رفتن به مطلب

Little Big Navi

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود خدمت عزیزان و سروران عزیز مدت هاست تاپیکی ننوشتم وضعیت طوری نیست که واقعا ادم دل و دماغی داشته باشه اینهمه خبرهای بد و دردناک دل هر انسانی رو به درد میاره امیدورام هر عزیزی که در این مدت اسیبی بهش وارد شده ارامش رو به معنای واقعی در زندگی تجربه کنه حتی اگر شده برای دقایقی گفتنی ها زیاد هست و همه سوگوار هموطنان عزیزمون 

خوب عنوان تاپیک کمی متناقض هست بعد از 2 سال تحریم خرید گرافیک توسط خودم!!! تصمیم بر خرید گرافیک شد که تنوع هم ماشالا زیاد بالاخره اتریوم قابلیت ماینش رو از دست داد بازار رمز ارزها از قله 2500 میلیاردی با کله خورد زمین و رسید به قیمت 800 میلیارد و کارت هایی که ارزوی هر گیمری بود کم کم توسط ماینرها روانه بازار شد هر کارتی شما بگی دست ماینر جماعت رفته از RTX 3090 گرفته تا RX 6900XT و همین طور بیایم پایین تر تا برسیم به کارت های میان رده و پرطرفداری مثل RTX 3070 و RX 6800

حقیقتش انتخاب کارت گرافیک کمی برام سخت بود چون تنوع زیاد بود و هر کارتی تقریبا اگر برچسب ماین شده خورده بود تقریبا با 50 درصد قیمت قابل خریداری بود اولویت رو گذاشتم روی قدرت RASTER یا همون پردازش معمولی بازی در سری ناوی AMD اومد اسلحه ای پنهان رو وارد بازی کرد به نام cache و کارت های سری ناوی 21 هر کدوم 128 مگابایت بهره مند شدند مزیت دوم داشتن 16 گیگ حافظه برای هر سه کارت از این خانواده بود مورد اخر هم بهینگی در مصرف

خلاصه دل رو زدم به دریا و مدل بیس خانواده رو که RX 6800 هست انتخاب کردم دوستان عزیزمون در AMD برای اینکه این مدل از برادر بزرگترش مدل XT جلو نزنه بایوس رو برای فرکانس محدود کردن و همینطور تعداد واحد های پردازشی رو به 60 رسوندن نسبت به مدل های بالاتر که 72 و 80 هستند

RX 6800 2600MHZ

RX 6800XT 2800MHZ

RX 6900XT 3000MHZ

کارتی که بنده خریدم از برند XFX با کارتن و متعلقات بود فن ها در سلامت کامل بودند مقدار ریزی کویل واین مشاهده شد که خیلی ازار دهنده هم نیست قیمت قطعا مهمترین مقوله هست برای هر خریداری از اونجا که ارزش پول ما از پهن گاو کمتر هست بنده قیمت خریدم رو دلاری اعلام می کنم

این کارت برای بنده قیمت تمام شدش 250 دلار شد که به نظر شخصیم فوق العادست

performance-per-dollar_2560-1440.thumb.png.747e8ebf71a524c00628e6cecb9a9d10.png

متاسفانه چارت خودش گویای همه چیز هست شرکت  AMD و NVIDIA در نسل جدید عقب عقب جلو رفتن در مقوله کارایی به قیمت و واقعا هیچ شرکتی در نسل جدید قابل دفاع نیست خصوصا که الان بازار پر هست از کارت های دست دوم و سالم ماین شده

performance-per-dollar_3840-2160.thumb.png.d46af8358d62f5e738672823c021a301.png

چارت 4K هم تغییری ایجاد نمی کنه هر چند بنده کارتم رو برای رزلوشن 2K خریدم اینم بگذارم دوستان ببینند نیان اعتراض کنن مدل های جدید برای 4K طراحی شده چارت گذاشتی خریدت رو توجیه کنی!!!

از معایب کارت های ناوی هم میشه به RAY TRACING ضعیف تر اشاره کرد که در نسل جدید هم باز همین ضعف وجود داره و خریداران کارت های AMD باید با این حقیقت کنار بیان

تایم زیادی نتونستم به کارت اختصاص بدم صرفا علاقه مند به مبحث اورکلاک بودم فرکانس 2550 برای هسته و 2140 برای رم کاملا پایدار بود  کارت رو در 2 حالت معمولی و اورکلاک تست کردم که نتایج جالبی به دست اومد بنده از نرم افزار MPT برای بهینه سازی های بیشتری که مد نظرم بود استفاده کردم پس اگر دیدین 6800 نتیجش بالاتر از چیزی هست که در نت هست به این دلیل هست

1279055844_4knormal.thumb.jpg.cc3e3583714ad8aaf31eb386c74d8fcc.jpg

امتیاز در حالت عادی که حدود 12400 شد

1078367255_4kmaxoc5.thumb.jpg.d8936d9c1db1d0a99ca871fd657dcb30.jpg

اینم امتیاز در حالت اورکلاک که بالای 14000 شد و نتیجه خیلی خوبی محسوب میشه 13.5 درصد افزایش کارایی فوق العاده محسوب میشه این روزها اونم روی ایرکولر

این عکسم برای رفرنس بگذارم دوستان ببینند

REF.thumb.jpg.61dfd9460126ae4e69a603129f75a819.jpg

حرف پایانی این هست اگر دنبال بیشترین بازده در مقابل قیمت هستید و خیلی هم به RAY TRACING اهمیت نمیدید گزینه اول RX 6800 هست منتها مشکلی که هست این کارت مثل اسب تک شاخ کمیاب هست مدل کارکردش و شاید اخرش مجبور بشید برید سراغ برادر بزرگترش RX 6800XT سعی می کنم کم کم بنچمارک های کارت رو هم در پست های بعد کم کم قرار بدم تاپیک متعلق به خودتون هست دوستان هر کسی هر نظری داره می تونه منت بگذاره و با بقیه به اشتراک بگذاره شبتون خوش

لینک به دیدگاه

سلام

مبارکه داداش 

16 ترافلاپس قدرت تا حداقل 5 سال اینده روی رزولیشین فورکی بازی ها رو ساپورت میکنه. به امید روزی که 4090 بشه 250 دلار با مانیتور 16 کی فارکرای 12 بزنیم😅

در مورد ری تریسینگ شرکت ها پی سی گیمرها رو فراموش کردن فکر کنم روی کنسولها که rdna 2 هست با اپدیت نرم افزاری قابلیت FSR چشمگیری به گرافیکشون افزوده شد. ولی روی پی سی مانور نمیدن. ما هم با افت قیمت گرافیک ها یه 580 خسته گرفتیم فعلا بنوازیم تا بعد ببینیم بودجه خوب شد سال 2023 یه فورکی سیستم ببندیم با ddr5 و am5. اینتل که شب میخوابه صبح بیدار میشه سوکت عوض میکنه. 

در اخر اگر بنچمارکی از محیط گیم تونستید بگیرید اسکرین شاتش رو بزارید ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ای کاش از مراحل اورکلاک و نرم افزار اورکلاک و نحوه رسیدن به این امتیاز و فرکانس ها، شات GPU-Z، توئیک هایی که زدید و ... هم مطالبی اضافه می کردید.

با تشکر

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، HeX گفته است:

درود

ای کاش از مراحل اورکلاک و نرم افزار اورکلام و نحوه رسیدن به این امتیاز و فرکانس ها، شات GPU-Z، توئیک هایی که زدید و ... هم مطالبی اضافه می کردید.

با تشکر

درود دوست عزیز حتما اینکارو خواهم کرد فک کنم جدیدا مدل 6900XT رو خریداری کردید اگر زحمتی نیست یک بنچمارک superposition رو هم شما در حالت اورکلاک بگذارید تا تاپیک پربارتر بشه تشکر

لینک به دیدگاه

خوب دوستان عزیز طبق قولی که داده بودم بنچمارک بازی shadow of tomb raider رو هم به صورت اورکلاک بگذارم ببینیم چه جوریاست افزایش کارایی در این بازی

untitled-9.thumb.png.410d81e73454c01bae6f4a1408859191.png

در حالت عادی اخرین بنچمارکی که از rx 6800 دیدم 71 فریم هست که 15.5 درصد از 6800xt و 24 درصد هم از 6900xt عملکرد ضعیف تری داره کارت 900 دلاری جدید 7900xt هم 58 درصد سریع تر هست

171980260_ShadowoftheTombRaiderv1.0build449.0_6412_24_20225_25_16AM.thumb.png.71d0bcd68b51165c5abbdd571be369af.png

خوب با اورکلاک فریم ریت از 71 به 80 رسید که میشه 12.5 درصد افزایش کارایی و خودش رو می چسبونه به rx 6800xt که 2 فریم جلوتر هست به عبارتی 2.5 درصد مدل 6900xt هم 8 فریم جلوتر هست که میشه 10 درصد مدل جدیدتر 7900xt هم 32 فریم جلوتر هست که میشه 40 درصد کارایی بیشتر

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

اما دوستمون پرسیدند که چیکار کردی و چه جوریاست مراحل توییک کردن با نرم افزار MPT عرض به حضورتون که این نرم افزار رو فرد شناخته شده ای به اسم igor که اگر اشتباه نکنم المانی هست برای کارت های AMD ساخته و عرضه کرده این برنامه مخفف کلمات MORE POWER TOOL هستش روند اورکلاک هر کارتی دوستان می دونن متفاوت هست چون هر چیپی خودش کیفیت متفاوتی داره شما می تونی کارت RX 6900XT داشته باشی که فرکانس 2750 رو بتونه بهت بده می تونی کارتی داشته باشی که فرکانس 2650 هم برات ارزو باشه پس اینکه کیفیت چیپ گرافیک چه جوریاست حرف اول رو در اورکلاک میزنه و این هم کاملا بستگی به شانس شما داره اما این تمام قضیه نیست شما باید بتونی کیفیت چیپ خودت رو بسنجی با ازمون و خطا تا بتونی بهترین فرکانس و بهترین بازده رو از کارتت بگیری حتی کارتی که فرکانس خیلی بالایی هم نده نهایتش میشه اندرولتش کرد و مصرف رو حدود 40 50 وات پایین اورد

مقداری با برنامه هم توضیح بدم عزیزانی که دوست دارن به اینجور ریزه کاری ها و بلد نیستن یاد بگیرن

1789791153_oclimit.jpg.10f3a43c7b6c6c8fd7cb0356cb097480.jpg

در این جا نوار بالای کارت گرافیکتون رو انتخاب می کنید پایین هم که 5 تا گزینه هست از راست به چپ 1- خروج 2-ذخیره کردن 3- بارگزاری 4- پاک کردن تغییرات در رجیستری5- نوشتن تغییرات در رجیستری

خوب بعد توضیحات نرم افزار به زبان ساده بگم عکس بالایی تغییرات حالت اورکلاک هست حالت ساده رو اسکرینش پایین قرار میدم

902160645_normallimit.jpg.6edbf968d8cfb4005adb63edf5eede9b.jpg

خوب با مقایسه دو عکس مشخص هست که بنده پاور لیمیت رو از 10 به 15 درصد افزایش دادم تا بتونم توان بیشتری به چیپ برسونم و فرکانس بیشتری هم بتونم بگیرم حالا چرا فقط 15 درصد؟ حقیقتش شرکت amd مدل rx 6800 رو به شدت در بایوس محدود کرده و شما نهایت ولتاژت در هر صورت 1025 میلی ولت و نهایت پاور لیمیت هم 15 درصد بیشتر از مقدار تعریف شده برای بایوس هست و اگر مقدار بیشتری رو بخوام اعمال کنم فرکانس کارت روی 500 مگاهرتز قفل میشه

خوب اما بریم سراغ نکات طلایی که خودم اجراش کردم و کاملا خلاقیت فردی خودم بوده

مورد اول در قسمت لود شما می تونید همه بایوس های سری کارت های ناوی 21 اعم از 6800 و 6800xt و 6900xt و حتی 6950xt رو بالا بیارید از هر شرکتی که باشه هم فرقی نمی کنه چون شما قرار نیست بایوس رو فلش کنید صرفا تغییرات رو در رجیستری درایور کارت گرافیک انجام میدید نهایتا هم به مشکل خوردید در فرایند می تونید داریور کارت رو پاک کنید و دوباره نصب کنید منظور اینجا این نیست شما بیاید بایوس 6950xt رو برای 6800 استفاده کنیدا منظورم این هست شما می تونید بایوس مدل های lc مشابه کارت خودتون رو متغیرهاش روی کارت خودتون که air cooler هست اعمال کنید و چند درصدی کارایی بیشتری بگیرید

مورد دوم در سربرگ فرکانس شاید اولش با دیدن این همه متغیر شوکه بشید و بترسید ولی حقیقت امر این هست کارت های گرافیک امروزی اورکلاکشون مثل کارت های 10 سال پیش نیست اسلایدر ولتاژ رو ببری تا ته بعدم 10 مگاهرتز 10 مگاهرتز فرکانس بدی تا به پایداری بررسی این روش هنوزم قابل اجراست ولی نهایت پرفورمنس رو افراد با سواد به روز میبرن نه افراد با معلومات قدیمی

fclk.jpg.8666c1b3bc82e3ba3565db325a94ccee.jpg

قسمت اخر fclk سرعت ارتباط حافظه کش با پردازنده گرافیکی هست که بنده از مقدار 1550 در مدل 6800 به 1940 رسوندمش که معادل سرعت 6900xt هستش

اما اخرین سربرگ مهم قسمت curve هست که منحنی فرکانس ولتاژ اینجاست مهم ترین قسمت برای گرفتن فرکانس استیبل و ثابت اینجاست

curvea.jpg.fcbbe93964de6713075485b442794f2a.jpg

سعی کردم خیلی خلاصه و ساده توضیح بدم به نظرم نقشه راه رو کامل توضیح دادم اورکلاکرهای عزیز موفق باشید

لینک به دیدگاه

اسکرین شات داخل بازی هم درخواستی بود که دیر شد اما اخرش انجام شد تنظیمات highest در رزلوشن 2k عکس هم بعد 15 دقیقه گرفته شده که کارت به دمای متوسطش برسه

1492090804_ShadowoftheTombRaiderv1.0build449.0_6412_31_20221_05_30PM.thumb.png.d18bef653808143794528e3399428236.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من بدون اورکلام نتایجم حدود 16000 و با اورکلاک حدود 16600 شد.

به نظرم یجای کار شما در اورکلاک ایراد داره . احتمالا بخشی از پایین بودن کارایی بخاطر پردازنده هست. نکته مهم من مینیمم فریمم در این تست اصلا زیر 90 نمیاد.

Superposition_Benchmark_v1.1_16631_1672943536.png

لینک به دیدگاه

در حالت دیفالت
2023-01-05_224837.thumb.jpg.92d3831e9c4337fd595b55792915771c.jpg
در حالت اور
2023-01-05_145004.thumb.jpg.139a826891aced7059b72b3d299ba133.jpg
چیزی ک اینجا جالبه چرا موقعی ک اور میکنم امتیاز زیاد میشه میانگین و مکس  fps زیاد میشه اما min fps میاد پایین؟؟؟؟

15 دقیقه قبل، HeX گفته است:

درود

این با پروفایلت دیفالت هست یا اور؟
و ایا اینکه شما دوسته خوبم داخل پروفایل اورت همنچنان min fps بالای 100 هست؟

لینک به دیدگاه

46 دقیقه قبل، HeX گفته است:

درود

من بدون اورکلام نتایجم حدود 16000 و با اورکلاک حدود 16600 شد.

به نظرم یجای کار شما در اورکلاک ایراد داره . احتمالا بخشی از پایین بودن کارایی بخاطر پردازنده هست. نکته مهم من مینیمم فریمم در این تست اصلا زیر 90 نمیاد.

Superposition_Benchmark_v1.1_16631_1672943536.png

بله دوست عزیز قطعا پردازنده 9400f پردازنده بهینه ای برای کارت های سری ناوی 21 نیست سعی کردم کم ترین گلوگاه رو در حالت 4k نمایش بدم حالا اینکه مینیمم فریم با پردازنده بهتر چه قدر بشه باید تست بشه حقیقتا نظری ندارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
34 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

در حالت دیفالت

در حالت اور

چیزی ک اینجا جالبه چرا موقعی ک اور میکنم امتیاز زیاد میشه میانگین و مکس  fps زیاد میشه اما min fps میاد پایین؟؟؟؟

این با پروفایلت دیفالت هست یا اور؟
و ایا اینکه شما دوسته خوبم داخل پروفایل اورت همنچنان min fps بالای 100 هست؟

اینکه مینیمم فریمت میاد پایین یعنی اورکلاک نامناسب(نمیگم ناپایدار چون ناپایداری رو عموما در کرش کردن میبینن). هرچی افت و خیز فریم کمتر در مقابل لگ ها و تیک زدن های لحظه ای هم کمتر میشه.

این کارت واقعا نیاز به اور نداره. من چندتا کار می کنم و شاید بشه گفت توئیک می کنم تا اور و معمولا به پایداری فریم ریت کمک میکنه. اول از همه حین گیم اصلا به حالت زیرو دسی بل(فن خاموش) اعتقاد ندارم و حداقل 25 درصد دور فن باقی میذارم و پروفایل میچینم که هرچی دما بالا رفت دور فن هم بره بالا و عموما دما در گیم زیر 60-65 درجه بمونه. این خودش به ثبات کارت کمک زیادی میکنه. نکته بعد افزایش پاورتیون و فرکانس رم هست. معماری این تراشه و متعاقبا طراحی کارت به نحوی هست که نمیشه خیلی به فرکانس های پیش فرض هسته دست بزنی و دستکاری کنی. همون افت و خیز فریم که بهتون گفتم بالا میره و برای من یکی حداقل اصلا مطلوبیت نداره.

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، HeX گفته است:

اینکه مینیمم فریمت میاد پایین یعنی اورکلاک نامناسب(نمیگم ناپایدار چون ناپایداری رو عموما در کرش کردن میبینن). هرچی افت و خیز فریم کمتر در مقابل لگ ها و تیک زدن های لحظه ای هم کمتر میشه.

این کارت واقعا نیاز به اور نداره. من چندتا کار می کنم و شاید بشه گفت توئیک می کنم تا اور و معمولا به پایداری فریم ریت کمک میکنه. اول از همه حین گیم اصلا به حالت زیرو دسی بل(فن خاموش) اعتقاد ندارم و حداقل 25 درصد دور فن باقی میذارم و پروفایل میچینم که هرچی دما بالا رفت دور فن هم بره بالا و عموما دما در گیم زیر 60-65 درجه بمونه. این خودش به ثبات کارت کمک زیادی میکنه. نکته بعد افزایش پاورتیون و فرکانس رم هست. معماری این تراشه و متعاقبا طراحی کارت به نحوی هست که نمیشه خیلی به فرکانس های پیش فرض هسته دست بزنی و دستکاری کنی. همون افت و خیز فریم که بهتون گفتم بالا میره و برای من یکی حداقل اصلا مطلوبیت نداره.

بسیار عالی ممنون از اطلاعات شما 
اینم پروفایل من هست 
ب نظرتون مشکل چی هست ک باعث این مهم میشه؟
بلاخره مقوله ی min fps هم خیلی مهمه
2023-01-05_234345.thumb.jpg.e075511eafb596c952e23053cd5e4c8b.jpg

لینک به دیدگاه

درود مجدد دوست عزیز بنده در هر سه حالت مینیمم و اوریج و ماکس فریمم نسبت به حالت عادی افزایش پیدا کرده پس اورکلاکم ۱۰۰ درصد موفق بوده حالا مین کمتر رشد داشته از ۷۲ به ۷۷ شک اصلی همون پردازندست اما شاید همون داشتن ۲۰ واحد پردازشی بیشتر در ۶۹۰۰xt در بالاتر بودن مینیمم فریم ریت هم تاثیر زیادی داشته باشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
8 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

بسیار عالی ممنون از اطلاعات شما 
اینم پروفایل من هست 
ب نظرتون مشکل چی هست ک باعث این مهم میشه؟
بلاخره مقوله ی min fps هم خیلی مهمه
2023-01-05_234345.thumb.jpg.e075511eafb596c952e23053cd5e4c8b.jpg

یکبار کامل تنظیمات رو از اون بالا ریست کن و تست بگیر. فقط به دور فن مقدار بده طوری که دما بالای 70 نیاد و zero RPM رو هم صرفا تو این تست خاموش کن که دما در کامپوننت روی برد یکدفعه بالا نره.

بزرگوار میتونم بپرسم مادربرد و فرکانس کاری و تایمینگ شما چیه؟

یه چیزی تو ذهنم هست ولی صحتش باید بررسی بشه چون تو سطح اینترنت هم جواب درستی براش نیست و البته شاید استارتر بدونه!؟

این تست چقدر گرافیک محور هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
5 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است:

درود مجدد دوست عزیز بنده در هر سه حالت مینیمم و اوریج و ماکس فریمم نسبت به حالت عادی افزایش پیدا کرده پس اورکلاکم ۱۰۰ درصد موفق بوده حالا مین کمتر رشد داشته از ۷۲ به ۷۷ شک اصلی همون پردازندست اما شاید همون داشتن ۲۰ واحد پردازشی بیشتر در ۶۹۰۰xt در بالاتر بودن مینیمم فریم ریت هم تاثیر زیادی داشته باشه 

قطعا چون شما کارتت ۶۸۰۰ هست و بخش بزرگی از پایین رفتن مینیمم فریم به همین مربوط میشه و برای شما منطقی هست.

سوالی که از شما دارم این تست چقدر گرافیک محور هست؟ منظور اینکه منابع دیگر دخیل در فریم ریت که عموما در بازی ها بی تاثیر نیستند مثل معماری و فرکانس پردازنده و همینطور رم و فرکانس و تایمینگ اون چقدر میتونه در نتیجه این تست تاثیرگذار باشه؟

یا اصطلاحا ضعف پلتفورم برای نتایج گرافیک در این تست گلوگاه شده؟

لینک به دیدگاه

سلام

بنظر من نه، این تست هم مثل تست های 3dmark استاندارد خوبی داره و خیلی کم منابع دیگه تو نتایج تاثیر گذارن در حد ۲ الی ۳ درصد. مثلا برای شما نسخه pci xpress با پلتفرم death reaper فرق میکنه و تجربه کردم که تو بنچمارک در حد ۳ درصد هم میتونه تفاوت ایجاد کنه (هر دو ۱۶x هستن.)

ولی اینکه مینیموم فریم یا اینجور موارد خیلی تفاوت دارن، احتمالا برمیگرده به نسخه ویندوز (حتی آپدیت ها و پچ ها)، درایور و کلا برمیگرده به موارد نرم افزاری.

البته اینم بگم پردازنده شما فرکانس ثابت داره و افت و خیز نداره مثل پردازنده های دوستان.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
4 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است:

سلام

بنظر من نه، این تست هم مثل تست های 3dmark استاندارد خوبی داره و خیلی کم منابع دیگه تو نتایج تاثیر گذارن در حد ۲ الی ۳ درصد. مثلا برای شما نسخه pci xpress با پلتفرم death reaper فرق میکنه و تجربه کردم که تو بنچمارک در حد ۳ درصد هم میتونه تفاوت ایجاد کنه (هر دو ۱۶x هستن.)

ولی اینکه مینیموم فریم یا اینجور موارد خیلی تفاوت دارن، احتمالا برمیگرده به نسخه ویندوز (حتی آپدیت ها و پچ ها)، درایور و کلا برمیگرده به موارد نرم افزاری.

البته اینم بگم پردازنده شما فرکانس ثابت داره و افت و خیز نداره مثل پردازنده های دوستان.

درود

بله نسخه PCI E بنده بخاطر مادربرد و خود پردازنده که آخرین عضو کدنیم سزان هست به 3 محدود میشه و نمیدونم چقدر افت عملکرد کلی داره!؟ شاید در این تست هم همون 3 درصدی که شما میگی باشه.

از نظر ویندوزی که من بروزترین نسخه رو معمولا آپدیت دارم و شاید جالب باشه بدونید که حدود 3-4 سال هست ویندوز عوض نکردم! ولی درایور و نرم افزار ها آخرین نسخه هستند.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، HeX گفته است:

قطعا چون شما کارتت ۶۸۰۰ هست و بخش بزرگی از پایین رفتن مینیمم فریم به همین مربوط میشه و برای شما منطقی هست.

سوالی که از شما دارم این تست چقدر گرافیک محور هست؟ منظور اینکه منابع دیگر دخیل در فریم ریت که عموما در بازی ها بی تاثیر نیستند مثل معماری و فرکانس پردازنده و همینطور رم و فرکانس و تایمینگ اون چقدر میتونه در نتیجه این تست تاثیرگذار باشه؟

درود در تست 4k میشه گفت شاید تا ۱۰ درصدم در مینیمم فریم ریت تاثیر داشته باشه 9400f با رابط pcie3 واقعا بهترین گزینه برای نشون دادن نهایت پتانسیل کارت نیست همونطوری که اگر شما پردازندت قوی تر بود بالای ۱۷۰۰۰ می تونستی برسی این تست 8k هم داره که بعید بدونم اونجا دیگه 9400f بتونه گلوگاه کنه حتی در مینیمم تست کردم همینجا قرار میدم

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، HeX گفته است:

این تست چقدر گرافیک محور هست؟

ارادت عزیز
اقا شرمنده محدود شده بودم
اینم خدمت شما
برد هم asus strix f x570 هست

سی پی یو 0.2 مگاهرتز اور شده ب صورت اتومات نرم افزار ادرنالین
2023-01-06_080601.thumb.jpg.537d12dbe067ed1f083a784348f3b55b.jpg
رم ها هم با پروفایل docp اور شده هست داخل بایوس ک ب شرح زیر هست
2023-01-06_080615.thumb.jpg.a02bf5cc34c886042b537520e4166243.jpg

تا جایی ک یکی از دوستان محبت کردن و تجربوشنو در اختیار ما گذاشتن این تست فقط قدرت  Raster  رو ب نمایش میزاره

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

ارادت خدمت همه ی عزیزان
شما همه داخل این تاپیک وضعیت رم سی پی یو و گرافیک پروفایل بنده رو دیدید 
چیکار کنم مینیموم فریم ریتم افزایش پیدا کنه؟؟
با توجه ب گفته ی دوسته خوبمون @hex گویا بنده اور ناپایدار کردم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ در 14:24، Death Reaper گفته است:

ارادت خدمت همه ی عزیزان
شما همه داخل این تاپیک وضعیت رم سی پی یو و گرافیک پروفایل بنده رو دیدید 
چیکار کنم مینیموم فریم ریتم افزایش پیدا کنه؟؟
با توجه ب گفته ی دوسته خوبمون @hex گویا بنده اور ناپایدار کردم

درود

احیانا ناپایدار. بهترین تست برای اینکه متوجه بشید پایداری در اورکلاک دارید یا خیر تست 3dm هست.

به این صورت اقدام کنید که اول 5 یا 10 لوپ تست پایداری تایم اسپای اکستریم بدون اورکلاک بگیرید و اون بالا میزان پایداری فریم رو بهتون نشون میده و بالای 98 درصد از هر نظر اوکی هست. سپس اورکلاک رو انجام بدید و ببینید باز هم بالای 98 درصد پایداری دارید یا خیر. اگر فریم استبیلیتی زیر 97 درصد باشه میشه گفت یجای کار شما برای اورکلاک مشکل داره.

Superposition_Benchmark_v1.1_16723_1673594282.thumb.png.11bae33cc1e30612638038703eb885f0.png

لینک به دیدگاه

33 دقیقه قبل، HeX گفته است:

درود

احیانا ناپایدار. بهترین تست برای اینکه متوجه بشید پایداری در اورکلاک دارید یا خیر تست 3dm هست.

درود
چشم ممنون خیلی لطف کردی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...