و یه مدت قطعات مادینگ pc مثل فن گریل و بک پلیت و استیکرلوگو و این چیزا میزدم دارم میگم چون کردم این کارو و خیلی خوب شده اما بهتره با لیزر فایبر بدی انجام بدن برات چون ظریفتر و تمیزتر درمیاد اما دیگه مثل خود حروف کیبورد نور رو عبور نمیده 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۲۳ در ۱۳:۱۱، dragon۲۰۱۰ گفته است:

اول اینکه بدیه این کولر اینه ک نرم افرار اختصاصی داره و به عنوان یه دیوایس usb شناخته میشه و بقیه نرم افزارا مثل ایسوس نمیتونن بشناسنش به عنوان یه خنک کننده.کار نکردم تا حالا با نرم افزار گیگا ولی قطعا چون یه نرم افزار اختصاصی برای همین کولر داره باید کنترل تک‌تکه فن ها و قطعات رو داشته باشه‌.چون با usb به مادربرد وصل میشه ممکنه احتیاج به اپدیت درایور داشته باشه تو دیوایس منجر نگاه کن ببین اونجا هست اسمش یا نه اگه هست از همونجا آنلاین آپدیتش کن

xmp با اورکلاک فرق داره و استفاده از حداکثر فرکانس رم رو میگن xmp ک تو حالت عادی رم رو فرکانس استاندارد کارمیکنه ولی رو xmp از حداکثر فرکانس کاریش استفاده میکنه.اما تو اورکلاک میان این حداکثر رو افزایش میدن با یه سری کارا.مثلا رم شما فرکانس استانداردش ۴۸۰۰ هستش و حداکثر تا ۶۰۰۰ با xmp بالا میره ولی روی اورکلاک اگر مادربردتون بیشتر از این فرکانس رو ساپورت کنه مثلا میتونید تا ۶۵۰۰ هم اورکلاکش کنید.

معمولا تو حالت عادی و بدون اورکلاک فشاری روی رم نیست چون رم یه حافظه ی پرسرعته و کاره تبادله اطلاعات رو انجام میده پس نگران این نباشید.و اینکه میگید فرکانس رم تو گیم تاثیر داره بله فرکانس رم تاثیر تقریبا زیادی داره.گیم های الان رم ۳۲ براشون زیادم هست و اگه شما ی ترابایت رم هم داشته باشی با ۳۲ فرقی نداره چون حجم اطلاعات دیگه بیشتر نیست ولی فرکانس رم سرعت جابجاییه این اطلاعاته هرچقدر بالاتر باشه بهتره محدودیت هم نداره

برای تست عملکرد تو فشار میتونی از نرم افزارهای ک cpu bench یا cpu burning داشته باشن استعاده کنی.راحتترینشون furmark هستش ک بیشتر برای تسته گرافیکه ولی ی گزینه داره ک پردازندتو زیر فشار ۱۰۰درصد ببره

فنهای کیس رو به نظر من وصل کن مادربرد ک خوده سیستم بتونه کنترلشون کنه و دمای کیس رو متعادل نگه داره

کلا سعی کن زیاد توجه نکنی به بوت سیستمت ک ۵ ثانیست یا ۲۰ ثانیه چون هرمادربردی یه تایمی واسه چک کددن قطعات قبل بوت داره و ربطی به قدرت سیستمت نداره.اگه خیلی برات مهمه برد تو بایوسه مادربرد و قسمت بوت.گزینه full screen logo و post delay time و wite f1 for error رو غیرفعال کن اون چند ثانیه زمانی ک از زدن دکمه پاور تا اومدن لوگو طول میکشه خیلی کم میشه و سرعت بوت شدن سیستم میره بالا

به هیچوجه فن پاور رو به سمت داخل کیس نصب نکن چون وقتی ک سیستم زیره فشاره پاور به شدت دماش میره بالا و یه جورایی باد داغ رو داری وارد کیس میکنی.سایلنت مود پاور ی چیزه مزخرفه و تو مواردی ک پاور قدرتش خیلی بیشتر از مصرف سیستمه استفاده میشه

اگه از اورکلاک اطلاعات نداری اصلا واردش نشو چون با همچین سیستمه گرونی بخوای اورکلاک رو یادبگیری ممکنه یه تیکشو بترکونی البته هستن نرم‌افزارایی ک خودشون پروفایل پیشفرض دارن برای اورکلاک ولی اونقدر تاثیری نداره رو کارایی.تو اورکلاک باید چندتا پارامتر مث فرکانس و ولتاژ و دمارو اونقدر بالا پایین کنی تا سیستم استیبل بشه شما بخوای رندره ۳ بعدی هم انجام بدی احتیاج به اورکلاک نداری

تنظیمات بوت هم معمولا احتیاج به دستکاری نداره تو مادربردای ایسوس ولی اگه خواستی تغییرشون بدی تو بایوس برد تو تب boot پایین صفحه میتونی تغییرشون بدی.boot option 1 اولین اولویت برای بوته شماره ۲ دومین و همینطور به ترتیب

اون aura performance mod هم نوع نورپردازی کولر رو نسبت به فشاری که روی پردازندت هست تغییر میده و ربطی به قدرت و کارایی سیستم نداره فقط یه mode از نورپردازیه

دما هم ک میگی متفاوته تو نمایشگر کولر و داخل نرم افزار بخاطره اینه ک دمایی ک روی کولر نشون میده دمای سطحه سی‌پی‌یو ئه همون روی سی‌پی‌یو ک خمیر سیلیکون میرنی روش ولی نرم افزار دمای چیپست هایی ک داخلشه رو نشون میده همون دمای پکیج رو شما در نظر بگیر 

برای اون گزینه های all Cooling و اورکلاک هم فنای روی کیس رو به مادربرد نصب کن تا عملکردشونو ببینی

اون چندتا گزینه سایلنت و توربو و استاندارد ک تو نرم افزار هست معمولا برای تنظیم سرعت فنا و پمپ کولره ولی گزینه ی all cooling رو ک فعال کنی تنظیمات برای تمام فنهای سیستم اعمال میشه

سعی کن عجله نکنی واسه اینکه بخوای اورکلاک کنی یا حداکثر قدرت سیستمو تست کنی و کارای تخصصی دیگه تا بخوبی و خوشی و بدون اعصاب خوردی استفاده کنی ازش.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۳۰ در 08:14، Unidev2332 گفته است:

چرا میتونی بدی هم با لیزر فایبر هم co2 برات هک کنن روی کلیدا با هر فونت و اندازه ای هم بخوای درمیاد خیلی هم خوشکل میشه.من خودم چون دستگاه لیزر دارم و یه مدت قطعات مادینگ pc مثل فن گریل و بک پلیت و استیکرلوگو و این چیزا میزدم دارم میگم چون کردم این کارو و خیلی خوب شده اما بهتره با لیزر فایبر بدی انجام بدن برات چون ظریفتر و تمیزتر درمیاد اما دیگه مثل خود حروف کیبورد نور رو عبور نمیده 

چه عالی پس میشه انجام داد، بعد رنگ حروف سفید در میاد یا هر رنگی که بخوای؟ خراب یا زشت نمیشه؟ باید کل کیبورد رو فرستاد یا میشه دکمه ها رو جدا کرد و بعد فرستاد؟ عکس از نمونه کار چیزی ندارید؟ ایا راهی داره که بشه نور رو هم عبور بده؟

شما دستگاه فایبر دارید و انجام میدین؟

در مورد نصب کولر و شلنگ هاش به نظرتون درست انجام دادم؟ چون شلنگش کوتاه و ضخیم بود جور دیگه قشنگ در نمیومد. خیلی کلیپ و عکس دیدم و هر کدوم یه جوری نصب میکنند و خیلی ها از جلوی رم رد میشه و خیلی ها از سمت چپ

فکر کنم این بهترین حالتیه برای این کولر که جلوی نور RGB چیزیو نگیره

فقط یه بست چسپی میخوام با لوگوی ایسوس یا گیگابایت که ببندم به وسط شلنگ اما هیچ جا گیرم نمیاد. کسی میتونه لینک خرید سایت ایرانی یا سایت خارجی بهم بده

یه مورد مهم الان نگاه کردن boot option هارد ssd 512 من اتخاب شده در صورتی که ویندوز رو روی هارد m2 980 pro 2tb نصب شده و چی خواستم تغییرش بدم اصلا گذینه دیگه ای نیست!

مه سه هارد رو سیستم دارم و در بوت اپشن فقط این یه هارد نمایش میده. شاید یه خورده تاخیر تو بالا اومدن ویندوز به خاطر اینه

لطفا یکی منو راهنمایی کنه چطوری بوت اپشن رو بزارم رو هاردی که ویندوز روش نصب هست

ویرایش
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۴/۲ در ۱۹:۴۴، dragon۲۰۱۰ گفته است:

چه عالی پس میشه انجام داد، بعد رنگ حروف سفید در میاد یا هر رنگی که بخوای؟ خراب یا زشت نمیشه؟ باید کل کیبورد رو فرستاد یا میشه دکمه ها رو جدا کرد و بعد فرستاد؟ عکس از نمونه کار چیزی ندارید؟ ایا راهی داره که بشه نور رو هم عبور بده؟

شما دستگاه فایبر دارید و انجام میدین؟

در مورد نصب کولر و شلنگ هاش به نظرتون درست انجام دادم؟ چون شلنگش کوتاه و ضخیم بود جور دیگه قشنگ در نمیومد. خیلی کلیپ و عکس دیدم و هر کدوم یه جوری نصب میکنند و خیلی ها از جلوی رم رد میشه و خیلی ها از سمت چپ

فکر کنم این بهترین حالتیه برای این کولر که جلوی نور RGB چیزیو نگیره

فقط یه بست چسپی میخوام با لوگوی ایسوس یا گیگابایت که ببندم به وسط شلنگ اما هیچ جا گیرم نمیاد. کسی میتونه لینک خرید سایت ایرانی یا سایت خارجی بهم بده

یه مورد مهم الان نگاه کردن boot option هارد ssd 512 من اتخاب شده در صورتی که ویندوز رو روی هارد m2 980 pro 2tb نصب شده و چی خواستم تغییرش بدم اصلا گذینه دیگه ای نیست!

مه سه هارد رو سیستم دارم و در بوت اپشن فقط این یه هارد نمایش میده. شاید یه خورده تاخیر تو بالا اومدن ویندوز به خاطر اینه

لطفا یکی منو راهنمایی کنه چطوری بوت اپشن رو بزارم رو هاردی که ویندوز روش نصب هست

سلام.

بستگی به کیبوردت داره ک رنگش چجوری باشه.دکمه های کیبوردای rgb یا بک لایت دار دو لایه داره لایه زیرش شفافه و لایه رو ک نورو عبور نمیده.حالا حروف رو رو دکمه ها همینجور میزنن.شکل حرف رو از لایه کدر هک میزن برمیدارنش ک برسه به لایه شفاف.حالا شمام بستگی به کیبوردت داره ک چجوری دربیاد ولی تقریبا مثل فابریک خودش درمیاد.

نه متاسفانه من فایبر ندارم.دکمه هارو هم باید جداکنی از کیبرد چون تک تک باید روش هک بزنه

شلنگ هام بنظرم خوبه هرجوره دیگه میاوردی تو دستو پا بود.کولرای کلوز لوپ همشون همین مشکله شلنگو دارن 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۴/۶ در ۱۷:۳۹، Unidev۲۳۳۲ گفته است:

سلام.

بستگی به کیبوردت داره ک رنگش چجوری باشه.دکمه های کیبوردای rgb یا بک لایت دار دو لایه داره لایه زیرش شفافه و لایه رو ک نورو عبور نمیده.حالا حروف رو رو دکمه ها همینجور میزنن.شکل حرف رو از لایه کدر هک میزن برمیدارنش ک برسه به لایه شفاف.حالا شمام بستگی به کیبوردت داره ک چجوری دربیاد ولی تقریبا مثل فابریک خودش درمیاد.

نه متاسفانه من فایبر ندارم.دکمه هارو هم باید جداکنی از کیبرد چون تک تک باید روش هک بزنه

شلنگ هام بنظرم خوبه هرجوره دیگه میاوردی تو دستو پا بود.کولرای کلوز لوپ همشون همین مشکله شلنگو دارن 

یه مورد مهم الان نگاه کردن boot option هارد ssd 512 من انتخاب شده در صورتی که ویندوز رو روی هارد m2 980 pro 2tb نصب شده و چی خواستم تغییرش بدم اصلا گذینه دیگه ای نیست!

من سه هارد رو سیستم دارم و در بوت اپشن فقط این یه هارد نمایش میده. شاید یه خورده تاخیر تو بالا اومدن ویندوز به خاطر اینه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...