رفتن به مطلب

آیا زمان تعویض پاور فرا رسیده؟!

Recommended Posts

من دو ساله به پاور ۷۵۰ پلات گرین دارم.اوایل که ۳۰۶۰ ti رو گرفته بودم حدود یک سال پیش سیستم مدام ریست میشد. همه چی رو امتحان کردم .دیگه داشتم به این نتیجه می‌رسیم که کارت گرافیکی که ۲۷ میلیون اون زمان خریده بودم خرابه و من بیچاره شدم چون گارانتی نداشت.تا اینکه به ذهنم رسید کابلش رو عوض کنم.کابل vga دومی که تو جعبه پاور بود استفاده کردم و همه چی اوکی شد! در مورد کیفیت پاورهای ۷۵۰ پلات گرین دوستان متخصص نظر میدن ولی اینکه کابل گرافیک پاوری که اون زمان پنج میلیون و نیم پولش بود و نزدیک هفت هشت ماه کلا کار کرده و قبلش رو rx 580 بوده ولی رو 3060ti میگوزه واقعا زد تو ذوقم! 

لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

درود 

با عذر خواهی از صاحب تاپیک چون من سوال مشابهی داشتم گفتم همینجا بپرسم

آقا آرمین منم پاور ۶۰۰ وات کولر مستر ۸۰ پلاس برنز سال ۹۶ خریدم الان کارت گرافیکم رو عوض کردم قبلا ۱۰۶۰ بود الانم که ۳۰۶۰ تی آی خریدم به نظرتون باید عوضش کنم ؟ اینم به عرضتون برسانم که از سیستم کار زياد نکشیدم توی این چندساله در هر یک ماه شاید دو سه بار روشنش کردم . ممنون می‌شم راهنمایی کنید🙏🌹

ای کاش مدل پاورت رو گفته بودی. اینکه در این مدت هر ماه فقط سه بار روشنش میکنی خوب مسلما استهلاکش کم بوده. ولی کارت 3060Ti حداقل پاور پیشنهادیش 600 واته، من جای شما باشم با توجه به کارت جدیدی که گرفتی و مدت زمانی که پاور رو داشتی، پاور رو ارتقا میدم. و حتما 50 تا 100 وات بیشتر میگرفتم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۳ دقیقه قبل، Peyman.S گفته است:

من دو ساله به پاور ۷۵۰ پلات گرین دارم.اوایل که ۳۰۶۰ ti رو گرفته بودم حدود یک سال پیش سیستم مدام ریست میشد. همه چی رو امتحان کردم .دیگه داشتم به این نتیجه می‌رسیم که کارت گرافیکی که ۲۷ میلیون اون زمان خریده بودم خرابه و من بیچاره شدم چون گارانتی نداشت.تا اینکه به ذهنم رسید کابلش رو عوض کنم.کابل vga دومی که تو جعبه پاور بود استفاده کردم و همه چی اوکی شد! در مورد کیفیت پاورهای ۷۵۰ پلات گرین دوستان متخصص نظر میدن ولی اینکه کابل گرافیک پاوری که اون زمان پنج میلیون و نیم پولش بود و نزدیک هفت هشت ماه کلا کار کرده و قبلش رو rx 580 بوده ولی رو 3060ti میگوزه واقعا زد تو ذوقم! 

دوست عزیز مشکل شما قبول. بنده خودم با کابل برق گرافیک و اکستنش تجربه های مختلفی داشتم. فقط نکته رو بگم اونم اینکه توضیحاتتون کمه مثلا برند گرافیک هارو نگفتید اما همین که گفتید با کابل دیگه مشکلی نداشته پس پاور سالم بوده. یکی از کابل ها دیفک بوده که گارانتی براتون عوض میکنه. به همین سادگی.

یه محصول خارجی رو باید ببرید گارانتی های فعال این حوضه و بهتون بگن "جنسش نیست و باید از دبی بیاد" که دوماه کالاتون بخوابه و مثل اون دوستمون که به خاطر یه پاور 700 وات بهش گفتن بیا به جای گلد، بهت وایت میدیم(!) تا ببینید الکی نیست 11 سال گارانتی دادن رو یه محصول که مورد اعتماد تولید کنندشه.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

ای کاش مدل پاورت رو گفته بودی. اینکه در این مدت هر ماه فقط سه بار روشنش میکنی خوب مسلما استهلاکش کم بوده. ولی کارت 3060Ti حداقل پاور پیشنهادیش 600 واته، من جای شما باشم با توجه به کارت جدیدی که گرفتی و مدت زمانی که پاور رو داشتی، پاور رو ارتقا میدم. و حتما 50 تا 100 وات بیشتر میگرفتم.

ممنونم از راهنمایی🌹🙏 مدل دقیقش رو عکس میگیرم خدمتتون

IMG_۲۰۲۲۰۵۲۲_۱۶۴۸۲۳.jpg

https://www.coolermaster.com/catalog/legacy-products/power/b600-ver2/

ویرایش شده توسط lvlEhRaN
قرار دادن مدل دقیق
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Devileytion گفته است:

دوست عزیز مشکل شما قبول. بنده خودم با کابل برق گرافیک و اکستنش تجربه های مختلفی داشتم. فقط نکته رو بگم اونم اینکه توضیحاتتون کمه مثلا برند گرافیک هارو نگفتید اما همین که گفتید با کابل دیگه مشکلی نداشته پس پاور سالم بوده. یکی از کابل ها دیفک بوده که گارانتی براتون عوض میکنه. به همین سادگی.

یه محصول خارجی رو باید ببرید گارانتی های فعال این حوضه و بهتون بگن "جنسش نیست و باید از دبی بیاد" که دوماه کالاتون بخوابه و مثل اون دوستمون که به خاطر یه پاور 700 وات بهش گفتن بیا به جای گلد، بهت وایت میدیم(!) تا ببینید الکی نیست 11 سال گارانتی دادن رو یه محصول که مورد اعتماد تولید کنندشه.

سلام. بنده نگفتم پاور مشکل داشت.قبل از این ۵۸۰ eud داشتم .هیچ کدوم مشکلی نداشتن. بحث تخصصی پاورها بمونه برای متخصص ها همون‌طور که گفتم بنده سررشته ای ندارم در این زمینه.چیزی که گفتم فقط تجربه شخصی بود قصد تخریب گرین رو نداشتم.چون به غیر از اون کابل تا به حال مشکلی با پاورهای گرین به هیچ وجه نداشتم.در مورد گارانتی هم اگر گرین انجام میده داره وظیفه اش رو انجام میده و به ما لطفی نمیکنه! دیگه لازم به گفتن نیست دوستان گرین چقدر تو بحث قیمت گذاری گوی سبقت رو از بقیه رقبا ربودن و اورپرایس بودن محصولاتشان زبانزد عام و خاصه!

کارت گرافیک بنده 3060 ti tuf هستش و قبل اون rx 580 gigabyte داشتم.

ویرایش شده توسط Peyman.S
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۲/۳۱ در ۱۴:۲۴، invoker گفته است:

سلام داداش

خیلی خلاصه بخوام بگم / اگه سلامت هارد اوکیه / کلاهت و بنداز بالا *

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

تا همین الانش هم سیستم"ت قاچاقی داشته کار میکرده !!!

ارتقای پاور برای شما از نون شب هم واجب تره !

------------------------------------------------------------------------

با نظر هادی هم به شدت موافق ام . اکثر تولید کنند های وطنی زدن به جدول و کالا هاشون شدیدا" مفت نمی ارزه !!!

از 500 وات تا 1200 واتش رو تست کردم یکی از یکی داغون تر ! ( توضیح خاصی در این باره ندارم فقط تجربه رو تجربه کردن خطاس * )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پاور های رده پایین ایسوس از سری تف هم شدیدا" پیشنهاد نمیشه ! شوخی بیش نیس !

سعی کن از برند های با پدر و مادر پاور تهیه کنی

اتفاقا خودم پاور ۸۰۰ وات گریین گرفتم عالیه حرفی که میزنی در مورد گریین شوخی بیش نیس 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

IMG_۲۰۲۲۰۵۲۲_۱۶۴۸۲۳.jpg

https://www.coolermaster.com/catalog/legacy-products/power/b600-ver2/

عزیز نیاز نیست واقعا عوض کنیدش 

شما زیر 50درصد اسمی مصرف میکنید

مصرف 3060ti در حداکثر 200 واته! بایوس اجازه افزایش رو نمیده

واقعا موندم بعضیا چجوری recommend میدن 

این کارت اندازه rx580 مصرفشه اصلا بالاتر از 500 وات مسخرست پیشنهاد پاور براش مگه اینکه قصد ارتقا داشته باشید

ویرایش شده توسط SaToshi
لینک به دیدگاه

سپاس از دوستان عزیزم

من ساکت بودم داشتم از اطلاعات با ارزش شما عزیزان لذت میبردم ولی دیدم یه خورده داره میره تو خاکی ...

رفقا یه نفس عمیق... 

لازم نیست گارد بگیریم یا با گارد صحبت کنیم...

هدف اولیه این بود که من ببینم آیا پاور رو تغییر بدم یا خیر.... که جواب مثبت شده...

هدف دوم این شد که توی رنچ 2 تا 3 یه پاور معقول پیدا کنم که حالا یک گزینش شده همین 700 گرین حالا گزینه بعدیم هنوز مشخص نیست ..

اما تجربه استفاده که یکی از دوستان گفتن درسته تاثیر داره ..

من واقعیت فکر میکردم شاید پاور های قدیمی گرین بهتر باشن و این جدید ها بدتر... کلا تو کشور ما خیلی مواقع جنس های قدیمی ممکن قطعات بهتری داخلش بکار رفته باشه....

چرا چون این پاور توی این 8 سال مثل ساعت کار میکرد و میکنه، نه داغی نه اتصالی نه صدای نویز حتی فنشم مشکل دار نشده... نمیدونم شاید معجزه بوده شایدم من همش گردگیری میکردم و این خوش تاثیر داشته.....

حالا به قول یکی از دوستان گفت سیستم رو هم ارتقا بده، در نتیجه یه چیزی باشه که بعدا هم خواستم بیام نسل جدید دیگه غصه پاور رو نخورم.. مثل الان که خیلی روی سیستم فشار وارد نمیکنم از ترس همین پاور... مثلا همین rx 580 رو من اورکلاک کردم مصرفش اومد روی 160w خوب ترسیدم گفتم نکنه پاور به مشکل بخوره، اوردمش پایین در حد همون 110w ... حالا میخوام در اینده این نوع ترس رو نداشته باشم حداقل!!

اگه بتونم حداقل سری gold 700 رو میگریم اگر نشه که هیچی....میرم سراغ همون معمولی

اما در کل اطلاعات خوبی کسب کردم از دانش شما عزیزان

سپاسگذارم

بازم اگر موردی خاصی بود، سراپا گوشم

لینک به دیدگاه

۱۶ ساعت قبل، Hadi MP گفته است:

نمیخوای جواب بدی ولی بعضی چیزارو میبینی اعصابت خراب میشه؛ شبیه نظرات دیجیکالا شده. اشکالش چیه؟ خوب بود. شما تو خونتون آزمایشگاه داری؟ نه ولی ممکنه بیشتر از کل 15 سال اخیر جناب عالی قطعه خریدو فروش میکنه و بهترین ها زیر دستشه!!! مثلا با این حرفت میخوای بگی هیچکس هیچی بلد نیست؟ یا مردم پاور ندیدن؟ تاسف داره. تو همین فروم دوستانی هستن گرافیک های رده بالا زیر دستشونه ولی نمیان هر روز توضیح بدن، زیر یک پست مینویسن فلانی اینو نگیر اونو بگیر. 

ddw.thumb.jpg.5c507f84287d63b34eed35fa99c4cbc6.jpg

پاور GED 700 وات گرین و مشخصاتش طبق سایت خود گرین. پاور کولرمستر 700 وات برنز V2. این دو مدل در بازار فعلی هم قیمت هستن و کولرمستر حتی ارزونتره. شاخه 5v و 3v مدل گرین هرکدوم 2 آمپر کمتر داره! کجاست این 2 آمپر؟ آیا پاور فوق العاده قوی و بروزتون نمیتونه به استاندارد جهانی برسه؟ یا اون برچسب های ریپل و نویز 1/3 جهانی همشون دروغه؟ یا شاید توان پاور کمه چونکه خودتون قشنگ میدونید چه جنسی داخل برد استفاده کردین ؟ :))) خب برسیم به توپولوژی در حالی که پاور گرین از Dc-to-Dc ساده بهره منده پاور کولرمستر LLC هم داره که جناب گرین در مدلهای Gold استفاده میکنه!!! OPS? right? در مورد LLC کمی تحقیق بکنید متوجه میشید چقدر با توپولوژی قبلی متفاوته و بهتره! داخل سایت گرین هم بخش پاورهای گلد خودشون کمو بیش نوشتن.

میرسیم به کیفیت سوکت های دمپایی بازیافتی سری GED. چی؟ همینو میتونید بزنید؟ خب آخه کولرمستر پلاستیک شفاف درجه یک میزنه که؟ :| اوکی حالا. این خازن های SAMXON 105 انشالله گواهی هم دارن؟ تست گذرندون؟ بنظر محصول چینه؟ با کمی گشت و گذار در سایتهای تعمیر و یوتیوب میبینیم که بله :Its chinese crap. حالا اینم بگذریم! این گواهی برنزتون کدش کجاست؟ چطور اینو گرفتین؟ فتوشاپ؟ آخه نمیشه که؟ کدش کو کجا تست شده؟ همه برندهای پاور لینک رسمی میدن ها؟!! ندارین؟ اوکی. تست نویز و ریپل کی گرفته؟ کدوم شرکت؟ خودتون؟ (بقال میگه ماستم ترشه، درسته!)  (شروع نکن تحریمیم که این پاور داخل چین زده میشه صفر تا صد، بخوان میتونن همونجا با اسم دیگه بفرستن تست با همون قیافه که یکی باشه)

اینارو هم بگذریم: من روی سیستم خودم GED 700 انداختم مثل کوره داغ میشه ولی همین کولرمسترو گرفتم داغ نمیشه اصلا؟!! اگر بازدهی برنز واقعی باشه چرا مال شما اینقدر داغ میشه؟ شبیه اون پاورهای قدیمی؟! مشکلی نیست؟ گارانتی داره؟ اوکی قطعه من بسوزه چی؟ به خودم مربوطه؟خب خازن های خروجی چرا همشو جامد نزدین؟ اگر به فکر مشتری هستی مثل همین کولرمستر بقول شما بی کیفیت بخش خروجی بیشترشو جامد میکردین؟! کابل پاور چرا ضعیفه؟ آخه انصافا پاور 530HED که قبلا ازتون گرفتم کابلش از این بهتره؟ چرا ؟ و....

--------------------------------------------------------------------------------------------

خلاصه شخصی که میخوای دفاع بکنی؛ اینو متوجه شو: پاوری که کولرمستر میزنه ممکنه بره آمریکا، اروپا آفریقا. بزارنش روی میز با سی سانیک، کورسیر، EVGA مقایسه کنن! اگر این جنس آشغال باشه همونطوری برمیگرده کارخونه. و شرکت مورد پیگیری شدید قرار میگیره. همونطور که در بحث پاورهای گیگابایت و گیمرزنکسوس دیدیم. خود استیو بعد اون ماجرا یدونه پاور کولرمستر Teardown کرد و طی رویوش گفت جنس منطقی و باکیفیته. همونطور که از کولرمستر انتظار میره. ولی شرکت داخلی و عزیز شما با علم به اینکه فقط داخل کشور ایران به مردم بیچاره و مظلوم ایران قراره بفروشه هر کاری که دلش بخواد میکنه. 

در نهایت هرچقدر اینجا داستان بباف که فلانه و بهمانه. کاربر حرفه ای میدونه جریان چیه. توهین به دیگران هیچوقت خوب نیست، متاسفانه ولی داخل فروم اینطور اتفاقات میفته و نظارتی نمیشه. شما نظرت اینه GED عالیه؟ تجربتو بنویس. دیگه چه کاری با کاربرای دیگه داری که نظر دادن؟ اونم بصورت تمسخر آمیز. من الان با مدرک و دلیل میگم: پاور GED کیفیت لازمو نداره و باید گرین فکری به حالش بکنه. و همین موارد داخل فروم گرین به خودشون هم اعلام کردم. نمیدونم گوش دادن یا خیر!

دیگه قرار نیست شمارو بخاطر نظرت مسخره کنم.

سلام. بنده خیلی وقته سعی میکنم در فروم های تحت وب فعالیت نداشته باشم. ولی در حال حاضر لازم دونستم برای شفاف سازی مواردی رو برای شما کاربر منتقد محترم شفاف سازی کنم.

نقل قول

پاور GED 700 وات گرین و مشخصاتش طبق سایت خود گرین. پاور کولرمستر 700 وات برنز V2. این دو مدل در بازار فعلی هم قیمت هستن و کولرمستر حتی ارزونتره. شاخه 5v و 3v مدل گرین هرکدوم 2 آمپر کمتر داره! کجاست این 2 آمپر؟ آیا پاور فوق العاده قوی و بروزتون نمیتونه به استاندارد جهانی برسه؟ یا اون برچسب های ریپل و نویز 1/3 جهانی همشون دروغه؟ یا شاید توان پاور کمه چونکه خودتون قشنگ میدونید چه جنسی داخل برد استفاده کردین ؟ :))) خب برسیم به توپولوژی در حالی که پاور گرین از Dc-to-Dc ساده بهره منده پاور کولرمستر LLC هم داره که جناب گرین در مدلهای Gold استفاده میکنه!!! OPS? right? در مورد LLC کمی تحقیق بکنید متوجه میشید چقدر با توپولوژی قبلی متفاوته و بهتره! داخل سایت گرین هم بخش پاورهای گلد خودشون کمو بیش نوشتن.

منابع تغذیه سری GED گرین اقتصادی ترین پاورهای با توان رنج متوسط گرین محسوب می شوند و سعی شده در کنار حفظ کارایی و کیفیت، قیمت تمام شده محصول اولویت قرار داده بشه تا طیف وسیع تری از کاربران بتوانند از پاورهای گیمینگ با توان بالا بهره مند بشوند.

در مورد توزیع توان در بخش شاخه های 3.3V+ و 5V و 5VSB به دلیل نیاز روز افزون سیستم های مدرن به توان شاخه 12V+ در سری GED سعی شده تا طراحی به سمت مدار قدرتمند شاخه 12V+ معطوف بشه. این امر رو در آینده نزدیک در سایر برندها هم خواهید دید. همچنین همانطور که اطلاع دارید شاید در آینده نزدیک منابع تغذیه 12V Only جایگرین پلتفرم های کنونی بشه.

در مورد توپولوژی بخش ورودی و مبدل های پیشرفته تانک رزونانس (LLC resonant converter)، گرین در رنج قیمتی مدلی که مثال زدید پاورهای سری UK Plus رو با سطح راندمان مصرف انرژی Gold داره. پاورهای سری GED رنج قیمت پایین تری نسبت به مدل مورد نظر شما دارند. بیاید منصف باشیم.

در بخش ورودی سری GED گرین از توپولوژی Double-Forward استفاده شده که به راحتی می تونه سطح راندمان مصرف انرژی Bronze رو هندل کنه. توپولوژی DC-DC converters در بخش خروجی استفاده میشه و در هر دو مدل و البته اکثر پلتفرم های مدرن پای ثابت هستش.

نقل قول

میرسیم به کیفیت سوکت های دمپایی بازیافتی سری GED. چی؟ همینو میتونید بزنید؟ خب آخه کولرمستر پلاستیک شفاف درجه یک میزنه که؟ :| اوکی حالا. این خازن های SAMXON 105 انشالله گواهی هم دارن؟ تست گذرندون؟ بنظر محصول چینه؟ با کمی گشت و گذار در سایتهای تعمیر و یوتیوب میبینیم که بله :Its chinese crap. حالا اینم بگذریم!

با کمال احترام شفاف یا مات بودن پلاستیک کابل و کانکتورها دلیلی بر کیفیت کانکتور و نشان دهنده کیفیت یا عدم کیفیت آلیاژ مغزی کانکتور پاور نیست. 

اما در مورد برند خازن. این ادعای گرین نیست. از نگاه معتبرترین و پیشرفته ترین آزمایشگاه تخصصی تست و بررسی پاور در دنیا  و آقای دکتر Aris Mpitziopoulos  عضو ارشد اون موسسه در مقاله PSUs 101: A Detailed Look Into Power Supplies خازن های با برند SamXon بعد از خازن های با برند ژاپنی که در First-Tier Caps طبقه بندی میشن در رده دوم خازن های باکیفیت طبقه بندی می شوند. گرین در پاورهای میان رده و رده بالا گلد و پلاتنیوم از خازن های First-Tier با برند Rubycon و Nichicon استفاده میکنه و در اغلب پاورهای ارزان قیمت و اقتصادی هم از خازن های Second-Tier با برندهای Teapo و SamXon استفاده میشه.

در مورد گواهینامه 80PLUS بارها اشاره شده که تحریم های موجود و آمریکایی بودن کمپانی مورد نظر دست گرین رو بسته و حتی با استفاده از برند کمپانی های ثالث هم این موضوع سخت شده. البته با توجه به عملکرد ضعیف بسیاری از برند ها و شرکت های ایرانی این حق رو به شما میدم که کلا نسبت به برندهای ایرانی تا این حد بدبین باشید.

در باقی موارد نظرات شخصی شما درج شده که بنده کاملا به اون ها احترام می گذارم و مثل شما طرفدار سرسخت آزادی بیان و انتقاد و پیشنهاد ولو تند هستم.

در نهایت اگر انتقاد، پیشنهاد و یا نیاز به بحث تخصصی تر در مورد منابع تغذیه گرین دارید پیشنهاد میکنم لطف کنید و افتخار بدید در انجمن های پشتیبانی گرین در خدمتتون باشم.

لینک به دیدگاه

۲۲ دقیقه قبل، Mahdi_Moosavi گفته است:

سلام. بنده خیلی وقته سعی میکنم در فروم های تحت وب فعالیت نداشته باشم. ولی در حال حاضر لازم دونستم برای شفاف سازی مواردی رو برای شما کاربر منتقد محترم شفاف سازی کنم.

منابع تغذیه سری GED گرین اقتصادی ترین پاورهای با توان رنج متوسط گرین محسوب می شوند و سعی شده در کنار حفظ کارایی و کیفیت، قیمت تمام شده محصول اولویت قرار داده بشه تا طیف وسیع تری از کاربران بتوانند از پاورهای گیمینگ با توان بالا بهره مند بشوند.

در مورد توزیع توان در بخش شاخه های 3.3V+ و 5V و 5VSB به دلیل نیاز روز افزون سیستم های مدرن به توان شاخه 12V+ در سری GED سعی شده تا طراحی به سمت مدار قدرتمند شاخه 12V+ معطوف بشه. این امر رو در آینده نزدیک در سایر برندها هم خواهید دید. همچنین همانطور که اطلاع دارید شاید در آینده نزدیک منابع تغذیه 12V Only جایگرین پلتفرم های کنونی بشه.

در مورد توپولوژی بخش ورودی و مبدل های پیشرفته تانک رزونانس (LLC resonant converter)، گرین در رنج قیمتی مدلی که مثال زدید پاورهای سری UK Plus رو با سطح راندمان مصرف انرژی Gold داره. پاورهای سری GED رنج قیمت پایین تری نسبت به مدل مورد نظر شما دارند. بیاید منصف باشیم.

در بخش ورودی سری GED گرین از توپولوژی Double-Forward استفاده شده که به راحتی می تونه سطح راندمان مصرف انرژی Bronze رو هندل کنه. توپولوژی DC-DC converters در بخش خروجی استفاده میشه و در هر دو مدل و البته اکثر پلتفرم های مدرن پای ثابت هستش.

با کمال احترام شفاف یا مات بودن پلاستیک کابل و کانکتورها دلیلی بر کیفیت کانکتور و نشان دهنده کیفیت یا عدم کیفیت آلیاژ مغزی کانکتور پاور نیست. 

اما در مورد برند خازن. این ادعای گرین نیست. از نگاه معتبرترین و پیشرفته ترین آزمایشگاه تخصصی تست و بررسی پاور در دنیا  و آقای دکتر Aris Mpitziopoulos  عضو ارشد اون موسسه در مقاله PSUs 101: A Detailed Look Into Power Supplies خازن های با برند SamXon بعد از خازن های با برند ژاپنی که در First-Tier Caps طبقه بندی میشن در رده دوم خازن های باکیفیت طبقه بندی می شوند. گرین در پاورهای میان رده و رده بالا گلد و پلاتنیوم از خازن های First-Tier با برند Rubycon و Nichicon استفاده میکنه و در اغلب پاورهای ارزان قیمت و اقتصادی هم از خازن های Second-Tier با برندهای Teapo و SamXon استفاده میشه.

در مورد گواهینامه 80PLUS بارها اشاره شده که تحریم های موجود و آمریکایی بودن کمپانی مورد نظر دست گرین رو بسته و حتی با استفاده از برند کمپانی های ثالث هم این موضوع سخت شده. البته با توجه به عملکرد ضعیف بسیاری از برند ها و شرکت های ایرانی این حق رو به شما میدم که کلا نسبت به برندهای ایرانی تا این حد بدبین باشید.

در باقی موارد نظرات شخصی شما درج شده که بنده کاملا به اون ها احترام می گذارم و مثل شما طرفدار سرسخت آزادی بیان و انتقاد و پیشنهاد ولو تند هستم.

در نهایت اگر انتقاد، پیشنهاد و یا نیاز به بحث تخصصی تر در مورد منابع تغذیه گرین دارید پیشنهاد میکنم لطف کنید و افتخار بدید در انجمن های پشتیبانی گرین در خدمتتون باشم.

درود

قابل درک هست که سری ged سری میان رده با دیدگاهی کیفی وارد بازار شده

متاسفانه دوستان انتظارات عجیب دارن

البته من منکر این نیستم قیمت برخی اقلام شرکت گیرین از رده رقابتی خارج شده

مثل فن هاش!

فن های گرین واقعا قیمت خوبی ندارن و 400 هزار تومن برای یه فن داخلی قیمت خوبی نیست!

ازین عجیب تر فن هوراکان بود که نمایندگیتون داخل بازار ایران 1.100 تقدیم ملت میکنن ولی تو جای دیگ 950 تومن میدن

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

من فکر کردم سری GX بوده، الان که عکسشو فرستادی دیدم از این معمولی هاست، به نظرم حتما عوض کن. در اولین فرصت پاور رو ارتقا قرار بده.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

چرا چون این پاور توی این 8 سال مثل ساعت کار میکرد و میکنه، نه داغی نه اتصالی نه صدای نویز حتی فنشم مشکل دار نشده...

منم همینا رو گفتم به خودم تا اینکه پاوری که شش سال بود داشت مثل ساعت کار میکرد، یه دفعه زد کارت شبکه وایرلس مادربردم رو سوزنوند مادربردم ناقص شد.

اگر هر روز از سیستم استفاده دارید، به نظرم 5 سال مدت معقولی برای ارتقای پاوره.

لینک به دیدگاه

48 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

من فکر کردم سری GX بوده، الان که عکسشو فرستادی دیدم از این معمولی هاست، به نظرم حتما عوض کن. در اولین فرصت پاور رو ارتقا قرار بده.

با سپاس از راهنمایی شما استاد گرامی . 

از بین برند های روگ ایسوس، سیلور استون، کورسیر ، گیگابایت، اف اس پی ، کولر مستر سری گلد یا برنز

و یا

گرین سری پلاتینیوم کدوم رو پیشنهاد میدهید ؟

ویرایش شده توسط lvlEhRaN
لینک به دیدگاه

۱ دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است:

با سپاس از راهنمایی شما استاد گرامی . 

از بین برند های روگ ایسوس، کورسیر ، گیگابایت، اف اس پی ، کولر مستر سری گلد یا برنز

و یا

گرین سری پلاتینیوم کدوم رو پیشنهاد میدهید ؟

بی زحمت بودجه اعلام کن برادر، اونطوری بهتر میتونم راهنمایی کنم.

لینک به دیدگاه

هم اکنون، ARMIN گفته است:

بی زحمت بودجه اعلام کن برادر، اونطوری بهتر میتونم راهنمایی کنم.

خدمت شما عرض شود ۵ الی ۵۵۰۰ تا ۶ تومنم میتونم بدم

لینک به دیدگاه

دوستانی که میگن بعد از 5 سال پاور عوض بشه بهتره، برای اون پاورهایی که گرین یا شرکتهای دیگه 10 سال گارانتی میکنن هم همین نظرو باید داشت؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پاور گرین 700hp داشتم بعد از ۱۰ ساااااال فنش به صدا افتاده بود، ۵ سال هم بود گارانتیش تموم شده بود.

زنگ زدم گرین، گفتن بیارید فنش رو عوض کنیم خودشم یه از نظر راندمان چک کنیم دوباره پلمپش کنیم ۳ ماه هم گارانتیش کنیم.

عمه کدوم شرکت گارانتی توی ایران میاد همچین کاری بکنه؟؟؟؟؟ 

اینقدر به گرین گیر ندین 😑

@GREEN PLANET CO @GREEN Support

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

خدمت شما عرض شود ۵ الی ۵۵۰۰ تا ۶ تومنم میتونم بدم

خیلی خوبه آپشن زیاد داری:

تو سطح اول

با حدود 6.5 میلیون، میتونی GREEN 1050 OCDG رو بگیری، از کورسیر هم مدل HX750 رو میتونی بگیری.

توضیح اینکه هر دو پاور عالی، ولی گرین هم واتیجش بیشتره برای ارتقا در آینده خیالت راحته و هم گارانتی بلند مدت تری داره نسبت به کورسیر که گارانتیش فقط 18 ماه است.

یه سطح پایینتر:

تو رنج 5.5 میلیون تومن، ROG STRIX 850G ایسوس هست، مدل 750W همین مدل هم هست به سیستمت میخوره، قیمتش هم کمتره. سری Strix پاور های میان رده خوب ایسوس محسوب میشن، فقط مصیبت اینه که اینها هم 18 ماه گارانتی دارند. بعد از 18 ماه دیگه پای خودته.

یه سطح پایینتر:

تو رنج 4 میلیون، پیشنهادم Antec HCG850 Gold Full Modular 850W با 2 سال گارانتی تخت جمشید.

باز تو همین کلاس قیمتی، پاور گرین GP800B-HP EVO GOLD رو پیشنهاد میدم با 5 سال گارانتی. پاور خوبیه حدود 3.5 قیمتشه.

پاور MWE GOLD 750 – V2 کولر مستر هم هست، کمی قیمتش تنده، حدود 4.300 قیمت داره اما 60 ماه گارانتی آواژنگ داره.

یه سطح پایینتر:

پاور TUF Gaming 750B ایسوس رو پیشنهاد میدم، به قیمت 3.400، متاسفانه فقط با 18 ماه گارانتی.

تو همین کلاس، پاور GREEN 700W-GED رو پیشنهاد میدم با حدود قیمتی 2.1 میلیون تومن، با 5 سال گارانتی گرین

------------------------------

هر کدوم از اینهایی که پیشنهاد کردم پاور های خوبی در کلاس خودشون هستند، منتها، شما ببین از نظر مدت گارانتی و قیمت، کدومش به نظرت منطقی تره، هر کدومو انتخاب کنی به نظرم اوکیه.

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، Mahdi_Moosavi گفته است:

درود بر شما دوست عزیز / کاشکی همه مثل شما بودن ... والا خیلی ها مفهوم واقعی این فروم رو هم از یاد بردن چه برسه به این صحبت ها !!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کلا روال اینطور شده / همه چیز باس دستوری باشه !!! که چی بشه اخه ؟!

حقیقتا" ما اصلا" اسمی از برند نبردیم. فقط گفتیم تولید داخلی زدن به جدول ( یه برند دو برند که نیس ) و در آخر تجربه رو تجربه کردن خطاس !

که در اخر بازم تصمیم گیرنده مقابله ولاغیر . و حرف ما هیچ جنبه خاصی نداره.

( کلا واسه همین هم من بحث و ادامه ندادم ... )

لینک به دیدگاه

من یه نکته ریز و کلیدی که اغلب کاربر های حرفه ای یوتوب از همین طرفند برای مرغوبیت پاور استفاده میکنن عرض کنم .

وزن پاوره * مثلا اگه شما قصد مقایسه 2 پاور 1000 وات با استاندارد پلاتینیوم داشتین . کافیه وزن خالص اون رو باهم مقایسه کنین ! اونی که از همه سنگین تره بی شک یکی از بهترین و سگ جوون ترین های دنیاس !

مثل سری HX کورسیر یا سری های خاص EVGA و ... که رو دستشون نیست ! ( البته این طرفند تا حدی فقط واسه پاور های رده بالا کاربردیه * )

( لطفا این کامنت بنده رو نقل قول و توجیح نفرمایید فقط یه نظریه اس که البته ثابت هم شده منبع یوتوب )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۹ ساعت قبل، mohammad۷۹۶۶ گفته است:

دوستانی که میگن بعد از 5 سال پاور عوض بشه بهتره، برای اون پاورهایی که گرین یا شرکتهای دیگه 10 سال گارانتی میکنن هم همین نظرو باید داشت؟

دوست عزیز. هر قطعه ای عمر مفید داره. وقتی شرکتی میاد میگه من اینو N سال گارانتی میکنم (شرکت مادر منظورمه، نه وارد کننده یا نماینده) یعنی اعتماد داره محصولش در شرایط تایین شده (برای پاور دسکتاپ مثلا میشه 100% لود در دما و رطوبت قابل تحمل برای انسان و روشن گذاشتن دستگاه 24 ساعت هفته در همه ایام سال) تو این تایم به خوبی کار کنه و خراب نشه. حالا بر میگرده به سلیقه کاربر:

- قطعمو تا چند ماه از گارانتی مونده بفروشم که خوب فروش بره و خریدار بعدی هم اگه مشکل خورد گارانتی دستشو بگیره.

- قطعمو که گارانتیش همین چند روز پیش تموم شده بفروشم چون اگه آسیب ببینه آجر میشه و گارانتی نداره پس باید براش هزینه کنم.

- قطعمو نگه میدارم چون ازش به خوبی نگه داری کردم و تا الان هم مشکلی نداشتم تا زمانی که خودش بازنشسته بهش و میرم یه جدیدشو میگیرم.

من خودم هاردو که گارانتیش تموم میشه میفروشم چون اطلاعاتش برام مهمه ولی مصرفی مثل گرافیک یا رم که همیشه تو بازار هستو نگه میدارم تا زمانی که دیگه نیاز من رو برطرف نکنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱۰ ساعت قبل، Hadi MP گفته است:

ولی وقتی روی سیستم انداختم و زیر لود رفت دیدم کوره نان پزی شد. درجا متوجه شدم بازدهی پاور برنز نیست وگرنه اینقدر اتلاف انرژی در این مصرف بوجود نمیاد. که با تعویض GED با MWE700 پاور کولرمستر در همون لود یک دهم گرین گرم میشه!! شک بوجود میاد وقتی که گواهی هم نیست! 

اینو میگن فن بوی بازی. این بده. یک دهم گرین یعنی گرین فرضا 70 درجه شده کولرمستر 7 درجه بوده! که در نهایت ایشون پی بردن چون داغه پس برنز نیست! 🤣 یعنی دست خودشونو با دستگاه فست چند میلیاردی ما برابر میدونن! وای خدا دلم. گل من، سیستم تو ته تهش این پاور 50% درصد زیر لود ببره. اگه روی 50 درصد این پاور کوره باشه که به 100% نرسده این پاور تبخیر میشه طبق احظارات بی اساس شما. فکر اینجاشو کرده بودی؟ با خودت سوال نشد چه جوری این پاور تو ریگ ماین کم نمیاره ولی جواب سیستم تورو نمیده؟ که در نهایت میبینیم ختم میشه به جلماتی نظیر این:

(سایر طنز پردازی هاتون هم با نمکه فقط یکم دلو میزنه از حد که خارج میشه ولی ادامه بده، مهران مدیری بعدی تویی 😉)

10 ساعت قبل، Hadi MP گفته است:

مثل بعضی وبسایت های بررسی داخل حتی متن مطلبم کپی پیست شرکت گرین باشه

این طرز فکر مسموم شماست که مشکل داره و نسبت به همه چیز بد بینی الی خودت. بعدم بحث میره تو موس پدو کیسی که سال 93 خریداری شده و گرانتی و به اصطلاح همکاران ایشون که پاور با گارانتی هفت روزه/شرکتی میبندن ولی گرین نمیدن به مشتری (تو پاچه کنی تو روز روشن) و... اینا همه نشونه های کم آوردنه. هیتر بودنه. با یه خاطره "حمایت میکردم از تولید داخل سال فلان" کسی آدم خوبه نمیشه.

اینم یه نمونه دیگش که هیچ کس زیر این محصول کولر مستر حرفی از گرین نزده الی این دوستمون. قیافت دیدنیه روزی که میفهمی این محصول منتاژ داخله! اون روز همه ازت به عنوان "اون دوستمون که کولر مستر کولر مستر میکرد کجاست؟ نیستش چند وقتیه" یاد میکنن.

156.thumb.PNG.0102a8082933e14221b8a9f901a40d1d.PNG

خلاصه شما هی خاکو بردار پرت کن تو آسمون... خورشید سیاه نمیشه. خاکه بر میگرده رو خودت. هم وطنمی، دلم برات میسوزه وگرنه منو که تو قبر شما نمیزارن.

لینک به دیدگاه

چقدر بحث پاور داغ شده اینجا که آدم رو میسوزونه

استارتر عزیز

من هم مثل شما 600 وات گرین سری hp داشتم. گارانتی 3 ساله داشت که سال 95 تموم شده بود. خدا ازش راضی باشه. 3تا گرافیک و 2تا باندل عوض کردم توی این مدت عوض کردم آخ نگفت

آخرش هم چون گرافیک سوم کمی پر مصرف تر از قبلی ها بود پارسال تصمیم به ارتقا گرفتم. و گرنه همچنان جواب میداد ولی چون استفاده گیمینگ دارم گفتم عوض بشه خیالم راحت تره.

اولین موردی هم که هنگام خرید بهش توجه داشتم گارانتی بود. چون گارانتی گرین رفتم و ناراحت برنگشتم.

هرچقدر با خودم کلنجار رفتم که برند خارجی بگیرم نتونستم فقط از ترس گارانتی چون هیچ کدوم گارانتی طولانی مدت ندارن

در نتیجه بازم گرین گرفتم و بازم سری hp و 800 وات که 5 سال هم گارانتی داره و ازش مشکلی ندیدم انصافا

حسن های بیشتری نسبت به برند های دیگه در داخل ایران داره.

پاور نو که میگیری اصلا خیالت راحت تر میشه

ویرایش شده توسط kamyar sharifi
لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Hadi MP گفته است:

درود بر شما جناب موسوی .

------------------------

در نهایت من زمانی که همه همکارای ما دیپکول و کولرمستر و Evga پیشنهاد میدادن و میفروختن. رفتم نمایندگی گرین کیس X3+viper به قیمت 265 هزارتومن خریدم. هر کسی بهم گفت چرا گرین؟ گفتم این شرکت داخلیه، کارگرش ایرانی، از هموطن خودمون حمایت کنیم بجای تایوانی و چینی!(اضافه کنم تنها کیس X3 سالمی که خریدم هم همون بود 2 تای بعدی که V2 بودن فاجعه مونتاژ هستن، پایه کج، درب درست برش نخورده و...) ولی طی سالهای اخیر گرین بیخیال کیفیت و مشتری مداری و این داستانا شده. ماوس پد 920-s چند روز بعد از معرفی گرفتم؛ داخل سایت نوشته بودین ارتفاع 3.2mm کاشف به عمل آمد پد گرین بسیار نازک بی کیفیت و نخ کش و دوخت کج هست. شکر خدا از دیجیکالا گرفته بودم مرجوعی زدم. (برای بررسی دقیق عبارت "نقد و بررسی ماوس پد گرین 920" داخل گوگل جستجو بفرمایید اولین وبسایت پست مربوطه رو میتونید ببینید. من محصولات با هزینه شخصی میخرم و برای من ارسال نمیشه که مثل بعضی وبسایت های بررسی داخل حتی متن مطلبم کپی پیست شرکت گرین باشه. واقعیت مینویسم) افزایش قیمت اخیر نیز انصاف نیست. حداقل افزایش میدین کیفیتو هم بالا ببرید. میدونم شما به اداره های دولتی میفروشین و خب حرف شما همیشه صحیح هست ولی انصاف کنید.

نقل قول

1-در اینکه این سری اقتصادی هست یک سری مسائل واقعاً ذهن منو مشغول کرده. اگر اقتصادی حساب میکنید چرا برای استیکر و طراحی بیرون پاور هزینه کردید؟ آیا نیاز به قوطی شیک و رده بالا در این رنج هست؟ بهتر نیست این هزینه در داخل پاور روی برد انجام بشه؟ حتی اگر یک Cap جامد بشه بهتر از استیکر و باقی تزئینات نیست؟

سلام. عرض رادت.

اتفاقا طراحی باکس این پاور کاملاً اقتصادی در نظر گرفته شده. استیکرها هم چون به صورت انبوه چاپ میشه هزینه بسیار ناچیزی داره.

تصور شما در مورد خازن های Solid تا حدودی درست نیست. این عکس رو مشاهده کنید: 

spacer.png

ملاحضه می کنید که بخش قابل توجهی از خازن های بخش خروجی پاور Corsair AX1000 که بدون شک یکی از بهترین ها در رده خوش هست از نوع الکترولیت هست. در پاور محدودیت های فضا، ولتاژ و بازه های مختلف فرکانسی وجود داره که ممکنه در اون شرایط و در برخی مدارها خازن های الکترولیتی عملکرد بهتری نسبت خازن های جامد داشته باشند. در پاورهای سری GED هم بخش عمده ای از خازن های فیلتر خروجی جامد هستند و در مواری که لازم بوده از خازن های الکترولیت استفاد شده.

نقل قول

2- گرامی حرف شما دقیق و صحیح. طبق جدول منتشر شده توسط خودتون شاخه 12V+ سری GED هیچ تفاوتی با باقی 700 وات های برنز بازار نداره؟! دوباره برمیگردیم سر خانه اول. شاخه های 5v و 3v هرکدوم 2 آمپر کم دارن طبق تست خود شما.

عرض کردم خدمت شما. در پلتفرم های مدرن مصرف شاخه های 5V+ و 3.3V+ به مرور در حال کاهشه. گرین در طراحی پاورهای GED چون در حال و آینده نزدیک نیاز به شاخه های قدرتمند 5V+ و 3.3V+ به شدت در حال کاهشه سعی کرده روی سایر بخش های پاور تمرکز کنه. مجددا عرض می کنم به زودی ممکنه پاور های ATX12V Only جای مدل های کنونی رو بگیرند و کلا سایر شاخه ها از پاور حذف بشه.

نقل قول

3- الان پاور GED شما در بازار قیمتش چنده؟ همین لیون کامپیوتر ملاک بگیریم. 2.200.000. پاور کولرمستر چقدره؟ تقریبا 2.300.000. کل تفاوت 100 هزارتومنه! که اونم شما بخاطر تولید داخل بودن و واردکردن قطعات احتمال بسیار بالا هزینه گمرک و جانبی کمتری میپردازین نسبت به آواژنگ که خود پاور وارد میکنه.حتی یک گارانتی دیگر (اسم نمیبرم تبلیغ نشه) پاور CX650 کورسیر modular  وارد کرده که قیمتش 2 میلیون، اگر مدل 750 بود احتمالا همون 2200 میشد.(سری CX خازن های پرایمری، استندبای و.. ژاپنی هستن)  حال کولرمستر و GED هردو در یک رنج قیمت هستن! چطور برای کولرمستر صرف میکنه LLC در سری برنز قرار بده ولی شما فقط Gold? ضمنا همین سری UK-Plus که فرمودین 650واتش حوالی 2.500!  

مبدل های تانک رزونانس (LLC resonant converter) تنها یکی از بخش های پاور هستند. صرفاً پاور مجهز به این مبدل ها از سایر پاورها نیمتونه برتر باشه. این تکنیک باعث افزایش راندمان پاور به خصوص در لودهای پایین میشه. حتی ممکنه پاورهایی با توپولوژی Double-Forward در برخی پارامترها عملکرد بهتری از یک مدل مجهز به پاور تانک رزونانس داشته باشند.

یعنی شما می فرمایید ارزش نداره تنها با پرداخت حدود 10% الی 15% هزینه بیشتر صاحب پاور Gold با فن FDB، خازن های ورودی ژاپنی و .....  (پاورهای سری UK) بشید؟

نقل قول

4- با کمال احترام نصب کردن سوکت های کوچک و بی جان و رنگ و رو رفته هم نشان کیفیت نیست. دقت کنید من در مورد مغزی چیزی نگفتم. کیفیت پلاستیک و کوچک بودنش! مثل اینکه صرفه جویی شده!

ابعاد و اندازه سوکت های پاور کاملاً طبق استانداردهای جهانی تولید میشه. کوچک یا بزرگتر بودن سوکت ها باعث ناسازگاری اون با سوکت های مختلف قطعات سخت افزاری خواهد شد. چنین چیزی غیرممکنه دوست عزیز. کیفیت سوکت ها به تحمل اون ها در برابر حرارت، دفرمه شدن و آلیاژ و کیفیت هادی اتصالات اون ها خلاصه میشه. براق یا مات بودن سوکت و کابل نشانه کیفیت نیست.

نقل قول

5- گرامی هر شرکت خازنی چندین Tier جنس تولید میکنه. حتی پاور کورسیر هم SAMXON داره! منظورم من این بود ما اطمینان دقیق نداریم که شما با چه کیفیتی سفارش دادین و هیچ تستی هم وجود نداره جز حرف شما! 

بله درسته. یک کمپانی ساخت پاور شاید ده ها مدل خازن تولید بکنه ولی به دلیل محدودیت های فضا، بازه فرکانسی، ولتاژ و ظرفیت خازن های پاور، مدل های خازن به چند سری محدود میشه. متخصصان آزمایشگاه cybenetics طی چندین سال و در پاورهای مختلف با سری ها مختلف خازن های یک کمپانی سر و کار داشته اند و البته با رابطه بسیار نزدیکی که با تولید کنندگان بزرگ پاور در دنیا دارند میزان برگشتی و خرابی سری ها مختلف خازن حتی یک برند را رصد می کنند.

CAP.thumb.png.40180e766998ef1f1594a001ef6eb52d.png

برای مثال در لیست رده دوم اشاره شده که خازن های سری GF این کمپانی کیفیت پایین تری دارند. البته تا جایی که من اطلاع دارم سری GF خیلی وقته در پاورهای هیچ برندی اسفاده نمیشه.

نقل قول

6-این موضوع دقیقاً اشاره به خط بالا داره. من حرف شما رو قبول کردم و اولین هفته عرضه سری GED از شهرفافا خریدم. گفتم گرین اگر میگه خوبه حداقل خوب میشه. ولی وقتی روی سیستم انداختم و زیر لود رفت دیدم کوره نان پزی شد. درجا متوجه شدم بازدهی پاور برنز نیست وگرنه اینقدر اتلاف انرژی در این مصرف بوجود نمیاد. که با تعویض GED با MWE700 پاور کولرمستر در همون لود یک دهم گرین گرم میشه!! شک بوجود میاد وقتی که گواهی هم نیست! 

راندمان مصرف انرژی یک پاور باید توسط Wattmeter و Active لود در شرایط استاندارد برق ورودی و دمای محیط سنجیده بشه. نظر شما قابل احترام ولی پاورهای سری GED در برخی شرایط راندمانی فراتر از استاندارد Bronze دارند.

در مورد حرارت:

کامپونت هایی که در منابع تغذیه سوئیچینگ مدرن در این فرم فاکتور استفاده می شوند به راحتی می تونن حداکثر حرارت 90 الی 200 درجه سانتی گراد رو تحمل کنند. درجه حرارت قابل تحمل با توجه به ماهیت و نوع قطعه متفاوته. در آنالیز حرارتی با استفاده از تکنیک هایی مانند تعبیه سنسورهای حرارتی روی تک تک قطعات و همچنین با استفاده از دوربین های پیشرفته حرارتی (مثل FLIR) عملکرد پاور در ولتاژهای مختلف ورودی، لودها و دماهای مختلف محیط سنجیده میشه.

همچنین سیاست های کمپانی های مختلف در مورد عملکرد و سرعت چرخش فن متفاوت است. برای مثال در پاورهای سری GED تصمیم گرفته شده جهت کاهش نویز صوتی فن، پاور تا لود و دمای داخلی مشخصی با حداقل سرعت چرخش فن کار کنه در نتیجه در این حالت دمای قطعات داخلی بالا خواهد رفته (البته این دما در محدوده کاملا ایمن در نظر گرفته میشه) و ممکنه شما تا حدود 60 الی 70% توان نامی پاور به دلیل سرعت پایین فن هوای گرمی رو از بخش خروجی هوای پاور حس کنید. ممکنه سیاست یک کمپانی دیگه متفاوت باشه و پروفایل فن به گونه ای در نظر گرفته بشه که فن از همون اول با سرعت بالاتری کار کنه و هوای خروجی که توسط شما حس میشه خنک تر باشه.

این امر در مورد پاورهای دارای قابلیت Fanless Mode هم اتفاقا شدیدتر حس خواهد شد. فن برخی پاورها حتی تا 50% توان نامی هم غیرفعال است و در این محدوده ممکنه بدنه پاور به میزان قابل توجهی گرم بشه. آیا از نظر شما صرفاً گرم شدن پاور نشان دهنده راندمان مصرف انرژی پایین اون پاوره؟

نقل قول

با تشکر مخصوص از شما که حتی یدونه وبسایت فروش درست نکردید که مستقیم به کاربران بفروشید. در صورتی که بیشتر گارانتی ها حتی اونایی که طی چند سال اخیر اومدن سایت زدن و با قیمت منطقی عرضه میکنن. شما همین پاور تحویل نماینده های گرامیتون میدین. لیون روز اول GED 700 مینویسه 2200 و شهرفافا مینویسه 1840. خیلی بفکر مشتری هستین. تشکر.

اتفاقاً چندین ماهه که گرین در حال رایزنی برای راه اندازی فروشگاه آنلاین جهت ارایه محصولات با قیمت مصوب بوده و از این به بعد می تونید محصولات گرین رو با قیمت مصوب از فروشگاه اینترنتی itkharid تهیه بفرمایید.

دوست عزیز هدف بنده تحت هیچ شرایطی این نیست که شما رو متقاعد کنم محصولات برند گرین خوب یا ید هستند یا شما رو ترغیب به خرید از این برند بکنم. هدف بنده شفاف سازی در مورد مسائل فنی بود. سعی کردم کاملاً محترمانه و در آرامش کامل سوال های شما رو پاسخ بدم. ولی همانطور که عرض کردم خدمت شما تنفر شما از برندهای ایرانی (یکیش گرین) اینقدر شدیده که هیچ کاری از دست بنده برنمیاد. البته در این مورد حق دارید. شما در پست هاتون مرتباً از گوشه و کنایه استفاده می کنید:

نقل قول

مثل اینکه صرفه جویی شده!

نقل قول

میدونم شما به اداره های دولتی میفروشین و خب حرف شما همیشه صحیح هست ولی انصاف کنید.

نقل قول

خیلی بفکر مشتری هستین. تشکر.

در نهایت خیلی از مصاحبت با شما خوشحال شدم و به نظرات شما کاملاً احترام می گذارم. بیش از این هم وقت شما و صاحب محترم تاپیک رو نمیگیرم. در صورتی که سوال یا انتقاد و پیشنهاد هست در انجمن گرین در خدمتتون هستم.

ویرایش شده توسط Mahdi_Moosavi
لینک به دیدگاه

۱۳ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

منم همینا رو گفتم به خودم تا اینکه پاوری که شش سال بود داشت مثل ساعت کار میکرد، یه دفعه زد کارت شبکه وایرلس مادربردم رو سوزنوند مادربردم ناقص شد.

اگر هر روز از سیستم استفاده دارید، به نظرم 5 سال مدت معقولی برای ارتقای پاوره.

نه حتما من اینو ردیف میکنم.. دیگه موضوع ترسناک شده...

ببین من خیلی دوست داشتم پاور بعدیم ماژولار یا نیمه ماژولار باشه... 

این به نظرت چطوره GP700B-HP EVO 

ارزش داره 1 تومن بیشتر  هزینه کنم براش؟ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...