رفتن به مطلب

مشکل با گرافیک آنبرد سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت همه دوستان

چندروز هفته پیش داشتم با سیستم مغازه کار میکردم که سیستم صفحش سیاه شد و دوباره تصویر اومد تو این چند هفته چندبار این اتفاق افتاد و بالاخره تصویر کلا رفت

با گرافیک غیرآنبرد تست کردم تصویر میده و داخل دیوایس منجر هم گرافیک آنبرد هستش

پورت hdmi روی مادربرد هم فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه چون تا وقتی مانیتور وصل نیست بهش رو مانیتور ارور هیچ پورتی متصل نیست رو نشون میده وقتی پورت hdmi رو وصل میکنم ارور به هیچ سیگنالی وجود ندارد تغییر میکنه البته با تبدیل display به hdmi هم تست کردم بازم همبنطور بود

بایوس مادربرد روهم چندبار آپگرید و دانگرید کردم هیچ تغییری نکرد

درضمن هیچ بوغ اضافی نمیرنه مادربرد و دیباگر هم وضعیت عادی نشون میده حتی ویندوز بالا میاد و اینو از صدای بالا اومدنش میشه متوجه شد

با گرافیک آنبرد هیچ ایرادی نداره سیستم کولینگ گرافیک هم لیکوئید کولره و دما هیچوقت از ۴۰ درجه بالا نرفته

پردازنده i5 6600

مادربرد asus rog strix maximus ix code 

حتی پاور رو هم تعویض کردم ک خیالم راحت بشه ولی تغییری نکرد

باطری سیستم رو شب تا صبح دراوردم و پاور رو حتی جدا کردم تا صبح ولی افاقه نکرد

دوستانی ک تجربه دادن در این زمینه یا مشکل مشابه داشتن اگه لطف کنن راهکاری هست ک بشه این مشکل رو برطرف کرد اینجا بگن ممنون میشم

البته در کل مشکل خاصی نیست ولی چون میخوام مادربرد رو بفروشم میخوام مشکل حل بشه

ممنون از دوستانی ک تایپیک رو میخونن و راهکار ارائه میدن

یا علی

لینک به دیدگاه

احتمال سوختن گرافیک داخلی هست

بهترین کار اینه 

شما igpu رو 2حالته کنید

از گرافیک مستقل تصویر بگیرید و از گرافیک داخلی کار بکشید (مثلا رندرینگ با quick sync )

در این حالت میشه فهمید سالمه یا مرخصه

لینک به دیدگاه

اگر احتمال ایراد رو بین پردازنده و مادربرد تقسیم کنیم از نظر بنده ایراد از طرف پردازنده یک درصد و از طرف مادربرد 99 درصد میتونه باشه.

باید پردازنده روی سیستم دیگه تست بشه. یا یه پردازنده نسل ۶ روی مادربرد...

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۱ در ۰۱:۴۱، SaToshi گفته است:

احتمال سوختن گرافیک داخلی هست

بهترین کار اینه 

شما igpu رو 2حالته کنید

از گرافیک مستقل تصویر بگیرید و از گرافیک داخلی کار بکشید (مثلا رندرینگ با quick sync )

در این حالت میشه فهمید سالمه یا مرخصه

همین کارو هم انجام دادم خروجی رو از گرافیک مستقل گرفتم و گرافیک آنبرد رو داخل نرم افزار برای تست انتخاب کردم ولی بازم جواب داد

حتی گرافیک آنبرد رو از داخل دیوایس منجر درایورش رو آپدیت هم کردم ک راحت و بدون هیچ پیغام خطایی آپدیت شد

حتی با فورمارک هم تست کردم و مشکلی نداشت و با فیلما و عکسایی ک داخل اینترنت بود فریم ریت و دما و فرکانسش برابر بود 

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، jj-191 گفته است:

اگر احتمال ایراد رو بین پردازنده و مادربرد تقسیم کنیم از نظر بنده ایراد از طرف پردازنده یک درصد و از طرف مادربرد 99 درصد میتونه باشه.

باید پردازنده روی سیستم دیگه تست بشه. یا یه پردازنده نسل ۶ روی مادربرد...

بله باید یه مادربرد و پردازنده دیگه گیر بیارم جابجا کنم ببینم مشکل از کدومه

البته چندبار بایوس مادربرد آپدیت کردم ک یکی دوبارش بایوس ماد شده بود.احتمالش هست به اون مربوط باشه؟؟ولی این سری اخر با نرم افزار خود ایسوس آپدیت کردم بایوسش رو.

ممکنه بایوس کامل جایگزین نباشه و اگه بایوس رو با پروگرامر آپدیت کنم مشکل حل بشه؟؟

حتی با گرافیک مجزا خروجی تصویر گرفتم و داخل فورمارک گرافیک آنبرد رو برای تست انتخاب کردم ک ظاهرا همه چیزش عادی بود مشکلی نداشت 

لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، Unidev۲۳۳۲ گفته است:

همین کارو هم انجام دادم خروجی رو از گرافیک مستقل گرفتم و گرافیک آنبرد رو داخل نرم افزار برای تست انتخاب کردم ولی بازم جواب داد

حتی گرافیک آنبرد رو از داخل دیوایس منجر درایورش رو آپدیت هم کردم ک راحت و بدون هیچ پیغام خطایی آپدیت شد

حتی با فورمارک هم تست کردم و مشکلی نداشت و با فیلما و عکسایی ک داخل اینترنت بود فریم ریت و دما و فرکانسش برابر بود 

پس سالمه

مشکل از چیز دیگست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...