رفتن به مطلب

بلاخره فیبر گرفتم!

Alirezatha
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

خب 

میبینم که بعد 6 ماه دوندگی فیبرم متصل شده😃

فیبر نوری مخابرات

14029622720.png

پوینت تو پوینت آسیاتک

14029629907.png

ADSL :

14029633662.png

از آخرین پیامی که گذاشتم بعد وصل کردن مودم و صحبت با مخابرات فهمیدیم سیم کشی مشکل داره و دوباره کلی طول کشید از مخابرات بیان تعمیر

بعد که تعمیر کردن گفتم خب مودم رو کمکم کنین راه اندازی کنم

گفتن نه نمیشه و فلان و اینا حتما خودمون باید تنظیمش کنیم

گفتم خب جهنم بگیرین تنظیمش کنین نت وصل بشه

فردا زنگ زدن سلام علیکم خوب هستین؟ ما تجربه کار با مودم شمارو نداریم نتونستیم از کانفیگش کنیم حضوری با مودم تشریف بیارید تنظیمش کنیم

تو دلم یه چند تا فحش دادم و تمام

بعد تو واتساپ با سرپرست شعبه منطقه مون صحبت کردم و ازش اطلاعات مورد نیاز رو گرفتم و تو 5 دقیقه خودم مودم رو ستاپ کردم

کار 5 دقیقه ای که قریب به 2 هفته طول کشید

حالا خلاصه بلاخره امروز این فیبر وصل شد که تست سرعتش رو گذاشتم جالبه که دقیقا فردا اشتراک P2P من تموم میشه و دقیقا این امروز وصل شد بسیار سر وقت

و اما مقایسه:

در حال حاضر که این 3 اینترنت فیبر و P2P و ADSL دارم تجربه ام رو از هر کدومش در حال حاضر میگم

اینترنت ADSL که ارزون ترینه با حجم زیاد و قیمت کمش خوراک کارای روزمره ام هست مثل تلگرام چک کردن و دانلود های غیر ضروری و تامین اینترنت خانواده و مهمون و اینا بدون نگرانی از حجم و هزینه

ولی خب تقریبا به هیچ درد آپلود نمیخوره و فقط دانلودش قابل تحمله

بعدی میشه P2P هزینه راه اندازی نسبتا بالا ولی در عوض بی دردسر

اینترنت P2P چیزی که منو شیفته اش کرد پایداری عجیب غریبش در تمام شرایط بود

یعنی مهم نبود دارم دانلود میکنم یا آپلود

شبکه شخصی انتقال داده روشنه یا خاموش

دارم با سرور ایرانی کار میکنم یا خارجی

این نت همیشه و در هر شرایطی بهم 52 مگ سرعت فیکس بدون نوسان میداد که خیلی جذاب بود برام

از این نت برای دانلود های ضروری، آپلود و به عنوان نت بکاپ برای مواقع قطعی ADSL استفاده میکردم

و در نهایت فیبر

فیبرنوری تو سرور های ایرانی که سرعتش عجیب غریبه

یعنی از هارد های ارزون قیمت بازار سریع تره

تو سرور خارجی هم سرعت دانلودش کماکان خوبه ولی نه به خوبی سرور ایران

ولی سرعت آپلودش با روشن شدن شبکه شخصی انتقال داده افت بسیار شدیدی پیدا میکنه و حتی از P2P هم کند تر میشه

در کل نت خوبیه

پینگ خوبی میده

سرعت دانلود و آپلود خوبی میده

ولی پایداری و قابل اعتماد بودن P2P در شرایط مختلف رو نداره و بسته به نوع استفاده کیفیتش خیلی متفاوته

لینک به دیدگاه

• ارسال 95
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

یه نکته درمورد سرعت آپلود بگم. کلا سرعت آپلود به سرورهای خارجی محدود شده. من با vps هم تست کردم سرعت آپلود داخلی 500 مگ بود خارجی به زور 10 مگ

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، miladhaerian گفته است:

یه نکته درمورد سرعت آپلود بگم. کلا سرعت آپلود به سرورهای خارجی محدود شده. من با vps هم تست کردم سرعت آپلود داخلی 500 مگ بود خارجی به زور 10 مگ

هر چی گفتم بریز دور

تاریخ انقضاش 5 دقیقه بود 😂

همین الان که این پیام رو مینویسم با هیچ کدوم از اینترنت هام حتی با کیفیت 144 هم  نمیتونم یوتوب ببینم

آپدیت : مشکل رفع شد.

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

هر چی گفتم بریز دور

تاریخ انقضاش 5 دقیقه بود 😂

همین الان که این پیام رو مینویسم با هیچ کدوم از اینترنت هام حتی با کیفیت 144 هم  نمیتونم یوتوب ببینم

image.thumb.png.c93f86c606549cce52cd4ee90e1d3e8f.png

قند شکن بهتر تهیه کنید. این الان داره 8K بدون بافر با نت مخابرات پخش میشه

لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

image.thumb.png.c93f86c606549cce52cd4ee90e1d3e8f.png

قند شکن بهتر تهیه کنید. این الان داره 8K بدون بافر با نت مخابرات پخش میشه

قندشکن مشکلی نداره

الانم دوباره اوکی شده

همون موقع که پیام گذاشتم مشکل داشت

البته ربطی به فیبر یا نت مخابرات هم نداشت چون تمام نت هام مختل بود

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

قندشکن مشکلی نداره

الانم دوباره اوکی شده

همون موقع که پیام گذاشتم مشکل داشت

البته ربطی به فیبر یا نت مخابرات هم نداشت چون تمام نت هام مختل بود

بزرگوار در گیم و پینگ چطور هستن این 3تا ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است:

بزرگوار در گیم و پینگ چطور هستن این 3تا ؟؟؟؟

Adsl که تعریفی نداره

به جز گیم های casual تو بازی آنلاین برام قابل تحمل نبود

P2P بسیار پایدار با پینگ متغیر بین 40 تا 70 

خیلی ازش راضی بودم

فیبر هم خوبه پینگ بین 70 تا 100 میده

قطع و وصلی هم تو این مدت کوتاه ندیدم حداقل

ولی خب پینگش به P2P نمیرسه و تقریبا 30 درصد بیشتره

در کل اگر بخوام با بودجه نامحدود تصمیم بگیرم قطعا P2P رو به فیبر مخابرات ترجیح میدم

ولی خب در حالی P2P و فیبر هزینه تقریبا یکسانی برام دارن

P2P ماهانه 200 گیگ ترافیک میده و فیبر 500 گیگ

به خاطر همین فیبر رو ترجیح میدم به P2P

ولو تو بعضی زمینه ها کمی ضعیف تر باشه

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

Adsl که تعریفی نداره

به جز گیم های casual تو بازی آنلاین برام قابل تحمل نبود

P2P بسیار پایدار با پینگ متغیر بین 40 تا 70 

خیلی ازش راضی بودم

فیبر هم خوبه پینگ بین 70 تا 100 میده

قطع و وصلی هم تو این مدت کوتاه ندیدم حداقل

ولی خب پینگش به P2P نمیرسه و تقریبا 30 درصد بیشتره

در کل اگر بخوام با بودجه نامحدود تصمیم بگیرم قطعا P2P رو به فیبر مخابرات ترجیح میدم

ولی خب در حالی P2P و فیبر هزینه تقریبا یکسانی برام دارن

P2P ماهانه 200 گیگ ترافیک میده و فیبر 500 گیگ

به خاطر همین فیبر رو ترجیح میدم به P2P

ولو تو بعضی زمینه ها کمی ضعیف تر باشه

سرزمینم ایران، تنها جایی که توش پینگ سرویس وایرلس از فیبر کمتره

بر ... شادانه بکوب

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۵/۲۷ در 22:33، Alirezatha گفته است:

خوب ماجرا از جایی شروع شد که چند ماه پیش من یه باکس فیبر نوری در چند صد متری خونه مون دیدم و گفتم ای جان مخابرات منطقه تجهیزات فیبر داره

اینطوری شد که ازش عکس رفتم و بردم پیش مسیول شعبه منطقه مخابراتی خودمون و منو بردن تو یکی از اتاقا و نقشه تمام باکس های فیبر نوری منطقه رو نشون دادن بهم

و گفتن اون باکسی که دیدم به خاطر فاصله زیادش امکان نصب نداره

ولی یه باکس دیگه که من ندیده بودم در 40 متری خونه مون اون طرف خیابون هست که بهم تو نقشه نشون داد

و یه فرم کوچک پر کردم و قرار شد تکنسین بفرستن تا ببینه میشه ازونجا به خونه مون فیبر بکشن یا نه (با هزینه خودشون)

این تکنسین اومد و گفت به خاطر اینکه خیابون اصلیه و ممکنه کامیون رد بشه اگر سیم بکشیم پاره میشه و نمیشه براتون فیبر بزنیم

چند روز بعد رفتم پیش رییس مخابرات منطقه خودمون و گفتم چطوریه خونه های بالا و پایین و چپ و راست فیبر دارن

همین یه راسته ما وسط تهران که نمیشه فیبر نداشته باشه

من چیکار کنم بهم فیبر بدین

گفت مخابرات دیگه دولتی نیست و شهرداری خیلی اذیت میکنه از طرفی ما کاملن اقتصادی به قضیه نگاه میکنیم و واقعن برامون مهم نیست شما فیبر داشته باشی یا نه

اگر به نفعمون باشه برات میکشیم

به نفعمون نباشه هم نمیکشیم

و گفت حدود 40 میلیون هزینه میشه بخوایم براتون باکس فیبر نوری جلوی خونه خودتون بزنیم

اگر خودت پرداخت میکنی که بزنیم اگر پرداخت نمیکنی باید حداقل 10 تا مشتری فیبر نوری از ساختمون خودتون یا ساختمون مجاور پیدا کنی و ازشون امضا بگیری تا من از جیب اداره هزینه باکس رو پرداخت کنم و براتون فیبر بزنم

اینطوری شد که به هزار بدبختی رفتم امضا بگیرم امضاهارو گرفتم و گفت اوکیه براتون بین یک هفته تا یک ماه بعد تموم شدن فرآیند باکس نصب میشه و به تعداد افراد امضا کرده فرم انتخاب سرویس بهم داد که باید بهشون بدم پر کنن

انشاالله هر اقدام جدیدی انجام بدم و هر خبر جدیدی از جانب مخابرات به دستم برسه داخل تاپیک اعلام میکنم

این عکس باکسش که گفتید رو میتونید بفرستید؟

ما باکس ماکس زیاد دور و ور خونه ریخته ولی نمیدونم کدومش فیبر نوریه😂

نقشه باکس ها توی اینترنتی جایی نیست؟ حتما باید حضوری رفت؟

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

این عکس باکسش که گفتید رو میتونید بفرستید؟

ما باکس ماکس زیاد دور و ور خونه ریخته ولی نمیدونم کدومش فیبر نوریه😂

نقشه باکس ها توی اینترنتی جایی نیست؟ حتما باید حضوری رفت؟

IMG_20221209_063951_589.thumb.jpg.10c6fe0c22efe32b981688e3d266e413.jpg

بله حتما باید حضوری بری

کلا اگر می‌خوای فیبر بگیری باید کفش آهنی بپوشی و بارها و بارها حضوری بری

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

IMG_20221209_063951_589.thumb.jpg.10c6fe0c22efe32b981688e3d266e413.jpg

بله حتما باید حضوری بری

کلا اگر می‌خوای فیبر بگیری باید کفش آهنی بپوشی و بارها و بارها حضوری بری

این باکسیه که روی آپارتمان وصل میشه یا باکس محله؟
بعد از کجا بفهمم فیبره؟ روش چیزی مینویسه؟ نشونه خاصی چیزی داره؟ اخه از این شکل باکس ها زیاد هست اطرافمون

بعد اینکه گفتید یه حدود 800 تومن هزینه کابل کشی داخل ساختمون شد. بجز اون هزینه دیگه‌ای هم داشت؟ مثلا مودم خاصی میخواد برای توی خونه؟ خط تلفن که نمیخواد(چون محلمون از تلفن اشباع شده بخاطر این تو فکر فیبرم)؟

و سوال آخر(احتمالا) اینکه گفتید هزینه کابل کشی از باکس تا ساختمان رایگانه این رایگان بودن به تعداد واحد ربط داره؟ مثلا میگن حتما باید فلان قدر واحد باشید یا برای تک واحد هم میکنن؟

ببخشید یه کم زیاد شد!

ویرایش شده توسط DarkMERC
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

این باکسیه که روی آپارتمان وصل میشه یا باکس محله؟
بعد از کجا بفهمم فیبره؟ روش چیزی مینویسه؟ نشونه خاصی چیزی داره؟ اخه از این شکل باکس ها زیاد هست اطرافمون

بعد اینکه گفتید یه حدود 800 تومن هزینه کابل کشی داخل ساختمون شد. بجز اون هزینه دیگه‌ای هم داشت؟ مثلا مودم خاصی میخواد برای توی خونه؟ خط تلفن که نمیخواد(چون محلمون از تلفن اشباع شده بخاطر این تو فکر فیبرم)؟

و سوال آخر(احتمالا) اینکه گفتید هزینه کابل کشی از باکس تا ساختمان رایگانه این رایگان بودن به تعداد واحد ربط داره؟ مثلا میگن حتما باید فلان قدر واحد باشید یا برای تک واحد هم میکنن؟

ببخشید یه کم زیاد شد!

باکس هم دقیقا باید به همین شکل و از جنس پلاستیک باشه

هر باکس مشابهی فیبر نیست و دقیقا باید همین شکلی باشه

هر باکس برای ساختمون های متعدد هست

مودم مخصوص فیبر باید تهیه کنین که بین ۱ تا ۵ تومن هزینه داره

تعداد واحد های متقاضی می‌تونه باعث بشه براتون سرویس فیبر وصل کنن یا نکنن

ولی اگر بنا بر وصل کردن بشه در هر صورت هزینه فیبر کشی بیرون ساختمون به عهده مخابرات هست 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در ۱۴۰۱/۹/۱۳ در 21:23، Alirezatha گفته است:

خب 

میبینم که بعد 6 ماه دوندگی فیبرم متصل شده😃

فیبر نوری مخابرات

14029622720.png

پوینت تو پوینت آسیاتک

14029629907.png

ADSL :

14029633662.png

از آخرین پیامی که گذاشتم بعد وصل کردن مودم و صحبت با مخابرات فهمیدیم سیم کشی مشکل داره و دوباره کلی طول کشید از مخابرات بیان تعمیر

بعد که تعمیر کردن گفتم خب مودم رو کمکم کنین راه اندازی کنم

گفتن نه نمیشه و فلان و اینا حتما خودمون باید تنظیمش کنیم

گفتم خب جهنم بگیرین تنظیمش کنین نت وصل بشه

فردا زنگ زدن سلام علیکم خوب هستین؟ ما تجربه کار با مودم شمارو نداریم نتونستیم از کانفیگش کنیم حضوری با مودم تشریف بیارید تنظیمش کنیم

تو دلم یه چند تا فحش دادم و تمام

بعد تو واتساپ با سرپرست شعبه منطقه مون صحبت کردم و ازش اطلاعات مورد نیاز رو گرفتم و تو 5 دقیقه خودم مودم رو ستاپ کردم

کار 5 دقیقه ای که قریب به 2 هفته طول کشید

حالا خلاصه بلاخره امروز این فیبر وصل شد که تست سرعتش رو گذاشتم جالبه که دقیقا فردا اشتراک P2P من تموم میشه و دقیقا این امروز وصل شد بسیار سر وقت

و اما مقایسه:

در حال حاضر که این 3 اینترنت فیبر و P2P و ADSL دارم تجربه ام رو از هر کدومش در حال حاضر میگم

اینترنت ADSL که ارزون ترینه با حجم زیاد و قیمت کمش خوراک کارای روزمره ام هست مثل تلگرام چک کردن و دانلود های غیر ضروری و تامین اینترنت خانواده و مهمون و اینا بدون نگرانی از حجم و هزینه

ولی خب تقریبا به هیچ درد آپلود نمیخوره و فقط دانلودش قابل تحمله

بعدی میشه P2P هزینه راه اندازی نسبتا بالا ولی در عوض بی دردسر

اینترنت P2P چیزی که منو شیفته اش کرد پایداری عجیب غریبش در تمام شرایط بود

یعنی مهم نبود دارم دانلود میکنم یا آپلود

شبکه شخصی انتقال داده روشنه یا خاموش

دارم با سرور ایرانی کار میکنم یا خارجی

این نت همیشه و در هر شرایطی بهم 52 مگ سرعت فیکس بدون نوسان میداد که خیلی جذاب بود برام

از این نت برای دانلود های ضروری، آپلود و به عنوان نت بکاپ برای مواقع قطعی ADSL استفاده میکردم

و در نهایت فیبر

فیبرنوری تو سرور های ایرانی که سرعتش عجیب غریبه

یعنی از هارد های ارزون قیمت بازار سریع تره

تو سرور خارجی هم سرعت دانلودش کماکان خوبه ولی نه به خوبی سرور ایران

ولی سرعت آپلودش با روشن شدن شبکه شخصی انتقال داده افت بسیار شدیدی پیدا میکنه و حتی از P2P هم کند تر میشه

در کل نت خوبیه

پینگ خوبی میده

سرعت دانلود و آپلود خوبی میده

ولی پایداری و قابل اعتماد بودن P2P در شرایط مختلف رو نداره و بسته به نوع استفاده کیفیتش خیلی متفاوته

درود 

مبارک باشه رفیق

ببخشید اینترنت P2P از کدوم شرکت بگیریم بهتره ؟

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، Mashhad گفته است:

درود 

مبارک باشه رفیق

ببخشید اینترنت P2P از کدوم شرکت بگیریم بهتره ؟

سلام،متشکرم

من اسیاتک داشتم و بسیار راضی بودم

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در ۱۴۰۱/۷/۲۳ در 20:52، Simorg گفته است:

تا وقتی که ایران بودم شب و روز داشتم به این موضوع فک میکردم که چطور میشه اینترنت خوب گرفت که بدون لگ و پکت لاس و این حرفا بشه دو ساعت آخر هفته ها عین آدم بازی کرد. بیش از 10 میلیون تومن برای انواع اقسام مودم هزینه کردم ولی آخرشم نشد که نشد. 
روز اولی که رسیدم خونم تو امریکا صاحب خونه گفت بیا اینم پسوورد وای فای که مودشم قدیمیه اگه سرعتشو دوست نداشتی بگو عوضش کنم. عکسیم که اپلود کردم سرعت اینترنتیه که از نظر صاحب خونم ممکن بود کافی به نظر نرسه:)))

نتیجه نهایی که من گرفتم این بود که تا وقتی اینا راس کار باشن همیشه امروزمون بهتر از فردامونه.

پ.ن: سرعت خط من 300 مگابایت هست که همچین سرعتی میده

Screenshot 2022-10-15 121559.png

IMG-20230301-WA0013.thumb.jpg.1001f7111f219b3ba1d6a35c670fb5ca.jpg

اینترنت خونگی داداشم تو چین که با قندشکن ست شده روی مودم وصله 

بعد من اینجا نت خونگی که نمیدن بهم هرچی پیگیری کردم ،نت ایرانسل و همراه اولم شاید باور نکنید روزی دو سه ساعت فقط منتظر وصل شدن قند شکنم اعصاب برام نمونده دیگه از دست این وضعیت نت

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، arvin_393 گفته است:

IMG-20230301-WA0013.thumb.jpg.1001f7111f219b3ba1d6a35c670fb5ca.jpg

اینترنت خونگی داداشم تو چین که با قندشکن ست شده روی مودم وصله 

بعد من اینجا نت خونگی که نمیدن بهم هرچی پیگیری کردم ،نت ایرانسل و همراه اولم شاید باور نکنید روزی دو سه ساعت فقط منتظر وصل شدن قند شکنم اعصاب برام نمونده دیگه از دست این وضعیت نت

اینو ببین :

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/internet-operator/44292-sim-card-for-tourists

نظرت چیه؟

پ.ن:الان میگن 30یا30 حرف نزن! فوروم معلوم نیست چطوریاست امنیتی شده!!! در قیاس با پرشین تولز اینجا حوزه علمیه هست.

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

اینو ببین :

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/internet-operator/44292-sim-card-for-tourists

نظرت چیه؟

پ.ن:الان میگن 30یا30 حرف نزن! فوروم معلوم نیست چطوریاست امنیتی شده!!! در قیاس با پرشین تولز اینجا حوزه علمیه هست.

خبرشو دیده بودم اینو

راستش برام دیگه اینجور خبرا فاقد اهمیته 

باور میکنی از ده دوازده سال پیش اومدیم تو این خونمون حتی یه بارم نت خونگی نداشتم اوایل که میگفتن رو فیبر نوریه نمیشه نت وصل کرد، الانم چهار پنج ساله خط تلفن نداریم لااقل یه vdsl وصل کنم بخدا به adsl هم راضیم ، چندین بار تا حالا سیم تلفن رو از داخل کوچه دزدین دیگه حتی از پیگیری وصل کردن دوبارش خسته شدیم🤦🏻 فیبرنوری هم نمیدن 

tdlte ایرانسل هم دیگه قندشکن درست وصل نمیشه ، خط همراه اول و ایرانسل که دیگه بدتر ، حالا دنبال اینم یه وایرلس یا مبین نت بگیرم ببینم چی میشه

الان نزدیک ۳ تا ۴ ساعته دارم دست و پا میزنم واتس اپ دوتا پیام بفرستم 

ویرایش شده توسط arvin_393
لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، arvin_393 گفته است:

خبرشو دیده بودم اینو

راستش برام دیگه اینجور خبرا فاقد اهمیته 

باور میکنی از ده دوازده سال پیش اومدیم تو این خونمون حتی یه بارم نت خونگی نداشتم اوایل که میگفتن رو فیبر نوریه نمیشه نت وصل کرد، الانم چهار پنج ساله خط تلفن نداریم لااقل یه vdsl وصل کنم بخدا به adsl هم راضیم ، چندین بار تا حالا سیم تلفن رو از داخل کوچه دزدین دیگه حتی از پیگیری وصل کردن دوبارش خسته شدیم🤦🏻 فیبرنوری هم نمیدن 

tdlte ایرانسل هم دیگه قندشکن درست وصل نمیشه ، خط همراه اول و ایرانسل که دیگه بدتر ، حالا دنبال اینم یه وایرلس یا مبین نت بگیرم ببینم چی میشه

الان نزدیک ۳ تا ۴ ساعته دارم دست و پا میزنم واتس اپ دوتا پیام بفرستم 

درسته نت سیم کارتیو پوکوندن بعد دارن نت سیم کارتی تبعیض آمیز و بدون فیلتر میدن به خارجیا! تصورشو کن!

منم جای جدید که هستم خط تلفن ندارن. مجبور شدم td بگیرم مثل خودت.

خونه قبلیم سه خط داشت عشق میکردم با adsl . 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

اینو ببین :

نظرت چیه؟

خبرشو چند روز پیش خوندم و واکنشم موقع خوندن این بود که چقدر یک انسان(؟) میتونه پست و بی‌شرف باشه

بعد میگن تو آمریکا تبعیض نژادی هست و پلیسا سیاه پوستا رو میکشن

اونوقت الان اینکاری که دارید میکنید تبعیض نیس؟ اونم چه تبعیضی! تبعیض به ضرر هم‌وطن و به نفع اجنبی!

واقعا باعث تاسفه...

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

خبرشو چند روز پیش خوندم و واکنشم موقع خوندن این بود که چقدر یک انسان(؟) میتونه پست و بی‌شرف باشه

بعد میگن تو آمریکا تبعیض نژادی هست و پلیسا سیاه پوستا رو میکشن

اونوقت الان اینکاری که دارید میکنید تبعیض نیس؟ اونم چه تبعیضی! تبعیض به ضرر هم‌وطن و به نفع اجنبی!

واقعا باعث تاسفه...

دقیقا از بیشرفی گذشته!

الان جوریه که تقریبا اصلا اینترنت نداریم ،ق.ند.شک.ن که وصل نمیشه،  حتی سایتهای معمولی هم میبینی بدون قندشکن باز نمیشه یا ف.ل..تره یا از اونور تحریمه ، پورتای udp همش اختلاله، استیم میخوای یه گیم رو اپدیت کنی به گریه میفتی 

لینک به دیدگاه

55 دقیقه قبل، arvin_393 گفته است:

دقیقا از بیشرفی گذشته!

الان جوریه که تقریبا اصلا اینترنت نداریم ،ق.ند.شک.ن که وصل نمیشه،  حتی سایتهای معمولی هم میبینی بدون قندشکن باز نمیشه یا ف.ل..تره یا از اونور تحریمه ، پورتای udp همش اختلاله، استیم میخوای یه گیم رو اپدیت کنی به گریه میفتی 

تازه کامنت های زیر اون لینک خبر شهر سخت افزار هم پاک شده. من اسکرین شات دارم. 

دقیقا استیم هم فلج شده. فقط یه ساعاتی در روز ممکنه بدون مشکل بشه دانلود زد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...