رفتن به مطلب

تشخیص دادن بایوس کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت تمامی اساتید و دوستان

بنده ب تازگی ی کارت گرافیک xfx 6900xt merc black تهیه کردم
چطوری میتونم بفهمم ایا کارت ماین شدس یا خیر(چون معمولا این کارت هارو برای هشرت بهتر بایوسش رو اپتیمایز میکنن)
و اینکه فرق بین 2 تا بایوس چی هست اصلا؟؟؟(میدونم یک بایوس پرفورمنس هست و یکیش کوییت)
چطوری میشه بایوسش رو اپدیت کرد؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام کور کلاک و مموری کلاک رو توی gpuz ببین بعد برو تو اینترنت همین مدلو بزن مقایسه کن

اون سویچ پاور هم یکیش حالت دیفالت هست یکیشم حالت اورکلاک با فرکانس های بیشتر و بطبع دما بالا تر تو ۵۸۰ ها اینجوری بود که سمت ۸ پین میشه اور شده اون سمت معمولی

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سلام

ارادت دوسته عزیز

2022-12-12_184654.thumb.png.ac4cb9d556d835846da32441c8c2f702.png

همونطور ک مشخصه یکی هست خب این نشون دهنده چی هست؟

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

ارادت دوسته عزیز

2022-12-12_184654.thumb.png.ac4cb9d556d835846da32441c8c2f702.png

همونطور ک مشخصه یکی هست خب این نشون دهنده چی هست؟

سلام

این نشون میده از نظر بایوس همه چیز طبیعیه ولی تاریخچه استفاده از کارت رو تعیین نمیکنه و راهی هم براش نیست، ملاک عملکرد فعلی کارت هست که همه چیز نرمال باشه.

ضمن اینکه تا اونجایی که اطلاع دارم سری 6000 برای ماین واقعا نیازی به تعویض بایوس ندارن.

معمولا آپدیت بایوس در حوزه کارت گرافیک خیلی کم اتفاق میوفته مگر عملکرد کارت از ابتدا خیلی خوب نبوده ولی اگر بایوس جدیدی باشه، داخل سایت اصلی یا مجموعه techpowerup میشه پیدا کرد.

هر نوع تنظیمی اعم از تنظیم سرعت گردش فن ها و ... در سطح بایوس بدون تعویض قابل انجامه.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Blueman6 گفته است:

سلام

این نشون میده از نظر بایوس همه چیز طبیعیه ولی تاریخچه استفاده از کارت رو تعیین نمیکنه و راهی هم براش نیست، ملاک عملکرد فعلی کارت هست که همه چیز نرمال باشه..

سلام دوسته عزیز عملکرد کارت ک بسیار عالی هست و راضی هستم
لذا فروشنده از مصرف قبل فروش خبر نداشت اما با توجه ب قیمتی ک ب من فروخته شد اونم سری مرک گفتم شاید ی وقت ماین شده باشه

ی چنجایی دیدم ک کارت های ماینی ک غیر اصولی هستند در بازی افت فریم شدیدی  پیدا میکنن

البته خودمم یکمم تحقیق کردم تو سایت های خارجی گویا بایوسی ک سمت پورت ها خروجی هست معمولی هست و اونی ک سمت پین های تغذیه گرافیک هست اورکلاک شده هست

پس با این تفاسیر بعید میدونم کارت ماینی باشه و نیازی ب اپدیت یا ویرایش بایوس 
حالا سوال اینجاست ایا این بایوس اور شده ارزشش رو داره سوییچش کنم یا نه؟؟(یکم وسواسی هستم اگر زیر 60 فریم بگیرم خخخخخخ)
البته الان روی سیستم sam روشن هست ک در  بسیاری موارد افزایش قابل توجهی داره 
ی چیز دیگم هست داخل تیونینگ انرنالین اونم ریج هست ک فقط برای سری 6900xt va 6800xt هست ک اطلاعات کمی ازش داخل نت موجوده
شما اطلاعاتی در مورد همین rage مود دارید؟

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

حالا سوال اینجاست ایا این بایوس اور شده ارزشش رو داره سوییچش کنم یا نه؟؟(یکم وسواسی هستم اگر زیر 60 فریم بگیرم خخخخخخ)

بستگی به خودتون داره ولی از نظر من مادامی که دما و نویز در وضعیت مطلوبی باشن، فرکانس ها هر چقدر بیشتر بهتر .

9 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

اطلاع چندانی ندارم، یک نوع پروفایل اورکلاک اختصاصی برای مدل هایی هست که ذکر کردید و باز هم موضوع دما و نویز میاد وسط ...

من باشم اگه نویز و دما مطلوب باشه، هر دو رو استفاده میکنم. کارت شما هم از کولر خوب و قوی استفاده میکنه و بعیده تعادل رو به هم بزنه.

لینک به دیدگاه

57 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

سلام دوسته عزیز عملکرد کارت ک بسیار عالی هست و راضی هستم
لذا فروشنده از مصرف قبل فروش خبر نداشت اما با توجه ب قیمتی ک ب من فروخته شد اونم سری مرک گفتم شاید ی وقت ماین شده باشه

ی چنجایی دیدم ک کارت های ماینی ک غیر اصولی هستند در بازی افت فریم شدیدی  پیدا میکنن

البته خودمم یکمم تحقیق کردم تو سایت های خارجی گویا بایوسی ک سمت پورت ها خروجی هست معمولی هست و اونی ک سمت پین های تغذیه گرافیک هست اورکلاک شده هست

پس با این تفاسیر بعید میدونم کارت ماینی باشه و نیازی ب اپدیت یا ویرایش بایوس 
البته الان روی سیستم sam روشن هست ک در  بسیاری موارد افزایش قابل توجهی داره 
ی چیز دیگم هست داخل تیونینگ انرنالین اونم ریج هست ک فقط برای سری 6900xt va 6800xt هست ک اطلاعات کمی ازش داخل نت موجوده

این کارت رو تا جایی که می‌دونم بهتره همزمان با اندرولت اورکلاکش کنین

خودمم همین کارو کردم

رو ۱۰۶۰ میلی ولت ۲۵۰۰ فرکانس رو تنظیم کردم

خواستین بگین جزییاتشو براتون بفرستم

البته الزاما شما رو همین ولتاژ استیبل نخواهین بود

ممکنه یه مقدار بالاتر برای شما استیبل باشه یا حتی یکم پایین تر(البته پایین تر ۱۰۶۰ رو تست نکردم ولی بعید می‌دونم کمتر این استیبل باشه)

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Mhjch گفته است:

ارادت
شما هم همین کارتو داشتین؟(منظور مدل دقیق همین کارت یا سری های دیگه)
اره خوشحال میشم از تجارب شما استفاده کنم
اما سوالی ک ذهنمو درگیر کرده میگم اینکه ایا ارزشش رو داره اینقدر رو کارت فشار بیارم یا نه
اگر قراره  1 2 درصد افزایش پرفرمونس باشه ک اصلا ارزش نداره نه از نظر نویزی ک دوستمون گفت نه از نظر مصرف و ...
همین الانش هر چی گیم رو سیستم هست رو داره درو میکنه مگر اینکه تایتل خاصی برای انویدیا باشه ک کم بیاره یکم مثل کنترل یا هم سایبرپانک
همونطور ک بالا ذکر کردم من خیلی وسواس دارم گیم با حداکثر جزییات رو 4 کی اجرا شه حالا سایبرپانک ک هیچ اصلا موتور بهینه ای نداره اما میخام باقی تایتل ها رو 60 فریم بگیرم

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

ارادت
شما هم همین کارتو داشتین؟(منظور مدل دقیق همین کارت یا سری های دیگه)
اره خوشحال میشم از تجارب شما استفاده کنم
اما سوالی ک ذهنمو درگیر کرده میگم اینکه ایا ارزشش رو داره اینقدر رو کارت فشار بیارم یا نه
اگر قراره  1 2 درصد افزایش پرفرمونس باشه ک اصلا ارزش نداره نه از نظر نویزی ک دوستمون گفت نه از نظر مصرف و ...
همین الانش هر چی گیم رو سیستم هست رو داره درو میکنه مگر اینکه تایتل خاصی برای انویدیا باشه ک کم بیاره یکم مثل کنترل یا هم سایبرپانک
همونطور ک بالا ذکر کردم من خیلی وسواس دارم گیم با حداکثر جزییات رو 4 کی اجرا شه حالا سایبرپانک ک هیچ اصلا موتور بهینه ای نداره اما میخام باقی تایتل ها رو 60 فریم بگیرم

دقیقا همین مدلو دارم

اندرولت باعث میشه دمای کارت پایین بیاد،پس در نتیجه نیاز دور فن پایین تری دارین و نویز هم کمتر میشه

من خودم تست نکردم قبل اینکار و بعدش چقد افزایش پرفورمنس داشتم حقیقتش،ولی دما بین ۸ تا ۱۰ درجه کاهش داشت برای من

جزییات تنظیماتم رو براتون می‌فرستم فردا

فقط اگه ممکن بود یه پیام بدین برام یادآوری شه

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، Mhjch گفته است:

میگم شما مطمینی میشه همزمان با اندرولت کردن کارت اونو اور کرد؟؟؟!!!

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

میگم شما مطمینی میشه همزمان با اندرولت کردن کارت اونو اور کرد؟؟؟!!!

بله میشه

https://youtu.be/Y9xQTEsfSeE

ولی خب مسلما نمیشه اورکلاک شدید کرد همزمان با اندرولت

برای اطلاعات بیشتر میتونین لینک بالارو مشاهده کنین اورکلاک و اندرولت xt۶۹۰۰ و ۶۹۵۰xt

رو توضیح داده به طور کامل

من تنظیمات خودم رو هم شب از سر کار بیام براتون ارسال میکنم

لینک به دیدگاه

عزیزان ی سوال دیگ ایا سی پی یو 5600x باکلنک میکنه با این گرافیک یا نه ؟؟؟!!!

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

عزیزان ی سوال دیگ ایا سی پی یو 5600x باکلنک میکنه با این گرافیک یا نه ؟؟؟!!!

گلوگاه نیست ولی مسلما اگه فرضا نسل 13 یا 7000 داشته باشید، فریم بیشتری میگیرید ولی در حال حاضر ارزششو نداره با این قیمت قیمتا.

-----------------------------------

منم با آندرولت کاملا موافقم، کلا اکثر گرافیک و پردازنده های رده بالا رو باید آندرولت کرد و شانس اورکلاک هم همچنان وجود داره.

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است:

گلوگاه نیست ولی مسلما اگه فرضا نسل 13 یا 7000 داشته باشید، فریم بیشتری میگیرید ولی در حال حاضر ارزششو نداره با این قیمت قیمتا.

-----------------------------------

منم با آندرولت کاملا موافقم، کلا اکثر گرافیک و پردازنده های رده بالا رو باید آندرولت کرد و شانس اورکلاک هم همچنان وجود داره.

ارادت

من خودمم با اندرولت خیلی موافقم
الان پروفایلم رو اندرولت هست و sam هم روشنه
اره بابا نسل 13 و 7 ک خیلی داغونه اوضاع باید صبر کنیم چند ماهی ببینیم قیمتا چطوره البته بازار جهانی ک ای ام دی خیلی ارزون کرده ولی متاسفانه تو ایران تغییر قیمت ک هیچ بلکوم افزایش قیمت داشته و از همه بدتر اینکه باید حتما باندل تهیه کنی برای ای ام دی 
این یکم زور داره خدایی ... لعنت بر باعث بانی ...

شما میتونی منو راهنمایی کنی ببینم چطوری اور کنم؟
الان ک دقت میکنم کارت یکم کویل وین هم داره حالا میدونم چی هست چیزی ک نمیدونم اینکه تو طولانی مدت ب کارت اسیب وارد نمیکنه؟ یا صداش بیشتر نمیشه؟

لینک به دیدگاه

چون خدارو شکر شرایط کارت خوبه و مشکلی نداره نمیشه گفت پس ماینی نیست

شما در حاله حاظر هر کارتی رو که دسته دو میخرید اونهم با این قیمتا و اونهم xfx ،کلا فرض رو بر ماین شده بودن قرار بدید و با احتمال بالا این کارت هم پول خودشو تو ماین دراورده ،وگرنه دلیلی نداره گیمر بخواد همچین کارتی رو با چنین قیمتی بفروشه

لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

شما میتونی منو راهنمایی کنی ببینم چطوری اور کنم؟

من چون مدل شما دم دستم نیست نمیتونم متاسفانه ولی شما از دوستمون mhjch کمک بگیر با سعی و خطا به بهترین تنظیمات برای کارت خودتون میرسید. 

برای شروع بدون افزایش فرکانس، ولتاژ رو ۱۵ میل ۱۵ میل کم کنید، خود اینکار باعث میشه کارتتون مدت زمان بیشتری با فرکانس بالاتری کار کنه و در عین حال مصرف و دما کمتر بشه. ( پاور لیمیت 15 درصد افزایش بدید.)

احتمالا با این کار اون کویل واین هم کمتر بشه، ضمن اینکه کویل واین در طولانی مدت هیچ مشکلی نداره.

ویرایش شده توسط Blueman6
لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، WAR گفته است:

چون خدارو شکر شرایط کارت خوبه و مشکلی نداره نمیشه گفت پس ماینی نیست

منم نگفتم ماینی نیست دوسته عزیز
من خودم اطلاع دارم از وضعیت کارت ماینی فقط یکم شک داشتم
ماینر داریم تا ماینر(کارت ماینی ک اصولی ماین شده باشه و شرایط مناسب فرقی با کارت استوک گیمینگ نداره ..) من خودم مخالف خرید کارت ماینی هستم اما شما یک نگاه ب قیمتا بنداز؟؟!!! خیلی وقته سری 6 قیمتش اومده پایین اونور اب اما اینجا چی؟ هنوز  تا 60 تومنم فروخته میشه
در ثانی اونهم XFX ک نو.شتین دوسته عزیز XFX بهتر نباشه کمتر از SAPHHIRE تو پارنتر شیپ های ای ام دی نیست ... من خودم شخصا این برند رو خیلی قبول دارم بعد از سافایر 

17 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است:

من چون مدل شما دم دستم نیست نمیتونم متاسفانه ولی شما از دوستمون mhjch کمک بگیر با سعی و خطا به بهترین تنظیمات برای کارت خودتون میرسید. 

برای شروع بدون افزایش فرکانس، ولتاژ رو ۱۵ میل ۱۵ میل کم کنید، خود اینکار باعث میشه کارتتون مدت زمان بیشتری با فرکانس بالاتری کار کنه و در عین حال مصرف و دما کمتر بشه.

احتمالا با این کار اون کویل واین هم کمتر بشه، ضمن اینکه کویل واین در طولانی مدت هیچ مشکلی نداره.

خب خداروشکر خیالم از کویل وین راحت شد
حالا با توجه ب گفته شما بریم ببینیم کارت تا چقدر استیبل میشه 
ممنون از شما ک برای گذاشتن وقتتتون عزیز 🙏

لینک به دیدگاه

23 ساعت قبل، Mhjch گفته است:

دقیقا همین مدلو دارم

اندرولت باعث میشه دمای کارت پایین بیاد،پس در نتیجه نیاز دور فن پایین تری دارین و نویز هم کمتر میشه

من خودم تست نکردم قبل اینکار و بعدش چقد افزایش پرفورمنس داشتم حقیقتش،ولی دما بین ۸ تا ۱۰ درجه کاهش داشت برای من

جزییات تنظیماتم رو براتون می‌فرستم فردا

فقط اگه ممکن بود یه پیام بدین برام یادآوری شه

تنظیمات تون رو بی زحمت برای منم بفرستین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...