رفتن به مطلب

آیا زمان تعویض پاور فرا رسیده؟!

Recommended Posts

دورد دوستان 

من یک پاور دارم که تقریبا 8 سال هست که کار میکنه و از اول هم دست خودم بوده... Green 600a eu

سیستم فعلی اینه (نکته: این پاور چند سال پیش برق قطعات ضعیف تری رو تامین میکرده)

RX 580 8g

Asus H87 pro

i7 4790k

Ram 16

3*hdd 1T

1 ssd

5 تا فن 120

خوب این سیستم درسته قدیمی هست ولی کارمو راه میندازه

حالا میخوام ببینم به نظرتون برم تو کار تعویض پاور ؟ 

پاور هیچ مشکلی نداره ولی میترسم مثل یک عامل نفوذی، پدر سیستم رو دربیاره

نظرتون چیه، در ضمن سیستم فقط برای گیم هست

power-gp600a-eu-green.jpg

GREEN-600A-EU.jpg

لینک به دیدگاه

سلام داداش

خیلی خلاصه بخوام بگم / اگه سلامت هارد اوکیه / کلاهت و بنداز بالا *

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

تا همین الانش هم سیستم"ت قاچاقی داشته کار میکرده !!!

ارتقای پاور برای شما از نون شب هم واجب تره !

------------------------------------------------------------------------

با نظر هادی هم به شدت موافق ام . اکثر تولید کنند های وطنی زدن به جدول و کالا هاشون شدیدا" مفت نمی ارزه !!!

از 500 وات تا 1200 واتش رو تست کردم یکی از یکی داغون تر ! ( توضیح خاصی در این باره ندارم فقط تجربه رو تجربه کردن خطاس * )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پاور های رده پایین ایسوس از سری تف هم شدیدا" پیشنهاد نمیشه ! شوخی بیش نیس !

سعی کن از برند های با پدر و مادر پاور تهیه کنی

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

دورد دوستان 

من یک پاور دارم که تقریبا 8 سال هست که کار میکنه و از اول هم دست خودم بوده... Green 600a eu

RX 580 8g

Asus H87 pro

i7 4790k

Ram 16

3*hdd 1T

1 ssd

5 تا فن 120

GREEN-600A-EU.jpg

سلام برای سیستم شما پاور 

600 وات fsp مناسب هست هم قیمت خوبی داره هم کیفیت عالی ولی اگر بعد ها می‌خوای سیستم را ارتقا بدی مدل 750w یا 850w  برند fsp را پیشنهاد میدم.

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

دورد دوستان 

RX 580 8g

Asus H87 pro

i7 4790k

Ram 16

3*hdd 1T

1 ssd

5 تا فن 120

GREEN-600A-EU.jpg

سلام 

این رو بگم که سیستم شما چطوری هنوز سالمه ؟!😂

حتما عوضش کن که کار دستت نده ، خودم بشخصه کولرمستر رو قبول دارم حالا نظر بقیه دوستان هم مهمه.

لینک به دیدگاه

پاوری که دارید برای این سیستم کافیه و مشکلی پیش نمیاره

ولی خب اگه بودجشو دارید یه پاور خوب تهیه کنید بد نیست

الان چه مدته سیستم با این پاور داره کار میکنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این همه ریگ ماینینگ با پاور های گرین بسته میشه الانم که کریپتو ریخته تو دیوار پُره آگهیه عکس تک تکشون رو ببنید، یک ماه از تایم گارانتی کم نکرده گرین تو این چند سال. بعد بعضی از دوستان به خاطر ناشی گری دوران نوبیتشون میگن "سیستم گیم دوهزارتومانیمون رو نمیسپریم به محصول وطنی". سیستم تورو که فست شارژر گوشی منم روشن میکنه.

خوب و بد پاور برای "سلامت" فقط زیر دستگاه لود و فست معلوم میشه، ربطی به طول عمر نداره؛ فقط اگر کسی سیستم بروز DDR5 داره میبنده دیگه ناشی گری خودشه اگه کیس و پاور و SSD رو هم که 10 سال پیش خریده عوض نکنه، برای همین سوکت جدید میاد: کولر جدید میخواد یا استاندارد ATX جدید میاد: پاور بروز میخواد که کاربر مجبور بشه سیستم رو کلا عوض کنه. بهترین برند های پاور هم DOA دارن پس جو الکی ندین.

لینک به دیدگاه

درباره اینکه تعویض کنی یا نکنی نمی‌تونم نظری بدم چون اطلاعی درباره سلامت پاورت ندارم ولی اگر جمع بندی نهاییت به تعویض پاور رسید از بین موجودی های ایران برند های گرین و کورسیر و ایسوس انتخاب های خیلی خوبی هستن

اگر گارانتی هم برات مهمه گرین بهترین انتخابه چون گارانتیش هم بلند مدت و هم معتبره

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

دورد دوستان 

RX 580 8g

Asus H87 pro

i7 4790k

Ram 16

3*hdd 1T

1 ssd

5 تا فن 120

GREEN-600A-EU.jpg

سلام 

ظرفیت پاور شما کاملا کافیه برای این مشخصات و همون طور که فرمودید، ۸ سال کار کرده و بد نیست با پاوری نو با همین ظرفیت جایگزین کنید.

-------------------------------

همین که یک پاور ۸ سال بدون ایراد داره کار میکنه، نشون از کیفیت خوب اون پاور داره، پس روراست بگم نیاید بی جهت چرند گفت و اگه حرفی داریم بر مبنای علم و فنی باشه.

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، Hadi MP گفته است:

نظر شخصی: تولیدات فعلی حضرت گرین در بخش پاور چنان کیفیتی نداره چه برسه به مدلهای قدیمی! من ۵۳۰ وات همین مدلو داشتم ۳ سال پیش فروختم. جالبه مدلهای قدیمی اصلا تو سایت جدید واردنکردن! جوری سرپوشی کردن... 

بهتره بفکر پاور بروز و حداقل ۷۰۰ وات باشید.اینور هزینه کردن بهتر از فاجعه ترکیدن پاوره! مال منم سالم بود ولی از ترس خرابی فروختم. 

حالا تا دلت بخواد دور و بر من گرین ریخته.. تو فکر green 700 ged بودم که انگار باید بیخیالش بشم

۳ ساعت قبل، invoker گفته است:

سلام داداش

خیلی خلاصه بخوام بگم / اگه سلامت هارد اوکیه / کلاهت و بنداز بالا *

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

تا همین الانش هم سیستم"ت قاچاقی داشته کار میکرده !!!

ارتقای پاور برای شما از نون شب هم واجب تره !

------------------------------------------------------------------------

با نظر هادی هم به شدت موافق ام . اکثر تولید کنند های وطنی زدن به جدول و کالا هاشون شدیدا" مفت نمی ارزه !!!

از 500 وات تا 1200 واتش رو تست کردم یکی از یکی داغون تر ! ( توضیح خاصی در این باره ندارم فقط تجربه رو تجربه کردن خطاس * )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پاور های رده پایین ایسوس از سری تف هم شدیدا" پیشنهاد نمیشه ! شوخی بیش نیس !

سعی کن از برند های با پدر و مادر پاور تهیه کنی

والا داداش من تقریبا 1 سال و خورده ای پیش ssd خریدم الان سلامتش روی 96 هستش ...

داشتم green 700 ged رو نگاه میکردم که زدی تو برجکم

بلکه کولر مستر پیدا کنم...

۳ ساعت قبل، zen گفته است:

سلام برای سیستم شما پاور 

600 وات fsp مناسب هست هم قیمت خوبی داره هم کیفیت عالی ولی اگر بعد ها می‌خوای سیستم را ارتقا بدی مدل 750w یا 850w  برند fsp را پیشنهاد میدم.

درود واقعیت fsp خیلی به گوشم نخوره بود ولی احساس میکنم گرون باشه... الان 700 وات گرین 2500 هست.. انگار fsp 750  درمیاد 3500

۱ ساعت قبل، _Shayan_ گفته است:

سلام 

این رو بگم که سیستم شما چطوری هنوز سالمه ؟!😂

حتما عوضش کن که کار دستت نده ، خودم بشخصه کولرمستر رو قبول دارم حالا نظر بقیه دوستان هم مهمه.

من 9 سال پیش یک پاور 550 وات کولر مستر داشتم.. پسر چه پکی داشت لامصب... اصن آدم لدت میبرد به پاور نگاه میکرد خیلی خوشگل بود... حماقت کردم فروختمش.. حمااااقت

۱ ساعت قبل، a.d oc گفته است:

پاوری که دارید برای این سیستم کافیه و مشکلی پیش نمیاره

ولی خب اگه بودجشو دارید یه پاور خوب تهیه کنید بد نیست

الان چه مدته سیستم با این پاور داره کار میکنه؟

پاور تقریبا 8 سال هست کار میکنه .. که البته سیستم قبلی که پاور روش بود خیلی ضعیف تر بود.. عملا از اول روی پاور فشار نبوده..

58 دقیقه قبل، Devileytion گفته است:

این همه ریگ ماینینگ با پاور های گرین بسته میشه الانم که کریپتو ریخته تو دیوار پُره آگهیه عکس تک تکشون رو ببنید، یک ماه از تایم گارانتی کم نکرده گرین تو این چند سال. بعد بعضی از دوستان به خاطر ناشی گری دوران نوبیتشون میگن "سیستم گیم دوهزارتومانیمون رو نمیسپریم به محصول وطنی". آبو بریز اونجا که میسوزه، سیستم تورو که فست شارژر گوشی منم روشن میکنه.

خوب و بد پاور برای "سلامت" فقط زیر دستگاه لود و فست معلوم میشه، ربطی به طول عمر نداره؛ فقط اگر کسی سیستم بروز DDR5 داره میبنده دیگه ناشی گری خودشه اگه کیس و پاور و SSD رو هم که 10 سال پیش خریده عوض نکنه، برای همین سوکت جدید میاد: کولر جدید میخواد یا استاندارد ATX جدید میاد: پاور بروز میخواد که کاربر مجبور بشه سیستم رو کلا عوض کنه. بهترین برند های پاور هم DOA دارن پس جو الکی ندین.

یعنی شما الان گرین رو تایید میکنید ؟

7 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است:

درباره اینکه تعویض کنی یا نکنی نمی‌تونم نظری بدم چون اطلاعی درباره سلامت پاورت ندارم ولی اگر جمع بندی نهاییت به تعویض پاور رسید از بین موجودی های ایران برند های گرین و کورسیر و ایسوس انتخاب های خیلی خوبی هستن

اگر گارانتی هم برات مهمه گرین بهترین انتخابه چون گارانتیش هم بلند مدت و هم معتبره

والا منم green 700 ged رو داشتم بررسی میکردم که دوستان گفتن گرین انگار خیلی جالب نیست 

3 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است:

سلام 

ظرفیت پاور شما کاملا کافیه برای این مشخصات و همون طور که فرمودید، ۸ سال کار کرده و بد نیست با پاوری نو با همین ظرفیت جایگزین کنید.

-------------------------------

همین که یک پاور ۸ سال بدون ایراد داره کار میکنه، نشون از کیفیت خوب اون پاور داره، پس روراست بگم نیاید بی جهت چرند گفت و اگه حرفی داریم بر مبنای علم و فنی باشه.

آره خدایش توی این چندسال این پاور آخ هم نگفته.... نه فنش خراب شده نه داغی نه بو نه.... هیچی .. مثل یک مرد داره کار میکنه ولی خوب گفتم شاید وقتشه بره استراحت کنه... نظرم روی green 700 ged بود حالا نمیدونم برم سمتش یا نه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شرکت fsp یکی از قدیمی ترین و بزرگترین تولید کننده پاور در دنیاست چون به گوش شما نخورده دلیل نیست که برند متفرقه باشه . ۳ تا برند از نظر من برند یک دنیا پاور هستن seasonic Silverstone fsp . و الان برند fsp وارد بازار ایران شده و یکم طول می‌کشه در ایران جایگاه خودش را پیدا کنه.

لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، zen گفته است:

دوست عزیز شرکت fsp یکی از قدیمی ترین و بزرگترین تولید کننده پاور در دنیاست چون به گوش شما نخورده دلیل نیست که برند متفرقه باشه . ۳ تا برند از نظر من برند یک دنیا پاور هستن seasonic Silverstone fsp . و الان برند fsp وارد بازار ایران شده و یکم طول می‌کشه در ایران جایگاه خودش را پیدا کنه.

سوتفاهم نشه عزیزم... اگر دقت کنید گفتم به گوشم نخوره اما باید گرون باشه (اگر میگفتم ارزون میشد متفرقه).. چون دور و برما بیشتر همین گرین و کولر مستر و دیپ کول ریخته و به قول خودتون این برند های خاص هنوز خیلی جا نیفتادن

لینک به دیدگاه

دوست عزیز گرین بخر اتفاقی افتاد گردن من

حرفایی میشنوم شاخ در میارم 😂 طرف نهایت کاری که کرده پاور گرفته بسه روی سیستم یا هم فروخته به یکی یعنی فقط یه فروشندست

اما تز میده انگار ازمایشگاه محلی داره تو خونش و همه پاور هارم تست میکنه 😁

برای این سیستم که کاملا معمولی خونگیه یه پاور 500 هم کافیه اما اگر بعدا قصد ارتقا دارید همون 700 بخرید

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

بله. تعویض بفرمایید.

پاور رو بعد از 5 سال توصیه میکنم حتما عوض کنید.

الان مدلهای خوبی هم تو بازار هست با گارانتی مدت دار. میتونید GREEN GED 700W رو تهیه کنید. یا اگر بودجه مناسب تری دارید، از مدلهای طلایی GOLD خانواده HP EVO مدل 700 واتش رو.

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

بله عزیز تعویض کنید 

بنده الان روی این سیستم یک پاور گرین دارم فکر کنم با وقفه یک ساله که داشت استراحت میکرد از سال 88 کار کرده تا الان

شاید تغذیه تو سیستم من قاچاق حساب بشه با این کارکرد ولی خب داره کار میکنه و این بستگی به ارزش سیستم شما برای شما داره که چقدر براتون از نظر مالی مهم هست

ولی اصولیش این هست که بعد از زمانیکه گارانتی محصول تمام شد به فکر تعویضش باشید

مورد بعدی اینکه عزیزان از سم پاشی در مورد برندی پرهیز کنید چون انتهاش فقط بحث بی فایده هست

هر کاربری هر برندی که به نظرش بهترین هست رو تهیه کنه 

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

بله. تعویض بفرمایید.

پاور رو بعد از 5 سال توصیه میکنم حتما عوض کنید.

درود 

با عذر خواهی از صاحب تاپیک چون من سوال مشابهی داشتم گفتم همینجا بپرسم

آقا آرمین منم پاور ۶۰۰ وات کولر مستر ۸۰ پلاس برنز سال ۹۶ خریدم الان کارت گرافیکم رو عوض کردم قبلا ۱۰۶۰ بود الانم که ۳۰۶۰ تی آی خریدم به نظرتون باید عوضش کنم ؟ اینم به عرضتون برسانم که از سیستم کار زياد نکشیدم توی این چندساله در هر یک ماه شاید دو سه بار روشنش کردم . ممنون می‌شم راهنمایی کنید🙏🌹

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۹ ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

دورد دوستان 

RX 580 8g

Asus H87 pro

i7 4790k

Ram 16

3*hdd 1T

1 ssd

5 تا فن 120

عوض کن این بیچاره رو خسته شده

بعد سری eu قدیمی هستن و خروجی شاخه 12 ولت کمتری دارن

کلا پاور سیستم در حد 3-4 سال بیشتر نباید کار بکشی اونم در حد متوسط نه تا خرخره ببری لود (یعنی از مصرف سیستم پاور بالاتری برداری)

الان تابستانه یه دونه افت ولتاژ بدی پاورت میترکه 

برای این سیستم یه 600 وات درست حسابی سرحال کافیه

هر چی قطعات دست دوم بدی روی پاور نباید خساست به خرج بدین و نو بگیرین و بیشتر از نیازتون تهیه کنید که زمان ارتقا یا افت ولتاژ یا کاهش کیفیت پاور به مشکل برنخورین

اون سیستم هم پول داشتی کلا بفروش یه نسل جدید بگیر i3 نسل جدید خیلی بهتره

لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، invoker گفته است:

از 500 وات تا 1200 واتش رو تست کردم یکی از یکی داغون تر!

مدارک و مستنداتش رو ارائه کنید. از 500 وات تا 1200 رو به صورت چشمی بررسی کردید؟

ریپل و نویز و واتیژ و توزیع توان 3ولت و 5 ولت و 12 ولت و موارد دیگر مثل ضریب اصلاح توان  رو با چه ابزاری بررسی کردید؟

موارد پروتکشن پاور رو بررسی کردید؟

AWG کابل هارو چگونه بررسی کردید؟

البته قطعا با برندی مثل FSB قابل مقایسه نیست ولی به شخصه بهتر از کولر مستر میدونمش!

۱۱ ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

مشکلی نداره ولی اگه میخواید تعویض کنید یه 500 کافیه

اگه قصد ارتقا دارید نسبت به اون قطعات پاور بخرید

متاسفانه بعضی دوستان اطلاعاتی ندارن صرفا میخوان یا تخریب کنن یا نظری داده باشن

به نظر من نیاز نیست

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Devileytion گفته است:

خوب و بد پاور برای "سلامت" فقط زیر دستگاه لود و فست معلوم میشه،

کاملا درسته

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

درود 

با عذر خواهی از صاحب تاپیک چون من سوال مشابهی داشتم گفتم همینجا بپرسم

آقا آرمین منم پاور ۶۰۰ وات کولر مستر ۸۰ پلاس برنز سال ۹۶ خریدم الان کارت گرافیکم رو عوض کردم قبلا ۱۰۶۰ بود الانم که ۳۰۶۰ تی آی خریدم به نظرتون باید عوضش کنم ؟ اینم به عرضتون برسانم که از سیستم کار زياد نکشیدم توی این چندساله در هر یک ماه شاید دو سه بار روشنش کردم . ممنون می‌شم راهنمایی کنید🙏🌹

نیاز نیست

شما نهایت 50درصد توانشو مصرف کنید که در بهترین بهره وری هست و فشاری رو سیستم نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جناب جلیل پور. من یه مثال ساده بزنم. بنده پیشنهادم برای کسایی که بین اینتل و amd و بین انویدیا و رادئو دو به شک هستن یه راهکار ساده همیشه پیشنهاد میدم. "هر چی داشتی اگه باهاش مشکلی نداشتی همونو ببند". چون اگه کسی که یه عمر سیستم اینتل داشته و به مشورت بقیه بیاد amd بخره با کوچکترین باگ یا مشکلی از چشم amd میبینه در صورتی که اگه سیستم جدید اینتلی هم میبست شاید این مشکل براش پیش میومد. و بلعکس. پس یعنی افراد تا آخر عمر قفل بشن روی یه پلتفرم؟ نه ولی تعویض برند ریسک پذیری داره که کاربر خودش باید بیاد باهاش کنار بیاد. حالا توی CPU و گرافیک ریسک بالاتر، توی SSD و پاور ریسک تعویض برند کمتره.

شما مدت زیادی پاور گرین داشتی و مشکلی مطرح نکردید پس دلیلی نداره گرین تو لیست انتخاب هاتون نباشه. دوستی با پاور گرین خاطره خوبی نداره (که باز برمیگردی به سطح پایین سواد خودش از سخت افزار بر خلاف چیزی که کاربرای با تجربه میگن)، خودم شخصا پیشنهاد میدم گرین نبنده؛ چون فردا سیستمشم ویروسی بشه میگه از پاور گرینه.

در مورد برند های خارجی هم یک اورویو بدم:

سیسونیک: برند و OEM بسیار با کیفیت ولی لجباز و با بروز نکردن پلتفرم پاور های خودش داره از بازار جا میمونه که این مورد در "آینده" درست میشه. یکی از دلایلی که ASUS پاور ROG 1600 واتشو داد ونتای بزنه و از پرایم های سیسونیک استفاده نکرد.

ایسوس: پاور های سری ROG و Strix که گفتم سیسونیک میزنه و برای سیستم های خونگی و گیمینگ خیلی خوبن ولی همون طور که آقا یاسین گفت سری TUF خوب نیست هرچند دلیلشو نگفتن، دلیلش OEM به نام GreatWall هست که متخصص پاور ارزون قیمت زدنه.

FSP: که برند قدیمی هست ولی در تولید پاور هایی که مناسب سیستم های متداول و گیمینگ چندان تخصصی نداره به خاطر همین معمولا توی چارت ها قعر جدوله یا نسبت به قیمت انتخاب های بهتری هست که به جای FSP بشه گرفت. اینایی هم که تو بازار ما اومده به امید بستن روی ریگ اومدن که قیمتی نتونستن دووم بیارن و رفتن قاطی باقالیا.

Corsair: برند خیلی خیلی خوب مخصوصا پاور های 2019 به اینور هم قیمتی هم پرفرمنسی خوبن ولی اینایی که داخل ایرانن هم کم گارانتین هم مدل های جدید مثل RMx 2021 توشون نیست و یکم گرونن قیمتی نگاه میکنی.

سیلوراستون: یه زمانی فیکیش بود ولی از وقتی اومده روی پلتفرم های سیسونیک پاور هاش خوب شده ولی تو ایران خیلی خوش قیمت نیستن و من باشم ROG میبندم حداقل فردا بخوام بفروشمش ایسوس سرشناس تره و راحت میره.

کولرمستر: کولرمستر برند عجیبیه! یه سری برندا هستن رده بالا هاشون خوبن، پایینا خوب نیستن. یه سری دیگه رده بالاهاشون خیلی چنگی به دل نمیزنه ولی چندین میان رده پرفمنس بالایی دارن. کولر مستر برندیه که که تو هم رده بالا هم رده متوسط و هم رده پایین پاور خوب و بد داره. از MIJ هزار دلاری که تو تمام بررسی ها رد شد و تو پیشنهاد هیچ کس نبود و سوتی هایی مثل OCP 200% روی ریل 5 ولت که خطر آتشسوزی داره تا سری V که از یه کابل 6پین 18AWG (یعنی فقط شیش تا دونه سیم) اومده دوتا هشت پین PCIe گرفته تا مدل هایی مثل سری G800 و G700 و ... که اسما استاندارد 80پلاس گلد دارن ولی به زور سیلورن با اون نویزشون فقط چند نمونه از سوتی های این برنده که بعضیا سنگشو به سینه میزنن. بله افرادی که پاور کولرمستر داشن و اوکی بوده صحت داره. همون طور که شما میری تو کافی نت همه پاورها تسکو هست. پاوری که معلوم نیست چند واته و چه استانداردی داره، رو سیستم 100واتی یه عمر کار میکنه ولی دلیل نمیشه پاور خوبی باشه. دست زدم مثل کوره داغ بود دلیل نشد گل من! دستت اووف میشه. منم پشت تلوزیونمون دست میزنم داغه پس حتما مهندسین سونی دانششون از من کمتره چون دست من تشخیص داده این دما طبیعی نیست. بلد نیستی یه کلام بگو بلد نیستم، زور نزن.

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Hadi MP گفته است:

نمیخوای جواب بدی ولی بعضی چیزارو میبینی اعصابت خراب میشه؛ شبیه نظرات دیجیکالا شده. اشکالش چیه؟ خوب بود. شما تو خونتون آزمایشگاه داری؟ نه ولی ممکنه بیشتر از کل 15 سال اخیر جناب عالی قطعه خریدو فروش میکنه و بهترین ها زیر دستشه!!! مثلا با این حرفت میخوای بگی هیچکس هیچی بلد نیست؟ یا مردم پاور ندیدن؟ تاسف داره. تو همین فروم دوستانی هستن گرافیک های رده بالا زیر دستشونه ولی نمیان هر روز توضیح بدن، زیر یک پست مینویسن فلانی اینو نگیر اونو بگیر. 

ddw.thumb.jpg.5c507f84287d63b34eed35fa99c4cbc6.jpg

پاور GED 700 وات گرین و مشخصاتش طبق سایت خود گرین. پاور کولرمستر 700 وات برنز V2. این دو مدل در بازار فعلی هم قیمت هستن و کولرمستر حتی ارزونتره. شاخه 5v و 3v مدل گرین هرکدوم 2 آمپر کمتر داره! کجاست این 2 آمپر؟ آیا پاور فوق العاده قوی و بروزتون نمیتونه به استاندارد جهانی برسه؟ یا اون برچسب های ریپل و نویز 1/3 جهانی همشون دروغه؟ یا شاید توان پاور کمه چونکه خودتون قشنگ میدونید چه جنسی داخل برد استفاده کردین ؟ :))) خب برسیم به توپولوژی در حالی که پاور گرین از Dc-to-Dc ساده بهره منده پاور کولرمستر LLC هم داره که جناب گرین در مدلهای Gold استفاده میکنه!!! OPS? right? در مورد LLC کمی تحقیق بکنید متوجه میشید چقدر با توپولوژی قبلی متفاوته و بهتره! داخل سایت گرین هم بخش پاورهای گلد خودشون کمو بیش نوشتن.

میرسیم به کیفیت سوکت های دمپایی بازیافتی سری GED. چی؟ همینو میتونید بزنید؟ خب آخه کولرمستر پلاستیک شفاف درجه یک میزنه که؟ :| اوکی حالا. این خازن های SAMXON 105 انشالله گواهی هم دارن؟ تست گذرندون؟ بنظر محصول چینه؟ با کمی گشت و گذار در سایتهای تعمیر و یوتیوب میبینیم که بله :Its chinese crap. حالا اینم بگذریم! این گواهی برنزتون کدش کجاست؟ چطور اینو گرفتین؟ فتوشاپ؟ آخه نمیشه که؟ کدش کو کجا تست شده؟ همه برندهای پاور لینک رسمی میدن ها؟!! ندارین؟ اوکی. تست نویز و ریپل کی گرفته؟ کدوم شرکت؟ خودتون؟ (بقال میگه ماستم ترشه، درسته!)  (شروع نکن تحریمیم که این پاور داخل چین زده میشه صفر تا صد، بخوان میتونن همونجا با اسم دیگه بفرستن تست با همون قیافه که یکی باشه)

اینارو هم بگذریم: من روی سیستم خودم GED 700 انداختم مثل کوره داغ میشه ولی همین کولرمسترو گرفتم داغ نمیشه اصلا؟!! اگر بازدهی برنز واقعی باشه چرا مال شما اینقدر داغ میشه؟ شبیه اون پاورهای قدیمی؟! مشکلی نیست؟ گارانتی داره؟ اوکی قطعه من بسوزه چی؟ به خودم مربوطه؟خب خازن های خروجی چرا همشو جامد نزدین؟ اگر به فکر مشتری هستی مثل همین کولرمستر بقول شما بی کیفیت بخش خروجی بیشترشو جامد میکردین؟! کابل پاور چرا ضعیفه؟ آخه انصافا پاور 530HED که قبلا ازتون گرفتم کابلش از این بهتره؟ چرا ؟ و....

--------------------------------------------------------------------------------------------

خلاصه شخصی که میخوای دفاع بکنی؛ اینو متوجه شو: پاوری که کولرمستر میزنه ممکنه بره آمریکا، اروپا آفریقا. بزارنش روی میز با سی سانیک، کورسیر، EVGA مقایسه کنن! اگر این جنس آشغال باشه همونطوری برمیگرده کارخونه. و شرکت مورد پیگیری شدید قرار میگیره. همونطور که در بحث پاورهای گیگابایت و گیمرزنکسوس دیدیم. خود استیو بعد اون ماجرا یدونه پاور کولرمستر Teardown کرد و طی رویوش گفت جنس منطقی و باکیفیته. همونطور که از کولرمستر انتظار میره. ولی شرکت داخلی و عزیز شما با علم به اینکه فقط داخل کشور ایران به مردم بیچاره و مظلوم ایران قراره بفروشه هر کاری که دلش بخواد میکنه. 

در نهایت هرچقدر اینجا داستان بباف که فلانه و بهمانه. کاربر حرفه ای میدونه جریان چیه. توهین به دیگران هیچوقت خوب نیست، متاسفانه ولی داخل فروم اینطور اتفاقات میفته و نظارتی نمیشه. شما نظرت اینه GED عالیه؟ تجربتو بنویس. دیگه چه کاری با کاربرای دیگه داری که نظر دادن؟ اونم بصورت تمسخر آمیز. من الان با مدرک و دلیل میگم: پاور GED کیفیت لازمو نداره و باید گرین فکری به حالش بکنه. و همین موارد داخل فروم گرین به خودشون هم اعلام کردم. نمیدونم گوش دادن یا خیر!

دیگه قرار نیست شمارو بخاطر نظرت مسخره کنم.

سلام دوست عزیز

ببینید من کاری به افرادی که فاقد فهم و شعور صحبت کردن هستن ندارم، شما هم نداشته باشید.

همه این مطالبی که گفتید به فرض درست باشه و این سری پاورها کیفیت خیلی جالبی نداشته باشن، چه دلیلی داره که تعمیم بدی به کل محصولات اون شرکت؟!! همون پاور آقای جلیل پور 8 ساله کار کرده و نه پاور و نه قطعات دچار مشکل نشدن، اصلا این مثال نقض برای شما درست شده. ضمن اینکه تو بخش گارانتی میشه گفت کارشون خیلی خوبه، اینو تجربه ثابت کرده و بیشتر ماینرها به همین دلیل انتخابشون هست.

مثلا فلان پاور گیگابایت طی تستی خاص دچار مشکل شده، دلیل نمیشه کل پاورهای اون شرکت زیر سوال بره و بگیم همه اونا مورد دارن. این مساله برای همه برند ها و تولیداتشون صادق هست.

این دیدگاه صفر و صد و بی منطق رو بریزید دور، البته این نوع طرز فکر خیلی شایع شده و خیلی ها دارن و سویه های دیگه اون برند پرستی و فن بوی بودن و ... هست، دیدم که میگم؛ به صورت پنهان دارن و هر از گاهی بروز میکنه.

موید باشید.

ویرایش شده توسط Blueman6
لینک به دیدگاه

ایمان جان اصولا به نظر من اینکه بخوایم یک برند خاص رو که سلیقه خودمونه به یک نفره به زور قالب کنیم درست نیست.
طرفداری از یه برند صرفا به تجربه یک شخص بر میگرده، مثلا من به شخصه هیچ وسیله ای از برند ایسوس ندارم چرا؟
چون تجربه خوبی ازشون نداشتم و این صرفا تجربه بد من بوده و قطعا ایسوس یکی از بهترین هاست.
پاور هم همین شکله به نظر من سری ocdg گرین پاور بسیار با کیفیته ولی من به شخصه نمیخرم چرا نمیخرم باز هم به 
نوع دیدگاه و تجربه من برمیگرده، من خودم نزدیک 6-7 ساله پاور کورسیر دارم بدون مشکل کار میکنه واسه همین اگر بخوام بگیرم
مجدد میرم کورسیر میخرم.

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Hadi MP گفته است:

پاور GED 700 وات گرین

درود

اطلاعات مطرح شده در نوع خودش جالب و خوب بود

برای منم سوال شد اون 2.5 امپر کجاست اما به خاطر ولتاژ پایین اصولا به چشم خطا باید دید 10وات رو

اصولا هم این اعداد دست نیافتنی هستن چون شما به صورت کامباین مصرف میکنید

درضمن بد نیست بدونید این پاور ged از سر و تهش زدن برای اینکه قیمت منطقی تری داشته باشه و اصلا یه پاور بالا رده حساب نمیاد 

صرفا در همین حد هست که کار شمارو راه بندازه و نیاز به پاور های اشغال با اعداد 1000وات پیدا نکنید 

از نظر قیمتی هم چیزی بین 500 تومن اختلاف قیمت دارن با مدل MWE 700 Bronze v.2

از نظر پروتکشن :

image.png.f8f0b365cda0a60712c2e45e4b20dbd0.pngimage.thumb.png.5ac88aa2566f3dee3650817390f0fb9d.png

اگر بازدهی برنز واقعی باشه چرا مال شما اینقدر داغ میشه؟

بازدهی برنز در 50درصد محاسبه میشه نه در 0 تا 100

این گواهی برنزتون کدش کجاست؟ چطور اینو گرفتین؟ فتوشاپ؟ آخه نمیشه که؟ کدش کو کجا تست شده؟

oem گیرین برای پاور هاش شرکت high power هست

داخل سایت 80plus میتونید با سرچ high power ببنید البته کار یکم سخته باید ببینید کدوم مدل گیرین با مدل highpower شباهت داره

برای مثال مدل 1200 ogdc : کلیک کن

مدل GP600B-HP EVO : کلیک کن

مدل های دیگه رو باید با ذکاوت پیدا کنید

نگرانی شما قابل درکه 

بعضی مدل هارو به زور دارم پیدا میکنم 

اما بی انصافیه بگیم 80 پلاس دروغین هست

وقتی پاور رو باز کنید کاملا واضح روی یه قطعه نوشته شده  قدرت گرفته توسط high power:

image.png.7a2be4501239f47fbb39accb30b55d4b.png

ویرایش شده توسط SaToshi
لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، Devileytion گفته است:

شما باشید حرف کیو باور میکنید؟ کسی (یا کسانی) که ریگ چند صد میلیونیشو سپرده به پاور های OCDG گرین و با خیال رحات ماین میکنه یا دوستی که با زیر شلواری تو داهاتشون پشت سیستم نشسته و تنها برند خارجی که اون اطراف پیدا میشه کولرمستره و تو عمرش مولتی متر از نزدیک ندیده؟ من میسپرم به عهده خودتون.

پ.ن: کارت ها 3090 هستن

درود توهین چیز خوبی نیست

بهتره با ارامش صحبت کنیم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، Nsm۱۰۰۰ گفته است:

ایمان جان اصولا به نظر من اینکه بخوایم یک برند خاص رو که سلیقه خودمونه به یک نفره به زور قالب کنیم درست نیست.
طرفداری از یه برند صرفا به تجربه یک شخص بر میگرده، مثلا من به شخصه هیچ وسیله ای از برند ایسوس ندارم چرا؟
چون تجربه خوبی ازشون نداشتم و این صرفا تجربه بد من بوده و قطعا ایسوس یکی از بهترین هاست.
پاور هم همین شکله به نظر من سری ocdg گرین پاور بسیار با کیفیته ولی من به شخصه نمیخرم چرا نمیخرم باز هم به 
نوع دیدگاه و تجربه من برمیگرده، من خودم نزدیک 6-7 ساله پاور کورسیر دارم بدون مشکل کار میکنه واسه همین اگر بخوام بگیرم
مجدد میرم کورسیر میخرم.

ممنون نعیم جان. این طرز تفکر درسته. من از یه چیزی ته دلم خوشم میاد، ولی نرم به همه پیشنهاد کنم؛ و برعکسش. من مشکلم با تخریب برنده. سخت افزار که یه مبحث ریزه، طرفداری ها و تخریب های سنگین تری رو شما سر موبایل میبینی تهشم شرکتا کار خودشونو میکنن. صحبت سر بحث علمیه. من دست زدم داغ بود که نشد کار. پاور سالممو فروختم چون بهش شک داشتم نشد دلیل منع کردن افراد از خرید کالاهای دیگه اون برند (چون من پدر کشتگی دارم با اون برند مثلا). درمورد اینکه افراد به یه برند عادت میکنن هم پست بعدش توضیح دادم دقیقا مثل موردی که شما فرمودی. بنده هم هیچ وقت نگفتم افراد کورسیر یا سی سونیک رو ول کنن گرین بخرن اگر بودجه براشون مهم نیست. اصن من میخوام برای سیستم گیمم از بودجه گرافیک کم کنم پاور خارجی بخرم، اشکالی نداره ولی فرصت طلبی برای نفرت پراکنی بی پاسخ نمی مونه. هرکسی به جیبش نگاه میکنه مشخصا، اینکه طابلوعه. ولی کسی الکی چرتو پرت بگه و عکسه یه لیبل بزاره بگه این عدد یک دهم درصد از این کمتره پس پاور بدیه اینو بی جواب نمیزارم که فکر نکنه همه مثل خودش نمیفهمن. گرین پاور های خوبی میزنه و سال هاست در سطح کشور همه رقمه کلی کاربر داره همیشه هم یه سه سری تجربه های بد هستن. هیچ برندی صد در صد نمیتونه کاربراش رو راضی کنه. نه گرین هر برندی رو اگر قراره منع کنیم از خرید محصولی دلایل میاریم، لینک میدیم، عکس موثق میزاریم. تویویتیوب دیدم ولی لینکی ندیم یا کیفیت با مواد بازیافتیه برابره، خیال بافیه. تحمت و افطرا راهش نیست. انتظارم نداشته باشیم که وقتی با کنایه حرف میزنیم دیگران با روی خوش باهمون برخورد کنن. انتظار برخورد با همون لحن رو داشته باشیم. بار اول این افراد هم نیست. معمولا هم بنده به این گرین هیترا توجهی نمیکنم مگر اینکه پست گمراه کننده بزنن که خب نتیجشو میبینیم. جالبه اکثر مواقع حرفی از گرین نیست مثل پست استارتر که فقط گفته پاور میخوام حتی نگفتن گرین رو در نظر دارن یا نه. ولی این هیتر ها مشاوره خرید SSD رو هم به گرین ربط میدن و فکر میکنن کوبیدن برند داخلی روشن فکریه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...