رفتن به مطلب

آیا رزولیشن فورکی ارزش دارد؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان بنده هیچ تجربه ای در زمینه کیفیت فورکی در گیمینگ ندارم. شاید سوال خیلیا باشه.

میخواستم بدونم دوستانی که تجربه ش رو داشتن میتونن بگن که بنده برای سیستمی که در نظر دارم جمع کنم آیا ارزش داره روی فورکی هزینه و تمرکز کنم یا به نظرشون فول اچدی میتونه کافی باشه و انتظارات در فورکی در اون حدی نبود که راضیشون کرده باشه؟

لینک به دیدگاه

سلام

من تجربه ۱۰۸۰ رو داشتم فقط

ولی با توجه تحقیقاتی که داشتم

میخوام یه مانیتور ۱۴۴۰ تهیه کنم

گیمینگ در رزولوشن ۱۴۴۰ به نظرم بهترین تناسب رو بین کیفیت و هزینه داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده از فول اچ دی به 2 کی اومدم (البته گرافیکم ضعیفه ولی خوب کارمو راه میندازه)

تجربه بهتریه

4 کی نمیدونم ولی طبیعتا ارزششو داره

لینک به دیدگاه

درود
اگر گرافیکت میکشه رو 4 بدون شک برو سراغش

فول اچ دی ک خیلی وقته منسوخ شده حتی تا یکی 2 سال دیگه 2 کی هم منسوخ میشه(البته این شامل ایران نمیشه ما کلامو باید سفت بگیریم ک باد نبره)

مانیتور 4 کی ک میگیری خودت تنظیم کن رو فول اچ دی رو 2 کا و 4 کی بعد جلایی ک تو بازی میخوره رو خودت متوجه میشی(من خودم مانیتور 4 کی دارم ک البته گرافم 2 کا میکشه)

ولی انتخاب مانیتور کاملا سلیقه ای هست اول شما باید ببینی نیازت چیه بعد بسته ب نیازت طیف گسترده ای مانیتور هست ک خب مانیتور واقعی 4 کی قیمت بالایی هم ب طبع داره
بعد برمیگرده ب پنل مانیتور ک شما انتخاب میکنی بعد رفرش ریت سایز کنتراست روشنایی و  ...
اما بدون شک ارزشش رو داره

ویرایش شده توسط nightwolf
لینک به دیدگاه

البته یه گزینه ای هم بین ۱۴۴۰ و ۴ کی هست

۳۴۴۰*۱۴۴۰ یا اولتراواید

یه گزینه با قیمت مناسب هم برای این رزولوشن هست.(۱۳ الی ۱۴ تومن)

مدل دقیقش رو یادم نیست ولی شیائومی کلا یه مدل ۳۴ اینچ بیشتر ازش تو بازار نیست راحت میتونین سرچ کنین پیداش کنین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

موردی که نیاز به توجه داره باید سخت افزاری داشته باشید که 4k رو هندل کنه. الان 4K  بالا تر از 60 فریم در خیلی از بازی ها با کارتهای رده بالای سری 3 و یا 4090 ممکن شده. مگر اینکه بخشی از فیلتر ها مرتبط با جزئیات تصویر رو تقلیل یا غیر فعال کنید.

من تجربه 4k با مانیتور نه ولی با تلویزیون رو داشتم و 2k رو با مانیتور 170 هرتز ایسوس تست کردم و واقعا تفاوت محسوس بود. حتی با 144 هرتز و یا 120 هرتز تفاوت در نرمی و روانی اجرا کاملا مشخص هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من یه مقدار از تجربیات خودم نوشتم ولی گفتم ممکنه گیج کننده باشه رو این حساب پاک کردم خلاصه شو مینویسم.

دوست عزیز این مورد رو باید خودت فقط تست کنی و سبک سنگین کنی از پس هزینش بر میای؟ بنظر من تو سایز 27-32 اینا ارزش نداره 4K اونم برای گیم، رفرش بالاتر خیلی میچربه. سایز های بالاتر هم خود به خود میرن تو 4K یعنی شما مانیتور 42 یا بالاتر 2K پیدا نمیکنی که بخوای روی PPI حساس بشی.

مثلا من بعد از 6 سال روی 2K بودن میخوام برگردم روی 4K چون دو عدد بازی که الان روشن قفلی زدم 60 فریم قفلن و گرافیک بالایی هم ندارن که سیستمم نکشه روی 4K. برای بازی های AAA آینده هم متوصل میشم به DLSS چون کلا هر عنوان میخواد 10-15 ساعت محتوای داشته باشن که اونم ارزش 4090 خریدن نداره بنظر من (با توجه به درآمدم). البته من به جیبم نگاه میکنم و اینکه راحت با خودم کنار میام سعی میکنم از همون چیزی که دارم لذت ببرم تا اینکه بشینم فکر و خیال کنم "اگه 4090 داشتم....." یا "اگه میتونستم 13900 بخرم...."

شاید یکی بخواد عناوین رقابتی و آنلاین رو بازی کنه و بره یه مانیتور 2K با رفرش 240 هرتز بگیره. اینم انتخاب خوبیه. شاید یک حال میکنه روی 55 اینچ گیم بزنه و از پس قیمت 4090 هم بر میاد. اینم خوبه.

لینک به دیدگاه

سوال شما مثل اینکه بگی از روی HD بازی کردن روی FHD ارزشش رو داره...این هم تفاوتش همونجوریه جوری که من تست کردم

لینک به دیدگاه

اگر گرافیک رده بالای نسل ۳۰ یا ۴۰ می‌خوای بگیری 4k حتما ارزش داره

در غیر اینصورت یه 2k با فریم ریت بالاتر بنظرم بهتر از 4k هست

لینک به دیدگاه

افلاین پلیر اگه باشی اره

اگر پلیر انلاینی به هیچ وجه سمت مانیتور 4کی نرو

برای پلیر انلاین همون 1080 بهترینه نهایت 2کی که البته بازم باید سیستمی داشته باشین که بالای 140 فریم بده

لینک به دیدگاه

باید ببینی اول چقدر میخوای هزینه کنی ولی به نظر من مانیتور 2k با فریم ریت بالا یک حد وسط خیلی خوب با هزینه مناسب برای گیم هم آنلاین هم آفلاین هست ولی اگه 4k میخوای بهتره بری سراغ تی وی بزرگ و کنسول

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، Mhjch گفته است:

البته یه گزینه ای هم بین ۱۴۴۰ و ۴ کی هست

۳۴۴۰*۱۴۴۰ یا اولتراواید

یه گزینه با قیمت مناسب هم برای این رزولوشن هست.(۱۳ الی ۱۴ تومن)

مدل دقیقش رو یادم نیست ولی شیائومی کلا یه مدل ۳۴ اینچ بیشتر ازش تو بازار نیست راحت میتونین سرچ کنین پیداش کنین

بنده الا مانیتور 2کی دارم زمانی که از 1080 اومدم واقعا تغیر چشم گیری بود الانم نمیدونم 4کی بگیرم یا برن این ۳۴۴۰*۱۴۴۰ یا اولتراواید میخواستم بدونم کیفیت میاد پایین الا 27اینچم اگر برم 31 یا 32 

لینک به دیدگاه

سلام 

اگر مشکل هزینه نداری برای بازیهای آفلاین 4k یه تجربه بی نظیر هست و بدیش اینه که دیگه fhd یا 2k بهت حال نمیده وقتی عادت کنی . چون جزئیات بازی اونقدر بالا میره که دیگه نمیتونی بک بزنی . ولی برای بازیهای آنلاین که تعداد فریم و عکس العمل خیلی مهم هست بهتره سمت 4k نری چون در آنلاین تعداد فریم خیلی مهم هست و در بازیت تاثیر زیادی میذاره . 

لینک به دیدگاه

مانیتور 2k  رفرش ریت بالا بگیر تفاوتش خیلی محسوسه من بشخصه 2k 165هرتز به 4k 60هرتز ترجیح می‌دم فقط کافیه یه دست بازی رینبو بزنی با رفرش ریت بالا عاشقش می شی

لینک به دیدگاه

39 دقیقه قبل، CAPITAN PRICE گفته است:

مانیتور 2k  رفرش ریت بالا بگیر تفاوتش خیلی محسوسه من بشخصه 2k 165هرتز به 4k 60هرتز ترجیح می‌دم فقط کافیه یه دست بازی رینبو بزنی با رفرش ریت بالا عاشقش می شی

حرفه شما درسته داداش
اما داخل2کا هم خیلی گراف ها تا 120 فریم ب بالا نمیکشن
حالا خیلی از دوستان منجمله خوده من گفتیم ک جلایی ک تو 4 کی هست داخل استاندارد های دیگه نی(اللخصوص جزیییات اب و هوا کیفیت تکسچر ها و ...)(شما برو GOD یا Shadow of the Tomb Raide یا far cry 6  اللخصوص اساسین اودیسی) گیم هارو پلی بده رو 4 کی خدا شاهده بازیو یادت میره فقط محو زیبایی بازی میشی من خودم چند باری تو اودیسی شاید نزدیک ب 5 الی 10 دقه بازیو بیخیال شدم فقط خیره شدم از زیبایی ب مناطق...!!! 
ولی ی چیز دیگم ک هست بله بازی های مث رینبو سی اس یا کاف انو ایناها شما حتی رفرشت 240 هم هیت بده باز فرکانسش با 165 خیلی محسوسه منظور اینکه این بازی ها باید اینقدر مانیتورت رفرش ریت بده ک لذت ببری و اگر بخای پرو پلی بدی باید اینقدر رفرش ریت ک هیچ 240 داشته باشی

ویرایش شده توسط nightwolf
لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، nightwolf گفته است:

حرفه شما درسته داداش
اما داخل2کا هم خیلی گراف ها تا 120 فریم ب بالا نمیکشن
حالا خیلی از دوستان منجمله خوده من گفتیم ک جلایی ک تو 4 کی هست داخل استاندارد های دیگه نی(اللخصوص جزیییات اب و هوا کیفیت تکسچر ها)(شما برو GOD یا Shadow of the Tomb Raide یا far cry 6  اللخصوص اساسین اودیسی) گیم هارو پلی بده رو 4 کی خدا شاهده بازیو یادت میره فقط محو زیبایی بازی میشی من خودم چند باری تو اودیسی شاید نزدیک ب 5 الی 10 دقه بازیو بیخیال شدم فقط خیره شدم از زیبایی ب مناطق...!!! 
ولی ی چیز دیگم ک هست بله بازی های مث رینبو سی اس یا کاف انو ایناها شما حتی رفرشت 240 هم هیت بده باز فرکانسش با 165 خیلی محسوسه منظور اینکه این بازی ها باید اینقدر مانیتورت رفرش ریت بده ک لذت ببری و اگر بخای پرو پلی بدی باید اینقدر رفرش ریت ک هیچ 240 داشته باشی

من چون خودم بیشتر شوتر بازی می کنم اولویتم رفرش ریت بالاس وگرنه تو کیفیت که مشخصه 4k خیلی عالیه من خودم ازFhd که qhd منتقل شدم کیفیت خیلی محسوس بود 4k دیگه خیلی عالی میشه پلی خب باید خیلی هزینه کنی کم کم هم باید 32اینچ باشه مانیتورت کمتر بدرد 4k نمی خوره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بازم خوبه یه توافق جمعی وجود داره برای دوستان گیمر و تکلیفشون کاملا مشخصه
ما که میخوایم فقط فیلم ببینیم
الان 4-5 ماه هست هنوز به هیچ نتیجه ایی نرسیدیم مانیتور 4k که بدرد فیلم دیدن بخوره و قیمت مناسب داشته باشه با پورت های DP1.4 و HDMI 2.0 به بالا هنوز مورد مناسبی که پنل مورد اطمینان داشته باشه پیدا نکردم مگر مانیتور های طراحی که قیمت هاشون بالای 18هست که دیگه ارزش خرید ندارن واقعا و ادم مجبور میشه بره دوباره سراغ TV های بانه ایی با حدود 24تا 26 تومن تهیه کنه
کلا خیلی برزخی هست انتخاب با موجودی و وضعیت قیمت گذاری در بازار :S

لینک به دیدگاه

اگر محدودیت مالی داری پول مفت نده مگر اینکه بتونی oled بگیری یا mini led های سامسونگ با فناوری کوانتوم دات که نزدیک اولدها تونسته بشه... کیفیت تصویر یه چیزه تحمل کردن نور LEDهای پس زمینه پنل های جدید یه چیز دیگه... مانیتورهای قدیمی ال سی دی که نور پس زمینه اونها فلوروسنت CCFL بود خیلی کمتر چشم رو اذیت می کردن تا این جدیدها یه تریلی تبلیغات پشت مانیتور هست اما نیم ساعت نمی تونی پشتش بشینی😔...مگر اینکه old چهار کی بگیری..

کیفیت تصویر هم کاملآ بسته به دو چیز هست یکی فاصله بین پیکسل ها یا تراکم پیکسلی که کلا پنل هر چی بزرگتر بشه و فاصله با مانیتور کم باشه افت کیفیت تصویر تو ذوق می زنه یکی هم کنتراست پنل صفحه نمایش یعنی اختلاف بین میزان سفیدی با سیاهی که خیلی مهمه برای کیفیت نهایی تصویر و به خاطر همین پنل های va توی گیم و بازی یه چیز دیگه هستن تا پنل ips که شب رو روز نشون میده با اون سیاه مایل به خاکستری!

به نظرم بالاتر از 27 اینچ 4k نگیر

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان بنظرتون این مانیتور ارزش خرید داره
فقط برای فیلم دیدن
LG 27UN880
بازی هم هستش ولی بسیار کم و افلاین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...