رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد فیلم دیدن با برنامه مدیا پلیر کلاسیک

mInI_ClockEr
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام
دوستان بتازگی مانیتور رو تعویض کردم و VG289 با راهنمایی دوستان تهیه کردم

الان میخوام فیلم با فرمت X265 10Bit ببینم با برنامه مدیا پلیر کلاسیک  مانیتور خاموش و روشن میشه و بعد شروع به پخش کردن میکنه
برنامه تنظیمات خاصی داره

درایور تنظیم داره

یا مانیتور تنظیم خاصی داره برای این مورد

الانم مانیتور رو با کابل دیسپلی وصل کردم و همچنین یه مشکل دیگه اینکه مانیتور رو توی ویندوز  قسمت دیسپلی ستینگ 8Bit میشناسه
چیکار کنم :(

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
21 دقیقه قبل، amin_naja(امین پناهی زاده) گفته است:

سلام جسارتا درایور کارت گرافیک نصبه؟

با سلام
بله دوست گرامی نسخه 516 نصب هست
واقعا موندم چرا اینجوری هستش

لینک به دیدگاه

درود بر شما و بر همه دوستان

یک کدک قدیمیه که اپ دیت هم نداده ولی خیلی خوبه اینو نصب کن تست کن ببین چطوره

CCCP Combined Community Codec Pack 2015-10-18 Final

لینک به دیدگاه

سلام

توی کنترل پنل انودیا، قسمت Change Resolution ، اولا که ببینید رو حالت PC هست یا نه. دوم اینکه اون پایین، یه قسمت داره که تنظیمات انودیا رو نشون می‌ده، ببینید رو حالت 10 بیت هست یا نه، اگر نه، تغییرش بدید به 10 بیت.

یه مورد دیگه اینکه آخرین ورژن کدک رو نصب کنید.

با مدیا پلیرهای دیگه هم امتحان کنید.

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

با سلام
دوستان بتازگی مانیتور رو تعویض کردم و VG289 با راهنمایی دوستان تهیه کردم

سلام
والا تا جایی ک من تجربه دارم با توجه ب این مانیتورم 10 بیته اصلا ربطی ب خاموش روشنی مانیتور نداره!!
رو 8 بیتم میتونم 10 بیت بدون مشکل ببینم 10 بیتم ک خب همونه بدونه مشکل 
حالا شما چک کن ببین کدوم پورت 10 بیت ساپورت میکنه دیسپلی پورتت یا اچ دی ام ای(داشتم دنبال میگشتم برات اما همه ی سایت ها فیلتره .....)
مثلا من الان کابل 1.4 hdmi  وصل کنم 10 بیت ساپورت نمیده اما ورژن 2 رو وصل کنم 10 بیت فعال میشه (ب این مهم هم توجه کن)
بعد از پیدا کردن این مهم باید تو تنظیمات نرم افزار گرافیکتم 10 بیت رو فعال کنی ک من مال انویدیا رو نمیدونم

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی پنل انویدیا 8 بیتی قفل هستش بنظر اگر درست متوجه شده باشم
الانم کابل HDMI V2 ندارم متاسفانه
من همیشه با برنامه MPC فیلم میبینم
23453.thumb.jpg.80ee105a355b6cfe991245d341caf2aa.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط فایل های ویدویی 10bit به اینصورت میشه
بقیه فایل های ویدویی رو بدون مشکل باز میکنه
با ویندوز مدیا پلیر قدیمی خود ویندوز هم مشکلی نداره
فقط با MPC از شانس من این مورد پیش میادش

لینک به دیدگاه

10 یا 8 بیت بودن اصلا در استفاده با DP Port مطرح نیست، شما باید بتونید اون پایین روی 10 بیت تنظیم کنید (با این فرض که مانیتورتون 10 ساپورت بکنه). کامنت قبلی صرفا به خاطر سوالتون در رابطه با فعال بودن 10 بیت مانیتور بود.

اما موردی که شما مطرح کردید، برمی‌گرده به پخش یه محتوای گرافیکی. اولا که اصلا مطمئن نیستم با توجه به توضیحاتی که ارائه دادید، آیا این چیزی که گفتید اصلا مشکل محسوب می‌شه یا نه، دوما وقتی مانیتور موقع نمایش یه محتوا (گیم، فیلم و ...) برای چند ثانیه خاموش و روشن می‌شه، طبق تجربه‌ای که من دارم، این یعنی اینکه در این فاصله یکی از فیچرهای مانیتور فعال یا غیرفعال می‌شه (مثلا ممکنه فری سینک روشن یا خاموش بشه، در حد مثال گفتم). حالا شما باید فیچرهایی که موقع تماشای فیلم فعال هستند رو با حالت غیر تماشای فیلم مقایسه کنید.

3 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

با ویندوز مدیا پلیر قدیمی خود ویندوز هم مشکلی نداره
فقط با MPC از شانس من این مورد پیش میادش

خب این مورد واضحه که برمی‌گرده به پخش‌کننده محتوا، پس لزوما ربطی به مانیتور نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
13 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

10 یا 8 بیت بودن اصلا در استفاده با DP Port مطرح نیست، شما باید بتونید اون پایین روی 10 بیت تنظیم کنید (با این فرض که مانیتورتون 10 ساپورت بکنه). کامنت قبلی صرفا به خاطر سوالتون در رابطه با فعال بودن 10 بیت مانیتور بود.

اما موردی که شما مطرح کردید، برمی‌گرده به پخش یه محتوای گرافیکی. اولا که اصلا مطمئن نیستم با توجه به توضیحاتی که ارائه دادید، آیا این چیزی که گفتید اصلا مشکل محسوب می‌شه یا نه، دوما وقتی مانیتور موقع نمایش یه محتوا (گیم، فیلم و ...) برای چند ثانیه خاموش و روشن می‌شه، طبق تجربه‌ای که من دارم، این یعنی اینکه در این فاصله یکی از فیچرهای مانیتور فعال یا غیرفعال می‌شه (مثلا ممکنه فری سینک روشن یا خاموش بشه، در حد مثال گفتم). حالا شما باید فیچرهایی که موقع تماشای فیلم فعال هستند رو با حالت غیر تماشای فیلم مقایسه کنید.

خب این مورد واضحه که برمی‌گرده به پخش‌کننده محتوا، پس لزوما ربطی به مانیتور نداره.

بسیار ممنون از راهنمایی تون
پس باید مشکل رو از برنامه MPC حل کنم البته منو های مانیتور رو گشتم چیز خاصی پیدا نکردم بجز آداپتیو سینک که روشن بود و خاموشش کردم ولی تاثیر نداشت
الان میخوام KM Player نصب کنم ببینم چجوری میشه
ولی همچنان نشون ندادن 10بیت در پنل خود ویندوز سوال هست برام
ما دلمون خوش بود مانیتور 10 بیتی خریدیم
البته میدونم 10 بیت واقعی نیست

2415646.thumb.jpg.ce4cb82879486153a6526efb060de9d6.jpg541654.thumb.jpg.a86b878d692b122b45a7740686fc0a68.jpg

لینک به دیدگاه

36 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

توی پنل انویدیا 8 بیتی قفل هستش بنظر اگر درست متوجه شده باشم
الانم کابل HDMI V2 ندارم متاسفانه
من همیشه با برنامه MPC فیلم میبینم
23453.thumb.jpg.80ee105a355b6cfe991245d341caf2aa.jpg

اون تیک use nvidia color setting رو هم که میزنید و بعد apply بازم نمیتونید 10بیت رو فعال کنید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 دقیقه قبل، vandelin گفته است:

اون تیک use nvidia color setting رو هم که میزنید و بعد apply بازم نمیتونید 10بیت رو فعال کنید ؟

خیر دوست گرامی کلا قفل هستش
الان درایور 527  نصب کردم بازم همینجوری هست 8بیتی

برنامه MPC رو دوباره با تمام جزئیاتش نصب کردم دیگه توی پخش ویدئو ها 265 10bit صفحه نمایش خاموش روشن نمیشه و مشکل رفع شد خدارو شکر

الان فقط میمونه همین گزینه 8 بیتی توی تنظیمات ویندوز که دلیلش رو نمیدونم

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

خیر دوست گرامی کلا قفل هستش
الان درایور 527  نصب کردم بازم همینجوری هست 8بیتی

برنامه MPC رو دوباره با تمام جزئیاتش نصب کردم دیگه توی پخش ویدئو ها 265 10bit صفحه نمایش خاموش روشن نمیشه و مشکل رفع شد خدارو شکر

الان فقط میمونه همین گزینه 8 بیتی توی تنظیمات ویندوز که دلیلش رو نمیدونم

اگه اشتباه نکنم پهنای باند hdmi 2.0 رو 4k@60 مکس 8 بیت میکشه. حالا چرا رو 2.1 ست نشده دقیق نمیدونم. یا کابله یا درایور مانیتوری چیزی می خواد شاید ... ببینید تو قسمت اپدیت ویندوز قسمت optional اپدیتی برای مانیتور ندارید ؟ 

یا شایدم رو 2.1 باشه مشکل از جای دیگه باشه.

رو 4k@30 تنظیم کنید ببینید 10 میده یا نه (اصلا اون قسمت 8 بیت رو میتونید انتخاب کنید ؟ چون مثلا مانیتور من که 8 بیته میشه انتخابش کرد و grayedout نشده ولی خب فقط همون گزینه 8 بیت هست واسه انتخاب).

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
5 دقیقه قبل، vandelin گفته است:

اگه اشتباه نکنم پهنای باند hdmi 2.0 رو 4k@60 مکس 8 بیت میکشه. حالا چرا رو 2.1 ست نشده دقیق نمیدونم. یا کابله یا درایور مانیتوری چیزی می خواد شاید ... ببینید تو قسمت اپدیت ویندوز قسمت optional اپدیتی برای مانیتور ندارید ؟ 

یا شایدم رو 2.1 باشه مشکل از جای دیگه باشه.

رو 4k@30 تنظیم کنید ببینید 10 میده یا نه (اصلا اون قسمت 8 بیت رو میتونید انتخاب کنید ؟ چون مثلا مانیتور من که 8 بیته میشه انتخابش کرد و grayedout نشده ولی خب فقط همون گزینه 8 بیت هست واسه انتخاب).

با سپاس از راهنمایی دوستان

توی تنظیمات دیسپلی خود ویندوز همه چیز رو گزاشتم روی گرافیک و گزینه 10 بیتی توی پنل انویدیا باز شد
با همین پورت دیسپلی 1.2 الان دیگه موردی نداره

نکته اخر اینکه هنوز شاید چشمم عادت نکرده ولی پنل ips این مانیتور هنوز اونقدر دلچسب نیستش که مانیتور قبلیم 24D590 سامسونگ بود
فقط این 4k بودنش خوبه
گرمای رنگش زیاده فقط یه گزینه داره برای فیلم دیدن Scenery Mode که مقداری تصویر رو بهتر میکنه

لینک به دیدگاه

همه اونایی که IPS برای اولین بار می‌گیرن همین حس رو دارند. همچنین همه وقتی مانیتور جدید می‌خرن تا چند ماه روی تنظیماتش وسواس دارند (از جمله خود من)

همه اینا به مرور عادت می‌شه، نگران نباشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...