رفتن به مطلب

دمای بسیار بالای سی پی یو با واتر کولر

ABDEMOHAMMAD
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام دوستان 

یک سی پی یو رایزن 5 مدل 3600 دارم

مادربورد asus tuf b450 pro

کیس هم عکسش رو گذاشتم

واتر کولر هم مدل 

SilverStone PF120-ARGB 120mm All in One RGB CPU Liquid Cooler

قضه از این قراره که وقتی سیستم رو روشن میکنم ابتدا اونجایی که تعداد هاردهای کامپیوتر رو مینویسه معمولا یک ارور میده به اسم CPU FAN ERROR

بعد که میرن تو صفحه مادربورد سی پی یو دماس حدود 60 درجه هست با واترکولر

خمیر هم امروز عوض کردم با خمیر ترمال گریزلی

ولی باز هم دما اصلا تغییر نکرده و تو بتلفیلد V روی 2K  دما تا 96 بالا میره در حالی که گرافیک هخونطور که تو عکس هم مشخصه حدود 50 هست

و جالبه دمای سی پی یو در بازیهای نه چندان سنگین هم حدود 70 و خورده ای هست

روی واتر کولر هم کنترلی چیزی نبود فقط یک کنترلر کوچیک هست که RGB های واترکولر رو کم و زیاد میکنه و دور فن واتر کولر رو نمیتونم دستی تغییر بدم

اولش فکر میکردم شاید مشکل از کیس باشه که کوچیکه ولی این دما خیلی بالاست و خمیر گریزلی هم انگار ذره ای تاثیر نداشته

اون قسمتی که مشخص کردم سیم های مربوطه به واتر کولر هست که دوتاهست

InkedIMG_۲۰۲۲۰۹۱۱_۱۸۰۰۳۵۳۴۱1.jpg

IMG_۲۰۲۲۰۹۱۱_۱۷۵۱۲۲۴۶۲.jpg

IMG_۲۰۲۲۰۹۱۱_۱۷۵۴۰۲۲۴۰.jpg

لینک به دیدگاه

چک کنید ببینید فن های رادیات هوای گرم میزنن 

اگر تو این دما هوای گرمی خارج نمیکنن پس احتمال زیاد پمپ درست کار نمیکنه 

لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، mitternacht گفته است:

چک کنید ببینید فن های رادیات هوای گرم میزنن 

اگر تو این دما هوای گرمی خارج نمیکنن پس احتمال زیاد پمپ درست کار نمیکنه 

هوای گرم خارج میشه اما نه به اون شدتی که باید یعنی یک گرما احساس میشه

اما زیاد نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

الان پمپ رو وصل کردید به cpu فن؟

دما واقعا بالاست، من همین سیپیو رو داشتم، با فن استوک انقدر نمیشد دماش. ماکزیمم 87 بود. یا توی اتصالات مشکل دارید، یا واتر کولر معیوبه

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

در بایوس دمای پردازنده چند درجه هستش؟

وارد بایوس بشید و بعد از چند دقیقه دمای پردازنده رو بررسی کنید و تصویرش اینجا آپلود کنید.

لینک به دیدگاه

52 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

در بایوس دمای پردازنده چند درجه هستش؟

وارد بایوس بشید و بعد از چند دقیقه دمای پردازنده رو بررسی کنید و تصویرش اینجا آپلود کنید.

دما در ابتدا روی 70 بود بعد از یک دقیقه اینجوری رفت بالا

هر چند که 70 هم خیلی بالاست

1687451264_IMG__.thumb.jpg.148da97eccb1509c180d891b72be1e36.jpg

لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است:

دما در ابتدا روی 70 بود بعد از یک دقیقه اینجوری رفت بالا

هر چند که 70 هم خیلی بالاست

1687451264_IMG__.thumb.jpg.148da97eccb1509c180d891b72be1e36.jpg

اگه عزیز فن استوک دم دستتون هست تست کنید ببینید چه نتیجه ای میده احتمالا مشکل از سطح سی پی یو هست که به خوبی با سطح کولر یکی نمیشه این مشکل رو من با ایر کولر داشتم پایه ها شل بود پایه هارو تمیز محکم کردم درست شد

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، mr mega گفته است:

اگه عزیز فن استوک دم دستتون هست تست کنید ببینید چه نتیجه ای میده احتمالا مشکل از سطح سی پی یو هست که به خوبی با سطح کولر یکی نمیشه این مشکل رو من با ایر کولر داشتم پایه ها شل بود پایه هارو تمیز محکم کردم درست شد

فکر نمیکنم مشکل از سطح واترکولر باشه چون الان بازش کردم و خیلی محکم وصلش کردم

بازم دما بالاهست

شاید لوله های انتقال حرارت واترکولر مشکل دارند؟

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است:

قضه از این قراره که وقتی سیستم رو روشن میکنم ابتدا اونجایی که تعداد هاردهای کامپیوتر رو مینویسه معمولا یک ارور میده به اسم CPU FAN ERROR

5 ساعت قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است:

روی واتر کولر هم کنترلی چیزی نبود فقط یک کنترلر کوچیک هست که RGB های واترکولر رو کم و زیاد میکنه و دور فن واتر کولر رو نمیتونم دستی تغییر بدم

سلام

بنظر میاد در اتصال سوکت ها اشتباهی رخ داده 

اول سعی کنید این خطاها برطرف بشه، بعد در صورت ادامه داشتن مشکل دما، موارد دیگه رو بررسی کنید.

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است:

...یک ارور میده به اسم CPU FAN ERROR

همچنین اگر اصلا" چیزی به سوکت cpu fan مادربرد وصل نباشد هم  ارور میدهد!

ویرایش شده توسط Elderado
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز پاسخ بنده رو ندادید.

الان یه سوکت 3 پین به cpu fan وصله که باید پمپ باشه. من حدس میزنم چون پمپ رو به سوکت cpufan زدید این مشکل رخ داده و پمپ داره با دور پایین و نوسانی کارمیکنه.

اگر برد سوکت alo pump داره، بزنید به اون که پمپ با حداکثر دور کار کنه، در غیر این صورت بزنید به system fan. به هیچ عنوان نباید پمپ رو به cpu fan متصل کرد.

لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

عزیز پاسخ بنده رو ندادید.

الان یه سوکت 3 پین به cpu fan وصله که باید پمپ باشه. من حدس میزنم چون پمپ رو به سوکت cpufan زدید این مشکل رخ داده و پمپ داره با دور پایین و نوسانی کارمیکنه.

اگر برد سوکت alo pump داره، بزنید به اون که پمپ با حداکثر دور کار کنه، در غیر این صورت بزنید به system fan. به هیچ عنوان نباید پمپ رو به cpu fan متصل کرد.

همین کار رو کردم حالا منتظرم ببینم نتیجه چی میشه

یک بیست دقیقه ای گیم بزنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سرعت پمپ که بد نیست. پس احتمالا پمپ سالمه. صدای خاصی هم اشاره نکردید که بگیم پمپ طق طق میکنه. احتمالا هم روی بلاک دست بزارید لرزشش رو حس کنید.

من فکر میکنم اگر پخش خمیر تون بعد از باز کردن بلاک صحیحه، احتمال قوی واترتون آب کم داره. بعد از 7-8 ساعت که سیستم خاموشه و بعد روشن میکنید، خیلی صدای آب و قلپ قلپ از واتر میاد یا اصلا صدایی نمیاد؟ موقعی که باز کردید و تو دستتون تکون میدید چی؟ صدای آب داخل رادیاتور رو میشنوید؟

لینک به دیدگاه

23 ساعت قبل، Devileytion گفته است:

سرعت پمپ که بد نیست. پس احتمالا پمپ سالمه. صدای خاصی هم اشاره نکردید که بگیم پمپ طق طق میکنه. احتمالا هم روی بلاک دست بزارید لرزشش رو حس کنید.

من فکر میکنم اگر پخش خمیر تون بعد از باز کردن بلاک صحیحه، احتمال قوی واترتون آب کم داره. بعد از 7-8 ساعت که سیستم خاموشه و بعد روشن میکنید، خیلی صدای آب و قلپ قلپ از واتر میاد یا اصلا صدایی نمیاد؟ موقعی که باز کردید و تو دستتون تکون میدید چی؟ صدای آب داخل رادیاتور رو میشنوید؟

صدا خاصی نمیده ولی پریشب که زدم تو کانکتور پمپ تو بازی تو اوجش دما رو 81 بود بعد کم کم اومد بالا تا اینکه امروز دوباره همون اش و همون کاسه!!!

الان دما رو 95 هست و واقعا نمیدونم چرا بعد یکی دو روز خود به خود اینجوری میشه

انگار که وقتی میکنم دوباره وصل میکنم درست میشه 

قبلا هم یک بار اینجوری شده بود

لینک به دیدگاه

کولر را باز کن و رادیاتش را تکون بده ببین چه صدایی میده ... منظور از این کار این هست که بدونی چه مقدار مایع داخلش هست شاید مشکلش کم بودن مایع خنک کننده باشه که مشکل کارخانه ای محسوب میشه

وقتی باز کردی عکس از کف خنک کننده هم بگیر بزار اینجا و اینکه کفش را بزار روی شیشه ببین کامل میشینه روی شیشه یا مشکل داره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من نسخم این هست که واتر شما آب کم داره. یه کار دیگه هم میتونی بکنی اگه حوصلشو داری و تسلیم نشدی. ببندش روی سقف به حالتی که افقی باشه. الان که پشت کیسه عمودیه (واتر معمولی فرقی نمیکنه عمودی یا افقی ولی چون حدسم اینه که آب کم داره میگم این روش رو بری). اگر اینجوری هم درست نشد مطمئن با واتر مشکل داره و باید ردش کنی بره.

لینک به دیدگاه

مشکل شما نصب fan  هست اول باید این مورد رو حل کنین خود سیستم داره ارور فن میده ! اتوماتیک مشکلتون حل میشه لطفا فعلا فن رو دستکاری نکنین !

تنها راه حل شما تست با یک فن دیگه هست چون احتمال اتصالات صحیح نیست

ویرایش شده توسط Mansbrz
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...