رفتن به مطلب

کسی هست سریع پاسخ بده؟ انتخاب ssd برای سیستم قدیمی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر همه

یک سیستم قدیمی دار میخوام کمی ارتقاع بدم

msi 785GM-P45 

ایا میشه روش ssd نصب کرد. فکر کنم ساتا2 باشه

لینک به دیدگاه

ساتا Backward compatible هست و هر اس اس دی ساتایی بهش میخوره غیر بحث از عمر اس اس دی احتملا بهترین انتخاب مناسب ترین قیمته

لینک به دیدگاه

SSD مدل ساتا بهش میخوره مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

حافظه SSD اینترنال 250 گیگابایت Samsung مدل 870 EVO

این چطوره قیمت 1090

ایا ارزش داره به خاطر اسم سامسونگ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز زیاد درگیر برند نباش من الان چند سال Kingston Hyperx دارم و راضی بودم شما از برندهای Adata siliconpower kingston lexar هر کدوم رو خواستی بگیر سرعتاشون زیاد فرقی نداره

لینک به دیدگاه

https://www.lioncomputer.com/product/y84p2/ADATA-Ultimate-SU630-SATA-III-2-5-Inch-480GB-SSD

با یه ذره هزینه بیشتر میتونی 480 گیگ بگیری رفیق 😉

240 گیگش هم 800 تومنه

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ali-0098 گفته است:

حافظه SSD اینترنال 250 گیگابایت Samsung مدل 870 EVO

این چطوره قیمت 1090

ایا ارزش داره به خاطر اسم سامسونگ؟

بله سامسونگ میشه گفت بهترین انتخاب هستش.

اما چون مین بورد شما ساتا 2 هست از حداکثر سرعتش نمیتونید استفاده کنید، انتخاب برند های اقتصادی تر برای مین بورد شما منطقی تر هست.

ویرایش شده توسط masooyan
لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، masooyan گفته است:

بله سامسونگ میشه گفت بهترین انتخاب هستش.

اما چون مین بورد شما ساتا 2 هست از حداکثر سرعتش نمیتونید استفاده کنید، انتخاب برند های اقتصادی تر برای مین بورد شما منطقی تر هست.

پناه بر خدا😄

دیگه این خریدم. تا لحظاتی دیگر سیستم پیر شرکت به 16 گیگ رم و حافظه اس اس دی ارتقا خواهد یافت . . . .

لینک به دیدگاه

هارد قدیمی قراره بازم کار کنه. و اون MBR است.

الان SSD  جدید هم پارتیشن MBR کنم یا GPT ؟؟

فکر کنم MBR دردسرش کمتر باشه. چون سیستم خونه هم MBR  است

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ali-۰۰۹۸ گفته است:

هارد قدیمی قراره بازم کار کنه. و اون MBR است.

الان SSD  جدید هم پارتیشن MBR کنم یا GPT ؟؟

فکر کنم MBR دردسرش کمتر باشه. چون سیستم خونه هم MBR  است

MBR

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در ۱۴۰۱/۵/۲۳ در ۱۹:۲۰، ARMIN گفته است:

MBR

با اجازه استارتر 

ارمین جان ssd 2.5 500 گیگ گرفتم 870evo 

و فقط درایو رو وصل کردم نوع پارتیشن رو GPT کردم و با crystal mark 8 یک تست 500 مگ (اون عددشم رو 1 گذاشتم ) و Hard Disk Sentinel v رو چک کردم تو عکس گذاشتم اون 80 در صد  هم زده 

The status of the solid state disk is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found. 
The TRIM feature of the SSD is supported but disabled. It is recommended to upgrade the operating system, the disk controller or its driver to improve performance.

No actions needed.

14 ترا هم رایت شده واسه این تست؟؟؟ من یادم نبود وگرنه از اول Hard Disk Sentinel رو باز میکردم (نو نو از پلمپ باز کردم مشکلی نداره استفاده کنم؟؟؟

Untitled.thumb.png.c1db33d3e1d75d85766189c4e37d8024.pngUntitled1.thumb.png.86dec2d757fc534f164eb7b1dfb0e484.pngUntitled2.thumb.png.8893f765e0dee7df0791e1bd1172494b.png)

لینک به دیدگاه

۱۲ دقیقه قبل، amir* گفته است:

با اجازه استارتر 

ارمین جان ssd 2.5 500 گیگ گرفتم 870evo 

و فقط درایو رو وصل کردم نوع پارتیشن رو GPT کردم و با crystal mark 8 یک تست 500 مگ (اون عددشم رو 1 گذاشتم ) و Hard Disk Sentinel v رو چک کردم تو عکس گذاشتم اون 80 در صد  هم زده 

The status of the solid state disk is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found. 
The TRIM feature of the SSD is supported but disabled. It is recommended to upgrade the operating system, the disk controller or its driver to improve performance.

No actions needed.

14 ترا هم رایت شده واسه این تست؟؟؟ من یادم نبود وگرنه از اول Hard Disk Sentinel رو باز میکردم (نو نو از پلمپ باز کردم مشکلی نداره استفاده کنم؟؟؟

)

سلام

ویندوزت چیه؟ آپدیته؟

لینک به دیدگاه

۴ دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

سلام

ویندوزت چیه؟ آپدیته؟

ویندوزم 10 1903 اپدیت نیست و os رو هارده اینو گرفتم os نصب کنم میخوام بدونم مشکل نداره الان؟؟؟ 

موقع تست هم کروم باز بود تاره تب هم باز کردم در هنگام تست 😅

در ضمن میخوام ویندوز نصب کنم با GPT میتونم win 10 و 7 که MBR هست رو بوت کنم بعدش؟(رو هاردن)

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، amir* گفته است:

ویندوزم 10 1903 اپدیت نیست و os رو هارده اینو گرفتم os نصب کنم میخوام بدونم مشکل نداره الان؟؟؟ 

موقع تست هم کروم باز بود تاره تب هم باز کردم در هنگام تست 😅

مشکلی نداره، خودش سالمه، رایتش هم گمونم خودت این کاروکردی :D چطوری فرمتش کردی؟Quick Format؟ یا فرمت کلی؟

الان فقط TRIM خاموشه، که به نظرم باید بری داخل بایوس - قبل از نصب ویندوز جدید، کنترلر ساتا رو باید روی حالت AHCI قرار بدی تا TRIM روشن بشه.

اگر توی بایوس AHCI روشنه، اونوقت گزینه اول این تاپیک رو باید اجرا کنی تا TRIM روشن بشه.

۴ دقیقه قبل، amir* گفته است:

در ضمن میخوام ویندوز نصب کنم با GPT میتونم win 10 و 7 که MBR هست رو بوت کنم بعدش؟(رو هاردن)

نمیشه، یا کل درایو های روی یه سیستم باید MBR باشه یا کلش GPT، یکی از این یکی از اون نمیشه.

لینک به دیدگاه

مشکلی نداره، خودش سالمه، رایتش هم گمونم خودت این کاروکردی :D چطوری فرمتش کردی؟Quick Format؟ یا فرمت کلی؟

الان فقط TRIM خاموشه، که به نظرم باید بری داخل بایوس - قبل از نصب ویندوز جدید، کنترلر ساتا رو باید روی حالت AHCI قرار بدی تا TRIM روشن بشه.

اگر توی بایوس AHCI روشنه، اونوقت گزینه اول این تاپیک رو باید اجرا کنی تا TRIM روشن بشه.

کویک!!!

میخوام ویندوز نصب کنم با GPT میتونم win 10 و 7 که MBR هست رو بوت کنم بعدش؟(رو هاردن)

لینک به دیدگاه

هم اکنون، amir* گفته است:

کویک!!!

میخوام ویندوز نصب کنم با GPT میتونم win 10 و 7 که MBR هست رو بوت کنم بعدش؟(رو هاردن)

گمونم اگر اینو GPT کنی بقیه درایو هاتو توی سیستم نتونی ببینی.

لینک به دیدگاه

الان کویک فرمت و یک تست 14 ترا واسم رقم زده؟ wtf😅 دوباره mbr رش کنم نیازه کویک فرمت کنم ؟ اگه نیازه دوباره عکس میزارم فک کنم ویندوز روش نصب کنم عمرش ته بکشه!🤐

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، amir* گفته است:

الان کویک فرمت و یک تست 14 ترا واسم رقم زده؟ wtf😅 دوباره mbr رش کنم نیازه کویک فرمت کنم ؟ اگه نیازه دوباره عکس میزارم فک کنم ویندوز روش نصب کنم عمرش ته بکشه!🤐

امیر جان، دقت کن، وقتی کنترلر ساتا رو روی AHCI بگذاری، اون ویندوز های قبلی رو همه رو از دست میدی. پس این از این.

دوم، فرق GPT با MBR برای شما هیچی نیست، پس اصرار روی GPT نکن.

مطلب بعدی، وقتی با Rufus ویندوز 10 روی فلش ریختی، گزینه MBR بزن، موقع انتخاب درایو ها، تمام پارتیشن های روی اس اس دی رو پاک کن، و کامل به صورت Unallocated بزار باشه، خودت پارتیشن بندی نکن، همینطوری که Unallocated هست، انتخابش کن بزار خود ویندوز پارتیشن بندی میکنه. بعد که ویندوز نصب شد، چک کن هاردت رو میشناسه توی ویندوز یا نه، اگر نشناخت باید initialize کنی.

یه مقدار کارت سخته،

در مورد رایت، نمیدونم چی شده این حجم رایت شده، ولی مهم نیست، نرم افزار خود سامسونگ رو بعدا میریزی ببینی چقدر دقیقا رایت شده.

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

امیر جان، دقت کن، وقتی کنترلر ساتا رو روی AHCI بگذاری، اون ویندوز های قبلی رو همه رو از دست میدی. پس این از این.

دوم، فرق GPT با MBR برای شما هیچی نیست، پس اصرار روی GPT نکن.

مطلب بعدی، وقتی با Rufus ویندوز 10 ریختی، موقع انتخاب درایو ها، تمام پارتیشن های روی اس اس دی رو پاک کن، و کامل به صورت Unallocated بزار باشه، خودت پارتیشن بندی نکن، همینطوری که Unallocated هست، انتخابش کن بزار خود ویندوز پارتیشن بندی میکنه. بعد که ویندوز نصب شد، چک کن هاردت رو میشناسه توی ویندوز یا نه، اگر نشناخت باید initialize کنی.

یه مقدار کارت سخته،

در مورد رایت، نمیدونم چی شده این حجم رایت شده، ولی مهم نیست، نرم افزار خود سامسونگ رو بعدا میریزی ببینی چقدر دقیقا رایت شده.

والا اسرارم واسه تعداد هاردم هست چون چند هارد اکسترنال دیگه هم دارم و تعداد دریوها بالاست بطوری که وقتی هارد دیگه میزدم تعداد درایوها از z رد میشه و ...(اون موقع ها نوب تر بودم) واسه همین بگذریم 🤣

الان اومدم mbr کنم نوب بازی کردم دیدم MBR GRAY OUTE ه زدم BASIC کردم چیکار کنم برگرده؟ الان داینامیک شده! چیکار کنم برگرده زیاد وارد نیستم (فکر کنم مال رک و هات سوآپه داینامیک؟)

ویرایش شده توسط amir*
لینک به دیدگاه

۱ دقیقه قبل، amir* گفته است:

والا اسرارم واسه تعداد هاردم هست چون چند هارد اکسترنال دیگه هم دارم و تعداد دریوها بالاست بطوری که وقتی هارد دیگه میزدم تعداد درایوها از z رد میشه

برادر اینو باید اولش میگفتی به من که این همه هارد داری. با این توضیحی که دادی حالا باید GPT بزنی، همه رو. (دیگه وقتی اطلاعات کامل نمیدین همین میشه داستان)

تمام هارد ها رو از سیستم جدا کن، فقط اس اس دی نصب باشه، ویندوزت رو نصب کن روی اس اس دی، درایور ها رو نصب کن، ویندوز و درایور ها رو آپدیت کن. همه کارها که تموم شد، حالا برای مشکل داینامیک شدن هارد دیسک هات یه تاپیک دیگه بزن بقیه دوستان کمکت کنند. من فقط بخش اس اس دیش برام مهمه، باور کن هارد دیسک هات هر بلایی سرشون بیاد، من کاری ندارم. 🤣 اس اس دیه برام مهمه.

لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

برادر اینو باید اولش میگفتی به من که این همه هارد داری. با این توضیحی که دادی حالا باید GPT بزنی، همه رو. (دیگه وقتی اطلاعات کامل نمیدین همین میشه داستان)

تمام هارد ها رو از سیستم جدا کن، فقط اس اس دی نصب باشه، ویندوزت رو نصب کن روی اس اس دی، درایور ها رو نصب کن، ویندوز و درایور ها رو آپدیت کن. همه کارها که تموم شد، حالا برای مشکل داینامیک شدن هارد دیسک هات یه تاپیک دیگه بزن بقیه دوستان کمکت کنند. من فقط بخش اس اس دیش برام مهمه، باور کن هارد دیسک هات هر بلایی سرشون بیاد، من کاری ندارم. 🤣 اس اس دیه برام مهمه.

الان SSD یم قهوه ای شده باید کمک کنی😂 چیکار کنم برگرده که ویندوز نصب کنم؟

Untitled.png

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، amir* گفته است:

الان SSD یم قهوه ای شده باید کمک کنی😂 چیکار کنم برگرده که ویندوز نصب کنم؟

اینجا رو دیگه ول کن، الان هر رنگی بشه، از اینجا که ویندوز نمیتونی نصب کنی.

بهت گفتم، ویندوز با Rufus بریز روی فلش، - سیستمو خاموش کن - کابل ساتا هارد دیسک ها رو جدا کن، سیستم و روشن کن، توی بایوس کنترلر ساتا رو روی AHCI بزار، برو موقع نصب ویندوز، ببین درایو اس اس دی رو بهت نشون میده یا نه. اونجا پارتیشن رو دیلیت کن، به صورت Unallocated در بیاد، بعد همونطوری انتخابش کن، تا ویندوز نصب بشه.

لینک به دیدگاه

۲۰ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

من دقیق متوجه مشکل ایشون نشدم اما خودم 3 تا هارد روی سیستم دارم (هیچکدوم رو پارتیشن بندی نکردم)

اس اس دی که روش ویندوز نصب هست GPT هست ، یکی از هارد ها هم GPT و دیگری تا همین چند وقت پیش MBR بود اما سیستم همشونو نمایش میداد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...