رفتن به مطلب

این مادربرد این پردازنده رو ساپورت میکنه ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان

آيا مادربردهایی   که از نوع سوکت 1151 هستند سی پی یوهای نسل قبل رو پشتبانی میکنند ؟؟

مادربرد ROG STRIX Z370-E

نوع سوکت پردازنده : Intel LGA 1151

چیپ‌ست : Intel Z370

---------------------------------------------

سی پی یو :   i5-4440 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mashhad گفته است:

درود دوستان

آيا مادربردهایی   که از نوع سوکت 1151 هستند سی پی یوهای نسل قبل رو پشتبانی میکنند ؟؟

مادربرد ROG STRIX Z370-E

نوع سوکت پردازنده : Intel LGA 1151

چیپ‌ست : Intel Z370

---------------------------------------------

سی پی یو :   i5-4440 

سلام

خیر، نمیکنه.

مادربرد Z370 پردازنده های نسل 8 و 9 اینتل رو ساپورت میکنه.

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

سلام

خیر، نمیکنه.

درود جناب آرمین عزیز

ممنونم

آخه هر سایتی برای این مادربرد میخوندم نوشته بودن  نسل 8 ساپورت میکنه . الان میخوام پردازنده بخرم موندم چه پردازنده ای بگیرم . مطمين هستید که نسل 9 رو ساپورت میکنه ؟

از طرفی با خودم گفتم شاید مطالب اون سایت ها برای زمانی بوده که هنوز نسل 9 رونمایی نشده بوده برای همین چیزی در موردش ننوشتن 

سایت خود ایسوس هم که قربونش برم برام بالا نمیاد

i5-9400F  رو خوشم اومده اما میترسم به مادربرد نخوره

یکی از دوستان گفت چون کارت گرافیک مجزا داری همین پردازنده F عالیه و نیازی نیست مدل i5-9400 رو بگیری که گرونتره

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، Mashhad گفته است:

درود جناب آرمین عزیز

ممنونم

آخه هر سایتی برای این مادربرد میخوندم نوشته بودن  نسل 8 ساپورت میکنه . الان میخوام پردازنده بخرم موندم چه پردازنده ای بگیرم . مطمين هستید که نسل 9 رو ساپورت میکنه ؟

از طرفی با خودم گفتم شاید مطالب اون سایت ها برای زمانی بوده که هنوز نسل 9 رونمایی نشده بوده برای همین چیزی در موردش ننوشتن 

سایت خود ایسوس هم که قربونش برم برام بالا نمیاد

i5-9400F  رو خوشم اومده اما میترسم به مادربرد نخوره

یکی از دوستان گفت چون کارت گرافیک مجزا داری همین پردازنده F عالیه و نیازی نیست مدل i5-9400 رو بگیری که گرونتره

سلام

خیالتون راحت باشه همه پردازنده های نسل 8 و 9 رو کاملا ساپورت میکنه

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

سلام

خیر، نمیکنه.

سلام خدمت استاد بزرگوار

در مشخصات اصلی این مادربرد در سایت ایسوس به آدرس : https://rog.asus.com/tr/motherboards/rog-strix/rog-strix-z370-e-gaming-model/spec/

نوشته فقط از نسل 8 پشتیبانی میکنه ، میشه بفرمایید بر چه مستندی میگید از نسل 9 هم پشتیبانی میکنه ؟

لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، CaeZer گفته است:

سلام خدمت استاد بزرگوار

در مشخصات اصلی این مادربرد در سایت ایسوس به آدرس : https://rog.asus.com/tr/motherboards/rog-strix/rog-strix-z370-e-gaming-model/spec/

نوشته فقط از نسل 8 پشتیبانی میکنه ، میشه بفرمایید بر چه مستندی میگید از نسل 9 هم پشتیبانی میکنه ؟

دوست عزیز مادربردای سری 200 و 400 نسل 9 پشتیبانی نمیکنن , پس در این صورت اگه سری 300 هم نسل 9 پشتیبانی نکنه پردازنده های نسل 9 دکوری هستن :D

بنده بیشتر مادربردای سری 300 رو داشتم و پردازنده های نسل 8 و 9 رو هم استفاده کردم , فقط بعضی از مادربردای سری 300 برای ساپورت پردازنده نسل 9 نیاز به آپدیت بایوس دارن.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، AnSaWR گفته است:

سلام

خیالتون راحت باشه همه پردازنده های نسل 8 و 9 رو کاملا ساپورت میکنه

ممنونم خیلی لطف کردید 

خیالم راحت شد پس همون i5-9400F رو براش میگیرم

یک سوال دیگه :

اگه اشتباه نکنم این مادربرد رم های تا 4000 باس رو ساپورت میکنه آیا همین ساپورت کردن مادربرد کفایت میکنه ؟ یا پردازنده هم در انتخاب رم نقش داره ؟ مثلا رم باس 3000 بگیرم اما پردازنده i5-9400F ساپورت نکنه 

ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

تو سایت اینتل نوشته پردازنده نهایتا تا ۲۶۶۶ ساپورت میکنه ولی بیشتر به مادربرد بستگی داره ، با مادربرد سری زد و اورکلاک رم به راحتی فرکانسای بالاتر هم میشه استفاده کرد.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، CaeZer گفته است:

سلام خدمت استاد بزرگوار

مقاومت نکن داداش. ساپورت میکنه. اطلاعات سایت مال همون اول معرفی محصوله و خیلی مواقع اصلا به روز نمیشه. نسل 8 و 9 مادربرد سری 300 کاملا ساپورت میکنه. ولی به نظرم ارزش خرید و هزینه نداره .کوچ کن سمت نسل های جدید تر اگر قصد ارتقا درآینده داری.

پ ن :یاد اون کلیپ افتادم میگفت تمساحه آقاجان ، نه تکه چوب هست.

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، CaeZer گفته است:

سلام خدمت استاد بزرگوار

کجا نوشته فقط نسل 8 ؟!

1478184418_Screenshot(286).thumb.png.975d640d51a550967336e7d340da9cff.png

این هم لیست Qvl :
https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-z370-e-gaming-model/helpdesk_cpu/

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

دوستان دیگه در تاپیک قضیه رو زیادی پیچیده‌اش کردن. خلاصه پاسخ سوالات شما:

مادربرد z370 فقط پردازنده‌های نسل ۸ و ۹ رو ساپورت می‌کنه. اما برای استفاده از پردازنده نسل ۹ مثل 9400 باید بایوس مادبرد رو آپدیت بکنید (ممکنه بعضی جاها خونده یا شنیده باشین که نیاز به آپدیت نیست ولی من توصیه می‌کنم حتما بایوس رو آپدیت بکنید)

فرکانس رم فقط به نوع مادربرد بستگی نداره، به پردازنده استفاده شده هم بستگی داره. پردازنده ۹۴۰۰ ماکسیمم تا فرکانس ۲۶۶۶ رو ساپورت می‌کنه، حالا شما رم با فرکانس ده هزار هم بگیری، فقط در فرکانس ۲۶۶۶ جواب پایدار می‌گیری. توصیه من اینطور وقت‌ها اینه که رم رو با فرکانس ۳۰۰۰ یا ۳۲۰۰ تهیه کنید (چون ممکنه در آینده پردازنده یا کل پلتفرم رو تغییر بدید) اما موقع استفاده از سیستم، فرکانس رو دستی روی حالت ۲۶۶۶ قرار بدید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
45 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

سلام دوست عزیز

دوستان دیگه در تاپیک قضیه رو زیادی پیچیده‌اش کردن. خلاصه پاسخ سوالات شما:

مادربرد z370 فقط پردازنده‌های نسل ۸ و ۹ رو ساپورت می‌کنه. اما برای استفاده از پردازنده نسل ۹ مثل 9400 باید بایوس مادبرد رو آپدیت بکنید (ممکنه بعضی جاها خونده یا شنیده باشین که نیاز به آپدیت نیست ولی من توصیه می‌کنم حتما بایوس رو آپدیت بکنید)

فرکانس رم فقط به نوع مادربرد بستگی نداره، به پردازنده استفاده شده هم بستگی داره. پردازنده ۹۴۰۰ ماکسیمم تا فرکانس ۲۶۶۶ رو ساپورت می‌کنه، حالا شما رم با فرکانس ده هزار هم بگیری، فقط در فرکانس ۲۶۶۶ جواب پایدار می‌گیری. توصیه من اینطور وقت‌ها اینه که رم رو با فرکانس ۳۰۰۰ یا ۳۲۰۰ تهیه کنید (چون ممکنه در آینده پردازنده یا کل پلتفرم رو تغییر بدید) اما موقع استفاده از سیستم، فرکانس رو دستی روی حالت ۲۶۶۶ قرار بدید.

موفق باشید

این مورد اشتباه هست

شما با مادربردهای سری z  میتونی رم با فرکانس بالاتر هم استفاده کنید با فعال کردن xmp

حتما نیازی به سی پی یو سری k  ندارید

برای فرکانس پایدار هم بهتر هست از لیست رمهای که سایت سازنده مادربرد پیشنهاد داده استفاده کنید در این صورت صد در صد فرکانس پایدار میگیرید

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، WINNER گفته است:

این مورد اشتباه هست

شما با مادربردهای سری z  میتونی رم با فرکانس بالاتر هم استفاده کنید با فعال کردن xmp

حتما نیازی به سی پی یو سری k  ندارید

برای فرکانس پایدار هم بهتر هست از لیست رمهای که سایت سازنده مادربرد پیشنهاد داده استفاده کنید در این صورت صد در صد فرکانس پایدار میگیرید

شما همین الان رم با فرکانس ۳۰۰۰ (بیشتر هم نه) رو با پردازنده ۹۴۰۰ تست کنید، سیستم کار می‌کنه اما قطعا یه جاهایی رندوم یا بلو اسکرین می‌گیرید یا وسط بازی کرش می‌کنه

بارها این مسئله برای خود من پیش اومده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
2 ساعت قبل، Sandor گفته است:

شما همین الان رم با فرکانس ۳۰۰۰ (بیشتر هم نه) رو با پردازنده ۹۴۰۰ تست کنید، سیستم کار می‌کنه اما قطعا یه جاهایی رندوم یا بلو اسکرین می‌گیرید یا وسط بازی کرش می‌کنه

بارها این مسئله برای خود من پیش اومده

این موارد تست شده مشکلی نداشتم 

مادربرد asus z370 all

سی پی یو i5 9400f

رم جی اسکیل 3200 cl16 اونم نوع معمولی بدون هیت سینگ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...