رفتن به مطلب

مشکل با هارد SSD MSATA

Mohammadsh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام
من یک مادر بورد Gigabyte z77-d3h دارم
GA-Z77-D3H (rev. 1.0) Overview | Motherboard - GIGABYTE Global

چند وقت پیش یک هارد kingeston ssd mSata خریدکردم و روی مادربورد نصب کردم
KC600 – Up to 2TB 2.5" and mSATA SSD with Hardware-based Self-encryption and 3D TLC NAND - Kingston Technology

سپس روی اون ویندوز 10 نصب کردم

از یکی دو روز بعد در هنگام روشن کردن یا ریستارت کردن آن با پیغام زیر مواجه می شدم که در حد دو سه ثانیه نمایش داده می شد

20220703_092847_204c_thumb.jpg

اما بعد از گذشت چند روز مدت زمان نمایش این پیغام زیادتر می شود و ممکن است تا چند دقیقه هم طول بکشد و یا انیکه اصلا وارد ونیدوز سیستم نشود و مجبور میشم چند بار سیستم را ریستارت کنم
چند ویندوز با ورژن ها مختلف نصب کردم اما باز همین مشکل را داشتم
بایوس مادر بورد را آپدیت به نسخه
F23b کردم اما حل نشد

در مرحله آخر یه هارد دیگه از یکی از دوستان گرفتم اما باز با آن هارد هم همین مشکل سر جاش بود

مشکلم از کجا میتونه باشه ؟؟؟

البته این نکته را هم بگک شاید کمک کنه
ویندوز وارد محیط SLEEP میشه اما بعد چند ثانیه بدون اینکه دست به کیبورد یا موس بزنم باز فن روشن شده و صفحه بالا میاد
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

برید داخل منوی بایوس قسمت بوت، و fast boot رو فعالenable کنید.

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، Mohammadsh گفته است:

لطفا راهنمایی کنید 🤗🤗

اون زمان که این مادربرد ها با این پورت مخصوص اومدند، هدف ایجاد یک کش برای هارد دیسک بود. یعنی این پورت در نقش یک کش ایفای نقش میکرد. برای این منظور، از اس اس دی های مخصوص با حافظه SLC و حجم 16 و 32 گیگابایت برای این بخش استفاده می شد.

بعد ها، اس اس دی های ارزان قیمت تر MLC و TLC وارد بازار شدند و به کل، ساختار قبلی مبتنی بر استفاده از کش اس اس دی + هارد دیسک از بین رفت. و دیگه کل بازار کامپیوتر به استفاده مستقیم از اس اس دی روی آورد، و جایگزین هارد شد. بنابراین این بخش از سیستم شما که در نقش کش ایفای نقش می کرد، در نسل های بعدی به طور کامل حذف شد.

حالا شما دوست خوبم، آیا شما اس اس دی SLC دارید؟ خیر و بعید میدونم بتونید تهیه کنید چون اصلا تو بازار هم راحت پیدا نمیشه. پس استفاده از این پورت رو فراموش کنید.

اس اس دی ساتا تهیه کنید و از پورتهای ساتای مادربردتون استفاده کنید.

این بخش رو به طور کامل بیخیال بشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...