رفتن به مطلب

خاموش شدن ناگهانی سیستم

Death Reaper
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام عزیزان

والا چند وقتیه که زمانی ک بازی رو حالت الترا یا های میزارم سیستم ناگهان بعد از مدتی خاموش میشه

مثلا قبلا گاد اف وار پلی میدادم رو تنظیمات الترا کرش میکرد و خاموش میشد بعد رزولوشن رو کم میکردم درست میشد و دیگ کرش نمیکرد
ناگفته نماند قبلش از یک کابل پی سی ای برای تعمین برق یک عدد تغذیه 6 پین و یک عدد تغذیه 8 پین استفاده میکردم(منظور اینکه ته کابل پی سی ای یک دیگه پی سی ای هم هست) و البته بعدش 2 تا کابل مجزا گرفتم و بهش وصل کردم
حالا خودم ب پاور شک کردم
کارایی ک خودم کردم

اندرولت کردن گرافیک 

پایین اوردن فرکانس رم(چون قبلش بلو اسکرین میداد ک درست شد)

عوض کردن درایور گرافیک ب درایور استیبل

ریست کردن و اپتیمایز کردن تنظیمات بایوس 

با وجود همه ایناها همین ی ساعت قبل همین تاپیک داشتم مس افکت اندروما پلی میدادم ک وسطش یهو خاموش شد

شخصات سیستم هم ب شرح زیره
گرافیک  گیگابایت سری گیمینگ اوسی 5700x

مدربرد x570 asus strix f 
سی پی یو هم 5600x 

پاور هم Gamdias-ASTRAPE-P1-750G-Gold
حالا عزیزان کسی نظری یا راهکاری داره خوشحال میشم بهم کمک کنن

و در اخر هم دمای گرافیک در بازی مس افکت 3 لگندری ادیشن با فول تنظیمات در حدود 76 و دمای جانگشین هم 110 ک البته خود ای ام دی گفته این دما برای این مورد طبیعیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

سیستم که خاموش میشه، بعدش روشن میشه؟ یا باید برق سیستم رو خالی کنید بعد دوباره روشن کنید؟ اگه برای روشن کردن مجدد، نیاز به تخلیه برق کامپیوتر دارید، عمل کردن scp پاور هست که یا اتصالی در کابل های پاور وجود داره یا پاور از داخل اتصالی داره.

از لاگ های ایونت ویوور هم غافل نشید، اگر برای خاموش شدن، فقط لاگ کرنل پاور هست، مشکل قطعا از پاوره. اگر مشکل جای دیگه باشه، لاگ مربوطه باید لیست شده باشه.

لینک به دیدگاه

دمای سیپیو رو چک کن ببینقبل خاموشی تا چند میره

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

درود

سیستم که خاموش میشه، بعدش روشن میشه؟

سلام بزرگوار نه دیگه کلا خاموش میمونه تا اینکه خودم کلید پاور رو بزنم و دوباره روشنش کنم 

میتونید این مهم scp  رو یکم بیشتر توضیح بدید 
والا الان چک کردم تو قسکت ارور های critical تنها سورس kernel power هست 
اینطور ک من متوجه شدم با توجه ب اینکه سری گولد هم پاور و از برند سرشناسی هم نیست ممکنه رادمان در لود 80 90 یا 100 درصد خیلی پایین اومده باشه ک یهویی سیستم ناک دون میشه چون مشصخه موقعی ک روش خیلی فشار میاد و گراف میره رو لود 100 درصد یهو خاموش میشه اما با تعویض رزولوشن و کمتر شدن باره برقی گرافیک سیستم استیبل میشه
ب نظر شما ب فکره تعویض باشم یا راه حلی داره این ارور

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

دمای سیپیو رو چک کن ببینقبل خاموشی تا چند میره

سلام بزرگوار اخه مشخص نیست کی خاموش میشه اما مطمنم ک دما مناسبه 
چون همین چند وقت پیش ایر کولر بستم و دما 10 15 درجه کاهش پیدا کرد
الان در حالت idle 35 تا 40 هست تو گیمم نزدیک 67

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، nightwolf گفته است:

سلام بزرگوار نه دیگه کلا خاموش میمونه تا اینکه خودم کلید پاور رو بزنم و دوباره روشنش کنم 

میتونید این مهم scp  رو یکم بیشتر توضیح بدید 
والا الان چک کردم تو قسکت ارور های critical تنها سورس kernel power هست 
اینطور ک من متوجه شدم با توجه ب اینکه سری گولد هم پاور و از برند سرشناسی هم نیست ممکنه رادمان در لود 80 90 یا 100 درصد خیلی پایین اومده باشه ک یهویی سیستم ناک دون میشه چون مشصخه موقعی ک روش خیلی فشار میاد و گراف میره رو لود 100 درصد یهو خاموش میشه اما با تعویض رزولوشن و کمتر شدن باره برقی گرافیک سیستم استیبل میشه
ب نظر شما ب فکره تعویض باشم یا راه حلی داره این ارور

روشن شدن منظورم همون زدن دکمه پاور جلو کیس بود.

scp زمانی اتفاق میفته که اتصالی توی خروجی پاور رخ بده و بعدش سیستم خاموش میشه، تا زمانی هم که برق کامپیوتر کاملا قطع نشه و برق توی کیس خالی نشه، سیستم با فشردن دکمه پاور جلوی کیس روشن نمیشه.

با این اوصاف و گزارش ایونت های ویندوز. مشکل باید از پاورتون باشه.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

روشن شدن منظورم همون زدن دکمه پاور جلو کیس بود

بسیار عالی ممنون از شما بزرگوار
حدسس خودمم گویا درست از اب در اومد حالا چند تا راهکار از تو نت گشتم پیدا کردم پیاده کردم رو سیستم اگر جواب نده
باید ب فکر تعویض باشم
چون نوشته بسیاری با تعویض سی پی یو (ک من بعید میدونم مشکل داشته باشه) و تعویض پاور مشکل کرنلشون ب طور کامل برطرف میشه 
بازم ممنون از شما

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام خدمت اساتید 

بزرگان من با تعویض پاور هم همچنان مشکلم پا برجاست
تنها چیزی ک خیلی دماش بالاست junction تمپ هست ک نزدیک 110 درجه میشه اما دمای جی پی یو بسیار مناسب هست بین 50 تا 60 هست
دیگ خسته شدم عین حقیقت نمیشه ی گیم درستو حسابی زد همش سیستم خاموش میشه اللخصوص تویه 4 کی 
اکثر راهکار هارو تو سایت های خارجی ایرانی تست کردم جز ی چیز اونم اینکه نوشته ممکنه اتصال کوتاه میکنه
ک اونم تا جایی ک من یادمه نه ضربه ای ب گرافیک خورده نه مادربرد ک بخاد اتصال کوتاه کنه
ماژول رم هارو هم عوض کردم و گردگیری کردم همه جارو اللخصوص اسلات های رم رو 

موندم دیگ

تنها ی چیز مونده اونم پاور لیمیت کارت هست ک نمیدونم دمای جانگیشن رو کمتر میکنه یا نه 
و اینکه نمیدونم با تعویض سیلیکن زیر جی پی یو درست میشه یا نه البته اگر این مورد مشکل داشت ک دما مناسب نبود ... نمیدونم اگر بازم فکر میکنن بعضی عزیزان ک با این راهکار مشکل حل میشه ک خمیر زیر جی پی یو رو تعویض کنم
البته ناگفته نماند خمیر جی پی یو نزدیک 2 3 سالی هست عوض نشده !!!

کسی از دوستان نظر یا مشکل مشابه منو نداشته؟

لینک به دیدگاه

پاور(جدید) چند وات خریدی؟چه برندی؟

4 ساعت قبل، nightwolf گفته است:

...نمیدونم با تعویض سیلیکن زیر جی پی یو درست میشه یا نه؟

آره اگه از همه راهها مستاصلی اینبار خمیرشو عوض کن(گرافیک)

رم رو نگفتی که چیه؟آیا با amd میسازه(سازگاره)؟ با xmp فعال کردن بلو اسکرین میداده.روی چه فرکانسی؟اینم مظنونه ها!

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، nightwolf گفته است:

سلام خدمت اساتید 

تنها چیزی ک خیلی دماش بالاست junction تمپ هست ک نزدیک 110 درجه میشه اما دمای جی پی یو بسیار مناسب هست بین 50 تا 60 هست
دیگ خسته شدم عین حقیقت نمیشه ی گیم درستو حسابی زد همش سیستم خاموش میشه اللخصوص تویه 4 کی 
اکثر راهکار هارو تو سایت های خارجی ایرانی تست کردم جز ی چیز اونم اینکه نوشته ممکنه اتصال کوتاه میکنه
ک اونم تا جایی ک من یادمه نه ضربه ای ب گرافیک خورده نه مادربرد ک بخاد اتصال کوتاه کنه

موندم دیگ

تنها ی چیز مونده اونم پاور لیمیت کارت هست ک نمیدونم دمای جانگیشن رو کمتر میکنه یا نه 
و اینکه نمیدونم با تعویض سیلیکن زیر جی پی یو درست میشه یا نه البته اگر این مورد مشکل داشت ک دما مناسب نبود ... نمیدونم اگر بازم فکر میکنن بعضی عزیزان ک با این راهکار مشکل حل میشه ک خمیر زیر جی پی یو رو تعویض کنم

سلام خواستی عزیز متونید گرافیک ارسال کنید براتون بررسی کنم. و مشکلش را حل کنم. 

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، nightwolf گفته است:

سلام خدمت اساتید 

موندم دیگ

سلام

دیگه شما پاور رو تعویض کردید و بهتره برید سر وقت گرافیک.

اختلاف juction با gpu خیلی زیاده و طبیعی نیست. بد نیست خمیرشو عوض کنید ولی قبلش حتما یک تست استرس 10 الی 15 دقیقه ای مثل fire strike بگیرید و وضعیت کارت، پردازنده و کل سیستم رو از طریق HWinfo چک کنید. (دما و مصرف و ولتاژ ها)

لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، Elderado گفته است:

پاور(جدید) چند وات خریدی؟چه برندی؟

سلام ارادت

پاور 1000 وات evga 
رمم 32 گیگ هست و سازگاری داره کامل بلواسکرین حتی در فرکانس 3000 بدون تغییر ولتاژ هم نمیده

11 ساعت قبل، zen گفته است:

سلام خواستی عزیز متونید گرافیک ارسال کنید براتون بررسی کنم. و مشکلش را حل کنم. 

سلام ارادت عزیز

انشالله اگر کاری از دستم برنیومد چشم مزاحمت میشم عزیز

ویرایش شده توسط nightwolf
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Blueman6 گفته است:

سلام

دیگه شما پاور رو تعویض کردید و بهتره برید سر وقت گرافیک.

اختلاف juction با gpu خیلی زیاده و طبیعی نیست. بد نیست خمیرشو عوض کنید ولی قبلش حتما یک تست استرس 10 الی 15 دقیقه ای مثل fire strike بگیرید و وضعیت کارت، پردازنده و کل سیستم رو از طریق HWinfo چک کنید. (دما و مصرف و ولتاژ ها)

سلام عزیز
اره رفتم سروقتش
 اره منم خیلی تعجب کردم
حالا در هر حال پی سی بی رو در اوردم قشنگ گرد گیری کردم
همینطور هیتسینک و فنارو
ی خمیر نوکتوا هم زدم
و در کمال تعجب خمیر زیر جی پی یو خشک شده بود ...
الان گرافیک در حالت ای دی ال نزدیک 30 درجه فن استاپ داره کار میکنه تو گیم هم نزدیک همون 50 تا 60
و از همه جالب تر اینکه تمپ جانگیشن با تمپ خوده جی پی یو در اکثر مواقع یکیه ... فقط موقع گیم ب نزدیک 100 میرسه ک خوب بازم نزدیک 10 20 درجه اختلاف دماست...

واقعا باید دسته سی ای اوی نوکتوا رو بوسید چی زده لامصب ...

و در اخر هم ممنون از همه دوستان نزدیک 1 ساعتی Shadow of the Tomb Raider Definitive Edition زدم گیمی ک هر 10 دقه خاموش میکرد و تا الن خاموش نشده...

بازم ممنون عزیزان لطف کردید دعا کنید خاموش نشده .. خخ

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، nightwolf گفته است:

سلام عزیز
اره رفتم سروقتش
 اره منم خیلی تعجب کردم
حالا در هر حال پی سی بی رو در اوردم قشنگ گرد گیری کردم
همینطور هیتسینک و فنارو
ی خمیر نوکتوا هم زدم
و در کمال تعجب خمیر زیر جی پی یو خشک شده بود ...
الان گرافیک در حالت ای دی ال نزدیک 30 درجه فن استاپ داره کار میکنه تو گیم هم نزدیک همون 50 تا 60
و از همه جالب تر اینکه تمپ جانگیشن با تمپ خوده جی پی یو در اکثر مواقع یکیه ... فقط موقع گیم ب نزدیک 100 میرسه ک خوب بازم نزدیک 10 20 درجه اختلاف دماست...

واقعا باید دسته سی ای اوی نوکتوا رو بوسید چی زده لامصب ...

و در اخر هم ممنون از همه دوستان نزدیک 1 ساعتی Shadow of the Tomb Raider Definitive Edition زدم گیمی ک هر 10 دقه خاموش میکرد و تا الن خاموش نشده...

بازم ممنون عزیزان لطف کردید دعا کنید خاموش نشده .. خخ

سلام خمیر که زدی پد ها را هم حتما حتما عوض کنید.

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، zen گفته است:

سلاام مخلص عزیز ..

والا پد هاش اتفاقا ی چنتایی هم پاره شد اما من این مدل پد رو اصلاا ندیده بودم
اگر شما داری ک مزاحمت بشم

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، zen گفته است:

من rx 580 سری xfx رو خیلی دوست دارم خمیرش رو عوض کنم، اما بخاطر همین پدها بیخیالش شدم، کارت هنوز پلمپ هست میترسم باز کنم این پدها برام دردسر بشه

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

من rx 580 سری xfx رو خیلی دوست دارم خمیرش رو عوض کنم، اما بخاطر همین پدها بیخیالش شدم، کارت هنوز پلمپ هست میترسم باز کنم این پدها برام دردسر بشه

دیگه اونقدرام نمیخاد سخت گیری کنی عزیز
این پد ها برای کنترل دمای بهتر مموری ها و ... ایناهاست
وگرنه تو سری ها قبل نبود ک مشکلیم ب وجود نمیومد

منم ب خاطر همین پد ها نمیخاستم باز کنم دیدی ک چ مشکلی برام ب وجود اومده بود 
هیچی واجب تر از سیلیکون زیر جی پی یو نیست ...
باز خداروشکر پاور ها مرغوب کنتلر و سنسور دارن و  سریع خاموش میکنن موقع اور هیت و ... 
وگرنه ب جای پاور من الان باید برد یا سی پی یو یا گراف عوض میکردم (البته ک مشکل از گراف بود ب خاطر همین سیلیکون زیر هیت سینگ)

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، nightwolf گفته است:

دیگه اونقدرام نمیخاد سخت گیری کنی عزیز
این پد ها برای کنترل دمای بهتر مموری ها و ... ایناهاست
وگرنه تو سری ها قبل نبود ک مشکلیم ب وجود نمیومد

منم ب خاطر همین پد ها نمیخاستم باز کنم دیدی ک چ مشکلی برام ب وجود اومده بود 
هیچی واجب تر از سیلیکون زیر جی پی یو نیست ...
باز خداروشکر پاور ها مرغوب کنتلر و سنسور دارن و  سریع خاموش میکنن موقع اور هیت و ... 
وگرنه ب جای پاور من الان باید برد یا سی پی یو یا گراف عوض میکردم (البته ک مشکل از گراف بود ب خاطر همین سیلیکون زیر هیت سینگ)

آخه یه بار یادمه یکی از بچه های فروم میگفت، اومده پد هارو هم عوض کرده چون موقع باز کردن چندتا از پدها پاره شده بودن، خلاصه این پدها رو عوض کرد بعد سینک دیگه مثل قبل روی برد سوار نمیشده، بخاطر تفاوت ضخامت پدهای جدید با پدهای قدیمی... بخاطر همین موضوع دما کارت فضای بالا میرفته...

منم همین نکته رفته تو مخم، 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

آخه یه بار یادمه یکی از بچه های فروم میگفت، اومده پد هارو هم عوض کرده چون موقع باز کردن چندتا از پدها پاره شده بودن، خلاصه این پدها رو عوض کرد بعد سینک دیگه مثل قبل روی برد سوار نمیشده، بخاطر تفاوت ضخامت پدهای جدید با پدهای قدیمی... بخاطر همین موضوع دما کارت فضای بالا میرفته...

منم همین نکته رفته تو مخم، 

بسیار عالی حالا در این مورد ک من اطلاعی ندارم ک پد ها هم میتونن متفاوت باشن
من ک الان با وجود پارگی بعضی از پد ها اما دمای کارت نزدیک 20 درجه کمتر شده و قشنگ هیتسینگ سوار شد رو جی پی یو بدون ذره ای تفاوت ارتفاع 
بعد این مدل پدی ک زیر گراف من بود بسیار نرم و مث ژله بود و سریعم پاره میشد 
البته پد زیر پی سی بی جایی ک دقیقا زیر جی پی یو بود ژله ای نبود و تقریبا سخت تر بود و پاره نشده بود ب طوری بعضی از مقاومت ها ماسفت ها و ... قشنگ ردشون روی پد بود ک من دیدم سالمن و مشکلی ندارن دست نزدم
ولی با توجه ب چیزی ک شما گفتی و تجربه ای ک من کسب کردم گویا پد ها مدل ها متفاوت و در سایز ها متفاوت وجود داره

ب

لینک به دیدگاه

بله ضخامتت پدها به میلیمتره مثلا 0.5  1میل  2 میلیمتر ....

و مثل خمیر سیلیکون  "ضریب انتقال حرارت "دارند.W/m2Kوات بر متر مربع کلوین

هر چی عددش بیشتر یعنی بیشتر انتقاله حرارت میدهد از چیپست به هیتسینک

لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، Elderado گفته است:

بله ضخامتت پدها به میلیمتره مثلا 0.5  1میل  2 میلیمتر ....

و مثل خمیر سیلیکون  "ضریب انتقال حرارت "دارند.W/m2Kوات بر متر مربع کلوین

هر چی عددش بیشتر یعنی بیشتر انتقاله حرارت میدهد از چیپست به هیتسینک

ج جالب البته تو کارت های جدید از ایناها استفاده میکنن تو کارت های قدیمی من ندیدم از اینا

دوستان ی سوال دیگه الان با ام اس ای افتر 
دمای کارت تو 99 درصد لود تو 4 کی نزدیک 83 درجه(5700xt)
دمای سی پی یو 56 (5600x)

اما دمای وی رم یا همون مموری تا 102 درجه میره ایا این مورد طبیعیه؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، nightwolf گفته است:

اما دمای وی رم یا همون مموری تا 102 درجه میره......

پس واجبه که پدها عوض بشن تا دمای مموری بیا پایین. قبل از سوختن (چیپ)مموری ها انجامش بده.

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، Elderado گفته است:

پس واجبه که پدها عوض بشن تا دمای مموری بیا پایین. قبل از سوختن (چیپ)مموری ها انجامش بده.

اره الان نگاه انداختم دمای حداکثری مموری 110 درجه ک دیگه 24 روشن باشه و ماین شه
 و جالبیش اینکه از دمای 100 ب بالا بسته ب نوع گرافیک تروتل میشه کلا ...
مشکل من همینه فکر کنم
دمای جانگیشن و چیپ ک خیلی اومده پایین اما همونطور ک بالا گفتم پد های حرارتی بعضا پاره شده بودن(3 سالی رو سیستم بودن)... خب حالا جایی رو شما میشناسی ک بفروشن از ایناها
اگر اشتباه نکنم با توجه ب سایز پد ی میلیمتر بودن

ویرایش شده توسط nightwolf
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...