رفتن به مطلب

چرا قیمت کارت های دسته دو همچنان بالاست؟

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان عزیز 

سوال بنده اینه که چرا همچنان قیمت کارت های دسته دو همچنان بالاست .

مثلا کارت 1050ti را 6 تا 7 تومن میگه که با همین مبلغ میشه کارت 1650 اکبند گرفت.

یا کارت 1060 6gb را هرکی داره زیر 8 میلیون نمیده . معادل قدرت این کارت بازار میشه 6500Xt که میشه با قیمت 9 تومن تهیه کرد 

یا کارت 1070 را بین 9 تا 11 تومن قیمت گذاری میکنن که با مبلغ 10 تا 11 میشه کارت 1660super یا 1660ti تهیه کرد .

یا کارت 1070ti را میگن 13 تومن که میشه با این مبلغ کارت 6600xt یا 3050 تهیه کرد .

یا کارت Rx480 8gb و rx580 8gb را 8 تا 11 تومن میگ که با این مبلغ میشه rx580 اکبند یا 6500Xt تهیه کرد.

کارت 1080ti را هم که من دیدم 17 تا 18 هم اگهی میکن. که با این مبلغ میشه 3060ti تهیه کرد.

اخه چرا با افت قیمت کارت ها در بازار همچنان قیمت کارت های دسته دو را بالا میگن انقدر .

لینک به دیدگاه

درود شما اگه‌ به آگهی ها دقت کنید میبینید اونایی که قیمت بالا گذاشتن فروش نمیرن 

کاملا حرف شما درسته 

این دسته از افراد که اینجوری قیمت گذاری میکنند از نظر بنده نمیخوان بفروشن پولشو مصرف کنند میخوان بفروشن دو سه تومن بزارن روش قوی تر بگیرند 

مثلا من الان ۱۰۶۰ تا ۶ تومن دیدم‌ 

متاسفانه این ماین نابود کرد 

مصرف کننده میگه ارزون بزارم فکر میکنن ماین کردم 

خلاصه قیمتا بهتر شده بازم با این وضعیت ولی واقعا ۱۰۷۰ که برا پنج سال پیش ۹ تومن  و ۸ تومن زیاده این قیمت دیگه تهش برا ۱۰۸۰

ایشالله درست بشه

لینک به دیدگاه

تو پرشینتولز برو ببین ۱۰۶۰ ۶گ و ۵۸۰ ۸گ رو دارن ۶.۵ و ۷ ۷.۵ میدن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

من خودم اگهی زدم قطعه برای فروش توی لیون و پرشین تولز
هر روز هم 2-3 دفعه آپ میدم
کلا چیزی آنچنان فروخته نمیشه مخصوصا توی پرشین تولز یکسری هستن 50 تا تاپیک دارن روزی 2-3 دفعه آپ میدن الکی و اونجور که من میبینم الان چندین ماه هست هیچ قطعه ایی فروخته نمیشه مگر اینکه فرشنده خیلی خیلی مفت بخواد بده بره حتی از خریدار های بازار هم بدتر میخرن خریدار های پرشین تولز
لیون هم کلا انجمن الکی شده
هیچکسی آنچنان سر نمیزنه به این انجمن از تاپیک های ایجاد شده و تعداد گفت گو ها کاملا مشخصه
فکر کنم اخرین بازمانده خودم باشم الکی میام از روی عادت یه سر میزنم 😁
خدا رحمتش کنه انجمن رو 🤣
اینقدر هم  قانون های قشنگ گزاشتن روی انجمن ادم فکر میکنه رقیب reddit هست و رقابت تنگاتنگی داره باهاش😂

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
  • لایک 5
  • ممنونم 3
  • حالم خوب شد 5
  • قلبم گرفت 2
لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، zen گفته است:

با سلام خدمت دوستان عزیز 

یا کارت 1060 6gb را هرکی داره زیر 8 میلیون نمیده . معادل قدرت این کارت بازار میشه 6500Xt که میشه با قیمت 9 تومن تهیه کرد 

یا کارت 1070 را بین 9 تا 11 تومن قیمت گذاری میکنن که با مبلغ 10 تا 11 میشه کارت 1660super یا 1660ti تهیه کرد .

یا کارت 1070ti را میگن 13 تومن که میشه با این مبلغ کارت 6600xt یا 3050 تهیه کرد .

یا کارت Rx480 8gb و rx580 8gb را 8 تا 11 تومن میگ که با این مبلغ میشه rx580 اکبند یا 6500Xt تهیه کرد.

کارت 1080ti را هم که من دیدم 17 تا 18 هم اگهی میکن. که با این مبلغ میشه 3060ti تهیه کرد.

اخه چرا با افت قیمت کارت ها در بازار همچنان قیمت کارت های دسته دو را بالا میگن انقدر .

سلام داداش

عامل اصلی یه چیز بیشتر نیس که دقیقا" داره رس همه مارو میکشه !

( دستوری * )

-------------------

به اعنوان مثال : اگه شما دقت کنی با گرونی های که هست قیمت دلار اصلا همخوانی نداره !

پس میشه همون جمله بالا .... واسه همینم همه گرفتار شدن ! شرایط جوریه نه میتونی جنست رو ارزون بفروشی .

نه میتونی گرون ... چون مشتری دیگه توان خرید نداره .

متاسفانه باید قبول کرد / سرنوشتمون به مساعلی گره خورده که حالا حالاها . باید سرش مکافات بکشیم ! چون اینجا ای-رانه با کل دنیا فرق داره

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

کسری هستن 50 تا تاپیک دارن روزی 2-3 دفعه آپ میدن الکی و اونجور که من میبینم الان چندین ماه هست هیچ قطعه ایی فروخته نمیشه

با درود اون فردی که 50 تا تاپیک داره در خارج از لیون و پی تی هم آگهی داره و چون در خارج از لیون و پی تی خوب میفروشه قیمت پایین نمیاره.

4 ساعت قبل، zen گفته است:

بنده هم سلام میکنم دلیلش واضحه یه عده قطعات از قبل دارن و نمیخوان ضرر بدن و همینطور که بالاتر هم عرض کردم وقتی در خارج از لیون و پی تی بتونی بفروشی دلیلی نمیبینن کاهش بدن قیمتو

لینک به دیدگاه

قیمتای دیوار که خیلی پرته و کسی با این قیمتا نمی خره الان من 1070 دیدم 8ونیم اونم مدل Aorus ولی باز کسی نمی خره 

تقاضایی برای گرافیک دیگه به اون صورت نیست اینایی هم که قیمت بالا اگهی می کنن از رو شکم سیری یه قیمتی زدن ولی کو خریدار

الان کارتای Amd تقریبا به قیمت msrp  رسیدن و تو بازار فراوان موجودن اگه کسی خریدار باشه می ره کارت اکبند می خرره نه این عتیقه هایی که به اسم گیمینگ فروخته می شه و معلوم نیست چه بلایی سرش اومده

لینک به دیدگاه

سلام و درود

در همه جای دنیا وقتی افراد بتونن به راحتی با توجه به درآمدشون یه سیستم مناسب و High-end تهیه کنن دیگه نمیان بره سراغ قطعات قدیمی

که متاسفانه در حال حاظر در ایران اینطور نیست و دیگه قدرت خریدی واسه‌ی قطعات میان‌رده و High-end نمونده و صرفاً هر کسی اگه بودجه اش فراهم بشه یه راست مجبوره بره سراغ قطعات اقتصادی

اینطور بعضی افراد به جای خرید جدیدترین نسل‌ها تو بازار به قطعات قدیمی‌تر سوق داده میشن و به طبع، قطعاتی که قبلاً صرف اقتصادی نداشتن تبدیل میشن به گزینه ای برای خرید

از اون سر هم چون برای قطعات قدیمی نمیشه معیار قیمت گذاری تعیین کرد قیمت های عجیب و غریبی به وجود میاد. به عنوان مثال طرف واسه آگهی کردن GTX 760ـش با خودش میگه دو کارت GTX 760 و GTX 950 در گیم تفاوت چندانی با هم ندارن پس قیمتشون باید یکسان باشه؛ به همین دلیل میاد 760ـشو به قیمت GTX 950 آگهی میکنه. کسی هم که GTX 950 داره میگه کارت من یه نسل جدیدتره پس باید قیمتش بیشتر باشه و الی آخر

الانم که دیگه ماشاءالله هزار ماشاءالله واسطه برای فروش قطعات شدیداً زیاد شده و به نحوی شده که یه قطعه قدیمی دست چندتا واسطه دست به دست فروخته میشه و آخر به قیمت گزاف آگهی میشه

تو همین فروم و فروم های بقلی، باندلی که 1.6 میلیون فروخته شده الان تو ایسام با 22% تخفیف به قیمت 3.1 میلیون آگهی شده :))

چیزی هم نمیشه گفت،  انتظاری هم نمیشه داشت؛ چون جواب خیلی ساده است "مجبور نیستی بخری!"

لینک به دیدگاه

درحالی که گرم این صحبت ها شده بودیم ... دلار شد 31.200

-------------------------------------------------------------------------------------------

بی ثباتی همین چیزاس که ادم رو سردرگم میکنه ! جنسش رو ارزون بفروشه یا نه قیمتش رو دستش هم نزنه ...

اقتصاد که داغون باشه . همه رو داغون میکنه ... با خودش هم همه چی میاره ! تورم / رکود . و ...

لینک به دیدگاه

۶ ساعت قبل، zen گفته است:

با سلام خدمت دوستان عزیز 

سلام 

اولا ثبات وجود نداره و هر روز کارت آکبند بالا و پایین میشه.

دوم تنوع قیمت برای یک مدل کارت خیلی زیاده (مورد اول دلیل دومی هم هست)

سوم با توجه به مقایسه هایی که کردید، قطعا کارت های کم ارزش تر قیمتشون بیشتر سقوط میکنه و همون طور که طی ۳ ماه گذشته بیش از ۴۰ درصد قیمت پایین اومده(اکثر مدل ها)، اون کارت هایی که مثال زدید از این کاهش جا موندن و یخورده زمان میبره مطابق بقیه قیمت بخورن. همین طور تو بالا رفتن شدید هم همین داستان تکرار میشه که خیلی ها بدون کارت موندن.

همه جای دنیا هم الان همین ماجرا وجود داره تقریبا بخاطر تغییر ناگهانی قیمت طی ۲ الی ۳ ماه.

لینک به دیدگاه

یه موردی هم که کسی از دوستان اشاره نکرد مربوط به ماینینگ هستش. که با افزایش تب ماین  قیمت های کارت های مرتبط با اون  بیشتر افزایش داره مثل همین 580 .و بلعکس  زمانیکه رکود میشه برای ماین بیشتر تو سر اون کارت ها میخوره.

قبل این تورم شدید قیمت 2.3 ساله اخیر  کارت 580 دوربر 2 تومن بود. کارت 1070 اون تایم 3300 بود و 1070ti  حدود 3700 و یه کارتی مثل 1080ti  حدود 6 تا  6500.  یعنی یه کارتی مثل 1070ti حدود دوبرابر قیمت 580 داشت. الان هم تب ماین اومده پایین. منی که رفتم 16 تومن دادم 1070ti گرفتم قطعا نمیام بخاطر هشریت یکسان هم قیمت 580 بفروشم 

لینک به دیدگاه

منم همین سوال داشتم البته در مورد سی پی یو ، الان تو سایت ایمالز سی پی یو 12100f حدود قیمت 2،880،000 و سی پی یو 7700k حدود قیمت 7،000،000 هست در حالی که 12100f حدود 50 درصد قویتر هست و خرید سی پی یو 7700k با این قیمت هیچ توجیهی نداره

ویرایش شده توسط Hamed.Madadi
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Lawrence گفته است:

یه موردی هم که کسی از دوستان اشاره نکرد مربوط به ماینینگ هستش. که با افزایش تب ماین  قیمت های کارت های مرتبط با اون  بیشتر افزایش داره مثل همین 580 .و بلعکس  زمانیکه رکود میشه برای ماین بیشتر تو سر اون کارت ها میخوره.

قبل این تورم شدید قیمت 2.3 ساله اخیر  کارت 580 دوربر 2 تومن بود. کارت 1070 اون تایم 3300 بود و 1070ti  حدود 3700 و یه کارتی مثل 1080ti  حدود 6 تا  6500.  یعنی یه کارتی مثل 1070ti حدود دوبرابر قیمت 580 داشت. الان هم تب ماین اومده پایین. منی که رفتم 16 تومن دادم 1070ti گرفتم قطعا نمیام بخاطر هشریت یکسان هم قیمت 580 بفروشم 

من یه زمان خیلی دور، کارت 580 رو 1450 خریدم XD و خوب شد که خریدم.. والا

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

منم همین سوال داشتم البته در مورد سی پی یو ، الان تو سایت ایمالز سی پی یو 12100f حدود قیمت 2،880،000 و سی پی یو 7700k حدود قیمت 7،000،000 هست در حالی که 12100f حدود 50 درصد قویتر هست و خرید سی پی یو 7700k با این قیمت هیچ توجیهی نداره

واقعا بعضی فروشنده ها بخاطر بی انصافی میخوان قطعه رو رد کنن و اصلا حرفی از پرفورمنس نمیزنن ، طرف خریدار فقط به اسم i7 بودن فکر میکنه قویتر هست

نمونش همین که یکی از دوستانم کار طراحی انجام میده و اومدن براش روی 9900 k خنک کننده 120 گرین گذاشتن و برای کار با مکس اومدن گرافیک 2080 سوپر گذاشتن ! با یک کیسی که فقط یک ورودی از جلو و عقب داره یعنی فاجعه بود ! تازه کسی که ازش خریدن هم میشناسم اشناشون بودن ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احتمالا بی ارتباط با این نیست بعضیا تاپیک مزایده گرافیک میزنن و بعد که برنده میشی  به جای عذرخواهی بابت لغو معامله جواب پیغام هایی که بهشون داده میشه رو هم نمیدن.

لینک به دیدگاه

۲۰ دقیقه قبل، Mansbrz گفته است:

تازه کسی که ازش خریدن هم میشناسم اشناشون بودن ..

حالا ربطی به تاپیک نداره

ولی هر وقت کارمون رو سپردیم به آشنا سرمون کلاه رفت 

کار و معامله با غریبه بهتره والا 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۵۴ دقیقه قبل، silvermanHHH گفته است:

حالا ربطی به تاپیک نداره

ولی هر وقت کارمون رو سپردیم به آشنا سرمون کلاه رفت 

کار و معامله با غریبه بهتره والا 

زمان معامله با غریبه آدم حواسش جمع تره ادم با اشنا یا سست میگیره قضیه رو یا به رودرواسی یا خجالتی چیزی میوفته سرش کلاه میره یا آدم فکر نمیکنه از اشنا بخوره که برای بیشتر ماها اتفاق افتاده

بحث معامله جدا ، ادم الان نمیتونه به کسی قرض بده دادی رفت باید التماس کنی تا طرف شاید دلش به رحم اومد و مقداری از پولتو پس داد (زمان قرض دادن سر خم میکنن بعد گرفتن پول طرف جوری رفتار میکنه که انگاری ما حقشو خوردیم یا جیب ما رو زده ال فرار)

الان به خاطر کاهش قیمت رمز ارزها قیمت کارتها کاهش پیدا کرده البته به خاطر شکستن قفل کامل کارتهای انویدیا قیمتهاشون یکمی بیشتر هم شده

لینک به دیدگاه

الان تو دیوار یا همین لیون کامپیوتر رو نگاه میکنی کارت مثلا 1650 ی که میشه نو خرید رو دست دومش رو بیشتر از قیمت نوش قیمت میزنن، چی فکر میکنن با خودشون
یا 1060 دست دو قیمتش رو نزدیک به 2060 - 3050 نو قیمت میزنن

لینک به دیدگاه

یه مقداری به فروشنده های مصرف کننده حق بدید 

طرف بیاد کارتش رو قیمت پایین بده دیگه نمی تونه جایگزین کنه

من الان 2080 تی آی دارم بعضا توقع دارن 19 بفروشم و یا حتی کمتر

اصلا بی خیال ارتقا... با همین پول چه کارتی گیرم میاد؟؟ کی حاضر پایین تر بفروشه که من دومی باشم؟

ویرایش شده توسط sm.mosavi
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۹ در 10:42، mInI_ClockEr گفته است:

لیون هم کلا انجمن الکی شده

هیچکسی آنچنان سر نمیزنه به این انجمن از تاپیک های ایجاد شده و تعداد گفت گو ها کاملا مشخصه

فکر کنم اخرین بازمانده خودم باشم الکی میام از روی عادت یه سر میزنم 😁

O.o¬¬O.o

برادر با وجود شبکه های اجتماعی نوین (اینستا/تلگرام/کوفت و زهرمار) دیگه فروم ها رونق گذشته رو ندارند. من و شما و یه تعدادی که پیر این دیار هستیم و هنوز به قول خودت از روی عادت و علاقه سر میزنیم، جزو موارد استثناء حساب کن.

در ۱۴۰۱/۳/۹ در 10:42، mInI_ClockEr گفته است:

خدا رحمتش کنه انجمن رو 🤣
اینقدر هم  قانون های قشنگ گزاشتن روی انجمن ادم فکر میکنه رقیب reddit هست و رقابت تنگاتنگی داره باهاش😂

والا از reddit بهتره، من اونجا کلی راهنمایی توپ دادم، طرف اصلا توجه نمیکنه چی میگی. بعد خیلی هاشون اصلا کودن هستند. اینجا تو ایران تنها مشکل طلب کار بودنه، اونجا مشکل خنگ بودنه.

در ۱۴۰۱/۳/۹ در 10:10، zen گفته است:

دلیلش وضع خراب اکثریت مردمه.

اگر وضع من خوب باشه، کارتمو به قیمت واقعیش میفروشم، بقیه پولو از جیبم میدم و میرم یه چیز بهتر میخرم، ولی وقتی وضع من خرابه، پول زیادی ندارم روش بگذارم پس میام کارتم رو به بالاترین قیمت میفروشم تا بتونم برای خرید کارت بهتر - کمتر از جیب خرج کنم.

• لایک 11
  • حالم خوب شد 1
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

قیمتا واقعا کاهشی شده نمی دونم چرا کسی متوجه نمی شه به عنوان مثال 1660 super 

رسیده به کانال ۸تومن ۲۰۶۰ ۶گیک شده دوربر ۹تومن حتی من ۳۰۷۰ 18تومن هم دیدم 

با پایان کرونا و افزایش تولید  وخوابیدن تب ماینیگ قیمتا به msrpدارن می رسن تازه نسل جدید هم معرفی بشه زیر قیمتmsrpهم خواهیم داشت ح

لینک به دیدگاه

اینم از استوری سعید حسینی عزیز . که ایشون هم سیگنال مشابه رو میده . و هیچ صحبتی از کاهش قیمت نیس !

میشه گفت کف قیمت همینای هست که میبینین یا به اصطلاح تو دوران طلایی قرار داریم . و بعد این هر روزش یه افزایش قیمتیه .

signal.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۹ در ۱۹:۱۲، Hamed.Madadi گفته است:

عزیزم یه چیزی هم هست که شما بهش توجه نکردی کسی که اون قدیمیه رو میگیره دنبال دردسر نیست که بخواد مادربرد عوض کنه یه هزینه دیگه هم بی افته پاش... یا قطعه های دیگه....

هزینه سیپیو نسل جدید اوکیه ولی اینکه بتونی مادربرد و قطعاتی که نیاز داره رو جور کنی سخته یکم. و اینکه قیمت رو هرکی اونجوری میزنه قصدش فروش نیست خیال میکنه کسی میخره ازش الان...XD

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۲۰ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

برادر با وجود شبکه های اجتماعی نوین (اینستا/تلگرام/کوفت و زهرمار) دیگه فروم ها رونق گذشته رو ندارند. من و شما و یه تعدادی که پیر این دیار هستیم و هنوز به قول خودت از روی عادت و علاقه سر میزنیم، جزو موارد استثناء حساب کن.

😭😭😭😭

من همون موقع ها رو میخوام، لعنت به شبکه های مجازی

@Uranium

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۱۰ در ۱۲:۲۷، sm.mosavi گفته است:

یه مقداری به فروشنده های مصرف کننده حق بدید 

طرف بیاد کارتش رو قیمت پایین بده دیگه نمی تونه جایگزین کنه

من الان 2080 تی آی دارم بعضا توقع دارن 19 بفروشم و یا حتی کمتر

اصلا بی خیال ارتقا... با همین پول چه کارتی گیرم میاد؟؟ کی حاضر پایین تر بفروشه که من دومی باشم؟

سلام

2080Ti قدرتی در حد 6700XT داره :

که قیمتی در حد و حدود 22 ، 22.5 داره .

https://www.lioncomputer.com/product/281zp/ASUS-TUF-GAMING-RX6700XT-OC-Edition-12GB-GDDR6-Graphices-Card

https://www.lioncomputer.com/product/vl23m/ASUS-Dual-Radeon-RX-6700-XT-OC-Edition-12GB-GDDR6-Graphics-Cards

اگر آکبند کارت شما رو هم همین مقدار قرار بدیم (22.5) با توجه به کاهش 20 تا 30 درصدی قیمت جنس دست دوم کارت شما حدودا 16 تا 18 تومن ارزششه .

الان شما چه قیمتی رو برای کارتتون منصفانه میدونید ؟ طبیعتا با 22 تومن آدم میره 6700XT آکبند میخره .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...