رفتن به مطلب

آیا فروش قطعه دیگران(واسطه) کار درستی است؟

No Body
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان...

یک موضوعی ذهنم رو درگیر کرده بود، خواستم یک صحبتی کرده باشیم باهم...

ببینید طبق تجربه که توی فروم های مختلف داشتم ببشترین آماری که دیدم از اختلاف در خرید و فروش، برای زمانی بوده که قطعه برای فروشنده نبوده...(چیزی که به چشم من اومده)

یعنی من فروشنده میام قطعه رفیق خودم رو برای فروش قرار میدم و به شخصه نمیدونم این قطعات چه سرگذشتی داشته، خریدار هم میخره بعدش میگه عه آقا فلان قطعه مشکل داره، حالا فروشنده چون قطعه برای خودش نبوده این وسط هر چی بهش بگی میگه:

نمیدونم

مال دوستمه

باید بپرسم

خبر ندارم

شاید

ممکنه

من اینو از دوستم گرفتم

خودم خبر ندارم

سالم بود

همین چند روز پیش صحیح و سالم تو بهترین دما

هیچ مشکل خاصی نداشت

فقط براش آگهی کردم

و......

کلا هیچی نمیدونه فروشنده ، فقط خواسته قطعه رفیق، همکار، فامیل رو بفروشه... حالا هم که به مشکل خورده  و چون خودش واسط بوده، چیزی رو گردن نمیگیره و همه اعصاب خوردیش میمونه برای خریدار ....

بعضی ها هم که موقع فروش میگن قطعه برای فلانی هست و بنده مسولیتی در موردش ندارم، خوب مرد مومن من چطوری قطعه ای رو از شما بخرم که خودت از سرگذشتش خبر نداری،..

به نظر من فروش به صورت واسط اصلا خوب نیست، قطعه برای رفیقته، بگو خودش بیاد آگهی کنه، تا بعدا هم اگر مشکلی پیش اومد دردسر نشه برای خریدار...

خیلی ها هم که اصلا نمیگن قطعه برای رفیقمه، وقتی به مشکل میخوری صداشون درمیاد که من فقط واسط بودم و فلان قطعه برای من نبوده !!

نظر شما چیه در مورد فروش به صورت واسط؟ آیا کار درستی هست قطعه ای که فقط 1 روز به دستمون رسیده و صرفا چندتا تست باهاش گرفتیم رو بفروشیم ؟

• لایک 3
  • ممنونم 1
  • حالم خوب شد 1
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

سلام 

بنظرم اینکه یکی بیاد بگه قطعه مال کسیه دارم میفروشم بهانه ایه که بعدا از زیر مسئولیت در بره ،زرنگ بازیه 

فرقی نمیکنه قطعه مال کی باشه ،مهم اینه کی داره میفروشه ،مسئولیتش تماما به عهده فروشنده هست

من که به شخصه از چنین آدمایی جنس نمیخرم ،هم به دلیل اینکه بعدا دبه میکنن ،هم اینکه ۱۰۰درصد روش کشیده و داره گرون میده

لینک به دیدگاه

۱۶ دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

نظر شما چیه در مورد فروش به صورت واسط؟ آیا کار درستی هست قطعه ای که فقط 1 روز به دستمون رسیده و صرفا چندتا تست باهاش گرفتیم رو بفروشیم ؟

مسئولیت کامل فروش با فروشنده هست حالا هر جور بهانه ای بیاره و اینکه برای رقیفمه و ... دلایل کاملا بی معنی و بچگانه هست.

لینک به دیدگاه

۲۹ دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

نظر شما چیه در مورد فروش به صورت واسط؟

به نام خدا،

اگر مشاهده کردین گزارش کنید. بار اول اخطار، در صورت تکرار - اخراج.

لینک به دیدگاه

سلام

یکی از دلایلی که همیشه خرید چیزای دست دوم رو واسم زهرمار کرده همینه. بعد از کلی خرید از دیوار و سایت های فروش به این نتیجه رسیدم یا باید دور خرید دست دوم رو خط کشید یا با هزار دعا و صلوات ریسک کرد و دید کالا چقدر شبیه به جزئیات فروش بوده. آدم هم تا آدم فرق داره؛ یکی گرافیک میخره همش روی دور فن کارت و تمیز نگه داشتنش حساسه، یکی هم با کارت کشتی می‌گیره و با پاور عهد بوقی از تبدیل مولکس به 6 پین استفاده می‌کنه، آخرش هم بدون هیچ توضیحی آگهی می‌زاره واسه فروش می‌زنه "در حد آک"!

یه بار گرافیک خریدم بعد چند ماه اومدم گردگیری کنم دیدم پیچ های بک پلیت به حدی سفت بسته شدن که تلاش فقط باعث هرز شدنشون میشه؛ الاایحال با هزار مکافات باز کردم و یک‌دفعه یکی از قطعات SMD حین باز کردن از برد کنده شد؛ قاب رو باز کردم دیدم نگهدارنده هاش حین در اوردن شکست. کیس از همین فروم خریدم وقتی رسید دستم یه سمت اسکلت خم شده بود، تا جایی که شد درستش کردم و اسمبل کردم دیدم سیستم روشن نمیشه! قطعات رو باز کردم دونه دونه تست کردم تا اینکه بعد چند روز(!) فهمیدم مشکل از دکمه Power کیسه... پاور خریدم و بستم رو سیستم مشکلی نداشت(یک هارد) بعد چند وقت یه هارد دیگه خریدم وصل کردم دیتکت نمی‌شد! بعد از کلی مکافات فهمیدم مشکل از پاوره! اونو عوض کردم یکی دیگه دست دو خریدم باز بعد چند ماه فهمیدم کابل ماژولار PCI-E که فروشنده فرستاد، کابل اصلی پاور نیست!

با این همه تفاسیر عهد بستم هرگز دیگه چیزی به اسم دست دو نخرم! ولی خب چه میشه کرد از یه طرفی دنبال بعضی قطعات قدیمی‌ام و نمیشه نوشون رو پیدا کرد مگر اینه از اون ور آب بخرم که اصلاً‌ به صرفه نیست. همین چند وقت پیش هم یه مادربرد am2 خریدم ببینم اور رم روی این نسل چطوره، فروشنده گفت کاملاً سالمه. وقتی رسید دستم دیدم بایوس قسمت سیو مشکل داره؛ یکی از خازن ها روی برد کنده شده و LCD Poster هم نصفه نیمه سالمه

کلاً توصیه می‌کنم اگه مجبور نیستید کالای دست دوم نخرید چون دیگه واسطه ای یا کسی نمیاد بگه قطعه من این مشکل (یا مشکلات) رو داره چون تو این وضع اقتصادی خنزر پنزر ها هم واسه فروش ارزش پیدا کردن

این نظر منه

لینک به دیدگاه

من دوستم شاید ده بار گفت سیستممو بزار لیون بفروش ، آخرش خودش تو دیوار فروخت ، هر کس مسئول کالای خودشه ممکنه هزارتا ایراد داشته باشه ما که نمیدونیم

لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، GAGHL گفته است:

این نظر منه

بزرگوار من پروفایل شما رو چک کردم

شما کلا ۲ بار فروش داشتید در فروم و یک بار خرید که اون هم سی پی یو بوده

اگر کیس رو از بچه های این فروم خریداری کردید چرا فیدبکی ثبت نشده ؟

ساز و کار فیدبک در فروم برای همین موارد تعبیه شده که عیار فروشندگان و خریدارن مشخص بشه

و کاربران با خیال آسوده خرید کنند

‐----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پ . ن : مسئولیت کامل اجناس به عهده فروشنده هست و در صورتی هم که مشخص شود 

کاربری کالای کاربر ممنوع اامعامله و یا محروم شده این فروم رو قبول مسئولیت کرده و میفروشد یاعث ایجاد 

محرومیت برای خود میشود .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بار ها برای من پیش اومده دوستی قطعه ای یا سیستمی رو برای فروش به من سپرده و من داخل لیون یا پرشین تولز تاپیک کردم و فروختم، ولی نه که همیطوری چشم بسته قبول کنم؛ همیشه با دوستم شرط می کنم که سیستم یا قطعه مدتی دست خودم باشه و حتما قبل از تاپیک کردن از همه جهات خوب تستش میکنم. چون خودم هیچ جنسی رو بدون تست دقیق و اطمینان خاطر نمیفروشم بعیده بعد از فروش خریدار ایرادی روش بذاره، ولی اگر هم مشکلی باشه و ببینم واقعا منطقیه حرفش بلافاصله پس میگیرم و پس میدم بهش.

نمیخوام از خودم تعریف کنم ولی به نظرم اگه کسی این روش رو موقع فروش قطعاتی که صاحب شون نیست پیش بگیره و بعد هم مسئولیت قبول کنه این موضوع هیچ ایرادی نداره.

کسی که جنسی رو بفروشه و بعدش بگه نمیدونم، مال دوستمه، باید بپرسم، خبر ندارم و خلاصه بخواد اینطوری دست به سر کنه خریدار رو به نظرم فرد بی مسئولیتیه و باید باهاش برخورد بشه.

لینک به دیدگاه

سلام. اگر منظورتون واسط معتبر هستش که فرصت تست 24 ساعته قطعه هم روی قطعات میده که بهترینش همین هست دیگه. مثلا اگر من کالایی داشته باشم و با واسط معتبر و فرصت تست بفروشم به شخص دیگه مشکلی نداره و خریدار هم بعد از تست 24 ساعته یا هر مقدار که توافق کردن به واسط خبر میده که پول واریز بشه. کلا در خرید هر کالایی باید فرصت تست وجود داشته باشه و بعد از گذشت فرصت تست و در صورتی که خریدار شکایتی نکرده باشه پول به حساب فروشنده واریز میشه. حالا اگر هم کالا متعلق به خود شما نیست و اعتماد ندارید به اون کالا فرصت تست را بیشتر میکنید.

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

تاپیک زدن خودش کلی دردسر داره  البته برای فروشنده واقعی چون باید کلی توضیح بده و از سرگزشت کالا بگه که بعدا به مشکلی بر نخوره و حتا اگر کالا ایرادی هم داره بگه که نفری که میخواد خرید کنه با دانش و فهمیده خرید کنه اون موقع دیگه فروشنده مسولیتی در قبال جنسی که با توضیحات مطابقت داره را نداره مگر اینکه ایراد دیگری داشته باشه و اینجا معلوم میشه ساحب کالا کی هستش چون اگر کالا مال خودش نباشه زیاد توضیح نمیده حالا این نیست که حتما داخل تاپیک باشه در پیغام خصوصی میتونه باشه توضیحات کامل و چیزی که خریدار میپرسه

به گفته دوستمون طرف پدر جنسی را که میخواد بفروشه در میاره بعد مینویسه در حد اکبند و استفاده نشده این را سخت هست تشخیص دادن بعضی وقتها مدتها طول میکشه که بفهمید موردی داره یا خیر

هیچ وقت نمیشه 24 ساعته کالایی را تست کرد و یک هفته شاید طول بکشه

من خودم یه سری قطعات دارم و استفاده هم نمیکنم حال ندارم آگهی کنم و خیلی از دوستان هم چنین مواردی را دارن بعضی از قطعات هم مشکلاتی دارن که حتما بخوام بفروشم میگم که خریدار بدونه مشکل چی هست چون خودم هم چنین انتظاری از دیگر فروشنده ها دارم

واسطه بودن بد نیست ولی باید برای کالایی واسته بشی که برای مثال خودت بدونی دست کی بوده از کی خرید چطوری استفاده کرده چقدر استفاده کرده و اگر میدونه جنس سالم هست بعد بزاره برای فروش مشکلی نداره

من از دوستانی در همین انجمن خرید کردم که کالا ایراد داشت ولی خودم درستشون کردم و شکایتی هم نکردم ولی 100% دیگه از این دوستان خرید نمیکنم (یه مورد هم بود که تیپاکس نابود کرده بود و فروشنده مقصر نبود ) مواردی که گفتم حضوری خرید کردم بهترینش هم این هست که کالا را اکبند بخرید من این مورد را هم زیاد قبول ندارم که طرف میگه تا فلان تاریخ گارانتی داره اگر مشکلی داشت ببر گارانتی  ........ سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن ....مگر بیکاری جنسی بخری که پدرش در اومده بعد طرف میدونه چه بلایی سرش آورده و قبل از اینکه گندش در بیاد با قیمتی گول زننده میفروشه و خریدار باید بدوه دنبال گارانتی این هم درست نیست

اینجا سرزمین فرصت هاست و در این بین فرصت طلب و ادمهای شیاد هم هستن  که از این فرصت های پیش آمده برای کلاهبرداری استفاده میکنن....فرصت ها بیشتر منفی هست مثلا گرونی که باعث میشه طرف با یه قیمت پایین و یا عکس کالایی که نداره بتونه پول در بیاره و کالای خراب بفروشه

یادم تاپیکی بود در مورد ارسال نشدن چیزی که از سایت دیوار خریداری شده بود و بنده خدا خریدار منتظر ارسال بود و فروشنده تلفن را جواب نمیداد پول هم گرفته بود و داستان سر خرگوش بود که کلی هم خندیدم اخه کی خرگوش را پست میکنه ؟!!!

در کل همه مردم خودشون تصمیم میگیرن که با چه روشی خرید کنن این تجربیات زیاد بکار نمیاد هر چی هم بگید 2 روز دیگه میبینید تاپیک زدن در مورد کلاهبرداری که بیشتر هم توی سایت دیوار اتفاق می افته

لینک به دیدگاه

اگر منظور شما از نظر شرعی و اخلاقی وقتی شما چیزی رو میفروشی مسئولیتش با شما، چون طرف با شما معامله کرده و پول رو به شما داده اگه نمیدونی سالم یا خراب معامله مشکل داره چون باید بدونی و علمش رو داشته باشی اگر واسطه هستی هم باید دو طرف به هم معرفی کنی تا بار اخلاقی برداشته بشه یا نهایت تلاشت بکنی که بفهمی حق با کی هست و حق طرفین به جا بیاری که کلا کار سختی هست...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۱/۵/۶ در ۱۹:۱۹، Mr.jalilpour گفته است:

درود

فروش کالای دیگران ازدیدگاه من ،درصورتی که قطعه ۴۸ ساعت حداقل توسط فروشنده تست شده باشه ودرصورت تایید صحت وسلامت کالا برای فروش اگهی بشه، مانعی نداره

بعدازتست، مسولیت همه چیزبرعهده فروشنده هست و هیچ عذروبهانه ای پذیرفته نمیشه

لینک به دیدگاه

سپاس از همراهی دوستان...

متاسفانه با این هم قوانین و نکات که موجوده بازم پیش میاد که کاربرانی، واسط میشن برای فروش قطعات افراد ممنوع المعامله.....

یکی از دوستان گفتن دلایل بچه گانه، با کمال تعجب من این حرفها رو از خیلی آدمهای با امتیاز بالا شنیدم که بیشترشون الان اخراج شده یا ممنوع المعامله هستن..

حالا همه اینها به کنار...

من به یک موردی برخوردم خیلی عجیب...

فروشنده یک سیستم کامل رو گذاشته برای فروش.در یکی از فروم های همسایه.. تمام صحبت هارو هم کرده و نکات رو گفته.

اما وقتی سیستم رسیده دست مشتری، مشتری گفته آقا توی تاپیک فروش زدید هارد 1 ترا، چرا برای من هارد 160 روی سیستم هست!!! 

فروشنده  هم در اومده گفته سیستم برای من نبوده و من واسط بودم، بزارید با همکارم صحبت کنم اطلاع میدم!! (فروشنده اصلا سیستم رو تست نکرده !!)

حالا مالک قطعه هم زیربار نمیره میگه الان من هارد 1ترا ندارم!!  برو 1 ماه دیگه برات میفرستم..

واسط هم که بیخیال!!... ته تهش واسط ممنوع المعامله میشه اما چی به خریدار میرسه!!

خودم به شخصه یک سیستم داشتم فروختم (خارج از فروم) به شخصه همش با سلام و صلوات داشتم معامله میکردم... با این که سیستم خودم بود و میدونستم بهترین عملکرد داره اما بازم یک استرس ریزی داشتم اما بعضی ها واقعا بیخیال هستن!!

**

واقعا معامله کردن خیلی سخته شده..

من خودم 2 تا معامله داشتم توی این فروم خوشبختانه هر دو افراد محترمی بودن و هستن.

یک روز رفته بودم یکسری قطعات ببینم با رفیقم ، توی یک از پاساژهای قم..

همینجور که تو مغازه ها میچرخیدیم توی یک مغازه بودیم تا اینکه:

-رضا بیا این گرافیک رو امروز معامله کردم  (2070) از مشتری خریدم بزار برای فروش توی همونجای که عضو هستم (یکی از فروم های همسایه)

* تستش کردی حسین ؟

- اره 2 ساعت تست FurMark گرفتم ازش.

* استیبل بود؟ مشکلی نداشت ؟ دماش چطور بود؟

- خوب بود بابا همچیش اوکیه... از سر طرف هم زیادیه (خنده خنده میگفت) ...(اصلا معلوم بود طرف هیچی حالیش نیست)

داشتم میومدم بیرون شنیدم که ریز گفت دقیقه های آخر یکم پرش تصویر پیدا کرد، اما مهم نیست بفروش بره...

دیگه از اون روز من واقعا نمیتونم به تمام معامله ها اعتماد کنم... واقعا... فقط باید فرد معتبر باشه که اونم گاهی اوقات تو زرد از آب درمیاد....

...

ویرایش شده توسط Mr.jalilpour
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

فروشنده  هم در اومده گفته سیستم برای من نبوده و من واسط بودم، بزارید با همکارم صحبت کنم اطلاع میدم!! (فروشنده اصلا سیستم رو تست نکرده !!)

حالا مالک قطعه هم زیربار نمیره میگه الان من هارد 1ترا ندارم!!  برو 1 ماه دیگه برات میفرستم..

واسط هم که بیخیال!!... ته تهش واسط ممنوع المعامله میشه اما چی به خریدار میرسه!!

دقیقا بخاطر همینه که میگم بچگانه هست، چون یک بچه نه مسئولیت داره و نه سرش میشه، بالاخره اقتضای سنش هست.

تو اینجور موارد چون وجدانی هم در کار نیست که چیزی فراتر از قانونه، نمیشه پیگیری کرد مگر اینکه خریدار موقع تحویل فیلم تهیه کنه که اگه میخواست اینکارو بکنه چرا اعتماد کرد!!! 

بهر حال به همه توصیه می کنم از چیزی که دریافت می کنید تا جای امکان فیلم تهیه کنید که نمونه این اتفاق ها تو فروشگاه های بسیار معتبر بین المللی هم اتفاق افتاده.

بنظرم شما لینک اون تاپیک رو همین جا بذار تا با طرفین اون معامله بیشتر آشنا بشیم.

لینک به دیدگاه

23 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

اما وقتی سیستم رسیده دست مشتری، مشتری گفته آقا توی تاپیک فروش زدید هارد 1 ترا، چرا برای من هارد 160 روی سیستم هست!!! 

سلام

اون موقع یه سری خبر خوندم که آمازون سیپیو های رایزن تقلبی برای مشتری هاش میفرسته ! مشخص شد که بعضی ها سیپیو رو خریداری و با مدل تقلبی جایگزین و برگشت میزدند !!!

حالا این آمازون بود که جنس های مرجوعی رو حتی نگاه هم نمی کرد و البته از دیجی هم دیدم که نظارتی بر مرجوعی هاش نداره چون خودش واسطه است.

حالا این از فروشگاه های بزرگ بودن دیگه چه برسه به این افراد به ظاهر باشرف 🙂

ویرایش شده توسط _Shayan_
لینک به دیدگاه

سلام

قبلا نیت خیر داشتی برای فروش جنس دیگران و ثواب میکردی

ولی الان فقط ادم کباب میشه..

همین چیزا باعث شد ارتباطمو با یه سری از دوستان لیونی قطع کنم

لااقل وجدانم راحته

ماهایی که سر سفره پدر مادر بزرگ شدیم نون حلالش به زور از گلومون پایین میره

هشتگ نه به واسطه بذار😁

لینک به دیدگاه

۲۳ ساعت قبل، Blueman۶ گفته است:

دقیقا بخاطر همینه که میگم بچگانه هست، چون یک بچه نه مسئولیت داره و نه سرش میشه، بالاخره اقتضای سنش هست.

تو اینجور موارد چون وجدانی هم در کار نیست که چیزی فراتر از قانونه، نمیشه پیگیری کرد مگر اینکه خریدار موقع تحویل فیلم تهیه کنه که اگه میخواست اینکارو بکنه چرا اعتماد کرد!!! 

بهر حال به همه توصیه می کنم از چیزی که دریافت می کنید تا جای امکان فیلم تهیه کنید که نمونه این اتفاق ها تو فروشگاه های بسیار معتبر بین المللی هم اتفاق افتاده.

بنظرم شما لینک اون تاپیک رو همین جا بذار تا با طرفین اون معامله بیشتر آشنا بشیم.

2 هفته پیش رفیقم واسط شد برای فامیل:

یکی از اقوام رفیقم میاد و میگه فلانی این سیستم ما دیگه به کارمون نمیاد و میخوایم ارتقا بدیم اما اول این رو بفروشیم تا پول بزاریم روش یکی دیگه بخریم، 

رفیق ما هم سیستم رو تحویل میگیره و تقریبا 2 روز تستش میکنه میبینه که سیستم اوکیه و مشکلی نداره، خلاصه سیستم رو میفروشه و به خریدار مهلت 48 ساعت میده که سیستم رو تست کنه

فردا خریدار زنگ میزنه مگه آقا این سیستم توی گیم تقریبا بعد از 2 ساعت، فریز میشه و صفحه مرگ میاد(همون بلو اسکرین) ....

رفیق ما هم هنگ میکنه، میگه خوب سیستم رو مرجوع کنید تا تست کنم... اینم چندتا بازی سنگین نصب میکنه و شروع میکنه به تست کردن که بعله بعد از 2 تا 3 ساعت سیستم یکدفعه فریز کامل میشه... 

ایشون پول خریدار رو بهش برگشت میزنه، حالا خودش میاد قطعات رو دونه دونه چک میکنه.... آخر سر میرسه به پاور، بعله پاور سیستم مشکل داشته و بعد از چند ساعت کار سنگین مثل کوره داغ میشده و بوووم...

حالا این بدبخت رفته به فامیلش گفته آقا سیستم شما مشکل داره توی کارهای سنگین و چون شما کار سنگین باهاش کم انجام میداد، خودش رو نشون نداده... حالا اونا در اومدن گفتن نههههه .. سیستم ما هیچ مشکلی نداشته، تو گفتی سیستمون خوبه ، خریدار زده خراب کرده...باید پوش رو بده...

رفیقم: درسته من گفتم خوبه اما برای کارهای معمولی، تستی هم که من گرفتم 1 ساعت کار سنگین بوده بقیش تست های معمول بوده اما سیستم شما حداقل باید 3 ساعت تحت فشار باشه تا خودش رو نشون بده....

بعدم رفیق منم گفته اون بدبخت کاری نکرده سیستم از داخل مشکل داشته.... خلاصه زیربار نرفتن.... آخرم رفیقم یک پاور خرید جایگزین پاور فامیلشون کرد که صداشون بند بیاد،...

آش نخورده و دهن سوخته!!

رفیقم بدبخت میگه من کم کاری نکردم...اما دیگه واسط نمیشم...

...

اون تاپیک ها هم واقعیت الان خیلی هاشون دیگه بسته شدن و یا کاربراشون اخراج شدن، دیگه آوردن اسمشون جالب نیست، بدتر ممکنه داغ خیلی ها تازه بشه و تاپیک کلا بره یک سمت دیگه....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...