رفتن به مطلب

مشکل با rx6700xt

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان سیستم من اینه

asus a520 m e

ry 5 5500

rx6700xt power color

مشکلی که دارم گرافیک الان رو رابط pci 3 کار می کنه ولی بجای استفاده ازرابط x16 داره فقط ازx8 استفاده می کنه تو ردیت هم دیدم بعضیا همین مشکل دارن الان مشکل از گرافیکه یا مادربرد بعد تفاوتش انقدری هست به نسل ۴ pci ارتقا بدم یا همین کافیه 

IMG_20221101_153029_258.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

سی پی یو شما pcie 3 هست 

و اون ۸ ایکس هم بخاطر مادربردتون هست 

شما تستهای سایتهای سخت افزاری و یوتیوب رو نگاه کنید اگر اختلاف امتیاز و یا fps زیاد بود سخت افزار رو عوض کنید 

ویرایش شده توسط WINNER
لینک به دیدگاه

50 دقیقه قبل، WINNER گفته است:

سلام 

سی پی یو شما pcie 3 هست 

و اون ۸ ایکس هم بخاطر مادربردتون هست 

شما تستهای سایتهای سخت افزاری و یوتیوب رو نگاه کنید اگر اختلاف امتیاز و یا fps زیاد بود سخت افزار رو عوض کنید 

مادربرد x16 ساپرت می کنه cpu z هم زده ماکیسموم می تونه 16 ساپورت کنه ولی از8تا بیشتر استفاده نمی کنه

البته من یوتیوب فیلم هارو که دیدم تفاوت عملکرد خیلی ناچیز بود بهتره آینده به نسل4 مهاجرت کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
6 دقیقه قبل، CAPITAN PRICE گفته است:

مادربرد x16 ساپرت می کنه cpu z هم زده ماکیسموم می تونه 16 ساپورت کنه ولی از8تا بیشتر استفاده نمی کنه

البته من یوتیوب فیلم هارو که دیدم تفاوت عملکرد خیلی ناچیز بود بهتره آینده به نسل4 مهاجرت کنم

اون اختلاف ناچیز هم احتمالا بخاطر سی پی یو بهتر رمهایی با فرکانس بالاتر و مادربرد حرفه ای تر بوده 

این گرافیکهای میانرده i5 و ryzen5 براشون گلوگاه نمیشه 

اگر هم بشه اینقدر ناچیزه که به قیمتش میچربه 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز پردازندتون 8 تا لاین pci  برای گرافیک داره

لینک به دیدگاه

سلام ارادت
اولا عزیز نمیخاد زیاد حساسی شی اختلاف پرفرمونسش 1 2 درصد بیشتر نیست
ثانیا بهتره مانوول مادربرد رو چک کنید بعضی بردا فقط از 8 ب پایین و بعضی بردا از 16 ب پایین (مدل شما 16 رو ساپورت میکنه) هستند مثال من خودم الان 16 ساپورت میکنه اما چون زیادی ب ایر کولر نزدیک میشه گرافیک زدم رو اسلات 8x

بعد میرسیم ب سی پی یو همونطور ک این دوستمون گفتن ک ایا ساپورت میکنه یا نه

این مشکل نیست خلاصه و ارزش نداره بخاطرش بخای سخت افزار تغییر بدی

اما اگر تمایل ب تعویض داری ک خب اون بحثش فرق میکنه(اما با تعویض سی پی یو مشکل شما براحتی حل میشه) درضمن برد شما با اپدیت بایوس تا اخرین نسل از سری 5000 ای ام دی رو ساپورت میکنه
اما من اگر ترجیحا بخام تغییر بدم اگر فقط واس گیم باشه ک 5800x3d برای مصارف مولتی تسکینگ و این چیزا 5800x میگیرم

اینم ی نمونه ویدیو برای x4 x8 x16 https://www.youtube.com/watch?v=COcHHX2MdKs

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Pooriya1886 گفته است:

دوست عزیز پردازندتون 8 تا لاین pci  برای گرافیک داره

اینجور که سایت amd زده تا 24 lane  رو ساپرت می کنه نمی دونم چرا ازx16 چرا استفاده نمی کنه

Screenshot_2022-11-01-20-04-50-152_com.android.chrome.jpg

12 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

سلام ارادت
اولا عزیز نمیخاد زیاد حساسی شی اختلاف پرفرمونسش 1 2 درصد بیشتر نیست
ثانیا بهتره مانوول مادربرد رو چک کنید بعضی بردا فقط از 8 ب پایین و بعضی بردا از 16 ب پایین (مدل شما 16 رو ساپورت میکنه) هستند مثال من خودم الان 16 ساپورت میکنه اما چون زیادی ب ایر کولر نزدیک میشه گرافیک زدم رو اسلات 8x

بعد میرسیم ب سی پی یو همونطور ک این دوستمون گفتن ک ایا ساپورت میکنه یا نه

این مشکل نیست خلاصه و ارزش نداره بخاطرش بخای سخت افزار تغییر بدی

اما اگر تمایل ب تعویض داری ک خب اون بحثش فرق میکنه(اما با تعویض سی پی یو مشکل شما براحتی حل میشه) درضمن برد شما با اپدیت بایوس تا اخرین نسل از سری 5000 ای ام دی رو ساپورت میکنه
اما من اگر ترجیحا بخام تغییر بدم اگر فقط واس گیم باشه ک 5800x3d برای مصارف مولتی تسکینگ و این چیزا 5800x میگیرم

اینم ی نمونه ویدیو برای x4 x8 x16 https://www.youtube.com/watch?v=COcHHX2MdKs

مادربرد کلا یه اسلات برای گرافیک داره تنظیمات مادربرد هم رفتم روx16 هستش اما cpu z  می زنه داره از x8استفاده می کنن

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، CAPITAN PRICE گفته است:

مادربرد کلا یه اسلات برای گرافیک داره تنظیمات مادربرد هم رفتم روx16 هستش اما cpu z  می زنه داره از x8استفاده می کنن

عزیز نگاه کن

pci نسل 3  فقط و فقط بیت ریتشون 8 هست

اما نسل 4 بیت ریتشون 16 هست

شما گرافیکت Bus Standard نسل 4 هست اما مادربردت نسل 3 

برای همین رو 8 قفل کرده

اول گفتم نیازی ب اپگرید قطعات نیست

اما اگر خیلی حساسی میتونی یک برد بگیری چون سی پی یوت تا نسل 4 x16 ساپورت میکنه

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، CAPITAN PRICE گفته است:

سلام دوستان سیستم من اینه

asus a520 m e

ry 5 5500

rx6700xt power color

مشکلی که دارم گرافیک الان رو رابط pci 3 کار می کنه ولی بجای استفاده ازرابط x16 داره فقط ازx8 استفاده می کنه تو ردیت هم دیدم بعضیا همین مشکل دارن الان مشکل از گرافیکه یا مادربرد بعد تفاوتش انقدری هست به نسل ۴ pci ارتقا بدم یا همین کافیه 

IMG_20221101_153029_258.jpg

سلام

اون اشتباه خود نرم افزار gpu-z هست و مطمئن باشید X16 داره کار میکنه وگرنه با X8 و نسل سوم خیلی روی اون کارت تاثیر میذاره.

هم پردازنده هم مادربورد بصورت X16 کار میکنن و از این نظر محدودیتی ندارن.

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است:

سلام

اون اشتباه خود نرم افزار gpu-z هست و مطمئن باشید X16 داره کار میکنه وگرنه با X8 و نسل سوم خیلی روی اون کارت تاثیر میذاره.

هم پردازنده هم مادربورد بصورت X16 کار میکنن و از این نظر محدودیتی ندارن.

اره فریم ریتی که تو بازیا می ده تقریبا با ویدئو ها تقریبا یکیه مثلا فارکری ۶ تقریبا 80فریم 2k می گیرم یا واچ داکز لژیون 57فریم 2k متوسط می ده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...