رفتن به مطلب

خاموش شدن ناگهانی سیستم

Death Reaper
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

اوه اوه... اینطور که بوش میاد باید 1 تومن پیاده بشیم..

به نظرم باید کارت بره دست یک نفر که اینکاره باشه..

اینطوری ممکنه الکی آدم رو دست خودش خرج بزاره و به نتیجه دلخواه نرسه

ویرایش شده توسط Mr.jalilpour
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

اوه اوه... اینطور که بوش میاد باید 1 تومن پیاده بشیم..

سلام رفیق

ممکنه بله بعضی از این عزیزان ک میخان ادمو بچاپن 1 تومن پیاده بشه ادم ولی من با 740 تومن کارمو راه انداختم

البته این عزیزی ک بردم پیشش رفیقمه و خودش فروش سخت افزار داره بخش فنیم داره فقط بردم پیش بخش فنی اندازه دقیق ترمال هارو پیدا کردیمو خلاصه رفتم خریدم ب 740 تومن موضوع سرو تهش هم اومد
ک فقط و فقط با تعویض ترمال و تعویض خمیر زیر جی پی یو  و تمیز کاری خوده برد 100 تومن اب خورد 640 فقط هزینه ترمال مورد نظر شد(ک امر من همین مورد رو میخاستم بدم بیرون ب قول شما 1 تومن ک سهله باید تا 2 تومن هزینه میشد)
حالا تا شب ببینم چی میشه تازه گرافیکو دارم تست میکنم ب اطلاع عزیزان میرسونم

البته کاره سختیم نیست منتها باید کولیس داشته باشی ک اندازه دقیق ترمال رو متوجه بشی همونطور ک دوستمون تو همین تاپیک 2 3 پست قبلی گفتن 

لینک به دیدگاه

خب خداروشکر

دمای دیشب هنگام بازی 
چیپ 82
مموری 94 تا 102 متغیر
وی رم 84
بعد از تعویض ترمال پد ها و خمیر ب صورت زیر 

1522016294_IMG__.thumb.jpg.9d7c4999a8d819d27696da26c5c4c072.jpg

ممنون از همه ی عزیزانی ک بهم کمک کردن حالا فعلا ک پاسخگو بوده سیستم تا بعدش ببینم چی میشه و تشکر ویژه از کابر zen بابت یاداوری این مورد چون من فکر میکردم ک زیاد مهم نباشه ولی دیدم ک کاملا اشتباه کردم ..!!

لینک به دیدگاه

سلام مجدد خدمت عزیزان

بزرگواران ی سوال نقطه سیف هات اسپات گرافیک های ای ام دی چنده؟؟؟؟
و عزیزانی ک گرافیک ای ام دی دارن هات اسپات گرافیکاشون چنده؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

عزیزانی ک کارت amd دارن خوشحال میشم کمکم کنن 🙂

لینک به دیدگاه

سلام 

معمولا حدود ۲۰ درجه باید دمای gpu اختلاف داشته باشه.

تا حالا جایی ندیدم به این مورد اشاره کرده باشه ولی وقتی دمای gpu بره بالای ۹۰ ، دیگه باید یک فکری بحال خنک کننده و تنظیمات کارت کرد.

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است:

سلام 

سلام ارادت ممنون ک جواب دادین

20 درجه ... خب دمای من تو بازی 70 هست اما هات اسپات از 100 تا 110 درجست حالا خیلی زیرو رو کردم سایت هارو ب گفته ی خوده ای ام دی این دما نرماله ..>!!!! چرا باید 110 درجه نرمال باشه خدا داندو بس ...!!!
شما خودت کارت ای ام دی نداری ببینی چقدره هات اسپات؟و دمای جی پی یو زیر 99 درصد لود؟

لینک به دیدگاه

49 دقیقه قبل، nightwolf گفته است:

سلام ارادت ممنون ک جواب دادین

20 درجه ... خب دمای من تو بازی 70 هست اما هات اسپات از 100 تا 110 درجست حالا خیلی زیرو رو کردم سایت هارو ب گفته ی خوده ای ام دی این دما نرماله ..>!!!! چرا باید 110 درجه نرمال باشه خدا داندو بس ...!!!
شما خودت کارت ای ام دی نداری ببینی چقدره هات اسپات؟و دمای جی پی یو زیر 99 درصد لود؟

در حال حاضر که rx 5500 xt دارم و هات اسپات حدود 10 درجه اختلاف داره و بسته به دور فن به 75 هم میرسه تو بد ترین حالت.

ولی انواع و اقسام rx 6700 xt  تست گرفتم اونا هم حدود 15 درجه اختلاف داشتن و باز هم تو بدترین حالت به 85 میرسید.

بنظر من اصلا به هات اسپات توجهی نداشته باشید، همون طور هم که می بینید حتی دور فن کارت بر اساس دمای gpu تنظیم شده و نه هات اسپات.

چیزی که من از گفته های amd برداشت کردم، هات اسپات اهمیتی نداره.

برای شما اختلافشون عجیبه ولی بنظر من جای نگرانی نداره.

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است:

در حال حاضر که rx 5500 xt دارم و هات اسپات حدود 10 درجه اختلاف داره و بسته به دور فن به 75 هم میرسه تو بد ترین حالت.

بسیار عالی اره ب نظر خودمم زیاد اومد برای همین مزاحم شما عزیزان شدم
بلاخره این چند وقته خیلی اذیت شدم فکر کنم دیگ زیادی حساس شدم 
ممنون ک کمکم کردین و بقیه دوستان الان ک 3 ساعتی هست لارا میزنم دما رو 68 تا 72 ایناهاست ک گراف بدون کرش و ارتیفکت داره 99 درصد لود بدون مشکل کار میکنه خداروشکر

لینک به دیدگاه

سلام مجدد خدمت عزیزان 

ببخشید تاپیک طولانی شد اما امیدوارم رفقا بیشترین استفاده رو از تاپیک ببرن و هیچوقت به مشکل من بر نخورن ....

خب رفقا چی بگم ... دیشب باز خاموش شد ...

دیگ موندم چ کنم ا طرفی میترسم ی کاری بشه سیستم ا طرفیم بدون سیستم من روزم روز نمیشه ... 

فقط رم میمونه 

و مادربرد ...

الان سرکارم سیستم گذاشتم تو گیم تا عصر ک برمی‌گردم ببینم باز خاموش می‌کنه یا نه ..

اما دیشب ی چی متوجه شدم 

گویا سی پی یو اورکلاک خودکار بوده  ک دیشب بایوس رو دیفالت کردم 

ببخشید ک سرتون رو عریزان ب درد آوردم چند روزی ...

لینک به دیدگاه

درود

این موضوع خیلی تو مخی هست، من به شخصه 90 درصد مواقع عملکرد سیستم رو توی گیم مانیتور میکنم، دیگه عادتم شده..

بعضی اوقات که پروفایل گرافیکم تنظیم نباشه، عملکرد کارت دیفالت میشه و میزنه به سیم اخر...

مثال من توی گیم اگر لگ بیخود بگیرم، میفهمم که یکجای کار مشکل داره، خیلی مواقع هم همین دما کارت باعث لگ میشه... من یکبار کارت تنظیم نبود توی گیم لگ افتاده بود... گفتم یعنی چی ، سیستم متریک Amd رو فعال کردم دیدم بعله کارت 89 درجه دماش هست و فن ها هم دارن با 60 درصد قدرت کار میکنن...

چند روز پیش هم cpu من که i7 4790k هست رفته بود روی حالت توربو و همش روی فرکانس  4.6 Ghz قفل شده بود..  دیدم دماش توی گیم و فول لود نزدیک 98 درجه میشه... الان تنظیمش کردم روی 4.2 ghz که دماش ماکسیموم 70 درجه میشه فول لود..

منم 2 روز پیش بایوس رو دیفالت کردم...

البته سیستم خونه من دیگه قدیمی شده ولی خوب فعلا میشه چندتا گیم باهاش پلی داد

-------

حالا همه اینا به کنار.. الان بازم خاموش شد یا نه ؟

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

درود

سلام دوسته خوبم بله دیشب خاموش شد 

البته سی پی یو اوور بود و دیفالت کردم بایوس رو (جالبیش اینه اصلا یادم نمیاد اوور کرده باشم خخخ)

در هر حال کارای ک تا الان انجام شده ب شرح زیره :

1اوور هیت شدن قطعات اللخصوص گراف یا سی پی یو 

2 خرید پاور جدید 

3 ریمو کردن تمامی اپدیت های اخیر سخت افزاری و نرم افزاری 

4 دیزیبل کردن فست استارت اپ چ داخل ویندوز چ بایوس 

5 دانلود این دوتا نرم افزار CCleaner and Malwarebytes ک اولی انتی ویروس هست اللخصوص برای تروجان ها و دومی هم ک کارش اپدیت کردن درایو ها پاک کردن رجستری های ک نامشخصن و ...

6 ریاینستال کردن درایور گرافیک و صدا و پاک کردن اونا با ddu 

7 تغییر پاور پلن و اپتیمایز کردنش 

8 البته هنوز این کارو نکردم اما تست رم هاست با نرم افزار Memtest86 

9دیفالت کردن مغادیر بایوس
اینا بخشی از کارای بوده ک کردم دیشب 
بعد امروز صبح ک بلند شدم تا عصر ساعت 4 گراف زیر بار 99 درصد با دمای نزدیک ب 82 و هات اسپات از 100 تای 110 گویا داشته کار میکردو  خاموش نشده
دیگ بعیده از گراف باشه چون ترمالاش عوض شدن ضربه نخورده سیلیکون زیرشم عوض شده اگر میخاست ب سرامیک چیپ ضربه ای بخوره ک مشخصا نیم سوز میشد و قاطی میکرد و مشکلات خاص خودش از جمله شطرنجی شدن سیستم و ..
حتی زیر تست فورمارم با aa 8 و کیفیت 4کی رفته با 60000 ms ثانیه زمان بلاخره ی جایی ی اخی میگفت بدبخت ب نظرم از گراف نی
حالا شکم ب رم هستو برد
برد ک بعیده چون اگر مشکل داشته باشه اصلا سیستم بوت نمیشه و بدبخت هم چیزی نداره ک بخاد اوورهیت شه یکی پل شمالی هستو یکی جنوبی ک پل جنوبیه ای ک برد من داره اصلا سینک داره و فنش هم دقیق گردگیری شده ...
فقط رم میمونه البته این منوت ب اینکه امشب یا چند روز دیگ سیستم خاموش شه

لینک به دیدگاه

سلام 

بازم دیشب خاموش شد 

تست رم هم انجام شد بدون مشکل ب مدت 5.30 ساعت تست 

دیگه موندم خدایی امروز میخام گرافیک رو ببرم گارانتی البته بعید می‌دونم مشکل داشته باشه ...

عزیزان میدونم خیلی اذیت شدین اما اگر کسی ب مشکل من برخورده یا نظری داره خوشحال میشم کمکم کنه ... 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، AnSaWR گفته است:

سلام

کابل برق پاور هم تعویض کردین؟

سلام رفیق کابل چیه کلا پاور رو عوض کردم خخخخخ 

می‌تونه ب نظر شما مشکل از 3راهی باشه؟؟

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، nightwolf گفته است:

سلام رفیق کابل چیه کلا پاور رو عوض کردم خخخخخ 

می‌تونه ب نظر شما مشکل از 3راهی باشه؟؟

بله پیامارو خوندم که پاورو تست کردین ولی گفتم شاید کابل برقو عوض نکردین

سیستمم قبلا ریستارت میشد کابل برق پاور مشکل داشت

سه راهی برق هم بی تاثیر نیست , جز کامپیوتر و مانیتور وسیله ی برقی دیگه ای بهش وصل نیست؟

لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، AnSaWR گفته است:

بله پیامارو خوندم که پاورو تست کردین ولی گفتم شاید کابل برقو عوض نکردین

سیستمم قبلا ریستارت میشد کابل برق پاور مشکل داشت

سه راهی برق هم بی تاثیر نیست , جز کامپیوتر و مانیتور وسیله ی برقی دیگه ای بهش وصل نیست؟

مخلص
والا این پاور جدید کلا کابل پاورش از این جدیداست ک ارث هم داره

اسپیکر و مودم بهش وصله چطور مگه؟

لینک به دیدگاه

45 دقیقه قبل، nightwolf گفته است:

مخلص
والا این پاور جدید کلا کابل پاورش از این جدیداست ک ارث هم داره

اسپیکر و مودم بهش وصله چطور مگه؟

والا خودم تخصص خاصی در این زمینه ندارم ولی یکی از دوستان میگفت چراغ برقی اینا رو نباید به سه راهی که کامپیوتر بهش وصله , وصل کرد.

ولی در کل ضرری نداره برای اطمینان سه راهی برق هم تست کنید.

لینک به دیدگاه

56 دقیقه قبل، AnSaWR گفته است:

والا خودم تخصص خاصی در این زمینه ندارم ولی یکی از دوستان میگفت چراغ برقی اینا رو نباید به سه راهی که کامپیوتر بهش وصله , وصل کرد.

ولی در کل ضرری نداره برای اطمینان سه راهی برق هم تست کنید.

رفتم ی 3را محافظ ولتاژم گرفتم خاموش شد  😂

لینک به دیدگاه

خب دوستان ارادت نسبت ب همه عزیزانی ک مارا در این راه همراهی کردن متشکرم از یکایک شما🙏

بعد از چندین هفته فرازو نشیبو .. بلاخره گوش شیطون کر موفق ب فیکس شدن سیستم شدیم🥴

ایراد کار اینجا بود ک گرافیک ب خاطر خراب شدن سیلیون زیر چیپ و همینطور ترمال های پاره پوره سیستم یا ارتیفکت میکرد یا هم شادوون همونطور ک عزیزان میدونن

طبق تحقیقات من اگر دمای هات اسپات کارت ب 120(در مورد کارت من ک مدل دقیش 5700xt gigabyte oc ) درجه برسه سیستم فورس شادوون میشه برای اینکه ب قطعات اسیب نرسه

خب بعد از تعویض ترمال ها و همینطور تعویض سیلیکون مشکل همچنان پا برجا بود ک بنده متوجه ی ایراد کوچک شدم دما چیپ داخل بازی بسیار استیبل بود دمای مموری بسیار استیبل اما دمای هات اسپات متغیر بود ی بار 110 ی بار 80 و .. 🤔
خب مشکل از کوجا بود پس؟

مشکل اینجا بود ک من زمانی ک رفتم پیش این دوستمون ک ترمال هارو عوض کنه ایشون بدون اینکه با کولیس دیجیتالی یا معمولی یا ی خطکش ساده شروع ب اندازه گیری کنه طبق تجربه شروع ب تعویض کرد
ایشون ب من گفتن ک ترمال 1(روی مموری ) و 1.5(روی کاپاسیتور ها) نیازه ک خب مشکل همچنان پا برجا بود  بعد از زیرو رو کردن یوتیوب (ع) متوجه شدم ترمال ها این کارت 0.5(مموری) و 1(کاپاسیتور ها) هست (ترمال پشت بکپلیت هم 3 هست(بیشتر بخوانید خخ))
خلاصه سرتون ب درد نیارم بعد از تعویض مجدد ترمال ها
دمای چیپ بسیار استیبل تر دمای مموری ها یا وی رم ها اندازه دمای چیپ شاید گاهی 5 درجه الی 10 بالا تر و دمای هات اسپات چیزی در حدود 10 تا 30 درجه متغیر نسبت ب دمای چیپ همونطور ک رفقا اعلام کردن اینجا

اینم بگم در خرید ترمال ها خیلی خیلی دقت کنین چون ویژگی های خاص خودشون رو دارن مثلا انتقال دما. سختی اونا . مدت استفاده و ...(ی چیز جالبم بگم برای عزیزانی ک نمیدونن از ترمال پد میشه رو سی پی یو هم استفاده کرد اما در سایز های خیلی کوچیک)

و بازم تشکر ویژه برای تمامیه عزیزانی ک این چند وقته اذیت شدن و مارو همراهی کردن 🙏

امیدوارم تو این شرایط نابسامان حال دلاتونم خوب باشه رفقا 🌺

و در اخر هم یک سایت معرفی میکنم برای عزیزانی ک میخان ترمال پدهارو خودشون تعویض کنن https://thermalpad.eu/ تقریبا کارت های روز و برند ها مختلف رو داره

ویرایش شده توسط nightwolf
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، nightwolf گفته است:

مشکل اینجا بود ک من زمانی ک رفتم پیش این دوستمون ک ترمال هارو عوض کنه ایشون بدون اینکه با کولیس دیجیتالی یا معمولی یا ی خطکش ساده شروع ب اندازه گیری کنه طبق تجربه شروع ب تعویض کرد
ایشون ب من گفتن ک ترمال 1(روی مموری ) و 1.5(روی کاپاسیتور ها) نیازه ک خب مشکل همچنان پا برجا بود  بعد از زیرو رو کردن یوتیوب (ع) متوجه شدم ترمال ها این کارت 0.5(مموری) و 1(کاپاسیتور ها) هست (ترمال پشت بکپلیت هم 3 هست(بیشتر بخوانید خخ))
خلاصه سرتون ب درد نیارم بعد از تعویض مجدد ترمال ها

سلام مجدد

خوشحالم مشکلتون حل شده.

از چه ترمال پدی چه بار اول و چه بار دوم استفاده کردن؟

لینک به دیدگاه

30 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است:

سلام مجدد

سلام عزیز

والا تو مشهد زیاد نتونستم مدل های مختلف ترمال پد پیدا کنم 
اما مدلی ک من استفاده کردم کولر مستر هست
برای 0.5 مدل معمولیش و برای 1 مدل پرو
سیلیون استفاده شده زیر چیپ هم نوکتوا هست 

لینک به دیدگاه

image.thumb.png.809697c835502925ab29d130570bafea.png

image.thumb.png.b870b8f6332e5731cc66009155bbffd3.png

image.thumb.png.3a4b8f7f1b3eec2df4bd7186a7077c93.png

اینم تست 3 تا بازیه 

UNCHARTED Legacy of Thieves Collection

Middle Earth Shadow Of War

و

فارکرای 6

لینک به دیدگاه

درود و صد درود...

خیلی هم عالی به سلامتی..

فقط یک نکته، من تا حالا به هات اسپات دقت نمیکردم، دیشب رفتم سیستم رو چک کردم، اصلا چیزی به نام هات اسپات پیدا نکردم!!...

چون داخل برنامه Hwinfo چیزی نبود، جای دیگم نبود..

فکر کنم  این سنسور  داخل گرافیک های قوی تر وجود داشته باشه، چون من برای rx580 چیزی ندیدم..

اما توی یک فروم خارجی داشتن درباره دمای هات اسپات  580 صحبت میکردن.. عجیبه !!

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

درود و صد درود...

سلام ارادت دوسته گرامی
از اینجا شما میتونید نگاه کنید

2022-10-29_233103.thumb.png.02f830e824ce6f9b7ddf94806a127f58.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...