رفتن به مطلب

ایا با توجه به تجربه دوستان کارت های amd به درد بازی میخورد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

9 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

اتفاقا ضعف بزرگیه که من بخوام دستی تنظیمات رو بالا پایین کنم، کارخونه خودش باید انجام داده باشه و کارت کاستوم هم، رسالتش همینه که تنظیماتش رو به راه و آماده‌ استفاده باشه.

من خودم کلا amd میگیرم، اما جیبم متاسفانه جواب خرید گرافیک رو نداده هنوز، یه زمانی 580 داشتم، گیم هایی که باهاش میزدم، تو اخرین تنظیمات عموما 60 فریم میداد بهم و دیگه فرصت نبود با تنظیماتش ور برم، نمیدونم آیا واقعا کارت ها amd در حال حاضر نیاز به شخصی سازی داره یا نه، اما ضعف بزرگیه که کارخونه پروفایل بهینه ی کارت رو نداده باشه و یوزر بخواد دستی خودش به کارت تنظمیات بده و تازه به جایی برسه که بخواد با رقیب حاضر و آماده ش تو تیم سبز بخواد مقایسه بشه.

برادر من شما داری با یک فن بوی بحث میکنی طرف بدون هیچ مدرکی میگه نه سایت userbenchmark الکی میخواد amd بکوبه حتما 80 درصد بازار nvidia هم مطالب فیکه و امار فیکه ک انویدیا پول داده خریده بحث نکنی بهتره حقیقت که نمیشه تغییر داد حقیقت حقیقته .. حقیقت اینه ک amd در بازار گرافیک شکست خوردست ولی در بازار cpu هنوز حرف برا گفتن داره تامام

• لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Mhjch گفته است:

من یه سوالی برام پیش اومده

این تنظیمات اولیه کارت ها در بین مدل ها یکیه؟یا بر اساس هر برند ممکن تنطیمات جداگانه بزارن؟

چون من تا الان توجه کردم دیدم ۳ مدل از ۶۹۰۰xt از برند های مختلف ولتاژ دیفالتش روی ۱۱۷۵ هست

چون ولتاژ اولیه یا پیشفرض توسط AMD در بایوس دیکته میشه، دیگه کارتهای AIB نیازی به تغییرش ندارند، و صرفا تو مدلهای OC سقف ولتاژ رو بالاتر میگیرن که کارت کم نیاره اما از میزانی اولیه که AMD تعیین کرده کمتر نمیکنند، هرچند ممکنه اون GPU بخصوصی که دست شماست بتونه با ولتاژ کمتر هم کار کنه.

عین پردازنده است دیگه، که همیشه مادربرد ها اغلب ولتاژ رو دسته بالا میگیرن اما احتمال اینکه پردازنده شما با ولتاژ VCORE کمتر بتونه پایدار بمونه وجود داره. گرافیک هم  همینطوره و خوب شرکت ها Fine-Tune کردن کارتها رو در این سطح واگذار میکنند به خود کاربر.

برای شرکت ها این مهمه که کارت "کار کنه" نه لزوما در بهترین شرایط دمایی ممکن.

• لایک 4
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، AmirAmrolah گفته است:

برادر من شما داری با یک فن بوی بحث میکنی طرف بدون هیچ مدرکی میگه نه سایت userbenchmark الکی میخواد amd بکوبه حتما 80 درصد بازار nvidia هم مطالب فیکه و امار فیکه ک انویدیا پول داده خریده بحث نکنی بهتره حقیقت که نمیشه تغییر داد حقیقت حقیقته .. حقیقت اینه ک amd در بازار گرافیک شکست خوردست ولی در بازار cpu هنوز حرف برا گفتن داره تامام

من اگ فنبوی بودم نمیومدم سری 4000 رو تو رده قیمتیش پیشنهاد کنم،برو یکم تحقیق کن بعد حرف بزن یوزر بنچمارک خیلی از نتایجش به نفع انویدیا بایاس داره.

شما نمیخوای قبول کنی که توی تقابل سری 3000 و 6000 تنها شکست ای ام دی ریتریسینگ بود.

حالا هی تا صبح  بگو 80 درصد!

ولی اینو در نظر نمیگیری که ای ام دی اولین نسلی که حرفی برای گفتن جلوی انویدیا داشت همین نسل ۶۰۰۰ بود,انتظار نداری که تو یه نسل یهویی موفق شه!

اعتباری که انویدیا تو این همه سال کسب کرده رو یه شبه نمیشه به دست اورد حتی اگه طی چند نسل ای ام دی پیروز باشه

منتها چون انویدیا ۸۰ درصد بازار رو در دست داره نمیشه چشم بسته گفت همه محصولات ای ام دی اشغاله و همه محصولات انویدیا خوبه

ولی شما دقیقا عین یه فن بوی تو اکثر مطالبت هی گفتی تو اکثر عناوین انویدیا بهتره،چهارتا بنچمارک درست غیر یوزربنچمارک میدیدی متوجه میشدی این نسبت تقریبا نصف نصفه

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

اتفاقا ضعف بزرگیه که من بخوام دستی تنظیمات رو بالا پایین کنم، کارخونه خودش باید انجام داده باشه و کارت کاستوم هم، رسالتش همینه که تنظیماتش رو به راه و آماده‌ استفاده باشه.

من خودم کلا amd میگیرم، اما جیبم متاسفانه جواب خرید گرافیک رو نداده هنوز، یه زمانی 580 داشتم، گیم هایی که باهاش میزدم، تو اخرین تنظیمات عموما 60 فریم میداد بهم و دیگه فرصت نبود با تنظیماتش ور برم، نمیدونم آیا واقعا کارت ها amd در حال حاضر نیاز به شخصی سازی داره یا نه، اما ضعف بزرگیه که کارخونه پروفایل بهینه ی کارت رو نداده باشه و یوزر بخواد دستی خودش به کارت تنظمیات بده و تازه به جایی برسه که بخواد با رقیب حاضر و آماده ش تو تیم سبز بخواد مقایسه بشه.

من به شخصه بدون شخصی سازی دمای هات اسپات -۸۰-۸۵  داشتم و دمای جی پی یو ۷۰ الی ۷۵ و از این دما راضی نبودم،یه علت اصلی دیگه این دما توی مدل کارتی که من دارم تنطیمات فن بود که اکثر مواقع زیر ۵۰ درصد بود

من به شخصه این دما و تنظیمات رو دوست نداشتم

و با یه تنظیمات ساده،حداکثر دور فن رو اوردم ۵۰,و با مقداری اندرولت و اورکلاک دما  ۱۰ الی ۱۵ درجه بسته به تایتل کاهش داشت

حالا سوالی که پیش میاد تنظیمات کارخانه کارت اسیب رسان بوده؟مسلما خیر

ولی آیا بهینه ترین حالت ممکن بوده؟باز هم مسلما خیر

میشده تنظیمات شرکت بهتر از این باشه

ولی این نظر شخصی منه که اینو ایراد اساسی نمیدونم،چون از نظر من تنطیمات خیلی ساده ای هست

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Mhjch گفته است:

کل این تاپیک هفت صفحه ای بیشتر ۳ ۴ نفر در مورد ای ام دی بد نگفتن

آقا آرمین بر اساس تجربشون ،میگن  بین انجمن و تو سایتی که درش فعالیت دارن میبینن بیشتر مردم از ای ام دی مشکل پیدا میکنن،نظر دقیقی ولی در مورد 6900xt ندادن

خب البته به نظرم باید نسل به نسل و مدل به مدل شما بررسی کنی،که هیچکس تو ایران نه وقتشو داره نه حوصلشو به نظرم شما هرچی میخوای بخری از همون رددیت و سایتای نقد و بررسی دنبال کن و به انجمن اکتفا نکن

من به شخصه تجربه ای از کارت 6900XT نداشتم ولی شکایت ازش زیاد داشتم.

از سری 6000 رادئون تنها تجربه ام محدود به 6800XT بود که اونم مدل Master گیگابایت بود که بالا رده ترین کارت گرافیک اون برند محسوب میشد. همه میدونن شرکت های قوی AIB مثل گیگابایت، ایسوس و ام اس آی، یه طوری کارتهای AMD یا کلا محصولات AMD رو Fine-Tune شده عرضه میکنند که تقریبا همه ی ایراداتش رو تا جای ممکن میگیرن. یه بخشی از شانسی که AMD میاره، همینه که شرکت های AIB که سالها تجربه دارند، خیلی از کمبود ها و Shortcoming های فنی AMD رو جبران میکنند.

برای انویدیا هم همینطوره همیشه کارتهای این سه برند از بقیه بهتر هستند. (این موضوع برای اینتل هم صدق میکرد به همین خاطر اینتل سالها پیش بساط تولید مادربرد خودش رو جمع کرد و کلا تولید مادربرد رو واگذار کرد به بقیه)

برای همینه مثلا خیلی به ندرت پیش میاد، کسی کارت گرافیک MSI یا ASUS یا گیگابایت از رادئون داشته باشه و به مشکل بخوره. اما بقیه AIB ها تجربه این سه شرکت رو ندارند و خوب ایراداتی که AMD داره رو بیشتر نشون میدن.

من به خاطر مراجعات زیادی که از مشکلات 6900XT بهم شد، هیچ وقت این کارت رو پیشنهاد ندادم.

کارت 3090 هم که تا مدتهای زیاد پرچم دار کارتهای سری 30 انویدیا بود، با اینکه مراجعه ای بهم نشد، هیچ وقت اونم پیشنهاد ندادم. چون 3090 ذاتا ایراد فنی داره که نیمی از چیپ های حافظه اش در پشت PCB عملا بدون خنک کننده فعال رها شده، و این موضوع اگرچه در کوتاه مدت مشکلی بوجود نیاورده اما در بلند مدت خواهیم دید، اولین کارتهایی که از سری 30 خراب میشن، 3090 ها هستند. به همین خاطر 3090 رو همیشه از پیشنهاداتم حذف کردم. (سر این موضوع هیچ شرکتی به من 3090 برای بررسی نداد چون میدونستن چیز خوبی راجبش نخواهم گفت.) اما 3090Ti رو پیشنهاد دادم و میدم چون اون مشکل براش رفع شده.

تو رده پایین ها، 6500XT که فاجعه است، هرگز توصیه نکردم و نمیکنم. کارت 3050 هم خیلی دوسش ندارم، به جاش همچنان 2060 رو پیشنهاد میدم حداقل تا زمانی که 2060 موجود باشه تو بازار، اولویت با اونه، تا کارتی مثل 3050.

یه مطلبی که راجب کارتهای انویدیا وجود داره و نباید غافل شد، در کنار عملکرد بهتر RT، که خوب ممکنه خیلی ها بگن ما RT برامون مهم نیست، اما، گرافیک های انویدیا مجهز به امکانات خاص Broadcasting و هوش مصنوعی هم هستند که برای گیمری که استریم میکنه، این کارتها رو در اولیت قرار میده. امکاناتی مانند Noise Cancelling میکروفون و همچنین عملکرد واقعا بی نظیر هوش مصنوعی انودیا در مدیریت وبکم، چیزیه که در رادئون اصلا وجود نداره.

من خیلی این داستان Broadcasting رو مهم نمیدونستم تا زمانی که خودم وبکم گرفتم و در عمل دیدم کارت گرافیک عین یک کارگردان، حتی میتونه حرکت لنز رو شبیه سازی کنه و دوربین وبکم رو طوری حرکت بده و سوژه رو دنبال کنه که انگار اون وبکم ثابت نیست و میتونه حرکت کنه. واقعا در اون لحظه سر تعظیم فرود آوردم به فن آوری انویدیا. یا مثلا داستان Noise Canceling میکروفنش طوری عمل میکنه که یک میکروفون ارزون قیمت رو میتونه به کیفیتی در سطح میکروفون های چند میلیونی برسونه.

درسته همه استریم نمیکنند، همه وبکم ندارند، همه از میکروفون هنگام بازی استفاده نمیکنند، اما این امکاناتیه که در سری 6000 رادئون وجود نداره و شما فقط با انویدیا میتونی در اختیار داشته باشی و تا نداشته باشی و تجربه نکنی، نمیتونی قضاوت کنی بگی نه این امکانات بدرد نمیخورن.

حالا بحث DLSS رو نمیکنم چون AMD تلاش کرد FSR رو به عنوان بدیل DLSS از سمت خودش معرفی کنه که همچنان بحث و جدل بر سر میزان خوب بودن FSR در برابر DLSS وجود داره.

از نظر رندرینگ هم، تقریبا عالم و آدم میدونن حداکثر سازگاری نرم افزارهای طراحی، و موشن گرافی با کارت گرافیک های انویدیا است، بنابراین چشم بسته دوستانی که در این زمینه ها فعالیت میکنند هم، انویدیا انتخاب اولشونه.

پس معیار قضاوت در مورد یک کارت، فقط نباید برتری در FPS یا مثلا RT باشه، خیلی مسائل دیگه هم باید مورد توجه قرار بگیره.

• لایک 8
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، Mhjch گفته است:

من به شخصه بدون شخصی سازی دمای هات اسپات -۸۰-۸۵  داشتم و دمای جی پی یو ۷۰ الی ۷۵ و از این دما راضی نبودم،یه علت اصلی دیگه این دما توی مدل کارتی که من دارم تنطیمات فن بود که اکثر مواقع زیر ۵۰ درصد بود

من به شخصه این دما و تنظیمات رو دوست نداشتم

و با یه تنظیمات ساده،حداکثر دور فن رو اوردم ۵۰,و با مقداری اندرولت و اورکلاک دما  ۱۰ الی ۱۵ درجه بسته به تایتل کاهش داشت

حالا سوالی که پیش میاد تنظیمات کارخانه کارت اسیب رسان بوده؟مسلما خیر

ولی آیا بهینه ترین حالت ممکن بوده؟باز هم مسلما خیر

میشده تنظیمات شرکت بهتر از این باشه

ولی این نظر شخصی منه که اینو ایراد اساسی نمیدونم،چون از نظر من تنطیمات خیلی ساده ای هست

بنده هم کارت 6900xt سری merc دارم که حدود 7 ماهی هست دارم ازش استفاده میکنم.

باید اینجا یه تشکر بکنم از این دوستمون که به بنده روش داون کلاک کردن و به طور همزمان اور کردن هسته رو آموزش دادن که تونستم با این تنظیمات نه تنها دمای 10 درجه ای کمتر بگیرم بلکه کارآیی کارت هم بدلیل اور افزایش پیداکرد.

البته که تو این مدت 7 ماه استفاده با استانداردهای پیش فرض خود کارت هم مشکلی نداشتم و حداکثر دما برای بنده تا 74 میرفت روی مانیتور 4k اما واقعا این تغییرات چشمگیر بود.با تحقیقی که بنده کردم دیدم این تنظیمات برای کارتهای 6900 و 6950 توی یوتیوب توصیه شده و برای این کارتها واقعا تاثیرات فوق العاده ای داره و حتی به طول عمر بیشترکارت هم کمک میکنه.درکل من از این کارت کاملا راضی هستم بنده این کارت رو 7 ماه پیش در حدآکبندش رو به قیمت 19 تومن خریدم که البته درحال حاضر میشه با 15.16 تومن یه تمیزش رو پیداکرد که نسبت به کارت3080ti دست دومی که کمتر از 20 پیدا نمیشه ارزش خرید فوق العاده بالایی داره.

نظر من صرفا درمورد همین مدل کارت 6900 که دارم و استفاده میکنم هست و درمورد کارتهای دیگری که تجربه نکردم نظری نمیدم.

ویرایش شده توسط mojtaba7
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

من کارت 6900XT نداشتم ولی شکایت ازش زیاد داشتم.

Broadcasting  پولی شده دوسته عزیز دیگ رایگان نیست
چون انویدیا رو ک میشناسین خیلی دستو دل بازه مثه همیشه
و از طرفی هم ای ام دی AV1 encode support رو معرفی کرده داخل چیپلتش ک همون کارو با کیفیت خیلی بیشتر و روون تر انجام میده و از همه مهم تر مجانی هستش
برای سری 6 هم ک خوده ادرنالین بخش استریمینگ جدا داره
در مورد نویز انویدیا هم ای ام دی AMD Noise Suppression Technology رو داره ک داخل ادرنالین فعال سازی میشه ب راحتی
درسته dlss بلوغ بیشتری داره اما FSR بهتر نباشه از اون کمترم نیست
در مورد نرم افزار های طراحی و موشن های گرافیکی حرفتون رو قبول دارم ب خاطر کودا کور های انویدیاست و امتیمایز شدن اکثر این نرم افزارا با کودا کور و انویدیا

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

تست 6800xt که یکی از دوستان در حالت دیفالت گرفته و تست 3080 هم در حالت دیفالت خودم گرفتم. در نهایت هرچقدر هم فن بوی باشیم حقیقت عوض نمیشه.

6.jpg

ویرایش شده توسط pedi9004
  • لایک 3
لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

Broadcasting  پولی شده دوسته عزیز دیگ رایگان نیست
چون انویدیا رو ک میشناسین خیلی دستو دل بازه مثه همیشه

نرم افزارش پولی شده؟ مطمئنی؟ چون من همین امروز از سایت گرفتم و نصب کردم. من شنیدم امکان Live Stream رو انویدیا کلا میخواد از داخل درایور حذف کنه که آنچنان برای ما که در ایران بودیم مهم نبود به خاطر بحث تحریم ها استفاده ای نداشت، ولی خود نرم افزار مجانیه و فقط کافیه شما کارت سری 20 یا 30 یا 40 انویدیا داشته باشین، و مجانی از این امکانات به هنگام استریم استفاده کنین.

37 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

و از طرفی هم ای ام دی AV1 encode support رو معرفی کرده داخل چیپلتش ک همون کارو با کیفیت خیلی بیشتر و روون تر انجام میده و از همه مهم تر مجانی هستش
برای سری 6 هم ک خوده ادرنالین بخش استریمینگ جدا داره
در مورد نویز انویدیا هم ای ام دی AMD Noise Suppression Technology رو داره ک داخل ادرنالین فعال سازی میشه ب راحتی
درسته dlss بلوغ بیشتری داره اما FSR بهتر نباشه از اون کمترم نیست
در مورد نرم افزار های طراحی و موشن های گرافیکی حرفتون رو قبول دارم ب خاطر کودا کور های انویدیاست و امتیمایز شدن اکثر این نرم افزارا با کودا کور و انویدیا

ولی یه چیزو دقت کردی؟ اینکه AMD نشسته ببینه انویدیا چی درست میکنه، اونم بیاد مشابهش رو به کار بیاره. درسته ممکنه بگی آره X هم بدیل فن آوری Y انویدیا است، اما هیچ وقت به خوبی اون نمیتونه بشه، چون شما به کپی از فنی آوری دیگری اونو اضافه کردی.

میدونی مثل ماشین های آلمانی که خیلی از بقیه تولید کنندگان امکانات اونها رو کپی کردند، ولی هیچ وقت به خوبی آلمان نتونستن ماشین بسازن. حتی پرایدی که ایران میسازه هیچ وقت به خوبی اون پرایدی که کره میساخت نشد. اون کیفیت چیزی که شما خودت مخترعش باشی، با چیزی که کسی که از روی دست شما کپی میکنه فرق داره.

البته کپی کردن لزوما بد نیست، مثلا انویدیا هم داستان Resizable Bar رو از AMD گرفت و استفاده کرد، اما، شما Trend رو نگاه کن، AMD دائم به دنباله روی از امکانات انویدیا است، خودش سالهاست چیز جدیدی برای ارائه نداره.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

نرم افزارش پولی شده؟ مطمئنی؟ چون من همین امروز از سایت گرفتم و نصب کردم. من شنیدم امکان Live Stream رو انویدیا کلا میخواد برداره که آنچنان برای ما که در ایران بودیم مهم نبود به

چند روز پیش تو یوتیوب دیدم

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، pedi9004 گفته است:

تست 6800xt که یکی از دوستان در حالت دیفالت گرفته و تست 3080 هم در حالت دیفالت خودم گرفتم. در نهایت هرچقدر هم فن بوی باشیم حقیقت عوض نمیشه.

دوسته خوبم شما core i 5 اینتل رو با APU 4650g  ای ام دی یکی میکنی؟

اونم تو رزولوشن 1080؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اونم محصولی ک اختلاف داره 2 سالل؟؟؟؟؟؟

2023-01-04_223400.thumb.jpg.ec5cb4e176e7c3296a5e3e8248de1713.jpg

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

من به شخصه تجربه ای از کارت 6900XT نداشتم ولی شکایت ازش زیاد داشتم.

از سری 6000 رادئون تنها تجربه ام محدود به 6800XT بود که اونم مدل Master گیگابایت بود که بالا رده ترین کارت گرافیک اون برند محسوب میشد. همه میدونن شرکت های قوی AIB مثل گیگابایت، ایسوس و ام اس آی، یه طوری کارتهای AMD یا کلا محصولات AMD رو Fine-Tune شده عرضه میکنند که تقریبا همه ی ایراداتش رو تا جای ممکن میگیرن. یه بخشی از شانسی که AMD میاره، همینه که شرکت های AIB که سالها تجربه دارند، خیلی از کمبود ها و Shortcoming های فنی AMD رو جبران میکنند.

برای انویدیا هم همینطوره همیشه کارتهای این سه برند از بقیه بهتر هستند. (این موضوع برای اینتل هم صدق میکرد به همین خاطر اینتل سالها پیش بساط تولید مادربرد خودش رو جمع کرد و کلا تولید مادربرد رو واگذار کرد به بقیه)

برای همینه مثلا خیلی به ندرت پیش میاد، کسی کارت گرافیک MSI یا ASUS یا گیگابایت از رادئون داشته باشه و به مشکل بخوره. اما بقیه AIB ها تجربه این سه شرکت رو ندارند و خوب ایراداتی که AMD داره رو بیشتر نشون میدن.

من به خاطر مراجعات زیادی که از مشکلات 6900XT بهم شد، هیچ وقت این کارت رو پیشنهاد ندادم.

کارت 3090 هم که تا مدتهای زیاد پرچم دار کارتهای سری 30 انویدیا بود، با اینکه مراجعه ای بهم نشد، هیچ وقت اونم پیشنهاد ندادم. چون 3090 ذاتا ایراد فنی داره که نیمی از چیپ های حافظه اش در پشت PCB عملا بدون خنک کننده فعال رها شده، و این موضوع اگرچه در کوتاه مدت مشکلی بوجود نیاورده اما در بلند مدت خواهیم دید، اولین کارتهایی که از سری 30 خراب میشن، 3090 ها هستند. به همین خاطر 3090 رو همیشه از پیشنهاداتم حذف کردم. (سر این موضوع هیچ شرکتی به من 3090 برای بررسی نداد چون میدونستن چیز خوبی راجبش نخواهم گفت.) اما 3090Ti رو پیشنهاد دادم و میدم چون اون مشکل براش رفع شده.

تو رده پایین ها، 6500XT که فاجعه است، هرگز توصیه نکردم و نمیکنم. کارت 3050 هم خیلی دوسش ندارم، به جاش همچنان 2060 رو پیشنهاد میدم حداقل تا زمانی که 2060 موجود باشه تو بازار، اولویت با اونه، تا کارتی مثل 3050.

یه مطلبی که راجب کارتهای انویدیا وجود داره و نباید غافل شد، در کنار عملکرد بهتر RT، که خوب ممکنه خیلی ها بگن ما RT برامون مهم نیست، اما، گرافیک های انویدیا مجهز به امکانات خاص Broadcasting و هوش مصنوعی هم هستند که برای گیمری که استریم میکنه، این کارتها رو در اولیت قرار میده. امکاناتی مانند Noise Cancelling میکروفون و همچنین عملکرد واقعا بی نظیر هوش مصنوعی انودیا در مدیریت وبکم، چیزیه که در رادئون اصلا وجود نداره.

من خیلی این داستان Broadcasting رو مهم نمیدونستم تا زمانی که خودم وبکم گرفتم و در عمل دیدم کارت گرافیک عین یک کارگردان، حتی میتونه حرکت لنز رو شبیه سازی کنه و دوربین وبکم رو طوری حرکت بده و سوژه رو دنبال کنه که انگار اون وبکم ثابت نیست و میتونه حرکت کنه. واقعا در اون لحظه سر تعظیم فرود آوردم به فن آوری انویدیا. یا مثلا داستان Noise Canceling میکروفنش طوری عمل میکنه که یک میکروفون ارزون قیمت رو میتونه به کیفیتی در سطح میکروفون های چند میلیونی برسونه.

درسته همه استریم نمیکنند، همه وبکم ندارند، همه از میکروفون هنگام بازی استفاده نمیکنند، اما این امکاناتیه که در سری 6000 رادئون وجود نداره و شما فقط با انویدیا میتونی در اختیار داشته باشی و تا نداشته باشی و تجربه نکنی، نمیتونی قضاوت کنی بگی نه این امکانات بدرد نمیخورن.

حالا بحث DLSS رو نمیکنم چون AMD تلاش کرد FSR رو به عنوان بدیل DLSS از سمت خودش معرفی کنه که همچنان بحث و جدل بر سر میزان خوب بودن FSR در برابر DLSS وجود داره.

از نظر رندرینگ هم، تقریبا عالم و آدم میدونن حداکثر سازگاری نرم افزارهای طراحی، و موشن گرافی با کارت گرافیک های انویدیا است، بنابراین چشم بسته دوستانی که در این زمینه ها فعالیت میکنند هم، انویدیا انتخاب اولشونه.

پس معیار قضاوت در مورد یک کارت، فقط نباید برتری در FPS یا مثلا RT باشه، خیلی مسائل دیگه هم باید مورد توجه قرار بگیره.

بله در مورد استریم من هم زیاد شنیدم

اکثر استریمر هایی هم که من در زمینه بازی Warhammer 3 باهاشون در ارتباط هستم به خاطر همین مورد از انویدیا استفاده میکنن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

چند روز پیش تو یوتیوب دیدم

لینک بده ببینم.

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

لینک بده ببینم.

شرمنده من هیستوریم اصلا چیزیو سیو نمیده چون کوکی مرورگر باعث کندیش میشه

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، mojtaba7 گفته است:

بنده هم کارت 6900xt سری merc دارم که حدود 7 ماهی هست دارم ازش استفاده میکنم.

باید اینجا یه تشکر بکنم از این دوستمون که به بنده روش داون کلاک کردن و به طور همزمان اور کردن هسته رو آموزش دادن که تونستم با این تنظیمات نه تنها دمای 10 درجه ای کمتر بگیرم بلکه کارآیی کارت هم بدلیل اور افزایش پیداکرد.

البته که تو این مدت 7 ماه استفاده با استانداردهای پیش فرض خود کارت هم مشکلی نداشتم و حداکثر دما برای بنده تا 74 میرفت روی مانیتور 4k اما واقعا این تغییرات چشمگیر بود.با تحقیقی که بنده کردم دیدم این تنظیمات برای کارتهای 6900 و 6950 توی یوتیوب توصیه شده و برای این کارتها واقعا تاثیرات فوق العاده ای داره و حتی به طول عمر بیشترکارت هم کمک میکنه.درکل من از این کارت کاملا راضی هستم بنده این کارت رو 7 ماه پیش در حدآکبندش رو به قیمت 19 تومن خریدم که البته درحال حاضر میشه با 15.16 تومن یه تمیزش رو پیداکرد که نسبت به کارت3080ti دست دومی که کمتر از 20 پیدا نمیشه ارزش خرید فوق العاده بالایی داره.

نظر من صرفا درمورد همین مدل کارت 6900 که دارم و استفاده میکنم هست و درمورد کارتهای دیگری که تجربه نکردم نظری نمیدم.

خواهش میکنم،خوشحال میشم کمکی کرده باشم

من خودمم جدیدا صرفا جهت کنجکاوی دنبال اور کردن بیشتر هستم منتها هنوز وقتشو پیدا نکردم

ولی حدس میزنم تا فرکانس ۲۶۰۰ با همین ولتاژ بشه اور کرد

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

اونم تو رزولوشن 1080؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

قبول اون دو پردازنده یکی نبودن نمیشه تست هاشون رو مقایسه کرد، اما اینم در نظر بگیرین که کارت 3080 پالیت دوستمون کارت قدرتمندی در کلاس 3080 نیست.

من هر دوی این کارت ها رو با یک سیستم واحد تست کردم. تو بنچمارک Superposition کارت 3080 امتیازی بالاتر از 11300 میاره و کارت 6800XT امتیازی حدود 10700

تقریبا اختلافی حدود 500 الی 600 امتیاز بین این دو کارت وجود داره در این تست و برتری مطلق از آن 3080

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Mhjch گفته است:

خواهش میکنم،خوشحال میشم کمکی کرده باشم

من خودمم جدیدا صرفا جهت کنجکاوی دنبال اور کردن بیشتر هستم منتها هنوز وقتشو پیدا نکردم

ولی حدس میزنم تا فرکانس ۲۶۰۰ با همین ولتاژ بشه اور کرد

من تا 2700 هم رفتم داداش کارتامونم ک یکیه بعید میدونم مشکلی شما داشته باشی

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

شرمنده من هیستوریم اصلا چیزیو سیو نمیده چون کوکی مرورگر باعث کندیش میشه

خوب اصلا اینطوری که نمیشه بحث کرد، شما نمیتونی مستندات برای ادعایی که میکنی بیاری، یک ساعته نشستم دارم سرچ میکنم:

Nvidia Broadcast no longer free

و هیچ مطلبی راجب این موضوع نمیاره.

خوب شما هم که هیستوریتون رو پاک فرمودین.

چه کنیم حالا؟

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

قبول اون دو پردازنده یکی نبودن نمیشه تست هاشون رو مقایسه کرد، اما اینم در نظر بگیرین که کارت 3080 پالیت دوستمون کارت قدرتمندی در کلاس 3080 نیست.

من هر دوی این کارت ها رو با یک سیستم واحد تست کردم. تو بنچمارک Superposition کارت 3080 امتیازی بالاتر از 11300 میاره و کارت 6800XT امتیازی حدود 10700

تقریبا اختلافی حدود 500 الی 600 امتیاز بین این دو کارت وجود داره در این تست و برتری مطلق از آن 3080

اما در واقعیت 6800xt فریم بیشتری میگیره ...
2023-01-04_224300.thumb.jpg.c723fe5d1bb8b8a65842566b847ce6b4.jpg

مثه همین الان 4080 تو تمامی تست های هیون و فایر مارکو ایناها بیشتر از 7900xtx امتیاز داره اما در واقعیت 7900xtx این کارتو میزنه کنار ب راحتی 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

اونم تو رزولوشن 1080؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اونم محصولی ک اختلاف داره 2 سالل؟؟؟؟؟؟

عزیزم شما در این اف پی اس حداکثر ۱۰۰ تاست که باتلنک نداری واقعا من موندم این اطلاعات را از کجا میاری اصلا این تست جی پی یو محور هستش و با اون سی پی یو ای ام دی هیچ مشکلی در نتایج به وجود نمیاد. 

• لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

مثه همین الان 4080 تو تمامی تست های هیون و فایر مارکو ایناها بیشتر از 7900xtx امتیاز داره اما در واقعیت 7900xtx این کارتو میزنه کنار ب راحتی 

عجب.

یادم باشه به UNIGINE ایمیل بزنم بنچمارکش رو بندازه دور. با این حساب موتورشم بدرد نمیخوره.

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

عجب.

یادم باشه به UNIGINE ایمیل بزنم بنچمارکش رو بندازه دور. با این حساب موتورشم بدرد نمیخوره.

این تست های ضعیف رو چرا اصلا اسمشون را میارید؟ ایشون خودشون موتور گرافیکی ساختند و کارت گرافیکشون هم از اون خوباشه.

• حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

2023-01-04_224300.thumb.jpg.c723fe5d1bb8b8a65842566b847ce6b4.jpg

حقیقتا نه!

برنده این رقابت از نظر من 4080 بوده

قیمت پایه 7900xtx در اسم 1000 دلاره،در صورتی که خیلی جاها تا 1300 دلار هم داره معامله میشه

و عملا 7900xtx از نظر من جز قیمت پایین تر(که عملا تو بازار جهانی هم قیمت 4080 هست)هیچ برتری خاصی نسبت 4080 نداره

و جدای از اون مشکلات زیادی داره فعلا!

حالا شما چطوری میگین کنار زده در واقعیت من نمی‌دونم!

ویرایش شده توسط Mhjch
لینک به دیدگاه

51 دقیقه قبل، pedi9004 گفته است:

6.jpg

اختلاف 500 یعنی چیزی حدود 5 درصد اونم با پردازنده 4650g که گذرگاه PCI 8X داره تازه PCI Xpress نسل سوم هست. مقایسه شون جفاست نکن برادر.

ولی در کل هر دو تو یک سطح هستن ولی 16 گیگ حافظه برتری میاره اونم با قیمت کمتر

• لایک 3
لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است:

اختلاف 500 یعنی چیزی حدود 5 درصد اونم با پردازنده 4650g که گذرگاه PCI 8X داره تازه PCI Xpress نسل سوم هست. مقایسه شون جفاست نکن برادر.

ولی در کل هر دو تو یک سطح هستن ولی 16 گیگ حافظه برتری میاره اونم با قیمت کمتر

عزیز هر دو با هم با یک پردازنده تست بشوند نتایج باز هم همین اختلاف را دارند. اگر تست نکرده بودم موردی نداشت. بعدشم میزان حافظه باید با سرعت برابر مقایسه بشه نه gddr6x با gddr6 مقایسه بشود. شما زمانی این سی پی یو مشکل ایجاد میکنه که شما در اف پی اس بالا بخوای بازی کنی نه 100 اف پی اس. واقعا جفا در حق خودتون نکنید.

• چرا؟! 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...