رفتن به مطلب

مشکل در کارت گرافیک ....

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان وقتتون بخیر  ممنون میشم از همتون در این مشکل به بنده کمک کنید با تشکر 

بچه ها من یه کامپیوتر (کیس) میشه گفت قدیمی دارم که با مشخصات زیره:
RAM :8GB DDR 2
VGA: NVIDIA GeForce GT 640 1GB GDDR 5 64 BIT
CPU:Q9550 12 MB CASH
POWER: ASUS MODEL No.A-30GA
(پاورم معمولیه و حداکثر واتش 280 ع فک کنم)

حالا مشکل چیه...
دوستان من برنامهMSI Afterburner دارم و باهاش اور کلاک میکردم قبلا کارت گرافیکمو (GT420 1GB DDR 3 ) مالی نبود کارت گرافیک برا همین رفتم عوض کردم(GT 420 رو) کارت گرافیکی که بالا اول تاپیک توی لیست عرض کردم  رو خریدم... .
مشکل اینجاس من وقتی یزره CORE CLOCK و MEMORY CLOCK رو بیشتر میکنم از حد "0" وقتی میرم داخل بازی یهو بازی هنگ میکنه و صدای ( صدای این میاد مثلا وقتی یه فلش یا موس یا کیبوردی رو به کامپیوتر وصل میکنی) میاد و صفحه دسکتاپم به 600*800 تغییر پیدا میکنه و تنطیمات اور کلاک در بخشی که هنگام بازی نشون میده روی حالت دیفالت میاد... .
دوستان مشکل چی میتونه باشه؟ 
من خودم شکم بر اینه که پاورم ضعیفه و نمیکشه و برق رو تعمین نمیکنه 
شما نظرتون چیه؟
ممنون میشم همگی جواب بدین و بگین مشکل از چیه .
(عکس  از صفحه اور کلاکم میزارم که تا چه حد میبرم بالا و کرش میکنه)
(دوستان لطفا دقت کنید که من وقتی داخل بازی میشم این اتفاق میوفته ... یعنی وقتی اور کلاک رو انجام بدم و فشار نیاد روی کارت و داخلصضفحه دسکتاپ بمونم مشکلی پیش نمیاد و وقتی داخل بازی میشم اینطوری میشه)
راستی یه بار به گمونم همچین خطایی رو دیدیم:
display driver stopped .... 
(بقیش رو یادم نمیاد چی بود واسه همین نقطه چین گذاشتم)
شرمنده زیاد شد 
دم تک تک بچه های سایت گرم D:

2022-12-27 22_24_42-.png

2022-12-27 22_24_58-.png

ویرایش شده توسط SaMaN2021
ویرایش غلط املایی
لینک به دیدگاه

مشکل شما خودِ صورت مسئله‌است: اینکه چرا می‌خواید با پراید مسیر سربالاییِ کوه رو برید بالا؟

اورکلاک کردن کارت گرافیک رابطه مستقیمی داره با نوع و رده کارت، شما می‌تونی مثلا یک کارت میان‌رده یا رو به بالا رو اورکلاک کنی، اونم به شرطی که سازنده کارت گنجایش اورکلاک رو برای کارت باز گذاشته باشه. کارت 640 کارتی نیست که به نظر گنجایش اورکلاک رو داشته باشه (شاید روی کاغذ نرم افزار به شما این امکان رو بده ولی در عمل چون کارت پایدار نیست، اورکلاک نمیشه) اگر 650 یا 650TI بود، شاید می‌شد اورکلاک کرد (اونم خیلی محدود). درضن، اورکلاک تو این رده از کارت‌ها تفاوت چشمگیری در عملکرد کارت نداره و بیشتر یه جور رقابت تبلیغاتی هست. بعدشم، اورکلاک دستی کارت گرافیک به نظر من در حال حاضر چیز بی‌معنیه چون بسیاری از سازنده‌های کارت گرافیک، همون اول ورژن‌های OC شده رو وارد بازار می‌کنند.

پیشنهاد من اینه که کارت 640 رو به همین شکل که هست استفاده کنید، بعضی اوقات اورکلاک بی‌مورد باعث آسیب جبران‌ناپذیری به کارت می‌شه.

لینک به دیدگاه

45 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

مشکل شما خودِ صورت مسئله‌است: اینکه چرا می‌خواید با پراید مسیر سربالاییِ کوه رو برید بالا؟

اورکلاک کردن کارت گرافیک رابطه مستقیمی داره با نوع و رده کارت، شما می‌تونی مثلا یک کارت میان‌رده یا رو به بالا رو اورکلاک کنی، اونم به شرطی که سازنده کارت گنجایش اورکلاک رو برای کارت باز گذاشته باشه. کارت 640 کارتی نیست که به نظر گنجایش اورکلاک رو داشته باشه (شاید روی کاغذ نرم افزار به شما این امکان رو بده ولی در عمل چون کارت پایدار نیست، اورکلاک نمیشه) اگر 650 یا 650TI بود، شاید می‌شد اورکلاک کرد (اونم خیلی محدود). درضن، اورکلاک تو این رده از کارت‌ها تفاوت چشمگیری در عملکرد کارت نداره و بیشتر یه جور رقابت تبلیغاتی هست. بعدشم، اورکلاک دستی کارت گرافیک به نظر من در حال حاضر چیز بی‌معنیه چون بسیاری از سازنده‌های کارت گرافیک، همون اول ورژن‌های OC شده رو وارد بازار می‌کنند.

پیشنهاد من اینه که کارت 640 رو به همین شکل که هست استفاده کنید، بعضی اوقات اورکلاک بی‌مورد باعث آسیب جبران‌ناپذیری به کارت می‌شه.

سلام دوست عزیز تشکر بابت پاسخ 
ولی هنوزم من برام سواله که چرا همچین اتفاقی رخ میده؟ (شما میگی که این کارت گرافیک قابلیت اورکلاک رو نداره؟) و یه سوال دیگه اگه بشه اورکلاکش کرد باید چیکار کنم؟ چون حتی گرفتن 5 FPS بیشتر برای من توی یه بازی واقعا ارزشمنده
لطفا اگه راهی رو میدونید بگید (راستی نفرمودید که پاور بنده کشش اور کلاک داره؟ (حتی اگه کمی بشه)
تشکر.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، SaMaN2021 گفته است:

سلام دوست عزیز تشکر بابت پاسخ 
ولی هنوزم من برام سواله که چرا همچین اتفاقی رخ میده؟ (شما میگی که این کارت گرافیک قابلیت اورکلاک رو نداره؟) و یه سوال دیگه اگه بشه اورکلاکش کرد باید چیکار کنم؟ چون حتی گرفتن 5 FPS بیشتر برای من توی یه بازی واقعا ارزشمنده
لطفا اگه راهی رو میدونید بگید (راستی نفرمودید که پاور بنده کشش اور کلاک داره؟ (حتی اگه کمی بشه)
تشکر.

سلام. کور کلاک بسیار زیاد بالا بردید و همین باعث کرش شده. کور کلاک را از 20 شروع کنید و 15 تا 15 تا بالا ببرید تا شاید حداکثر 100 بتونید بالا ببرید. مموری کلاک هم از پایین تر شروع کنید. ولی در کل اورکلاک خیلی تاثیر چندانی نداره.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، pedi9004 گفته است:

سلام. کور کلاک بسیار زیاد بالا بردید و همین باعث کرش شده. کور کلاک را از 20 شروع کنید و 15 تا 15 تا بالا ببرید تا شاید حداکثر 100 بتونید بالا ببرید. مموری کلاک هم از پایین تر شروع کنید. ولی در کل اورکلاک خیلی تاثیر چندانی نداره.

سلام ممنون بابت اینکه به مشکلم جواب دادی 
من این کاری که شما میگی رو انجام میدم ولی بعید میدونم جواب بده ...
در جواب خط اخر باید بگم اتفاقا تاثییر خودشو میزاره من GT420 داشتم اورکلاک میکردم حدود 200 تا و داخل بازی حدود 7 الی 10 FPS بیشتر میداد.
(هنوزم علت این مشکلمو نفهمیدم ای کاش کسی بتونه راه حل رو بگه)

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، SaMaN2021 گفته است:

سلام ممنون بابت اینکه به مشکلم جواب دادی 
من این کاری که شما میگی رو انجام میدم ولی بعید میدونم جواب بده ...
در جواب خط اخر باید بگم اتفاقا تاثییر خودشو میزاره من GT420 داشتم اورکلاک میکردم حدود 200 تا و داخل بازی حدود 7 الی 10 FPS بیشتر میداد.
(هنوزم علت این مشکلمو نفهمیدم ای کاش کسی بتونه راه حل رو بگه)

سلام دوست عزیز کلا سری GT قابلیت اورکلاک ضعیفی داره من GT430  داشتم  البته نسخه اورکلاک شده گیگابایت بود ولی خیلی محدود اورکلاک میشد در حد همون 20 مگاهرتز بیشتر اگه اورکلاک میکردم استرس تست رو پاس نمیکرد و تو بازی کرش میکرد. تا همین چند ماه پیشم نصب بود روسیستمم که به لطف ریزش ارزش محصولات زراعی ماین 🤣 کارت گرافیک هایی که ماین شده بودن رو صاحبانشون تقریبا میشه گفت با یک هشتم قیمت میفروشن شایدم ارزون تر منم فرصت رو غنیمت شمردم یدونه XFX RX580 خریدم 3.5 تومن که تو همین انجمن دیدم دوستان 2.5 هم میدادن که قیمتش واقعا مفته ولی در کل با سیستم قدیمی من که دوستان همگی میگن بتلنک یا گلوگاه میکنه برای این کارت ولی من راضی ام تو فورمارک 100 فریم میده با که با GT430 نهایتا 15 فریم میداد با همون سیستم قدیمی یعنی الان تقریبا میتونم بگم بازی های روز رو میتونم حداقل با 60 فریم بازی کنم بارزولوش فول اچ دی که برای من عالیه.

به نظرم شما هم این GT640 بفروش یمقداری بزار روش یدونه ازین ماین شده های سالم تست شده در حد نو پیدا کن پشیمون نمیشی منم دعا میکنی.

البته گرافیک RX 580 حداقل 500 وات پاور میخواد که خروجی هشت پین گرافیک هم داشته باشه. که پاور شما ضعیفه

و صد البته باید ببینید مادربوردتونم PCI EXPRESS X16 V2.0 باشه حداقل وگرنه پهنای باند خیلی پایین میاد و گلوگاه زیاد میشه و عملا تغییری حس نمیکیند.

ویرایش شده توسط sina-sarhadi
لینک به دیدگاه

50 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

سلام دوست عزیز کلا سری GT قابلیت اورکلاک ضعیفی داره من GT430  داشتم  البته نسخه اورکلاک شده گیگابایت بود ولی خیلی محدود اورکلاک میشد در حد همون 20 مگاهرتز بیشتر اگه اورکلاک میکردم استرس تست رو پاس نمیکرد و تو بازی کرش میکرد. تا همین چند ماه پیشم نصب بود روسیستمم که به لطف ریزش ارزش محصولات زراعی ماین 🤣 کارت گرافیک هایی که ماین شده بودن رو صاحبانشون تقریبا میشه گفت با یک هشتم قیمت میفروشن شایدم ارزون تر منم فرصت رو غنیمت شمردم یدونه XFX RX580 خریدم 3.5 تومن که تو همین انجمن دیدم دوستان 2.5 هم میدادن که قیمتش واقعا مفته ولی در کل با سیستم قدیمی من که دوستان همگی میگن بتلنک یا گلوگاه میکنه برای این کارت ولی من راضی ام تو فورمارک 100 فریم میده با که با GT430 نهایتا 15 فریم میداد با همون سیستم قدیمی یعنی الان تقریبا میتونم بگم بازی های روز رو میتونم حداقل با 60 فریم بازی کنم بارزولوش فول اچ دی که برای من عالیه.

به نظرم شما هم این GT640 بفروش یمقداری بزار روش یدونه ازین ماین شده های سالم تست شده در حد نو پیدا کن پشیمون نمیشی منم دعا میکنی.

البته گرافیک RX 580 حداقل 500 وات پاور میخواد که خروجی هشت پین گرافیک هم داشته باشه. که پاور شما ضعیفه

و صد البته باید ببینید مادربوردتونم PCI EXPRESS X16 V2.0 باشه حداقل وگرنه پهنای باند خیلی پایین میاد و گلوگاه زیاد میشه و عملا تغییری حس نمیکیند.

سلام دوست عزیز ببینید من هنوزم جوابی برای مشکلم پیدا نکردم 
متاسفانه هر کاربر سایتی که نقل قول میکنه همش از سیستم خودش حرف میزنه(جسارت نشه) 
من اگه میتونستم هزینه کنم که غمی نبود مشکل هزینشه .... .
و مادر بوردممPCI EXPRESS X16 V2.0 هست  
لطفا اگه پاسخی درباره مشکل داری مطرح کن 
تشکر.

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، SaMaN2021 گفته است:

تشکر.

جواب شما تقریبا داده شده سری GT قابلیت اور کلاک نداره این سری ورودی برق جدا نداره و ولتاژ هسته هم قفل هست شما نمیتونید ولتاژ رو کم و زیاد کنی وقتی فرکانس زیاد میشه نظر شخصی بنده اینه کمبود ولتاژ به وجود میاد و چون قابلیت افزایش ولتاژ این سری بسته هست هیچ کاری از دست شما بر نمیاد. چون خودمم قبلا میخواستم اور کنم کارتم رو به این مطالب رسیدم و بعدش پشیمون شدم سیستمم مال ۱۰ سال پیشه مثل شما هم بودجه برای خرید سیستم جدید ندارم.

لینک به دیدگاه

ببین برادر پاسخ شمارو همون دوست اولی داد. شما نمیخای قبول کنی نگو که کسی پاسختو نمیده. شما کارتت فن درست حسابی نداره اورکلاک میکنی میبینی دما زد بالا کارتت ذوب شد موند دستت. فدات شم شما نه پاورت مناسبه اورکلاکه نه کارت گرافیکت. اگه دست پولت نموندی بنظرم بیخیال شو. اگه که نه رفیق دومیمون راهنمایی کردن چارش 10 تا 10 تا بالا بردنه و ازمون و خطا. شما در کل هیچیت اصولی نیس که انتظار داری نتیجه ای که به دست میاری اصولی باشه. الکی هم رو کارتت اسم ایراد دار نذار. موفق باشی.

لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، SaMaN2021 گفته است:

تشکر.

سلام. فرمایشات دوستان همه کامل بود. من فقط میخواستم اینو اضافه کنم که وقتی اورکلاک میکنی و کارت گرافیک نمی‌کشه، هنگامی که زیر بار میره (مثل همون بازی ای که شما فرمودید) درایور ریست یا ری استارت میشه تا مجبور نباشید سیستم خودتون رو خاموش و روشن کنید. به خاطر همین اون سیاه شدن صفحه اتفاق میفته و درایور خودشو ریست می‌کنه تا تصویر بده.

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، sina-sarhadi گفته است:

جواب شما تقریبا داده شده سری GT قابلیت اور کلاک نداره این سری ورودی برق جدا نداره و ولتاژ هسته هم قفل هست شما نمیتونید ولتاژ رو کم و زیاد کنی وقتی فرکانس زیاد میشه نظر شخصی بنده اینه کمبود ولتاژ به وجود میاد و چون قابلیت افزایش ولتاژ این سری بسته هست هیچ کاری از دست شما بر نمیاد. چون خودمم قبلا میخواستم اور کنم کارتم رو به این مطالب رسیدم و بعدش پشیمون شدم سیستمم مال ۱۰ سال پیشه مثل شما هم بودجه برای خرید سیستم جدید ندارم.

دمت گرم داداش این شد جواب خدایی 
کاملا منطقی 
حله پس زیاد در گیرش نمیشم 
دمت گرم بازم

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، ho3einsa گفته است:

ببین برادر پاسخ شمارو همون دوست اولی داد. شما نمیخای قبول کنی نگو که کسی پاسختو نمیده. شما کارتت فن درست حسابی نداره اورکلاک میکنی میبینی دما زد بالا کارتت ذوب شد موند دستت. فدات شم شما نه پاورت مناسبه اورکلاکه نه کارت گرافیکت. اگه دست پولت نموندی بنظرم بیخیال شو. اگه که نه رفیق دومیمون راهنمایی کردن چارش 10 تا 10 تا بالا بردنه و ازمون و خطا. شما در کل هیچیت اصولی نیس که انتظار داری نتیجه ای که به دست میاری اصولی باشه. الکی هم رو کارتت اسم ایراد دار نذار. موفق باشی.

داش چی میگی خدایی من مطلب اصلیم اینه که راه حل میخوام نه نشان دادن مشکل 
خداروشکر اون رفیقمون جواب منطقی به من داد دمش گرم 
ضمنا شما چ میدونی عزیز  من برا سیستمم موتور یخچال گذاشتم خدا خیرت بده دمای CPU من  13 درجس روی حالت 100 درصد
من اصن نگرانی دما رو ندارم 

لینک به دیدگاه

GTS 450 دارم به درد هیچ بازی نمیخوره ، با دیدن این تاپیک صرفا جهت کنجکاوی اورکلاکش کردم ، تو 3DMARK امتیازش 12 درصد بیشتر شد ولی تو بازی فریمش تغییری نکرد یا اینقدر کم بود که قابل چشم پوشی بود 

222222.jpg

900_1.jpg

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

GTS 450 دارم به درد هیچ بازی نمیخوره ، با دیدن این تاپیک صرفا جهت کنجکاوی اورکلاکش کردم ، تو 3DMARK امتیازش 12 درصد بیشتر شد ولی تو بازی فریمش تغییری نکرد یا اینقدر کم بود که قابل چشم پوشی بود 

222222.jpg

900_1.jpg

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، SaMaN2021 گفته است:

داش چی میگی خدایی من مطلب اصلیم اینه که راه حل میخوام نه نشان دادن مشکل 
خداروشکر اون رفیقمون جواب منطقی به من داد دمش گرم 
ضمنا شما چ میدونی عزیز  من برا سیستمم موتور یخچال گذاشتم خدا خیرت بده دمای CPU من  13 درجس روی حالت 100 درصد
من اصن نگرانی دما رو ندارم 

موتور یخچال؟!!

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، Mhjch گفته است:

موتور یخچال؟!!

اره داش همون که توش گازه همون که لوله داره ندیدی ازش؟ یخچال ندارین تو خونتون؟

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، SaMaN2021 گفته است:

میدونی حرفت منو یاد اون بنده خدایی انداخت که میگفت یک جوان ایرانی تو زیرزمین خونش اورانیوم غنی میکنه

احتمالا از خود یخچالم به عنوان کیس استفاده کردی!

ماشالا به این همه خلاقیت

ویرایش شده توسط Mhjch
لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، SaMaN2021 گفته است:

یه عکس از همون موتور یخچال بگیر بزار همین تایپک ببینم چجوری وصلش کردی 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۹ در 12:22، Mhjch گفته است:

میدونی حرفت منو یاد اون بنده خدایی انداخت که میگفت یک جوان ایرانی تو زیرزمین خونش اورانیوم غنی میکنه

احتمالا از خود یخچالم به عنوان کیس استفاده کردی!

ماشالا به این همه خلاقیت

داش من شرایطم با تو فرق داره شاید تو سیستمت گوشی دست بقیس ولی من شخصیه برا همین یک ساله که سرجاشه کیس و موتور 
(مهم لذت بردن از شرایطه داش که شما نداری)

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، SaMaN2021 گفته است:

داش من شرایطم با تو فرق داره شاید تو سیستمت گوشی دست بقیس ولی من شخصیه برا همین یک ساله که سرجاشه کیس و موتور 
(مهم لذت بردن از شرایطه داش که شما نداری)

بله صد در صد!😂😂

ولی حیف شد از این ابر خنک کننده یه عکس نزاشتی برا ما لذت ببریم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...